Jézus Krisztus, családja, tanítványai, Mária-jelenések, a kereszténység eredete

A Torinoi Lepel

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Re: A Torinoi Lepel

Szerző: Laca » 2009.01.12. 21:57

Még valami, a lézerfényt mi okozta, vagy esetleg fotonsugár volt? Az az érzésem hogy Jézust földönkívülinek látod, tévednék?
Ezek szerint Jézust egy hirtelen sugárnyalábbal megsemmisítették, ekkor jön létre az annihiláció.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.01.12. 22:02

Annihilálták? - ajaj. És honnan került ide az antianyag???

Az annihilációhoz ugyanis ugyanakkora tömegű antianyag kell, mint amennyi anyag, hogy teljes annihiláció bekövetkezhessen. Úgy 75 kg-nyi antianyag nagyjából az egész Arab-félszigetet letörölte volna a térképről...
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.13. 19:56

A lézerfény vagy sugárnyaláb tekintetében bizonyára nem elégségesek fogalmaink jelen esetben, ezért amit mondasz nem helytelen. A lézerfényt azért használtam, mert párhuzamos nyalábban képzelhető el, míg a fotonsugár azért is elfogadható, mert a pozitron - elektron találkozás után két foton keletkezik, az impulzus megmaradás elve szerint.

Nem. Nem tartom Jézust földönkivülinek, nagyon is embernek tartom. Azok akik Feltámasztották testét – vagy inkább annihilálták, voltak földönkivülinek, vagy Isten küldöttei.

Ha gondolod nevezhetjük „ hirtelen sugárnyalábnak „ azonban más kifejezés is megfelel. Gondold el, miként tudnád elmagyarázni egy kétezer éve élt embernek a CT vagy a scannel működését?

Azért utaltam egy 1 m X 2 m síkra, mert nem csak a test képe látható a vásznon, hanem az általam említett könyv szerint, a mellé helyzet virágok és más tárgyak is képmást hoztak létre.
Márpedig ha nem fényképészeti eljárással készült a vászon, akkor más nem jöhet szóba.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.01.13. 21:28

Mi van akkor, ha Jézus testét -Star Trekes hasonlattal- felsugározták (transzportálták), és a transzporter sugár okozta a dolgot?

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.14. 08:30

Folytatnám válaszaim sorát:

„” --Annihilálták? - ajaj. És honnan került ide az antianyag???
Az annihilációhoz ugyanis ugyanakkora tömegű antianyag kell, mint amennyi anyag, hogy teljes annihiláció bekövetkezhessen. Úgy 75 kg-nyi antianyag nagyjából az egész Arab-félszigetet letörölte volna a térképről... –„”

Ez a kérdés hasonló azokhoz, amelyeket mások is feltesznek: transzporter sugár vagy antianyag, vagy éppen antigravitáció, levitáció, időutazás miként kerül a képbe?

Miközben más helyen elfogadunk mindenféle csodákat, most hirtelen tudományos kutatóvá változunk és kifejtjük a mai tudományos direktíváknak megfelelő nézeteket.
Miként a CERN-ben mágnesekkel tartják pályán az elemi részecskéket és gyorsítják fel, miért ne gondolnánk, hogy akik pár ezer éve képesek voltak antianyag előállításra, azok képesek voltak annak kordábantartására is?

„” --Mi van akkor, ha Jézus testét -Star Trekes hasonlattal- felsugározták (transzportálták), és a transzporter sugár okozta a dolgot? ---„”

Nevezhetjük bárminek, nem ez a fontos, hanem az, maradt-e erről bizonyíték, azaz a Lepel valódi-e? Az nem kevésbé fontos, hogy a sosemvolt csodák, párhuzamok és kitalációk helyében, amellyel Jézus istenségét kívánták bizonyítani az evangélisták felismerjük-e azt, hogy a valóságban mi történt? Azt, hogy Jézus nem lehetett párthus, mivel ruházata egyértelműen az ortodox Schultz felekezethez sorolta. Minden tiszteletem B.J. F.-é, azonban sok kitűnő gondolat mellett, alapvető hibákat vétet.
Nem ismerte fel, hogy a kereszténység alapja a lepel volt, miközben erről is értelezett könyvében!

