Jézus Krisztus, családja, tanítványai, Mária-jelenések, a kereszténység eredete

Jézus teremtése

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Re: Jézus teremtése

Szerző: Valka » 2009.07.27. 22:50

megnéztem a zeitgeist 3 részes változatát délután. érdekes, főleg az első rész. leginkább azért az, mert egy erőltetett baromságnak tűnt így elsőre. de ami felkeltette a figyelmemet, az jézus születésének asztrológiai párhuzamáról szólt, úgyhogy gyorsan utána is néztem a dolognak. az alap ugye az, hogy december 25.-én az orion öve egy vonalat alkotva a szíriusszal egyenesen a napkelte helyére mutat, mellette pedig ott a kereszt csillagkép. és az értelmezés szerint ebből fakad a feltámadás mítosz, tudniillik dec. 22, 23, és 24.-én a nap eléri a legalacsonyabb égi pályáját, (meghal a kereszten) majd 25.-én már elindul "visszafelé", vagyis újból hosszabbodnak a nappalok (3 nap múlva feltámad). az orion-öv három csillaga a három királyok, melyeket a szíriusz, mint az ég legfényesebb csillaga vezet el a kelő naphoz (jézushoz). na, én gyorsan le is modelleztem a helyzetet. a helyszín jeruzsálem kr.e.1.12.25 0h.1min.
Kép
látható, hogy az orion-öv és a szíriusz meghosszabbítása köszönőviszonyban sincs az ekliptikával.

a következő képen az orion-öv éppen lenyugszik a látóhatár alá, de ez egy cseppet sem zavarja a napot abban, hogy az ekliptika mentén keljen fel - úgy 3 és fél óra múlva.
Kép
a kereszt csillagkép viszont már feljött az égre, bár az sem a kelő nap fölött, ahogy a filmbéli ábra mutatta.

több mint két órával azután, hogy a "háromkirályok" és szíriusz eltűnt az égről, végre megtörténik amire vártunk; a látóhatár alól meghosszabbított vonal az ekliptikára mutat
Kép
viszont a nap meg sehol.

és végre felkel a nap...
Kép
hoppá...
viszont a kereszt éppen nyugszik, ez érdekes.

nos, nem vagyok benne biztos, hogy a horizont alatt lévő csillagokat ugyanolyan elv szerint lehet a horizonthoz rendelni, mint az az fölött lévőket (meghosszabbítás). de ez nem változtat a lényegen: a szíriusz és az orion-öv nem mutat semmi különlegeset... és azért ezt ellenőrizhették volna, mielőtt filmre viszik!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.07.28. 10:28

Kedves Valka!

Beleszámoltad a 2000 év precessziója miatti eltérést?
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2009.08.01. 21:10

igen, oda is írtam. a szoftver az i.e. 1.év 12.hó 25.napját modellezi, jeruzsálemi helyszínnel.
valójában az időszámítást megelőző 2000-es évek, vagy inkább évtizedek azok, amikor az orion-öv és a szíriusz a napkelte pontjára mutat:
Kép
ez, mint ahogy a sarokban látható tábla is mutatja, az ie. 2010 nov. 01.-i csillagállás, ahol valóban az ekliptikára mutatnak a fent nevezett csillagok, de ez megfigyelhető volt nagyjából(!) ie.2050 és ie.1950 között tehát kb. 100 évig. ebben az időszakban viszont az év bármely hónapjában, mikor az orion látható (nem cirkumpoláris) volt. a dec. 25 semmilyen szempontból nem specifikus(!), inkább az október utolsó és november első napja, mikor az éppen lenyugvó orion-öv és a szíriusz pont a kelő napra (és nem csak az ekliptikára) mutatott.
a kereszt csillagképnek pedig jól láthatóan itt sincs semmi köze az egészhez. vagyis gyakorlatilag az egész asztrológiai párhuzam légbőlkapott, elejétől a végéig. bár itt jegyezném meg csendben, hogy semmilyen feljegyzés nincs arról, hogy jézus mikor született, sem a bibliában, sem más "komolyabb" írásban. dec.25 egy hagyomány, nem pedig vallási tétel, mint ahogy azt a film állítja. a többi szenttel való párhuzam is jórészt félreinformálás maximum.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.08.01. 22:05

