UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Kérdések földönkívülieknek

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Re: Kérdések földönkívülieknek

Szerző: hegylakó » 2008.08.24. 09:30

Kedves Nap Lénárd!! Szerintem jobb lenne a felvetéseidet külön topicban tárgyalni... tényleg csak amiatt, hogy ne csússzon el ez.

Nem gondolom hogy mindenben igazad van, de azt se mondom, hogy fantáziavilág az egész.... de itt részletekbe nem mennék bele... elvinné a topicot...
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.08.24. 10:38

Üdvözletem!

Csatlakozom Lacihoz ebben a vitában. Én is rengeteg ijesztgető filmet láttam ezzel kapcsolatban. Amerikába ezt megcsinálhatják ott van rá "igény". És ez a dimenzióváltás nemigen olyan kérdés hogy nosza tessék választani. Ez nem egy autóvásár vagy bolhapiac. És így valóban elkanyarodunk az eredeti topic témától. Nem tagadom van a hatalomnak efféle chipekkel való lépésterve de minden bizonnyal az utolsó is lenne...

Üdvözletem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tyrael 2008.08.24. 14:08-kor.
no avatar
User

NapLénárd

Szerző: NapLénárd » 2008.08.24. 12:44

Kedves Aranyi Laci!

Már 2008. július 30-án tudtam, amikor bekapcsolódtam a fórumodba, hogy a búcsúzás hamarosan be fog következni.
Nézd, én csak arról tudok írni, amit megélek és tapasztalok, vagyis csak olyan ALTERNATÍV JELENRŐL számolhatok be, amely egyeseknek már múlt, másoknak pedig még a távoli homályos jövő. - Az ELVÁRÁSOK, amelyekkel a földi ember általában rendelkezik, természetesen azonnal felhívják az ellentétét ( duális világegyetemben élünk ) a CSALÓDÁST! - Mint ahogy a boldogító "igen" kimondása után néhány hét, néhány hónap után automatikusan bekövetkezik az a döbbenetes felismerés is: " Hát még Ő is, akit annyira IDEALIZÁLTAM, ennyi hibával rendelkezik! - És a hiba természetesen mindig a másikban keresendő! Éppen ezért a modern ember ösztönösen menekül ettől a tükörtől, A MÁSIK ÁLTAL TÜKRÖZÖTT ÖNMAGÁTÓL, ezért nem vállal családot és gyermeket.
- Tehát volt az alternatív múlt-jelen-jövő síkjáról néhány fontos közlendőm, melyet ti ufós fórumotokon kívül csak egy eldugott nemzeti fórumon tettem meg, mivel ezt a két fórumot találtam elég elviselhetőnek - a fórumozó fiatalok szokásos cinikus szlengje ellenére - , hogy NÉHÁNY NAPIG el tudják viselni a tényeket. Azon a bizonyos nemzeti fórumon csak 5 napig bírták, míg ti 3-4 hétig - ez mindenképpen tiszteletre méltó!
- Csak nem gondoltad komolyan egy pillanatig is, kedves Aranyi Laci, hogy én is beállok az úgynevezett "objektív ufókutatás" ökörködéseibe? Hogy én is hetekig filózzak azon, hogy mit látott az égen az öreganyám 120 évvel ezelőtt az árnyékszék és a nyári konyha között? A kilencvenes évek elején ez még elment egy ideig, de akkor TOVÁBB KELLETT VOLNA LÉPNI, mégpedig spirituálisan - ahogy erre már az első beírásomnál is utaltam -, de a magyar ufókutatás nem lépett tovább, SŐT VISSZALÉPETT, mert még a kilencvenes évek elején meglévő ösztönös lelki nyitottságát is elvesztette. Egyedül ti mertetek elmenni a legmesszebbre, de az "objektívitás" áltudományos maszkját ti sem meritek lerántani.
- Mert egy ufókutatónak, ugye, feltétlenül kutatni kell valamit, ettől lesz ő nagyon "objektív"- nemde? És ezzel egy kicsit kacsingattok a hivatalos természettudomány felé is, hátha csurran-cseppen ott is valami, hátha ott is találtok megértő embereket - de sohasem fogtok találni! Mert ahogy az egyházi hierarchiába bekerült személy PUSZTA LÉTE kizárja, hogy a valódi isteni erőkről tanúskodjon, úgy a tudományos hierarchia szamárlétráját mászogató személy PUSZTA LÉTÁLLAPOTA kizárja, hogy a világegyetem legalapvetőbb összefüggéseit megértse.
Ezért fektettem a hangsúlyt a beírásaimnál egyre inkább NEM a külső dolgokra, hanem a spirituálisra, a személyesre, mert ennek a megértése lesz a kulcs a külső dolgokra is! - Fordítva viszont ez nem lehetséges!
Ha tehát az ufo-témánál maradunk, akkor addig pl. hiába magyaráznám el XY ufókutatónak, hogy miért látott egyik nap kerek, a másik nap ovális ufót, ha nem érti, hogy a magasan fejlett lények mindig az alacsonyabb fokozatúaknak az ELVÁRÁSAI SZERINT JELENNEK MEG!
És akkor, szabad-e megkérdezni, ki az őrült, ki rugaszkodott el a valóságtól? Az, aki még több mint 50 év után is azon vitatkozik, hogy pl. Adamski ufója valódi volt-e vagy csak egy csillárbura? Vagy az, aki el próbálja magyarázni, hogy minden külső tapasztalatot TE TEREMTESZ, A SAJÁT PILLANATNYI HITED ÉS ELVÁRÁSAID SZERINT!

