UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Az Adamski-sztori

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: Az Adamski-sztori

Szerző: aranylaci » 2007.12.18. 08:43

Én ezt nem vitattam egy másodpercig sem. Azt kértem és kérem már évek óta, hogy aki ilyesmit állít, tegyen elém egy hamisítványt, de minden fázisával együtt. többször írták nekem, hogy megvan tíz perc alatt, vagy fél óra alatt. OK, nem vagyok számítógépes-grafikai szakember. Képfeldolgozó képességem is valahol a Photoshop alapjainál és az ACDSee 10 szintjén van. De szeretnék tanulni, tehát kérem, aki ilyesmit állít, támassza alá. Ennyi és nem több.

A fentebb beidézett két link nem azonos (és még csak nem is hasonló) tárgyakat ábrázol! Azért köszönet érte!
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

2006.12.08. 14:46

Szerző: WIM » 2007.12.18. 11:42

Tudom, hogy nem olyan mint az igazi, nem is az volt a célom, csak megmutattam, hogy lehetséges lenne ilyen módon hamisítani. A képet kb. 1 óra alatt készítettem el 2 rajzprogrammal, klasszikus kivágás, beillesztés, layerek használata és egyéb utómunkáknak az eredménye, ezeket el lehet sajátítani különféle oktatókban (tutorials). De minden lépést leírni olyan lenne, mintha megkérnénk egy jazz-zongoristát, hogy magyarázza el mikor hova rakta az ujját. Egy tökéletes hamisítvány már több napos munka számítógéppel.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.18. 16:29

Mindezt az érvelést én tökéletesen el is fogadom. De. Ugyen senki nem állíthatja komolyan, hogy Akár Adamskinak, akár másnak 1955-ben megvolt az a számítógépes apparátusa, hogy elkészítsen egy ilyen minőségű hamisítványt. Plusz a szuper 8-as filmet, ami ugye már pötyögősebb, mint egy állókép. Aztán arról se feledkezzünk el, de nagyon ne, hogy - ha jól emlékszem - már 1923-ból vannak UFO-s felvételek. Hitler ezeket gyűjtette össze, amikor nekiállt hasonlókat épteni, legalábbis megpróbált. Szép szép - és sajnos igaz -, hogy néhányan ezzel szórakoznak, hogy minél nagyobb zavart keltsenek, és hogy összezavarják egyrészt a kutatókat, másrészt a kutatók irányában a közvéleményt, de azért a valós helyzetben azonban nem a hamisítványok uralkodnak. Messze nem.

Az általad készített képhez, a gratuláció meleltt csak annyi, hogy a tárgy képe nem lehet élesebb, mint a fáé, mert ekkora távolságból a lencse már végtelenített, pláne a régiek. Emellett a fényviszonokkal is gond van, a Nap szemben világítja meg a csészealjat, míg a fát éppen a másik irányból. Mitől annyira elmosódott az ember képe, miközben az objektumé kristálytiszta? stb.

Jut eszembe. Előállt egy fickó, hogy az UFO-boncolást ő hamisította. Amikor végzett, a bábot meg elégette. OK. Mindent hajlamos vagyok elhinni. Csak kérdem én - mert a riporter nem tette, ugyanis "megbízott" volt... -, tegyen ki az asztalra egyetlen egy darab 1947-es Fuji filmet, amire rögzítette, a megfelelő vegyszereket és egyebeket, amivel előhívta, vagy netán egy fényképet, amelyiken "művével" pózol. Semmi, de semmi ilyesmi nem létezik. A hír lejáratni a kutatóknak jó volt, de hát éppen azért dobták be...
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2007.12.18. 17:59

Sziasztok!

Hát én 1 et tudok, ami nekem kiemelkedett a Dunából az nem lámpa volt hanem ufo.
De ezt már leirtam 1x . Sajnos viszont ahoz hogy elhiggyék a valóságot néha 1 kicsit
hazudni kell. Ezt tapasztaltam pl. Daniken esetében is, és még sorolhatnám. Talán Adamski is
lóditott picit, de a lényegen ez nem változtat, ufo-k vannak akárki akármit is mond.

