UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Gabonakörök

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

2010.08.21. 18:07

Re: Gabonakörök

Szerző: senkise » 2010.08.22. 12:55

Örülök annak amit írsz laci, de ettől még közel sem vagyok meggyőzve. Friss hóban könnyű a nyomokat eltűntetni, növénytakaróra gondoltam. A méréseket a képtől független közeli területeken is elvégezték?

intricate egy fotelből nem fogom tudni eldönteni, hogy hiteles vagy sem, pusztán összehasonlítási alapom van. Mindentől függetlenül ötletesnek tartom, csak kicsit unalmasnak, de megnézem majd mit linkeltél.

Ha annyira üzengetni szeretnének, megtehetnék értelmesebb módon. Egy pillanatra szakadjunk el a dogmáktól és gondolkozzunk...
Egy régi szovjet (azt hiszem) írótól olvastam egy írást, egy elképzelt kapcsolatelvételről. Nevére sem emlékszem, ahogy a történetre sem nagyon, de csattanó felrémlik. Az ember és az idegen méregették egymást, majd az idegen megérezte az ember agyhullámait, gondolatait. Az ember minden vágya a kapcsolatfelvétel volt, erre az idegenek egyszerűen megették. Náluk ezt jelentette a kapcsolat. Még volt egy gondolat az idegenektől, miszerint az ember minden vágya a kapcsolat volt és ezzel szemben nem értik, miért tiltakozott annyira hevesen, mikor elfogyasztották. Irreális és mégis szórakoztató. Ez a történet is csak a függetlensége miatt lett olyan amilyen. Abban lacinak is lehet igaza, hogy az eltérő képeket manipulálva, létre lehet hozni egy bizonyos mértékű hasonlóságot, de ettől a funkciója még ismeretlen marad. Mintha valakik nagyon ügyelnének arra, hogy az egyik megoldott kérdés után jöjjön egy másik megoldandó. Azt pedig lacinak célzom, hogy ha a köztudatban lévő tudás 90%-a hamis, vagy manipulált, akkor jobb óvatosan tudni és inkább gondolkozni... Lassabban fejlődünk, de tisztább tudattal.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2010.08.22. 14:06

Ez hülyeség!

Hiába jelent a kapcsolat szó egy másik népnél evést, ha megérezte a gondolatait, akkor tudnia kellett volna, hogy pontosan mire gondol.
A telepátia nem egyenlő a szavak megértésével a fejben. Gondolatok, érzelmek, értelmek jönnek át.
Vagyis ha én arra gondolok, hogy éhes vagyok, akkor nem csak azok a szavak, jönnek át,hogy "Éhes vagyok!", hanem a hozzákötődő érzések, érzelmek, illetve a gondolat értelme.

Egyébként előfordulhat az is, hogy a gabonaköröket olyan lények készítik, melyeknek köze sincs az emberi léthez!
Nem olyan módon kommunikálnak és nem úgy jelennek meg, amit ember felfoghat, érzékeink lehet nem is érzékelik őket, vagy legalábbis kommunikációs csatornájukat, ezért lealacsonyodva hozzánk, bonyolult képek útján próbálják meg elmondani amit akarnak, egyfajta képírással.

Hisz nem feltételezhetjük azt, hogy minden idegen létforma az emberhez hasonló!
Nem biztos hogy hanggal kommunikálnak (beszéd), nem biztos hogy úgy néznek ki mint mi, még az is lehet, hogy nincs biológiai testük!
Lehet energia testük, vagy valami más anyagból, más szerveződési rendszer alapján felépült testük.
Lehetnek olyanok, melyekkel a mi érzékeink, érzéseink, kommunikációs csatornáink, felfogóképességünk egyszerűen nem kompatibilis.
Ezért még a telepátia sem jöhet szóba. Így a legegyszerűbb talán az írás. De mivel bonyolult a gondolkodásuk, a kifejező képességük, ezért képeket használnak, betűk és szavak helyett.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: senkise » 2010.08.22. 14:14

