UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

UFO-k vagy jövőből érkezett történészek

Szerző: Gabe » 2005.09.04. 02:57

Van egy elmélet,miszerint a Földünket látogató repülő szerkezetek nem mind idegen technológiák,hanem emberi időgépek.
Vannak olyan ősemberek által készített barlangrajzok,melyeken az emberek által ma használt űrruhához hasonlatos öltözéket viselő személyek vannak és jól kivehetően karórát viselnek (nem emlékszem olyan történetre ahol az idegenek karórát hordtak).
A másik logikus dolog,hogy ha szeretnénk megismerni a történelmet, akkor az időutazás a legmegfelelőbb mód. :idea:
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Milán

UFO-k vagy jövőből érkezett történészek

Szerző: Milán » 2005.09.05. 21:31

Igazad van. Azon gondolkodtam hogy olvastam vhol a neten hogy az egyik ellenérv az időutazás ellen az hogy ha lehetne időt utazni, és mondjuk feltalálnák kb 5024-ben az időgépet akkor találkoztunk volna időutazókkal, és ez nem történt meg. Ezt az cáfolja, hogy állítólag az időgép feltalálásától korábbra nem lehet visszamenni. Ennek viszont értelmét nem látom, miért ne lehetne visszamenni? Ja mer akkor nem volt még az időgép amivel elmehettél volna vissza....igen ám de ilyenkor akkor nem az van, hogy elvileg ha igy lenne, akkor lehetetlen lenne időt utazni, ugyanis a múltba nem lehetne visszamenni, mert akkor nem volt időgép. Ez el lehetetleniti az időgép históriákat, amiknek köztudott, hogy van viszonylag stabil tudományos alapja. Emellett számos kutató lehetségesnek tartja ezt az időutazást. Mondjuk ez nem pont a témához vág sorry. De hogy arról is egy két szóban amiről irtál...Nem hülyeség...sőt..ezzel akár meglehet magyarázni sokmindent, amiket leírtál azokat is. Elvileg már az ősembereket is látogatták az időutazók, tehát amikor létrejött a világ tegyük fel, azon nyomban létrejött a jelen, és a jövő, ezáltal a teremtés pillanatában, vagy kicsivel később létrejött az időutazás problémájának megoldása, tehát már akkor tudtunk időt utazni. Ez azért lehetséges sztem, mert most is tudjuk h el lehet menni a jövőbe, tehát ha te elmész oda akkor az már létezik, megvan, lehet ugyan formálgatni, de megvan. A világ létrejöttének pillanatában is ez van, akkor már van jövő is amiben pont akkor tegyük fel az emlitett példát 5024-ben feltalálják az időgépet, és mennek meglátogatni a dínókat, vagy a még sejtes élőlényekkel lakott bolygót, vagy netán az ősembereket.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.09.07. 14:29

Szerintem ha lehetséges az időutazás,akkor a múltba bármikorra vissza lehet menni.
Ha igaz lenne,hogy azért nem lehet visszautazni,mert nem létezett még akkor a masina,akkor az azt jelentené,hogy a gép valamilyen sugárzást bocsájt ki magából,ami lehetővéteszi az utazást.Mivel ez a sugárzás csak a megépülte után van jelen,ezért nem lehet a megépülte után visszamenni.De,he egyszer időgépről,időutazásról beszélünk,akkor a gép nem lineárisan működik,vagyis össze-vissza utazhatnánk.
Aki meg úgy gondolja,hogy azért nem lehetséges az i.u.,mert még nem találkoztunk időutazóval az meg bolond.Ha én inkognitóban vissza megyek
az időben megfigyelés céljából (vagy más miatt),akkor biztos nem fogom hirdetni,hogy ki vagyok (már csak azért sem mert diliházba zárnának). 8)
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

hologramma

Szerző: hologramma » 2005.09.09. 11:40

Szerintem ha lehetséges az időutazás,akkor a múltba bármikorra vissza lehet menni.