Jézus valószínűleg -7-ben született, aztán ott van még a betoldott 297 év, és a precesszió.
Igen komoly feladat utánaszámolni a pontos időpontnak, ha egyáltalán lehetséges. De feltétlen - érdekes!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2009.08.01. 22:15

azért félreértés ne essék, nem akarok én semmilyen egyházat védeni, csak furcsa, hogy egy ilyen nagy volumenű problémákkal foglalkozó film, ilyen amatőr hibákat mutat.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2009.10.13. 22:35

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.11.13. 07:50

Mi ezzel a gond? Amíg hülyék vannak addig vezetőjük is akad. A valós probléma ennél szerteágazóbb, közrejátszik a csalódás a keresztény zs.idó egyházak hamissága miatt. Az ember boldogan vétkez ha lehetősége van rá, kérdés ki határozza meg a vétek fogalmát...
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2009.11.14. 00:28

nem hibáztatom őket azért mert hülyék. szívük joga. de azért ez túlzás. láttam már ezt-azt, de ilyet még nem. vannak a világban manipulálható elmék szép számmal és vannak akik rendkívül jól tudnak manipulálni. de milyen arányban kell a kettőnek együttállnia, hogy létrejöjjön ez? ilyen behülyítéshez már uri geller fokozat szükséges. múkodj!!!! :))) azt azért el kell ismernem, hogy legalább annyira eredeti a fickó mint amennyire pofátlan és vakmerő.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.11.14. 10:44

Ha látnád hogy a"magánéletükben" is milyen aberáltak a "menők" nem is csodálkoznál nagyon. Ez csak a jéghegy csúcsa amit nyomatnak nyilvánosan...nem kell ide varázslat, isszák a népek a beteges dolgokat, ez Szodoma és Gomora, a világ ismétli önmagát a jelek szerint, nincs remény....csupán szikrányi!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Anett

Szerző: Anett » 2009.11.16. 13:57

*
no avatar
User

HajduM

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

2010.12.31. 23:36

Szerző: HajduM » 2011.10.19. 06:09

Üdv mindenkinek!

Jó néhány hónapja regisztráltam már, de még nem nagyon szóltam hozzá a témákhoz. Jézus körüli mizéria engem is érdekel, és látom itt is sokféle elképzelés fogalmazódik meg vele kapcsolatban, és az egyházzal, rituálékkal kapcsolatban. A gyónás intézménye érdekes kérdés, lejebb olvastam.

Arra maga Jézus hívja fel a figyelmet /...Bánjátok meg bűneiteket.../ az pedig nem történhet másként, minthogy egyrészt tudatosítjuk magunkban, és kimondjuk azokat. Az persze már egyházi találmány, hogy ezt egy úgynevezett papnak kell elmondani, aki majd közvetíti ezt Isten felé, és persze neki van joga ez alól feloldozni... A gyónás jelentősége a tudatosításban van, és abban, hogy az ember felismeri magában és elismeri (hangos szóval kimondva/de nem egy papnak/) ami a lelkét nyomja, hibául, tévedésül, bűnül... Maga a felismerés és a kimondás okozza a feloldódást, hiszen Jézus tanítása szerint /mindannyian papok vagytok, a fenséges Istennek papjai (miután megtértünk persze)/ míg eljut az ember idáig van szüksége segítőkre, tanítókra, ahogyan mondja is az írás /teszlek titeket tanítókká a nép fölött/ nem pedig közvetítőkké /papokká/ Isten és az emberek közé...
Miután azonban megtértünk és Isten papjaivá váltunk, az a dolga az embernek, hogy Isten ügyét képviselje és Istennel személyes kapcsolatra segítse az embereket...
no avatar
User

lolek

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2010.07.28. 10:16

Szerző: lolek » 2011.10.31. 08:40

a földön kívüli eredetet eltudom fogadni abban az esetben ha a magyarokat is földön kívüliként fogadjuk el.tudni illik Jézus apját az akkor arab nyelven úgy mondták hogy Juszuf ibn Maghar, ami valahogy azt jelenti hogy József a magyar,és nem azt hogy József az ács.valamint ha elfogadjuk a pártus eredetet akkor megint egyértelmű a magyar kapcsolat.és mikor Jézus azt mondta hogy nem erről a földről való akkor bizony a messzi partus/magyar hazájára gondolt. :twisted:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.10.31. 10:42

