UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Gabonakörök

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

mjjbaba

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
37

2010.04.13. 14:09

Marosvásárhely

Re: Gabonakörök

Szerző: mjjbaba » 2010.05.17. 19:15

Huhh, ez csodálatos volt és a végén az "Élet Virága!" Ügyes ! nagyon tetszett ! :P :P :P
Nézd csak .... :P :P :P
Csatolmányok
egyptianFlower.jpg
egyptianFlower.jpg (57.95 KiB) Megtekintve 4349 alkalommal.
"Az Univerzumban az- az érthetetlen ,hogy megérthető" ...Einstein
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.18. 12:58

Köszönöm! Ez is nagyon szép kép...
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

2010.06.02. 15:15

Szerző: Tothumn » 2010.06.02. 22:25

Kép

A gabonakör készítés egy művészet akárcsak a graffiti.Van akinek van pénze fehér falra hogy hódoljon a hobbiának és van akinek van pénze gabona táblára...
Régesrégen a gabonakörök valóban csak körök voltak és azt állították úgy keletkeztek hogy ott csészealjak landoltak.Hogy ez valóban így történt vagy már az is az emberi agy szüleménye volt abba msot nem merek belemenni.
Manapság lassan ott tartunk hogy a graffitit is ufók készitik...
Az emberiség képes fénnyel és rádióhullámokkal is kommunikálni, de a pici szürkék meg a toy sztori játékhadserege eljárnak a földre hogy bonyolút formákat készitsenek a gabonaföldeinken, gondosan ügyelve arra hogy ki ne törjön a gabonák szára, ezzel olyan üzenetet hagyva nekünk amiről nem is tudjuk hogy üzenet. ahelyett hogy "felemelnék a telefonkagylót" ha valami bajuk van és egyértelmű üzenetet hagynának ,legelőször is a létezésükről.
Már bocsánat a sok ufó-hívőtől de nem birom hangsúlyozni hogy ez szerintem mennyire nevetséges. :mrgreen: (bár az idegenek létezését én is ténynek tartom)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.06.03. 07:26

A bonyolult ábrákkal kapcsolatban nem tudom mi a helyzet. Viszont. Személyesen vizsgáltam több helyszínt, ezekről olvashatsz beszámolót a honlapomon. Tedd meg kérlek. Az ábrák 90%-a hiteles, azaz nem emberkéz műve. Ebben maximálisan biztos vagyok. Természetesen a médiában nem feltétlen a hiteles 90% kap teret....
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

Szerző: Tothumn » 2010.06.03. 12:52

Igen ,már belefutottam párba mióta itt nézelődök, és pont ezért nemakarok belemenni az egyszerű körök eredetébe.Mert én innen a számítógép mögül nem tudom megállapítani hogy mi a helyzet velük csak találgatni. De ezekröl a szép ábrákról amelyek sokszor óriásiak és nagyon komplikáltak megvan a határozott véleményem, szerintem ha üzenni akarnának nem ezen a módon tennék.
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

2008.09.15. 14:47

Szerző: Toma » 2010.06.03. 15:18

Milyen módon tennék???
Nem kéne sokat visszamenni az időben és téged is idegennek,időutazónak,csodabogárnak néznének, amikor előveszed a mobilod a füledben szól az MP3-as ,vagy a karodon nézed az órád.STB
Egy picit tovább mennél vissza, már el is égetnének egy szépen rakott máglyán....
Sajnos ez szerintem ma sem változott sokat ,max. a módszerek.
Hogyan kommunikálnál egy hangyabollyal ? Vagy méh-kaptárral?Nem értik mit akarsz és halálra marnak...
-Egyébként bár ennyire össze tudnánk dolgozni.
...mivel nem akarsz ártani észrevétlen maradsz.
..."jeleket" küldesz ,néha láttatod magad,hátha egy-kettő megérti,felfogja .
stb.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.06.03. 18:25

az is lehet, hogy nem is üzenni akarnak, egyszerűen csak szórakoznak. lehet, hogy kamaszkorú ufonauták csinálják, pl. ez a kedvenc zenekaruk neve, vagy az ügyeletes galaktikus celeb jelölése. :lol: esetleg ez volt a jelük az oviban... :lol:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

Szerző: Tothumn » 2010.06.03. 20:10

Toma írta:Milyen módon tennék???
Nem kéne sokat visszamenni az időben és téged is idegennek,időutazónak,csodabogárnak néznének, amikor előveszed a mobilod a füledben szól az MP3-as ,vagy a karodon nézed az órád.STB
Egy picit tovább mennél vissza, már el is égetnének egy szépen rakott máglyán....
Sajnos ez szerintem ma sem változott sokat ,max. a módszerek.

Sajnos valóban nem, ebben igazad van. :(

Toma írta:Hogyan kommunikálnál egy hangyabollyal ?