Szeretettel! Laca
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

bhalaaz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
75

2007.11.26. 14:05

Szerző: bhalaaz » 2007.12.18. 19:25

Kedves Mindenki!

Eddig csak követtem a téma hozzászólásait, fejleményeit, úgy gondoltam én is teszek hozzá egy picit.
A képen láthahtó Adamsi-féle UFO-t sok könyv lapjain láttam már -- többek között: Jenny Randles - UFO's and How to See Them --, és nem az IFO-k (azonosított repülő tárgyak...meteorológiai ballon, felhő, madár, repülő...stb) között tettek róla említést. Állítólag Kodak laboratóriumban elemzték ahol nyíltan kijelentették hogy eredeti. Hozzáteszem Lacinak igaza van abban hogy az ötvenes évek derekán nem igazán lehetett olyan technika, képmanipuláció amellyel hasonlót lehetne készíteni, ma már talán igen.
Első ránézésre, meg sokadik ránézésre is, igen, a belinklet képen látható tárgy hasonlít egy lámpára, akár a nappalinkban is lóghatna, DE az is lehet hogy megszokásból hasonlítgatunk, asszociálunk, párhuzamot von az agy a képen látható UFO és a rá leginkább hasonlító lámpa között. Ennyi erővel a konyhai függőlámpák egyike is hasonlíthat egy bizonyos UFO-típusra, de az attól még nem egy és ugyanaz!
Megjegyzés: Fenntebb említett könyvben, amiben szerepel egy adamski-UFO, nos, nem ezt a belinkelt képet közölték le, hanem egy másik verziót, amin inkább alulról látszik és nem oldalról. (http://forgetomori.com/2007/ufos/ufo-ph ... out-ships/) <--- az első kép.

A "Ki látott már Ufót?" témába dobtam egy képet kb. 1hónapja. Infók ott olvashatók. Bár elég rossz a felbontás mégis érdekes. Lacinak is elküldtem elemzésre, ő is megerősitette: nem lehet felhő, bogár, szitakötő, képhiba..stb. Ezek után még sokan akarják velem a környezetemben elhitetni, sőt egyenesen belemagyarázni hogy "pedig az csak egy bogár, más nem is lehet..."

Sajnos ezen a téren minden képnek, felvételnek el kell szenvednie a szkepticizmust, de attól még nem biztos hogy amit látunk az nem valódi. És természetesen ez fordítva is igaz... (na ez most olyan volt mintha: egyet előre egyet hátra). Na de többek között ezért is léteznek laboratóriumok (kodak, stb..), hogy ezt alátámasszák nekünk, vagy igy vagy úgy.

Üdv.
Balázs
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

Szerző: WIM » 2007.12.19. 00:18

Egy kicsit OFF-topic, de ha már szóba jött:

A roswelli incidensről 2 videófilmet láttam, az egyik amikor egy hordágyszerűségen leraknak egy lényt, a másik a boncolás. Amikor mindkét videófelvételt sikerült megtalálni jó minőségben, bebizonyosodott, hogy a felvételeken ugyanaz a lény látható.
Állítólag 4 humanoidot találtak a roncsok közelében; amik kívül voltak azoknak 3-4 kézujjuk volt a szemtanúk állítása szerint. Az űrhajóból eltávolítottak egy panelt:
Kép
Ezen látszik a hat ujj helye és ha jól emlékszem a boncolt tetemnek is 6 ujja volt.
Valószínűsítem hogy 2 faj volt a hajóban, a "hibridek" lehettek a navigátorok.
Ez már kellő bizonyíték szerintem ... vagy véletlen egybeesés lenne?

Az operatőr aki a boncolást filmezte nagyon részletesen mesélt ezekről a dolgokról: hazavihette a tekercseket előhívásra és meg is mentett egyet egy páncélszekrényben ahol a többi film között már nem kereste senki, és amikor pénzszűkében volt nyilvánosságra hozta majd 50 év elteltével.