( Egyébként a felsugárzáshoz nem lett volna szükség a zárókő elmozdítására… )
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.01.14. 09:17

Nyilvánvalóan a hébereknek van meg minden "oka", hogy Jézus halotti leplének eredetiségét megkérdőjelezzék és mindent meg is tesznek ennek érdekében (is). Pl. A saját maguk által vezetett egyetemeknek adják ki kormeghatározásra, a saját "független" kutatóikkal vizsgáltatják, stb. Még attól sem riadnak vissza, hogy olyan hamisítványokat rakjanak össze, mint a "Judás evangéliuma. Azaz semmitől. Csak persze arról mélységesen hallgatnak, nyilvánvaló okokból, hogy a nem sokkal 1000 után készített magyar krónikában benne van a lepel képe, s ugye minimum időutazóknak kellett volna lennie a kódex készítőinek, hogy jövőbe látva, kitalálják, mit fog Leonardo "megfesteni".... Vicc. De komolyan veszik.

Meg aztán, fennmaradt Jézus levelezése Abgar királlyal, fennmaradtak a dokumentumok a Lepel Edessába szállításáról, stb.

Persze, aki hazudni akar, az megteszi, és tagadja a pl. Lepel eredetiségét Lásd.
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.14. 09:30

Kedves Laci!

Bizonyára félreértesz valamit!

Magam nem tagadom, hanem éppen állítom a lepel hitelességét.

Az ellen lépnék fel, hogy merő tudatlanságból eredő kijelentések, téves állítások és más hitelt rontó feltételezések ne lássanak napvilágot.

Például: vitatom és ellenzem azt az állításod, mely szerint bármiféle összefüggés lenne a leplet vizsgáló kutatóintézetek vagy személyek és vallási hovatartozásuk között.
Viszont a Pray kódexben látható tollrajzok valóban hitelesek, de ezt bizonyítani is tudni kell, nem holmi szólamokat előadni.

Jézus levelezése Abgár Eddesai királlyal nem maradt fenn. Annál is inkább mivel az Abgár – jelentése herceg volt, egy cím.
A levelezést egy ókeresztény író említi 300 évvel később, amely nem maradt fenn.
Viszont Jakab Lorber másfél évszázada reknostruálta úgymond… és ma ez forog közkézen mint hiteles.

Mondom hitelesnek tartom a vásznat, de ezt én tudom bizonyítani Te meg nem.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.01.14. 13:21

Nem az én feladatom a Lepel hitelességének bizonyítása. Megtették mások.
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.14. 13:32

Ha nem érzed feladatodnak, akkor ne is kezdj bele.
Mások eddig alkalmatlan eszközökkel és formában, hiányos tudással kísérelték meg a hitelesség bizonyítását.
Ezért vagyok én.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
989

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2009.01.14. 14:07

Hadd olvassuk!
Ne leplezd előlünk tudásodat, Lepel!
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.14. 15:34

Már megvillantottam.
Mire vagy kíváncsi?
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
989

Szerző: yupiter » 2009.01.14. 16:06

Mindenre.
Nem villantásokra, hanem összefüggő gondolatrendszerre, amely világosan tükrözi az e témabeli, mások által nem birtokolt tudást, és mint írtad, bizonyítja a lepel eredetiségét.
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.14. 18:32

Sajnos könyvtárnyi irodalmat nem tudok átadni, de ha sikerülne, akkor sem biztos, hogy az nem jelent puszta ismeretet, a dolgok összefüggésének felismerése nélkül.
Ezen a helyen különben sem lehet 200 oldalas összefüggő gondolatrendszert megjeleníteni. Ez fórum.
Ennek ellenére várom kérdésed, amennyiben az előbbre visz a téma megismerésében. Illetve amely arra vonatkozik, miben különbözik álláspontunk Lacival.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
989