Ha konkrét akarok lenni akkor kémiai jelekkel, természetes vegyi anyagokkal ,savakkal.
a lényeg: Olyan eszközökkel amelyeket ők használnak a kommunikálásra.

Az emberiség esetében ez nem a gabonakör bár lehet holnap fogom a fűnyírót és belenyírom a fűbe anyának mit főzzön ebédre. :)))
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

Szerző: Toma » 2010.06.03. 20:35

Próbáld meg egy születésénél fogva vak embernek elmagyarázni a színeket...
???
Hajrá! :wink:

-Szerintem ez inkább a tömeg figyelmének felkeltésére irányul.
User

Darci

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
175

2009.06.07. 19:32

Szerző: Darci » 2010.06.03. 21:02

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Darci 2010.06.04. 11:39-kor.
" Hamarosan elindul egy olyan folyamat a lelkekben és az ország minden településén, amelynek során minden magyar feleszmél és lerázza a hamis urak hamis hatalmát. TÜNDÖKLŐ FORRADALOM - így kerül majd bele minden
történelemkönyvbe."
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

Szerző: Toma » 2010.06.03. 21:51

Palyne??? :D
Hát nem volt elég nekünk egy Payne?? :D
Már ketten vannak?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.06.03. 21:53

Ezt ő maga is elmondta, hogy több példányban létezik.
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

Szerző: Toma » 2010.06.03. 21:57

Paly!-neee! :lol:
Bocs.Nem hagyhattam ki.
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

Szerző: Tothumn » 2010.06.03. 22:05

"to understand this you need to look one-eyed through the keyhole of reality into the higher dimensions where divine mathematics dwells and emanates..."

Toma írta:Próbáld meg egy születésénél fogva vak embernek elmagyarázni a színeket...

Próbáld meg egy születésénél fogva normális embernek elmagyarázni a fenti angol mondatot és a gabonaköröket... :lol:

Toma írta:-Szerintem ez inkább a tömeg figyelmének felkeltésére irányul.

tudom makacs vagyok de figy:
A gabona körök pont hogy NEM keltik fel a tömeg érdeklődését, pedig látom te is azt feltételezed hogy az a céljuk.
Sem az emberek életét nem befolyásolja sem a vezetőink döntését és viselkedését, a legtöben nem hisznek benne.
De ha műholdas TV adást sugároznának, vagy csak simán valami üzenetet amit könnyedén fogni lehet a világűr felé állított paraboláinkkal az is bőven elég lenne, manapság már rengeteg ilyenünk van és nincs minden a gonosz hatalom kezében akik elhalgatják előlünk az információkat, csak a legtöbb.De akár városok fölött is megjelenhetnének ha már úgyis itt ténykednek körülöttünk - egészbiztos vagyok benne hogy megtenné figyelemfelkeltésnek.
A lényeg hogy ha fel akarják kelteni a figyelmet nem igaz hogy nem találnak egy hatékony módot...
Ha nem akkor meg miért rajzolnának gabonaköröket.
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

Szerző: Toma » 2010.06.04. 06:43

Én pont olyan makacs vagyok.

Látom nem érted a lényegét a mondandómnak.
Akkor még egyszer.
Vegyünk egy hangyabolyt (a sarki fűszeresnél) :lol:
1.Tisztába vagyok vele ,hogy ha belenyúlok,beletaposok =tömegesen megjelenek a városuk felett ,én jövök be minden csatornán a hangyatévében ...akkor milyen reakcióra számíthatok....
2.Megkeresem a vezetőit (királynő) ,ő tud rólam ,de letagad,elhallgat,félrevezeti a népet-különben vége a kényelmes életének.
2/3.Jártam már itt többször (sok jelet hagytam magam után) ma is ezt teszem a többség mégsem vesz ,nem akar észrevenni.
-Istent jóval kevesebben látták mégis hiszi a többség.("Vagy engem láttak páran")
Mégis ,ha megjelenne mekkora lenne a pánik?

Vegyünk egy mágnesszalagot mondjuk C-64-es játékokkal ,úgy pár száz-ezer év múlva vegyük elő ...milyen információt fog nekünk hordozni???Hogy fogjuk olvasni???Előkerül esetleg egy Walkman, berakjuk ,meghallgatjuk...
Furcsa zenei ízlése volt elődeinknek...-és ezután berakjuk a múzeumba.
Azt akartam ezzel mondani,hogy hiába vagyunk 10000-évvel fejlettebbek ,nehéz ám visszafelé gondolkodni .
Miért gondoljuk azt ,hogy hasonló dolgokat kell használjon egy fejlettebb civilizáció???
Rádió-hullámok,satelit,jelforma,tartalom,stb.
Azért, mert mi csak ezt tudjuk elképzelni,ez a mi világunk,ebben élünk.
Miért gondoljuk,hogy amit nem látunk,nem hallunk,nem érzünk az nincs is?
Miért gondoljuk,hogy a szürke szürke,nem csak mi vagyunk képtelenek meghatározni az adott színt?
Azért van pár ember (hangya) aki másként gondolkodik,lát,érez,hall.
A többi persze csodabogárnak tartja.Csak úgy tud fejlődni a társadalom ,ha egyre több lesz a csodabogár.Egyébként a különbözőt kiveti magából.
Még mindig kevesen vagyunk.
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