Egy elemzés a gumibáburól mert csináltak képeket is: :D
http://www.ufoszovetseg.hu/content.php?a=megbuktak

Nagyon jó a képelemzés, azt hittem, hogy az optikai tökéletlenség jót tesz majd a képnek, mert az Adamski fotóin is látható, így legalább nem terjed el mint a scifi.com CGI filmje. :wink:
Laci kedvéért:
http://keptarhelyem.hu/keptarhely.php?imgid=19910

Mégegyszer belinkelem, mert azért régen is voltak vicces kedvű emberek akik tudtak hamisítani, érdemes egyszer végigmenni rajta:
http://www.museumofhoaxes.com/photos/photos.html
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.19. 10:24

Köszönöm a korrekciót, a Kodak cég elemezhette.

Soós Tibi ezek szerint szépen megcáfolta a dolgot, én nem merültem bele ilyen szinten, mert eleve éreztem valahol, hogy a "leleplezés" hazugság és csak a lejáratás vele a cél.

Igen, a másik linken valóban - legfelül - Adamski egyik eredeti fotója látható, ezt variálták meg aztán, egyrészt, hogy hasonlítson a gázlámpához...., másrészt meg a teniszlabdához. Nem tisztességes dolgok ezek, de hát mit is várnánk ezektől?...

Szerencsére Magyarországon jó helyen vagyunk, igen magas az ufójelenségek aránya, csak ki kell menni, nézni az eget, nem árt persze némi csillagászati és repülési ismeret mindehhez, meg el kell menni az emberekhez. Ugyanis minden 10. ember rendelkezik ufós élménnyel, akkor is, ha nem mondja. Meg kell tehát kérdezni.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2007.12.19. 14:34

Hadd írjak le egy kis észrevételt. Azon a fotón is, amit eredeti Adamski fotónak neveznek, de a többi klónján is, a tárgy alján látható kisebb gömbök átlátszóak. Jól látható az alulról középen elhelyezkedő sötétebb tónusú, fordított búra alakú rész határvonala mögötte, illetve a fénytörés miatt az átlátszó gömb kontúrja is. Sőt, a kis gömbnek a tükörképe is látszik a sötétebb búraszerű rész felületén. Hogy az a gömb villanykörte-e vagy sem, annak megítélésére nem vállalkoznék, bár az egyik, a topic első fotóján szerintem határozottan az ismerhető fel, még a villanykörte nyakának határvonala is kivehető, sőt a foglalatba becsavatható menetes részben levő sötétebb kiöntőanyag is, de az izzószál és azt azt tartó üvegnyak nem.
A villanykörték már a 30-as években is úgy néztek ki, mint most...
Szerintem ne becsüljük le a 40-es, 50-es évek filmtechnikusait, operatőreit és rendezőit: már akkor is tudtak igen meggyőző filmtrükköket csinálni, a filmretusálás ma már nem gyakorolt technikáját már nemigen ismerjük, de voltak annak szinte művészi tökélyre fejlesztett szintjei is. Gondoljatok pl. az első King-Kong filmre vagy egy jónéhány korai mesefilmre!
Üdv mindenkinek
yupiter
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.31. 21:52

Örömmel tudatom, az Adamski sztori megtalálható immár honlapomon, teljes terjedelemben!

A mesterek tanításai megváltoztatták az életemet. Remélem, akik kellő alázattal és nyitott szívvel és tudattal olvassák őket, ugyanígy járnak!
User

bhalaaz

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
75

2007.11.26. 14:05

Szerző: bhalaaz » 2008.01.02. 18:19

Szia Laci!