Így van. Nekem is mindig szemet szúrt, amikor azt mondta a tanítványainak, hogy "ti valamennyien egy akolból valók vagytok, de nemcsak egy akól van" - vagy valami ilyesmi.

Isaac Asimov, orosz héber szülők gyermeke többször is hangsúlyozta, hogy "a Földön két intelligens faj él, az emberek és a magyarok". A legkomolyabban mondta ezt.

Minket, magyarokat az USA-ban egész egyszerűen "marslakóknak" tartottak és hívtak. Nyilván, valamit sejthettek....

Lényegében az egész földi élet nem "földi" eredetű, az emberiség is több hullámban ér több "minőségben" érkezett, hogy aztán a legtöbb esetben - gyorsabb - lassabb ütemben - elkorcsosuljon. Mi magyarok vagyunk azok, akik az "érkezettek" nyelvét és kultúrátáj jelen pillanatig is a legtökéletesebb mértékben és szinten megőriztük, habár mindent elkövetnek a "beolvasztásunkra". Vagy engedjük ezt, vagy nem. A mi döntésünk....

Pusztán e nyelvünk használata, azaz a magyar nyelven való gondolkozás, már eleve magasabbrendűvé teszi népünket más nyelvekkel szemben, melyek az ősnyelvből korcsosultak mai szintjükre, s az ősnyelvről pedig tudjuk, hogy azt a mai magyar őrizte meg legtökéletesebb mértékben.

Ez nem "magyarkodás", hanem történelmi-régészeti-nyelvészeti-zenei TÉNY.
(Ahol sok "versenyző" van jelen, nyilván, egynek a legjobbnak kell lennie. És azt a tény, hogy ő a legjobb, nem szemlesütve és szégyenkezve kellene viselnie, hanem emelet szívvel és fejjel..."
no avatar
User

pelgrim

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
10

2014.05.21. 21:48

Szerző: pelgrim » 2014.06.08. 01:04

chottosan írta:Azt szeretném megkérdezni,hogy Jézus hogyan váltotta meg az emberiség bűnét amikor a háborúk, gyilkosságok ,a pusztítás soha nem látott méreteket öltött, és a szeretet helyett az emberi gonoszság jutott hatalomra.
Miért kell meggyónni a bűneinket egy papnak,aki feloldoz, hogy aztán újra lehessen folytatni a bűnös cselekedeteket tiszta lélekkel mert vasárnap újra megtisztulok.

Jézus, aki az emberek (ön-)tudatának javítását, felemelését látta feladatának, nem váltott meg senkit a bűneitől, sem azok következményeitől. De kiemelte azokat az (ön-)tudat szánalmas állapotából, akik tanítását komolyan veszik. Nem nehéz elképzelni tanítványai lelkiállapotát, mikor néhány nappal halála után, első alkalommal találkoztak a Mesterrel. Tudatuk akkor a magasba szökkent egy ember lehetőségeinek láttára, aki isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre.

Jézus belátta, hogy a bűntudat egy olyan teher, ami az ember fejlődésének útjában áll, amitől meg kell szabadulni, hogy a lélek felemelkedhessen. Az akkori hitvallás szerint a bűnöket csak Isten bocsáthatta meg. Jézus meghagyta az apostoloknak, hogy szabadítsák meg a bűntudattól azokat akik hozzájuk fordulnak.

