A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Isten

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.12. 19:34

pontosan.. és a hit teremt stbstb
no avatar
User

phoenix13

Re: Isten

Szerző: phoenix13 » 2008.01.03. 21:43

Szép ezt azt mindenkinek

Hogy mi is Isten? Sokat gondoltam rá.Vallásfilozófiák, ateisták , vallásforrású emberek/jézus,buddha/ életének elolvasása ,fizika,parakutatások,megtapasztalt különleges élményű emberek ismerete/idegen civilizáció TUDAT!/gyógyító emberek tevékenysége,stb. mindíg is mozgató erő volt ezen az úton vajon ki -mi Isten?Míg nem egy napon eljuottam Aranyi Laci honlapjára és elolvastam szintén egy olyan embernek az élet tapasztalatát ,aki akár buddha, vagy jézus is lehetett volna ,ha a körülmények mások lettek volna élet éveiben.Nevezetesen Jacob Böhme túlvilági tartózkodása olvasása alatt ugrott be ki-mi Isten.Csalódás volt az élmény de egy példa erejéig le tudom írni.Kérdés:mindenkinek van emlékezete?Igen.Ezek az emlékek már nem megélhetők ugyanúgy újra ,és nem is kézzel foghatóak soha többé?Igen.Ezek az emlékek mégis átszövik az egész életedet?Igen. Nahát Isten is ez.Mindennek és mindannyiunknak a közös emléke. A "semmi" első átalakulása és kiáradása a terében.Vajon Te hanyadik átalakulása és kiáradása vagy Istennek?Talán Laci ki tudja számolni:)Mi az emlék?Tudat ,információ gondolati síkon ami persze már egy közbülső állomás lehet.Mármint a gondolati sík.
Üdvicsek mindenkinek
Phoenix13
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.02.09. 22:11

Isten szerintem a teremtésben mindenható a pusztításban kevésbé. Egyébként ezt az egyik énem írja, melyet a második megcáfolna majd azt a 3. és így tovább. Egy végtelen kiterjedésű lélek vagyok akárcsak az univerzum. Mintha millárdnyi "tudós" vitatkozna bennem. No de kinek van igaza? Ki és mien törvények alapján ill eszközökkel érvényesíti a maga akaratát? Azt hiszem ebbe ne menjünk bele mert visznek a sárga házba. No de a pszihológus aki emnerem elmebetegnek nyílvánít nyílván nincs azzal tisztában, hogy én egy nagy gondolkodó vagyok. Belémszáll egy kreatív poltikus komolyna gondolkodó én. Frappáns válaszokat adok és ki is engednek rövid időb belül. Ezután azt kezdek magammal amit akarok.
Megvannak az univerzumot mozgató erők összhangja. Ezek, hogy meddig, miként, mikortól mozognak működnek számomra felfoghatatlan. Nem azért mert hülye vagyok, hanem mert ha valaki felfogja ez attól még csak az ő elmélete. Ezért utálom a matematikusokat mikor pl analízisból ha 0-hoz hozzádsz 0-át azaz abszolút semmihez abszolút semmit kiderül mégis lessz belőle egy kacsa mert a második 0 aze gy speciális 0 aminek az értéke xy. Szóval ha a matek egy ilyen zagyvaság és saját törvények uralkodnak benne. Számokkal fel lehet írni és meg lehet határozni bozonyos dolgokat bizonyos keretek és értelmen belül. Mert van akinek Einstein elméletei maga az Isten, de számomra egy értelmetlen zagyvaság midnen alapot nélkülözve. Mit ahogyana fénynél gyorsabb dolog nincs. Már hogyne lenne? Én speciel egy fénysebeséggel haladó járműben elkezdek az iránynak megfelelően az űrhajó egyik végéből a másikba sétálni. Máris gyorsabb vagyok a fénynél. Avagy meghajlítom a teret. Vagy hiperűrsebességre kapcsolok. És még sorolhatnám. De ezt az ember nem bírja ki. Már hogyne bírná? Földi körülmények között és ilyen erőss gravitációs vonzás melett nem is. De a világűrben nem hat rád G erő. Legalábbis nem olyan mértékben. A másik dolog meg az, hogy teremts az űrhajó kabinjában olyan feltételeket, mely feltételek melett semmilyen erők nem hatnak rád bármilyen sebesség mellett. Bibliára nem szeretek hivatkozni Isten tudmányát illetően. Ugyanis van egy nép akik kreáltak maguknak egy mindenhatót mindenféle "felhatalmazás" nélkül. Természetes dolog, hogy a technikai fejlődés elnyomja a spirituális énünket és előhozza a technikai énünket. No de ez egyik nem zárja ki a másik létét. Sok bizonyítékunk van mindkettőre. Véleményem szerint a technika a mágia egybeforrása egy érdekes momentum. A biológia mindíg ersőebb lessz a "fémnél". Gondoljatok csak a shaolin szerzetesekre akik úgy törik a fémet, téglát, követ a fejükön, hogy más embernek már a feje szétmenne tőle. Nos leállok egy időre ezzel a gondolatmenetellel. :)
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.09. 22:26