A lényeges információkat, azt hiszem, már leírtam, úgyhogy el kell búcsúznunk egymástól. Ebbe a fórumba már nem írhatok be többet.

Szeretettel: Nap Lénárd
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.08.24. 14:18

Kedves NapLénárd!

Összetett világban élünk és nem haladhatunk el a látottak mellett úgy, hogy jéé az UFO volt... Teljesen mind1, hogy kondenzcsíkot húzott e vagy épp műholdhoz hasonló pályát ír le. Sőt az is lehet, hogy verébnek álcázta magát! Ez nem így megy, hogy amit látok megrögzötten szaladok a naplómhoz, hogy hányadik UFO-t láttam... Nem lehet ilyen megszállottan sem beleásni magad valamibe. Mert van mikor a hited megakadályoz a reális látásmódban! Élj a hited szerint, ez természetes! De a hited ne akadályozzon meg a reális valóság látásában (melyben jelenleg tartózkodsz). Ha Arany Lacinak felszínes kutatásai lennének, akkor nem ismernénk el ennyien és nem is igen látogatnánk ezeket a fórumokat. Szerintem számtalanszor kifejtette már, hogy Ő sem tudhat mindent és pont ezt tisztelem benne (több más mellett), hogy nem dogmatikusan áll a dolgokhoz. És természetesen a többi fórumozó sem. Nem az a megoldás tehát, hogy megsértődünk és visszavonultan "ide sem írunk". A szektavezérek, kiknek a hite elillant a hívei normalizálódását követően, mert nem voltak hajlandóak bevenni a halálkapszulát a világvége miatt. Nem gúnyolódásból mondom de ez olyan hangzású kijelentés volt.
Kedves NapLénárd! Nem kell tehát innen is elmenned. Meg kell beszélni a bizonyítékok fejében az adott témákat és mérlegelni. Sajnos ez olyan terület, ahol sokszor konkrét bizonyítékokat igen nehéz felmutatni!
Természetesen én nem állok az utadba. Egyéni jogod, hogy mit csinálsz.

Üdvözletem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tyrael 2008.08.24. 15:47-kor.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.08.24. 15:21

Kedves Nap Lénárd!

Az öntömjénezés és az ezós ostobaságok ezennel letudva, remélem - ha van vér a pucádban - visszajössz ide legkésőbb 2012 december 22-én, sűrű bocsánatkérések közepette az elhintett butaságok miatt. Én ugyanis itt leszek, miként ez a fórum is, a fórumozók növekvő száma mellett, ahogy világ is.

