UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.
no avatar
User

Xmes

Re: magas szöszik és társaik;)

Szerző: Xmes » 2009.03.20. 11:45

aranylaci írta:Kérdésem megismétlem: Mi az evolúció? - beszélnek róla, de a pontos definíció számomra ismeretlen. Azért kérdezem, hogy Te mit értesz alatta?

Az evolúció a természetes szelekció általi génkiválógtódással történő új fajok természetes úton való kialakulása,
melynek irányát a faj egyedeinek genetikai jellemzői által meghatározott tulajdonságok, a gének egymásra hatása, a meiotikos sodródás, valamint az élő élő és élettelen környezet változásai és ezek egymásra hatása befolyásol. Ennél pontosabban hirtelen most nem tudnám definiálni, de lehet, hogy hagytam ki valami fontosat.

"Annyiban kiegészítve, hogy a Világegyetem lakott. Mindenhol lakott, a nyílt világűr is."
Ezzel részben egyet értek. A világegyetem lakott, bár szerintem messze nem annyira szúfolt, mint egyesek hiszik. Szerintem pl csak ebben a galaxisban max pár száz bolygón van élet, és talán 10-20 bolygó termelt ki intelligenciát, és csupán 3-5 technikai civilizációt. Azt ugyan nem zárom ki, hogy a nyílt világűrben is van élet, de nem hiszem, hogy túl magas szintre tudnának fejlődni. Szerintem max a kezdeti replikációs szinten mozoghatnak, már ha lehetséges élet olyan környezetben, mint a világűr.

"azt a meglévő élet elfoglalja, miközben alkalmazkodik a számára esetleg új feltételekhez. Semmiféle evolúció (fejlődés) nem történik tehát, csak a már meglévő alkalmazkodik (a meglévő genetikai készletével, mely holografikusan tárol információt) az új vagy a megváltozott körülményekhez."
Ne haragudjon Aranyi úr, de mi ez ha nem evolúció? Az alkalmazkodás a meglévő genetikai készlettel pontosan az. Ezt a holografikus információ tárolást nem igazán értem (egyáltalán nem), ugyanis ismereteim szerint a hologram az 3D-s képmegjelenítés. Nem értem mi köze lehet a génekhez, melyek köztudottan digitálisan kódolják az információt, az őket felépítő anyagok tulajdonságainak megfelelően. A kreások kósza, és rosszindulatú pletykáival ellentétben az okosok már jó ideje tudják, hogyan tárolják a gének az információt. Bár én ezt nem tudnám elmagyarázni, mert nekem amikor olvastam ez elég magas volt, nem sok mindent értettem meg belőle sajnos.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.03.20. 13:15

Dehogy vagyok én úr...:)

Éppen ezért kértem definíciót. A definícióban megadott "alapelvekre" ugyanis nincs bizonyíték. Az ellenkezőjére inkább.
Egyetlen új faj kialakulását sem figyelte meg soha senki és nem is fogja. Fajok nem "kialakulnak", hanem mint lehetőség, a génekben holografikus úton eleve kódolva vannak. Az egyszerűség kedvéért. Itt vagyok pl. én. Ha hideg van, veszek fel kabátot, kesztyűt és sapkát, ha forróság, akkor meg levetkőzök, ha a Holdra megyek bizonnyal szkafandert öltök. A megjelenésem egészen más lesz, de én, én maradok. Az "én" jelen esetben azt a génkészletet jelenti, ami pl. ember, egér, dudong, elefánt, stb. esetében 98%-ban azonos! Az pedig "faji" szinten dől el, hogy a fehérjeszintézis során az intron és az extron szakaszok közül melyik kerül ténylegesen kifejtésre. Ennek a kifejtésnek a "döntéshozója" ismeretlen.

Az alkalmazkodás nem jelenti "új fajok" megjelenését. Mellesleg a tudomány "faj" fogalmának definíciója is abszolút pontatlan.

A hologram az őt hordozó anyagnál eggyel nagyobb dimenziójú információ-tárolást jelent (több írás van a honlapomon a témában)

A gének "köztudottan" NEM digitálisan tárolják az információt. Miként az agy sem. Képtelenek lennének rá.

