UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.09.01. 17:58

Hogy miért nem lépnek velünk kapcsolatba?

Naív kérdés! Én se lépnék az emberekkel kapcsolatba, csak néhány arra érdemessel!
Ők is így tesznek!
Hogy miért?
Hosszú lenne sorolni.
Nemrég hihetetlen nagyot csalódtam megint az emberiségben!
Kiváncsi természet vagyok,netezek és megnézek sok dolgot.
Szóval egy videómix került a kezembe,melyben emberek teszik tönkre magukat és azt élvezik. Pontosabban nemiszervüket csonkolják,szabdalják,stb.
Elég lenne ezt az egy videót egy űrszondára felrakni és sugározni és biztos senki nem állna velünk szóba!

Hiába mondják azt,hogy sok a szörnyűség az emberi természetben,de sok jó is van és az többet ér!
Mi jó van az emberben?
Szeretet és törődés!
A rossz listája ennél jóval hosszab!
Gondolj bele, szeretet törődés, szép idilli kép, aztán beront egy csapat emberállatt, megererőszakolnak mindenkit, összevernek,megkínoznak, megcsonkolnak és hatalmas lelki és testi fájdalmak közt lassan a családoddal együtt meghalsz.
Utána még ocsmányabbnál ocsmányabb dolgot tesznek a holttestekkel.
Na, melyik az erőssebb kép?

Amíg az emberben ezek a szörnyű dolgok benne vannak,addig senki ne várja,hogy az emberiség egészével szóbaállnak a földönkívüliek.
Természetesen a jó földönkívüliekről beszélek.

Elnézést a felzaklató írásért de az emberiségről nincs jó véleményem!

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Re: Miért NEM lépnek kapcsolatba velünk?

Szerző: nyuszkó » 2007.12.30. 19:06

huhh hát sikeresen végigolvastam a topicot :) a perpatvarral egyetemben ...amit nem értetem h ascsa miért gondolta azt h csak az embereknek lehet lelke ? :? a másik h miért gondolták ugy h egy állat nem lehet,okos értelmes és fejlett ..sőt feljelttebbek mint egyes emberek vagy embercsoportok.. ?????? :shock: na mindegy ..szoval Laciék pártján állok/tam de ez most nem lényeg... a kérdésem csak az lenne h hogyan választják ki a "kiválasztottat"? mármint honnan tudják h esetleg ez az ember értelmesebb, és a lelki fejlettsége nagyobb a többi embernél és annak érdemes megmutogatni ezt azt??Másik?:minek teszik ha az illető ugyis elfelejt mindent :? ... :S ja a másik meg h amugy is többen vagyunk mint az oroszok együtt véve :D ...ennyi emberből válogatni elég időigényes feladat..
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.30. 20:27

Nagyon jó a kérdés. És azt hiszem a választ is tudom rá. Valamelyik írásomban megemlítettem, a "kiválasztottság" családon belüli folyamat, nemet váltva "működik". Jó régen írtam le ezt az állítást, azóta további igazolást nyert. Ha helyesen látom, nemhogy több száz, de akár több ezer évre visszamenően is "őriznek" bizonyos génvonulatokat, adott családokon belül. Itt, a nyilvánosság előtt - egyelőre - nem mondanék többet erről a jelenleg is folyó kutatásról.
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

2006.12.08. 14:46

Szerző: WIM » 2007.12.30. 21:05

Az elrablások elsődleges célja a mintaszerzés, egy szelet izomszövet, haj, bőr és orvosi kísérletek. Egy ilyen "kivizsgálás" óriási lelki teher az alanynak, emiatt egy poszthipnotikus technikával elfedik az emlékeket. Van aki nem is tudja miken ment keresztül és van aki érzi, hogy történt vele valami furcsa. Bármilyen intelligensek is látogatóink, akadnak akik csak állatként kezelnek minket ...
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.30. 22:22

az a gond ezzel h lehet akármennyire is intelligens valaki nembiztos h értelmes is ami két különböző dolog... /pl embereknél szintugy igy van/és lehet sajnos az idegen civilizácio között is vannak olyan fajok akik még lejjebb süllyedtek ilyen szinten..mint az emberek v még lejjebb .. és olyan techinkát birtokolnak közben ami nem biztos h egyáltalán a 'kezükbe' / márha van kezük :lol:/ valo!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nyuszkó 2007.12.31. 14:35-kor.
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.30. 22:27

aranylaci írta:Nagyon jó a kérdés. És azt hiszem a választ is tudom rá. Valamelyik írásomban megemlítettem, a "kiválasztottság" családon belüli folyamat, nemet váltva "működik". Jó régen írtam le ezt az állítást, azóta további igazolást nyert. Ha helyesen látom, nemhogy több száz, de akár több ezer évre visszamenően is "őriznek" bizonyos génvonulatokat, adott családokon belül. Itt, a nyilvánosság előtt - egyelőre - nem mondanék többet erről a jelenleg is folyó kutatásról.