Ez a hülyeség egy egyszerű író tollából jött, nem több mint egy kreált történet, kizárólagosan szórakoztató jelleggel. Felesleges elmélkedni rajta, csak azért írtam le, mert eszembe jutott az ismeretlenről... Ne bonyolítsunk feleslegesen.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2010.08.22. 14:27

Ha már valaki ír valamit, hogy elgondolkozzunk rajta és ezt példaként közzéteszi, majd sokan igennel bólogatnak, hogy milyen igaz, ezen érdemes gondolkodni, akkor igenis kötelessége az embernek rámutatni, hogy az alapfeltevés téves!

Ugyanis nem egy elmefuttatás indul téves alapokkal. Legyen az a tv-ben akár magán személyek között. Ugyanis nemegyszer észrevettem, hogy egy marha mond valami értelmesnek látszó baromságot, a többi meg elkezd rajta gondolkodni és bólogat, hogy milyen igaz, csak azt nem veszik észre, hogy mekkora ostobaság, és ez dühítő.
Mert ha sokáig agyalnak a baromságon akkor elfogadják és hiába mondod meg a frankót, akkor már te leszel a hülye!

Gabe
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: senkise » 2010.08.22. 14:52

A gondolkozzunk után nyomtam egy entert, (új bekezdés) legközelebb 2x entert használok a kedvedért.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2010.08.22. 16:11

:?: :shock:

Mi van?
Én egy véleményt írtam le a saját szavaimmal, a "gondolkozzunkot" meg azért használtam mert arról beszéltem, hogy vannak emberek, könyvek, filmek, stb. akik, amik olyan történetet mondanak el amin elgondolkozhatunk. Erre mondtam, hogy ha egy ilyen sztori alapja hülyeség, akkor kár komolyan gondolkozni rajta, és ezt másnak is a tudtára kell adni, hogy miért hülyeség.

Én nem kötöttem bele a te szóhasználatodba, vagy mondatszerkezetedbe!
Én csak a műre reagáltam amit elmeséltél!

Gabe
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: senkise » 2010.08.22. 17:25

A mű azért szerepel a leírtakban, hogy elgondolkozzunk, de nem magán a mű tartalmán, lehet kicsit rosszul fogalmaztam meg a mondandóm. A mű tényleg szórakoztató, majd utánanézek a szerzőnek. A sztori alapja az ismeretlenben való bizalom, ismeretlentől való félelem, mint gyakorlat jelenik meg. Maga a mondandó a lényeges, ami pedig az, hogy jobb ha gondolkozni kezdesz, mielőtt késő lesz. Sokan mondják az egoizmusra, hogy rossz dolog, pedig ez is csak egy ferdítés, ahogyan jelenleg megéljük. Ebben a rendszerben mint rossz jelenik meg, hiszen az egyéniség a többségi tudattól való elszakadást jelentené, ami káoszhoz vezetne. Ne gondolkozz, ne cselekedj önállóan, majd mi megtesszük ezeket helyetted, neked csak bólogatnod kell. Ekkor jön képbe a mű, ami egy irreális helyzetet mutat be, esetleges következményeként az egyéniség elvesztésének. Mikor a dogmákhoz való ragaszkodás után ráébredsz, hogy ahová eljutottál, az csupán elméletben létezik, a lábaid végig mozdulatlanok voltak. Figyelj, gondolkozz, alkoss, használd az egyéniséged, de közben ne veszítsd el a kapcsolatot, erre utaltam röviden.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.08.23. 13:20

Kedves Senkise!

