UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

2007.09.09. 08:39

A Holdon keresem az Apollo egységeit, de semmi nyomuk. :)

Miért rossz minőségüek az UFO -s filmek ?

Szerző: sagura » 2008.03.26. 12:39

Szeretettel üdvözlök mindenkit!

Friss emberke vagyok még itt, de rendkívül jól érzem magamat köztetek!
Írásaitok, véleményetek, elgondolásaitok, tényeitek, lenyűgözőek.
Nagyon szeretem olvasgatni , tudásomat gyarapítani, álltalatok.
Aranyi Laci és minden itt lévő ember vagy földön kivűli a bizonyság arra , nem minden az aminek látszik, vagy láttatni akarják !
A hazugság mindig lebukik, csak idő kérdése és győz az emberi kíváncsiság és igazságérzet.

Mindezektől függetlenül , teljesen őrült öregember vagyok !
Építem az űrhajómat és aki bácsizni mer azt lelövöm a lézerágyúmmal.

A munka helyemen és baráti köröm sagurának hív de mindig hozzá teszik, tudod, a marslakó.

Sokszor olvastam a kérdést : hogy miért rossz minőségűek az UFO-s filmek, fotók.
Én lassan 30 éve dolgozok a filmes tv-s szakmában.
Nem tudok senkinek válaszolni hány filmben dolgoztam, mert sose írtam fel.
A feladatom hogy a rendező és az operatőr által elképzelt, kitalált kamera mozgásokat megvalósítsam.
http://www.youtube.com/watch?v=eXplMdHQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=zpIoRUe0J9Y
http://www.youtube.com/watch?v=CSZk_CF5 ... re=related

Példul, ha egy járdán sétál két férfi a filmben és közben beszélgetnek .
http://www.youtube.com/watch?v=8mm4siDgcLo&NR=1
A rendező elmondja, az operatőrnek és nekem , hogy azt szeretné ha a kamera velük együtt mozogna, arc közelieket, szem és száj reakciókat, valamint a tájat is szeretné látni , folyamatos mozgás közben. Kijelöljük közösen a jelenet helyszínét távolságát.
A beszélgetés és a séta távja kb 2.5 perc 100 méter alatt.
Beindul a filmes stáb, gépezet mini sínekből pályát építek segítőimmel , majd kereszt és hosszanti irányban vízszintbe rakjuk a sínpályát. Bőven van vele tennivaló. Ha elkészült a sin, rászerelem a kamera mozgató kocsit, amire felszerelik a kamerát majd rá ül az operatőr és a segédje aki a fókuszt és az egyéb elektronikai szerkezeteket kezeli.
Elkezdjük a mozgást, a színészekkel, az operatőrrel és velem próbálni , összhangba hozni gyakorolni.
Hol vannak élesség határok, merre nézzenek a színészek , a kamera mit lásson, az élesség hol legyen, a háttéren a színészeken, stb. A próbák alatt rendkívül sok a kamerát zavaró dologra szokott fény derülni. Példul a napfény, a mezőn felszálló légáramlatok viz cseppek, árnyékok a felhők színe mérete a róluk visszaverődő fények erőssége színe, színhőmérséklete.
Ezeket a zavaró dolgokat mind ki kell küszöbölni, korrigálni kell, meg kell szüntetni.
Rendkívül bonyolult, összetett , időigényes és hosszadalmas munka mindent összhangba és zökkenőmentessé tenni, hogy a felvétel tökéletesen éles legyen szép legyen élvezhető legyen.
A technikáról nem is beszélve amikkel ezeket rögzítjük előállítjuk.
Egy valamire való profi filmes kamera igen húzós milliókba kerül legyen az nyersanyagra rögzítő, vagy elektronikus mágnes szalagra, vagy digitális, mindegy.
A nagyon lényeges dolog a kamera súlya, technikai szintje, milyen minőségű fajta színérzékeny fény érzékenységű látó szögű , szűrőzött optikával rendelkezett a felvétel idején.
Függ a nyersanyagtól, minőségétől és fény érzékenységétől, gyártótól... és még sorolhatnám oldalakon keresztül az elkészült felvételt befolyásoló tényezőket.
De ez mind semmi.
Ott a legfontosabb tényező ... az ember.
Ért a kamerához?
Tudja kezelni, sokat volt már a kezében, sokat gyakorolt már felvételeket készíteni, fix és mozgó tárgyakat felvenni követni, közben helyet változtatni a felvétel alatt.
Tudja fixen tartani a kamerát és tudja hogyan mozogjon ,hogyan lélegezzen a felvétel alatt.
Talán, akkor talán , nézhető lesz a felvétel, és fellehet rajta ismerni az embereket a tárgyakat, na meg a kedvenceinket, az UFO-t.
Ha ez nincs együtt, összhangban, addig maradnak az életlen , kásás, sötét, fényfoltos, rezgő, cikázó földrengéses, kaszáló, imbolygó, ziháló ,felismerhetetlen, felvételek.
Vagy!
Az operatőr nagyon is profi, és minden zavaró körülményt elő tud idézni, hogy a felvett anyagon semmi értékelhetőt ne lássunk.
Csapda.
A te, vagy a mi dolgunk érzékszerveinkel érzéseinkel meghatározni, vagy eldönteni, melyik a kettő közül és mit is látunk a filmen vagy a fotón.

Rengeteg dolgot biztos kihagytam, de ez az én meglátásom és véleményem.
Ha lehet nézzétek el nekem, és ne szidjatok ezekért nagyon.
Fogok filmes fotókat is felrakni, ha rájövök hogy is kell ezt elkövetni.

A leg speciálisabb kamera mozgatók csoportjábol a király :
http://www.youtube.com/watch?v=2GDfyX4gTu8&NR=1
A kettes számu király, gazdájának jobban kell ismernie a szerkezet tulajdonságait és technikai lehetőségeit, mint a saját feleségét. Akkor bármilyen mozgó tárgyat letud vele követni.
http://aranylaci.freeweb.hu/index.html

Szeretettel mindenkinek!
A hozzászólást 9 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.05.12. 08:15-kor.
az ember, saját maga állítja fel korlátait
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: Miért rossz minőségüek az UFO -s filmek ?

