UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Ki látott már UFO-t?

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Dark

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

2014.02.26. 23:17

Re: Ki látott már UFO-t?

Szerző: Dark » 2014.02.28. 00:46

Szasztok !

Egy esetet szeretnék megosztani veletek ami Békés megyében történt békéscsabán egy ismerősömmel.Megbízható a barátom én elhittem neki amit mondott.
Szóval Békéscsabán a 90-es években a cimborájával keróztak épp csaba külterületén éjszaka és hirtelen a kertes házak felett megjelent egy hatalmas fekete háromszög alakú ufo és hangtalanul lebegett 1-2 percig majd egy kékes-fehér színű fényoszlopot lövelt ki magából és a házakat pásztázta.A legkülönösebb az volt,hogy a fénysugár elmondásuk szerint ahol érintkezett a házakkal simán be lehetett látni a szobákba! és ott nappali világosság volt! miközben aludtak az emberek benne! Ez is pár percig tartott majd a fénysugár kikapcsolt és iszonyatos sebességgel kilőtte magát felfele az ufo.Ezt a pár perces jelenetet a fiúkon kívül egy taxis is látta aki pont arra járt és amikor az ufo eltűnt pánikszerűen ugrott ki a kocsiból és odakiabált a haveroméknak,hogy ti is láttátok??????

Egy másik történet a békéscsabai ufo-raj észleléshez kapcsolódik,bár lehet a fent említett beszámoló is ki tudja, szóval aznap amikor az ufo-raj átsuhant csaba és gyula felett, orosháza felett is megálltak.Aznap éjszaka öcsém álmából felébredve látott egy kékszínű gömböt a szobájában lebegni és mozogni .Másnap mikor elmesélte tesóm ezt anyukám is mondta,hogy v.mi kékes-fény szűrődött be az ablakon az éjszaka.Aznap éjszaka a legdurvább a tízemeletesekben történt állítólag pár percig láttak egy ufot az egyik tizes felett,de az ott lakók is beszámoltak kékes fényről és a fényből kilépő idegenszerű alakokról.De sokáig nem merték elmondani én is úgy tudtam meg ezt,hogy vendégségben voltam ott és valahogy feljött az ufo téma és akkor bevallották halkan,hogy akkor volt ilyen is.Nem hiszem,hogy kamuztak volna eléggé felkavarta őket amikor elmesélték.
no avatar
User

rebelis

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
6

2014.03.16. 04:56

Szerző: rebelis » 2014.03.23. 17:48

nem értem, hogy miért áll érdekében, a hatalomnak, hogy ne mondjon igazat, amiről már mindenki tud. hogy itt vannak köztünk, az biztos, csak az nem, hogy honnan jöttek, vagy dimenzió váltásban vannak, és mi , mik vagyunk nekik, kísérleti nyulak, vagy mi?lehet, hogy több életünk is van, csak nem ebben a testben? miért nem titkolják azt, hogy itt vannak, léteznek?nem figyelünk elégé a múlt üzeneteire, pedig jó lenne jobban meg ismerni őket, akár létre hozni, ica kövek gyűjteményét megcsinálni, kiadni, mert van min elgondolkodni róla
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.03.23. 18:49

Az "Szent" Inkvizíció miért küldte emberek ezreit (ki tudja mennyit) a máglyára még jóval azután is, hogy Kolumbusz visszatért?
no avatar
User

rebelis

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
6

2014.03.16. 04:56

Szerző: rebelis » 2014.03.23. 19:17

sajnos ez így van, mi most még totem imádó nép vagyunk, és még vallás nevében is tudunk gyilkolni, arra viszont kíváncsi vagyok, hogy például a Pitagorasz tétel, hogyan született, kaptuk az idegenektől, van génjeinkben vannak beültetve olyan kódok, ami elő jön, és így irányítanak minket, valahol olvastam, még jóval a Pitagorasz előtt már használták a tételt, bizonyos építkezéseken, és a válasz valahol meg van
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.03.24. 11:31

A piramis-építkezéseknél is, de más épületek is tartalmazzák ezeket az arányokat, mellette az aranymetszést és s gyök 2-őt is sok helyen megtalálhatjuk.
no avatar
User

Dark

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

Szerző: Dark » 2014.04.23. 20:31

SZiasztok!

