Jézus Krisztus, családja, tanítványai, Mária-jelenések, a kereszténység eredete

Jézus feltámadása

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

cartman88

Re: Jézus feltámadása

Szerző: cartman88 » 2008.01.13. 19:40

Úgy tudtam a Torinoi lepel 1 "fénykép" v. festmény amit Da Vinci készített, volt róla 1 műsor a National G.-on. Ember "lenyomata" nem lehet, mert az eleje és a hátulja nem egyforma magas, ráadásul ha 1 3d-s arcról lenyomatot veszünk az torzul a sík lepelen.
,,sem ott, sem akkor, sem úgy, soha sem történt meg"= hazugság
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.14. 17:30

Hát igen, az egyház keményen igyekszik terjeszteni a Torinói-lepel "fénykép" mivoltát. Merthogy azon nem Schultz férfi látható... Igaz, nem direktben terjesztik, mert az túl feltűnő lenne, bérenceket fogadnak ehhez. Nyilvánvaló, hogy honnan.

Igen. A szembenlévő oldal hosszabb. TEljesen természetes, ha valakit letakarnak és szabadon "ráhull" az anyag, mintha ráfektetik.

Az kissé torzul a sík leplen, éppen a 3D-s volta miatt és éppen emiatt a hatás miatt tudták visszahozni 3D-be.

De mennyivel szebben hangzik, hogy "irodalmi mű". Mégsem mondhatta azt, hogy sci-fi, mert annak tudományos alapjai is vannak.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.14. 21:39

Elöttünk már sokkal okosabb emberek megvitatták ezt a témát:
,,Ószövetség, újszövetség ugyanaz a ********** ***********." aki ismeri az idézetet érti aki nem inkább hagyja.
Ajánlom figyelmetekbe F.W. Nietzsche-től a Zarathustrat, Az Antikrisztust, és Az értékek átértékelését.
Régen se voltam hívő de ezek a könyvek felnyitották a szememet. :twisted:
Amiben hinne kell az már régen rossz. (mert csak abban kell hinni amit nem lehet bizonyítani).
,,Az igazságnál nincs magasabbrendü vallás." H. B.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.15. 12:10

Vigyázz, nem szabad összekeverni az istenhitet, az egyházban való hittel....
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.22. 11:15

nem látom a különbséget.
isten létezését (nem csak a keresztény istenét, mindegyikét) csak infantilis könyvek támasztják alá, hatalomvágyból írt könyveket nem biztos h komolyan kéne venni.
Semmi bizonyíték sincs semmilyen isten létezésére. ,,a meggyőződés nem az igazság kritériuma".
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.22. 16:25

Kérdés mit tekintünk "infantilisnek"?.....

A "Teremtés vs. Ősrobbanás írásom végén konkrét bizonyítékot találsz olyasminek a létezésére, amit joggal nevezhetünk Istennek. Ne vegyük el ennek ez elnevezhetőségnek a jogát. Mert aránylag fedi az istenképet.

Az egyházhit azt jelenti, hogy hatalmi célokból beépül egy "közvetítő" szervezet Isten és ember közé, innentől kezdve a dolog pedig nem az Istenről szól, hanem arról, hogy az egyház hogy zsákmányoljon ki testileg és lelkileg az "Isten" nevében.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.22. 22:10

"infantilis"= Az egyesült arab emirségekben élnek talán a legmagasabb szinvonalon az emberek. és mi az alkotmányuk? a korán!!!!
van vlm böjtjük amikor csak naplemente után ehetnek és az érzelmeiket sem mutathatják ki.
"infantilis"= szeplőtlen fogantatás, minden elsőszülött gyereket legyilkolni egyiptomban.
1 buszmegállóban olvastam 1 hirdetést a bibliából 1 részlettel az volt a lényege h aki jézust követi ,,nem lát halált".
Ezek kérem teljesen normális dolgok.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.23. 21:18

Nos, az az "infantilis" könyv tiltja az alkohol- és kábítószerfogyasztást, a végsőkig tiszteli a nőket, és szentnek tartja a házasságot, benne a gyermek életét....

Olvastad a Koránt? A honlapomról letöltheted. Én olvastam.

Ellentétben a mienkkel. Akkor ki is az "infantilis".

A dolog nem Egyiptomban történt.

Nos, pár évvel ezelőtt egy szűz nő Angliában fiút szült. Kínos. Biztos szegény csaj is "infantilis" volt...

Aki a szeretet parancsát követi - melynek Jézus egyik hirdetője volt, ahogy sokan mások is -, nem lát halált.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 21:25

A midichloriánok nemzették a gyemeket. Maga az erő teremtette, mint Anakin Skywalket (Darth Vader). :roll:

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.23. 22:23

nem olvastam a koránt és nem is fogom (értlmesebb könyveim is vannak)
az alkohol és a drokok (dohányárut is) árusításást én is élből betiltanám ha tehetném.
midichloriánok nem csinálnak gyereket ,,A szeplőtlenség prédikálása a természetellenességre való nyilvános izgatás."
Az örök élet teljesen kamu, azoknak találták ki akik nem tudnak boldogan élni itt és most.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 23:33

Jaj, a midichlorián csak vicc volt! :Wink:
Nem is létezik a valóságban ilyen! Ezt a csillagok háborújából vettem, mert Anakin is szeplőtlen fogantatással született és a Jedi lovag azt mondta,hogy a midichloriánok nemzették. 8)

Gabe
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.24. 10:03

Kedves Cartman!