Szerző: aranylaci » 2008.03.26. 15:59

Köszönet ezért a fantasztikus szakmai leírásért!
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.03.26. 20:01

Ez nagyon érdekes és felvilágosító leírás volt! A legtöbb embernek csak kézi kamerája van, nem pedig profi filmes... ne is számítsunk jobb minőségre...
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.03.26. 23:50

Köszönöm a dícsérő szavakat, igyekszem megfelelni az itteni magas szinvonalhoz, megközelitően irni.
Távolról sem teljes, úgymond a szakmai leirásom, tényleg csak a lehető legfontosabb tényeket próbálom ismertetni, hogy milyen dolgok befolyásolják egy filmfelvétel minőségét.
A véleményemet és irásaimat csak a száraz sokéves tapasztalataim diktálják.
Imádom a munkámat, minden nap egy új történet, egy új feladat, egy új kihívás, egy új tapasztalat, egy új siker.
Mármint ha nem hibázok, ha nem bénázom el a feladatomat.
Én is szoktam bénázni és akkor miattam ismételjük meg az egész felvételt.
Drága mulatság hibázni.
Egyméter profi filmes nyersanyag 5 és 12.000 ft között mozog, de ezek csak körülbelüli árak.
60, 120, 200, 250, és 300 métert befogadó filmes kazetták vannak.
Egy jelenetre ami 1.5 , 2 perc időben, simán ellehet darálni 300 méter nyersanyagot.
Nemkevés forint összeg. A filmesek ezért is hivják a kamerát pénzdarálónak.
Egy film mondjuk, teljes költségvetése, százmillió ft, ebből 50-60 millió ft a filmes nyersanyag költsége.
Ha mondjuk nem figyelek kellő mértékben és elbénázom a kamera mozgatását mondjuk a jelenet felénél..... hát akkor az én bénaságomon és lelkemen szárad párszázezer forint kidobása.
Meg kell ismételni az egész jelenetet, miattam, a bénaságom miatt.
Viszont nem vagyok egydül, tud bénázni hibázni, az operatör a segéd operatör aki életlenre húza az optikát, a szinészek, a hangmérnök a statiszták, a kaszkadőrök az állatok, és még sorolhatnám, minden egyes ember aki részt vesz a jelenetben.
Kész csőd és káosz egy filmjelenet felvétele.
Addig mondjuk nincs is akkora probléma a bénázási faktorral amig egy ajtón bejövetelt veszünk fel.
Egyszerü dolog, de ezzel is ellehet játszani órákig, sőtt napokig, főleg hogyha fontos mondanivalója van a történetben.
Aztán jönnek a komolyabb jelenetek, példul, egy háborus jelenetben ahol mondjuk 1000 gyalogos katona, 50 tank különböző kisebb nagyobb páncélos jármű , motoros katonák, vadászrepülők vesznek részt.
Na itt a hiba és bénázási lehetőségek kimeríthetetlen tárháza nyillik meg.
Mit lehet tenni?
Begyakoroljuk a jelenetet.
Megbeszéljük , ki mit csinál, mettől meddig mozog, hova, miért, minek.
Legfőképpen az operatörnek kell tudnia hogy kik merre mozognak, honnan érkeznek és merre haladnak, hogy feltudja venni, és értelmes, látványos, meg győző dolog kerekedjen ki a mozgásokból.
Ezután próbálunk, órákig, napokig ,hetekig, hogy minden simán menjen és természetesnek tünjön.
Csak ha minden profin megy akkor töltik fel a kamerákat, akkor kapcsoljuk be a lámpákat, akkor hangzik el a bűvös mondat sor, : Figyelmet kérek mindenkitől !! ... Megpróbáljuk felvenni a napok óta gyakorolt jelenetünket!!!...Kérek mindenkit nagyon figyeljen és maximális oda adást kérek!!...Na tehát!!.. Figyelem!!... Felvétel indit !.... kamera forog.... hang indit!!!, ..felvétel !!!....... Tesssék!!! ... és elindulnak a katonák a tankok, a repcsik megérkeznek, oda és akkor ahova kell,.....vagy nem.
Ha nem, hát akor vissza minden az elejére, és felvesszük újra.
Egyszer,..kétszer...tízszer, aztán sikerül.
Végre!
Ekkor elhangzik a másik bűvös mondat sor afilmesek körében : Enyyyyi! Hölgyeim és uraim megvettük! A rendező elégedett, elvan ájulva, a jelenet tökéletes és fantasztikus volt!
Mára végeztünk, köszönöm mindenkinek a munkáját! Holnap ugyan itt ebben az időben találkozunk és folytatjuk a következő jelenettel!
Sziasztok és jó pihenést mindenkinek!
Kábé, ennyi apró dolog kell ahoz, hogy a filmvásznon pergő filmről, elhidd, érezd, hogy ez megtörtént és te ott voltál , átt élted, minden egyes pillanatát.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.03.27. 09:40-kor.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.03.27. 01:53

A netten rengeteg film és fotó szerepel.

Gyakran lepődök meg, vagy szörnyülködöm el a produkált felvételeken.
A felvételek stilusa gyorsan lebuktatja a készitők hiteleségét vagy merő áttverésének szándékát.
De vannak igen jól sikerült ügyes trükköket animált filmeket elő állitó emberkék is.
Vannak a kedvenceim, az UFO-s filmek.
Az röktön bukta és gyanus , ha a kamera rezzenéstelenül, egy igen távolról érkező éles jól látható, repülő szerkezetet követ egésszen közelre kísér, majd közeliben élesen jól láthatóan elhalad a kamera mellet, majd hosszan követi a repülő tárgyat mig távolodik a kamerától.
Jön még a totál meglepő poen a végén mikor már eltávolodott a repülő szerkezet és hirtelen értelmetlen sebességre kapcsolva ki száguld a képből.
Igen.
Ezt is lehet.
Főleg ha az operatör tudja milyen irányba fogja a repcsi ezt a manővert végrehajtani.
Akkor az operatőr le is tudja ezt követni...némileg.
Itt elkezdődnek bennem a kérdések formálódni , megszületni.
Honnan tudta az operatőr mikor fog az UFO repülni, hol, milyen irányból, merre felé és igen igen fontos, milyen sebeségel, milyen magaságban és az egész repülés, menyi ideig fog tartani.
Tegyük fel mindent tud .
Kimegy a helyszinre, összerakja a kamerát, felrakja a statívra, befűzi a nyersanyagot, szintáblát vesz fel a laborosoknak a nyersanyag előhivásához, fényt mér, szinhőmérsékletet mér! Be álitja a mért adtoknak megflelő értékekre a kamerán a zársebességet exponálási időt stb.
Figyeli a nap állását a felhők mozgását, molyolgat a kamerán hogy minden rendbe legyen. Előveszi a termoszát kitőlt egy adag kávét, rágyujt egy cigire és várja hogy , jobbról- szemből érkezzen az UFO.... .
Vár..., várakozik serényen. Egyszercsak a távolban magasan meglátja a repülő tárgyat, ráhajol a keresőre próbálja befogni a repcsit.
Végre sikerül,.... élséget állit...., végtelenre húzza a variót..., elinditja a kamerát.
Az UFO leereszkedik a megbeszélt repülési magasságra és próbálja felvenni a repülési sebességet.
Jön a kamera felé, jön, de túl gyors... ez túl gyors, nem tudom követni..., és már életlen, és nem tudom egyszerre az élességet állitani és a variót húzni! Fordulok... elhalad előttem...., ááá a rohadt életbe....! Hova lett ?!! Nem láttam az optikán keresztül !! Mérgelődik az operatör és eldobja a cigit.
Kapja a rádiótelefonját és hívja az UFO navigátorait.
Skacok ez igy nem baba ! Túl gyorsan jöttetek ! Képtelenség lekövetni a repcsit! Sokkal lasabban kéne jönötök !
Oké !? .... és kell nekem egy segéd operatör is, mert primitív állat vagyok és csak kétkezemvan.
Úgyhogy holnap, ezt meg ismételjük!
Ugyan itt ebben az időben! Oké?
Oké ,itt leszünk.
Amúgy baromi jólnéztetek ki!
Az új gépetek nagyon állat! Máramenyit láttam belőle!
..és ? Otthon minden rendben? Asszony , gyerekek jól vannak...? Minden oké?
Kössz a kérdésedet, minden rendben, és bocsesz hogy elbénáztuk!
Holnap vissza veszünk majd a tempóból, nem száguldunk!
Szeva!
Sziasztok, ne késsetek!

