UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Kérdések földönkívülieknek

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Re: Kérdések földönkívülieknek

Szerző: Gabe » 2008.02.02. 18:23

Had derüljenek ha valaki felteszi ezt a kérdést (lehet,hogy igen lenne a válasz)! :mrgreen: :Wink:

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

Szerző: Imperátor » 2008.02.04. 22:26

De válasz még mindig nem jött!!!!!!
no avatar
User

Tron

Szerző: Tron » 2008.02.05. 06:38

Valószínűleg mert jól bepiáltak és még rajtuk a macskajaj
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

2006.12.08. 14:46

Szerző: WIM » 2008.02.05. 22:26

Lehet azért, mert talán maguk sem tudják, hogy idegenek ... értitek. :roll:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.02.05. 23:23

Na azért sokan "tudják"! :D Te elárulnád magadat? Amikor a cél pont az hogy lehetőleg ne tudja senki! Ugyan már, lehet találgatni, addig is a dolgok mennek szépen ahogy a terv megkívánja!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.02.07. 01:20

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:41-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

misx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
110

2006.05.24. 22:30

Békés megye

Szerző: misx » 2008.02.07. 14:56

Leszállnak az úfók, majd kijönnek az idegenek:
- Na mit akartok tudni?
Mire az emberek:
- Mindent...
no avatar
User

holotron

Szerző: holotron » 2008.02.08. 21:30

Sziasztok!

Én azt kérdezném tőlük, milyen csajok vannak náluk, és hogy vannak e képek róluk a neten. :mrgreen:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.02.11. 01:41

"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.02.11. 19:42

Üdvözletem.

Nos a fénykardhoz hozzászólnék.
Engem is elgondolkoztatott már a dolog. Szerintem először is Teslától kéne kiindulni. Ugyanis ha megoldanánk az éterből kinyert energiát, utána már csak idő kérdése egy ilyen szerkezet miniatürré kovácsolása. Mivel a kardban a film szerint kristály van, nem is nagyon áll messze a valóságtól. Egy színtiszta hegyikristállyal csodákat lehet művelni. Természetgyógyászatban is használják. Magam is sok kristállyal rendelkezem és vannak igen tiszta példányaim. Sőt még fantomkristályt is sikerült szereznem. Ezek a kövek nagy mennyiségű energiát képesek kivonni az éterből, ha megfelelően vannak gerjesztve. Mivel a filmbéli fénkard is egyfajta energiateleppel rendelkezik, így az én álltalam javasolt Teslaféle "kifogyhatatlan" kard sokkal fejletebb lenne. Már csak azt kell eldönteni, hogy valamiféle lézer, vagy plazmanyaláb legyen a fegyver magva. Ugye ha van egy Teslaféle telepünk vagy egy gerjesztett kristályunk, gyakorlatilag óriási mennyiségű energiához juthatunk. Természetesn több eszköz műszaki emelése is szükséges az eszköz kivitelezéséhez. Mindeképpen a kardból kinyúló nyalábnak magasabb hőfokon kell dorombolni, mint az univerzumban ismert legkeményebb, ill legmagasabb olvadáspontú anyag. Tudom most jön a kérdés, hogy az az anyag, melyből képzem a plazmaívet akkor az miből lenne? Nos ez egy speciális gerjesztsi folyamat lenne egy szigorúan erőterekkel elhatárolt területen belül. Így igen nagy eséllyel veheted föl a harcot más idegen lényekkel. A másik pedig a penge "kordában tartása" lenne. Szerintem ezt energiamezőkkel meg lehetne oldani. Egy erőteret képezni a plazma körül, mely "fogva tartja" az egő oszlopot, se melyet a mi fejlett energiaforrásunk gerjeszt. Eztán az erőtér szabályozásával lehetne állítani a penge vastagságát és hosszát pont úgy, ahogyan a filmben. Ez az én elgondolásom csak természetesen. Lehet -sőt biztos- vannak ennél sokkal kifinomúltabb és előremutatóbb elképzelések. Ezért vagyunk, hogy tanuljunk egymástól. :)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.02.12. 15:36

A lézerkardban - ha jó az elméletem - időtükrözött fényhullámok vannak. Ráadásul állóhullámok.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.02.12. 17:20

Mármint a valóságban,vagy a filmben?