Nos, ha az ember vagdalódzósba kezd, nem árt, ha legalább kardot fog a kezébe és nem papírcsákányt.

Az angol hölgy esete (is) egyértelmű vizonyítékokkal szolgált a parthenogenezis létezésére az emlősök között.

Milyen "értelmesebb" könyved van, mint a korán. Egyáltalán, ez a minősítés. Kicsit hadilábon áll, ha nem is olvastad, és fogalmad sincs, miről szól.

Ahhoz, hogy a másik a legenyhébb bíráló szóval illethessen bármit, jobbnak kell lennie, annál, azaz többet kell tudnia, tájékozottabnak kell lennie. anélkül csak papírcsákánnyal vagdalódzás - ha nem veszed rossz néven egy öregembertől. Én is így kezdtem vagdalkoztam, elítéltem, megbíráltam, leanyáztam, stb. Reflexből. Nyilván, nem is vettek komolyan. Érthető. Szóval, nagyon fel kell fegyverkezni, felkészülni. Majd úgy kb 10.000 könyv elolvasása után nagyjából kijelentheti magáról az ember, hogy tájékozott és meg tudja egymástól különböztetni a szénát meg a szalmát. Előtte nemigazán, mert csak papírcsákány.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.24. 15:16

sajnos én is láttam a Star Warst :( tudod h kitaláció a midichlorián.
Régebben láttam a tv-ben olyan gyíkokat amikből csak nőstények élnek és képesek szaporodni, de emberből 2 féle nem van.
Ezért merem a koránt leszolni: (meg azért mert minden vallás hamis nincs isten)
http://dzsihad.blog.hu/2007/03/27/verni ... ran_mondja
3. Böjt (szaum):

Ramadan hónapban tartják. Ekkor napkeltétől napnyugtáig tartózkodnak az evéstől, az ivástól, a dohányzástól és a nemi érintkezéstől. A hitbuzgók ebben a hónapban a szokásosnál többet imádkoznak, felolvasnak a Koránból és elmélkedjenek a vallási kérdéseken. A kevésbé agilisak nappal inkább alszanak, ugyanis az éjszaka a vidám, önfeledt szórakozásé.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.24. 16:03

értelmesebb könyv alatt Nietzsche bármelyik munkáját értem, v olyan könyveket amiket tilt a szólásszabadság.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.01.24. 16:55

Nietzsche semmit sem tudott volna írni, ha nem lett volna kiket "kritikával" illetnie.
A legkönnyebb mindig a készbe belekötni. elépíteni valamit, az a nagy dolog, nem azt kijelenteni, hogy ferde a fal....
Ettől eltekintve, nagy gondolkozónak tartom, de Galieli, Kepler, Bruno és Descartes nélkül soha sem juthatott volna el oda, ahova.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.24. 17:30

mit olvastál Nietzsche-től?
H tarthatod nagy gondolkodónak és h vehetsz komolyan bármit is a kerszténységből egyszerre?
Nietzsche nem csak kijelnetette h ferde a fal, hanem egyeneset is épített helyette.
Kedves Gabe:
ha nem láttam volna azt a zs katagóriás műalkotást, ebből rájöttem volna h miről van szó:
,,A midichloriánok nemzették a gyemeket. Maga az erő teremtette, mint Anakin Skywalket (Darth Vader). "
Olvastma h "aktív munkanélküli" vagy. ez mit takar ponotosan? kitől kapsz ezért pénzt? Úgy érzem ez nekem is menne :)))
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.24. 19:53

Az aktív munkanélküli viccesen,hogy már egy jó ideje nem találok munkahelyet.
Pénteken,azaz holnap kiderül,hogy lesz e állásom. Megyek elbeszélgetésre. 8)
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.25. 11:50

Ja,egyébként kaptam állást! :)))

Gabe
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2008.01.25. 12:54

Gratulálok!

horpad
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.25. 13:16

Köszi!

Nagyon jó kis állásnak igérkezik szimpatikus emberekkel!

Elnézést az OFF-ért! :mrgreen:

Gabe
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.03.12. 16:52

:ugeek:

Azt hallottam egy régészeti műsorban, hogy a " Názáreti Jézus " név kizárólag az evangéliumokban szerepel,sehol máshol
egyéb történetíró nem említi a nvét.

egyetlen egy darab olyan szöget találtak amit a keresztrefeszítésnél használtak. Ez felettébb furcsa mert abban az időben
ez népszerű kivégzési mód volt.

Nem tagadom Jézus létét, de ez akkor is furcsa

üdv
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.03.13. 15:39

A "nazír" , "naccer", "nadír", "nádor" (ugye ismerős?) s egyéb alakok, abban az időben általános elnevezés volt a tanítókra és a gyógyítókra. Szerintem a műsorban nem mondtak ez ügyben igazat.

Egyetlen olyan szöget találtak, amelyik benne maradt egy keresztre feszített lábában. Azzal együtt temették el, mert elgörbült és nem tudták kiszedni. Az információ tehát ismét pontatlan. Egyébként, nem jellemző, hogy szögelték volna az elítélteket, általában kötéllel rögzítették őket a keresztre. Nyílván, a szögelés különös kegyetlenségnek számított, hiszen jelentősen megnövelte az elítélt szenvedését.
ElőzőKövetkező