Ahhoz, hogy valaki szellemileg tovább tudjon lépni szükséges alaptudás, kellően nyitott felfogóképesség és tapasztalatokra épített világkép. Semmi ilyesmivel nem szolgáltál.

A kutató, ha nem objektív, akkor nem kutató, hanem fantaszta. A különbség ugye látható, bár nehezen felismerhető, alaptudással nem rendelkezők számára, ezért tudják nyomni az ezós ostobaságokat, mint pl. most is a "rettenetes marsközelséggel" kapcsolatban. Éppen ma kaptam a témában a kb. 25. levelet. Vajon kik állnak emögött?.... Ugye nem kell messze menni?....

Ha az ember túlságosan magába temetkezik, akkor a külvilágról sem képes továbbá tudomást venni. Azaz megbolondul. Vagy már meg is tette. Lásd leveled vége. A mi utunk nem ez. Nem az őrület, hanem a tudás útján járva az igazság keresése. Nem a magunk igazsága, mert az csak a mi számunkra létezik, hanem olyan igazságoké, melyeken osztozhatunk, mert az ember társas lény, csak közösségben lehet ember, a saját fejében legfeljebb őrült lehet, ahol a személyiségének osztott részeivel egész jól eltársaloghat (lásd ezósok!), de igazából hasznára senkinek sincs.

Talán soraim még eljutnak hozzád.
Aranylaci
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.08.24. 18:32

Sajnálom, hogy nap lénárd az ajánlásom ellenére nem nyitott újtopicot, érdekes vita marad el így...de várom szeretettel, ha mégis nyitna eggyet, ahogy ő gondolja, mert úgy látom, lett volna mit kitárgyalni... sajnos, több dolog keveredett, és ha a maguk helyén lett volna kezelve, talán máshogy látunk....

Jobb lett volna, ha Lénárd pl. leírja hogy hogyan jutott ezekre a felismerésekre, vagy ötletekre (kinek mi tetszik) mert én csak egy csomó végeredményt kaptam kézhez...Azokat a forrásokat, amiket feltehetően felhasznált Lénárd ,sokan ismerik, ha netről is dolgozott, amikor kigondolta ezeket...

A gond apró részletekben mutatkozik: Olyat nem lehet mondani, hogy minden ufó úgy mutatkozik meg nekünk, ahogy látni akarnánk, meg én azt is kétesnek vélem, ab ovo kijelenteni,hogy eleve magasabb életforma lenne egy ufó, vagy űrlény...

a 2012 vel való foglakozás nem veszett dolog, mint ahogy ,,ezóval" se, de itt meginnt az jön elő, hogy rengeteg időbe telik kihámozni, mi a jó, mi a selejt infó, és aztán összerakni elemeket... (ki mit akar elhitetni velünk, pl. kormányok mit akarnak az így előállított hangulat által elérni, mint amerikában a patriot törvény, stb.)már itt elvérzik rengeteg ember, az első nagyon tetsző, kész elméletet ,gurut kezdi el követni,megáll a gondolkodásban... roszabb esetben belevetíti a vágyait, ötleteit, az adott ezós tanokba....

Sokkal nehezebb úgy ufót, stb-t kutatni, hogy ember nem ,,látó" stb. de attól még el kéne fogadni, hogy ugyanúgy dolgozik... igyekszik mindent kihozni magából...

A gond az, hogy hogyan lesz mindenki olyan látó, hogy ugyanazt lássa,mint Lénárd,mert akkor nem is lenne most semmi vita..(de ezt hogy lehet elérni?? ) Arra emlékeztet ez az egész, mint az indiai fejszámolóművész esete: hamar vont gyököt, stb,de képtelen volt elmagyarázni, hogyan mitől van ez... hogy csinálja... nem jött rá a képletre, ami a tankönyvekben is bennevan...(a technikájához nem is kell az) Így vagyunk mi is... a leírtakat nem tudjuk mivel ellenőrizni..