A teremtés-elmélet hasonlóképpen hamis. (Teremtés vs. Ősrobbanás)

Üdvözlettel!
no avatar
User

Xmes

Szerző: Xmes » 2009.03.20. 14:06

"A definícióban megadott "alapelvekre" ugyanis nincs bizonyíték."
Ha nem lenne bizonyíték, már rég elvetették volna.

"Az ellenkezőjére inkább."
Például?
"Egyetlen új faj kialakulását sem figyelte meg soha senki és nem is fogja."
Ez így ebben a formában nem igaz. (By: Markos György)
Hoztak már létre új törzseket. Pl ezzel a módszerrel ha jól emlékszem saválló baktériumokat is kifejlessztettek már pusztán azzal, hogy a megfelelően elszeparált kolónia élőhelyének a sav tartalmát pár generációnként fokozatosan növelték.
Vagy Maynard gyümölcslegyes kisérlete, melynek eredményeként az új muslinca kolónia egyedei nem voltak hajlandóak keveredni az eredeti muslincákkal. Bár nem különültek el teljesen, de jó úton haladtak hozzá.

"Fajok nem "kialakulnak", hanem mint lehetőség, a génekben holografikus úton eleve kódolva vannak."
Akkor hogyan került ide ez a sok millió fajta, faj, törzs, oszály, stb? Mert mind nem jöhetett létre csak úgy magától előzmének nélkül.
És hogyan került bele ez a holografikus kód? És ha ez a kód nem jöhetett létre természetes módon a trmészetes kiválasztódás által, az azt létrehozó valamibe is bele kellett kerülnie valahogyan. Hogyan? Mert valahogy ennek a feltételezett teremtőnek is létre kellett jönnie. És ha az evolúció nem hozhatta létre, akkor azt is szándékosan létre kellett hoznia valaminek, és azt a valamit is, és azt is, és így tovább, ami kikerülhetetlenül egy végtelen regresszushoz vezet.

"Az egyszerűség kedvéért. Itt vagyok pl. én. Ha hideg van, veszek fel kabátot, kesztyűt és sapkát, ha forróság, akkor meg levetkőzök, ha a Holdra megyek bizonnyal szkafandert öltök. A megjelenésem egészen más lesz, de én, én maradok."
Azért ez messze nem ugyanaz. Ön, szándékosan, tudtosan öltözködik, míg a természet nem szándékosan, tudatosan hozza létre a különböző struktúrákat.

"Az "én" jelen esetben azt a génkészletet jelenti, ami pl. ember, egér, dudong, elefánt, stb. esetében 98%-ban azonos!"
Így van. Bár ezek az azonossági arányok finoman szólva túlzások. A gorillákéval van 98% egyezésünk. Az ön által felsorolt fajokkal nem.

"Az pedig "faji" szinten dől el, hogy a fehérjeszintézis során az intron és az extron szakaszok közül melyik kerül ténylegesen kifejtésre. Ennek a kifejtésnek a "döntéshozója" ismeretlen"
Nem. Ez már akkor fajszelekció lenne, amit a biológusok túlnyomó többsége egyáltalán nem vesz már komolyan.
Ez a gének szintjén dől el, a gének határozzák meg a fehérjeszintézist, a saját érdekeiknek megfelelően (génszelekció). A mondat többi részével egyetértek természetesen, bár azt azért hozzá tenném, hogy egy gén fehérjeszintézis általi fenotípusos megnyilvánulását jelentősen befolyásolhatják más gének fenotípusos hatásai, de akár el is nyomhatják teljesen.
Így tehát a "döntéshozó" sem ismeretlen.

"Az alkalmazkodás nem jelenti "új fajok" megjelenését. Mellesleg a tudomány "faj" fogalmának definíciója is abszolút pontatlan"
Így van. Az alkalmazkodás nem feltétlenül eredményez új fajt. És valóban, a faj definíciója sem teljesen pontos. Bár a leglogikusabb definíció szerint fajnak az a populáció tekinthető, amelyik egyedei a populáción belül sikeresen tudnak szaporodni, tehát tovább szaporodásra képes utódokat létrehozni, de más populációkkal erre már képtelenek.

"A gének "köztudottan" NEM digitálisan tárolják az információt. Miként az agy sem."
Ez sem igaz, mert bizonyított tény. Ha az agy nem digitálisan, hanem analóg módon tárolja az információt, akkor túl lassú lenne, és sokkal ngyobb lenne az információ vesztés lehetősége. A digitális kódolás előnye épp a gyorsaságában van. Bár ehhez nem igazán értek.