Szerző: Toma » 2010.06.04. 07:16

A változás nem könnyű soha.
Te azt mondod,hogy dobjanak követ a sima víztükrű tóba.Megriadnak a halak.
Mindennek megvan a maga ritmusa,ha beleavatkozunk zavar támad ,hiába a jobbító szándék.
Szép lassan kell áthangolni a rendszert ,ha el akarjuk kerülni a felesleges áldozatokat.
Ez mindkét irányba igaz.Gondoljunk bele mi lenne,ha holnap történne valami-felébredsz és a kőkorban találod magad,-vagy nem működne semmi elektromos gép vagy aminek köze van az elektromossághoz ...megtörténhet.
Nem olyan nagy változás ugye.Mégis a hatásai...pl a csapból sem folyna víz,nem lenne gáz...lehet tovább gondolni...
Pedig csak egy dolgot vettünk el (vagy adtunk hozzá).
Hány ember lenne képes alkalmazkodni,fenntartani magát.
Pedig nem is olyan rég,milyen jól megvoltunk ezek nélkül ... Ó, áldott technika!!! :D Hála a nagy Tervezőknek! :D
no avatar
User

Tothumn

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
65

Szerző: Tothumn » 2010.06.04. 21:24

Azt hiszem értelek.

Igen, valószínű hogy ők nem úgy kommunikálnak mint mi de ismerniük kell a fejletlenebb kommunikációs eszközöket, főleg ha minket tanulmányoznak.
De rávilágítottál hogy ezek nem felelnek meg a célnak , hogy belenyúljunk a pocsojába hullámok keltése nélkül és ne riadjanak meg a halak.

DE a gabona körök :?: Szerinted azok ilyen hatást érnek el?Szerintem csak megkeserítik a parasztok életét.
Saját hitem szerint alapvetően 3 kategóriára bontanám a gabonaköröket:

1. megmagyarázhatatlanok, landolási nyomnak kikiáltottak, de ide nem csak gabonakörök tartoznak hanem mondjuk erdőben mért sugárzás és égett oldalú fák. (<1% ilyen)

2. hobbiból készített remekművek ,amik minél komplikáltabb és látványosabb formákra törekednek,ritkán reklámoznak valamit, egyértelműen emberi készítmények. (90% de legalábbis túlnyomó többsége ilyen)

3. Turizmus növelésére , misztikus sztorik létrehozására törekedő, "kódolt üzeneteket hordozó" gabonakörök,akik hisznek a gabonakörökben azok legtöbben ezeknek dőlnek be, pedig nagyonis emberi eredetűek. ( a kisebbik fele, vagy csak pár % nemtudom nem végeztem tényleges elemzést csak hasszámok :P )

A 3. csoporttal mondjuk jobban foglalkozik a média mint a 2.al amik egyértelmű hamisítványok. (hiszen gyakorlatilag a médiának készültek)
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

2010.08.21. 18:07

Szerző: senkise » 2010.08.21. 18:47

A gabonakörökre csak egy mondandóm van. Tipikusan nem látod a fától az erdőt. Nem érdekelnek a különböző sugárzási, sem bármilyen más vizsgálatok, elmondom miért. Külső megfigyelőként egyetlen egy dolgot tehetek. Adott egy, avagy több kép, melyet szemmel 2D-ben meg tudok nézni. Minden más információ bizonytalan, illetve nevezhetjük hiteltelennek, amíg saját magam utána nem járok és ha meg is teszem, objektív maradok. Azonban maradjunk a jól bevált hagyományos elemzésnél. Adott egy kép, adott a tudásunk és adott a szemünk. Emlékeztek, gyerekkorunk egyik kedvenc játéka (már akinek), hogy két képet egymás mellé teszünk és megkeressük az eltéréseket. Jelen esetben a fordítottját kell alkalmazni, egy (hangsúlyozom) gyerekkori játéknak, milyen azonosságokat találunk? Ha ezen túl vagyunk, akkor végre a gabonakörök kérdése elvész a homályban. Nem kell hinni nekem, hiszen nem vagyok én senkise(...), de ha ezt az apró kis dolgot megtesszük, akkor a későbbiekben nem állítunk buta dolgokat. Ha esetleg valaki ezt megtette és még sem talált semmit, javaslom tegye meg újra, ugyanis az összes kép kivétel nélkül azonos valamiben, ami elég nagy okot ad arra, hogy kijelentsük, mindet emberkéz alkotta. Jó keresgélést. Annyit segítek, hogy nem kell nagyítgatni a képeket, pontosan 1 másodperc alatt észrevehető "baki"ról van szó. Vitáztam már erre arra a körökről, de a tényekkel szemben felesleges harcba szállni...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.08.21. 20:14

