A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Az Emberi Élet Értelme

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Mr

Az Emberi Élet Értelme

Szerző: Mr » 2006.02.09. 15:41

Ha valakinek van Gondolata E-témához kérem irja meg !
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.02.09. 16:24

"Szeretni és szeretve lenni."

Gyakorolni a
"Szeretet tudománya" és a "tudomány szeretete" elveket.

Valamint:
"Ismerd me gönmagad!"

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

kkukac

Szerző: kkukac » 2006.02.27. 12:16

Szerintem az emberi élet nem értelmes.
Az ember értelmes!
-még ha ezt olyan sürün cáfolja is......
:lol:
User

m_csabi20

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
112

2006.02.25. 15:15

Sok helyen vagyok. Tényleg.

Szerző: m_csabi20 » 2006.02.27. 20:12

Hali! Figyelmetekbe ajánlom Douglas Adams: Galaxis utikalauz stoposoknak c. konyvét. Ez persze nem komoly konyv, csupán egy konnyu esti szorakozás. :wink:
Ne ess pánikba! *42
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2006.03.02. 15:37

"Hass,alkos,gyarapíts"

Az élet értelme talán az,hogy fejlődjünk,minél több tudást és tapasztalatot szedjünk öszze, szeressünk,fentartsuk a fajunkat,hogy újabb lelkek léphessenek erre a világra és tanuljanak.

Ha meghalunk és újra emlékszünk akkor megtudjuk. :P
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

vorenal

Szerző: vorenal » 2006.04.12. 19:39

"... s bár nem vagyunk az az erő mely egykor
eget s foldet rázott vagyunk ami vagyunk
sors és idő gyengíthetett de hős szívünk együttver
s kemény hite hogy kűzd, keres talál s nem hagyja magát."
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.04.13. 13:25

Ez nagyon szép volt!

Esetleg tudod a forrását?
no avatar
User

vorenal

Szerző: vorenal » 2006.04.16. 09:48

Kedves Laci

A vesrészlet forrását nem tudom. De az tudom hogy ez egy:
Alfred Lord Tennyson vers részlete.
Szépen összefoglalja a kis versrészlet az emberi lét fontosabb momentumát.
Sajnos csak angolul van meg a tlejes vers:

by Alfred Tennyson

It little profits that an idle king,
By this still hearth, among these barren crags,
Match'd with an aged wife, I mete and dole
Unequal laws unto a savage race,
That hoard, and sleep, and feed, and know not me.
I cannot rest from travel; I will drink
Life to the lees. All times I have enjoy'd
Greatly, have suffer'd greatly, both with those
That loved me, and alone; on shore, and when
Thro' scudding drifts the rainy Hyades
Vext the dim sea. I am become a name;
For always roaming with a hungry heart
Much have I seen and known,-- cities of men
And manners, climates, councils, governments,
Myself not least, but honor'd of them all,--
And drunk delight of battle with my peers,
Far on the ringing plains of windy Troy.
I am a part of all that I have met;
Yet all experience is an arch wherethro'
Gleams that untravell'd world whose margin fades
For ever and for ever when I move.
How dull it is to pause, to make an end,
To rust unburnish'd, not to shine in use!
As tho' to breathe were life! Life piled on life
Were all too little, and of one to me
Little remains; but every hour is saved
From that eternal silence, something more,
A bringer of new things; and vile it were
For some three suns to store and hoard myself,
And this gray spirit yearning in desire
To follow knowledge like a sinking star,
Beyond the utmost bound of human thought.
This is my son, mine own Telemachus,
to whom I leave the sceptre and the isle,--
Well-loved of me, discerning to fulfill
This labor, by slow prudence to make mild
A rugged people, and thro' soft degrees
Subdue them to the useful and the good.
Most blameless is he, centred in the sphere
Of common duties, decent not to fail
In offices of tenderness, and pay
Meet adoration to my household gods,
When I am gone. He works his work, I mine.