Hát, ez egy érdekes történetnek tűnik, de az igazsághoz az én szemszögemből semmi köze sincs.
Vagy mégis?
Ezt kell eldöntenie annak aki ezt az UFO-s felvételt megnézi.

Úgyhogy amelyik UFO-s felvétel életlen, rezeg ,cikázik, dülöngél és gyorsan váltakozava közelit, majd távolodik, az egy amatör ember véletlen felvétele. Kis kézi csodabogár házi kamerával. Sokkal hihetőbb és valósnak tünő felvételnek számít, mint egy éles rezzenéstelen profin kivitelezett alkotás egy repülő UFO-ról.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.03.29. 07:26-kor.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.03.27. 12:12

Szeretnék egy szuper kamera mozgató eszközt bemutatni nektek.
STEADICAM:

A steadicam tulajdonképpen egy olyan kamerastabilizáló eszköz, mely a korábban kézben tartott kamera szabadságát, a rezgésmentes, stabilan "sikló" mozgóképpel ötvözi.

Felhasználása: Minden olyan mozgás lekövetésére, ahol egyéb kameramozgató eszköz használata:
1. - nem lehetséges, /pl. lépcsõ vagy egyenetlen terep/
2. - drága /pl. csak 1-2 snitt vagy sok speciális mozgás/
3. - lassú /pl. túl hosszú és komplikált fahrt sín építése/
4. - egyéb...

Korlátai: Mint mindennek, ennek is vannak. Elsõsorban az emberi teljesítõképesség határai vetnek gátat. Ha azonban jól kalkulál a gyártásvezetõ, vagy van steadicam operatõr váltótárs, úgy ez kiküszöbölhetõ! Nem tanácsos továbbá a steadicamet statívnak használni, ugyanis míg a rázkódásokat kiegyenlíti, úgy a stabil plánokba egy idõ után belemozog.

Története: Szerint a steadicam technológiáját is - mint megannyi dolgot - a hadsereg fejlesztette ki. Persze! Amerikában. A fáma szerint, a vietnamban harcoló géppuskások számára készült, hogy futás közben illetve helikopterrõl tüzelve megkönnyítse a célratartást. Aztán késõbb egy Garret Brown nevû
http://www.garrettcam.com/
úriember egy zseniális ötlettõl vezérelve a géppuskát egy filmkamerával cserélte fel, s ezzel megalkotta az elsõ, még nem teljesen tökéletes steadicam-et. A hetvenes évek elején járunk, amikor az amerikai filmgyártás - elismerve Garret találmányát - elkezdi használni az új kameramozgató eszközt. A "RAGYOGÁS" c. film már mindenki számára láthatóvá tette a steadicam áldásos tulajdonságait. Ezt követõen egyre másra szaporodtak azok a produkciók, melyekben fel-fel bukkannak a steadicam-es képek. A "JEDI VISSZATÉR"-ben egyébként maga Garret Brown villogtatja tudását a szerkezetével.
Minden UFO vadász figyelmébe ajánlom. Első lépésként a házát, lakását és vele eggyütt nagy értékü autóját is adja el. Utánna érdeklődjön egy ilyen szerkezet beszerzéséről.
Csatolmányok
MVC-004X.JPG
STEADICAM az operatör mozgásszabadságának megvalósítója
MVC-004X.JPG (203.42 KiB) Megtekintve 8211 alkalommal.
MVC-002X.JPG
STEADICAM és profi kezelője felvétel közben
MVC-002X.JPG (215.85 KiB) Megtekintve 8198 alkalommal.
MVC-398X.JPG
SINKOCSIS kameramozgató eszköz egyenes irányú mozgás követésére
MVC-398X.JPG (226.77 KiB) Megtekintve 8552 alkalommal.
A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.04.04. 08:34-kor.
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.03.27. 15:59

Kedves Sagura!
Üdv. a fedélzeten!

Élmény volt olvasni a beszámolót!Nem gondoltam volna, hogy ennyi összetevője van egy pár másodpercnyi rezzenéstelen,éles képnek.
Ennek tükrében, már kevésbé szitkozódva fogom nézni a anyontömörített youtube-os ufo videókat:)
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.03.28. 15:22

Üdv részemről is martin21 !
Köszönöm a fogadtatást , igazán jólesik.
Kicsit félve vágtam bele az írásba, de annyira szerettem volna elmondani a filmes tapasztalataimat.
Engem gyakran zavarnak a szakmai ártalmak , mert ha nézek egy filmet, rögttön csapdába is esek.
Azzal foglalkozom, vajon hogyan is csinálták, ezeket a szuper felvételeket. A film pereg és én szinte látom a jelenet körül a lámpákat, a világosítókat a stábot a kamerát a rendezőt, az egész filmes gépezetet.
Vége a filmnek és nekem fogalmam nincs róla miről is szólt, csak azt láttam hogy baromi jól megvolt csinálva.
Profi stáb készítette.
Vagy fitymálok és szidom őket, hogy ehelyet a förmedvény mozira kár volt a nyersanyagot pocsékolni .
Inkább székeket gyártottak volna arra legalább rálehet ülni.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.03.28. 19:16

Megdöbbentő filmkockák!

Azt hiszem minden értelmes ember tudja, látja világosan 9.11 nem teroristák alkotása volt.
Kb két évig készültek rá és szervezték, az usa honatyák a nagy tornyok lebontását.
Rengeteg információ és elkébzelés szól mellete, valamint képtelen és megmagyarázhatatlannak látszó események, összefügéstelen történések.
Hogy mért gondolom igy ?
Példul a számomra leg megdöbbentőbb hogy az egészet, a tv csatornák közvetítették.

Ez még nem is anyira feltünő.
Az sem hogy annyi tv csatorna közvetitette.
Az viszont az első pillanatban feltünt, hogy a repülőgépek becsapódását közvetítette.
http://www.youtube.com/watch?v=J0Qu6eyy ... re=related
Nem is akárhogy.

Professzionális szinten.
Több szemszögből, sok kameraállásból és töbféle magasságból.
http://www.youtube.com/watch?v=rJfy-cHk ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=f3FE5oEW ... re=related

Mint egy NBI kosárlabda meccset.
Van amatörnek tűnő, dülöngélős, napbeveréses felvétel is egy pár.
Vagy a másik verzió hogy ez is profi hiradós felvétel, csak ennek készitői, nem tudtak a dologrol.
Ők próbáltak helyet, poziciót keresni, a minnél látványosabb felvételek készítéséhez.