És még egy: nem minden ember kezeli így az ,,ezós" (ez is nagy halmaz, hogy mi is az...) dolgokat, mint Lénárd, érdemes megnézni ezt a honlapot, ahol angolul, de 2012 ről is ad markáns véleményt valaki: http://www.in2words.net tehát: elege van neki is a fix meg tuti előjóslatokból, arra figyelmeztet, hogy mindenki a saját sorsát irányítsa, ne pedig vkit kövessen... ingyenkönyv van, ufós,stb..

Végszó: nem összevethető dolgokat nem kell keverni.... itt ez történt, ezért sajnálom, hogy nem láttunk bele, miből építkezett az egész ötlet.... ha kiderül,hogy x, y látnok ezt meg azt mondta, akkor eleve én se írnék egy sort se, de ez se derült ki... ha ez valami hosszúévtizedes előtanulmányok, stb-k összegzése, abból, a levezetésből lehettek volna részletek mindenki számára ami új,tanulságos, vagy csak addigi hitét erősíti meg...

És a legvégére: Konkrétan, továbbiakban bármire alkalmazni, használni hogyan lehetett volna azt a sok gondolatot: Pl. legközelebb mit csinálljak, hogy ne úgy lássam az ufót, ahogy én akarom elképzelni??? Tehát hogyan figyeljem meg őket?? Ezt meg is kérdezném, ha földönkívüli is olvassa ezt!!!
no avatar
User

NapLénárd

Szerző: NapLénárd » 2008.08.24. 23:47

Kedves Hegylakó és a Többiek!

A Hegylakó őszinte érdeklődése egyenlőre megmentette a dolgot: megpróbálok válaszolni Neked (is) egy hosszabb búcsúzás keretében.
Tehát még egyszer: azért jelentem meg ezen a fórumon, mert a LEGSZINVONALASABBNAK tartottam, annak ellenére, hogy láttam az itt irogatók alapvető problémáit is: mivel a fórum alaphangját Aranyi Laci adja, az ő személyiségének erényei és fogyatékosságai minden fórumozóra jelentős hatással vannak.
Érdekes volt Aranyi Laci munkásságát korábban hónapokig tanulmányozni, a legszinvonalasabb cikkei általában fordítások, nem önálló "kutatások". Az a jó 20 év késés, ami alatt Magyarországra is eljutnak a nyugat nem-fővonalas kutatóinak az eredményei, pontosabban azok morzsái, ezekből EGYEDÜL csak Aranyi Laci próbált néhány molekulányit ennek a népnek juttatni - főleg a fordításain keresztül - Ezért ki is fejeztem neki a hálámat és köszönetemet.
- De ez még önmagában édeskevés, kedves Barátaim, mert egyrészt katonai szaklapfordítóként túltengnek technikai szemléletű cikkei, amely még önmagában nem lenne baj, ha ezek a bemutatott technológiák nem a nagyhatalmaknak TÉNYLEGESEN RENDELKEZÉSRE ÁLLÓ TITKOS FEGYVERARZÉNÁLJÁNAK ÉS TECHNIKAI KAPACITÁSÁNAK ELLEPLEZÉSÉRE SZOLGÁLNÁNAK! Mint ahogy az EGÉSZ űrprogram is.
Lacikám, miért hallgatsz erről? Vagyha kifejezed kételyeidet, miért nem foglalsz állást? Félsz, hogy azonnal megjelennek a fekete helikopterek? - Ugye hogy pillanatokon belül milyen hiperrealitásban vagyunk, minden ezo-izé nélkül?
- És hogy hogyan jutottam ezekre a felismerésekre, kedves Hegylakó, úgy, hogy egész életemben az IGAZSÁGOT kerestem, soha nem kötöttem kompromisszumot, sohasem alkudtam meg, sohasem adtam el magam, sem a szocializmusban, sem a kapitalizmusban. Sose tudtam, hogy holnap mit adok a gyerekeimnek enni ( ma sem ), mégis mindig, a csodával határos módon, tisztán és egyszerűen tudtam élni a családommal. Soha semmilyen "megélhetési prófétához" nem dörgölőztem, semmilyen "nagy ember" sleppjéhez nem tartoztam, mindig egyedül voltam, mert az IGAZSÁGOT sehol sem viselik el hosszabb távon!
Nézd, Hegylakó, az IGAZSÁG - minden látszat ellenére - nem valami elvont dolog: a világegyetemben ugyanis NINCSENEK TITKOK, minden nyílt és világos! A világosság ugyanis MINDIG fénylik a sötétségben, ha azt a sötétség nem is tudja befogadni.
MIt akarsz tudni? Hogy mik az ufók és hogy miként repülnek? Hány földönkívüli faj látogat hozzánk és mi a céljük?
Hogy 2012-ben világvége lesz-e vagy nem történik semmi? Hogy valóságos az a világ, amit érzékelsz vagy csupán illúzió? Mindez OTT VAN ELŐTTED, AZ ÉLŐ JELENBEN és ott kapod meg a választ is! Nem elvontan, hanem nagyon is konkrétan!
-MI az, nem látsz semmit? Csak mereszgeted a szemedet? Hát beindultak már a nagyagyad asszociációs mezői, melyek a különböző véleményeket hasonlítják össze? "Mert hát honnan tudjam, hogy kinek van igaza", ugye? - No lám, már ilyen hamar leálltál? Érdekél téged egyáltalán az igazság? Úgy látszik, hogy nem, pontosabban ha nem nyújtják neked tálcán, akkor nem egészen. mert azt egyéni birtokká nem lehet tenni. Miért? Azért, mert Az IGAZSÁG , kedves Barátaim, egy LÉTÁLLAPOT, amely sugározhat a szavak mögül, de magában a szavakban SOHA SINCS benne.