azt olvastam is...honnan tudod h biztosan öröklödik az a gén/generáciorol nemet váltva/ vagy képesség ami előidézi h az alany képes legyen lelkileg magasabb szintre fejlődni? nem lehet h mutálodik? vagy lappang éppen a testben és csak pár generácioval később jelenik meg... persze a lelki fejlettséget a körülmények is nagyban befolyásolják ... család, a társadalom,stb.. lehet h az illető hajlamos lenne rá de mégsem történik meg a felismerés...
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

Szerző: WIM » 2007.12.30. 23:17

A szürke idegenek és a gyíkfajok talán a legfőbb ellenségeink.
Lásd: Michael Salla: Jelentés idegen fajokról

És hogy mennyire degeneráltak ...

A szürkék táplálék gyanánt is felhasználnak minket, szó szerint vérfürdőket vesznek, amikben emberi és állati testrészek is úsznak, a bőrükön át szívják fel a tápanyagokat. - a szemtanúk állítása szerint.

Mások beszámoltak föld alatti ember-raktárokról amik főleg gyerekekből állnak (a jó minőség végett) és szintén táplálékul szolgálnak a gyíkoknak. - Salla így írja: "betakarítást" végeznek.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.31. 13:48

Kedves WIM
Salla szoros kapcsolatokat ápolt )és ápol?) a CIA-val. Állításait ezek fényében lehet "komolyan" venni.

Kedves Nyuszkó!
Lehet, félreérthetően fogalmaztam. A "kiválasztottság" öröklődik nemet váltva. Lehet, ebben bizonyos gének is szerepet kapnak, nem tudom. Lényeg az, hogy bizonyos családokra, akik eredete több ezer évre visszakövethető, az idegenek fokozott figyelmet szentelnek. Mintegy vigyáznak rájuk. Sőt. "Segítenek" hajlamaikban és abban. hogy felismeréseket tegyenek, a szükséges információkat mindig kellő időben juttatják el hozzájuk, stb. Ezeknek a családoknak az ősei egyes ókori birodalmakban - is - jelentős szerepet töltöttek be.
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

Szerző: WIM » 2007.12.31. 23:00

Kedves Aranylaci!

Ezek az állítások nem Salla-tól származnak, csak találtam benne erre való utalást.

Vajon miért zuhant le a roswelli és még számos UFO? Talán egy másik faj "szedte" le őket, hogy tudjuk kiktől óvakodjunk! Milyen kegyetlen dolog az, hogy egyetlen egy ember dönthet milliárdok sorsáról, és milyenek azok akik ebbe bele is mennek?
Akkor lesz itt béke és szabadság ha valakik végleg letörlik ezeket az égről.

BÚÉK
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.01. 12:56

Semmiféle UFO ne mzuhant le Roswellben. Annál inkább kezdeti űrkísérletek próbaeszközei.

Az emberek maguk hozták a saját fejükre és tartják ott azt az egy-két embert, akik jelenleg is tízmilliókat gyilkolnak le így vagy így. Vagy fegyverrel, vagy vírussokkal, vagy éhenhalásra ítélve.

Kiket kellene az égről letörölni? A ránk vigyázókat? - érdekes felfogás.
Az atomfegyvrek nem az "égből" érkeznek, hanem nagyon is a Földről...
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

Szerző: WIM » 2008.01.01. 22:49

Kérlek fejtsd ki bővebben "megalapozott" állításod, ami sok szemtanú véleményével áll szemben. Ez nem magyarázat a megtalált hieroglifákra, különös anyagokra, nem emberi holttestekre ...

http://en.wikipedia.org/wiki/Witness_accounts_of_the_Roswell_UFO_incident

http://www.crystalinks.com/newmexico.html

Eszembe jutott egy vicc:
A pesszimista a sötétséget látja az alagútban,
az optimista a fényt az alagút végén,
a realista a közelgő vonat lámpáit,
a mozdonyvezető pedig három idiótát a síneken...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.02. 09:24

A honlapomon megtettem mindezt bővebben, több írás kapcsán is.
Szemtanúkat (tanúkat) pedig arra lehet találni amire csak kell. Nem fontos mit mond, csak "menjen a lap".
Berlitz könyve Roswellről itt van a polcomon. Szerintem az számít alapmunkának.
A "hieroglifákra" kézenfekvő a magyarázat: a szabadkőműves összejöveteleken is magyarul beszélnek, miért ne használhatnák a magyar-írást is?
no avatar
User

Tron

Szerző: Tron » 2008.01.18. 18:31

Egyértelmű bizonyítéka annak, hogy rajtunk kívül is létezik intelligens élet az univerzumban az, hogy senki nem próbált még kapcsolatba lépni velünk.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.02.11. 19:20

Sziasztok!