Vannak se ez se az kategóriás felvételek.
Amatörnek tünnek, de mégis árúlkodik hogy szuper közeliket készit az operatör, és mind ezt szinte profi szinten.
Tehát nagyon ért a kamerájához.Ráadásul a kamera is nagyméretü, nehéz, mert nem látszik az operatör lélegzet vétele a szuper közeliken.
http://www.youtube.com/watch?v=wNNTcHq5 ... re=related

De a legtöbb kamera állás, minden szögből, minden magasságból profin látta és rezzenéstelenül közvetitette a repcsik becsapódását.
jó!
Legyen!
Na de azt is közvetítették, hogy jön egy repcsi és szépen lekövették.
http://www.youtube.com/watch?v=J0Qu6eyyr4c
Profin, szépen élesen, rezzenéstelenül.
Felvetődött bennem a nagy kérdés, hogy hogy nem maradt le eggyik kamera állás se a repcsik érkezéséről, lekövetéséről és becsapódásáról ??
Minden operatör tudta,időre percre pontosan, hol , mikor, és milyen irányból fog érkezni egy öngyilkos utas szállító repcsi ? ? !
Ez talány számomra.
Nekem másképpen tanitotta a tapasztalatom.
Csak úgy belegondolok a szituba.
Ott téblábolok a szabadság , demokrácia, és a nagy lehetőségek hazájának utcáin!
A sors oda tol a két torony tövéhez.
jön egy arc, rámszól !
Figyú kicsávó
Akarsz tiz dolcsit keresni ?!
Niná ! Felelem.
Na nyisd ki az összes füledet és kagylózzá ide te !
Itt egy profi hiradós kamera, 60 perces digit kazettával, beszűrőzve, felfűtve, beszintezve, itt egy szénszálas hidro fejes stativ hozzá, és persze a kamerához, hatdarabb pót akumlátor!
És ? !
Nincs és !
Jön egy repcsi ami belefog csapódni valamelyik toronyba!
Ezt vedd fel nekem, úgy hogy az érkezést is akarom látni, kicsi követéssel és a becsapódáson addig maradsz mig kinem fogy a kazetta.
Itt egy rádió telefon, hivsz ha készvagy, akkor ide jövök és megkapod a tíz dolcsidat.
Fogtad ?!
Igen, de lenne pár kérdésem!
Nincs kérdés, szeva!
jó!
Ez hülye! Honnan az anyámból tudjam mikor jön a gép ?
És merről ? Melyik toronynak, melyik oldalába csapódik bele ?
Ember ennek az üvegrakásnak négy bazi nagy oldalavan!
Hova rakjam le a kamerát, hogy mind ezt lássam a kamerán keresztül és feltudjam venni ?
He ?!
Ráadásul ez a szar üveghegy az egekig ér és nem látom a tetejét se! Úgy csillog ezen a hatalmas ablakfelületen a nap hogy már most totál vak vagyok!
És különben is minden épület a felhőket rongálja körülötte, az eget is alig látom, nemhogy egy repülőt!
Ez beteg.
Felmegyek egy háznak a tetejére ott talán nagyobb az eséjem, hogy kiszúrom az érkező gépet.
Oké , de hogy megyek ki a tetőre?
Minden épületnek ajtaja ,háromra zárva, recepció ,háromfős kétajtós fekete hústoronnyal.
Akkora keze van a tulnapozott fószernak , ha felemeli, soha többet nemfogom tudni megmondani, hogy hivják a nevemet.
Hát akarom én tanulmányozgatni a boncolási jegyzőkönyvemet ?
Nem!
Különben sincs nállam a szemüvegem.

A kébzeletem és az ötleteim határtalanok.
De akkor is csak egy a megoldás a profi munkára, tudták az operatőrök a forgatókönyvet kívülről és nem hibáztak.
A felvételeket profik készítették, profi felszereléssel.
Az események nappal történtek , szikrázó napsütésben, mégsem csillogtak az óriási ablakfelületek , mert kiválasztották hozzá azt a szöget helyszint, ahonnan semmi nem tükröződik.
Egyik kamerába se csillogot be a napfény, nem volt napfoltos a felvétel.
Nem voltak fényáttégések az árnyákolt és napsütötte felvételeken, mert minden kamera megfelelően levolt szűrőzve !
Mindezt csak úgy lehetséges ha már az események előtt jóval , tanulmányozom a helyszint, annak tulajdonságait, és persze mindezt kamerákkal ki is próbálom eltervezem!
Próbafelvételeket készítek és stúdió körülmények közt vissza nézem, kiértékelem.
A helyszineket pontosan megjelölöm a kamera állásoknak, hogy ha jön az akció hát időben tudjam honnan lehet, zavaró körülmények nélkül a lényeget felvenni, tisztán, élesen, profin.

Most akkor ki, vagy kik , nem tudtak 911 ről ?
Volna egy két ötletem példul, az évi rendes szabadságukat töltő és élvező teroristák.
Ők bizti nem tudtak a témáról.
Ők is a tv-t nézték a fotelból.

Hát... ez ciki, Bush fazon.
http://www.youtube.com/watch?v=cwGRf_029Z0
http://www.youtube.com/watch?v=EtXPGJ-T ... re=related
A hozzászólást 12 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.05.09. 09:55-kor.
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.03.29. 07:40

Más furcsaságok is voltak ám. A neten számtalan helyen találhatsz olvasnivalót róluk. Volt egy jó kis oldal, ahol összevolt gyűjtve az összes cáfolat (magyarul), de sajna nem találtam ,pedig beillesztettem volna(azért keresem, egyszer megkell lennie). Egyértelmű, hogy saját magunak csinálták az amcsik az egész "terrortámadást". Bokor - bocsánat, bush- a mai napig ezzel mentegeti magát. Kellett ez a szeptember 11 bokoréknak,mint egy falat kenyér. A háború roppant jó üzlet. Még a WTC (vas)hulladékát is jó pénzért értékesítették.Had' ne mondjam miféle üzletemberek..:)
-Platon-
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.03.30. 12:33

Példák amatőr emberek álltal készitett , kisméretü, amatőr, kézikamerával felvett események :
http://www.youtube.com/watch?v=UIJR7P4S ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=76MNYlerdz8&NR=1

Elgondolkodtató esemény és felvétel :
http://www.youtube.com/watch?v=TxEcHrsJuoQ

A kamerák látnak furcsa megmagyarázhatatlan dolgokat is:
Vajon fények és árnyékok furcsa egybe esése és tükröződése ?
Senki nem látta a népes operatőrök és részveők közzül, csak a kamera?
Mintha egy idegen lény is végig nézte volna, Bush magyarázkodását.
Nem igazán lehet eldönteni hogy az ajtóval szemben szemlélődött a kis vendég, vagy az ajtó mögött ácsorgott szerényen.
Sajnos elkell hogy hesegessem az idegen kis ufo verziót.
Ez a kis ufos játék csak a Bush jobb kezénél álló kopasz emberke ruhájáról, ing gallérjáról és szép kopasz fejéről vissza verődött fények reflexe, az ajtó sötét üvegén.
De még ez is gyenge ok. Az viszont sokkal szembetűnöbb, hogy az elnökkel szemben lévő újság írok és operatőrök hada közzül páran fehér ingben ácsingóznak és dülöngélnek picit lábuk fáradása álltal. A hófehér ing egy sötét üvegre rá reflektálódva, igen nagy távolságból is láthatóvá válik.
A legszuperebb tükrök a fekete üveg és fekete márvány felületeken alakulnak ki.
A leg halványabb fény reflexeket is láthatóvá teszik.
http://www.youtube.com/watch?v=O88tqxdM ... re=related