Nap Lénárd
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.08.25. 00:34

Hmm.. én a magam utját járom, és néha "támadok" is, még Lacit is, amikor elősszőr írtam ide, akkor sem értettem vele egyet mindenben. De ez nem jelenti azt hogy igazam lett volna akkor, vagy esetleg most. Én a világegyetem "hangjaira" rezgéseire reagálok, azt hiszem el egyedül. Talán nem jól értelmezek mindent, de igyekszem tisztán látni, hogy mások mit tesznek nem tartozik már rám. A saját tapasztalataimmal egészitem ki az érzéseimet és a kapott üzeneteket, ebből állitottam fel a világképemet. Sokmindent nem fogok soha leírni, éppen azért mert nem szeretnék idő előtt "hazudozóvá" válni, mert ha valamit nem értenek vagy nem hisznek el, vagy felsem tudják fogni, akkor hamar rásütik az emberre fogy fantaszta, vagy éppen hazug. Az emberiség nagy része ma még képtelen azonosulni saját magával, és azzal hogy elcsesztük az egész világot, benne magunkat is. Inkább homokba dugjuk a fejünket, vagy iszunk bóditjuk magunkat, hogy valahogy átvészeljük azokat a napokat amikor tenni kellene végre valamit! És persze a gondok elől is menekülünk, beleértve a betegségeket is, amik pont a negativ hozzáállásunk miatt támadnak meg. Nem megyünk orvoshoz mert félünk az eredménytől, majd amikor halálos betegek leszünk, reménykedünk egy új jobb következő életben, vagy a menyországban. Én tisztában vagyok a tudat és lélek teremtő erejével, alkalmazom is naponta. DE, kénytelen vagyok magamnak megtartani amit tudok mert egyszerűen hülyének néznek, enyhébb esetben! Hát jó, beletörödtem egyedűl születtem, egyedűl halok, én dolgom mit teszek a kettő között! Lénárd csak pár szót, mint véleményt rólad, mert néhány dologban úgy találtam igazad van, hogy mikben az az én dolgom, de te is tudod szerintem. Másrészt viszont, bizonyos dolgokat nem megfelelően fogalmaztál vagy értelmeztél. sok mindenben negativ vagy, a visszavonulásod is az. Hiszen te magad mondtad, ez az oldal volt a legmegfelelőbb számodra, hogy kifejtsd nézeteidet. Ez egy fórum ahol vitatkozunk, netalán veszekszünk is, de sokmindenben egyet is értünk, pont azért mert egyforma az érdeklődésünk, vagy hasonló! Eztán hová mész, nem marad semmilyen fórum ahol érdemben vitatkozhatsz, csak marhálkodó viccelödő gúnyolódó forumok vannak szinte. Jellemzően a lakosság értelmi szintjére, beleérte az "értelmiségieket" is....