Ma este 20:00-kor egy leszállásos ufó észlelést jeleztek többen is szeged-kardoskút-battonya háromszögeléses területén.Többen is jelezték a környék városaiból,hogy 8 órakor függőlegesen egy helyben lebegés után nagy sebességgel leszállt valami és kb negyed óra múlva negyed 9-kor pedig ugyanúgy hatalmas sebességgel felszállt.Kérek mindenkit aki látta az eseményt, kommenteljen próbáljuk megkeresni a leszállási pontot ,ha igaz a történet.Piros és zöld fények váltakoztak rajta de beszámoltak fehér fénybe váltásról is.Nem hiszem hogy meteor lehetett.
no avatar
User

Dark

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
7

Szerző: Dark » 2014.04.24. 09:01

UP:
Lehet drón volt, de azok nagyon kicsik és nincs akkora fényük plusz nem rakétasebességgel közlekednek.Szóval még mindig kérdezősködök tovább.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.04.25. 07:55

Igen, nagyon jó lenne megkeresni a leszállási helyet. Vagy legalább szemtanúkat.
no avatar
User

Mazatek

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

2014.07.07. 09:17

Szerző: Mazatek » 2014.07.07. 09:32

Sziasztok,

Egy baratom meselte a kovetkezo tortenetet.

Par evvel ezelott nyaron, egy kis Erdelyi varosban este 11 ora korul kemlelte az eget a baratom. Nem azert mert oda nem illo dolgokat keresett, egyszeruen kiult az udvarra es nezte a csillagokat. Egyszer arra lett figyelmes, hogy felette athalad egy hatalmas fekete haromszog, hangtalanul es a fenyei sem voltak bekapcsolva. Valoszinuleg nem egyszeru meghatarozni a tavolsagokat, ejszaka es foleg ilyen varatlan helyzetben, de szerinte nagyon alacsonyan szallt az a valami, beboritotta az eget.
Szavaiban nem ketelkedek, regota ismerem, igen logikus ember, autoszerelo es amator radios.
Ezen eset hatasara kezdtem el keresgelni a neten a TR3B-rol szolo dolgokat, azota mar tudom hogy nem foldonkivuli jarmuvekrol van szo, habar a legtobb UFOs oldal meg mindig annak tekinti oket.

Uj vagyok itt es csak azt szeretnem elmondani, hogy evek ota olvasgatom az oldalt, nagyszeru irasok es a forum is minosegi.
UI. Bocs az ekezet hiany miatt.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.12. 21:32

Szeretettel üdvözöllek, köszönet az elbeszélésért!
Amatőr rádiós? Mostanság is?
no avatar
User

Mazatek

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

Szerző: Mazatek » 2014.07.13. 10:46

Igen, tole tudom hogy nagyon kevesen vannak mar. O az a fajta aki ejszaka kiul a garazsba es elkezd keresgelni. Iranyitotornyok, mas kontinensek amator radiosai es neha furcsa dolgokat is talal.
En meg nem lattam olyan ismeretlen repulo eszkozt amirol legalabbis biztosan lehetett volna allitani hogy az lenne. Par eve mintha tobb mozgas lett volna. Manapsag sokaig kell kemlelnem az eget mire felfedezek egy muholdat, regebben ez nagyon suru volt. Nem tudom mi ennek az oka, talan a legkor szennyezettebb.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.15. 11:32

Rá kellene állni a Marsra és a Vénuszra. Megoldható lenne? Ehhez persze komoly antenna is kellene.
no avatar
User

luna

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2014.07.15. 12:15

Szerző: luna » 2014.07.15. 13:25

Sziasztok!