Érdekes hozzászólásokat olvastam itt.
Tény, hogy nem vagyunk egyedül a világon. Lehet, hogy a Föld egy "speciális" körzet a világűr többi lénye számára. Olyan mint egy karantén. 8)
No de olvastam itt világegyetem keletkezéséről is néhány megnyilatkozást. Nos szerintem a tudósok a semmiből valamit effektust félreértelmezik. Ugyanis az éter mint közeg igenis létezik de mégsem tudnak róla konkrétan sokan. Ugye az éter parányi építőlemeiből épülnek az elemek. Elemi részecskék p+, n0, e-. Ez egy olyan "massza", mely kénye kedvére variálhatja magát és egy adott dolog keletkezik belőle. Aztán már csak az atomok kötésén, rezgésén múlik a dolog. De, hogy az éternek nevezett közegnél legyen egy még kisebb oszthatatlan közeg, ezt még így egyenlőre nem tudjuk. Tény, hogy az éterből bármi megépíthető, amit csak szeretnék. Nem véletlenül ebben a közegben történnek a dematerizáció, materizáció, teleportálás, láthatatlanság, stb. Aki "ért" az éter "nyelvén" az kiadhatja neki a parancsot, hogy miként rendeződjenek az elemeknél is kisebb parányi részecskék a természet ismert törvényeit áthágva úgy, hogy pl láthatatlan legyen valami. Tehát ezért mondják szerintem, hogy a semmiből képes valamit teremteni. Szerintem a korai fejlett civilizációkban mind mentálisan mind technikailag megvannak a feltételek arra, hogy az éteri részecskékből elemi részecskéket varázsoljunk, majd abból a tetszőleges anyagot. Mondjuk fémet, követ, csontot, akármit. Ugye egy építész is a legkisebb építőkövekkel kezdi meg egy nagyobb épület/épület-eggyütes megépítését. Vagy, ahogyan adott egy kőtömb, abbol faraghatsz akármit. Adott egy darab fém, megmunkálhatod akárminek. No de az éter az egy sokkal feljeletebb "sziklatömb". Ebből pedig szó szerint olyan anyagot varázsolhatsz magadak, melyet csak akarsz. Az éter különféle gerjesztése révén lehet elérni ezeket. Innen már csak egy pár lépcsőfok a csillagkapuk megnyitása. Olvastam egy német dokumentumban -nem tudom mennyire hiteles-, hogy 43-ban térugrást hajtottak végre a németek egy Vril-7 "Odin" típusú körrepülővel. A kísérlet balul sült el, mivel az időt mint fontos tényezőt nem tudták kiiktatni az utazásból. A pár másodpercig tartó ugrás során az űrhajó több mint 170 évet öregedett pár mp alatt. Tehát gyakorlatilag olyan féreglyukat nyitottak, ahol nem megáll, hanem felgyorsul az idő több ezerszeresére. Valószínűleg igen bovsolúlt szerkezet szükségeltetik ahhoz, hogy nem pusztán a teret, hanem az időt is tudjuk kontorllálni. Ugya a térrel mint dimenzióval még tudunk valamit kezdeni fizikailag. No de az idő az egy olyna megfoghatatlan tényező egyenlőre, amivel nem tudunk mit kezdeni!

Üdvözletem!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.02.12. 15:38

Az éterrel kapcsolatban - tudomásom szerint - három elmélet van kutatás alatt.

1. Az éter = skalártér (energiatér).

2. Az étert tetszőlegesen parányi részecskék tengere tölti ki.

3. Az élet (mátrix), azaz egyfajta intelligens energiahálózat.

Netán valamiféle kombináció - ez tűnik a legszimpatikusabbnak.

(4. nincs éter. - komolytalan.)
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.12. 18:03

Üdvözletem!

