UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Kutatás idegen civilizációk után, otthon, házilag.

Szerző: Geri » 2008.06.04. 00:35

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:34-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

Re: Kutatás idegen civilizációk után, otthon, házilag.

Szerző: Geri » 2008.06.04. 00:36

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:34-kor.
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
-Szakadék
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2008.06.04. 05:47

Valahol láttam a Rádiótechnika évkönyvek gyüjteményét. Ha megvan a link akkor átküldöm MSN-n. Abban biztos van antenna építéshez cikk.

De megvan nekem :
Karl Rothammel - Antennakönyv , 1975-s kiadása

Közben meg is találtam a neten a 1977-s kiadást ( :) ):
http://www.freeweb.hu/antennakonyv/
User

katafexi

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
273

2008.05.20. 17:20

Szentendre

Szerző: katafexi » 2008.06.04. 08:37

Geri írta:Üdv.

Gondolkodtam, és arra jutottam, hogy
-a setivel az otthoni idegenkutatás nem igazán eredményes.

Ismerősöm benne van a SETI-ben..ugye arra gondolsz h felajánlod a géped a setinek,ök ráküldik az indormációkat és sok százezer gép(köztük a tiád is),feldolgozza és visszaküldi nekik...
ezzel csak egy probléma van--ha a földönkivülik küldenének is vmilyen jelet,te biztos h nem tudnád meg,olyan szuper titkossá tennék
Nem akarok hinni,csak tudni...
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2008.06.04. 08:47

Szia Geri :mrgreen:

Eloszor is nem akarok sem lelombozo, sem hangulatronto lenni. DE ... foglalkozasomtol fogva (egy Frekvenciagazdalkodasi Fofelugyeletben dolgozom , felugyelokent ), minden ami frekvencia, elektromagneses sugarzas , a levegoben es kabelekben .... a kenyerem. es csinalom ezt kozel 40 eve. Ugyanilyen szervezet mukodik ugy Magyar o. teruleten , valamint Eu osszes orszagaban. Szoros az eggyuttmukodes minden orszaggal, ertheto okok miatt. Itt nem arol van szo , hogy hallgatozunk a szerencsetlen urgek szemelyes pletykai kozott, hanem nemzetbiztonsagi , es egyeb biztonsagi okok miatt . Gondolj csak arra , hogy egy 180 utasu szemelyszallito repulo pilotai, valahol 10.000 m-es magassagban arra ebrednek , hogy senki sem hallja oket mert valami esztelen barom bemaszott a frekvencia savjukba es ott karattyol. Azonkivul az egy orszagban kiadott/engelyezet frekvenciak egy mas orszag teruleten nem szabad kart tegyenek. Igy volt ez a komcsi idokben is , es foleg most miota Unio vagyunk. Es igy van rendjen. Nem azert fizeded a cell-phonodat , hogy minden barom hallgassa , vagy belekotyogjon. Na ez csak egy pelda volt . Kulonban az egesz vilag tele van ilyen megfigyeles /lehalllgatas szervezetekkel. A java reszuk johiszemu a mar fent irt okokbol. Hogy a mafiozok , , feltekeny alakok masra is hasznaljak , az mar mas , es akarhogy nekik nagyon korlatolt a lehetoseguk, csak penz kiszedes a fo ok.
Tehat , bocs , hogy hosszura ment a szoveg . De nem akartam , hogy hiaba dolgozz, vagy lelkesedj . Inkabb mas iranyba probalkozz, es van ebbol eleg. Mindenestere jegyeztem a programjaid, es ha valami osszejon , hivlak.
Az antennakrol annyit , hogy Rothamel -bacsi konyve a legjobb a vilagon , es szakmamban azt mondjuk , hogy a legjobb antennaerosito ... maga az antenna.
Torvenyileg jogod van akarmit lehallgatni, ami titkos az nagyon kodolva van , es az rablomese , hogy valami hervadt urge , aki szuperhackernek hiszi magat, betor a NASA , vagy akarki rendszerebe... Ez megjatszott dolog , mert valami bepeneszedett /kioregedett biztonsagi fonokot le kellene cserelni es akkor megjatszak az egeszet.
Szoval , errol ennyit . Ha meg erdekel valami , elmondom , nincs ebben semmi titok. (na jo van azert , de nem ilyen szinten...)
A megfigyelt sav , nagyjabol 9 kHZ es 0,4 THz kozott van . Tehat lenyegeben nem sok marad , mert a 9 KHz alatt , csak a tengeralattjarokkal dumalnak , kodolva es eleg lassan, a korlatolt bit/rate miatt , es 0,4THz folott egy kicsivel , mert kezdodik az infravoros.
Amikor Seth Shostak bacsi a SETI -tol azt mondta , hogy egyelore , nincs UFO -duma , hidj neki , igy van . De remenykedunk mind. Hazilag lehetetlen olyan erzekenysegu/szelektiv es minosegu vevokeszulekeket csinalni , hogy erdemes lenne vele foglalkozni. Ha megmondom , hogy egy ilyen keszulek , mennyibe kerul ... ugy erzem , hogy elrontom a napod. Azonkivul kellene egy atfogo program , az osszes mukodo es lopakodo muhold adatairol, hogy ezeket ki lehessen zarni .
Hat ennyit :(
Udv neked es minden Foldinek :mrgreen:

U.I bocs az ekezethianyok miatt, de ezen a masinan ez hianyzik(tudod szolgalati , es en csak user vagyok itt, mashol nem, de ott angolul nyomjuk a dumat)
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.06.04. 09:34

Nem rádió hullámokkal kommunikálnak...., persze ezért megint kapok, na nem tőlük. :roll: :)))
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.04. 11:28

Erről én is sokat olvastam. Pl mi van ha nem is transzverzális, hanem longitudinális hulámokkal kommunikálnak? Bár azért szerintem fenntartanának ők mindenféle "sávszéleségget", hogy az ilyen kövületekkel is beszélni tudjanak mint az begyepesedett földi emberek bizonyos fajtái... Ha kapcsolatba akartak volna lépni velünk, már rég megtettek volna, vagy meg is tették, csak nem tudunk róla. Gondoljatok az itteno fórumozók eseteire. Nem beszélve arról, ki tudja mi mindent titkolnak el a Seti-n belül is. Ó bocsi... nem találunk semmit már évtizedek óta... közben meg lehet ott lapul ezer meg egyféle kommunkációs lehetőség... No mind1. Nem jártatom a számat, mert fölösleges. :D

Üdv fiúk!
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

Szerző: Geri » 2008.06.04. 12:33

-
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:35-kor.
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
-Szakadék
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2008.06.04. 13:07

Szia GERI :mrgreen:

Adja a jo eg , hogy osszejojjon neked valami !
Igazad van mindenben , de azt meg hozzaadnam , hogy meg kellene hangyanyelven tanulni , es ez senkit sem erdekel.
Azonkivul veluk jobb lesz a szag-kod , kombinacio.
Ami az "alien"-ek valo dumat illeti, hat ott egy kicsit mas az ut , mint a feny vagy radiohullam. Ezek nagyon korlatoltak ... gondolj csak arra , hogy ide a "szomszedos" Mars-ra egy kommunikacio kb . 15 percig "szaguld". Azonkivul ha valaki kezelne a Nap energiajat , meg az is jo 8 perc. Gyakorlatban .... hasznalhatatlan.
Keresd mashol is az utat ...
Ahogy LACA , is emlitette a kommunikacio , NEM radiohullam , hanem egeszen mas. A kommunikaciot nem korlatozza a talovsag, a ter. Teljesen pillanatok alatt tortenik, es nem tudom ... ha szabadna mondjam ... de azert mondom ... nem kell hozza semmi fele szerkentyu ...bennunk van minden ami kell . Keresd , gondolkodj es meg fogod talalni. Csak ne tedd tul nagyon kozhirre ha talaltal valamit , mert kinevetnek , es az nagyon fekezo/lerombolo.
Udv
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.06.04. 13:09

Geri! Agyhullámokkal kommunikálnak, annak is szinte csak az ő számukra érthető megfelelőjével! Ők tudják technikával is fogni és rögziteni ezeket a jeleket.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

mind

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
114

2008.04.26. 09:13

Szerző: mind » 2008.06.04. 13:26

Laca írta:Geri! Agyhullámokkal kommunikálnak, annak is szinte csak az ő számukra érthető megfelelőjével! Ők tudják technikával is fogni és rögziteni ezeket a jeleket.

Erről van szó.

Geri írta: "teljesen mindegy hogy mivel kommunikálnak, mert úgy írom meg hogy a kliens a mikrofonbemenetről szedje le az adatokat. Tehát ha nem rádiót kötsz rá, hanem valami teljesen spéci homemade cuccot, az is ugyanúgy működni fog, mint a rádióval. Bármit ráköthetsz, csak az a fontos, hogy elektromos jellé alakítva azt a program fel tudja dolgozni - tehát a hangkártya felfogja- legyen az bármilyen hullám, a lényeg, hogy beérjen a gépbe."

Ez szép, csak kérdem én, hogy amikor egy xar agyonintegrált hangkártyának becézett zajgenerátor jó, ha 20Hz-től 18kHz-ig hoz elfogadható átvitelt, akkor mit kezdünk az infrahullámokkal? Az emberi agy (asszem) 15-23Hz közötti frekvenciájú hullámokat bocsájt ki. Aztán nem tudom, hogy egyáltalán vizsgálták-e, hogy amplitúdó modulációi vagy frekvenciamodulációi, esetleg mindkettő hordoznak-e kiértékelhető/megfejthető információt...
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

Szerző: Geri » 2008.06.04. 13:40

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:35-kor.
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
-Szakadék
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

Szerző: sheriff » 2008.06.04. 14:31

Geri!