Kész áttverés show kategória, profi kameramozgással és animációval.
De a pálmafák azért egy kicsit cikik, mindegyik egyforma .
http://www.youtube.com/watch?v=3y7h_ruV ... re=related
Sarajevo-i barátaink is próbálkoznak.
Csak az az érdekes mindenben profi az operatőr csak az UFO láttán lessz Profin, amatőr.
http://www.youtube.com/watch?v=AgyHJb1U ... re=related

És van a szégyen kategória.
Ez a kis eset, még túrbózva is van a háttérben sejtelmesen mutatkozó óriási bolygóval :
http://www.youtube.com/watch?v=Owz3C3mJ ... re=related

A profi operatőrök tudják a legjobban eljátszani hogy órákig filmeznek egy dolgot, mégsem tudod meg hogy mit is látsz a filmen.
Az égadta egy világon semmi értékelhetőt nem tudsz kivenni a felvételből.
Na ehez kell az öregróka operatőr!
http://www.youtube.com/watch?v=0UP1OU9uQ2k&NR=1
Ime az eredeti Tiszta felvéteből egy részlet, azonnal bukta az egész ha igy adják le :
http://www.youtube.com/watch?v=LkYjgWoM ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=2s96JeRO ... re=related

Ha mondjuk én fognék bele egy ilyen nagy volumenü néphülyitésbe, akkor igen csak sok dolgot kitanultam volna előtte, vagy legalábbis megpróbálnám.
Ha már csinálok valamit.
Példul , minimum, aYoutubén, végig nézek egy igazi emberi boncolást.
Elmennék egy korbonc terembe egy áll riportra, és körülnézek hogy is nézki egy boncolás és környezete.
Hamár sose csináltam ilyen tipusú áttverést.
Rettentő rossz az egész.
Egy ilyen nagy horderejűnek tűnő filmanyaghoz, profinak tűnő játékot kellene eljátszani.
Az egész film olyan, mintha utcáról össze verbuvált munkanélküliek elgyötört csoportjára bízták volna szegény ufonauta, földi maradványainak boncolását.
Ráadásul ehez a szuper alkalomhoz egy extrabéna és sík hülye embert szedtek össze, operatörnek.
Aki mindjárt úgy kezdte hogy nagy utánna járással és összekötetések segitségével nagynehezen szerzett kb, 2.000 méter fekete fehér filmes nyersanyagot.
Röhelyes lenne ha igaz lenne, főleg a NASA szineiben.
És itt már meg is bukott az egész projekt, szőröstül-bőröstül.
Egy hófehér szobácskában, tetőtöl talpig hófehérbe bugyolált korboncnokoknak csúfolt emberkék között fekete fehér celloidra filmetforgatni, nem kis feladatot jelent.
Jó.
Tegyük fel a B. változatot választották és elektronikára dolgoztak digi kamerával.
Pláne!
Mért nem lehet szines a korszak és történelmet író eseményt szinesben több kamerával szuper közeliekkel szuper élesen felvenni ?
Miért?
Mert az első pillanatban kiderült volna hogy az egész játék a kész áttverés tv műsorba készült siralmas módon.
Ráadásúl a hiper béna operatör egy dolgot nem csinál az egész felvétel alatt, éles képet.
Profik módjára sose hibázott még egy hangya farknyitsem, végig életlenbe és homályba vette fel az egész boncolásnak tűnő ceremóniát.
A berendezés vitte az amatőrség oszkárdíját.
A bonc asztal, ilyen aztalt én húsfeldolgozó üzemben láttam, kolbászt töltöttek rajta, de még azon is volt egy hosszú nyakú vizcsap.
Bonc szerszámok, kritikán aluliak kevés és ilyen szerszámokat max a botanikusok használnak bibe eltávolitásra.
A korboncnok orvos vágás technikája és szike fogása és kezelése, botrányos.
A nagymamámat láttam igy csirkét bontani, a vasárnapi húsleveshez, de még ő is profibb.
A csúcs jelenet szegény bábunak a koponya feltárására használt lombvágó fűrész és maga a koponya feltárása.
Fűrésszel?
Soha!
Elektromos kézi körfűrésszel, azzal igen.
Kölönben még most is fürészelnének!
Lehet hogy fürészelés közben még az ufonauta is felébredne :
Skacok ez igy uncsi, vazze szétmegy a fejem ettől a sok fűrészeléstől!
Sokáig huzogatod még?
Meddig feküdjek még itt ezen a kurvahideg beton szaron?
Engem várnak otthon!

Nagyon gáz az egész ceremónia.
Kaputelefon a boncoláshoz használt szerszámok felett.
Minek a telefon?
Kiszolnak a pizzásnak hogy hol a francba tekereg?
Régen ott volt a kapu, csak most a boncolásra befalazták.
Aha.
Már értem.
Egy óriási óra, a falon amin baromira tellik az idő.
Az arc beszúrta a bibe szeletelő szikét szegény ufonauta fülénél és kemény húszperc alatt ért le a vágással a hasa aljához.
Há nem kapkodta el az biztos, de az a ciki hogy ezt felvették.
A felvétel nem tartott kb 30 másodpercnél tovább.
A faliórát ez mitsem érdekelte.
Neki ez húsz percébe került.
Ő már az ebédszünetre hajtott.
Na mind 1.
Feltünt még hogy a film elején a kamera alaposan végig pásztázta szegény ufonautát
Úgy tünt gyúrós volt a kis fazon.
Husos izmos mellkas bordák alatt izmos felületek, komoly lepke izmok, kigyurt karok váll és a combjai sem pilickák.
A vádlijai kifejezetten sprintes futóra vallottak.
A felborulás veszélye sem fenyegette mert szép nagy 58 as tappancsokkal volt ellátva.
Korboncnokunk kapja a bibe daraboloját ,nyisszant, jobra , balra, szétt tárja a héját és uram atyám mitlátunk.... a kis izmosnak egy darab bordája sincs!
Medence csontja meg pláne, hogy nincs.
Hmm!
A kis ravasz.
Akkor ez a kis vasgyúró a has izmát is a hátán hordta, hogy állva tudjon közlekedni, mert szegénykének csak gerince van.
Ha van.
Ez a boncolásból nem derült ki.
Ha bele gondolok hogy a gerincemhez ragasztják a váll és karcsontjaimat, medence csontozat nélkül meg a gerincembe szúrják a combcsontajaimat.....
Há hajjjak meg, nagyon röhelyesen futnék!
A csajok se a jó seggemért imádnának.
Több csontra már nem futotta?
Nemá!

Fogok egy liter zacskós tejet, ragasztok az egyik oldalára egy hurkapálcát és megpróbálom talpra állitani, majd rá orditok!
Fussá tejcihapci!
Áááá hadjuk.

