A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Isten

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Xmes

Re:

Szerző: Xmes » 2009.03.21. 22:29

Rush írta:Isten és a felemelhetetlen kő. Ezzel csak az a gond, hogy egy mondvacsinált probléma. Egy hasonló példa az áttörhetetlen fal és a megállíthatatlan ágyúgolyó esete. A megoldás egyszerű, nem létezhetnek ugyanazon rendszerben, mivel ellentmondanak egymás létezésének.

Pedig a köves kérdés jogos, és ésszerű ami épp a mindenható istenek létének a lehetőségét zárja ki. Tud-e egy állítólag mindenható entitás olyat létrehozni, amit később ő nem tud befolyásolni, nem tud megváltoztatni (most felejtsük el azt a önvédelmi kerülő manőver kijelentést amit a teisták szoktak hangoztatni, hogy kitérjenek a válasz elől, miszerint nem csinál ilyet, mert nincs rá semmi oka)? Ha tud, akkor nem lehet mindenható, mert ezt a valamit nem tudja befolyásolni, megváltoztatni azt a dolgot. (A kérdés esetében a követ nem tudja felemelni.) Ha nem tud ilyen dolgot produkálni, akkor meg azért nem lehet mindenható, mert nem tud ilyet csinálni.
Ebből adódóan olyan, hogy mindenható nem létezhet. Ergó a biblosz istene mivel mindenhatónak tartják, nincsen, nem van nem létezik, és vele együtt semmilyen más mindenható entitás sem létezik/létezhet.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Re: Isten

Szerző: Gabe » 2009.03.22. 18:41

Ez olyan kérdés mint a következő:
Anyád tudja, hogy b.zi vagy?

Ha igent, ha nemet mondasz csak rosszul jössz ki pedig nem vagy b.uzi.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Xmes

Szerző: Xmes » 2009.03.22. 20:21

Gabe írta:Ez olyan kérdés mint a következő:
Anyád tudja, hogy b.zi vagy?

Ha igent, ha nemet mondasz csak rosszul jössz ki pedig nem vagy b.uzi.

Nem egészen olyan, mert azt is válasziolhatom, hogy nem vagyok homi, tehát anyámnak nincs mit tudnia, vagy nem tudnia. A "Tud-e?" kérdésre meg nincs harmadik válasz lehetőség. Max az elismerés, hogy nem mindenható...
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.03.23. 00:50

Az kitérő válasz, hogy "nem is vagyok az"!

Ugyanis eldöntendő kérdést tettem fel, melyre igen vagy nem a válasz.

A "tud-e" is eldöntendő, igen/nem válaszlehetőséggel.

Azért vontam hasonlóságot, mert lehet, hogy itt is valami kitérő választ kell megadni. :roll:

Gabe
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2009.03.23. 11:46

Kedves Xmes!

Azt hiszem, a felhozott "példáddal" te keveredtél ellentmondásba. Ugyanis te definiálod a "mindenhatóság" fogalmát logikai ellentmondással terhelten. A te képleted leegyszerűsítva: mindenható=nem mindenható. Gondolj csak bele. Ugyanilyen képtelenség az "örök" fogalmával játszani: "ha az Isten mindenható, akkor képes arra, hogy megsemmisítse önmagát, ha erre nem képes, akkor nem mindenható..." ... és így, ha mindenható, akkor nem lehet örök stb.
Érzed a képtelenséget, amit az ember akar ráerőszakolni a tagadás bűvöletében?
Nem érzed, hogy abszurd a logikai követelményed? Vedd észre, hogy te nem az Istent tekinted stabil pontnak ebben a "bölcselkedésben", hanem saját magadat, a saját logikádat. Miért? Milyen alapon? A te gondolkodásod szerint az az abszolút jó és helyes, amit te elgondolsz, minden másnak igazodnia kell ehhez, és ami nem passzol, az hamis,rossz? Ez vezet az abszurditáshoz (is...).

yup
no avatar
User

xlr8r

Szerző: xlr8r » 2009.03.23. 15:10

Mindenható...