Ahhoz, hogy valamilyen bűntudattól megszabaduljunk, természetesen szükséges, hogy megbánjuk mit tettünk, és az elhatározás, hogy többé nem teszünk olyat. Nem kell feltétlen paphoz fordulni, ebben segíthet bárki, akiben megbízunk, aki hajlandó segítségünkre lenni és tekintettel a dolgokra, megfelelő tapintatossággal viselkedik velünk szemben.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pelgrim 2014.06.09. 10:54-kor.
no avatar
User

pelgrim

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
10

Szerző: pelgrim » 2014.06.08. 10:54

Gabe írta:Nem vagyok olyan tájékozott a témában,de ha a Bibliát és egyébb forrást veszünk lehet,hogy Jézus a földönkívüliek által teremtett személy,akit lombikbébi módszerrel hoztak a világra és megtanították az "erő" használatára és feledatot kapott.
Halála után pedig elvitték testét (esetleg életre keltették).
Mi a véleményetek? :idea:

Szerintem Jézus éppen úgy jött a világra mint bárki más, nem volt ő egy parányit se másképp teremtve. Ő Isten fia volt úgy mint ahogyan minden ember Isten fia/leánya. A farizeusok azzal vádolták, hogy fattyú, törvénytelen, azaz házasságon kívüli nemi aktusból született. Az több mint valószínű úgy is volt, de ezt sem tanítványai, sem későbbi követői nem tudták elfogadni. Könnyebben elfogadták azt, hogy Jézus nem előkelő gazdag családból származott, kitalálták, hogy
közvetlen Istentől származik, akit ő joggal Mennyei Atyának nevezett.

Igen Jézus Isten fia volt, nincs olyan ember a világon aki Isten akarata ellenére jött volna a világra, aki nem Isten fia vagy leánya lenne. Törvényes, vagy törvénytelen, minden ember Isten egyszülött fia/leánya (fejleménye), bármit is mondanak az emberek és bárhogyan is jött a világra. De Jézus tanítványainak és későbbi követőinek nagyszerű, eredeti tanítását és nagy tetteit látva egy ekkora ‘szégyen’ elfogadhatatlan volt.

Jézus nem kapott senkitől különleges erőket, szerintem csak azt tette amit minden ember megtehet, semmi földön kívüli vagy természet fölötti. A ‘csodákat’, melyeket végbevitt, nem saját erejéből tette, hanem egy kevésbé ismert természeti törvényt alkalmazott. Létezik ugyanis egy magasabb rendű természeti törvény (Isten), amely bármely más törvényt alkalomadtán felülír és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. Jézus ismerte ezt a törvényt, és hatalmában állt ezt tudatosan alkalmazni.

Jézus isteni kilétére ébredve a Krisztust hozta kifejezésre a végsőkig. A Krisztus több mint Názáreti Jézus személyisége, a Krisztus minden ember isteni kiléte, az Én Vagyok, az Isten egyszülött Fia / Leánya minden emberben. Jézusról tudjuk, hogy már kora ifjúságától kezdve az Atya dolgaiban szorgoskodott, ma azt mondhatnánk, hogy egy életre szóló lelkigyakorlatra vállalkozott, melynek egyik csúcspontja volt a színeváltozása. A színeváltozás alkalmával megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele, ő tovább fog élni, akkor vállalkozása sikerének érdekében képes volt vállalni a megalázást, a szenvedést, a gyötrelmes halált.

A színeváltozás egy könyörületesebb emberhez méltó változata annak a jelenségnek amit halálnak nevezünk. Míg a halál majdnem mindent tönkre tesz, a színeváltozás csak azt távolítja el tőlünk ami nem a miénk, ami nem hozzánk tartozik. A színeváltozás nem csak kíméli a testet, hanem a teljes embert tökéletesíti, megadja a halál elkerülésének lehetőségét is. Az ember nem válik halhatatlanná, mert egy nemes cél érdekében bármikor vállalhatja, de továbbá nem kényszerül elszenvedni azt. Akkor úgy mint Jézus, egy megdicsőült, átszellemült testtel feltámad.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.06.09. 20:31

Jézus, a Talmud szerint, a "császárné fattya". Abban az időben egyetlen császárné élt Jeruzsálemben, Adiabene Mária, az Arsakida (hun) uralkodóházból származó hölgy, akinek palotáját is megtalálták az ókori jeruzsálemi térképeken.