There lies the port; the vessel puffs her sail;
There gloom the dark, broad seas. My mariners,
Souls that have toil'd, and wrought, and thought with me,--
That ever with a frolic welcome took
The thunder and the sunshine, and opposed
Free hearts, free foreheads,-- you and I are old;
Old age hath yet his honor and his toil.
Death closes all; but something ere the end,
Some work of noble note, may yet be done,
Not unbecoming men that strove with Gods.
The lights begin to twinkle from the rocks;
The long day wanes; the slow moon climbs; the deep
Moans round with many voices. Come, my friends.
'T is not too late to seek a newer world.
Push off, and sitting well in order smite
The sounding furrows; for my purpose holds
To sail beyond the sunset, and the baths
Of all the western stars, until I die.
It may be that the gulfs will wash us down;
It may be we shall touch the Happy Isles,
And see the great Achilles, whom we knew.
Tho' much is taken, much abides; and tho'
We are not now that strength which in old days
Moved earth and heaven, that which we are, we are,--
One equal temper of heroic hearts,
Made weak by time and fate, but strong in will
To strive, to seek, to find, and not to yield.
Site Meter
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.04.16. 11:11

Szerintem az emberi életnek nem értelme van hanem célja.
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.04.27. 22:59

sztm meg mindkettő van

célja a halál
értelme a küzdelem, küzdelem egy célésrt, szerelemért, túlélésért

"Nem számít, ha nincs esélyed, nem számít ha mindenképp elbuksz
Küzdened kell, mert ez tesz emberré, küzdened kell az utolsó pillanatig
Hisz ha elbuksz is, másnap biztos lesz hajnal, és lesz más küzdelem"
User

m_csabi20

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
112

Szerző: m_csabi20 » 2006.05.02. 16:43

Az élet értelme? - Talán csak egyszeru informáciogyujtés. Az emberi létnek, úgy tudom, hét szintje van.

Az első a mindannyiunk által jól ismert fizikai test,

a második az asztrális test (egy iker - állítólag ez az a test, amit Merlin materializálni is tudott),

a harmadik az életerő, a chi vagy ki. Ez a növényeken keresztul jut a szervezetbe, tehát a Nap által közvetetten. Ez aztán elvezethető egészen a kézrátéttel való gyógyitásig.

a negyedik az akarat. Vagy kama -ahogy tetszik. A tradíció szerint a kama a test alsó részében van, és a szükségletekért felelős (éhség, szomjúság, ... ). Magasabb szinten ez a szenvedélyként jelentkezik, az érzelmek (az étel íze, vagy akár a sex, ...) és végül a haragban, az irigységben és a gyűlöletben végződik.

az ötödik az alacsonyabb lélek (manas). Ez meg van osztva a gondolkodás képességével. A manas az ami gondolkozik bennunk. Az amit gondolunk, pedig a chita (-nem tudom jól írtam-e). Ez közvetlenul össze van kapcsolva az aggyal. Mindenki számára nagyon fontos, hiszen összeköttetésben áll a magasabb lélekkel és a fizikai testtel. A chita olyan, mint egy megvadult ló. Kb. akkor fejlődik ki, amikor a gyermek beszélni kezd, és talán a káosz rá a legmegfelelőbb szó. Uralni a chita-t annyit jelent, hogy kordában tudjuk tartani a gondolatainkat. Az ember, aki uralma alá helyezte a chita-t erőszak nélkul, gyengíti a képességét a haragra, a féltékenységre, ... Ennek a rendszeres gyakorlása ahoz vezet, hogy a sorsunkat a gondolataink irányitják és nem pedig a fizikai valónk. Sokszor mondják ugye, hogy a fizikai erő elenyészik a gondolat ereje mellett.... Vagyis amit gondolunk, megtorténhet - ezért kell optimistának lenni :!: .

