UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Piramisok és a Szfinx

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Re: Piramisok és a Szfinx

Szerző: sheriff » 2008.12.23. 06:32

s4lgary!

Én ebbe a topicba raktam volna: http://www.freeweb.hu/aranylaci/forum/viewtopic.php?f=8&t=2027

( Jut eszembe közbe ide is kéne feltennem a többi videót )
User

sayd

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
22

2009.06.26. 17:41

Gyomaendrőd

Szerző: sayd » 2009.07.06. 19:17

A téma Jó!Miért hagytátok abba???
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2009.07.09. 18:03

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.07.09. 18:59

Ez nagyon jó hir Akasha! Mondjuk erre is számitottam, és arra ahogyan majd elhazudják az egészet nemsokára...
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.07.09. 21:29

Köszi a linket, de a cikk alján Szakács Gábor szemrebbenés nélkül hazudik.
Nem igaz, hogy "ő azonosította be a jeleket".

Számos hazai (pl. Élet és tudomány) és külföldi lap, számos hazai és külföldi televízió már messze azelőtt leközölte az egyes köveken található "cuneiform" jeleket mielőtt még Szakács Gábor egyáltalán tudni vélte, hol van Visoko... A jelek beazonosítása - részben - már ekkor megtörtént.

Nem is beszélve arról, hogy maga Semir Osmanagic (akinek még a nevét sem tudja Szakács Gábor és felesége helyesen leírni...) juttatta el a Maghar Akadémia egyesületnek személyes kutatási anyagát. Ez még mindig hónapokkal azelőtt volt, hogy Szakács Gábor tudta volna, merre van Visoko...

A Maghar Akadémia tagjai tudományos expedíciót vezettek 2008. nyarán a bosnyák piramisokhoz. Fotók százai készültek, a nyilvánosság előtt nem ismert szakaszokról is.
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Szerző: hegylakó » 2009.07.10. 16:39

Ez az interjú tényleg furcsa..... nem tud erről- arról, neki nem szóltak, küldtek eztazt...más simán beüti a keresőbe,stb. és kidobja hogy hol ki mit írt, publikált... Amúgy azon a blogon sok megkérdőjelezett dolog is van, mint a nyirkai jóslat, stb.
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2009.07.28. 08:19

Bosnyák Nap piramis, benne Székely Magyar rovásírással

Echo Tv, Pörzsölő c.-ü műsor felvétele.

KépKép

videók:

1 rész:http://www.youtube.com/watch?v=uwbDvhzZLxk
2 rész:http://www.youtube.com/watch?v=7hwy6lINF64
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
205

2009.08.06. 14:23

Szerző: chuck norris » 2010.06.30. 15:41

no avatar
User

Tron01

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.11.09. 08:37

Szerző: Tron01 » 2010.06.30. 16:44

Zahi Havasnál még az sem igaz, amit kérdez. A neve egyenlő a hiteltelenséggel, ezáltal minden általa vezetett feltárás és kutatás megkérdőjelezendő.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.06.30. 16:53

Sajnos ez van.
no avatar
User

Martina

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
54

2010.06.29. 20:41

Szerző: Martina » 2010.07.01. 00:05

Sziasztok!

Kicsi érdekesség...nem rég olvastam:) ha már volt róla szó, sorry:)

Gízai Szfinx

Létezik egy elmélet mi szerint a hatalmas Egyiptom első uralkodói Hórusz követői voltak, akiket a Bölcsek követtek. (de jó mindenki követ vkit:P)
A Bölcsek közel 13 ezer éven át uralkodtak, mégpedig éppen az Atlantiszi.kor idején. Egy olyan örökölt tudással rendelkezek, melyet felhasználva könnyedén létre tudták hozni a piramisokat és a szobrokat. Hórusz-szem iskola papjai készítették 12 ezer évvel ezelőtt. A szoborral üzenni akartak, az egész emberiségnek, mégpedig azt, hogy létezik egy, az embernél magasabb rendű bölcsesség: az út, amin születése pillanatában elindul az új lélek ( aki addig még nem élt, nem öltött testet) a megvilágosodáshoz vezet. A másik elmélet szintén alá lehet támasztani különféle tudományos magyarázatokkal, hogy a szobor testén a mai napig jól láthatók a víz romboló nyomai. Ha pedig figyelembe vesszük, hogy Egyiptom éghajlata i.e. 8000-től bizony már száraz és sivatagos. Akkor azt is kizárhatjuk, hogy a Nagy Szfinx csupán 4500 éves.
A kérdés ezek után az, hogy a szobor egy időben épült e a piramisokkal. Ha igen...akkor a piramisok korát is rosszul ítélték meg, vagy az elmélet sántít...