Szép napokat!

Laca
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.08.25. 09:35

Lénárdkám!!

Bármilyen vitában méltatlan a kérdezőt, és a házigazdát feleslegesen ,lenéző stílusban lekezelni. Tyrael,Laca, és én se bántottunk, csak szeretnénk többet megtudni, hogyan mik alapján jutottál a véleményedre... és mint kiderült, nem ab ovo elutasítással állunk hozzá. de legutóbb nem arra válaszoltál, amit én is kérdeztem... sajnálom, de ahogy bástya elvtárs mondta: ,,szerénység, Virág elvtárs!!.... "
Ha komolyan szeretnéd, hogy odafigyeljünk, akkor kérlek más stílusban és végre több tartalommal írj!!! Tehát mégegyszer: Hogyan jutottál konkrétabban ezekre a felismerésekre és véleményre??? Meditáció? Álmok? Stb??? Az az ufós átalakulós dolog saját élmény volt?? Vagy-és ez nem szégyen- sok tucat munka analízise alapján alakítottad ki a véleményedet, nyelvtani, stb . elemzést is használva, modellezve stb stb. Mi a dimenzióváltás a TE értelmezésedben?? Hogy juthat el a TE szintedre az, aki ezeket a dolgokat szintén meg akarja onnan vizsgálni?? Ha nem érted a kérdéseimet, kérdéseimet, kérdezz bátran! Kifejtem!!! De normális stílusban.... És pl. haditechnikában: tiéd a lehetőség, lehet hozni az infókat, amiket úgy hiányoltál!!!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.08.25. 10:13

Csak egyetlen kérdést szeretnék feltenni Kedves földönkivüli barátaim! Titeket kik látogatnak, hiszen nem ti vagytok egyedül értelmes faj?! :roll: :wink:
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.08.25. 10:31

Kedves NapLénárd!

Én mindig szerettem az igazságot, főleg ha az jó. És bizony sok embernek elég, ha a szája íze szerint tálaljuk az igazságot. Nos az itt lévő emberek nem ilyenek. Ez már réges rég kiderülhetett. Az igazságot bizonyítani kell. Tehát ha állítasz valamit, akkor azt bizonyítsd. Vagy mentálisan levezetve érzékelhető valóságban, vagy materiálisan! Még, hogy jönnek a fekete helikopterek? Rád nincsenek hatással a média? Szerintem sok filmet néztél, ha ezt gondolod! Túl sokan gondolkodnak már úgy -orosz, amerikai, magyar (Lacinak hála) és még sorolhatnám-, hogy a nagyhatalomnak csípjék a szemét. De mégsem vittek el még senkit. Ez nem úgy megy mint a moziban. Látsz egy UFO-t és jönnek a MIB-es srácok a villantóval meg a fekete Chryslerrel. És ezt nem gúnyolódásból mondom! Mint már említettük páran. Nyugodtan vezesd le, hogy hogyan jutottál az évek folyamán ezekre a következtetésekre. Mert olvasni bárhol lehet bármit, majd azt tovább adni. Ez a visszavonulósdi meg a Pillangókisasszonyra emlékeztet engem...

Üdvözletem!
no avatar
User

NapLénárd

Szerző: NapLénárd » 2008.08.25. 18:00

Kedves állandóan bizonyítékot követelő Barátaim!