A hatodik a magasabb lélek (buddhi) - az igazi halhatatlan lélek. A buddhi magyarul azt jelenti : a tudás fénye. Ez a legmagasabb tudás székhelye, viszont csak néhányan férhetnek hozzá.

A hetedik maga a szellem (pl. a Szent Lélek) -ez a gyökere minden létezőnek, a világűr teremtője, -ha úgy tetszik, a bölcsek köve. Ez már a mi lelkünkön kívül esik, viszont össze van vele kötve - két lelket teljesen elválasztani nem lehet. Aki bármilyen vallás gyakorlásával összeköttetést nyer a szellemmel, az már egész más életet él, mint a többi ember. Akit a Szent Lélek vezérel, a leggazdagabb ember a világon -pl. Jézus. Itt tehát nem anyagi vagyonra gondolok. Minél jobban hisz benne az ember (akár tiszta szivből gyűlölheti is - lényegtelen), annál inkább a részévé válik.
Ne ess pánikba! *42
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.05.02. 18:17

szentem 3 van: test, elme, és lélek. Ezt Shakespeare is kifejtette a 17. szonettben.

És az emberi élet célja nem a halál, hanem egy bizonyos dolog, mindenkinek más. Keresztény felfogással Istennek terve van veled, kevésbé keresztény felfogással nem feleslegesen élsz.
User

m_csabi20

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
112

Szerző: m_csabi20 » 2006.05.15. 14:08

Igen, igazad van.

Többször is hallani olyasmitől pl., hogy amikor valaki meghal, de még sikerül "visszahozni", olyasmiről számol be, hogy őt valakik vagy valamik visszaküldték, mert még van dolga az "élők világában".

Csak azt akartam mondani, hogy egy magasabb szellem, pl. Isten, vagy megkockáztatom kimondani, hogy pl. 3-nál többdimenziós lények számára gyűjtjük mi mostan az infó-kat és mikor a lelkünk elhagyja e világot, akkor ez az adattömeg továbbítódik az ő világukba.

Vagy pedig, ha azt az elméletet követjük, miszerint minden dologra adott magyarázat közül a legegyszerűbb a helyes, akkor én azt mondanám, hogy az élet értelme az maga az élet értelmének a keresése, s majd végül annak megtalálása.
Ne ess pánikba! *42
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.05.21. 20:57

egyszer valaki akit nagyon szerettem azt mondta az élet értelme az alkotás...
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.05.22. 17:22

szentem nem az. Miért alkotnál, ha a végén úgyse lesz értelme az alkotásnak. Szen'tem az emberi élethez nem az embernek van köze, hanem az alkotójának,
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.05.24. 22:05

hát nem tudom mi az emberi élet értelme, de sztm nem is érdemes firtatni... inkább éljük úgy az életünk h érdemes legyen rá visszagondolni az utolsó napunkon
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.05.25. 16:05

ja ahogy mondani szokták:
"Élj úgy, hogy ha végig pöröd majd előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"
no avatar
User

oceangirl

éé

Szerző: oceangirl » 2006.08.05. 12:56

Hát, nemtom. Olvastam egy könyvben, h azért vagyunk itt, h tanuljunk. Ebben lehet valami igazság. A mi életünknek még lehet valami értelme, egy éhező etiópnak, aki mind a 20 életévét zzal tölti h ne haljon meg aligha. Már abban sem nagyon hiszek h a világot jobbá lehet tenni, mert az a vezetőktől függ, és őrültek mindig is lesznek a vezetői székekben. Akkor meg aztán semmit nem tehetünk. talán azért érdemes élni, h mások életét szebbé tegyük. Számomra ez az elfogatd6ó.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2007.12.11. 22:35

,,Ez emberebb ember létrehozása."
-F. Nietzsche-
User

TakiHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
67

2006.07.24. 08:18

Dad

Re: Az Emberi Élet Értelme

Szerző: TakiHUN » 2007.12.28. 07:59

Üdv!
Filozofálgattam a témában több dologró is (leginkább a halál foglalkoztat :twisted: )...
Most hogy egy logikus(nak tűnő) leírást találtam a halálra mint állapotra még értelmetlenebbnek találom az életet... :|