Örömmel konstatáltam hogy felraktad az Adamski-sztorit! Ma kezdtem el olvasni és, ott járok kb. hogy a kutatóűrhajó fedélzetén van és részletesen bemutataja amit lát, és tapasztal...) Fantasztikus és egyben hihetetlenül izgalmas!!!! Szinte átélem a történetet olvasás közben, annyira közvetlen és egyértelmű!
Olyan érzések fogtak el olvasás közben, hogy milyen jó lenne ha ilyen megtörténne velem is. :)
Tök jó a rövid elemzés, tényfeltárás az elején a Vénuszról is, valóban több figyelmet érdemelne a bolygó...lehetne elemezgetni mint ahogy tesszük azt a Marssal kapcsolatban is, igaz kevesebb, jóval kevesebb az érdemleges információ.
A történetben nem érzek semmilyen nagyítást, túlzott képzelgést, személy szerint hitelesnek tartom az egészet. Szerintem az itt fórumózok közül sokan szeretnének átélni egy ilyen "találkozást"!
Nagyon-nagyon jó lett a fordítás, akár egy kiadást is megérdemelne! Gratulálok ahhoz ahogyan ezen a munkán is dolgoztál! (Asszem kinyomtatom és lefűzöm az egészet!) :)

Mégegyszer, köszönöm!

Máris kezdem tovább olvasni!!!!! :)

Üdv.:
Balázs
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.03. 09:37

Nagyon szépen köszönöm. Bár a fordítással kicsit gondjaim voltak, főleg a stílussal, de ragaszkodtam a szószerinti hitelességhez és kevésbé a szóismétlések és az értelmező szerkezetek zavaró hatásához. Elmondanám, még négy (legalább) ilyen kaliberű könyv várná a fordítást. Sajna, nem hiszem, hogy bárki kiadná. De így legalább mindenkié. És az jelenti az igazi értékét, ha elolvassátok és megfogadjátok.
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

Szerző: WIM » 2008.01.03. 14:19

Kedves Laci!

Látom nagy hatással volt rád ez a könyv; most már tudom, honnan ered pár korábbi állítás.
A Kutatók belső terének leírása nagyon hasonlatos más csészealjakéhoz, amiket eltérítettek mondtak hipnózisban, annyi különbséggel, hogy azokat mind szürkék vezették és sokan kínkeserves pillanatokat éltek át ott . Szép munka, azért futtas át rajta egy helyesírásellenőrzést, hogy tökéletesebb legyen. (a "céget ért"-en jót derültem) :)))
no avatar
User

Zo

Szerző: Zo » 2008.01.03. 17:10

Kedves Laci!
Ez az Adamski-sztori meg szinte az összes honlapon megjelent mű nagyon érdekes. DE
Nem tudom hogy várhatod el, hogy az emberek elhiggyék ezeket a dolgokat, ha egymásnak totál ellentmondó infok vannak, pl. A Lacerta-interjú és e között. Az már csak magánvélemény hogy a Lacertának sztem több köze van a valósághoz. Lehet, velem van a probléma e ezt egy kicsit túl irreálisnak tartom, hogy élhetnének értelmes EMBEREK egy gázoriáson? (Szaturnusz)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.03. 18:05

Kedves WIM!
A helyesíráselemző még kevés önmagában. Ha konkrétan megadnál hibás helyeket, az igencsak jó lenne. Mondjuk egyet már meg is adtál. Köszi. Én néhány idézőjel-hibát vettem észre.

Kedves Zo.
Feltéve, hogy tényleg gázóriás...
A neptum felszíne is látható volt az egyik Voyager-2 felvételen. Gyorsan el is takarították.
Adamskit azért fogadom el hitelesnek, mert minden egyéb csatornán beszerzett információm alátámasztja, illetve nem mond ellent neki. Ezt aLacertáról a legnagyobb jószándékkal sem lehet elmondani. Aztán a dátumról sem szabad elfeledkezni: 1954. Akik utána jöttek, szerintem innen vették a csészealj belsejének leírását.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.03. 19:03

Az a baj az emberekkel, hogy magukból indulnak ki.

Vagyis az ember gyarló, erőszakos, stb. Tehát a jövő csak is káosz és pusztulás lehet, az emberiségnek soha sem lesz csodás jövője és a földönkívüliek is csak olyanok lehetnek mint az emberek, vagyis ha ide jönnek akkor csak azért teszik, hogy leigázzanak minket, megegyenek minket, meg mittom én még miért.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

Szerző: WIM » 2008.01.03. 19:56

Laci!