Engem inkább az izgat:D hogy ezeket az építményeket valóban emberek építették e...bár biztosan...elég megvilágosultak voltak ezek az egyiptomiak...csillagászat, orvoslás, építészet, matematika...stb...csak mi vagyunk ilyen buták? Netán így megbutultunk? Eléggé felvilágosultak voltak, ha Ők voltak...nagyon cselesek:P
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.07.01. 08:17

A Nagy piramis alapja (belső magja) Bihari Gábor, MTA(!) tudós szerint kb. 100.000 éves.
A Szfinx - ha elfogadjuk Bouval számításait, és miért ne tennénk, valahol 10-12.000 év között van korban, illetve tetszőlegesen felszorozva a platóni év ciklusaival. A Szfinx (abu-hun!) templomának korát még a legelvetemültebb egyiptológusok is 10.000 évben adják meg. Arról meg persze Hawass szaki igyekszik mélyen hallgatni, hogy az egyiptomiak ősei turáni népek...
no avatar
User

Martina

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
54

2010.06.29. 20:41

Szerző: Martina » 2010.07.03. 13:42

Köszönöm az infót!

Van még itt vmi:) Kicsit érdekes...csak már itt is a világ végét említik...van olyan egyáltalán, amiből nem ezt hozzák ki, vagy nem erre utal?

Hogy mire is szolgált ez az ős régi Szfinx?
Talán egy óraként? - A Szfinx teste az Egyenlítő fölött 30 fokra, éppen a 30. keleti hosszúsági körön fekszik. A csillagászok szerint ez a Földünk egyik leginkább diamágneses pontja. A Földet körbe ölelő elektromágneses mező egyenlő távolságú vonalakból áll. Ezeken mozog az energia, ami tulajdonképpen azt a célt szolgálja, hogy életben tartsa a Földet. A vonalak mintegy mátrixot alkotnak, amit Hartmanvonalnak is neveznek. A diamágneses pontok fölött energetikai örvények jönnek létre, amelyek elsősorban napéjegyenlőség és naplemente idején nyílnak ki, és utat engednek egy párhuzamos világba. A Bermuda-, a Sárkány-, és az Ördög-háromszög éppen ilyen diamágneses pontokon helyezkednek el, és szintén ilyen pontok fölött helyezkednek el a piramisok, sőt, a katonai bázisok is. Mindezt figyelembe véve bátran kijelenthetjük, hogy a Kheopsz-piramist és vele együtt a Szfinxet is minden bizonnyal egy olyan civilizáció leszármazottai építették, akik nagyon is tisztában voltak a hely jelentőségével, és annka természet feletti erejével. A piramis csúcsán keresztül sikeresen egybegyűjtötték a Föld összesűrített energiáit, a hihetetlen magas rezgésszám segítségével pedig elsősorban gyógyítottak.
Az óegyiptomiak már akkor csillagképekre osztották az eget, és így mérték az időt, amikor az európaiaknak még fogalmuk sem volt erről. Megfigyelték, hogy a csillagképek ellentétes irányban mozognak, egy -egy gyűrű körvonalán. 25 920 évenként azonban egymáshoz viszonyítva azonos állásba kerülnek, amelynek következtében hatalmas természeti katasztrófák söpörnek végig a Földön, amiknek alig marad túlélője. Atlantisz lakói pontosan tisztában voltak azzal, hogy pusztulásuk meg van írva a csillagokban: ha a Kos és a Herkules a Szfinx "előtt" pontosan egymás fölött áll, lejár az idejük. Ha igaz, hogy egykor létezett egy atlantiszi kultúra, akkor az is igaz, hogy a következő világvége vmikor a XXI. sz. közepére várható...

Azért jó, hogy az egyik pillanatban kijelentik, hogy az " Atlantisz lakói..." a másik mondatban, meg, hogy "ha igaz" hogy létezett...
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

2010.06.02. 15:15

Szerző: Tothumn » 2010.07.03. 14:20

Én ezeket Ley (vagy Lei) vonalaknak ismerem, és tényleg érdekes hogy a megalitok pontosan a csomópontoknál vannak, lehetséges hogy ezt az energiát annó meg tudták csapolni.Vagy a vonalakat utazáshoz használták és megjelölték a "buszmegállókat" valamint nagyobb kereszteződésekben jöttek létre települések/kultúrák.