Ne hagyd magad lebeszélni! :)

Hátha véletlenül időgépet építesz! :) De akkor feltétlenül szólj, mert én is menni akarok!!!!!!!!!

Viccen kívül!
Bármi történhet.
A fény, a hang, az agyhullámok, mind elektromos hullámok, amiket különböző formákban észlelünk. Nagyon egyeszerűen kifejezve, nem belebonyolódva, mi , micsoda.
Látjuk, halljuk, érezzük, stb...
Engem speciel érdekel a téma, meg mi lesz ebből.

Kis érdekesség:
- Annak idején, még a régi HBO dekóderes időszakban, a fekete-fehér Junoszty TV-vel simán lehetett venni a dekódolt adást.
- Építettem sok hobbi áramkört az egyik haverommal régebben. Többek közt URH mikrofont is. Amit sima rádió készüléken lehetett fogni a megfelelő csatornára hangolva. Ő egy régi Videoton Europa Star kazettás rágós-magnóval ügyködött. Érdekessége, hogy a frekvencia hangoló egysége elvolt tolva a 108 MHz fölé is! Aztán simán vettük a Ferihegyi légiirányító tornyot.
Persze fiatal kamaszként egyből Alfa-Charlie 123 leszállási engedély kéréssel bohóckodtunk azon a frekvencián, de mivel kis teljesítményü volt az adónk ( kézi 1-2 mW :) ) nem történt semmi.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.04. 14:58

Nem akarok tolakodó lenni és nem is vagyok egy nagy észkombájn ezen a téren, de miből gondoljátok, hogy az emberi agyhullámokat fel lehet fogni ilyesmikkel? Én olvastam, hogy ehez speciális berendezés kell, mert olyan alacsony és gyorsan lecsengő és időben változó meg ezernyi féle tulajdonsága van az agyhullámnak...
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

Szerző: Geri » 2008.06.04. 16:01

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:35-kor.
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
-Szakadék
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

Szerző: sheriff » 2008.06.04. 17:55

Van nekem fasza kis hangkártyám még régről! Golden Melody Hi-five 4.1, Ess Canyon 3D hang chip, hadveres MIDI. Brutálisabban szól mint a mostani alaplapi hangkártya. Pedig nem szar alaplapom van most. " http://www.gigabyte.com.tw/Products/Motherboard/Products_Overview.aspx?ClassValue=Motherboard&ProductID=2749&ProductName=GA-P35C-DS3R "
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.06.04. 18:48

Szia Geri!

Ha adsz egy antennát, meg a programod, akkor már kötöm is a gépre! :mrgreen:

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Darkh

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
174

2007.11.14. 07:13

Béta kvadráns

Szerző: Darkh » 2008.06.13. 08:19

Szeva!

Engem az a szimbólum érdekelne nagyon amit a 70-es években erdélyben történt szíriuszi kontakt létrehozására rajzoltak fel a talajra, amit szintén kívülről kaptak a beavatottak,hogy létrejöjjön a találka vagy vmi ilyesmi.
no avatar
User

stiletto

Szerző: stiletto » 2008.06.14. 01:51

Hello!

A Gutin hg.-ben levő Kakastaréj-hegy fölött 6 évente leszállnak a szíriusziak, legalábbis ezt olvastam a http://www.maghar.hu oldalon. Sztem igaz, vmi ott lakóval kéne felvenni a kapcsolatot, biztos tud bővebben nyilatkozni vagy segíteni.

Üdv,
stiletto
User

misx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
110

2006.05.24. 22:30

Békés megye

Szerző: misx » 2008.06.14. 09:19

Földes Attila: Az embert a Marson tervezték?, illetve a Mars üzenetének megfejtése űrfotók alapján c. könyveiben a marsi vulkánok üzeneteit elemzi. Bár én már a végén már elvesztettem a fonalat a számításokban :mrgreen: , de a geometria szabályosság valóban feltűnő. És mivel a Marson rengeteg fura alakzat található ezen kívül is (városok, szögletes kövek, tavak, repülő tárgyak, etc), van benne valami. :shock:
A vulkánok szerinte viszont elég régi kreálmányok (160 millió éve), az még nem jelenti hogy csak a múltból üzennek, lehet ott vannak most is. Csak a föld alatt. :roll:
Lehet hogy 160 millió éve a választ várják. De lehet már meg is kapták, csak mi nem tudunk róla. :conf:
Az élet az univerzumban inkább törvényszerű, mint véletlen.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.14. 10:31

Földes Attila írását eléggé rendesen szétcinzáltam valamelyik réges-régi írásomban, fent van a honlapomon is az "Atlantisz - az elfeledtetett civilizió" - című munka végén, a "Mars üzenete" című fejezetben". Szóval, amit ő mérni vélt, az nem a valóság, azaz, teljesen rosszak az általa megadott értékek.
User

misx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
110

2006.05.24. 22:30

Békés megye

Szerző: misx » 2008.06.14. 14:49

Mégis csak jobb lett volna utánaszámolnom... :O
Az élet az univerzumban inkább törvényszerű, mint véletlen.