Az idő alapján lehet nagyon sok mindent megközelíteni ebben az anyagi világban. Mert mi is az idő, gondoljunk bele:
Az idő egy illúzió, amit a tudat teremtett azért, hogy az időtlenséget egymásutániságában, lineárisan szemlélhesse, egymásutánisággá darabolja, s amely illúzió, kivetítődés a tudatból csupán.
Ilúzió, hogy az idő a múltból tart a jövőbe, a valóságban a jelenben találkozik a múlt és a jövő. A jelen tehát mindkét irányba folyik [hozzáteszem: a tudat szerint].

Kevei Kristóf könyvéből idéztem, de magam is ezt gondolom a dologról.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.09.09. 15:17

Kedves Hologramma!

Kevei Kristóf???

Melyik könyvéből idéztél? Hol lehet megszerezni?

Tetszett.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

hologramma

Szerző: hologramma » 2005.09.09. 19:10

Ihol van ni, előttem :wink:

Ez egy magánkiadás, úgy látom
Kevei Kristóf: Ébredés az anyag káprázatából - második kiadás.

Kevei Kristóf, 2400 Dunaújváros, Völgysor 9.

Itt lehet rendelni belőle, gondolom, de mintha láttam volna az Elixír listáján is, valószínű, hogy én is onnan rendeltem, már nem ma volt.
User

m_csabi20

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
112

2006.02.25. 15:15

Sok helyen vagyok. Tényleg.

Szerző: m_csabi20 » 2006.02.25. 20:44

annyit szeretnék csupán hozzátenni, hogy semmilyen fizikai torvény nem mondja ki, hogy az idonek elorefelé kell telnie. Ugyanennyi erovel telhetne akár visszafelé is. 8)
Ne ess pánikba! *42
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.02.26. 09:09

Kedves Csabi!

Sőt. Mivel idő nem létezik, pusztán egy viszonyszám, méghozzá periodikus mozgásokat viszonyítunk segítségével össze, ezért "időben" nem lehet utazni, mert nincs. Viszont, annak semmi de semmi akadálya, hogy bizonyos periodikus folyamatok "előző állapotait" vizsgáljuk, ami megjelenésében tulajdonképpen - időutazás.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

david1984

Szerző: david1984 » 2006.02.27. 12:19

Hé fiúk!
Ajánlanék egy remek könyvet Idővihar címmel!
Jó könyv és csak a tényekre támaszkodik!
A könyvben amúgy szó van 2 ember időutazásáról az esetleges jövőbe ahol találkoznak jövő beli emberekkel!+az egyikben egy katonai festésű gömbalakú szerekezetről is szó esik!
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.03.05. 21:09

Nekem ez az elmélet valósabbnak tűnik az idegeeknél. Bár kitudja...
Én olyanől hallottam, hogy egyszer egy lövedéket találtak egy fagyott mamutban, bár nemtudom mennyi igaz ebből. De ha belegondól az ember, az időgép nagyon valószínű, ugyanis nem arra kell gondolni hogy van-e ilyen szinten a teknika, hanem hogy lesz-e ilyen szinten, és ez pedig természetes hogy lesz ha azt vesszük figyelembe hogy a teknika az idő múlásával fejlődik.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.03.05. 21:12

Én sajátos véleményem egyiket sem zárja ki.
:D :D :D
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.03.06. 13:01

Kedves Acsca!

Nem szükséges semmiféle időutazókat feltételezni, hiszen már több emberiség élt a FÖldön. A legősibbek százmillió, talán milliárd évekkel ezelőtt! Érdemes elovasgatni a "Tiltott Régészet" (Forbidden Azrcheology) című könyvet, illetve követni a honlapjukat.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.03.07. 16:14

Nem szükséges, de ha semmit se feltételezünk, nem jutunk sehova.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.03.08. 11:43

Ebben teljesen igazad van. Én viszont - emellett - úgy gondolom, amíg van már ismert és logikus magyarázat, addig nem kell olyasmit elővenni, amit sem nem ismerünk, sem bizonyítani nem tudunk.

