A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Az Emberi Élet Értelme

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

alfaetomega

Re: Az Emberi Élet Értelme

Szerző: alfaetomega » 2011.10.07. 14:28

Pezo írta:Az úgynevezett "objektív" igazságból csak EGY létezik,de mivel nem ismerjük,a kutatás végtelen perspektíváját kínálja nekünk. :ugeek:

Elnézést, hogy rákérdezek, de ki mondta az ember nevű lénynek, hogy az objektív igazságot kell keresnie ???
Hm ??? Ha nem tévedek, egyetlen vallás sem követel ilyesmit a híveitől.

Hogy objektív igazság csak EGY lenne, ezt kétlem.
Mert pl.: az is egy objektív igazság, hogy az ember számára minden, amit érzékelni képes, az VAN.
De az is egy objektív igazság, hogy nem csak az VAN, amit érzékelni tudunk.

Most akkor hogy is van ez? ... :?: ... :P
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2011.10.07. 18:40

alfaetomega!
Csodálkozom az életfelfogásodon. Miért kéne bármiféle istennek biztatnia az embert,hoĝy keresse az igazságot? A mai vallásokat mellőzzük,mert nem mások,mint az emberiség manipulására szollgáló agyrémek! Az a tény,ĥogy a tudománynak bőven van mit kutatnia,igazolja azt,hogy nem ismerjük az igazságot.
Egyébként a halálközeli élményt átélők millióinak egybehangzó tapasztalata,hogy a két legfontosabb dolog a TUDÁS és a szeretet,és Istennek abszolút nem számit az un. vallás.
Török Zsolt
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.08. 10:31

Pezo írta: Miért kéne bármiféle istennek biztatnia az embert,hoĝy keresse az igazságot?

Hát ugyanezt kérdeztem én is, Pezo.
Minek keresni, mikor az emberi lét szintjére vonatkozó igazságokat megmondták??? (10+1 parancs)

Pezo írta:A mai vallásokat mellőzzük,mert nem mások,mint az emberiség manipulására szollgáló agyrémek!

Hát nem mondom, rájuk "rakódott" az idők folyamán "némi" torzítás. ... :))) ... de azokat le lehet porolni.

Pezo írta: Az a tény,ĥogy a tudománynak bőven van mit kutatnia,igazolja azt,hogy nem ismerjük az igazságot.

Hm ... nem értem, hogy miért reménykedsz annyira a tudományban Pezo, mikor nem tud semmi állandót fölmutatni.
A tézisek jönnek, aztán mennek, ami ma igaz, az pár év múlva (vagy előbb) már nem lesz igaz. A "paranormális"-nak nevezett jelenségek mind azt mutatják, hogy mennyire labilis sámli ez a "tudomány".

Pezo írta: ... és Istennek abszolút nem számit az un. vallás.

Bizony ez így van. Az ember vallását nem az határozza meg, hogy milyen templomba jár,
hanem a TETTEI. ... :Wink:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.10.08. 14:10

A tudomány nem keverendő össze a politikai és /vagy gazdasági céllal működtetett intézményrendszerrel...

A tudomány "közreműködésével" azonban - az atombombát és mindenféle gyilkos szerszámot is tekintetbe véve - messze kevesebb ember gyilkoltak le, a töredékét, mint az "Isten nevében".... Aki tehát kereszténynek vallja magát, nem árt, ha ezzel tisztában van, és mélyen meghúzva magát, példát mutatva él, s nem hülyeségeket terjeszt a fórumom nyilvánosságát felhasználva, önmagának meglehetősen pökhendi nevet adva kedves "alfa&omega"...
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.08. 17:46

aranylaci írta:... kevesebb ember gyilkoltak le, a töredékét, mint az "Isten nevében"

Isten nevében soha nem gyilkoltak meg senkit, hanem csak önös érdekből.
Az ÉLET nevében nem lehet gyilkolni, mint ahogy a víz nevében sem lehet aszályt hirdetni, vagy az
örömlányok nevében a szüzességet reklámozni, a kegyelem nevében kegyetlenkedni, stb., stb.
Talán válasszuk már külön az ocsút a búzától, hm ??? ... :Wink:

aranylaci írta: ... önmagának meglehetősen pökhendi nevet adva kedves "alfa&omega"...

Ha néhány gyökér, akik évezredek alatt nem voltak képesek megérteni 3 betűt+10 tőmondatot+1 szót a világ
urának képzelheti magát, akkor miért nekem teszel szemrehányást ??? ... :?:
Őnekik szóltál már ????