Visszatérve eredeti legnagyobb "Én"-hez.
Laci igaz gondolatokat vet fel. Teljesen jogos számára ez a kíváncsiság. Bizonyítékok, méghozzá perdöntő bizonyítékok szükségeltetnek egy-egy dolog megcáfolásához vagy megmentéséhez. Nem hihetünk vakon, noha a gyógyászatban némileg "vakon" hiszünk a placebo hatásban. Mindennek megvannak a maga törvényei csak vagy a tudat vagy az agy tárolja őket.
Sajnos mi a kettő nem tudjuk teljesen kihasználni! Csakis magunkból kifolyólag...
no avatar
User

csillagvirág

Szerző: csillagvirág » 2008.03.04. 19:38

Sziasztok új vagyok itten, én is azt vallom, hogy a szeretett a legfontosabb dolog, ami létezhet a mindenségben. Hiszek Istenben, ugyanúgy Jézusba, Buddhába, de nem vagyok vallásos. Nyuszó én fél éve megismertem az ikerlángom,hát mit is írjak, mert megéltünk vele lelkileg mélységeket és magasságokat is. És most ott tartok, hogy nem is tudom hogy jó-e ez nekem. :)
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.03.13. 10:18

Üdv !
A keleti metafizika úgy írja le Istent, hogy meg nem nyilvánuló. Sokan viszont úgy beszélnek róla mintha ismernék, baráti viszonyban lennének. Isten így tenne, ezt gondolná, ez neki nem tetszik, bármit megtehet.... Honnan tudják ezek az emberek?
El tudjátok képzelni,hogy az az erő aki megetremtette a végtelen univerzumot végtelen számú élőlénnyel és végtelen számú civilizációval,pont a Föld sorsával és a rajta élő jelentéktelen emberiséggel foglalkozzon ? Ráadásul még egy népet is kiválaszt magának, akit 40 évig túráztat a pusztában és elpusztít minden olyan népet akikkel közben összetalálkoznak?
Nekem szimpatikusabb a sumer táblákon talált változat, ahol elmondják melyik bolygóról jöttek, megteremtették a majomból az embert, irányították a földet.ezek voltak az istenek ,többes számban mert a biblia is így írja le.Ja a biblia is sumer és iráni zoroasztrikus forrásokból táplálkozik és egyiptomiból ugyanis Mózes az egyistenhitet innen hozta. Tudom,h.Egyiptomban többistenhit volt de abban az időszakban éppen csak egy.
Ez az elmélet sok bizonyítékkal rendelkezik és miután pár éve felfedezték a 10. bolygót ami lehet a SUMEROK nIBIRUJA már realitása is van.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.03.13. 10:58

