A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Isten

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Re: Isten

Szerző: Valka » 2008.06.17. 15:45

szerintem az igazi baj az, hogy nem is hagynak más választást! ha mondjuk kimennék egy ijjal az erdőbe, mondván, hogy mostantól itt élek, mint egy ősember és levadászom, megépítem magamnak amire szükségem van, lecsuknának orvvadászatért, mert környezetkárosításért! KÖRNYEZETKÁROSÍTÁSÉRT! nem gyenge mi?!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.18. 11:06

Az biztos! Szerinted engedné azt az állam, hogy adótól essen el? Akrár egytől is? Hiába nem veszed igénybe az "állami szolgáltatásokat" infrastruktúrák néven, akkor is itt laksz és fizetned kell az adót. Fizetnék is mi, hiszen ez közös érdekünk, csak tudnánk egyszer végre, hogy nem a feneketlen kútba dobáljuk azt a rengeteg pénzt... Egy országos méretű bolykott kéne az érne valamit... Igazad van Akasha az égvilágon semmit nem ér a duma, de legalább eggyetértünk!

Üdvözletem!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2008.06.18. 18:51

van egy ismerősöm, aki már odáig ferdítette a nézeteit, hogy szerinte azért születnek az emberek, hogy legyen aki fizesse az adót. modern civilizációnk - ha lenne vallása - alapköve lehetne ez a tétel...
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.06.18. 20:55

Figyelj nem is jár messze a valóságtól!
Most volt a TV-ben is egy riport (végre egy értelmes dolog), mármint olyan szempontból, hogy igazat mondanak nem hazudnak. Pl Kínában a nagyobb városokban a lányokat nem engedik megszületni csak a fiúkat gyakorlatilag. A második gyermeket pedig injekcióval elaltatják annyira nagy a népszaporulat! A lányokat meg vagy eladják, vagy megölik... Lehet romlott a mi "keresztény" társadalmunk is de az igazi hit mindíg megkövetelte az apa-anya családmodellt és a gyermek mindíg áldás! Ha lány ha fiú! Nem azért mondom a távolkeleti filozófia bölcs sok dologban de ebben nem... Náluk az ember nem több valóban árucikknél! És ma már itt nyugaton sem sajnos... Lásd az "elrabolt" magzatokat halál álltal... Abortusz és sorolhatnám!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.19. 05:46

Valka
Lehet pont az ismerősöd látja tisztábban a helyzetet,mint a nagy átlag.
Én vagyok annyira korlátolt,hogy ez az eszembe sem jutott volna,de így végigi gondolva......
Tyrael
Nem láttam ezt a riportott,nem írnád le privátban,hogy melyik csatorna és a műsor címét hátha meglehet találni neten.
Elég megdöbbentő,de egyben érdekes is.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.06.19. 06:57

A Kinaiak rengetegen vannak, annak ellenére gyilkosságnak tartok minden beavatkozást ami egy ember életet elvesz bármilyen ürüggyel!! :!: :evil:
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.06.19. 10:31

Kedves Akasha!

TV-adóban már nem emlékszem konkrétan hol volt, de ott csak a népszaporulat elleni megoldások "humánusabb eléjárását" szokták mondani.
Tudom ez nem a reklám helye de egy kiadványban olvastam konkrétabban.
A Reader's Digest-nek szokott lenni ilyesfajta kiadványai a világ minden részéről egybesűrítve megdöbbentő tanulmányokkal.
Ott írták, hogy a pl Indiában is a lányokat megfolytják mert ugye a fiú dolgos és tud pénzt hozni a családba, míg egy lánnyal csak a baj és a nyűg van, mert be kell házasítani és sok pénzbe kerül stb... Közelkeleten a lányokat kiteszik a szaharába és hagyják elhalálozni. Míg Kínában konkrétan -ti is tudjátok-, hogy törvényekkel szabályozzák a születést, és nagyon nagy büntetést kap az, akinek egynél több gyereke va. És ebben a kiadványban írták le konkrétabban, hogy egy fiúgyermek Kínában mindíg áldás, de a lányoknak nem örülnek. Jobb esetben eladják roszabb esetben megölik. Azt tudom, ha valakinél 2. gyermek szület egy nagyobb városban akkor injekciót adnak a fejébe már rögtön születés után, és elalszik... Hogy milyet, miért, hol, merre, mikor ne kérdezzétek. Én is csak hírből tudom ezt. Embertelen módszer ez igaz, de más kultúra!