Szerző: yupiter » 2009.01.14. 18:58

Bíztató.
Mármint az, hogy a könyvtárnyi irodalom egy mondat múlva már 200 oldalra sűrűsödött. Így, ha összeszeded magad, össze tudod foglalni néhány oldalban is a lényeget. Tényleg érdekelne. Szerintem nemcsak engem.
Azért nem kérdezek még semmit, mert mint írtad, csak villantottál, de a teljes gondolatmenet ismerete nélkül hülyeség kérdezni bármit is, csak félreérthető lehet a kérdés is, a válasz is.
Azért a kvantum-elektrodinamikát ne keverjük bele a dologba. Próbáld meg anélkül.
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.14. 20:13

Bíztató, hogy bíztató.
Sajnos ezek szerint nem olvastad végig a hozzászólásokat. Arra utaltam, amit itt már korábban írtam: Húsvétra várható egy könyv, amely ekkora terjedelmű.
Szerintem, aki ismeri a témát, az nem érti félre a kérdést és a választ sem.
A lényeg mindenki szerint más, ezért ha megmondod számodra mi a bizonytalan vagy nem ismert ( kihagyva a kvantum-elektrodinamikát ) akkor megpróbálok válaszolni, addig nem tudom hol kezdjem, vagy mivel folytassam.
/ Pld. a Passiós topikban is kifejtettem valamit, ami ide és oda is kapcsolódik )
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
989

Szerző: yupiter » 2009.01.15. 12:04

A-ha.

Olvastam a hozzászólásokat (nem volt sok), de ott te csak tanulmányt írtál. Szóval könyv lesz.
Címe? Kiadója? Szerzője? Ára? Megjelenési időpont? Hol lehet hozzájutni? Vagy internetes könyv? Ha igen, akkor mely helyen lesz olvasható?
Mindazonáltal nem vicceltem a néhány oldallal: összefoglaló tézisgyűjteményt doktori disszertációkban sem írnak néhány oldalnál többet. A tézisek kifejtése természetesen hosszabb.
Egyébként nem szükséges ide a fórumba beírnod a tanulmányt vagy tézisösszefoglalót. Töltsd fel valamilyen file feltöltővel valahova pdf-ben, aztán add meg a linket a fórumban, és akit érdekel az letölti és elolvassa.
A tanulmány megjelenéséig nem kérdezek semmit.
Várom a megjelenését vagy a linket.
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2009.01.15. 14:28

Szia LEPEL :mrgreen:

Tiszteletem a munkadert , Lacifonok es mindenkinek a munkajaert aki ide jarkal/irogat .
A problema az , hogy annyi dok.filmet , es megannyi cikket olvastunk mindannyian , hogy a fene tudja kinek van igaza .
Kerdezlek en, mint aki ebben a temaban nem jartas, es azt hiszem mindannyiunk kerdese ... mond mar az eg szerelmere ... igazi vagy nem az a ...torinoi lepel ...
Koszi elore
Udv. :mrgreen:
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
no avatar
User

lepel

Szerző: lepel » 2009.01.15. 18:17

Természetesen a Torinói Lepel hiteles!

Valóban sok könyv és film jelent meg erről a témáról, mondjuk legutóbb a National Geographic—Titokzatos vallás sorozatban, amely különféle elméleteket mutatott be, kellő elfogultsággal.

Úgy látom azonban, mind az ellenzők, mind a támogatók különféle prekoncepciókat társítanak hozzá. Ilyen például az előbb említett filmben megszólaló és hitelességet támogató személy, aki már korábban könyvében azt feszegette: Jézus a sírban magához tért, illetve térítették, és aztán egészen Indiáig vándorolt. Vehemensen bizonyította, hogy a C-14-es mintavételkor a levágott darabot kicserélték, és az nem azonos az eredetivel.

