A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Szabad akarat, véletlen, sors?

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.03.18. 17:42

"Ez a kérdés, válasszatok!"
no avatar
User

Ascsc-a

Szerző: Ascsc-a » 2006.03.18. 23:00

Mátrix :wink:
Télleg nagyon sok valóságalapja van, aki megnézi megfogja az egészet érteni.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.03.19. 18:27

Szerintem szabad akarat, és sors. Ez a kettő működik egyben. Véletlen nincs véleményem szerint.

További szép napot.
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.03.19. 18:47

Van sors, lehet, de azt mi irányítjuk.
Idézek a Mátrixból :D :
Nem azért vagy itt, hogy meghozd a döntést, hanem azért, hogy megértsd.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.03.20. 19:05

Igen. Ez számomra fúrcsa kérdés, mert te írányítod a sorsod, de már minden előre el van tervezve, nincs véletlen.
Te irányítod, de meg van tervezve, ez a véleményem.

:wink:
no avatar
User

Vendég

Szerző: Vendég » 2006.03.21. 16:50

ismeretlen szerző (számomra)
„Úgy döntöttem,
ahogy meg volt írva,
mint egy igaz ember
- úgy szállok a sírba.”

milyen igaz :!:
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.03.21. 16:55

ja és egy felmérés az emberek véleményéről:
Létezik-e szabad akarat? (szavazo.hu)
Igen, a mi kezünkben a döntés 38.4%
Szabadok vagyunk, de a lapokat nem mi osztjuk 43.4%
Előre lejátszott parti az életünk 9.4%
Őszintén szólva, fogalmam sincs 8.9%

Összes szavazat: 662

innen: http://www.szavazo.hu/temak/ezoter/ezot ... l_ident=29
van még pár hasonló.
no avatar
User

Vendég

Szerző: Vendég » 2006.03.22. 12:08

Sziasztok!

Szerintem a dolgok előre meg vannak írva vázlatszerűen. Ezért történhet, hogy néha egy kicsit eltér a végeredmény a megírttól. Pl. egy híres jós,jövőlátó jövendölése nem jön be(persze nem sarlatáné).
Ezért ha létezik a sors,ha előre megvan írva akkor nem te irányítasz, csak végig játszod a forgatókönyvet.
Ha képes vagy a jövőbe látni,előre beleolvasol a forgatókönyvbe akkor tudsz rajta változtatni.

Szerintem.

Gabe
no avatar
User

Kree

Szerző: Kree » 2006.04.04. 17:43

és akkor felmerül a mindenki általt alkotott kérdés, hogyha már meg van tervezve az életünk és létezik menny meg pokol, és olyan rosszat teszünk, amit muszáj megtennünk, mert meg vagyon írva (hogy szépen fejezzem ki magam), hogy esetleg késöbb vmi jó történjen emiatt, akkor ezért a tettünkért hova kerülünk? :wink:
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.04.04. 18:32

Amikor bármit teszel akkor te döntesz így. Nem ázért teszed mert meg van írva a forgatókönyvben, hanem a forgatókönyvbe azért lett beletéve mert tudták hogy így fogsz dönteni. Egyes dolgok amik "véletlen" történnek veled nem azért történnek veled mert a random szórású dobókocka téged dobott ki, hanem azért mert szükséged van rá. Ha például semmi rossz nem történne veled akkor nem tudnád megkülönböztetni a jót és a rosszat. Ha soha semmi rosszat nem tennél, nem tudnád hogyan kell jót tenni. A Mátrixban volt, hogy a harmadik részben Smith megerősödött, mert egy program adott neki rossz erőt, mivel Neo- nak túl sok volt a jó ereje, és ezt egyensúlyban kell tartani. Ez szerintem valahogy így van a világban is. Ha például Júdás nem árulja el Jézust akkor Jézus nem tud megváltani. Az hogy Júdásnak meg volt írva hogy el kell árulnia Jézust az szerintem azért van mert Júdás így döntött.

Komolyan nézzétek meg a Mátrixot, az egész erről szól, plusz Jézusról.
Lehet is akár párosítani a személyket a Bibliában leírtakkal, de nem írom le nehogy lelőjjem a poént. Meg amúgy is erre ti is rájöhettek.
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.04.04. 20:46

"Amikor bármit teszel akkor te döntesz így. Nem ázért teszed mert meg van írva a forgatókönyvben, hanem a forgatókönyvbe azért lett beletéve mert tudták hogy így fogsz dönteni. Egyes dolgok amik "véletlen" történnek veled nem azért történnek veled mert a random szórású dobókocka téged dobott ki, hanem azért mert szükséged van rá. Ha például semmi rossz nem történne veled akkor nem tudnád megkülönböztetni a jót és a rosszat. Ha soha semmi rosszat nem tennél, nem tudnád hogyan kell jót tenni."