Egy kis adalék a Wikipédiából:

"Platón bizonyos esetekben megengedhetőnek tartotta még a megszületett csecsemő megölését is; ez a gondolkodás általános volt a spártai teljesjogú polgárok körében is. Arisztotelész a magzatot nem tartotta önálló személynek, amíg az az anya méhében fejlődött."

És néhány link:

http://velvet.hu/poronty/2007/05/25/bun ... rt_kinaban
http://www.communio.hu/meh/mv930107.htm

A wikipédiás terhességmegszakítást érdemes elolvasni! USA adatok évben mérve majdhogynem 1 290 000 abortusz van!
Ha még találok linkeket, akkor beírom!

Üdvözletem!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2008.06.19. 15:28

az ilyesmit a kínaiak leginkább tibetben alkalmazzák, hogy a "bennszülötteket" lecseréljék "echte" kínaiakra. Lhászában már most kétszer annyi kínai él mint tibeti. én nem ellenzem, hogy írtsák magukat akár ők, akár az indiaiak; mi közöm hozzá? végül is az csak jó nekünk. a világnak alapvető érdeke lenne, hogy a népesség 1 milliárd alá csökkenjen. (mármint az egész földön összesen). az tény, hogyha ilyen ütemben szaporodik tovább kelet ázsia, abból nagy gebasz lesz. bár igazából mostmár szerintem tök mindegy...
no avatar
User

angyay

Szerző: angyay » 2008.07.21. 16:27

Tanítások úgy mondják e világegyetemnek te, vagy az istene tegyél róla, hogy szörnyűséget az emberek ne kövessenek el. Magamra is érvényes a mondás. Valka ha Tibeti lennél nem így beszélnél (volt az ország sokáig elnyomás alatt értetlen vagyok ily beszédre).
User

Knéda

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
68

2008.06.18. 20:22

Szerző: Knéda » 2008.07.21. 17:47

Olvasva az előzményeket - ha már az abortusz és az élet elvetésén "elmélkedünk", egy kicsit más irányba elmozdulva - mi a véleményetek a születésszabályozás kérdésében a születendő gyermek nemének befolyásolásáról??
Bizonyára tudjátok, hogy időnként eléggé felkapja a média ezt a témát is.. pro és kontra vélemények. (Nem olyan rég törvénnyel akarták a kérdést szabályozni, de végülis - tudomásom szerint - ez nem történt meg.)
A magam részéről igazából nem tudok dűlőre jutni a kérdésben. Megértem a (szülői) érveket, hogy pl. három kislány után jó lenne egy fiú, de ott van az a meggyőződésem is, hogy egy születendő élet maga dönti el, hogy az életfeladatát milyen nemben tudja megvalósítani.... :?:
"A hit ideája magában foglalja a kételkedés kizárását, a tudáson azonban nem hagy nyomot a szkepszis."
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.07.21. 17:53

Nekem személy szerint csak az a véleményem, hogy mindenbe belegányolnak legyen az emberi sors is akár, vagy élet! És akkor még nem beszéltem a klónozásról, ami ugye nem kérdéses hogy folyik gőzerővel, mégha "titokban" is!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.07.21. 18:56

Ha egy gyermeknek megkell születnie az meg is fog....
Én nem igazán értek azokkal sem egyet aki kiválasztja a gyermeke nemét...Mi lesz késöbb?5 évesen megplasztikáztatja,mert nem tetszik mondjuk az orra?
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.07.25. 18:52

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:35-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.07.25. 20:45

Kivel beszéltél?

Ha jól értem akkor a lényeg, hogy a második gyerek után adót kell fizetni és nem ölik meg.
Illetve, hogy a fiúknak is és a lányoknak is ugyan olyan esélyük van megszületni, és hogy 117 fiúra 100 lány jut.