Isten nevét sokan felhasználták és fel is fogják a történelem folyamán, nem éppen jó dolgokra is! Ugye 1x űbb ráfogni valami megfoghatatlan hatalomra a bűnős tetteket! Isten nevében, mondják! Vagy ezt isten suggallatára tettem stb.
A teremtő nem foglakozik velünk, esetleg csak olyan szinten mint bármi mással. Meggyőződésem hogy mind részei vagyunk
az egységes teremtésnek, vagyis ha úgy tetszik istennek! Bármit teszünk kihat a világra ha minimális szinten is! Értem ezalatt
az egész világegyetemet. Ez forditva is igaz. A dogonok is tudnak a 10. bolygóról és a sziriusziakról is! Az időszámitásuk is más ha jól tudom!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.03.14. 14:17

Szia Laca!

Jól tudod,sok népnek van más időszámítása is amit párhuzamosan használnak a keresztény időszámítás mellett.
amit biztosan tudok, a kínaiak, Schultzok, japánok.
Japánban úgy számolják az éveket, hogy éppen melyik császár hány éve uralkodik. pl:heisei 12.éve. és a pénzre is ezt a dátumot nyomják

Békesség
no avatar
User

Gábriel_tata

Szerző: Gábriel_tata » 2008.05.22. 19:18

A hitetetlenség tengerén
Szomorú szivvel veszem tudomásul hogy ebben a hosszú de érdekes Isten-fonalban egyes - valószinűleg nagyon jó lelkű, hazafias - vitatársak vallási gondolkozása tipikus a kereszténységre. Nem szivesen szúrok ki senkit ezért csak dogmatikusnak nevezem azokat akik logika hianyában az isteni hatalomra hivatkoznak. Én (is) azt veszem ki gondolkozásukból hogy amikor lelkiismeretüket vizsgálják rájönnek hogy nem hiszik a nekik beadagolt dogmát, nem hallják az Istent (Teréz Anyát is állitólag ez a gondolat gyötörte egész életében [Rev. Michael van der Peet]). Ez a felfedezés nagyon bántja őket s ezért eröltetik azt amit nekik tanitottak remélve hogy ha kitartanak, előbb utobb hinni fognak. Kapaszkodnak a dogma szalmaszálba a hitetlenség tengerén, küzködnek a hullámok ellen egy életen át mindig attól félve hogy hitetlenségbe fulladnak ha elengedik dogmájukat vagy ha azt valaki kirántja kezükől. Képzeljük csak el, egy egész életet fulladás félelemben élni. Hogy segitsünk rajtuk? Szabad-e beleavatkozni dolgaikba ? Nehéz kédések ezek.

Szerintem ha valaki úgy dönt hogy segiteni fog, akkor ne a téves dogma támadasával kezdje, ne nyomja a szalmaszálat viz alá tényekkel, logikával, bizonyitékokkal mert a fulladozó pánikba esik. Ha meggondolatlanságból hidegen odavágjuk ma egy katolikusnak hogy a loretói litániában elhangzó hajnali csillag (“Hajnali csillag – Könyörögj érettünk”) azonos a zsidókeresztény Luciferrel, óriási ellenségeskedésnek tesszük ki magunkat. Nem várhatjuk el hogy már a gyermekkorban beadagolt félrevezetéseket valaki egyik pillanatról a másikra felrugja.