Azzal ugyanis, hogy hadat üzentek az Istennek, aki a VAN néven mutatkozott be - és hidd el nekem, hogy ez nem véletlen -
tulajdonképpen a saját ítéletüket kérvényezték meg. Láttál te már akkora hülyét, aki kérvényt ír hóhérnak és sürgeti a saját kivégzését ??? ... :Wink:

Na de nem akarom terhelni a fórumodat, törölj csak nyugodtan. ... 8)
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2011.10.08. 17:55

alfaetomega írta: csak önös érdekből.

Igen önös érdekből Isten nevét és a vallásokat hülye híveket felhasználva gyilkoltak le milliókat, talán így igazabb nem?!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.08. 18:40

Laca írta:
alfaetomega írta: csak önös érdekből.

Igen önös érdekből Isten nevét és a vallásokat hülye híveket felhasználva gyilkoltak le milliókat, talán így igazabb nem?!

Neked még megvan a látásod Laca, és ez így is marad. ... :Wink:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.10.08. 19:04

Ja megvan de már szemüveggel olvasok. :D Hogyne lenne meg(?) ezért születtem ide...és ne veszekedjetek itten nekem! :Wink:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.10.08. 20:39

Szerintem alfa, jobb lesz ha abba hagyod mellébeszélésedet, mert gyorsan törlésre kerülsz, még az emlékeinkből is.
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.10. 10:53

aranylaci írta:Szerintem alfa, jobb lesz ha abba hagyod mellébeszélésedet, mert gyorsan törlésre kerülsz, még az emlékeinkből is.

T. Aranylaci!

Tekintve, hogy a topik alcíme "A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör", nem tartom mellébeszélésnek az alfaetomega nevet, mivel magyarul pontosan azt jelenti, mint ami az alcímben is szerepel, azaz kezdet és vég.

Ha alaposabban értelmezed ezt a nicket, akkor könnyen megértheted, hogy időt jelöl.
Magyarul: Valaminek a kezdete egyben valaminek a végét is jelenti.

Hogy az "omega" mire vagy kikre értendő, azt már talán sejted, az "alfa" pedig egy
új kezdetre értendő.

Hm ... remélem nem bosszantottalak fel most. ... :Wink:
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2011.10.10. 19:05

Én valahogy úgy képzelem, ahogy Laca mondta. Minden rezgés. Amit a fizikai valóságnak gondolunk, érzékelünk - tárgyak, (rádió)hullámok, fény stb - minden rezgés. És pl. ha valaminek a rezgése más, vagy megváltozik, akkor történnek olyanok, hogy valami eltűnik, átmegy a falon, dimeziók stb. Ez csak az én véleményem.
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.12. 13:03

curro írta:Én valahogy úgy képzelem, ahogy Laca mondta. Minden rezgés. Amit a fizikai valóságnak gondolunk, érzékelünk - tárgyak, (rádió)hullámok, fény stb - minden rezgés. És pl. ha valaminek a rezgése más, vagy megváltozik, akkor történnek olyanok, hogy valami eltűnik, átmegy a falon, dimeziók stb. Ez csak az én véleményem.

Akkor megpróbálok emelni a rezgésemen, hogy időben eltűnjek, még mielőtt kitör a csihipuhi. ... :lol:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.10.12. 16:58

Az kitör...
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.13. 01:44

Laca írta:Az kitör...

Hm ... ne legyünk már annyira pesszimisták Laca!
Némi porbankúszás meg hamuszórás a fejre után még akár
pozitívra is fordulhatnak a dolgok.

Persze aki kegyelmet akar, annak azt gyakorolni is kéne. ... :Wink:

Mintha valahol ilyesmit olvastam volna, hogy ha valaki elengedi a más
tartozását, akkor az övét is elengedik ... vagy valami ilyesmi.
Hm ... na ja ... ez már régen volt.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.10.13. 06:33

Te írtad> "még mielőtt kitör a csihipuhi." én meg humorosan reagáltam(legközelebb teszek szmájlit is) :))) :))) Egyébként meg mi a fészkes fenéről beszélsz itt nekem? Egész életemben "porban kúsztam" és megbocsájtottam olyannak is aki halált érdemelne, erre Te most jössz itt ezzel a "mindent látó bölcs" zavaros szöveggel mint valami pap, vagy rabbi. Én nem akarok kegyelmet és főleg nem tőled mert fingod sincs az életemről. Ha lenne némi betekintésed a dolgokba nem írnál szándékosan összezavaró dolgokat, aminek semmi értelme és eredménye, max kiröhögnek téged.
Én már elengedtem minden tartozásomat, sőt nem is kérek semmit soha ha segítek valakinek, és én sem tartozom senkinek...egyébként is kora reggel ilyeneket olvasni amiket írsz, hát hogy is mondjam hasmenés jött rám. A jövőben a másokra kivetített bűntudatodat tartsd meg magadnak és próbálj vele megbarátkozni hogy ezt Te élted meg így ahogy tudtad képességeid szerint, tehát neked is kell megoldanod a problémáidat egyedül. Szép napot! :D
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.13. 06:50