"Képtelenek lennének rá."
Miért?

Remélem nem baj, hogy így beidézgettem, hogy mire válaszolok, de én így szoktam meg az iwiw-en is, és legalább pontosan lehet tudni mit mire írtam, és így nincs félreértés. :)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.03.20. 20:26

A "tudományos elméletek" 98%-ára semmi bizonyíték nincs, mégsem "vetik el őket".

Ha a "létrehozott élőlényeket" mintegy szabadon engedik, pár generáció után felveszik eredeti formájukat. Ezért nem jönnek létre új fajok sem. A mutációk életképtelenek. Ha netán mégsem lennének azok, pár generáció után visszatér az eredeti állapot. Kivéve az embert, ahol mesterségesen tartják fent a "káros" mutációkat, de ha megszűnik ez a fajta beavatkozás, merthogy meg fog szűnni, visszaáll majd az eredeti állapot.

Kérdések feltevése helyett és mellett el kell olvasni a javasolt írásokat. Ott benne vannak a válaszok.

Nos ez az alapvető tévedés. A természet ugyanis TUDATOSAN ÉS SZÁNDÉKOSAN hozza létre az egyes egyedeket, sőt, az egyedek számára szükséges és megfelelő környezetet is. Lásd Lovelock:? Gaia.

Hogy a biológusok mit vesznek komolyan és mit nem az az ő problémájuk. Egyébként, van a családban egy.

Ki bizonyította, hogy a gének vagy az agy digitálisan tárolnak? Az "ingerkörök" nevű ötletről én is hallottam. Még elméletnek sem nevezhető. Ha az agy digitálisan tárolna, akkor pusztán a látás szolgáltatta információmennyiség 3 hét alatt megtöltené. Holott, hipnózisban akár másodpercre pontosan akár 70 évtized is visszafejthető. Képi, hangi és egyéb szinten. A géneknél ugyanez a helyzet. Javaslom a megjelölt forrásmunkákat, mert így semmi értelme az "évődésnek".
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.03.20. 21:17

Na zajlik az élet végre! :D Ahogy a világegyetem is végtelen ugyanúgy végtelen és örök benne az élet. Ez logikus számomra, aztán majd kapok a fejemre de nem bánom... :Wink:
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.03.20. 22:09

Sziasztok!

Természetesen van evolúció olyan szinten, hogy a fajok próbálnak alkalmazkodni.
Pl. egy új betegség felbukkanására kifejleszt valamilyen immun anyagot a szervezet,vagy ha mondjuk csökken a levegőben az oxigén szint akkor a tüdő megváltozik, hogy több oxigént tudjon felvenni.
De ez csak alkalmazkodás, ettől az ember még ember marad.
Ha nem tud alkalmazkodni, kihal.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Darkh

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
174

2007.11.14. 07:13

Béta kvadráns

Szerző: Darkh » 2009.03.21. 08:44

Az evolúcióhoz hozzászólva sokan mondják hogy részben igaz,de azért ott van az a tény is, hogy pl. a vakondból soha nem lesz atomfizikus akárhogy is számolunk akár millárd évekkel is.Vagy pl. a csimpánzokból sem lett majmok bolygója és soha nem is lesz.
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2009.03.21. 09:01

Darkh írta:Az evolúcióhoz hozzászólva sokan mondják hogy részben igaz,de azért ott van az a tény is, hogy pl. a vakondból soha nem lesz atomfizikus akárhogy is számolunk akár millárd évekkel is.Vagy pl. a csimpánzokból sem lett majmok bolygója és soha nem is lesz.

Pontosan ezt magyaraztam en is, maximum uj fajtak alakulnak ki fajon belul, de hogy fajbol uj faj, az reszemrol elfogadhatatlan! Vagy tudna valaki mondani esetleg egy 1 uj fajt!!!!!!!!!! ami kialakult amit ismerunk hogy mibol kovetkezett be, nem fajta erdekel, meg ilyen eloskodok, meg amolyan szimbiozis, konkret uj faj erdekelne!! Thx
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
User

m_csabi20

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
112

2006.02.25. 15:15

Sok helyen vagyok. Tényleg.

Szerző: m_csabi20 » 2009.03.21. 09:52

Pl. a T-Rex legközelebbi ma élő rokona a csirke.
Ne ess pánikba! *42
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.03.21. 15:04

És akkor a T-rex-ből lett a csirke?
Kétlem!