Pontosan. Amúgy egyáltalán nincs olyan, hogy bűn és, hogy rossz vagy. Senki nem rossz, csak nézőpont kérdése. Olyan nincsen, hogy rossz. Ezek dogmák, amiket a vallások ragasztottak az emberekre, mert abban a rendszerben az kellett. De könyörgöm változunk, fejlődünk.

Egyszerű karma. Leszületünk a földre, hogy fejlődjünk, a halállal pedig továbblépünk, vagy újra hasonló feladatú helyre születünk le. Nincsennek korlátok, minden lehetséges. Bizonyos feladatért (feladatokért) születünk le, és ennek megismerésére, avagy megoldására törekszünk. Végsősorban pedig harmóniára, szüntelen békére, a megvilágosodásra törekszünk.

Ennyire egyszerű.

További szép napot barátaim.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2006.04.05. 14:26

Az élet egy iskola. Minden léleknek tanulni és fejlődnie kell,hogy elérje a tökéletes állapotot és vissza térhessen Istenhez,hogy oda átról segítse a tanulók fejlődését a Földön.
Isten mindig próbák elé állít minket melyek néha igen bonyolult módon érik el céljukat. Csak át kell látni a rendszert.

A Beavatás című könyv leír mindent ebben a témában is.

Beszkennelem,megosztom és remélhetőleg elolvassa mindenki.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.04.05. 14:53

Nem hiszek a reinkarnációban
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2006.04.05. 14:54

:shock:
no avatar
User

Kree

Szerző: Kree » 2006.04.05. 17:59

vagyis sztetek a tetteitektől befolyásolva, a ""halálotok"" után kerültök vhova.... de így mint pokol-menny-büntetés(!) nem létezik?
igazatok lehet
"Amikor bármit teszel akkor te döntesz így. Nem ázért teszed mert meg van írva a forgatókönyvben, hanem a forgatókönyvbe azért lett beletéve mert tudták hogy így fogsz dönteni. " mikor olvastam akkor jöttem rá, hogy ez mennyire így lehet/van
"Egyes dolgok amik "véletlen" történnek veled nem azért történnek veled mert a random szórású dobókocka téged dobott ki, hanem azért mert szükséged van rá. "
vhogy minden nap azt érzem, hogy ez így van, mindig, amikor történik velem valami, azt érzem, hogy vki segített, és mint ahogy a mátrixban is volt, azért vagy itt, hogy megértsd, és néha csak késöbb érted meg :wink:
amúgy Jézust meg Júdást már sikerült beazaonosítani, egy pillanat alatt, többre most nincs időm... sok b****tt suli.... törit tanulni utálok a legjobban, pedig a töritanár az egyik legnormálisabb :(
no avatar
User

ascsca

Szerző: ascsca » 2006.04.05. 19:26

Nem, szerintem van halál meg van menny meg van pokol, de ezt csak így tudjuk, a többi megértésére nem vagyunk képesek.
no avatar
User

kkukac

Szerző: kkukac » 2006.05.02. 10:23

Azt írjátok az élet egy iskola, meg hogy jó és rossz és hogy melyik a jobb jó és melyik a rosszabb jó?....meg hogy attól függ ki vagy most és ki leszel majd egy más életben?....és mit teszel vagy nem...
Ha megengeditek én bekukkantottam a kulcslyukon (abban a hitben vagyok ) és ott nincs az emberi értelemben vett erkölcs jó és rossz, tudás vagy tapasztalat. Köze nincs ezekhez a dolgokhoz! Bár érteni nem értem mert a dolog bonyolult de az az érzés alakult ki bennem hogy valami más a
szerepünk sőt nem is mi szerepelünk!
"akiről" ez szól az fikarsznyit sem törődik a megszerzett tudással értelemmel jóval rosszal- főleg nem az erkölccsel... Olyasmi ez mint a mátrix-ban a lényeg - az ember energiát termel - mi pedig szerintem érzelmi élményeket szállitunk annak a valaminek ami a lélek...és nem érdekli hogy ezek pozitiv vagy negativ érzelmek - minél jobban kiveri a biztit annál jobb....
A mátrix különben ( mindig is éreztem hogy a müvészek ösztönösen érzik ezt ) nagyon jól eltalálta a lényeget!
A szerepünk jelentéktelen egy isteni léthez viszonyitva- elhanyagolható..
A többit meg kitaláltuk magunknak hogy az életünk élhetőbb lehessen-igaz- hamis - jó - rossz - erkölcs ...lehet ezek egy lényegesen magasabb fejlettségi fokon már nincsennek is ...
Mert ha nincs tested nincs..NINCS!!! semmi ami bármilyen formában bánthatna vagy jót tehetne...mi még nem itt tartunk - lehet jobb is..
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2006.05.24. 12:04

A könyvtárban beraktam letöltésre cuccokat torrentről!
Több napig elvolt, már 80%-on túl voltak a letöltések.