Ez nagyon egyszerű. Csak szét kell nézni... Minden másodpercben meghal egy ember testi szenvedés közepette, akár ember által akár betegség által.
Ez igy helyén van?

Ha létezik a számotokra olyan nagyra tartott mindenható, akkor valószinűleg egy rohadt utolsó szemét lehet, aki ezt hagyja.
Nem érdekel a keresztény duma, erre adjon értelmes indokot, aki azt állitja hogy igenis létezik, és ő a mindenható, és ő a jók mellett áll.

Az a baj, hogy azok a jók éhendöglenek percenként, a többi meg éli világát, templomba jár, több cég tulajdonosa és sir hogy szar az élet stb.
Gondolom azok az emberek viz nélkül mind rohadt szemetek, és megérdemlik azt hogy éhen dögöljenek - biztosan ez isten akarata... ugyanmár.

A keresztények akikkel eddig találkoztam, ha valami baj volt a családban, meghalt valaki pl. autóbalesetben (mert a hivő embereket sem
kerüli el valamiért az ilyesmi) azt mondták, hogy - isten útja kifürkészhetetlen és az ilyesmi csak azért történik, hogy még erősebb legyen a hitük...

De nyugodtan le lehet hülyézni a másikat viszont ezekre várom az értelmes hozzászólásokat és igazi indokot, hogy miért van igy.
Én tudom, hogy miért van igy de válaszoljon csak olyan, aki sértve érzi magát az miatt, hogy én megkérdőjelezem ezt, és adjon rá egy igazi választ.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
995

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2009.03.23. 15:45

Lassíts, Gyorsító! Sőt, lazíts.
Ha tudod a választ, minek kérdezed, ha nem tudod, akkor hadd legyek stílszerű a köv. topic címmel: "Kérdezd Istent"..
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.03.23. 22:19

Isten nem jó és nem is rossz!

A jó és rossz fogalma emberi találmány és a szemlélő dönti el, hogy neki mi a jó és mi a rossz, tehát egyetemes jó vagy rossz nincs.

Gabe
no avatar
User

xlr8r

Szerző: xlr8r » 2009.03.24. 10:47

Hát igen, az ilyesmivel ki lehet bújni. Az a baj, hogy már csak azért is paradoxonba kergetik magukat ezzel az emberek...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.03.24. 10:53

Isten képes-e a rosszra? Ha nem, akkor ugye miért teremtette meg a sátánt? (Ha nem ő teremtette, akkor ki?) Ha meg igen, akkor mitől "jó"?
(Álláspontom szerint nem volt teremtés, a fenti kérdés pusztán filozófiai - a hívők számára.)
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.03.24. 11:55

Isten a mindenség véleméynem szerint, öröktől fogva létező végtelen tudáshalmaz ami önmagát generálja és "teremti" meg.
Az Akasha krónika is erről szól részben, le lehet hívni az információkat amire szükségünk van ha engedik. A gondolati energia akadály nélkül száguldhat a mindenségben, ha megvan rá a "jogositványunk", még teremthetünk is. :Wink:
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

izabella

Szerző: izabella » 2009.03.24. 17:49

Ha Isten igazságosan itélkezik,minden lényre azonos szabály szerin objektiven jár el....akkor értelemszerüen nem lehet mindenható.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.03.24. 19:24

Az, hogy valaki mindenkivel igazságos, hogy zárja ki hogy mindenható lenne? :shock:

Egyébként ez vallásos bugyutaság, hogy Isten ítélkezik felettünk!
Isten nem ítélkezik, az emberek ítélkeznek!