Genetikai hasonlóságok lehetnek, hisz egy bolygón élünk, egy anyagból gyúrtak minket, még sincs sok közünk egymáshoz.
Hiszen ott a disznó, az egér, a csimpánz, mely fajokkal a genetikánk közel áll egymáshoz mégsem vagyunk egy faj, és nem is nagyon hasonlítunk egymásra.

Érdekesek ezek a dolgok, kíváncsi vagyok, hogy mi lehet az igazság!

Gabe
no avatar
User

Xmes

Szerző: Xmes » 2009.03.21. 16:55

aranylaci írta:A mutációk életképtelenek.

Nem mindenesetben. Mutáció lehet az is, hogy pl az egyik zsiráfnak hosszabb lesz a nyaka mondjuk 10 cm-vel, és erősebb az izomzata, mint a többieknek (erős túlzás, de csak a példa kedvéért írom.) Ez annak zsiráfnak kifejezetten jól jön. Egyáltalán nem káros, hisz a lombokat hamarabb, és jobban eléri táplálkozáskor, gyorsabban fut veszély esetén, stb. Következtetésképp ez az egyed sokkal nagyobb eséllzel marad életben, mint a többi, és így jóval nagyobb az eslye a szaporodásra is, és az utódai a hosszabb nyakat és erősebb az izomzatot 50% valószínűséggel örökölni fogják, az ezeket az elváltozásokat okozó hibás gének is egy idő után el fognak terjedni a populációban. Szóval egy mutáció nem hogy nem minden esetben életképtelen, de lehet kifejezetten sikeres is. Az hogy minden esetben csak káros lehet egy mutáció, csak egy buta pletyka, amit nem bizonyított még senki. Vannak káros mutációk, de vannak előnyösek is.

"Ha a "létrehozott élőlényeket" mintegy szabadon engedik, pár generáció után felveszik eredeti formájukat."
Az evolúció irreverzibilis folyamat. Hasonlóvá át alakulhatnak, de az eredeti formájukat nem veszik fel. Jó példa erre a bálnák, és a delfinek. Évmilliók óta újra a vízben élnek, mégis tüdővel lélegeznek, nem alakult vissza kopoltyúvá.

"Kérdések feltevése helyett és mellett el kell olvasni a javasolt írásokat. Ott benne vannak a válaszok."
Elolvasta őket, de mint már említettem nem voltak nekem elég meggyőzőek.

"Nos ez az alapvető tévedés. A természet ugyanis TUDATOSAN ÉS SZÁNDÉKOSAN hozza létre az egyes egyedeket"
Semmi nem támasztja ezt alá. Sőt épp ellenkezzőleg. Ha a természet tényleg tudatosan, és szándékosan produkálja a dolgokat, akkor valami nagyon perverzül szadista lehet.

"sőt, az egyedek számára szükséges és megfelelő környezetet is. Lásd Lovelock:? Gaia."
A Gaia elméletet ismerem. Nekem kissé megmosolyagtónak tűnik. Nem tudom komolyan venni.

"Ki bizonyította, hogy a gének vagy az agy digitálisan tárolnak?"
Ezt sanos nem tudnám memondni már Dawkins egyik könyvében írja le a gének és az idegrendszerek információ tároló és hordozó működését, de kb 2 éve olvastam, nevekre már nem emlékszem. De azt hiszem az Önző gén-ben van leírva. Ha érdekli elküldöm a könyvet e-mail-ben.

További szép napot!
no avatar
User

Xmes

Szerző: Xmes » 2009.03.21. 17:02

Gabe írta:Hiszen ott a disznó, az egér, a csimpánz, mely fajokkal a genetikánk közel áll egymáshoz mégsem vagyunk egy faj, és nem is nagyon hasonlítunk egymásra.

Alig 5 millió évvel ezelőtt az emberek és a csimpánzok ősei még tudtak egymással keveredni. :)
Megjegyzem az ember rendszertanilag a csimánzokkal van egy ágon, harmadik csimpánz fajként, a majmok ágában. :)
Tehát homo sapiens sapiens helyett a pan sapiens sapiens valójában az ember, mivel a "homo" kategória a természetben nem létezik.
User

m_csabi20

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
112

2006.02.25. 15:15

Sok helyen vagyok. Tényleg.