Názáret Jézus korában nem létezett. Názáreth=Nagaretm vagyis Magyar-rét, mint terület. Jézus nem "názáreti" volt, hanem Nazeren, azaz nazír-naccer-nádor-nagyúr(!). Jézis keresztjén a szövet Iesus Nazerenus Rex Iudeorum azt jelenti: Jézus Nagyúr, Júdea királya.

Jézus - mint király - királyi oktatást kapott, a legnagyobb tudósok és tudóspapok oktatták. Olyan ismeretekkel rendelkezett, melyeket mások csodának tartottak.

"Krisztus" = keresztes. kör-osztós (vásárhelyi kiejtéssel: körösztös). Az Istent alkotó négy elem "hívője". A "Iesus", vagy "isa" név azonos a Tihanyi Alapítólevél "isa" szavával, ami "izzást", "fényt" jelent. Jézus tehát a fényhozó volt, a fényvallás híve, mely már sok-sok ezer évvel korábban is ismert volt Mezopotámiában és a Kárpát(Körpánt)-medencében. (Sokan a "győzőt" igyekeznek levezetni a nevéből, nem gondolnám, hogy igazuk lenne.

Színeváltozás-tudatmódosítás, belső látás, a belső fény látása, megint csak fizika.

A többi vallásos halandsza...
no avatar
User

pelgrim

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
10

Szerző: pelgrim » 2014.06.10. 07:25

Még röviden folytatnám Jézus teremtésével kapcsolatos dolgokat. Ha tudjuk azt, hogy Isten nem teremtett semmit, de mindenné fejlődött, akkor tudjuk azt is, hogy mi egytől egyig mindannyian Isten fejleményei vagyunk, nem teremtményei. – A teremtő teremtményein kívül és azok fölött áll, ezzel szemben a fejlemények eredete azok szerves, elválaszthatatlan része. Most úgy látszik hogy ezt nagyon nehéz megérteni. A hívő, vallásos keresztény inkább örökre elkárhozik mintsem elfogadná ezt igazságnak, és kijelentené, hogy ő az Isten egyszülött fia/leánya, hiszen az Istenkáromlás lenne. Pedig mikor Jézus olyan dolgokat mondott mint “én vagyok az út, az igazság és az élet, ...” vagy “én vagyok a jó pásztor, ...”, stb. akkor nem saját személyére célzott, hanem az “Én vagyok” -ra minden emberben. Saját személyérő szólva Jézus az “Ember fia” kifejezést használta.

De térjünk vissza Jézus származására. A Biblia szerint Isten már közvetlen a bűnbeesés után megígérte a Messiást, aki az embereket kiszabadítja a bűn terhe alól. A megváltó ötlete akkor jelent meg, mikor az ember látni kezdte az összefüggést tettei és azok következményei között. Az ember tudatosult saját szenvedése, saját halandósága felől, tudatát a szenvedéstől a haláltól való megszabadulás iránti vágy illette meg. Saját tehetetlenségét a természeti erőkkel, a ragadozó állatokkal és ellenséges törzsekkel szemben belátva, egy magasabb hatalom létezését feltételezte, tőle várt segítséget. A ...[*] nép e hatalmat egy emberhez hasonló hatalmas személyként ábrázolva látta. A bibliai teremtéstörténet egy Istent ábrázol, aki az ígéret szerint saját egyszülött fiát küldi majd az emberekhez, hogy rendet teremtsen. A látnokok, a próféták komolyan vették ezt az ígéretet, ők voltak azok akik a megváltó ígéretét terjesztették el a nép között. Akkor egy ma is kevésbé kevésbé ismert magasabb rendű természeti törvény (Isten) kezdett működni, de még sok előkészületre volt szükség, hogy az ígért megváltó eljöhessen. Az egy-Isten hívő ...[*] nép tudatában egyre inkább erősödött a remény a megváltó iránt. Ezt erősítette a kiválasztott nép és az Istennel való szövetség fogalma is. E fogalmak a Messiás ígéretével együtt egy nagyszerű eszköz volt a ...[*] nép vezéreinek kezében, hogy a népet szívósságra, kitartásra, nagy lelki erőre segítse szert tenni – halvány fogalmuk se volt arról, hogy mit fognak e fogalmak és ez az ígéret létrehozni. Minden előkészület megvolt, mikor a cselekvésre érett pillanat eljött, az ember kívánsága ‘Isten ígérete’ valóra vált – egy magasabb rendű természeti törvény érvényesült. Megjelent Isten egyik leg-előbbre haladt fejleménye, nagyjaink legnagyobbja. Ha a világmindenséget egy fával hasonlíthatnám össze, akkor azt mondanám, hogy Jézus a fa legszebb virágja az, amelyik a leggazdagabb termést hozza.