Budd Hopkins-tól olvastam a Missing Time-t (Elveszett idő), ami magyarul is megjelent az édesvíz kiadó jóvoltából.
http://www.ufoevidence.org/topics/BuddHopkins.htm
Nagyon érdekes dolgok vannak benne, főleg a 60-70-es évek eseményei, ebből kiválasztotta a hét legkülönlegesebb esetet; ezek mind hipnózisban feltárt emlékek.

Nekem helyére került egy újabb darab a kirakós játékban miután elolvastam.
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2008.01.04. 12:47

Én is lkedztem olvasni az Adamski szotrit..,. az elején nayon beletudtam élni magam..de amikor már anyaürhajon volt és csevegett nekem kifejezetten egy fantasy filmre emlékeztetett :P ... nagyon nehéz ilyet elképzelni mert az ember nemsürün szokott meg ilyen dolgokat.. probálom felfogni de nem emgy :S
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

Szerző: yupiter » 2008.01.04. 19:15

Sziasztok!

Lacitól kérdezném, hogy milyen eredetiből történt a fordítás. mi vagy mik voltak a források?
Amúgy elég olvasmányos.
Észrevételeim első körben:
- a végén látható fotókon a topic elején lehozott "csillár" fényképhez képest az ott látható tényleg nem csillár, az alján látható gömbszerű valamik nem villanykörték. Az Adamskit és Orthont együtt ábrázoló kép szerintem nem fotó, inkább grafika, vagy fotó+grafika montázs.A Polaroid technika még az elején sem volt olyan rossz, hogy a kép két fele más expozíciós és felbontásbeli tulajdonságokat mutatott volna.
- Pozitív információk: 1. A mikrohullámú sütő (erről beszél az egyik földönkívüli). Bár a mikrohullámok előállítására szolgáló magnetront már 1943-ban megalkották, de elsősorban katonai alkalmazásokban használták (radar), és kis teljesítménye révén nem került szóba az anyagok felmelegítése, továbbá a katonai alkalmazásra a nem állóhullámú megoldás kellett (radar). A mikrohullámot melegítésre csak a nagyobb teljesítményű magnetronok és az állóhullámú kialakítás lehetősége után alkalmazták, emlékeim szerint legkorábban a 60-as évek végén.
2. Videokamera. Ezt is mutatják az elbeszélés szerint Adamskinak. Akkoriban televízió már volt, de a videokamerát még nem tudták elkészíteni, bár hangrögzítésre alkalmas magnó már volt. A videokamera gondolata viszont már létezett, mágnesszalagos (a legelső) rögzítési móddal, majdnem a hangszalagos rögzítés feltalálásával egyidejűleg. Akkoriban még nem ismerték a megfelelő mágneses anyagot.
3. Kijelző monitorok. Úgy tűnik, a leírás szerint nem katódsugaras képernyőkről beszél, hanem olyanról, mint egy nagyon nagy televízió, csakk más: LCD vagy plazma panelre gondolok. Ez a rész ugyan homályos, nem részletez, de az utóbbi esetben pozitív információ.