Nah a lényeg:
A halál
Leírni nehezebb mint elmondani ezért az agyat mint lélekraktározó szervet egy számítógéphez hasonlítom...
A lélek/tudat/elme (szimpibbet kéretik aláhúzni :) ) nagyon leegyszerűsítve megfelel egy számítógépen futó folyamatnak(bármi amivel a memóriában dolgozik)...az agy értelem szerűen maga a számítógép(proci a gondolkodó rész, winyó a hosszútávú memória, memória a rövidtávú és itt laki a lélek/tudat/elme )...

Azért is hasonlítom számítógékhez és futó programokhoz az agyat és a(z) lelket/tudatot/elmét mert mind kettő elektromosságon, elektronok áramlásán alapszik...ha ez az áramlás megszűnik, klasszikus értelemben a lélek/tudat/elme is megszűnik létezni--->ez van amikor meghalsz vagy amikor egy éppen "dolgozó" pc-t bedobsz egy krematóriumba :twisted:

Nah igen...eljutottunk addig hogy ha meghalsz a tudatod/lelked/elméd megszűnik létezni....ez sajna így felfoghatatlan :? De mint ahogy egy számítógépet ki lehet kapcsolni (majd utána be) az agyat is ki lehet egy időre kapcsolni....ha még nem esett le ezt hívják alvásnak :wink: Mint ahogy a kikapcsolt gép is "dolgozik" (az órája mindenképp ketyeg pl...) úgy az agyad is életben tart (nem áll le a szíved stb...) esetünkebn ez csakis az álom nélküli alvásra igaz! Nah most képzel el milyen amikor alszol és nem álmodsz...nah ilyen a halál is csak lebomlott az agyad (érds már a koporsóban vagy egy ideje....most az agyad=krematóriumban elégetett pc)....VISSZAÁLLÍTHATALAN mint a porrá égetett pc(aminek hanvait a tavaszi lágy szellő magávalragadja és szétszórja a szélrózsa minden irányába :) )....csak ugye erre még rájön hogy az agy 1000X bonyolultabb :idea:

Végkövetkeztetés: a halál leginkább egy véget nem érő álom nélküli alváshoz hasonlítható...nem tudsz gondolkodni, nem tusz emlékezni(nincs mivel nincs mire...lebomlott az agyad...ez van)....tök mindegy mit tettél (vagy mit nem) az életed folyamán, mit értél el és mit nem hittél e istenben vagy nem...lényeg: a halál megold minden problémát...számodra mindenképp, csak és itt jön a legnagyobb gebasz: elég szar egy állapot ez a halál(ez lejjebb még fontos lesz)

Tehát mi is az élet értelme??? Tanulni, gürizni, sz..opni egy életen át feleslegesen? Mintha egy programot évekig fejlesztenél csak azért hogy megsemmisítsd....de és itt jön a nagy de

Én már nem félek a haláltól(mert ugye csak az ismeretlentől félünk...) de marhára élni akarok, egyrész mert túlélési ösztön, másrészt mert tényleg csak egyszer él az ember a vége meg...... :(
másképp: ha az élet egy számítógépes játékhoz hasonlítom akkor mindenképp végíg akarom vinni pedig tudom hogy nagyrész szopás az egész de vannak benne jó részek bár marha xar a vége és utána autómatikusan letörli magát :evil:

Próbálom ezt az életnek nevezett játékot minnél taktikusabban végígvinni....de a végétől nem félek, csak zavar hogy olyan mint az utcán feléd közeledő Gazsi csorda: nem tudod mikor ér utól de a végkifejlettel tisztában vagy....ezért ösztönösen próbálsz életben maradni (kvázi kerülöd a cigányokat...ez mind két példához jó :D )