A diamágneses pontok fölött energetikai örvények jönnek létre, amelyek elsősorban napéjegyenlőség és naplemente idején nyílnak ki, és utat engednek egy párhuzamos világba.

Nem tudom ezt ki és mijen logika alapján feltételezi... nem érthetünk ugyan minden jelenséget, de ez elég merész kijelentés és lényegében alaptalan.Honnan veszi ezt bárki is? :conf: Tesla mondta?
A napéjegyenlőség körül tényleg lehet valami mert őseink nagyon kedvelték ezt a jelenséget...
De ez az egész egy fickió senki sem érti, mindneki csak következtet meg találgat. Lehet népszerű az elmélet de azt sem tudjuk biztosan léteznek e párhuzamos világok, én nem vagyok benne annyira biztos...

magas rezgésszám segítségével pedig elsősorban gyógyítottak.

A magas rezgésszámmal nekem már a tököm televan :| antigravitáció, gyógyítás ,teleportálás, időutazás, energia megcsapolás... minden mi szem szájnak ingere.Megint csak azt a kérdést tudom feltenni hogy mégis honnan veszi bárki is hogy a magas rezgésszámnak bármi köze is van ezekhez? Kipróbálta?
Nem ,csak fantáziál.
no avatar
User

criminalheadz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
42

2009.09.02. 18:09

Szerző: criminalheadz » 2010.07.03. 19:20

Tothumn, bármi előfordulhat, vagy létezhet attól, hogy mi nem tudunk róla. Mi még rengeteg mindent nem tudunk a körülöttünk lévő univerzumról, dolgokról ha %-ban kéne leírni, akkor adnék kb. 0,5%-ot. Sokszor olyan dolgokra alapoznak a tudósok, emberek ami közel sem biztos, hogy úgy van. Elméleti tudósokat nem nézem semmibe, mert erős fantázia kell hozzá és jó manipuláció, hogy betudják etetni a jó néppel a dolgokat. Semmi, az ég világon semmi sem bizonyított a legtöbb dologban. Lehet a piramisok már rég az egyiptomiak előtt ott állt, csak ők tovább "használták". Lehet van 1 millió éves is. Kitudja... Én ezekkel úgy vagyok, hogy kár feszegetni ezt a témát, mert valószínűleg sosem fogjuk megtudni, hogy ki és miért építtette őket. Lehet megvannak még valahol ezek a feljegyzések, vagy titokban őrzik őket a nyilvánosság elől, mivel a tudás hatalom és ez a tudás oly magas, hogy jobb ha nem is tud róla a köznép. Mondjuk jó lenne, ha egyszer kiderülne, de erősen kétlem.
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

2010.06.02. 15:15

Szerző: Tothumn » 2010.07.03. 21:03

Igen ezzel énis tisztában vagyok ,csak az bosszant hogy az emberek rengeteg ilyen dolgot tényként kezelnek.
Ezekből a találgatásokból egy hatalmas várat fel lehet építeni, tévhitekre, meg pontatlan megállapításokra újabb tévhiteket alapozni ,és amit a végén kapunk nem lesz jobb mint az amit a suliban tanítanak fizikábol és töriből...
User

etogpx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
18

2010.01.09. 15:47

Szerző: etogpx » 2010.09.14. 19:40

Kedves lalapapa vagy Gaál úr vagy mit tudom Én! Nem kéne szétcseszni a fórumot a sok semmitmondó beírással, please! Kérem kapcsolja ki!!!!!
User

etogpx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
18

2010.01.09. 15:47

Szerző: etogpx » 2010.09.15. 19:41

Ha olyan felemelkedett lennél, mint amilyen nem vagy a hozzászólásomra nem is válaszoltál volna :) . Ha egynél többen jönnek szembe az autópályán érdemes elgondolkozni...

Ha bárki beírja a fórumra, hogy az éticsigák egyenes ágú leszármazottjai vagyunk, engem érdekel, hisz ki tudhatja? De ha valaki szarrá linkeli a fórumot mindenféle zavaros magyarázattal spékelve az annyira nem köt le. Tudod, nincs tökéletes tett, csak tökéletes szándék...