Látható még egy leszakadt ajtaju 68 as gyártásu mini hütőgép a sarokban.
Annó a suliban kémia órán használtunk ilyen szerény felszerelést, kémcsövek, lombik tartó álvány, króm ételhordó tálkák, egy rakás lim lom.
A lényeg hogy tele legyen a háttérben állandóan szereplő asztal.
Szegény korboncnok még jegyzetelni se fért el rajta.
Ja jegyzetelés, az egyetlen cselekvés volt amit az operetör fixen felvett.
Mivel totál jelentéktelen dolog.
Különben sem jutott pénz, vagy nem volt a közelben egy aszisztens erre a célra.
Elvégre semmi különös nincs egy ufonauta boncolásában.
Tucat esemény, mindennapos rutin feladat.
Repedtre röhöhögtem magamat.
Ekkora amatőrizmussal, nyugodtan boncolhattak volna egy doboz kolbászos lecsó konzervet.
Lehet hogy még humoros is lenne.
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.05.23. 15:25-kor.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.10. 18:24

Találtam egy igen érdekes felvételt!
Nagyon ravasz, vagy igazi idegen lényről készült.

Még boncolgatom.
http://www.youtube.com/watch?v=HIYJZVwX ... re=related
Ajánlom mindenki figyelmébe.
no avatar
User

phlegma

Szerző: phlegma » 2008.04.10. 19:54

:SElég durva volt,amikor kiadta magából a mély hangot az elején :S
A végén megütik?Vagy mi van ott?:D
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.10. 21:51

Az elején van egy furcsa hang vágás, egy zenei betét.
A hátborzongtató mély hang hatás nem az idegen lényé, az valamilyen zenéből lett kiszedve.
Az elején nincs meg a helység atmoszféra hangja.
A mélyhang tompa zajmentes stúdio körülmények között felvett hang anyag.
Utánna bejön a helység atmoszférája sok zajjal, példul a jelegzetes PANAVISION 32 es filmes kamera jelegzetes működési zaja.
A hangot rendkívül érzékeny stúdió minőségü túlvezérelt mikrofonokkal vették fel.
Még az utó munkálatok során sem finomították inkább tovább erősítették.
Úgy érzem a látványt a hanghatásokkal próbálták erősiteni sokkolóvá tenni.
Vannak nagy felületü üvegek is a helységben, mert pici hang reflexeket is kilehet venni.
A furcsa hogy egy testileg jóerőben lévő lény semilyen testrésze nem mozog a felvétel elején, csak a feje és a melkasa. A négy ujju keze viszont nagyon furcsán pihen a tolószék vas csövén.
Ráadásúl képtelen a tolókocsiban megtartani a fejét.
A feje is gyanus, túl emberi, a szemgödrök mérete és alakja .
Az orr az teljesen emberi méretü és alakú.
Nagyon gyanus, ez egy maszk szerintem, az orrészt teljesen szabadon hagyták a lélegzetvételhez.
Ami a buktát jelenti az anyag számára, részemről , az a tolókocsi.
Ha egy lény aki nem képes a fejét és a testét ülőhelyzetben megtartani akkor, mint NASA képviselő vagy orvos, vagy bármi, nem rakom egy ilyen béna háttámla nélküli tolókocsiba.
A végén mikor kikel magából a fura lényecske, nem látom egyszerse a kezét hadonászni.
Furcsa.
Pedig úgy tűnik megtámadja a kamerát és elkezdi csapkodni a kezével.
A hanghatásokból erre lehet következtetni.
A lény hang hatásai szenzációsak.
De a kép nem adja vissza ezt a jelenet sort.
Még mindíg nem tudom eldönteni hogy igazi, vagy nagyon profi áttverés.
Boncolgatom tovább.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára sagura 2008.04.10. 22:32-kor.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.10. 22:14

He he!
Megbuktak!
Nagyon profi a cucc.
Minden zenét és klippet nem ismerhet az ember, meg nem is lát.
Ez egy tök profi zenei klipp.
Én viszont majdnem benyaltam mint NASA idegen lény szösszenetet.
Valaki felrakta a verket, UFO-s cuccá avanzsálva.
Lehet hogy pont az együtes producerei, reklámcélból.
De azért annyira nem profik.
http://www.youtube.com/watch?v=rw-MKCXf_ec
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.12. 00:12

Hát nem arany pofa ?
Egy ilyen emberkével könnyű idegen lényt eljátszatni.
Csatolmányok
robert gjoni.jpg
robert gjoni.jpg (13.58 KiB) Megtekintve 5969 alkalommal.
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.04.12. 13:43

Kedves Sagura!

A Mars-videót láttad már? Arról mi a véleményed?
-Platon-
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.12. 18:44

http://www.youtube.com/watch?v=nS-zfct1 ... re=related

Kedves Martin!

Elvetemült megrögzött UFO hívő vagyok!
Én maximálisan megpróbálom hihetőként felfogni vagy elhinni az UFO -s filmeket fotókat történeteket, és még sorolhatnám.
De ha egyszerüen ordít a dologról hogy baldóverek kamu cucca, akkor arra nem tudom azt mondani, bárhogy is szeretném, hogy ez igen ez a szenzáció, megtörtént a korszak alkotó esemény.

A Marsi landolás a vakondokos jelenettel.
Khm.
Hát hogy is mondjam.
Nem tudom most egy halom ellenséget fogok szerezni és lehet hogy meg is dobálnak nehéz kövekkel . Sőtt még hőn szeretett Aranyi Laci bá is begurúl rám.

Szal mondok egy egyszerü kísérletet egy operatőr szemszögéből.
Emeld a tenyeredet nyitva a fejedhez kétoldalt , mintha egy versenyló lennél és csinálj szem ellenzőt magadnak.
Oldalra ne láss csak előre.
Fordulj szembe mondjuk az ablakotokkal, ilyen szemellenzősen.
Nézz előre egyenesen.
Dönts el a fejedet lassan jobra, majd balra.
Mifog dülöngélni?

Hát nem az ablak, azt lemerem fogadni.
A látó meződ fog dőlni a szemellenző kezeiddel eggyütt.
Az ablak marad viz szintes és függőleges vonalaiban, helyzetében.
Az izé hát az , hogy is mondjam, a marsi leszállásnál, meg hát ugye, pont fordítva zajlanak az események.
A marsbéli tály dől jobra, majd, balra.
A tály manőverezik a repülő leszálló egység alatt.
Hát ez egy elég érdekes esemény.
Úgy tűnik mintha a leszálló egység úgy manőverezne mint egy repülőgép, keresi a leszálló helyet.
Ne haragudjatok de biztos én vagyok a sötét, de hogy manőverezik egy leszálló egység szárnyak tőrzs vezérsík meg ilyen és ehez hasonló cuccok nélkül ?
A leszálló egység nekem ugy asszociál mint egy kúpos beteonkeverő körbe állványozva, nehogy felborúljon.
Hol tud ez az esetlen ákom bákom gnóm, siklórepülésben talajközelben leszálló helyet keresni?
Egész eggyáltalán mért manőverezik össze vissza mint egy vadászgép mikor ellenséges egységeket keres vízuálisan?
Eltévedtek?
Egy üress bolygon, sík terepen, nem mindegy hol szálnak le?
Ja , jön az önkormányzattól a parkoló őr.
Felcsőrlőzik a leszálló egységünket és elviszik.
Keresgélhetjük hova vitték a Marson.