Mi az élet értelme? Általánosan semmi...csak élj és kész...ez is egy emberi "találmány" mint az idő és még sorolhatnám :geek:
Szerintem szeress és szerettesd magad(ez nekem eddig nem nagyon ment :oops: )....próbáld meg kihozni amgadból a legtöbbet :wink:

És hogy miért érdemes ezen ennyire hosszan elgondolkozni??? Hát azért mert bármilyen xar is az élet tényleg meg kell becsűlni, mert egyszer és csakis egyszer élsz nem többszőr és a halál egy nagy "semmiség"...nem bánkódsz, nem gondolkozól, NEM LÉTEZEL!!! (te vagyis amit magadnak hívsz az a tudatod a leked az elméd ami elektronok áramlása és kémiai folyamatok mellékterméke...)

Még egy kis agymenés: nagyon rossz a halál utáni dolgokra gondolni(már az is xar hogy meghalsz, felboncolnak, eltemetnek, szétrágnak a bogarak és lebomlasz vagy csak simán szénnéégetnek :shock: ) de ami igazán aggaszt az az hogy nélkülem is megy tovább majd a világ, megy végtelen (vagy véges?) időn át, senki nem fog rám emlékezni, elpusztul a föld, egyszer majd az emberiség is, lehet hogy az univerzum is...nem lesz semmi és senki de én már főleg nem...nem tudok ilyen hülyeségeken gondolkodni NEM IS FOGOK LÉTEZNI...mint ahogy te sem a barátaid sem, a szerelmem sem és a maradék x milliárd ember (és állat) sem....mi lesz akkor? Ugyna az mint a születésem előtt...semmi...a végtelen véletlen semmi :lol: (magyarúl: nemtudom)

(semmi: feneketlen vödör oldala nélkűl :) )
"A diktatúrák engedhetik meg csak maguknak azt a luxust, hogy hallgassanak dolgokról. A demokráciákban beszélni kell. Tehát folyamatosan hazudnak. De mostanában, a demokráciák is kezdenek egyre többet hallgatni...."
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.28. 23:37

az igazság az az ..az előbbihez hozzáfűzve.. hogy átéltem hasonlo élményt... méghozzá betegségek nélkül történt mindez!!! éreztem a saját halálomat! tudom h nagyon ritka eset.... mert én semmiféle klinikai halálban nem voltam mitnt emlitettem ...szal a lényeg tizedmásodpercig tarhatott .. és akkor ugy éreztem h nem vagyok semmi .... eléggé különös volt félelmek érzelmek minden nélkül... persze mikor már meghalsz nem rágodsz olyan dolgokon h épp most a bal kezem ujjperceit kezdik rágni a kukacok :D ..én szeretném hinni h van reinkarnácio és h az embernek küldetése van..és nem csak azért születünk h legyünk és meghllajunk...semmi értelme nem lenne...átélnénk dolgokat emberekkel akik szintén belehalnak a nagy semmibe... :S kicsit furi végcél..persze ez nem azt jelenti h nem ez az igazság... jo lenne ha mégiscsak kiderülne h van célja az emberi létnek.. h mindenki feljődik több életen keresztül.. és ezzel együtt az univerzum nagy büdi semmije is :)
User

TakiHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
67

2006.07.24. 08:18

Dad

Szerző: TakiHUN » 2007.12.30. 04:41

Hát igen...sokan szeretnék hinni hogy a halál után van valami, így születtek a vallások(kereszténynél menny és a pokol másoknál a reinkarnáció ilyenek) amik adnak egy alternatívát, egy dolgot amiben hisz, hinni akar az ember, hogy nem értelmetlen az élete és nem válik semmivé a halála után... De sajnos nagyon valószínű hogy nem így van(mint ahogy fentebb is logikusan levezettem)