Negatív információk:
1. A Föld látványa, ahogy Adamski leírja. Ha valóban a Földet a saját szemével a világűrből szemlélve írja le alátványt, akkor nem valódi. A Föld nem úgy néz ki, számtalan fotó bizonyítja. Nem fehéren fényes, mint a Hold, nincs fényudvara. A légkör kékje tonizál, de nem jelet fényudvart, hiszen a Föld méretéhez képest elhanyagolható (20 km a 12000 km mellett).
2. A fényképen látható kis kutató csészealj alján levő három gömb funkciójának magyarázata úgy, ahogy a szövegben olvasható, komolytalan. Hogy ez Adamskitól származik, vagy a vele találkozó földönkívülitől, vagy valami lelkes írásmagyarázójától, az teljesen lényegtelen. Mivel egyéb magyarázat nincs hozzáfűzve, ami értelmesebb működési elvet és funkciót adna neki, elég rossz fényt vet a szöveg hitelességére.
3. A videokamera. Nem tartom valószínűnek, hogy egy évmilliókkal fejlettebb technika a legősibb, mágnesszalagos jelrögzítést alkalmazta volna video és egyéb jelek rögzítésére. Ma alig vagyunk 50 évvel a leírt események után, és már a kommersz félvezető memóriás jelrögzítés terjed, lásd MP3 és MP4 lejátszók, digitális fényképezőgépek, legújabb videokamerák. Készen van a holografikus jelrögzítés is a civil szféra számára.
4. A 3 dimenziós vetítés (ez a búcsúvacsora alkalmával történik). Az ilyen módon leírt vetítés Jules Verne elképzelése volt, 70 évvel korábbról. Láthatóan sem Adamski, sem az űrbéli látogatók nem ismerték Gábor Dénes munkásságát, és azt, hogy 7 évvel korábban,1947-ben már felfedezte a hologramot és a holográfia elméleti alapjait is megvetette, mert nem úgy akarták a térbeli képet előállítani. Akkor még nem volt monokróm, nagy fényerejű koherens fényforrás (lézer) az ő kezében, az csak mintegy 15 évvel később lett. Igaz, azzal nem így kell 3 dimenziós vetítést csinálni, meg nem is olyan színes a kép, de mindegy.

Biztos lehet még pro és kontra mindenfélét találni a történetekben, keresgessetek.

Üdv
yupiter
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.04. 21:34

Tetszik az elemzés.
Az eredeti könyvet használtam.
AZ Orthont ábrázoló kép festmény.
1. A Föld látványának leírása engem is zavart. Talán a túlságosan erős fény miatt látta ilyennek. Nem tudom. Az űrhajósok képein olykor egész tekintélyes fényudvar látszik, nyilván ennek léte függ az űrhajó ablaküvegének minőségétől is, attól, milyen mértékben és melyik hullámsávokat szűri ki.
2. Magam is láttam a három gömböt egy csészealj alsó részén, illetve leszállási nyomát vizsgáltam sugárzásmérővel. Úgy gondolom, ez a három félgömb a hajtómű.
3. Azt hiszem "mágneses" rözítésről van szó, ez adódhat Adamski fogalmi hiányosságából is, nehéz lett volna neki talán elmagyarázni a flashcard-hoz, vagy CCD-hez hasonló megoldásokat, már ha azok voltak.
4. A leírásban van egy különleges kijelentés, miszerint meg tudták határozni, meddig menjen el az elektromágneses hullám. Ez a megoldás a fénykardra jellemző. Szerintem itt Adamski csak próbálkozik, tippje van, miként történhet a képmegjelenítés. Érdekes a leírás. Gábor Dénes üveglemezen állított elő hologrammot, a valóban "térben" megjelenő lézerhologram-technika talán tíz éves lehet. Már, ha lézerrel csinálták egyáltalán.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.05. 01:27

Sziasztok!

A fénylő Földről csak anyit,hogy 80 ezer kilóméteres távolságból látta Adamski. Szóval ebből a távolságból és megfelelő fényviszonyok és szög esetén lehet,hogy ilyennek látszik.

Szerintem a földönkívüli nem azt magyarázta, hogy mágnesszalagra rögzítenek, csak egy hasonló folyamatot akart vázolni Adamskinek,hogy felfogja a lényeget.

Egyébként még nem olvastam végig, valamivel több, mint a felénél járok.