A felvételen van egy olyan maszk, mintha a kamera egy ablak mögött lenne, vagy a leszálló egység oldalán foglalna helyet.
A NSASA szakemberei olyan csont bénák hogy a felvételt készítő kamerát bepakolják egy szük látókörü helyre ?
A kamera látó mezejét a bal oldalon ketté vágja egy cső, vagy valami merevitő.
Az érdekes az hogy a szelet kisebbik oldalán mindig más szinü a terep mint a nagyobb látómezőn.
Miért?
Skacok az a helyzet minél tovább boncolom ezt a filmet vagy mit annál rosszabb kezd lenni.
De javítsatok ki ha tévedek.
A leszállás a leg szuperebb manőver amit valaha láttam.
Szerintem még egy pillangó se tud ilyen puha lehellet finoman leszálni a földre mint a mi kis leszálló egységünk.
Ha lesszál egy ilyen vasdarab akkor ahoz igen erőss hajtóművek kellenek hogy dolgozzanak istentelenűl az alján.
Nem ? !
És hol vannak a lassítást végző hajtóművek álltal felszaggatot talaj homok , porfelhők?
Füst, gőz, gáz, ez meg az?
Vagy ezek a fizikai és kémiai látványos égéstermékek csak a földtől való elrugaszkodáshoz kellenek?
Leszállásnál semmi felhajtás látvány, még csak egy aprócska fuvallat se?
Kis lavírozás,majd lehellet finoman,.... ahhhhh.... és lentvan ?
Ahol is röktön egy menekülő vakondokba botlik a kamera.
Pedig annyira csöndbe és finoman raktuk le a gépet.
Basszus most jöttünk és máris felvertük a környéket.
Egy reccenés nem volt.

Szerintem az a kis valami ami elkezdett menekülni a leszállás pillanata után, ha igazából hajtóművekkel fékezve és lavírozva szál le a kis egységünk, akkor már rég elrohant volna a talajfogást megellőzően.
Ráadásúl a hanghatások álltal szerintem a talaj felett rohant volna, vagy nem megy sehova és ott helyben a föld alatt szivgörcsötkap.

A szakmai ártalmakon keresztül 3 alkalommal volt részem vadászgéppel repülnöm. Föggőlegesen le és fel szálnom.
Két alkalommal Harrier tipusú amcsik által birtokolt szerkezettel, egyszer Francia országban F-35 nevezetü szörnyeteggel.
Kétszer takarítottam 4 órán keresztül az amcsi másodpilóta fülke müszereit meg a sisakomat és a légző maszkot , úgy tele csandáztam az egészet.
A francia gépét már nem takarítottam ,letudtam szorítani a levegőt a gyomromba.
Mind ezt azért mert olyan lehellet finoman tud leszállni egy 7,5 tonnás repülőszerkezet.
Olyan hihetetlen aroganciával csapódik oda a talajhoz, hogy az leírhatatlan.
Ráadásul visz magával mert belevagy mocskosúl hevederezve.
Ha kiugranék a tizedikröl sokkal finomabban érnék földet az tuti.
A leszálló egység emberkéi végig dumálták és ordibálták a leszállást.
Ja.
Lehet.
Edzett emberkék.
Meg a földön hagyták a belső szerveiket a főbejáratnál a csomagmegőrzőben.
Csatolmányok
harrier.jpg
harrier.jpg (32.94 KiB) Megtekintve 5923 alkalommal.
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.12. 23:55

Sajna folytatom még a degradálást.
A felvétel kezdete már nem tetszik.
Mágnes szallagra rögzített tv-s anyag.
Ezt nem hiszem el. Egy ilyen fontos korszak alkotó dolgot én biztos azonnal celloidra másolom.
A mágnes szallagra rögzítet felvételek szinte óráról órára vesztenek minőségükből.
Pláne ha minél többször lejátszák.
Na mindegy.
Ugy kezdődik a film, hogy egy fószer a rögzitő pult vezérlő blokjában a helyére rak egy nyák panelt.
Röhely!
És röktön nem is nézzük meg a Marsi landolást, mivel hogy az áram alatt lévő rögzitő blokk olyan szépen lefüstölne és látványosan égne hogy azt öröm lenne nézni.
Jó nem volt áram alatt az egység.
Akkor meg a bekapcsolás után röpke húszperces felfűtés következne, majd félórás macera mert szintezni kellene a panelt majd a panelhez az egész egységet.
Bukta.
Utána ugyan az a fószer, oda megy a rögzitő pulthoz és a mágnes szallag orsójára ráteszi a rögzitő orsót.
Az első orsó kisméretü hatvan perces, a második orsó, viszont 180 perces.
Bukta.
Ilyet még akarva se lehet elkövetni, mivel a pult kuplungja és elektronikus érzékelője blokkolja a lejátszást.
Ez a súj kiegyenlitetség miatt van.
A kis orsóhoz amin az egész lejátszandó anyagot tárolják , a fogadó orsónak is kisméretünek kell lennie.
Fizika, vagy megoldhatatlan szerkezeti hiba, nem tudom.
A nagyobb átmérűjü orsó a gyors orsózásnál minimálisan, de gyorsabb lessz a kissebb átmérőjühöz képest.
Ezáltal nyújtja a mágnes szallagot.
Bukta.
Ja, most jutott eszembe a neten több helyen is megvan ez a marsra szállós mozi, de a YouTube- n is.
Nemláttam két egyforma felvételt.
Ez nagyon gáz.
Van film amin a landolás és a talajfogás között eszelős kép hiányok zavarok, stb káosz látható.
Van film amin a landolás folyamata kevésbé képzavaros.
És van film amin a képzavaroktól egyáltalán nem látjuk a talajra érkezést.
Ácsi!
Na most akkor döntsük már el hányszor vette fel a stáb a landolást ?
Hmmm ?
Viszont itt megfogalmazódik bennem a kérdés.... miről beszélgetünk is ?

Úgy sajnálom.
És még a fele érthetetlen hibákat le se írtam.
Példul csak egy arcba vágó jelenetet, a landolást.
A mikor a Harrier vadászgéppel küzdött az amcsi pilóta a függőleges landolásnál, annak idő tartalma kb másfél , két percig tartott.
A repcsi majd szétt esett úgy rezonált rázkódott hintázott.
A hajtóművek iszonyatos hangerővel dolgoztak dübörögtek, a repcsi körűl örvénylet a forró levegő.
Alig lehetett kivenni a környezetet.

Áááá... nem is írok tovább , felesleges.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.04.13. 08:55

Kedves Sagura!

Nézd át a marsraszállásról szóló cikkeimben a marsúrhajóra vonatkozó terveket. Vígan végre tudnak hajtani ilyen manóvereket, pláne a marsi légkörben.

Aztán nézd meg a holdraszállásról kiadott hivatalos felvételeket, ott is ilyesmit fogsz látni. Mármint belógó rudak, hajtóműlán hiánya, stb.

A Holdon is mágnesszalagra rögzítettek (hivatalosan 1969-ben, szerintem 1957-ben.). Mondjuk, aztán valamennyi szalag el is tűnt...

Hogy Te mit tennél filmes szakemberként 2008-ban, az egy dolog. Hogy ők mit tettek ott és akkor, az egy másik.

Túl sok észt tételezel fel az amerikaiakról. Amíg az Apolló űrhajóban nem égtek bent hárman is, addig eszükbe sem jutott, olyan ajtó kellene az űrhajóra, amit belülről is ki lehet nyitni....