Látjátok, még mindig folyamatosan búcsúzkodom -(mint egy kivénhedt rocker, aki minden évben az utolsó búcsúkoncertjét adja)
Szóval érzem, hogy van komoly érdeklődés bennek, ezért nem hagytam még itt ezt a fórumot, jóllehet nekem egyáltalán nincs szükségem arra, hogy bárki is egyetértsen velem vagy bárkit is meggyőzzek az én nézeteim helyességéről.
Az IGAZSÁG ugyanis mindig önmagáról tanúskodik, azt nem lehet bizonyítani - mert ha bizonyítani lehetne, NEM LENNE AZ IGAZSÁG! - Talán megint túl elvontan, olyan ezósan fogalmazok? Jó, akkor hozok egyszerű példákat:
1. Tegyük fel, valaki azt követené ( stilszerűen mondjuk egy szürke, aki nem rendelkezik érzelemtesttel ), hogy bizonyítsuk be neki a SZERELEM létezését. - Mi persze tanácstalanul egymásra néznék, vállunkat vonogatnánk, aztán nagy nehezen végül is csak elkezdődne valami süketek párbeszéde. Talán odamennénk egy iskolai táblához és elkezdenénk tanárbácsisan elmagyarázni neki, hogy a szerelemnek milyen FIZIKAI feltételei vannak. Hogy kell egy fiú meg egy lány és hogy ezek rendszerint testileg is kapcsolatban akarnak lépni egymással, és ez az érinkezés - földi szokás szerint - a szájszerveknél kezdődik és a szaporítószerveknél végződik stb...stb... És miután ilyen jól elmagyaráztuk annak a szerencsétlen szürkének, hogy MI NEM a szerelem, mindenki a százezerszeresen bizonyított abszolút "objektív" tudás birtokának megelégedettségével térhet haza.
2. Jézus ott áll Pilátus előtt. Pilátus ÉRZI, hogy aki előtte áll, valóban nem egy közönséges ember. De nem tud mit kezdeni vele. Nézegeti jobbról, nézegeti balról. Aztán elkezdi faggatni: - Valóban királynak, valóban csodatévőnek nevezted magadat - ( szerénység, Virág elvtárs, szerénység!)- Jézus egy ideig hallgat, majd végül halkan de határozottan válaszol: - TE mondod! - Pilátus ettől a LÁTSZÓLAG kitérő ezós választól teljesen dühbe jön: - A papi vezetők adtak a kezemre, beszélj velem normálisan, mert könnyen megjárod!- Jézus, mintha nem is hallotta volna Pilátust, nyugodtan folytatja: - Én azért jöttem ERRE a világra, hogy bizonyságot tegyek az IGAZSÁGRÓL, mindenki, aki az IGAZSÁGBÓL való, hallgat az én szómra.- Pilátus ekkor gúnyosan elvigyorodik ( most megfogtam ezt a fazont ): - MI hát az igazság? - És Jézus hallgat...
3.Willaru Huayta, perui inka sámán 1997 szeptemberében a Vénuszon járt. Élményeit sok folyóiratban közzétették és sokfelé meg is hívták - kivéve az ufókutatókat és a tudományos világot ( Lám sokszor járnak kéz a kézben együtt !) Ezen szigorúan "objektív" kutatók egyértelmű elutasítása persze érthető, HISZEN ahol a vastag felhőréteg alatt 100 atmoszféra a nyomás meg kb. 500 C a hőmérséklet van, ott TERMÉSZETESEN nem lehet semmilyen földihez hasonlítható élet! - Willaru Huaytát azonban ez egy csöppet sem zavarja, mondja tovább vénuszi élményeit: csodálatos tájaikról, városaikról, kormányzati formáikról, gyermeknevelésükről, iskolarendszerükről, tudományukról, vallásukról, űrhajóikról stb-ről ejt szót. Aki hallja őt, úgy érzi, mint aki újjászületett. Ezek az emberek BELÜLRŐL újra átélik azt az extatikus élményt, mikor a Vénusz és a Föld ( Aranyi Laci figyelem!) 18.600.000 évvel ezelőtt EGY ASZTRÁLIS RENDSZER volt. - De kit is érdekelnének ilyen zavaros, ezós, szubjektív érzelmek, melyet bizonyítani sem lehet- nemdebár? Inkább a NASA már 50 év óta a csillagos eget is letagadó adatszolgáltatásaival és képhamisításaival vagyunk lefoglalva.