Ide elsősorban az aranylaci-féle (és sok mások) türelem kell, másodsorban szeretet és valódi érintkezés. Ha letámadjuk valakinek szent dogmáját, akkor be fogja csapni előttünk a kaput és csak az emeleti ablakból fogja visszamagolni a neki betanitott leckét - biztonságból, sajátmagának. Sokkal sikeresebb lesz segitségünk ha elsőször meggyözzük hogy nem fogjuk erőszakkal a viz alá nyomni szalmaszálát hanem melette akarunk úszni egy kicsit hogy megértsük gondolatait, helyzetét. Figyeljünk oda amikor beszél és mondjuk meg neki hogy felfogását nehéz egydarabban megemészteni de megigérjük hogy gondolkozni fogunk rajta mert van benne olyasmi amit mi is hiszünk. A tükör-viselkedés emberi természet. Ha valaki ránktámad, visszatámadunk. Ha barátságosan néz ránk, azt viszonozzuk. És ha érdeklődést mutat, érdeklődünk. Csak akkor amikor már megvan a viszálymentes érintkezés biztassuk hogy majd amikor ő azt jónak látja, próbálja meg elengedni a szalamaszálat csak egy pillanatra és ha úgy érzi hogy nem tud fennmaradni annélkül, újra belekapaszkodhat mert senki se fogja azt tőle elvenni, dogmáit bántalmazni.

Majd amikor megint lekiismeretét vizsgálja és ujra kételkedik hitében, lehet hogy elfogja engedni a szalmaszálat egy pillanatra, és aztán utánnakap. Legközelebb már tovább úszik nélküle. És ha gondolkozik, saját maga jön rá hogy amikor elengedi a szalamaszálat az azonnal elsüllyed. Előbb utobb arra is rá jön hogy amibe eddig éveken át kapaszkodott ólombol van amit ő nagy erőfeszitéssel tart a viz felett. És akkor talán el fogja dobni az ólmot és saját maga megkeresi Jézus igazi mentőcsonakát.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.05.23. 11:03

Nagyon szép eszmefuttatás Gábriel!
És valóban míly igaz!

Szebben én sem tudtam volna fogalmazni! Mikor olvasom Laci gondolatait az igazi Jézus vallásról, úgy érzem tényleg csak ennyien vagyunk itt a fórumról és Laci akik valóban megértik ezeket. De még sokszor mi sem. De a vezéreszme azonos. Mely eszme tényleg felsorakoztatott tényeket és logikusan lekövetkeztetett dolgokból áll. Sokszor nem is a logikus. Nem szeretem ezt a kifejezést túl "uniformizált" számomra. Inkább a helyes szót tartóm idevalónak, mert bizony a természetben is nagyon sokminden nem logikus, ahogyan az emberi lélek sem. Bizony, ha most rászakadna a katólikus-keresztény világra, hogy mennyi ideje etetik őket sok hazugsággal, akkor bizony mi kerülnénk a máglyára. Olyan szinítű ez a tudati gyökeredzés, hogy már sokszor visszafordíthatatlannak tűnik. Egy-egy eszmében, dogmában hívőknek (sokszor akaraterő és lelki kreatívitás híján) emészhtetelen vezető nélkül egy ilyen eszmerendszer "elfogyasztása". És aztán jön a hidegzuhany, akkor máris eltűnnek a nagy feketeségben nagyon kiszolgáltatva. Nagyon szomorú, hogy sokan elfogadják tényként, amint a Biblia leír. És nem tesznek fel kérdéseket, nem mernek feltenni kérdéseket és megkérdőjelezni bizonyos dolgokat, mert annak idején az inkvizíció is igen komoly munkát végzett! Ha valaki kitalál egy eszmét, akkor azt szeretné a lehető legnagyobb közönséghez eljutattni. Sokszor egy-egy eszme célje nem más, mint hogy annak kitalálóját hatalomhoz, mások fölötti befolyáshoz juttassa. Egy cél nem csupán álom, ahogyan azt sokan gondolják. Az álomk határozzák meg a célt. Mondhatni az álom a cselekvés alapköve. Legalábbis az én filozófiámban. Ha annak idején Wernher Von Braun és még sok egyéb tudós nem olvas az űratázásról, a repülésről stb, valószínűleg nem éítenek olyan rakétákat, amikkel esetleg megvethették a németek is a lábukat Égi kísérőnkön. Tehát a hivatalos "tudománynak" nincs joga az álmokat, holmi fantazmagóriákhoz sorolni és konkrét kutatsokra célozva megcáfolni annak jelentőségét. Elvégre ha nem álmodunk űrutazásról nincsennek űrhajók sem! Nem a tudmány szolgálja az álmokat, hanem az álmokból nőnek ki az eggyes tudmányok. Az álmok alkották ezeket a dolgokat. Olyan emberek akik mertek álmodni, majd az álmaikat valóságba önteni. Minden álmot valóra lehet váltani. Így ma még az is álom, hogy valaha az igazi önzetlen hit vezette Jézusi kereszténység lessz az emberek körében a mérvadó. De ezt valakiknek meg is kell valósítani majd!
Üdvözletem!
no avatar
User