...[*] A gép számomra valamilyen ismeretlen okból nem hajlandó kiírni a “Kiválasztott nép” általánosan használt nevét.
no avatar
User

pelgrim

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
10

Szerző: pelgrim » 2014.06.10. 09:45

aranylaci írta:Jézus, a Talmud szerint, a "császárné fattya". Abban az időben egyetlen császárné élt Jeruzsálemben, Adiabene Mária, az Arsakida (hun) uralkodóházból származó hölgy, akinek palotáját is megtalálták az ókori jeruzsálemi térképeken.

Názáret Jézus korában nem létezett. Názáreth=Nagaretm vagyis Magyar-rét, mint terület. Jézus nem "názáreti" volt, hanem Nazeren, azaz nazír-naccer-nádor-nagyúr(!). Jézis keresztjén a szövet Iesus Nazerenus Rex Iudeorum azt jelenti: Jézus Nagyúr, Júdea királya.

"Krisztus" = keresztes. kör-osztós (vásárhelyi kiejtéssel: körösztös). Az Istent alkotó négy elem "hívője". A "Iesus", vagy "isa" név azonos a Tihanyi Alapítólevél "isa" szavával, ami "izzást", "fényt" jelent. Jézus tehát a fényhozó volt, a fényvallás híve, mely már sok-sok ezer évvel korábban is ismert volt Mezopotámiában és a Kárpát(Körpánt)-medencében. (Sokan a "győzőt" igyekeznek levezetni a nevéből, nem gondolnám, hogy igazuk lenne.

Lehet, nem áll módomban mindezt ellenőrizni, csak annyit tudok megállapítani, hogy például a Biblia más dolgokat ír. És ahogy a biblia nem mentes tévedésektől és szándékos elfordításoktól, ezekről az adatokról se lehetünk biztosak. Én mindenesetre maradok a korábban említett ismérv megbízhatósága mellett.

aranylaci írta:Jézus - mint király - királyi oktatást kapott, a legnagyobb tudósok és tudóspapok oktatták. Olyan ismeretekkel rendelkezett, melyeket mások csodának tartottak.

A bölcsesség, hatalom és szeretet isteni forrásának kiáradásához Isten minden fejleménye szükségleteihez és képességeihez mérten hozzáférhetőséggel rendelkezik, amit csak érdeklődése határoz meg. Hogy Jézus honnan vette ismeretét nem tudom, én azt gondolom, hogy érdeklődése révén jutott hozzá. Az evangéliumból tudjuk hogy már kora ifjúságától kezdve az “Atya dolgaiban” szorgoskodott. Egy életre szóló ‘lelkigyakorlat’ hozta meg neki egy magasabb rendű természeti törvény (Isten) ismeretét. Ez a törvény alkalomadtán a feltételek betöltése mellett felülír bármely más törvényt és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. Ez a törvény azt hozza létre amit egy értelmes lény kíván vagy akar és tudja hogy az úgy lesz.
Az ember azonban nem ismeri ezt a törvényt, úgy ez a törvény általában csak véletlenszerűen érvényesül. Mikor egy ilyen véletlen nagyon szembetűnő, akkor a hiszékeny emberek valami természet fölöttiről, csodáról, isteni beavatkozásról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. Akkor ez a törvény érvényesült.

aranylaci írta:Színeváltozás-tudatmódosítás, belső látás, a belső fény látása, megint csak fizika.