De mondom, igazad van.
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.03.08. 20:14

Az hogy több emberiség élt a földön nem ismert és logikus magyarázat.
no avatar
User

Kree

Szerző: Kree » 2006.03.08. 20:23

tiltott régészet olvasható magyarul?
ez a dolog összefügg azzal az elmélettel, hogy idegenek teremtettek minket meg többször is, csak aztán elhúztak?
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2006.03.09. 06:50

Persze hogy olvasható!

http://www.varga.hu

ezen a honlapon hülyítés kizárva

Mixi
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.03.09. 13:29

MIért? Ki nem tud erről, hogy több emberiség élt már a Földön ezelőtt?
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.03.09. 17:49

Egy bolygót egy emberiség használ egyszerre. És az első használat után tönkremegy. Az mberiség addig él a földön amíg teljesen lakhatatlanná nem válik, utána meg már nem tud rajta lakni egy másik...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.03.10. 08:43

Kedves Ascsca!

Ez nem így van. Az élet mivolta ennél sokkal de sokkal erősebb. Gondolj csak a hidrogénbomba-robbantásokkal tökéletesen megolvasztott szigetekre, ahol néhány év múlva már patkányok szaladgáltak, miközben az emberekre halálos dózis sokezer-szerese volt jelen.

Ha a földön van egy "emberiség" és gyönyörűen - így vagy úgy - kiírtja magát, akkor mindig vannak túlélők. Elég néhány, akár egy maroknyi is.

Aztán azt sem szabad elfelejteni, hogy itt a közelünkben is virágzó civilizációk vannak: a marson mindenekelőtt, de tágabb, Naprendszeren kívüli környezetünben is. HA itt gond van, azonnal vannak "jelentkezők" a betelepülésre.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Re: UFO-k vagy jövőből érkezett történészek

Szerző: Blase Von B » 2009.04.20. 23:49

sztem 1 kérdés fontos: véghezvihető-e vagy nem, az időutazás a többi már nemlényeg. sztem ugy ahogy mi elképzeljük biztos. amugy nekem a magán véleményem az-az h nem.

ha igen max ugy tudnám elképzelni h mível minden cselekvés milliónyi kimenettel és következménnyel jár így végtelen mennyiségű idősáv/vagy dimenzió (nemtom minek kell nevezni annyira nemvok otthon ilyenbe) és ezek közt lehet lépegetni de ezek egymástól függetlenek.

mert ha lenne időutazás gondoljunk bele akár minden másodpercben más lehetne a történelmünk ... én meg még mindig emlékszem h mit tanultunk általánosba! De jó lehet h mi ezt nemvesszük észre ... de akkor mi értelme ... jó különböző, hataloméhes emberkéknek,klikkeknek ez nemszámít .... de ez egy elég érdekes fogalomba taszítaná a háború fogalmát ... ezekszerint izraelita tesóink elég keménykezűen uralkodnak ;) na de ezt az agymenetet ezerféleképpen lelehetne futtatni.

na szal lényeg sztem az epikus, mesebeli időutazás amit 8-10 évesen kitalálunk 1 jó szkifi láttán NEM létezik. szeeerinteeem.
User

misx

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
110

2006.05.24. 22:30

Békés megye

Re: UFO-k vagy jövőből érkezett történészek

Szerző: misx » 2009.04.21. 11:04

Én is pont így vagyok vele. Nagyon nehéz megfogni, de elég ha csak belegondolunk abba, hogy a világegyetem egy.
AZ időutazás hívei szerint nincs (ismert) fizikai akadálya a dolognak. Lehet, de logikai az van bőven.
Idő tehát nincs, csak a folyamatosan változó világegyetem. :)
Az élet az univerzumban inkább törvényszerű, mint véletlen.
Következő