Örülök annak amit írsz laci, de ettől még közel sem vagyok meggyőzve. Friss hóban könnyű a nyomokat eltűntetni,

Mutasd már meg hogyan kell, legyél szíves.
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: senkise » 2010.08.23. 17:32

Rendben laci, de egyelőre nincs hó, ha leesett megmutatom. Az oldalad megnéztem, de a gabonakörökről semmi lényeges, kivéve azt a 3 linket, ami szinte semmiről sem szól. Vannak sokkal jobb írások más témában, inkább azokat olvasgatom.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.08.24. 13:28

Rossz helyen keresgéltél.
Kint voltam a helyszíneken, nem a monitor előtt döntöttem el, mi az "ábra". Mértem, fotóztam, talajmintát vettem, stb. stb.
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

Szerző: senkise » 2010.08.25. 03:33

Annyira nem érdekel a téma, de azért kösz a tippet. Találtam az oldaladon pár "szórakoztató" témát, most azokon rágódnék, ha lenne időm is rá. Kérdés nem gabonakör téma. Melyik a legjobb, amatőr készített kép a hold, mars, más bolygókról? Az amatőrt értem úgy, hogy viszonylag házi készítésű rendszerrel gyakorol. Legfőképpen ez a téma érdekelne, de persze erről nem beszélnek soha sehol.
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2011.02.06. 18:06

Nem eppen gabonakorok :D Inkabb hokorok az Alpkban, nem is korok :P
De erdekes :)

Különleges fotók készültek a francia hegyek között. Mintha Ufó járt volna arrafelé.
Cikk+fotok itt: http://sitv.hu/hirek/kulonos_ufo_nyomok_a_franciaalpokban/680
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

Szerző: intricate » 2011.05.29. 05:51

Krasnodar, Ororszorszag

2011 majus 22-en Krasnodar telepules mellet Idegen objektumot kaptak lencsevegre.
http://www.youtube.com/watch?v=FfacMtmTFD4&feature=player_embedded

Kesobb a kornyezo foldeken nagyon kulonos "gabonakorok" jelentek meg.
Kép
Kép
Kép
Kép

Az orosz hirado is foglalkozott az esettel:
http://www.youtube.com/watch?v=pWwg7Kq_URM&feature=player_embedded orosz nyelven
http://www.youtube.com/watch?v=WJAP6B8WftY&feature=player_embedded orosz nyelven

A sajat hozzafuznivalom ehhez a dologhoz:
1. Lehet direkt csinaltak ilyen format, mert ha ezt megnezitek, igaz, hogy totalis kaosz, de nagyon sok kis folt van benne, amit emberek nem csinalhattak "nyomvonal segitsege nelkul"! Es lehet direkt csinaltak ilyenre.
2. Pont ezert, mivel kaosz uralkodik a "korokon" lehet, hogy koze van a kb. egy hettel ezelotti esethez (Khabarovsk).
Arrol itt irtam:http://www.magharakademia.hu/aranylaci/forum/viewtopic.php?f=1&t=14&start=880#p29688
Es ugye itt "elvileg" ralottek a hajora, es lehet meghibasodott valami "gabonakor" csinalo eszkozuk! :DD
Viccet felreteve, lehet valami problema lephetett fel ennek kovetkezteben, ami ilyen "anomaliakhoz" vezetett.
Viszont az is lehet, hogy csak veletlen egybeeses az egesz :)
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

2006.12.08. 14:46

Szerző: WIM » 2011.05.29. 09:11

'Lodged wheat' a jelenség neve, a sok esőtől meglazul a talaj, a kalász megszívja magát vízzel, a szél meg szépen elfekteti a növényeket.
Lodged wheat
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

Szerző: intricate » 2011.05.29. 13:41

Koszi WIM az felvilagosito infot, de a helyiek nem ismernek ezt a jelenseget??? :conf: :roll:
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2011.12.12. 12:13

Sziasztok,

Hétvégén néztem ezt a videót http://www.youtube.com/watch?v=9SJvVW8s_Oc&feature=related , nekem elég is volt amit a holland kutató mondott a végén. Ők kimentek és vizsglódtak, méricskéltek (a szárak elhajlását, elektromágnesességet stb.), szóval nem csak a levgőbe beszélt.
Engem meggyőzött.
Előző