Egyébként a lézerkard "pengéje" hidegplazma lehet, vagy akármi is,de hideg, mert a kard markolata elolvadna, a kardforgató meg megsülne a kisugárzott hőtől. :ugeek:

Gabe
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.02.13. 12:52

A valóságban.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.13. 13:31

Üdv!

Ezkről az időtükrözött fényhullámokról bővebben? Soha nem halottam még róluk.
Egyébként nem kéne félni, hogy megolvad a kard, ugyanis az erőtér leárnyékolja a fúziót. Lásd fúziós rektor, ahol mágneses terek tartják kordában a plazmát, különben szétolvadna az egéssz berendezés.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.02.14. 10:58

Nem is hallhattál. Egy volt diákommal dolgoztuk ki az elméleti megoldás lehetőségét. E módon nem kell túl nagy energia a fénykard működtetésére, mert a fény maga ugye önmagába záródik, csak az energiaveszteséget kell pótolni. Lényegében ugyanez a "szilárd fény", illetve a "fény megállításának" jelensége, amit az idegenek is alkalmaznak.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.14. 14:10

Üdv kedves fórumozók!

Ez érdekes Laci!
Egyébként megöl a kíváncsiság, ha nem haragszol miféle szakon operálsz és melyik egyetemen?
Had füstöljön már egy pár díszdiplomás feje. 8)
Vagy középsuliba dolgoztátok ki ki?
Abszolúte érdekes dolog, nekem is lehettek volna ilyen tanáraim!