Engem jobban zavartak más technikai megoldások.
Túlnagyolt és logikátlannak tűnik a technika.
Ugyanis van egy 1km hosszú hajó,melynek nagy részét gépek teszik ki, holott a miniatürizáció olyan szakaszában lehetnek ami talán még a nano-technológián is túl tesz.
Ehhez kapcsolódik,hogy kis robotrepülőket küldenek felderítésre és adatgyűjtésre, ahelyett,hogy annak a böszme nagy hajónak az érzékelőit használnák. Gondolok itt az egyszerű légkörelemzésre.
Arról nem is beszélve,hogy nem ismerik a robotvezérlést (vagyis ismerik,de az csak a pilótáknak van a böszme hajókon). Ezért külön egy pilóta irányítja a felderítő robotrepülőt és,ha megszakad vele a kapcsolat akkor lelövik,mert nem tudja magát visszavinni az anyahajóra.
Ez vicc! Már most van ilyen technikánk. Önjáró robot repülő és helikopter,mely emberi beavatkozás nélkül fel- és leszáll,akár anyahajóra is, véghez viszi a küldetést,megsemmisíti az ellenfelet,stb. Nekik meg nincs ilyen technikájuk?

Meg ez a nembántalmazunk senkit filozófia nem fér a fejembe. Képesek lennének végignézni,ahogy akár milliókat lemészárolnak,csak azért mert ők nem ölnek. Inkább, hagynának meghalni egymillió ártatlant ,mintsem megöljenek ezer elvetemült állatot? Ezzel ők is ugyan olyan bűnösök és felelősek!
Ebből jön a másik, "mi nem ölünk,de ha valaki meghalna miközben szétlőjük az egyik meghibásodott szerkezetünk,akkor nem vagyunk hibásak mert baleset történt."
Ez hülyeség!
Miértnem néznek rá az érzékelőkre,hogy van-e ott valaki akinek baja eshet,ha tüzelnek? Ha valaki emiatt meghal,igenis az ő hibájuk!
Arról nem is beszélve,hogy az ő technikai szintjükön 1000 és 1 lehetőség lenne visszaszerezni az elvesztett járművet!

A kijelzőkről nem írt semmit amiből következtetni lehetne,csak a szines alakzatokat ecsetelte. Az is lehet, hogy semilyen monitorok sem voltak, hanem a jeleket vetitették a falra.

Meg még volt jópár olyan apróbb technikai érdekesség melyek elég logikátlanok, illetve elmaradtottak.
Nézze meg valaki a Star Trek-et,utána olvasa el újra a könyvet. Vannak dolgok amiket egyszerűbben, praktikusabban és logikusabban meglehetne oldani. Ha ez a beszámoló igaz, akkor az idegenek bizonyos részletekben vagy hazudtak Adamskinek, vagy valamiért bugyuta módszereket alkalmaznak.

Nekem az is furcsa, ahogy a nőkről ír.
Azt mondja, hogy gyönyörűek, szépségük leírhatatlan, mégsem indul be férfiúi képzelete?
Vagy csak nem akarta megemlíteni a kínos helyzeteket?
Akarva, akaratlanul biztos eszembe jutna egykét érdekes gondolat ennyi gyönyörű nő társaságában és vér ciki lenne mivel az egész űrhajó tudná mi jár a fejemben, tán még az űrhajó is elpirulna, én meg győznék elnézést kérni. :oops:

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.05. 10:48

Kedves Gabe!
No éppen ez az! Amit a lányaikról gondolnánk. Ezért nem minket visznek... :wink:
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

Szerző: yupiter » 2008.01.05. 16:11

Gabe!
Ha jól számoltam, Adamski 63 éves volt ekkor. Lehet, hogy neked is más fog eszedbe jutni 63 éves korodban a nőkről, mint most... :)

Szerintem kifejezetten mágneses adatrögzítésról beszélnek a szövegben.

A térbeli vetítés magyarázatát a szövegben nem Adamski adja, hanem a földönkívüli. (Ja, ez Lacinak!)
A hologram síkon képzett interferencia fénykép (ezért kell koherens monokróm fény a jó hologram előállításához). A hologram és lézer segítségével képzett térbeli kép kivetítése ill. megjelenítése sokkal régebbi: én a saját szememmel láttam ilyet gimnazista koromban, pedig az 40 éve volt... Széndioxid lézer fényével megjelenített térbeli szoborkép volt (kis méretben), amit kb. 270 fokig körbe lehetett járni. Ezt itt, Magyarországon láttam.

Üdv
yupiter
ElőzőKövetkező