UFO kutatással kapcsolatos vélemények, kérdések.

Drake egyenlet

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Gagxy

Drake egyenlet

Szerző: Gagxy » 2005.11.13. 00:15

Bizonyára mindenki hallott már erről az egyenletről.
Inteligens fajok számát lehet kiszámolni vele, csupánmeg kell adni a következő adatokat:
Csillagok létrejötteének mennyisége
Bolygókkal rendelkető csillagok aránya
Bolygók áltagos száma csillagonként
Élet hordozására alkalmas bolygók aránya
Az élet hordozására alkalmas bolygókon létrejövő evolúolúció esélye
Intelligens élethez vezető evolúciók aránya
Intelligens civilizációk élettartalma

számomra két mennyiség értéke nme világos ebből. Az élet hordozására alkalmas bolygók aránya.
Ez gondot okoz hisz a mi naprendszerünekben ilyen-olyan élet létrejöttére legalább 4 égistesten van lehetőség, de a valós arány nme tudom mennyi lehet.
Az hogy az élet létrejöjjön, ha a körlmények adottak szerintem nagyon magas. olyan 60% főlé gondolom Azonban úgy tünik hogy inteligens élet ltrejöttére már jóval kissebb az esély. Sok nézet szerint ez nehezebb dolog mint maga az élet létrejötte.
Abban biztosak lehetünk hogy van élet máshol. De abban már korántsem hogy sok inteligens van. Sőtt annak az esélye rendkívül kicsi.
HA valaki pontos értékekkel tudna szolgálni az beviteli kategóriáról azt nagyon megköszönném. Ugyanis ez az egyenlet nagyon elgondolkodtatott a különböző adatok eredményeinek számolgatásával.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2005.11.13. 01:25

Ezzel az egyenlettel az a baj,hogy a beírt adatok mind spekulációk és így a valóságnak még csak a közelében sem jár a végeredmény.
Fogalmunk sincs,hogy hogyan jön létre az élet,az inteligens életről nem is beszélve.
Az biztos,hogy az élet képes utat törni a legzordabb körülmények között is,de ezek csak mikroszkópikus élőlények(általában).
Az egyenletben benne van az élet hordozására alkalmas bolygók aránya ,de élet nem csak bolygókon alakulhat ki,ráadásul vannak olyan élőlények melyek energia alapúak lehetnek.Ezek keletkezése,evolúciója és bolygófüggése szintén ismeretlen.És biztos van még az életnek sok olyan formája ami miatt igen csak ki kéne egészíteni ezt az egyenletet.Így az élet előfordulását nem is számíthatja pontosan.
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.13. 08:57

Kedves Mindannyian!

NAgyon fontos kérdéseket vetettetek fel. ELgondolkoztam én is ezeken. Ha van időtök, olvasgassátopk a honlapomon az "Élet a Földön és a Földön kívül" című - készülő - könyvecskét. Talán ezekre a kérdésekre is választ kaptok, meg további ötven kérdést. Ha elolvastátok, aztán folytassuk a témát!

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.13. 11:21

el olvastam, nagyon érdekes. Főleg az a fejtegetés hogy mi számít életnek. Ezt igazából nem tudhatjuk, bár inkább nme akarják hogy tudjuk.

Továbbra is azt gondolom, sőtt egyre inkább hogy ahogy az az oldal egyik marsal kapcsolatos írásában is szerepel: Az élet mindenhol megjelenik ahol a legkissebb esély is van rá.

Tudom hogy ez az egyenlet nagyon pontatlan, de talán pont ez az ami miatt izgalmasnak találom. Többszáz számítást végeztem már vele, volt ahol midössze 11 inteligens élet alakult ki, volt ahol több tízezer. Kiváncsi lennék melyik áll közelebb a valósághoz.
Azonban érdekes, hogy ha az akadémikusok által eröltetett adatokat teszem bele akkor vagy 1 vagy 2 jön ki eredménynek

Azokkal az adatokkal melyeket n saját elképzeléseim sé világnézetem alapján alakítottam az eredmény:101 inteligens élet jött ki
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2005.11.13. 16:34

Kedves Gagxy!

Igaz, régen foglalkoztam márezzel az egyenlettel, de ha jól tudom, nem tartalmaz arra nézve paramétert, hogy ha valahol kialakul intelligens élet, akkor az milyen mértékben terjed el. Ha csak évente egy fényéves sebességgel számolunk - persze miután megvan a megfelelő technika, akkor egy teljes galaxis benépesítése alig 100 ezer év. Egy galaxis-halmazé pár millió. Tehát: ha egyszer valahol a VIlágegyetemben kialakult az élet -tegyük fel, egyszer alakult ki és nem már eleve létezet... -, akkor ennyi idó alatt, mint amennyire a Világegyetem korát tippelik, már a teljes Univerzumot benépesíthette. (Nem is beszélve arról, hogy szerintem a Világegyetem mindig volt és mindig lesz is.) Tehát bármerre indulunk az űrben, telis-tele lesz élőlényekkel. Legfeljebb ezek nagy részét nem ismerjük fel, de éppen ezért írom a könyvet, hogy ez könnyebb legyen.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy

Szerző: Gagxy » 2005.11.13. 16:43

Köszönöm,
bár itt is felmerül hogy meddig képes fennmaradni egy faj ami tud utazni az űrben. 500 évig? 10000000 évig? vagy saját génhibái ezt megakadájozzák és kihal. Mint ahogy ez a csillagkapu címü sorozatban az Asgardokkal történik.
no avatar
User

vaxx

Szerző: vaxx » 2005.11.21. 17:26

De a CSKP -ben az Asgardok klónozással szaporítják magukat. Végülis az is lehet egyik formája a fajfenntartásnak.
Szerintem ha már egy faj tud utazni az űrben, akkor az jelentősen megnöveli a faj élettartamát, amivel együtt megnőhet annak is az esélye, hogy az "elszakadtak" (akik a fajból messzire utaznak) egy idő után már nem lesznek ugyanolyanok ("evolúció", stb...), mint az otthon maradt társaik.
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

holografikus világegyetem

Szerző: Imperátor » 2006.08.04. 21:40

Ha az egész mindenség holografikus rendszeren alapul akkor az azt jelenti hogy én és még mindenki és minden egyetlen egyet alkotnak.
Tehát nem lehet mérete sem mert csak EGY létezik, ebből kifolyolag végtelen és felfoghatatlan, de akkor egyáltalán mi ez a valami amit öntudatnak hívunk és milyen állapotai lehetnek más holgrafikus szinteken, lehet hogy olyan mit élettelen nem is létezik egyáltalán???

Várom a jobbnál jobb teóriákat!!!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.05. 08:07

Kedves Imperátor!

Igen, valami ilyesmi.

Jó kérdéseket tettél fel. Ha további kérdéseket szeretnél olvasni ez ügyben, javaslom az "Élet a Földön és a Földön kívül" írásom elolvasását, a honlapomon megtalálható.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.08.06. 12:19

Minden egy barátom. Csak tudat van. Aki tudatánál van, az bármit megtehet, óriási ereje van. Ha elérjük és felismerjük ezt a szintet minden megváltozik. Ez a legegyszerűbb, és mégis legnehezebb dolgog. A külső világ csak illúzió. Lásd Buddha tanítása dharma.

Gyakorolni kell, ennyire egyszerű. Különböző utakkal, módszerekkel. Millió van, lehet választani... :wink:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.07. 09:21

Kedves Angel!

Ettől a felfogástól, hogy a "külső világ csak illúzió" a hideglelés kerülget...

Tölts el egy fergeteges éjszakát egy lánnyal, aztán két hét múlva képzeld el milyen volt.....

Amikor megtörtént, az a valóság volt, amikor alképzeled, AZ AZ illúzió....

Némi különbség azért van.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.08.07. 20:45

Angel, ne haragudj, de szerintem hülyeséget beszélsz. Nem csak tudat van, hiszen a tudatot nem lehetne bezárni a tstbe, ha a test nem is lenne, csak illúzió. A mátrixot nem igazságként kell ám felfogni, hanem csak tanulságos hazugságként. Ugyanez igaz a Buddhista tanításokra.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.08.08. 12:24

Oké, ti így gondoljátok. Én kicsit másképp. Nem probléma.
Mindenkinek igaza van.

Nagyon jó példa volt amit adtál Laci. Egyetértek.

Mindenki tapasztalja meg ennyire egyszerű.
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.08.08. 15:43

Nap mint nap tapasztalom, hogy nem illúzió. A tudatot nem lehet befolyásolni olyan dolgokkal, mint a test illúziója, hiszen a tudat tudatalatt is tud a testről, tehát nem illúzió. Erre jó példa amikor levágják az ember kezét, ő továbbra is érzi néha. És a test az anyagi világ része, tehát az sem illúzió.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.08.10. 05:50

Jó válasz. De én úgy gondolom, hogy minden egy, és az anyagi világ az csak egy korlát, amit át kell ugrani. Néhány ember elképesztő dolgokat tud csinálni a tudatával. És ha elér arra a szintre, akkor minden megváltozik. Látja, ahogy a dolgok vannak, és nem azt, ahogyan minden pillatban látjuk. Egyszerűen lát. Tudatosan. És akkor már tényleg, mindegy a külső világ. Bármit meg tud tenni csupán a tudatával.

Én így gondolom. :wink:
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Re: Drake egyenlet

Szerző: pmarci1 » 2011.03.13. 21:20

Gagxy írta:Bizonyára mindenki hallott már erről az egyenletről.
Inteligens fajok számát lehet kiszámolni vele, csupánmeg kell adni a következő adatokat:
Csillagok létrejötteének mennyisége
Bolygókkal rendelkető csillagok aránya
Bolygók áltagos száma csillagonként
Élet hordozására alkalmas bolygók aránya
Az élet hordozására alkalmas bolygókon létrejövő evolúolúció esélye
Intelligens élethez vezető evolúciók aránya
Intelligens civilizációk élettartalma

Kedves Gaxy!

Szerintem az egész elmélet egy hülyeség, mert végeredménynek annyit mondasz amennyit csak akarsz másrészt lehetetlen pontos adatokkal számolni. Ráadásul, ha azt vesszül alapul, hogy a világegyetem végtelen, akkor talán végtelen hajszál pontosan ugyan olyan bolygó van mint a föld, talán végtelen genetikailag külsőleg-belsőleg ugyan olyan ember van mint te vagy én, és ezekből legalább végtelen egyed csinálja azt amit épp most te. Habár ez elég merész elképzelés :D de ha a végtelenet vesszük alapul akkor szinte biztosan lehetséges. Ha most valami oltári nagy állatságot irtam akkor mondjátok meg légyszi :D .
no avatar
User

Tamás

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
86

2010.10.18. 10:33

Szerző: Tamás » 2011.03.13. 22:14

V
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tamás 2011.03.14. 13:05-kor.
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2011.03.13. 22:21

Tamás írta:Galaxisunkban 650 millió bolygón van élet.

( Aki nem hiszi, néhány év múlva személyesen meggyőződhet róla. )

http://www.delmagyar.hu/vilagvevo/otven ... n/2205145/

Reméljük! :)