Gábriel_tata

Szerző: Gábriel_tata » 2008.05.23. 19:45

Köszönöm kedves szavaidat, Tyrael. Észrevételeidből azt veszem ki hogy mindent mélyen átgondolsz.
Egyelőre véleményed utolsó részére szeretnék (részben) válaszolni amennyiben az a magyarsága vonatkozik.

“Minden álmot valóra lehet váltani. Így ma még az is álom, hogy valaha az igazi önzetlen hit vezette Jézusi kereszténység lessz az emberek körében a mérvadó. De ezt valakiknek meg is kell valósítani majd!”

Védekezzünk de az égi dolgokat bizzúk Istenre
A magyar nép azért létezik ma már több mint 10000 éve mert nagyjában megtartotta erkölcsét (GROVER S. KRANTZ, anthropologist, Washington State University tanulmány, Geographical Development of European Languages [Peter Lang, 1988] szerint a Magyar nyelv Magzarországról terjedt ki már a korai neolitikusban). Hány nép nézhet vissza ilyen multra? Azok akik egy idegen gonoszság-ideologiát magukévá tettek avval a szándékkal hogy saját népüket más népek fölé emeljék, nagy hatalomra nőttek, leigázták szomszédjaikat, évszázadokon át pusztitották ellenségeiket, és végül mégis is összeomlottak és eltüntek. Hol vannak ma a rómaiak mint nép?

Sokszor volt már a magyar nép szoritósatuban. És minden alkalommal akkor szabadult ki amikor visszatért régi hitére. Ez a visszatérés nem megadás vagy pacifista feladás. Atilla is Árpád is hadakozott. De egyikük sem gyülöletből, bosszúból vagy kegyetlenségből, más szóval, nem gonoszságból lépett a csatatérre. És itt az óriási külömbség. A magyarság ellensége a gonoszság-ideologia amelyet egy idegen hatalom akar ráerőszakolni a magyarságra, nem az idegen hatalom alatt élő nép. A mi nemzeti lelkiismeretünket nem terhelnek Dresdenek vagy Hiroshimák. Nekünk nincs mit szégyelnünk, nincs miért menekülnünk magyarságunktól. Ez az alapfogalom hozta és tartotta össze a szkitákat, médeket és más népeket 500 évig a pártus birodalomban úgy mint az elöttük szuménak nevezett rokon népeket évrezredeken át. Ezért vagyunk meg még ma is.

Mi bennünket tisztelő hiteket viszont tisztelünk. De azt a hitet amelynek célja más népek leigázása és erkölcsei felforgatása nem tekintjük tiszteletre méltónak. Az efféle megerőszakolót kiostorozzuk magunk közül úgy ahogy Jézus kiostorozta az erkölcs-felforgató élősködőket. Kiostorozásra viszont csak az vállalkozzon aki tiszában van cslekedete földi következményievel és komoly megfontolás után azokra lelkileg fel van készülve. Aki erre nem képes, azt viszont ne rágalmazzuk gyávasággal mert nem az a gyáva aki felelősségei miatt bizonyos tevékenységekben pillatnyilag nem vehet részt, hanem az aki a tapasztalatlan, robbanékony ifjuságot arra úszitja amire ő saját maga gyáva.