Szeretettel: Nap Lénárd
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.08.25. 20:46

Még egy beszólás és letöröllek.
no avatar
User

NapLénárd

Szerző: NapLénárd » 2008.08.25. 22:07

Kedves Aranyi László!

Az i-re épp TE tetted rá a pontot: Pilátus máris elkezdett fenyegetni.
Kár, hogy NEM ÉREZTED, hogy a sokszor kemény szavak a VALÓBAN igazi szeretet jelei voltak,
olyan szereteté, kedves Gyermekem, ami NEM EBBŐL a földi világból való.

Nyugodtan törölj ki!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.08.25. 22:23

Pokoli szeretet! :twisted: :lol:

Bocs, ezt nem hagyhattam ki! :mrgreen:

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.08.26. 10:20

Úgy látom, a további vitának lőttek... mindenesetre, sok sok ember aki lénárdhoz hasonló téziseket mesél, hisz, nem ebben a stílusban ossza az észt, és sajnálom, az említett tábor miatt is, hogy nem sikerült elsősorban a tőle eltérő módon gondolkodók kérdéseire válaszolva valódi diskurzust indítani.. Ez így nem vita, hogy aki nem érti amit valaki állít, és kérdezne,nem kap rá akár szájbarágós de magyarázatot...

Pl.Oké,tegyük fel járt azona bolygón a perui törzsfőnök (abba nem megyek bele, hogy asztrálutazás, vagy más módon) Most az lenne az értelmes, ha azt mesélte volna el lénárd, hogy hogyan jutott az információhoz, mik alapján győzte meg ,hogy ez igaz,és ami a legfontosabb: Mi többiek ebből mit tudunk hasznosítani, vagy akár hogyan tudunk mi is oda menni/vagy miért nem... utánna ezekből mindenki levonja a tanulságot,meg amit elfogad.. De így kaptunk meginnt egy ajándékot, amit nem lehet kicsomagolni, mert le van a doboza hegesztve...
Ha meg nem tudja elmagyarázni, tessék bátran irodalmat adni.. honnan van a tudomány...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.08.26. 12:57

Kedves Hegylakó!

Nem is lett volna lényegében miről vitázni, ugyanis az állítások mögött a nagy semmi található. Nem volt "út", ahogyan ide jutott, és ahogy a hozzá hasonlók nagyon sokan. Valaki valahol kitalált valamit és nagyban bólogatnak rá és terjesztik. Az egésznek éppen az alapja hiányzik. Ezért a meghátrálás, a cinizmus. Nincs "forrás".

Ettől függetlenül, a Vénusz valóban nem az, ahogy előadják nekünk hivatalosan. De ehhez nem kell a perui indián, ehhez elég néhány amatőr távcső.
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.08.26. 21:46

Kedves Laci!

Én nem tudom mire gondolsz. Mi nincs rendben a Vénusszal? :oops:
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.08.27. 18:07

A vénusz, légkörrel :
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.08.27. 19:10

Ez a Vénusz radarképe és nem felhőképe.

A Vénusszal kapcsolatban az nem igaz, hogy 500 fok van és 100 atmoszféra a nyomás. A hőmérséklet - amatőrök szerint - 70 fok körül, a nyomás csak 10 atmoszféra. Tehát elviselhető.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.08.27. 20:06

Én nem írtam felhőt, de látszik a légkör a vénusz konturjain... :roll: :D
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.08.27. 21:55

A Vénuszt átláthatatlanul sűrű felhőréteg borítja. Amit itt láthatunk, az a bolygó radarképe.
ElőzőKövetkező