Gabe
no avatar
User

ki.mutant

Szerző: ki.mutant » 2009.04.03. 17:16

-és mi van ha ..isten nem egy és mindenható, hanem részek egésze...-mi van ha a részek mi voltunk -vagyunk és leszünk .. ? ez megmagyarázná miért olyan, amilyen az isteni szándék és tett ... :D :D
no avatar
User

Necroville

Szerző: Necroville » 2009.05.06. 18:11

Sziasztok,

és mi van, ha minden egy? Ha én ugyanannyira vagyok "isten" mint bárki vagy bármi más? A kvantum fizika jelenlegi állása szerint bizonyos szinten vizsgálva mindent ugyanaz épít fel, tiszta információ, csak más-más rezgésszámmal.
no avatar
User

Hernyo

Szerző: Hernyo » 2009.06.02. 14:35

Engem sokat foglalkoztatott pl. a LaVey-i sátánizmus is, nem láttam itt felbukkanni, érdemes meglesni, mint egy lehetséges alternatívát.

http://hu.wikipedia.org/wiki/LaVey-i_s% ... 3%A1nizmus

A képes-e Isten olyan követ teremteni, amelyet nem képes felemelni gondolatból én arra jutottam, hogy a MINDENHATÓ és MINDENTUDÓ az egymást kölcsönösen kizáró fogalmak az én gondolkozásomban, de az ellentmondás csak addig ellentmondás ameddig nem tűr ellentmondást. :)

Amúgy az univerzumra úgy szoktam tekinteni, mint az emberi testre és közben folyton azt érzem, hogy belül a világ ugyanolyan hatalmas, mint kívül és milyen keveset tudok/tudunk. Ez elég elcsépelt lett.

Most volt egy film, ööö a Szavak és érzések volt a címe, egy kabbalista (nem tudom ez helyes e így) tanító írt valamit a betűkről, szavakról, és hogy segítségükkel beszélgetni lehet Istennel,,,és az Ige Testet öltött".

Az oldalon a Jézussal foglalkozó részeket még csak most fogom elolvasni, nem tudom meg van e bennük említve egy evangélium, amit nem kanonizáltak, sajnos hiányosak az ismereteim, de valamilyen Júdás evangélium a neve és ebben leírják a gyermek Jézus ,,csínytevéseit" a társaival szemben.
Az én olvasatomban így teljes Jézus élete: nem megváltónak született, hanem azzá vált, fejlődött a jelleme, vagyis ő is tanult és nem egyből tévedhetetlen tanítóként bukkant fel. Bár most ez lehet hatalmas marhaság. Első szuszra ennyi. :)
no avatar
User

Facipán

Szerző: Facipán » 2009.09.08. 16:39

Sziasztok.
Szerintem Isten, a nagybetűs Teremtő,vagy Alkotó bármekkora követ, vagy bármekkora bármit fel tud emelni bármikor.
Én abból indulok ki, hogy a világ egy nagy kozmikus, gigantikus VIRTUÁLIS aréna, vagy játszótér a nemtérben, és nemidőben, akkor egy nem súlyt is simán (csípőből, vagy csuklóból is) fel tud emelni. Igazság szerint mi is meg tudHATNÁNK tenni...ha...egy csomó minden nem lenne lekorlátozva a kis agyacskánkban, ami szintén csak egy program...
Üdv.
no avatar
User

Tron01

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.11.09. 08:37

Szerző: Tron01 » 2009.11.15. 13:03

Isten egy manipulatív szélhámos és pszichopata sorozatgyilkos.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.11.15. 13:11

Isten a mindenség, és kezünkbe adta többek között azt is hogy halomra mészároljuk egymást és hogy hülye emberek marhaságokat irkáljanak! :))) TE döntesz mivé válsz, TE neked kellene mértéket tartanod, TE vagy a bűnös Ember, nem az aki lehetőséget adott a kezedbe hogy mindent megtehess felelőtlenül pszichopata sorozatgyilkosként! Könnyű rákenni valakire még ha az Isten neve is, a saját bűnödet....
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.11.15. 21:41

lehet, hogy ő jehovára gondolt, nem a teremtő istenre. ez esetben igaza van...
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Tron01

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.11.09. 08:37

Szerző: Tron01 » 2009.11.16. 10:01

Valka írta:lehet, hogy ő jehovára gondolt, nem a teremtő istenre. ez esetben igaza van...

Valahogy úgy. A kereszténység istenét jellemeztem.
no avatar
User

Anett

Szerző: Anett » 2009.11.16. 10:56

*
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Anett 2010.02.04. 14:40-kor.
ElőzőKövetkező