Amennyiben sorsunk vagy pillatanyi helyzetünk megengedi, mindenkor ellenezzük a gonosz ideologia terjesztőit, gyakorlóit. Ne higgyünk nekik; ne engedjük hogy igényeinket, gyengeségeinket kihasználják; ne vásároljunk, ne is fogadjunk el tőlük semmit még ingyen sem; ne adjunk el nekik semmit; ne fogadjuk be őket társaságunkba; és ne vegyünk részt társaságukban, ügyeikben. Eleinte az efféle ellenállás csak ritkán fog sikerülni még annak is aki állandó hazafias önfegyelmet gyakorol. De ha a magyarok összefognak és ha fáradsággal is, a magyar péktől veszik kenyerüket, a magyar hentestől a házi szalonnát, a magyar parasztól a zöldséget, ha a magyar kisiparoshhoz mennek és kiközösitik az ellenfél üzleteit, akkor az élősködő máshol fog keresni magának eltartót. A legkevesebb amit minden hazafi megtehet az hogy tanulja, gyakorolja és, ha van hozzákellő tehetsége és bátorsága, tanitsa a valódi magyar történelmet és erkölcsöt. Mindenek elött, soha ne bántalmazza honfitársát irigységből, kapzsiságból vagy hatalomvágyból. Besugó és gonosztevő nélkül a terror-rendszer megbukik.

2008-ban minden hazafias magyar legfőbb feladata olyan törvények követelése, vagy ha már léteznek, végrehajtásuk kiharcolása, amelyek kivétel nélkül szigorúan büntetik a vallás-szabadság elv pajzsa mögé bújó fajgyűlőlet tanitóit és gyakorlóit. Ha ez sikerül akkor az országot a fajgyülölő kerülni fogja.

Ezeken godolkozzon a magyar ha hatásosan akar védekezni a bezúduló fajgyülölők ellen, ha vissza akarja hozni a Jézus szeretet hitbeli életet. Ezen kivül legyen állandó közvetlen -- minden vallási, papi és egyházi beavatkozást kirekeszve -- személyes kapcsolatban Boldogasszonyunkkal és bizza rá a magyarság égi dolgokait. Ezer év hit-pusztitás után is ujra kicsirázott a világ minden magyarlakta országában rég-eltemetett ős hitünk. Ez a Szent Lélek Anyaistenünk ajándéka az új ezredév első fordulójában. Az aki nem hisz az égi dolgok rendezésében, ezt a csodát magyarázza meg magának.

"akja" helyesen "akarja". Elnézést.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Gábriel_tata 2008.05.24. 04:54-kor.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.05.23. 21:46

Kedves Gábriel!

Nagyon bölcsek a gondolataid! Sokat nem is tudok hozzáfűzni! Nem is érdemes. Ugyanis önmagáért beszél ez a kis "monológ". Bizony mi magunk vágjuk magunk alatta a fát sokszor azzal, hogy a multicégek zsebét tömjük. Persze mert a hipermarketek olcsóbbak... mondja mindenki... Azonban vannak olyan gondolkodók, akik úgy gyűrik le ellenségeiket, hogy látszólag szokásaikkal eggyéválva beépülnek és mint egy "féreg" belülről bomlasztják azt. Hiába ez a rosszak taktikája, de ugyanúgy fel lehet használni a gonoszság ellen is. Mindamelett az a bizonyos háttérhatalom sajnos már akkora befolyással és hatalommal bír, hogy vajmi kevés eszköztől sem riadnak vissza egy-egy nemzet sakkban tartásához... Nagyon remélem hamarosan fordul a tendencia, hisz mint sokan mondják az óra ketyeg... elég régóta... és az időzített bomba már csak egy szemvillanás!