Ki beszél itt terólad, Laca? ... :?
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2011.10.13. 07:35

Engem idéztél nem? "Laca írta:Az kitör..." és a többi, fentebb írtad...ha másról írsz akkor oda kellene írni az illető nevét vagy entitását, ha az emberiségnek vagy valamilyen csoportnak szántad akkor no comment.
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.13. 10:39

Aki még érti, annak még szól.
Aki már nem érti, annak már nem szól.

Manapság már a beteget is csak pénzért gyógyítják.
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.13. 10:46

A törvényt azzal is betartatják, aki nem ismeri.
Aki meg ismerte, de nem tartotta be, azt bűnözőnek hívják
és úgy is bánnak vele.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.10.13. 20:06

Nagyon nem csípem a prédikátorokat alfa&omega... Rövid úton meg szoktam tőlük szabadulni. Lelkiismeret furdalás nélkül.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2011.10.14. 15:46

alfaetomega írta:A felismerésnek számtalan fokozata van Valka, ami a szellem fejlettségének függvénye.
Aki azonban 5700 év eltelte után még mindig egyenlőségjelet tesz a VAN és a NINCS közé,
az ne nevezze magát embernek! ... :Wink:

Még a majomnak sem esik nehezére felfogni, hogy a "van banán" és a "nincs banán" állapotok
között lényeges eltérés van. És még diplomája sincs. ... :lol:

vidd a banánodat és áruld valaki másnak, ha neked mózes istene kell, legyél vele boldog!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

alfaetomega

Szerző: alfaetomega » 2011.10.14. 16:25

aranylaci írta:
1. Szerintem alfa, jobb lesz ha abba hagyod mellébeszélésedet, mert gyorsan törlésre kerülsz, még az emlékeinkből is.

2.Nagyon nem csípem a prédikátorokat alfa&omega... Rövid úton meg szoktam tőlük szabadulni. Lelkiismeret furdalás nélkül.

Na akkor beszélek egy kicsit érthetőbben. Aztán ha utána még mindig ki akarsz rúgni, hát bánja a fene.

Véleményem szerint az emberiség problémája abban rejlik, hogy egészen eddig - és ennek már többezer éve - nem volt képes
megérteni a földi létezése alapjait és annak értelmét, illetve annak korlátait. Namost ha ennek a trendnek nem próbálunk
véget vetni, akkor minden esélyünk megvan rá, hogy ugyanúgy végezzük, mint a minket megelőző emberi generációk, azaz
kinyírjuk saját magunkat. ( Illetve nem vagyok benne biztos, hogy ebbe a folyamatba nem segítenek be kívülről, ha már úgy értékelik, hogy innen már csak negatív irányba lehetséges a továbblépés, vagyis a fejlődés a visszájára fordult.)

Meglátásom szerint a fizikai evolúció már befejeződött, viszont ezzel szemben a szellemi legjobb esetben is stagnál, de
inkább visszafejlődésről beszélhetünk, mint előrelépésről. És itt tennék egy hatalmas felkiáltó jelet, mivel hatalmas a veszélye annak, hogy az ember túlértékeli vagy elbízza magát !!!! Az ugyanis vitathatatlan, hogy a technikai fejlettség szintjén hatalmas előrelépést értünk el. Ennek ellenére a valós szellemi fejlettségünket azon mérhetjük csak le, hogy mindezt mire használjuk !!!!!!

Ha ugyanis csak arra vagyunk képesek ennyi segédeszközzel, hogy kinyírjuk egymást, akkor bármilyen fejlettnek is képzeljük magunkat, valójában csak nyomorult seggfejek vagyunk, tudomány ide, technikai fejlettség oda.
Ez éppen olyan - és itt nyomatékosan felhívom a figyelmet a párhuzamos gondolkodás előnyeire - mintha a diliházban az ápoltak mindegyikének ajándékozunk egy gyönyörűen megmunkált és festett kínai porcelánvázát, amit ők csak arra képesek használni, hogy szétverjék őket egymás fején.
Talán nem nehéz belátni, hogy nem a vázák, vagy azok alkotója volt a hibás. ... :Wink:

Ha eddig érthető, akkor innen folytatom.
ElőzőKövetkező