A marsi gravitáció fele a földinek. Aerodinamikai és gázsugárkormányos együttes fékezéssel azt tapasztalod, amit a marsraszállás videón is látsz.

Szép-szép amit írsz, de ismerve az amerikai űrhajózási hátteret, technikát és hozzáértést - nem áll.

Amíg fel nem tettem az oldalamra a marsraszállás tanulmányt, az Interneten egyetlen egy marsraszállás videó sem volt elérhető. Az enyémet, az eredetit - kaptam. Nem írnám le itt, hol és hogyan. Amikor az megjelent a neten, akkor kezdtek "szivárogni" az újabb és újabb felvételek, mígnem elérkezett hozzám a legjobb minőségű (nem az van fent a neten - az sehol sincs fent). A dolog tehát másként történt.

Aranylaci
User

sagura

Rang

A Hal a tortán

A Hal a tortán
615

Szerző: sagura » 2008.04.13. 12:48

Kedves Aranylaci !

Én sehol nem vagyok, a Te tudásodhoz képest, ez tény.
Azt is messze menőleg leszögezem és kijelentem, hogy a jelen levő tagok és fórumozók tudásához is csak egy kis pisis homokozó vagyok.
Nincs ebben semmi kivetni való, részemről.
Csak egy hülye elszánt UFO hívő vagyok akinek a fantáziája és elképzelései, keverednek a tapasztalataival érdeklődési köreivel.
Mindenki elkezdte valahol.
Én most még a béka seggétől próbálok valahogy kilátni.
Iszom az itt lévő tudást, nekem ez táplálék, és baromira élvezem. :D

Bárki kritikáját és ellen véleményét, boldogan fogadom, mert abból lehet csak igazán tanúlni.
Ezt már sokéven átt megtanúltam.

Főleg a Te tudásod általiból.
A szakmámhoz valamennyire értek, de vannak nállam sokkal jobbak is messzemenőleg.
Eleget pampogtam.

Lacibácsi kérem a véleményedet a meglátásaimhoz.

A holdraszálló egységen elektromos, ugynevezett TV-s kamera rögzítette a képeket.
A rögzítést, a holdra szálló egység lesugározta a földre, vagy a leszálló egységen volt a képet rögzítő szett ?
Mert ha a leszálló egységen volt a kamera és a rögzítő egység is akkor annak nagyon jó minőségünek kellene lennie, főleg ha ennyire laza és lehellet finoman kivitelezhető a repülés, manőverezés és főleg a landolás műveletei.
Mi zavarná meg a felvételek minőségét, ha a rezonancia és rázkódás a legkisebb az egész ceremóniában.

Az amcsikról meg tapasztaltam, elég sokat dolgoztam velük, hogy az agyuk gyebtéglával van lefedve.
Nem is ők a megoldások emberei, ők mindíg csak a főnökök és megoldást követelők.
Még elképzelésük sincs a dolgokról.
A megoldó emberek és a kivitelezők mindig más országból kiszakadtt okos emberkék.

A másik amit nem értek még.
Manőverezik a leszálló egységünk, rendben.
Lazán landol, pik-pakk, talajtfog, rendben.
Landolás közben nincs hő és hajtóműlátvány, jó legyen.
A hajtó művek nem kavarnak port.
Akkor ha semilyen fizikai jelei nincsenek a hajtó műveknek, akkor mi a túró fékezi landolásnál a cuccost ?
Ha sötét dolgokat írok szoljatok rám!
Én úgy tudom a sugárhajtóműből nagy erővel kiáramló a levegőnél jóval sűrübb forró levegő hajtja a repcsiket.
Tudom Lacibá, mondtad a Helyszinen fele akkora a gravitáció.
Kérek engedélyt kajláskodásra !
Köszönöm!
Ha mondjuk én tegyük fel, a helyszinen, ahol a leszállás történt, hasrafekszem a talajon. A kezeimet össze kukcsolom a hátam mögött és felfujom a pofámat. Majd nagy erővel kifujom a levegőt a talaj felé. Felfogok úgy emelkedni hogy a talajon egy porszem nem sok annyise fog megmozdúlni ?

Én elég gyakran kiviszem az erkélyre a számitógépemet , szétt szedem és belefujok tiszta erőből.
Szép nagy porfelhő szokott kerekedni belőle.
Mindenkit szeretek!
Csak , kérdezem!

Kérlek benneteket ne üssetek nagyokat!
Én csak hadobálok össze vissza és annyira szeretek itt lenni!
Jó ?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.04.14. 15:27

Kedves Sagura!

Mivel a Holdkomp leszállásakor szinte pontosan ilyen jellegű és minőségű képeket láthattunk, feltételezhető, hogy ott is rögzített kamerával dolgoztak, valahol fel volt "akasztva" a holdkomp belsejében. Mivel a holdkompban az űrhajósok álltak, nyilván a kapaszkodással is törődni kellett a botkormány kezelése és a műszerek leolvasgatása mellett. Két ember volt, nem volt lehetőség kézi kamera használatára, emiatt is rögzíthették. Hogy miért ilyen a minősége? azért, mert 1957-ben készült televíziós felvétel volt. Amit filmre vettek, az "nyomtalanul eltűnt"....

A MArsra már többen mentek, de ott is fix kamera van. A váltások érthetők, ha feltesszük, ez az összeállítás egy 3 perces hír számára készült, a lényeg megmutatására. Ezért látjuk úgy, ahogy és ezért a vágások.

Mivel az úrhajó előre halad, szükségképpen az általa felvert por lemarad mögötte. De mondom, a Marson még kilebegtetés is volt, az is "pormentes". Meg aztán, nem tudhatjuk, hogy felfújható légpárnákra ereszkedtek-e le, pl. siklóernyőkkel. Nincs hajtóműláng. A legkisebb mértékben sem. Az X-38-ast így hozták volna le a Földre. Siklóernyővel, leszálló-talpakra. Nem volt tehát sugárhajtómű.

Nos, mivel a Holdon sem látunk felvert pert, elgondolkoztató ezek után, amit a Hold légköréről állítanak.... De azt már bevallották, hogy stúdió-felvételek is készültek. Szerintem CSAK azok készültek.

A szakmai tudásod megkérdőjelezhetetlen, ami a filmes történéseket illeti. Viszont nem szabad elfelejteni, hogy jelen esetben egy komplett hazugság-rendszerrel állunk szemben, ahonnan valami "kicsusszant". Pl. ez a 3 perces beszámoló.

Arra azért nagyon vigyáznak, hogy senki se láthasson még véletlenül sem jó minőségű felvételt ilyen helyszínekről. Tehát, ha filmre is rögzítették első körben, ami hihető, akkor bizony azt senki emberfia nem látta, legfeljebb ezt a videóra átírt igen gyenge minőségű valamit. Már ezeken a felvételeken is túl sok látszik....

A Kínai holdszonda vajon miért az első amerikai holdszonda képét adta le egy az egyben?.... Aztán, amikor egy ügyes riporter ezt kiszúrta, közölték, nem ugyanaz a kép, mert 13 különbség van rajta...

Aranylaci
Következő