Üdvözletem!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.15. 12:37

"tud-e isten olyan követ teremteni, amit maga sem bír felemelni?"
szerintem isten direkt azért "tartja" az embereket, mert magától nem tud ilyen hülyeségeket kitalálni... :)))
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.15. 19:01

Az ilyen "hülye" kérdések arra szolgálnak egyértelmű bizonyítékként, hogy vallások és a különböző filozófiák által megfogalmazott istenképek teljességgel hibásak, vagyis az emberek istenhite nem létező és valótlan elképzelésen alapul.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.06.16. 10:20

Ezek az elképzelések nagyon jó alapot szolgáltattak egy olyan majdhogynem világméretű agymosáshoz, mellyel renegeteg adót lehett kizsákmányolni és rengeteg földrészt lehetett lefoglalni Isten nevében...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.16. 14:41

Mélységes fájdalom, de tökéletesen igazad van. Sőt. Még ma is ezt teszik.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.16. 17:38

az a röhej, hogy már nem is hiszik el az ilyenféle vallási dogmákat, csak egyszerűen tudják, hogy mi a jó nekik. csak a vallás által van mire fogni, van milyen alapon összefogni, nem mintha tényleges spirituális meggyőződésből menne....
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.16. 18:33

Manapság már közel nem a hitről van szó.A vallás óriási üzletté nőtte ki magát.
Ha elhinnék azt amit prédikálnak,akkor nem lenne ennyi "romlott" pap.
Szinház az egész,semmi más.
Isten nevében sok mindent meglehetett tenni,de az minden volt csak nem keresztényi...
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.16. 18:51

Pedig lenne cél ha a tömegeket össze fognák és nem éppen vallással, bárminek lehetne hívni pl. Föld anyácskánk megmentése.
Az legalább kézenfekvő és látható feladat lenne! Kajakra megkereszteltek, kértem én!? Na itt kellene elkezdeni gondolkodni. És ha én buddhista szeretnék lenni?
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.06.17. 14:22

A "tudomány" manapság szerintem már csak úgy "pláné"-ból tiszteletben tartja a vallási felekezeteket és hitüket...
Ez afféel "érdekházasság" már csak. Semmiféle konkrét jelentése nincs. Pedig Lacának abban igaza van, hogy egy igaz Jézushitű színtiszta erkölcstől duzzadó vallás összefoghatná az embereket. De nem... köpködnek jobbra meg balra. Mintha csak az létezne...
Ez a fajta megosztás a legjobb egy-egy társadalom irányítására. Azon belül még több apró kis kapu van, melyekkel tovább lehet bomlasztani a már amúgy is széthúzó örökséget. Petőfi korában közös harcunk volt utoljára. A szabadság!
És ezt minden téren értett szabadságként mondom!

Üdvözletem!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.17. 14:32

Szerinted a világban bárkit is érdekel azok közül akik hatalmon vannak az,hogy valaki hisz?
Itt most bármilyen hitet,vallást,akármit fel lehetne sorolni.
Tudomány?Abból,meg csak annyit tudhat meg az egyszerü ember fia-lánya amennyit engednek.
Egy a fontos már ebben a világban,egy úr van és az a PÉNZ!
Szabadság?
Az meg szép lassan elúszott.A mai ember csak azt HISZI,hogy szabad,de közel sem.

Amúgy teljesen egyet értek veled,csak ennek most ki kellett jönnie!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.17. 14:51

Már eleve a városok börtönök önmagukban,"befalazott" emberek élnek egymás mellett a másikról mitsem tudva. Jól kivan ez találva, igaz már az ókóri Rómában is voltak városok, a cél sok embert kis helyen össze zsufolni! Így könnyebb őket kizsákmányolni sakkban tartani ellenőrizni, adókat behajtani, papi dézsma stb. A lelkük pedig sanyarog és vágyakozik a szabadság soha el nem érhető világa után! A régi időkben volt értelme, a falakkal körbe vett városoknak, az ellenség ellen védett valamicskét. Vagy csapdává lett, kiéheztetés pl. Nem így kellene élnünk nem jó ez sehogyan sem, mindenhol keritések zárak, falak, törvények! Sajnos az Ember ilyen, szükség van ezekre a gátakra. Hit és Isten, két különböző dolog sok vallás van sok Isten-kép...
ElőzőKövetkező