Nos idéznék egy hitelességet tagadó könyvből: … a vászon bal oldalán egy 8,9 cm szalagot varrtak valamikor hozzá. Ez a szalag csaknem pontosan megegyezik az anyag többi részével, és a jelek szerint azért varrták a lepelhez, hogy centralizálja a képmást, ezért feltételezték, hogy akkor tették hozzá, amikor a leplet nyilvánosan kiállították…

Nos arról bárki meggyőződhet, ha felkeresi akár itt Laci honlapján a képet tartalmazó oldalt, hogy a csík jól látható. ( Az már kérdés, hogy a vászonnak egy olyan képét láthatjuk, amely a STURP vizsgálatakor készült, így csak az látszik –alul – , hogy ebből a csíkból hiányzik, egy korábbi mintavétel miatt egy darab. ) Azonban innen vették a radiokarbon vizsgálathoz is a mintát…………..

Valójában ez az egyetlen érv az ellenzők részéről, amelyet mindig előhoznak. Az összes többi nem védhető tudományosan.
A másik hallgatólagosan megkérdőjelezett probléma, az első évezredből hiányolt bizonyítékok. Azonban ez csak azért jelentett eddig gondot, mivel a hitelességet vallók, mint Jan Wilson is csak a képi ábrázolásokra koncentrált. Valójában több írásos dokumentum is említi azt.

A Nagy Baj az, hogy a hitelesség megkérdőjelezheti az egész keresztény vallást.

Ugyanis ellene mond az evangéliumoknak, és alapvetően máshová helyezi a kereszténység kialakulásának súlypontját, mind annak mondanivalóját.
no avatar
User

tuzsarkany

Szerző: tuzsarkany » 2009.09.23. 00:31

Szia Lepel!Egyvalamit kerdeznek,ha meg neha jarsz errefele.Emlitetted,hogy Badiny Jos Ferenc tevedett egy ket dologban,viszont azt en szeretettel megkerdeznem toled,ha Jezus nem Partus,Hanem ortodox Schultz szarmazasu volt,akkor hogyan tortenhetett meg a keresztrefeszites,Udyanis Badiny Jos Ferenc reszletesen kifejti konyveben,hogy a zsidoknak -vallasi alapon-mindenfelekeppen meg kellett volna akadalyozniuk ,hogy az megtortenjen.Mas! Jezus szuletesi datumaval kapcsolatban sok a bizonytalansag.Rendkivuli csillagaszati esemeny kiserte Jezus szuleteset,allitolag I.e.7-ben amikor a Jupiter es a Szaturnusz haromszor kerult egyuttallasba a halak csillagkepben.Erdekes,hogy ez nem volt lathato Jeruzsalemben,valamint nem szamoltak be errol az esemenyrol mas akkoriban fejlett csillagaszati kulturaval rendelkezo nepek!Fentemlitett konstellacio 843 evenkent fordul elo.Vajon mikor szuletett Jezus!Lehet,hogy volt egy Aljezus?
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.09.27. 20:55

öööööö..... és mi van azzal a könyvvel? nem hinném, hogy lepel "kolléga" mostanában erre járna :mrgreen:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

tuzsarkany

Szerző: tuzsarkany » 2009.09.29. 00:49

Jezus Kiraly a Partus Herceg c.konyvrol van szo.A vita Jezus szarmazasarol folyt.Lepel "kollega"azt allitja hogy a torinoi lepelbe helyezett ember ortodox zsido szarmazasu volt.Ha nem egyezett meg a keresztre feszitett szemelye azzal,akit a torinoi lepelbe burkoltak,akkor bajban van a Jezusvallas.Az ujszovetsegbe nem kerultek bele Szent Pal levelei.Ezen irasok a megfeszites utan kb.25 evvel irodtak,es egy masik,ismeretlen Kiralyrol ,Krisztusrol szolnak,akinek nem Jezus a neve,es semmi koze sincs Nazarethez.Korabeli arami nyelven Krisztust magusnak mondtak,ez a szo a Kaukazuson tulrol ered,es klasszikus szerzok szerint tuztisztelo es loaldozo nep neve volt.A honfoglalas idejen meg voltak,akik a magyarokat a magusok nepenek hivtak.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.09.30. 18:33

Jezus Kiraly a Partus Herceg egy 2003-as könyv, lepel pedig idén tavaszról beszélt, hogy megjelenik. vagy félreértettem valamit?
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
ElőzőKövetkező