Szerintem a színeváltozás nem tudatmódosítás, hanem a módosult tudat fizikai megnyilvánulása.
Végeredményben minden a tudaton múlik, nem fordítva. A tudat helyes módosítása az emberben belülről, az őszinte érdeklődésből indul el és maradandó.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2014.07.19. 23:11

aranylaci írta: Jézus keresztjén a szöveg Iesus Nazerenus Rex Iudeorum azt jelenti: Jézus Nagyúr, Júdea királya.

...rex israel
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.20. 10:39

A "Iudeorum" mióta jelenti Izraelt???

Nem létezett Izrael nevű tartomány akkoriban.
http://aranylaci.freeweb.hu/jezus/jesus16.jpg
http://www.cab.u-szeged.hu/WWW/books/Bi ... alesz2.gif
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
987

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2014.07.21. 19:43

rex iudeorum: a júdeaiak királya vagy a júdeai Schultzok királya.
A rómaiak idejében a tisztán zsidólakta tartomány Júdea volt, a rómaiak a zsidókat a júdeaiakkal azonosították. A többi tartomány (Szamaria, Galilea) kevert lakosságú volt, főleg vallásilag (pl. a júdeaiak (Schultzok) szóba sem álltak a szamariaiakkal (akik eredetileg szintén izrael egyik törzsének leszármazottai voltak), pedig ugyanazt az Istent tisztelték, Ábrahám istenét).
Az izrael szó jelentése nem egyértelmű, éppúgy jelenthet Istennel huzakodó embert mint Isten törvényei szerinti etikai rendszert vagy Isten kormányozta népet. Az Ószövetségben leginkább a legutolsó jelentéshez hasonló értelemben találkozhatunk vele: izrael 12 törzse, izrael népe, izrael háza, izrael földje stb. Azaz az eredeti jelentése voltaképpen elvont fogalom, amihez különféle attribuuomokat és emberi fogalmakat kötöttek. Nem véletlen, hogy a mai Izrael állam kb. megegyezik az ószövetségi erec jiszráél területével.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2014.07.22. 17:18

aranylaci írta:A "Iudeorum" mióta jelenti Izraelt???

Nem létezett Izrael nevű tartomány akkoriban.
http://aranylaci.freeweb.hu/jezus/jesus16.jpg
http://www.cab.u-szeged.hu/WWW/books/Bi ... alesz2.gif

nem a iudeorum jelenti israelt nyilván. a hivatalos álláspont szerint azért iudeorum, mert így az a z.sidók királya jelentéssel bír. miszerint jézus Schultz volt. ezzel ellentétben a bibliai jövendölés az égi jeruzsálemet nem judeába, hanem izraelbe helyezi. és nem judea, hanem israel népét emlegeti. tehát azért, mert nem létezett izrael nevű állam, vagy tartomány akkoriban, még nem jelenti azt, hogy el is volt felejtve. ne felejtsd el azt sem, hogy nem azért szögelték oda azt a táblát, mert jézus ténylegesen is király volt, hanem egyszerűen gúnyból; a képzeletbeli izrael királya - vagyis a nagy semmié. ezen egyébként a judeai z.sidók biztosan jól szórakoztak, hiszen az izraeliek gyűlölt ellenségeik voltak a múltban.

mindazonáltal ezt nem én találtam ki. sajnos már nem emlékszem hol hallottam, vagy olvastam erről, de valahogy hihetőbbnek tűnik a "iudeorumos" változatnál pláne, hogy az a hivatalos egyházi verzió.

aztán lehet, hogy egyik sem igaz...
ElőzőKövetkező