Örülök ,hogy rátaláltam erre a fórumra. Megosztanék veletek egy UFO esetet ami sajnos nem velem történt viszony nagyon közeli családtaggal esett meg. Nem kételkedem abban ,hogy ez az eset megtörtént vagy sem. Párom egyik unokahúgával történt.
Pár hete mesélte el nekem a leányzó, hogy mit látott február hónap egyik estéjén. Fiújával együtt tartott hazafelé autóval, kietlen útszakaszon haladtak /Békés megye/ egy nagy kanyar előtt a fiú épp vmit kérdezett a lánytól akitől nem jött válasz ránézett és a lány döbbent ,ijedt arcát pillantotta meg ,aki sokkolva figyelte az következő éles kanyar mögötti szántóföld felett lebegő repülő csészealjat. Az UFO így pont szemben velük lebegett egy helyben. Amint a kanyart félelemtől átitatva bevették az UFO elkezdte őket követni, mellettük haladt ugyanabban a tempóban tőlük hozzávetőleg 8-10 méterre. A lány elővette telefonját hogy fotót készítsen a tárgyról de a telefon érthetetlen módon kikapcsolt holott még közel 15%-on állt a töltő kapacitása.Az Ufo követte őket a soron következő városig. A lány iszonyatosan félt, egyikük sem mert megszólalni, hogy mit is látnak... Amint a városba értek az UFO egyszer csak eltűnt, persze keresték tekintetükkel hogy hova tűnt de nem volt sehol. Megkönnyebbültek,hogy ennyi volt. A telefont mégsem sikerült újra bekapcsolni... Mihelyst kiértek a városból az Ufo rémületükre megint az út mentén feltűnt. A fiú meg akart állni,nem akart hinni a szemének, de a lány annyira félt ,hogy sírva kérte a fiút ne álljon meg. Végül az idegen tárgy nem sokáig rémisztgette őket ,eltűnt mellőlük aztán még messzebb láttak fényeket felvillanni. Hazaérve sápadtan,sokkolva az esettől elmesélte a lány édesanyjának a történteket de sajnos nem vette őket komolyan a fiú is legyintett hogy hagyja.. Nekem és páromnak is csak nehezen mondták el az esetet, a lány egyáltalán nem akarta elmondani mert még most is élénken él benne az eset na és félt hogy gúnyolódni fogunk de végül elmondták. Ők inkább nem beszélnek UFO-s élményükről mert nem akarnak gúny tárgyává válni. Szomorú hogy az embereknek milyen csőlátásuk van és tagadják azt amiről fogalmuk sincs hogz létezik. Elmondásuk alapján csészealj külső része forgott egy középső "tengely" körül és külső részén voltak a lámpák amiknek fénye levetült a földre.
Mit szóltok ehhez esetleg hallottatok már hasonló történetet? Vajon miért nem állították le az autót vagy térítették el őket. Bár gondoltam lehet ,hogy megtörtént az eltérítés de ők semmi időkiesést nem érzékeltek.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.16. 18:57

Jó lenne a pontos dátum, és egy rajz is, a történtekről, térképvázlattal.
no avatar
User

Mazatek

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

Szerző: Mazatek » 2014.07.17. 11:22

aranylaci írta:Rá kellene állni a Marsra és a Vénuszra. Megoldható lenne? Ehhez persze komoly antenna is kellene.

Beszelek a sraccal, nem tudom hogy az antennaja alkalmas-e erre.
no avatar
User

luna

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2014.07.15. 12:15

Szerző: luna » 2014.07.17. 17:15

Hát megkérdezem őket hogy esetleg vmelyikük le tudná e vázlatokban rajzolni. Mindenesetre irigy vagyok rájuk.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.18. 14:32

Feltétlen szükség lenne rá, és mindenféle egyéb dolog, amire csak emlékeznek.
A járgány rajzával is természetesen.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2014.07.20. 11:39

Üdvözlet Emberek!

Kicsit régen jártam már itt a munka miatt, viszont érdekes, hogy Békés megye kitüntetett ezen a területen... A TR-3B-ről én sokat olvastam. Valószínű, hogy az USA "terméke". Mérnöki ismereteimet felhasználva működhet a dolog. Amit én olvastam, az gyakorlatilag abszolút nulla fokra ( Celsius-skálán ‒273,15 °C,) lehűtött higany, melyet egy spirál csőtekercsben keringtetnek. A szupravezetővé vált fémfolyadék érdekes fizikai hatásokat idéz elő. Mélyebb magyarázattal nem szolgálhatok, mivel nem építettem ilyet, nincsenek tapasztalataim. Kérdéses továbbá, hogyan lehet ilyen hőmérsékleten a higanyt "cseppfolyós" állapotban tartani. -60 fokon a legtöbb fém szélsőségesen rideggé és törékennyé válik. A higany azonban "természetes" állapotában is folyékony. A középső tengely körül forgó test csészealj esetében nem ritkaság. A németek is ebben az irányban indultak el a 2. Vh-előtt. Gyakorlatilag a giroszkóphatást (is) érvényesítik ezek a járművek. Akár a koaxiális-forgószárny a Kamov helikopterek esetében képes kiegyenlíteni a forgásból adodó reakciónyomatékot. Azonban itt is van egy érdekes dolog. Aki már próbált pörgettyűt kitéríteni a pályájáról az tapasztalta, hogy nem egyszerű dolog. Egy nagyobb forgó tömeg simán eltöri a tengelyt (nagyobb tehetetlenségi nyomatékkal rendelkezik), ha megpróbálják kitéríteni abban az esetben, ha nem szabad (befogott, csapágyazott) tengelyről van szó. Az eddigi kutatásaim alapján többféle módon lehet nem hagyományos (aerodinamikai felhajtóerővel működő) repülőgépet tervezni, építeni. A legnagyobb probléma, mint minden esetben az energia. De amiről mi nem tudunk az nem jelenti azt, hogy nem létezik. Rengeteg olyan anyag létezik már, amiről régen azt állították, hogy csak fantasztikus filmekben létezhet (intelligens, emlékező fémek, polimerek, grafén stb.). Viszont ami engem is érdekelne, hogy ki(k) állhtak a vizsgálódások, eltérítések mögött. Kit/mit, miért keresnek? Azok a magyarázatok már nem kielégítőek számomra, hogy "genetikai alapanyag". A megfigyelések már inkább, hiszen a 70-es évektől kezdődően egyre több és több fejlett lélek születik le (véleményem szerint nem csak a 70-es évektől kezdődően, hanem folyamatosan, mióta világ a világ több lépcsőben, és hullámban), akik esetleg veszélyeztetnek valakit, valamit...