Egyébként erről én is hallottam, hogy a fiúkat előnyben részesítik a lányokkal meg csinálnak valamit.
De ez a szegény osztályban van így, mert a fiúk bírják a fizikai munkát ezért rájuk nagyobb szükség van, hogy tudjanak dolgozni a földeken.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.07.25. 22:14

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:36-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

Ferró

Szerző: Ferró » 2008.07.26. 16:40

Sziasztok!-"Tud-e az Isten akkora követ teremteni, amekkorát ő maga sem tud felemelni?" "Megállapitás:nem,mert-Világegyetem = Isten." Szerintem a megállapitás helytelen!Mert a világegyetem nem alkotó,hanem az energia.Világegyetem energiája=ISTEN!!!Most volna nekem is egy kérdésem:Hogyan épitették a piramisokat? GONDOLATTAL!!Az ember a gondolatával igénybe tudja venni,és használni a "világegyetem energiáját",pozitiv dolgok eléréséhez,vagyis jóra.Üdv:ferró
no avatar
User

Claris Dei

Szerző: Claris Dei » 2008.07.27. 12:42

Ha már IS-Ten, akkor 3 energia... ezen a vonalon is el lehet menni.

Nem rossz, ez a gondolattal való építés.

Szerintem az első piramisokat, valami szuper technológiával építették (van bennük beton is).

A többi piramist, pedig kézimunkával, rabszolgamunkával, stb.
Ezek nem is lettek olyan sikerültek, DE... ezekről szólnak a hieroglifák... ezért lehet gondolkodási csúsztatás a piramis építések körül!

Az isteni kő-emelés paradoxon már túlgondolt.

Vegyél egy Möbius szalagot...
A Möbius szalagnak egy határoló vonala és csupán egy oldala van!

Nos vegyél egy tűt, és fúrj rá egy lyukat!
Hova "lyukadsz" ki?
Csatolmányok
möbius.jpg
Egy Möbius szalag...
möbius.jpg (12.45 KiB) Megtekintve 7747 alkalommal.
no avatar
User

Ferró

Szerző: Ferró » 2008.07.27. 18:53

Szia Claris Dei !-A piramisokkal kapcsolatban,a prof. bebizonyitoták,hogy a gúla 3/4 részénél már szjjel kellet volna,hogy "robbanjon"!!! A "TITOK" amit a főpap birtokolt(tudott),az a "gondolat" ereje.Mármint az ember a gondolatával tudja az univerzum energiáját,használni!!!Micsoda erő! :mrgreen: Olyan "kavicsok"-at mozgatott ami,az amcsi ürsikló 100- szorosa! Mert minden energiából áll,az ember ,az egyetlen lény aki gondolkodik-vagyis uralkodik mindenen.Üdv:Ferró
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.07.27. 19:12

az ember ,az egyetlen lény aki gondolkodik-vagyis uralkodik mindenen.

Biztos ez? :roll:
no avatar
User

Claris Dei

Szerző: Claris Dei » 2008.07.27. 20:15

Ferró jártál ott láttad?

Sztem, ezek a piramisok amik állnak nem "emberi alkotások".

DE... úgy felhúztam ma már magam... szemét youtoube, meg szemét sok bugris, aki körülvesz minket...
Na egy ilyen magyar = Gazsi = bozgor stb, kimerítő angol szövegelés után (ami az összes szleng tudásom kimerítette) ... mit találok????
Vazzze, majdnem elsírtam magam dühömben... a négerek már bizonygatták, hogy ők az ősi egyiptomiak...
Ez komolyan fájt!
Itt minden bugris, mindent megenged magának... (Talán majd a Teremtő Energia, villámai defibrillálják őket!)
Csak mi nem nyitjuk ki a szánkat.
Na... legalább elmondhattam valakiknek...

Megkeresem majd a régi piramisbelsőket, és keresek egy fórumtémát, ahova illik, és oda beteszem.
Aztán jöhet ez a 2/3 -os dolog.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.07.27. 20:43

Ezekkel a piramisépítgetésekkel már engem is boncolgat mindig a tudat!

Egyébiránt igazad van kedves Claris! Sok mindenki próbált már egyiptomi lenni! :)

Vajon mentálisan avagy technikailag építették e fel ezeket az építményeket? Rengetegfélét olvastam én is! Amíg nem beszélünk az építőivel addig homály fedi ezt sajna...

Üdvözletem!
no avatar
User

Ferró

Szerző: Ferró » 2008.07.29. 17:41

Sziasztok !-Claris Dei:- http://video.google.com/videoplay?docid ... 0161213935 A Titok (The Secret by Rhonda Byrne) Üdv:Ferró
ElőzőKövetkező