Én a barátaimmal főleg mérnöki problémákkal foglalkozunk kezdő főiskolás fejjel.
Pl a barátom a szerves dolgokba van beleőrülve, biológiailag táplált páncélszövet, akár a bogarakon a kitin avagy lásd pókháló mely még a selyemnél sokkal erősebb. Nem véletlenül van pókhálófonál a nanocsövecskék melett az űrlift "kábeljében".
Engem a passzív megoldások is érdekelnek. De inkább a dinamikusabb "élő" aktív védelmet és berendezéseket szeretem.
Természetesen ezek a tárhjalítós dolgok nem rosszak, de még messze elégtelen a technológiai háttér.
Én valamiféle plazmafegyveren okoskodtunk a barátommal. Csak ugye a plazmának kéne találni egy olyan anyagot, -ha csak nem az éterből szabadítjuk ki- amely képes fenntartani a fúziót és rendelkezik elég "üzemanyaggal" a céltárgyban való becsapódásig. Ugye a hatótávolság növekedésével a plazma egyre gyengül, ha egy önálló "csomagként" indítjuk útjára a lövedéket. Ám, ha sikerülne egy olyan mágneses burokkal ellátni, mely a céltrágyba való ütközés során leválik, vagy elbomlik akkor ez is egy jó megoldás lenne. Ezt az öteletet el is vettem a sakálfegyverek korában. Túl primitív. Ámbár az igazi áttörést egy olyan plazmalövedék jelentené, mely közvetlenül az éterből nyeri mind mozgási, mind pedig pusztító energiáját. Ez egy afféle intelligens lövedék lenne, melyhez a fegyver csupán irányításként kellene. A másik dolog, melyen okoskodtunk ugye a védőpajzs legyőzése. Ha van egy űrhajó, melyet védőpajzs véd és ez áthatolhatatlan hagyományos fegyverekkel, akkor meg kell szépen kerülni. Például teleportáljuk a lövedéket a hajó belsejébe és ott robbantsuk fel.
Természetesen lehetnek olyan éteri hullámon működő fegyverek, melyek képesek inaktiválni a pajzsot, de mivel nem ismerhetjük meg 2 mp alatt mindennek a természetét így maradnak a radikálisabb megoldások.
Avagy mesterséges feketelyuk generálás a föld védelmének érdekében, mely beszippanthatna egy egéssz csillagközi flottát. A másik érthetetlen dolog számomra az a lopakodó technológia. Nekem abszolút nem jön be. Sokkal jobban részesítem előnyben a mai igényeket figyelembe véve egy valamiféle védőpajzs megalkotását. Ugyanis a lopakodó sárkányszerkezet miatt a gép rengeteg hasznos fegyverzetet nélkülözve száll fel. Lásd F-22, F-35. Nem beszélve a tervezési igényekről. A beömlőnyílásokat egyforma szögben kell megtervezni a törzs és a függőleges vezérsíkok szögével. Legoptimálisabb a szemből rombusz keresztmetszetű törzs, középrszárnyas megoldásnál a nyílhegy alakú szárnyak. Ezzel a német MBB kísérletezett még a 70-es években. Sokkal jobb lett, mint a rivális F-117-es. Akkor ugyebár a beömlőnyílás leárnyékolása, nehogy a radarhullámokat a kompresszorlapátok visszaverjék. A kiömlőnylás megfleleő hűtése (lásd B-2-es) avagy infracsapdák elhelyezése ami megint plussz teher a védelem érdekében. És ma már ne igen merjen felszállni egy gép sem a tolóerő vektoros kormányzás nélkül, mert manőver híján csak a nagy hatótávolságú radarjaira számíthat. Az F-22-es egyedüli előnye az orosz Szu-27-essel szemben is csak a viszonylag nagy hatótávolságú radarja. Hiába a lopakodó képesség, szemből simán kiszúrja egy gép fedélzeti radarja, ha nehezen is de ki!Nem véletlenül tervezik horizontorientáltan a lopakodó vadászgépeket. Ez annyit jelent, hogyha vagy alulró vagy felülről nézzuk csak a gépet, viszonylag egybefüggő felületet kapunk. A lopakodó törzsben kénytelen vinni halálos rakományát, mivel így csökken a radarkeresztmetszet. Azonban így hasznos üzemanyagcella helyek fogyatkoznak meg. Sok mindenen gondolkoztam már én is, ideje lessz lejegyzetelni bővebben. Vannak terveim de azok szanaszét hevernek. A mi gondolatainkkal élve, kedves fórumozók ezek már igen elavult technológiák, az átlászó fém"szövet"-hez a higanycirkulációs motorhoz és a skalárfegyverekhez viszonyítva.
Nem véletlenül egy mai vadászgép tehetetlen lene bármilyen, nem sokkal feljebb felsorolt tulajdonságokkal rendelkező géppel szemben. Egy ideig a Haunebu hajtóműve foglalkoztatott, de igen bonyolúlt mindenféle háttérinformáció miatt időigényes, mondhatni életet követelő technológia. Főleg mikor megláttam a jóval egyszerűbb lifert...
Sokkal jobban érdekelnek még az olyan nehézelemek, melyek szubatomi energiasugárzás hatására elkezdenek levitálni, attól függően, hogy milyen erőss intenzitás éri őket. Rengeteg érdekes technológia megvan és főleg a természetben! Nem is kéne mást lemajmolni csak a természetet -értem természetesen ezalatt az univerzumot is. Ugye megfelelő pénzek híján az ilyen "civil" szférának nemigen van betekintése a dolgok mögé. Részemről nyílt kutatást folytatnék, melyet civilekkel és tudósokkal közösen alkotnék. Sokszor olyan emberk agyábol ötlik ki a megoldás, hogy nem is gondolnánk. Nem véletlenül irigyek az akadémikusok, bizonyos feltalálókra... Igen a diploma mindíg pontot tesz a vita végére, elnyomva ezzel egy szebb jövőt az emberiségre nézve. Megkéne már szüntetni azt a "papírorientált" tudmányos dogmatikus világot és végre a kisembereket is asztalhoz engedni!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tyrael 2008.02.14. 14:48-kor.
User