Amúgy nem érzed maj úgy hogy lebegsz a semmiben....
Halál beálta után előszőr lehet, még akár az életed is lepereghet előtted nagy vonalakban:
bevillannak képek, ahogy az oxigénhiánytól pusztúlnak az agysejteid....ha úgy van ahogy gondolom és a tudatos rész tart ki a (leg)tovább akkor sajna az lesz hogy az emlékeid nagy része megsemmisűl a többit ezért nem tudod majd értelmezni...mielőtt a tudatod is szertefoszlana fingod nem lesz semmiről, olyan lesz a tudatod mint születésedkor vagy talán még előtte :roll:...de valószínű ez mindenkinél máshogy zajlik/zajlott/fog lezajlani...majd meglássuk :wink:

Mondom amikor már elégettek/koporsóban oszlasz akkor nem érzed úgy hogy lebegsz a sötét semmiben....egyszerűen azért mert ami nincs azt nem is lehet(tudat nélkűl nehéz érzékelni...tudathoz agy kell stb) Mondom olyan lesz mint amikor alszol de nem álmodsz....eleveníts fel egy ilyen alvás utáni ébredést! szinte olyan mintha akkor születtél volna :lol: szét vagy esve egy csöppet ilyenek, mert még csak most kapcsolt vissza az agyad...nah a halál ugyan ez csak ébredés nélkűl
:wink: Nem érzékelsz, nem gondolkodsz, nem létezel...ez van, az élet kegyetlen...hát még a halál :)

Egy kis agymenés:
Mondjuk ezen gondolkodni már rég rossz.... :roll: Normális ember ilyennel nem foglallkozik, nem érdekli (mert vagy hisz valamiben vagy nem vesz tudomást róla)....én bevallom gondolkodtam már az öngyilkosságon is(az egyedűllét kikészít...ami időm nagy részét felemészti az unatkozással és a semmitevéssel egyetemben-ezért utálom a nyarat és a telet a szünetek miatt...ilyenkor igen xarul érzem magam...jó, én is megyek emberek közé, sportolok, de ez édeskevés, meg van egy lány...de mind1 nem számít ) tehát normális nem lehetek(akinek ilyen megfordúl a fejében és csak azért nem teszi meg mert nem talált tiszta gyors és fájdalommentes módszert...hát no comment) viszont mivel kiokoskodtam a fentebb leírt dolgokat ezért mostmár kapaszkodom az életembe, ha nem nagyon muszály nem dobom el.... :( (azé vannak még okok....gondolkozzunk: mindenki bőg, kikészűl stb -bár késő bánat ebgondolat- és végül is egy temetés se occsó..bár ez ivédhető ha nem találják meg a hullád :twisted: )

Itt a lényeg az lenne hogy az öngyilkosság baromság...értelmetlen, (ami a halál-os irományombó egyenesen következik...ha újjászületnék vagy lenne akármi, bármi...ha más nem csak annyi hogy lebegek a sötét semmiben és emlékeim birtokában GONDOLKODNI tudok akko aszt mondom mehet de így :? ) az eddigi életedet is értelmetlenné teszi...ha az volt ha nem :roll:
Ha lenne a halál után is "élet" akkor én lennék az egyik legboldogabb ember...dehát nincs és nem is vagyok az :|

De majd kiderűl, hisz minden percel közelebb kerülünk a halálhoz...az óra már ketyeg :twisted:
Még azt tudnám elképzelni hogy meghalok, lehunyom a szemem....aztán kinyitom és vagy 10 ember (akik egyre ismerősebbnek tűnnek) éjjenezik körülöttem hogy: igen, végígcsináltad....és kiderűlne hogy ez csak egy játék volt :D ...egy játék az életnek nevezett mátrixban 8)
"A diktatúrák engedhetik meg csak maguknak azt a luxust, hogy hallgassanak dolgokról. A demokráciákban beszélni kell. Tehát folyamatosan hazudnak. De mostanában, a demokráciák is kezdenek egyre többet hallgatni...."
Következő