Szerző: m_csabi20 » 2009.03.21. 20:45

Gabe írta:És akkor a T-rex-ből lett a csirke?

Neeem, nem erre gondoltam. Nagyot nézhetett volta a T-rex mama, ha a tojásából egy csipogó kis sárga izé kel ki... :lol:

Nem akarok okoskodni, hiszen konstuktőr vagyok nem pedig biológus.

Egy példa: Akváriumi halakat aki tenyészt az tudja, hogy ha egy hal fajon belül előfordul többféle uszonyforma vagy mintázat, akkor azt úgy terjeszti szét a populációban, hogy az ilyen halakat összezárja egyetlen nősténnyel (mivel az ilyen halak rendszerint a hímek). Az leikrázik és aránylag valóban több lesz az ilyen hal. Aztán ezt a procedúrát egészen addig lehet folytatni amíg az egész faj csak ilyen halakból nem áll. Az egészben az a szép, hogy egy ilyen "hatalmas" változáshoz elég a több száz millió halból csupán egyetlen egy ami hordozza azokat a bizonyos jellemzőket.

A T-rex-ből amíg csirke lett talán lett sok száz más. De az a más idővel egyre jobban és jobban hasonlított a mai csirkére.
Ne ess pánikba! *42
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.06.20. 23:53

ez tenyésztés, nem evolúció. kutyából is létezik ezer fajta, de mind ugyanabba a biológiai kategóriába tartozik. ráadásul ezek mesterségesen fenntartott fajták, ha kieresztenéd őket a szabadba, sztem kb. 200 év alatt teljesen elkeverednének és visszaállnának az "őskutya" eredeti formájába. fajok eltűnését az élet színpadáról már regisztrált a tudomány, de egy új faj feltűnését nem tudom dokumentálták-e valaha. az tény, hogy a különböző korokban különböző fajtájú állatok éltek de közvetlen leszármazási vonalat (hihetőt) még nem láttam. pl. miből alakult ki az oroszlán? jött valami új környezeti hatás, aminek a révén előnyösebb helyzetbe kerültek azok az példányok, melyek a mai változat jellegeit hordták magukon? na de attól még az eredeti példánnyal genetikailag kompatibilis maradt, nem jött létre új faj, különben nem tudott volna elszaporodni. attól, hogy az ő tulajdonságai terjedtek el... tehát az oroszlán elvileg tudna a saját ősével szaporodni. ha viszont elfogadom a darwini elméletet és a tudomány mai álláspontját miszerint a macskafélék egy közös őstől származnak, akkor miért nem képesek egymással keveredni? egy oroszlán és egy leopárd között pl. ránézésre sincs akkora különbség, mint mondjuk a németjuhász és a tacskó között, mégsem képesek egészséges utódokat létrehozni - nem is akarnak, csak fogságban és akkor is max. hibrid jön létre, aminek a hímje tulképp. steril - míg ez utóbbiak igen. jó kérdés, hogy az oroszlán mint önálló faj mióta létezik ebben a formában? szerintem relatíve nem túl régóta. ha a tudósok képesek voltak - elvileg - több tíz, száz millió éves fosszíliákat megtalálni, (sőt genetikai mintát is tudtak nyerni néhány leletből) akkor miért nem találják pl. az oroszlán közvetlen ősét, azt a fajt, ami genetikailag kompatibilis vele? persze valahogy létre kellett jönnie az oroszlánnak, mert nem volt mindig, de hogyan került ide akkor? persze mondhatnánk, hogy olyan sokszor és olyan nagy mértékben változott a génkészlete a macskáknak, hogy végül annyira különbözővé váltak, hogy már nem voltak képesek egymással szaporodni, de miért tették volna? a leopárd és az oroszlán egymás mellett alakultak ki, párhuzamosan, egy kontinensen, sőt az életterük is lefedi egymást mind a mai napig. mi vette rá őket arra, hogy teljesen elszeparálódjanak és ne párosodjanak egymással (ne feledjük, hogy közös ősük van!) egész addig a pontig, míg teljesen szétvált a két faj? vagy vegyük a homo sapienst. a legújabb kutatások szerint is minimum 300 000 éve létezünk a mai formánkban és nem hinném, hogy nálunk nagyobb környezeti változásokon átesett faj lenne még ezen a bolygón, mégsem váltunk új fajjá. egy akkori nő éppen úgy tudna nekem egészséges további szaporodásra képes gyereket szülni, mint egy mai, de egy ausztrál bennszülött, vagy busman nő is képes lenne rá.
azt hozzá kell tennem, hogy totál laikus vagyok a témában, szóval könnyen lehet, hogy hülye kérdéseket tettem fel, melyekre egyértelmű választ adhat egy ötödikes is ( :lol: ____(fujj!)).
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.06.22. 23:35

Megmondjam, hogyan került ide az oroszlán?