Ma bejöttem megnézni,hogy mivan.
A szemét könyvtáros törölte az egész meghajtót!!!!!!!!!
Több giga adat elveszett!!!!!!!
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Istenem miért hagytad? Miért nem küldtél rá villámot?????????????

Szabad akarat,vagy sors?

A srác csak úgy gondolt egyet és törölte a teljes meghajtót?
Vagy Isten akart így büntetni amiért titokban töltögettem és nem fizettem érte?

(A srác most jött ide,hogy ne tegyek fel programokat,meg ilyenek. Kár,hogy nem telepítettem programot,me a torrent kliens un. standalone,nem kell telepíteni).

De hetek után most? ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!

Gabe
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2006.08.22. 21:15

-Szabad akarat ahogy jónak látjuk a saját döntéseinket, úgy cselekszünk.
-Véletlen amikor olyan problémákba ütközünk akarva, akaratlanul amit meg kell oldanunk amire nem számítottunk.
-Sors a kettő öszjátéka, amikor más szabad akarata és az ő véletlen problémája találkozik, a mi szabad akaratunkkal, véletlen döntéshelyzetünkkel és levonjuk a következtetéseket.

Ez Istentől független dolog.
Mivel az én felfogásom szerint Isten nem létezik, nem létezhet!
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Re: Szabad akarat, véletlen, sors?

Szerző: nyuszkó » 2007.12.29. 00:58

szerintem van sors ill végzet...és szabad akarat is van...bocsi lehet egyszer már leirtam: szoval megfigyelték az atomok esést és mindegyik uabbanaz irányban stb esik csak más az iv=szabad akarat tehát ha az atomok esése már ennyire kiszámitott akkor pont az ember sorsa és élete ne lenne az :) /bocsi a háttérinfot olvastam és hallottam/
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.02.10. 10:08

Idézet a Mennyei királyság című filmből:
"A lelkedért egyedül te felelsz!"
Tehát minden döntésed terhe vagy üdve a te lelkedet terheli. És ez szerintem is így van. Nem azért volt 1. meg 2. világháború mert a sors így akarta. Ez hegyi beszéd. Bizonyos érdekek azt kívánták, hogy így legyen. És ha te megölsz valakit nem azért ölöd meg, mert a sors így akarta, hanem mert egy erkölcstelen ember vagy. Ennyi.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.02.19. 18:49

Üdv mégegyszer. Így jobban belemélyedtem a dolgokba.
Nincs jó és rossz? Szerintem igenis van. Az alapból alkotó godolat, gyógyítani, építeni, adni, szeretni ez mind mind jó. A rossz nem mindíg van azért, hogy ez egynesúlyban maradjék. Egyik oldal meg másik oldal. Természetes, hogy az évezredek folyamán rengeteg ferde "tanítás" verte azt emberek fejébe a jó és a rossz gondolatokat, de ha valaki másnak ok nélkül árt az természetes, hogy rossz. Mert valaki nem azért öl meg valakit, hogy tanuljon belőle. És mi van azzal aki nem egy embert, hanem milliókat öl meg? Eggy nem elég a tanuláshoz? Vagy aki élvezetből csinálja. Biztosna nincs ez előre megírva. Az ember élete nem egy regény, amit megírnak. Én nem hiszek ebben. Én a saját magam ura vagyok. Ha kedvem támad eggy sörre az nem azért van meg van írva, hanem mert én úgy szeretném. Ha egy szakadék szélén állok akkor eldöntöm, hogy leugrok e vagy sem. Tudom tudom jönne a sok állpróféta, hogy nem azért nem ugrottál le mert félsz, hanem mert így volt megírva. Fúrcsa mód nekik mindíg az van megírva amit már jóelőre megcselekedtem. Beszéltem egy pár magát ilyennek valló emberrel éd mondtam neki jósold meg mit teszek majd holnap, én már tudom de ő nem tudott rá választ adni. Ez csakis erkölcs, élettapasztalat. Nem hinném, hogy csak tapasztalatból lehet tanulni. Az erkölcs az nem egy kűműves szakma, hogy tapasztalni kell. Az egy felsőbb én. Nekem nem kell csernobil közelébe mennem ahhoz, hogy megtapasztaljam kifolyik a szemem a sugárdózistól és meghalok. Nem kell azért ciánt bevennem, hogy megtapasztaljam. Az életben a tudatalatti bölcsesség a másoktól való tanulást jelenti. Nem kell nekem 200 nővel lefeküdnöm, hogy megtapasztaljam mi a szeretet a kóborkufirc melett. És még sorolhatnám. Én nem hiszek a sorsban. Nem vagyok egy RPG karakter!
Következő