Darkh

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
174

2007.11.14. 07:13

Béta kvadráns

Szerző: Darkh » 2008.02.14. 14:15

Sziasztok!
Szerintem tuti megvalósítható a fénykard,bár nemhinném,hogy önvédelmi célra készülne el inkább v.milyen ipari kés vagy alkatrész lehetne.Ahogy olvasgattam a megoldásokat az U alakban kiindulópontjára visszafordított kontrollált plazma vagy egyéb hő nélküli sugár lehetne a megoldás.Az időfizikát annyira nem ismerem, de bármi lehetséges.Régóta agyalok rajta,hogy lehetne egy fénykardot készíteni (van is otthon kettő Master Replica Fx hehe), legalábbis élethű hang és fényhatásokkal bíró kardot, ami civil használatra is alkalmas: az pedig mozgásérzékelős cpuval, akksival, ellátott holografikus penge lenne, amihez a hangokat a cpu adja hasonlóan mint a Master Replicánál.Tehát, ha sikerülne egy kardmarkolatba integrálható mini holoegységet belekóburálni elvileg abszolút szépen visszaadná a fényhatást, ami viszont nem veszélyes hiszen hologram.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.02.14. 16:31

Rendkívül érdekes dolgokat írtok, nem győzöm kapkodni a fejem!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.02.14. 18:07

Szia Tyrael!

Szoktad nézni a Star Trek-et? :D

A robbanótöltet pajzsmögé transzportálása csak a Csillagkapu c. sorozatban lehetséges.
A transzporter sugárnak ugyanis át kéne jutnia a pajzson.
Persze meg lehetne oldani,hogy a "szubtéren" át transzportálom a pajzs mögé a cuccost,de ha fejlett ellenféllel állunk szemben,akkor képes olyan pajzsot alkalmazni,amely képes teljesen elszigetelni a hajót a külvilágtól.

:ugeek:

Gabe
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.14. 21:03

Üdv Gabe!

Hogy őszinte legyek, gyéren láttam egy-egy részt belőle. Inkább StarWars-ban mozgok nagyon otthon. :)
Természetesen szubtéren át gondoltama teleportálást. Azonban ha van az ellenségnek egy ún. "tűzfala" ami a szubtéren át történő támadásokkal szemben is védi, tehát a hajó szinte teljesen le van árnyékolva az ismert "világoktól és dimenzióktól", akkor cselhez kell folyamodni. Vagy nyitni egy olyan dimenziót, melyet mesterségesen kerálsz és az ellenség nem ismeri és azon a csatornán át támadást intézni, vagy egyéb furfangos dolgokhoz nyúlni. Ugyanis, olyan nincs, hogy valami legyőzhetetlen. :) Az biztos jelen tudásunk szerint gyakorlati szinten efféle támadást nem tudnánk meghiusítani. Ha más megoldás nem kínálkozik, a fekete lyuk elől úgysem menekülhet! 8) Vagy mégis? Mondjuk ha a gondolatainkből kiolvassa, hogy én miféle támadásra készülök akkor elteleportál, vagy dimenzióugrást hajt végre. Azonban én is kifürkészhetem a dolgait, és könnyen lehet, hogy egy feke lyukból egy másikba fog teleportálni. :) Mindenesetre érdekes feltevés! Ha dimenzióktól is elszigeteli a pajzs, akkor az időhöz kell folyamodnunk. Az teljesen más jelenség, mint a tér különböző körbületeként ismert dimenziók. Pl egy olyan "időzónába" csalom, -természetesen ha a hajó nincs ellene védve- hogy elöregszik 2 mp alatt anyagfáradás következtében és bumm. Vagy túlterhelem a rektorát, vagy vagy... Hát nem is tudom. Ha mindíg így gondolkozunk, hogy amint támadnánk már is van ellene védelem akkor nem sok remény van! :D Valaki egy lépsseé mindíg előbb jár! És legyünk mi azok!
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.02.15. 23:44

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:41-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

2007.09.09. 08:39

A Holdon keresem az Apollo egységeit, de semmi nyomuk. :)

Szerző: sagura » 2008.04.01. 15:22

Csak 1. kérdésem lenne:
Miért nem akartok velünk kapcsolatot teremteni? !
Hmm?

sagura
az ember, saját maga állítja fel korlátait
ElőzőKövetkező