Egyszer egy nő kinek teremtő ereje volt, unatkozott és játszótársra vágyott!
Kitalálta hát az oroszlánt!
Azóta élnek oroszlánok a Földön.

A gondolat teremt!
Talán álmokból, ábrándokból, jól megtervezett gondolatokból jött létre az élet különböző formája.

Gabe
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.06.22. 23:50

Az ember kifejlődésével kapcsolatban én mindig azt vetettem fel, hogyha az ember normál úton-módon a természetbe született, a természet alkotta, akkor miért vagyunk ilyen gyengék és védtelenek?

A testünket nem borítja bunda ami megvédene a természet szeszélyeitől.
Nincs semmi természetes védekező mechanizmusunk, ami segítségével megvédhetjük magunkat.
Nincsenek erős karmaink, hegyes fogaink, nem tudunk gyorsan futni, hogy elmeneküljünk, nincs olyan fizikai erőnk, hogy szembeszálljunk a vadakkal, nem eregetünk kémiai anyagokat magunkból amivel megfutamítjuk az ellenséget.
Gyermekeink esetlenek, képtelenek bármire, hosszú éveken át védelemre szorúlnak.
Nőink gyengék, még annyira se lennének képesek megvédeni a gyermekeket mint a férfiak.
A nők inkább szépségre, csábításra vannak kitalálva, a férfiak meg az erőre. Teljesen különbözik a két nem.

Míg az állatoknál, még az emberszabású majmoknál is a nőstények erősek, vérmesek és még a hímeket is elgyepálják ha kell. Az állatfajok nagy részénél a hímet és a nőstényt csak úgy tudod megkülönböztetni, ha megnézed a nemi szerveit.

Az ember túlélését csak is esze és találékonysága biztosítja, nem pedig testi ereje és alkalmazkodóképessége.
Nekem úgy tűnik mintha az ember eleve társadalomba, fejlett körülmények közé termett volna, ahol asz ész, a létszám és az eszközök (ruha, fegyver, munka eszközök,stb) biztosítják a túlélést szemben az állatvilággal.

Egy csimpánz is simán lever egy kigyúrt férfit, pedig a csimpánzok nem izompacsirták. Az orángután is a nagy pocakjával és a vékony karaival is 8-szor erőseb mint egy boxoló.
Teljesen mások vagyunk.

Gabe
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2009.06.23. 15:26

Sziasztok!