Éppen a fentiek miatt kell kimenni a helyszínre és nem képekkel "játszadozni", ami persze nagyon komoly, de nem ad kellő alapot semmire. Szóval, bizony a sugárzásmérővel kell szórakozni, és egyéb mérőeszközökkel.
no avatar
User

senkise

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
30

2010.08.21. 18:07

Szerző: senkise » 2010.08.21. 23:18

Egyszer próbáld ki a sugárzásmérő helyett az összehasonlítást, a tényeket nem lehet félvállról kezelni. A tény pedig ott van minden egyes képen. De tudod mit? Ha úgy is több képet láttál mint én, linkelj nekem egy olyat, amin nincs nyomvonal és nem gabonatáblában van (rendben hogy gabonakör, de éppen ez a lényeg). Legelső észrevétel, hogy bizony nyomvonal nélkül nem lehet kört alkotni, ugyanis nincs kiindulási pontra lehetőség. Úgy lehetséges, ha esetleg a növénytakaró szélénél van a kőr. Na de itt bukik a dolog, mindenképp kell egy növénytakarótól független út. Ha már eddig sikerült eljutni és épp ésszel felfogni, akkor jöhet a következő lépés. Amennyiben szükséges mindenképp egy független út, akkor bizony ott van a közvetlen közelében a kiindulópont (funkció). Egy idegen nem gondolkodna ilyeneken, hanem egyszerűen csinálna egy kőrt véletlenszerű elhelyezkedéssel. A nagy kérdés, amit a gabonakörufóhívők nem hajlandóak elfogadni, hogy miért van minden egyes esetben a kép közepe, kiindulási pontja a nyomvonal mellett közvetlenül? Azt pedig szintén fontos megemlíteni, hogy ez esetben számít a nyomvonalak közti távolság és a nyomvonal melletti "o" pont távolság. Ha ez nem utal arra, hogy emberkéz alkotta, akkor semmi. Szegény idegent elképzelem, ahogy halad a nyomvonal mellett a kis űrhajójával és mindig félrehord az a fránya sugár, hol kicsit jobbra, hol kicsit balra, de sosem a két nyomvonal közepe felé. Lehet hogy intergalaktikus sorozatgyártási hibának lehetünk szemtanúi... Cinikusnak tűnhetek, de ha a nyomvonal melletti "o" pontot figyelmen kívül hagyjuk, akkor valójában jobban képviseljük a hitvilágot a tudománynál. A "o" pont pedig minden képben megtalálható jelenség, pont ez miatt nem értettem soha, miért téma ez még mindig...
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2010.08.22. 03:21

Szia Senkise :)

Errol mi a velemenyed?
http://www.youtube.com/watch?v=9SJvVW8s_Oc&feature=related

96-os video, en spec nem latok nyomvonalat, de lehet a video "gyengebb" minosege miatt! Rengetegen "fake"-nek hiszik, mert tul szep, hogy igaz legyen! En nem azt mondom, hogy minden "gabonakor" valodi, de az esetek 5-10%, lehet , hogy erdemes lenne megvizsgalni!
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.08.22. 09:08

Kedves "Senkise".

Elballagsz a honlapomra és találsz képeket "nyomvonal" nélkül.
Friss hóban elég nehéz "nyomvonalat" létrehozni, nem igaz?... :D

Meg aztán, ne a monitor elöl akarjunk már eldönteni olyan kérdéseket, melyeket mérni, vizsgálni és tapasztalni lehet. Ne vegyük már át az MTA "tudományos módszerét"...

A gabonakörök kb. 10%-as emberkéz alkotása, persze a sajtó ezt a 10%-ot kapja fel, mert a lejáratás a fontos, és nem a jelenség megismerése. Mint lenni szokott...
...és mint lenni szokott, az emberek többsége ennek ül fel, mert annál már sokkal de sokkal lustább, hogy felüljön egy biciklire és kerekezzen 6-8 km-t, és meggyőződjön saját (vagy kölcsön) műszereivel, hogy mi is ez az egész.

Ráadásul, mindig akadnak olyan "műértők", akik nagy lelkesen UTÓLAG ráhamisítanak képekre nyomvonalakat...

A beküldött videó hitelességét nem sikerült cáfolni, pedig nagyon igyekeztek, de csak néhány rendkívül gyenge érvre tellett tőlük. Persze azok is csak a monitor elöl...
ElőzőKövetkező