Igen, ezeket már ávszázaddal ezelőtt felismerte Tesla.
Csak nem tudta mibenlétét. Nem tudta pontosan behatárolni, csak tudta, hogy van. Szerintem is az éter nem csak fizikailag létező energiahálózat, hanem valamiféle intelligenciával rendelkező "valami". Ugyanis ez megmagyarázná a spirituális dolgokat. Teszem én azt nem csak egy antigravitációs gép(tehát technológiai) képes repülni, hanem egy biológiai élőlény is képes. Gondolom ezért fontos momentum a tudat, ugyanis ha sikerül az éter frekvenciájára lecsökkenteni a tudatod, akkor ez az "élőlény", azaz az éter tud veled kommunikálni és a megfelelő harmóniával gyógyíthatod magad illetve lebeghetsz is. Szó szerint megkéred az éteri intelligenciát, hogy segítsen neked bizonyos dolgokban. Ugye ez egy igen összetett és érthetetlen folyamat a materialista felfogású kutatóknak. De itt ugyebár nem igen vannak olyanok! :) Szerintem a teremtő tudat nem más mint maga az Éter az maga az Isten. A végtelen információval és tudással rendelkező univerzális tudat melyhez mind technikailag(ez a nehezebb) és mind mentálisan "fel lehet nőni". Ezért tudott szerintem Jézus is hihetetlen energiákat felszabadítani, mivel ő ismerte ezt a közeget. Ő lenne az a bizonyos Isten. Legalábbis szerintem. Csak kérdéses, hogy maga az éteri tudat alapjában véva a csak a jót szolgálja vagy ő is a dualizmusra épül? Nem lehet, hogy az éteri alkotó szuperfrekvenciának van egy "antiéter" változata a világegyetemben, mely viszont a pusztításért felelős? Hiszen ha van antianyag akkor lehet, hogy ez is van. Mivel ha az éter maga teremtő tudattal rendelkezik, és nincs ellenpárja akkor alapjában véve semmi értelme a dualizmusnak. Bár a körforgásnak meg kell lennie, de ki tudja melyik a teremtő tudat vagy a puszító az erősebb. Van egy olyan gyanúm, hogy az előbbi. Mivel a teremtéshez több energia szükséges. Ezért tehát az alkotói éteri tudat "Itsen" van az első helyen. De amúgy csak egy elmélet részemről!

Üdv!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.02.13. 03:14

És jó elmélet! Mint minden amit kiötlünk valahonnan kapjuk nagy részét, én legalábbis. Elég korán fel ismertem hogy valahogy összefüggésben vannak a történések és a tettek! Az eggyensúly szerintem mindenhol és mindenben jelen van, kissebb nagyobb ingadozásokkal.
Amit idáig tapasztaltam abban legalábbis mindennek meg van az ellentéte is! Ha van jó teremtő akkor van rossz is, de, lehet hogy egymaga mindkettő! Hiszen bennünk is ott van a jó és a rossz egyaránt néha ingadozva de mégis eggyensúlyban. Ha ez valamelyik oldalra kibillen akkor sajátmagát helyre hozva vissza áll a "rend". Ha mégsem akkor létre jön valami őrület! Ezeket amikor leirom, nem is tudom honnan jönnek a gondolatok "csak" úgy felvillan bennem. Nem vagyok iskolázott ember, kétkezi munkás voltam, és igy kreativ. De néha mintha megtáltosodnék és árad felém a rengeteg információ persze mostmár tudom hogy van benne némi hamis is, kiszen igy van meg az eggyensúly! :D Nem lepődők meg ha valamiről hirt adnak valami új dologrol mert sokat közülük én már tudok valahonnan. Ha hallok egy új zenét, sokszor csodálkozom hogy mi ebben az új hiszen én szt ismerem. De nemcsak a zenében hanem pl. tecnnikai felfedezésekben, vagy a saját életemmel kapcsolatban sem igen lepődők meg semmin mert már mintha midig igy lett volna. Valahogy kedvel engem a teremtő tudat, ami végtelen és örök! Figyelni kell mindenre ami eszünkbe jut, mer nem hiszem hogy véletlen lenne! :!:
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.19. 18:30

Persze, hogy nem véletlenek ezek a dolgok.
Én ezért nem hiszek a sorsban sem. Mi a pláne abban, hogy Isten beprogramoz egy adott feladatra, majd teszel veszel mint a kis robot a kutató intézetben. Mi ebben az izgalmas? Ha nincs szabad akarat, akkor gyakorlatilag mindnyájan agymosott rabszolgák vagyunk. És ha előre megírt szisztéma szerint cselekszünk, akkor meg semmi egyéniségünk nincs. Ennek ellent mond, ha egy valamit nem talál fel valaki akkor majd feltalálja valaki más később. Tehát ha az illető be lenne programozva arra, hogy mindenáron feltalálja de nem találja fel... szal bonyolúlt. De biztos van szabad akarat. Legalábbis én ebben hiszek nem holmi spádéban meg hungbumban. Lehet, hogy vannak bizonyos jelek és információk melyek az éterből bombáznak és terelgetnek, de te élsz vele, hogy alkalmazod e vagy sem! Különben is a jelenben kialakuló események összesége határozza meg a jövőt. Az nincs megírva. Tudjátok hány jövő volt már "megírva"? Hát nem sok jött be...
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.02.19. 19:25