Gabenak igaza van! Az ember valóban túl gyönge és védtelen ahhoz, hogy hírtelen a vadba kieresztve életben maradjon!Olvastam egy olyan elméletet is, mely szerint ahány fajta embertípus létezik a földön, annyi faj van a mi galaxisunkban. Ők tették le annak idején az emberek sokaságát azért, hogy fejlődjenek. Valószínűnek tartom. Nem beszélve ha megnézitek, sok olyan helyen, ahol nem történt "Isteni" beavatkozás ott nem alakultak ki civilizációk. Legjobb példa erre az őserdei elzárt törzsek és Afrika... Nem is volt igény civilizációra. Vajon miért? Miért nem használtak szekereket, kőépítményeket? Pedig Afrikában megvolt mindenféle nyersanyag! Szerintem a fajok sokszínűsége nem közös őstől eredeztethető. Vagy nem csak közös őstől. Én azon a véleményen vagyok, hogy a macskafélék sokszínűsége, illetve kutyafélék sokszínűsége -meg úgy általában szinte az összes fajé- egyszerűen onnan ered, hogy egy igen fejlett civilizáció génkísérletekkel hozta létre ezeket a lényeket. Mind egy szálig. Lehet a természetre is mondani, ahogyan Gabe fogalmazott.
Ez a közös ős épp akkora baromság mint az ember majomtól származtatása... Érdekes régen volt kínai, meg fehér, meg fekete majom? Hagyjuk már! Nem beszélve az alkalmazkodás ökör elméletéről. Olyan területen is élnek ferde szeműek -eszkimók-, ahol köztudottan nincs sivatagi homok meg por. Mert, hogy én azt tanultam -vagyis a tanárom kérdésemre ezt válaszolta- , hogy a mongolid típusú embernek azért van mandulaszeme, mert Mongólia és egyéb közép ázsiai sztyeppéken sok a homokfúvás... Feketék meg ugye azért feketék mert Afrikában mindig süt a nap. Az indiánok meg épp azért rézbőrüek, mert szintén meleg éghajlaton élnek. Persze meg sem említem a dél amerikai és az észak amerikai indiánokat. Ugye ott is mindig hőség van... Köztudott, hogy genetikailag természetesen alkalmazkodóképesség igen csekély mértékben jön elő. Az immunrendszer az igen képes alkalmazkodni de csak igen szűk keretek között! Ha valaki Csernobilban lehúznak 100 évet és ott élnének generációk óta családjai. Mutáns egyedek születnének, de semmiképpen sem olyan egyedek, akik immunisak a sugárzásra. Nem beszélve arról az ökörségről, hogy a halnak lába nőtt meg miegymás... Jajj ettől égnek áll a hajam! Nem beszélve az őslényekről. Hülyeség az, hogy egy meteor pusztította el őket mind egy szálig! Tudatosan lettek kiirtva szerintem, hogy egy újabb civilizáció vegye át a helyüket beleértve az állatokat is! Meg az, hogy az ősemeber azért menekült el mert barlangban lakott. Persze! Más őslény nem fészkelhetett barlangban? Érdekes hajszál pontosan szinte az összes őslény elpusztult! Hogy miért? Logikus az az állítás, miszerint az ember életképtelen lett volna eme vérszomjas ragadozók életterén. Szó szerint kiirtották volna az embereket. Én nem hiszem, hogy ez vagy az alakult ki természetes úton. Ha csak a természetet nem egy tudatos lénynek nevezzük. Kísérletezőnek. De hogy a halnak, biztosan nem az idő múlásával lett lába uszony helyett, és biztosan nem azért nő bundája mert millió szám fagytak meg a partra kicsapódva fagyhalálban az is biztos! Jah bogarakat nem is említettem! Ők miből lettek? Megszenesedett fapálcikákból? Mert nekik aztán pláne nemigen van ősük. Ízeltlábú tengeri lények és egyéb ízeltlábú hívők kíméljenek!

Üdvözletem!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2009.06.24. 13:29

Gabe írta:Megmondjam, hogyan került ide az oroszlán?

Egyszer egy nő kinek teremtő ereje volt, unatkozott és játszótársra vágyott!
Kitalálta hát az oroszlánt!
Azóta élnek oroszlánok a Földön.

Gabe

és azóta nem unatkozik az a nő, mert belőle lett az első oroszlánürülék. :lol: :lol: :lol: :lol:
bocs, ezt nem bírtam kihagyni... :oops:
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2009.06.24. 20:45

az számomra is elképzelhetetlen, hogy az ember a darwini evolúció "terméke" legyen. de kíváncsi lennék, mikor és hogyan kezdődött a történelmünk. vajon tudja valaki egyáltalán? vagy van esély arra, hogy valaha is kiderül? nehéz még belegondolni is, de lehet, hogy annyira rejtett a válasz, hogy időpocsékolás kutatni utána. mármint, ha tényleg idegenek hozták létre az emberi fajt, nem lehet, hogy ez valami projekt? és annak a része, hogy ne tudjuk az igazságot?
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.06.25. 00:24

A hölgy nem végezte cica kaki formájában.
Mentális képességeivel doromboló kiscicává varázsolta.

Mióta az ember elvesztette mentális képességeit, nem képes az állatokkal való kommunikációra és nem értetjük meg magunkat velük.

Gabe
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.06.25. 07:43

Már aki elvesztette...minden gyerekben benne van még, aztán "kiverik" belőlük. (pár kivétellel)
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Szerző: hegylakó » 2009.06.25. 20:56

Laca! Mit lehet ez ellen tenni??? :D Otthon, hogyan nevelje az ember a gyerekét?? Hogy ne legyen elrontva???
ElőzőKövetkező