Kellemes Vasránapot Mindenkinek!
no avatar
User

Mazatek

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

Szerző: Mazatek » 2014.07.31. 21:36

Megosztanek veletek meg egy esetet.

Idopont: 2014 julius 29, sotetedes utan
Helyszin: Nagyszalonta

Valamikor delutan aramszunet volt, ez nem meglepo neha megtortenik, de altalaban par perc utan mar van aram, de most nem igy volt. Hosszan eltartott es valamikor 10 ora elott adtak vissza.
Az esetet nekem masnap meseltek, a szemtanuk megbizhato emberek.
Meg javaban tartott az aramszunet, de mar sotetedett vagy sotet is volt, ez nem vilagos, az illeto aki elmeselte a torteneseket valamint meg 3 szemely kint beszelgettek az utca kozepen, egy mellekutcarol van szo, ami nem tul forgalmas. Arra lettek figyelmesek, hogy a haztetok folott megjelent egy fenyes mozgo targy, ami nem tul gyorsan haladt egyenesen. A kovetkezokeppen irta le az ismerosom a kinezetet: egy papir torlokendo tekercsre hasonlitott, vagyis hosszukas szabalyos henger alakunak irta le. Vilagos szinu fenye volt, nem narancs. Fuggoleges helyzetben volt, tehat nem vizszintesen a foldre. Valoszinuleg meglepodtek mert habar idejuk lett volna telefonnal fenykepezni, senki sem fenykepezett, hanem neztek. Ujabb idezet az ismerosomtol: Eloszor azt hittem nekimegy a villanyoszlop felso reszenek de nem ment neki, aztan azt gondoltam, hogy megis feljebb van a villanyoszlop tetejenel. Itt nem vilagos hogy milyen magasan volt, nem tudta elmondani, az is lehet hogy egesz magasan lehetett de akkor pedig eleg nagy meretu lehetett. Teny hogy egy adott pillanatban csak ugy eltunt. Tehat nem elrepult, hanem dematerializalodott.
Azonnal szivar alaku UFO jutott eszembe.
User

Darci

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
175

2009.06.07. 19:32

Szerző: Darci » 2014.09.28. 22:45

Sziasztok!

Ki kellene építeni legalább a fórumtagoknak egy-egy mozgásérzékelős, éjjellátó kamerás rendszert az ég felé irányítva.
Így nagyobb megerőltetés nélkül dokumentálva lennének a mozgó objektumok.
Már elérhető árban vannak a HD-s rendszerek pár év alatt rengeteg videóanyag összegyűlne.

http://sonotaco.com/soft/e_index.html#ufohd2

Vélemény?

Jelenleg egy digitális éjjellátóval kémlelem az eget, jó néhány izgalmas percet éltem át élőben :)
Ilyent sajnos nem kaptam még lencsevégre: http://www.youtube.com/watch?v=BQ2TtMQ02Mc

Hajrá!
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.09.29. 14:03

Jó ötlet. Támogatom! Komolyabb webkamera is megteszi.
User

Darci

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
175

2009.06.07. 19:32

Szerző: Darci » 2014.10.12. 20:09

" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
ElőzőKövetkező