A logikus a szabad akarat, de pl. a génjeink előre programozottak ami már önmagában meghatároz bizonyos életminőséget és élet utat. Azért vannak elgondolkodtató történetek és életek. Így az enyém is talán figyelemre méltó ebben a tekintetben. Ha nem ismerem meg a nejem akkor meghal a fia, én vettem észre hogy kitágult a pupillája, agyvérzése lett! Ma egészséges! Ha nem veszem észre hogy a nejemnek kezdődő mellrákja van akkor már ő sem él!
Ma negativok a leletei! És sorolhatnám még ezeket csak gondolat ébresztőnek irtam le!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.02.19. 23:53

Leszületésed előtt kijelölöd magadnak a célt amit el szeretnél érni. Kijelölöd a környezeted, a családod,stb., aminek a segítségével elérheted a célod. Az életben segítik az utad, terelgetnek. Az életed a kijelölt cél felé halad. A fő út ki van jelölve, de hogy a célt hogyan éred el az rajtad múlik. A szabad akarat anyiban rejlik, hogy a felkínált lehetőségekből melyiket választod, hogy kivánsz-e élni vele.
Az,hogy melyik mellék úton éred el a célt rajtad múlik,te választasz, de a célon már nem változtathatsz.
Odaát kijelölted magadnak "A" és "B" pontot, hogy hogyan jutsz el egyikből a másikban az már az itteni éneden áll.

Ez a sors és a szabad akarat közti összefüggés (szerintem).

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.02.20. 07:18

Igen ezt már elég régen tapasztalom, hogy a kezdet és a végcél nem változik! Sokfelé vetett sorsom sokat tapasztaltam sok úton el indultam de mindig valami történt ami vissza "lökött"
a helyes útra. Egyfajta életminőségen túl nem léphetek, ha valami balul üt ki akkor rögtön váratlanul valaki segit! Ha túl jól mennek a dolgaim és kezdek már már dölyfössé válni akkor
szintúgy valami esemény helyre rak, és vissza térek a általam is helyesnek tartott útra!
Nem vágyom már gazdagságra elfogadom az utam. De vissza térve a topic eredeti témájára.
Nem kell semilyen kapcsolat felvétel hiszen mindig is kapcsolatban voltak az emberiséggel!
Igaz "rejtve" Vannak bizonyos emberi tulajdonságok amiktől írtoznak, értem ezalatt a hatalom vágyat az önzést a brutalitást és sok más visszataszitó emberi tulajdonságot! És még meg emliteném a mi agyi és érzelmi kapacitásunkat, ami sok esetben nem tudná feldolgozni azt a rengeteg információt amit felénk sugároznának, így óvatosnak kell lenniük! De vannak kivételek akiknek nagyobb a feldolgozó képességük mint az átlagnak pl. Leonardo, aki egymaga több dolgot "talált fel" mint sok mai tudós a "modern" technikával! Pl. foglakozott többsávos utakkal is, kérdem én abban a korban minek autó út? De most nem sorolom mindet mert sztem mindenki tudja miről beszélek. Hogy ma kik ezek az emberek akikkel "szóba" állnak az nem publikus pontosan az imént emlitett emberi tulajdonságok miatt! ezek az emberek nem fedik fel magukat sohasem, vagy csak rejtve terelgetik az emberiséget a helyes útra a tetteikkel és eszméikkel! De azthiszem az még egy ideig várat magára látva a mai
világban végbemenő eseményeket! :geek:
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.20. 16:06

Gabe írásával nagyon eggyet értek. Odaát te jelölheted ki magadnak a célt. A tudtai éned a legszabadabb. Az itteni énednek megvan határozva a saját magad álltal megadott út. Természetesen Laca, úgyis felfoghatunk téged, mint egyfajta védőangyal így család tekintetében! Ugyanakkor a felmerülő problémákat tekinthetjük egyfajta próbatételnek is az életben. Nem feltétlen így van megírva. Az akadályok nem biztos, hogy adott séma szerint és adott mennyiségben zúdulnak a nyakukba.
Következő