Üdv A.k
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2010.09.17. 06:35

Na igen.. a forum szetbarmolasa alatt ertendo ez is, hogy nem a megfelelo topikban beszelitek ezt meg! Ezt inkabb a tarsalgoban kene, vagy ajanlom, hogy nyissatok, egy duhongo szobat, ahol mehet egymas "csepelese"! Ahova ezeket a kommentek at lehetne helyezni, mert szerintem sokan akik latogatjak a forumot, es mondjuk esetunkben a "Piramisok es a Szfinx" temat szeretne olvasgatni, hatha talal rola valami uj informaciot, erre azt latja, hogy par emberke, az informacio kozles helyett egymast "cseszegeti" :)

En is inkabb etogpx-el ertek egyett, de hozzateszem ez szubjektiv dolog, gondolom korosztaly es felfogas kerdese is!

Tisztelt, ujabban "lalapapa" gondolom a korodnal fogva tiszteletet kovetelsz magadnak, illetve hozzaszolasaid alapjan ez jon le.
De attol meg, hogy valaki idosebb, nem kell feltetlen tisztelni!
Amit mar regebben en is irtam, a forumszabalyzat elfogadasa az idosekre is vonatkozik, bar szeretnem megegyszer megkoszonni, hogy mar nem negybetuvel tetszik irogatni:)

lalapapa írta:MEG VALAMIT
MAJD AKASSZAL IDE BE VALAMIT MELYET IGEN CSAK NAGY ERDEKLÖDESSEL
OLVASNAK

Ez onre is vonatkozik szerintem, mert attol hogy egy HSZ- arrol szol, hogy van benne 20 link attol meg, nem mond semmit, legkozelebb kis magyarazotot is kene melle csatolni!
Igy az angolul nem tudo forumozok, is jobban megbaratkoznanak onnel, es szerintem mindenki szamara erthetobb es konnyebb lenne, persze ezalatt nem azt ertem, hogy szorul szora forditsa le, hanme egy par soros, esetleg 1-2 mondatban, osszefoglalva kommentelni, mit is illesztett be ide nekuk. Igy talan NAGY ERDEKLODESSEL OLVASNA mindenki akit erdekel!
Mivel magyar forum, es nem kell mindenkirol feltetelzeni, hogy beszel angolul, ezert sok segitseg lenne ha par sorban kommentalna mi is az, ha meg nem megy akkor erre szerintem rengeteg hasnlo angol forum is letezik! En esetemben, ha volt olyan cikk, akkor lehet, hogy nem a legjobb forditasban, de probaltam magyarra atforditani, gondolva itt az angolul nem beszelo retegre is! Igy tobb emberhez jut el az esetleges informacio, de lehet, hogy bennem van a hiba, hogy magyar forumon, magyarul probalok amit lehet!
Itt most gondolom belemkotne az ekezetek miatt, hogyha annyira eroltetem a magyart akkor miert nem irok helyesen ekezettel, de szanom banom, en is kulfoldon elek, es sajnos angol a billentyuzetem, tudom tudom a 852-es kodlapot fel lehetne telepiteni es akkor talan bogaraszhatnam az ekezeteket, de csak emiatt a forum miatt nem fogom ezt megtenni :( ezert millio bocsanat!!!

A masik amin el kene gondolkozni, hogy megis az on masik accountja lett kitorolve, nem okatalnul, akkor hol is kellene a hibat keresni?
De amennyiben betartana, a forumozas szabalyait, szerintem igen hasznos tagja lehetne ennek a remek kis kozossegnek.

Az Adminoktol elnezest az OFF-ert, amennyiben letrejon a duhongo szoba keretik athelyezni az en HSZ-emet is!

Koszonet

Tovabbi szep napot, es tartalmas forumozast mindenkienk!
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.09.17. 23:12

az a helyzet, hogy angol nyelven annyi info van a neten a fórumban is érintett témákról, hogyha rádőlök a billentyűzetre és nyomok egy entert, tuti lesz vagy hetven oldal ami ezekkel foglalkozik. szóval totál fölösleges angol nyelvű szövegeket belinkelgetni. az egész csak arra jó, hogy megtudjuk mi érdekli éppen kendet. :D azonban mivel ez egy magyar nyelvű fórum, jó lenne ezen a nyelven linkelgetni, hátha akkor meg is nézem mi van a kink :mrgreen: "mögött".
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Tron01

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.11.09. 08:37

Szerző: Tron01 » 2010.09.29. 15:37

http://index.hu/tudomany/2010/09/29/meg ... es_titkat/

Na jó, rendben. Van tervrajz. De még mindig nyitott a kérdés: