A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Szabad akarat, véletlen, sors?

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

csuby1975

Re: Szabad akarat, véletlen, sors?

Szerző: csuby1975 » 2008.05.27. 21:06

Szió Csillag! Ez az a könyv.
http://angyalforras.hu/Beszelgetesek-Istennel
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.05.27. 21:12

Lehet, hogy befolyásolnak a bolygók meg hasonlók. Nekem az a filozófiám és azt követem, hogy mindenkinek van esélye kitörni és olyan életet élni amiet szeretne. Lehet a célhoz vezető út nagyon göröngyős és sokszor "szinuszos" igencsak keményen, de mindent meg lehet oldani! Nem csak azzá lehetsz akivé avanzsáltad magad, előbb utóbb felvillan az öntudat lángja és akkor rájössz neked ennek kell lenned. Valóban ezt szeretted volna mikor megtervezted magad (ha ezt az irányelvet valljuk)? Nem tudni. Azonban ha Gábriel_Tata szavait idézem a fórumról nem szó szerint: " mindenki egy önálló fénylény saját világokkal". Tudod ez olyan minthogy egy dolog megértéséhez milyen modellt használsz! No az a te világod! Jelenleg!

Üdvözletem!
no avatar
User

csuby1975

Szerző: csuby1975 » 2008.05.28. 19:17

Ja, tegnap voltunk természet gyogyásznál, aki nem csak a gyogyfüvekkel gyógyit. Olyat láttam amit az ember ritkán tapasztal meg.
Csak attol hogy végíg nézett a növéremen, felsorolta hiánytalanul a betegségeit. nem semmi az ürge! :D
no avatar
User

mind

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
114

2008.04.26. 09:13

Szerző: mind » 2008.06.07. 09:29

Mindhárom van.
Sors van, mert céllal, feladattal jön mindenki a világra.
Szabad akarat is van, mert a célhoz, a feladat megoldásához vezető utat maga választja meg az ember.
Véletlen is van, mert az ember nincs egyedül és bizony nagyfokú naivitás lenne azt gondolni, hogy az ember ki tudja számítani maradéktalanul embertársainak lépéseit, és akinek dolgairól semmit sem tud, hát az okozhat neki véletleneket. Persze ez szubjektív dolog, mert csak számára véletlen, hiszen csak ő nem vélte, embertársa látta előre, csak nem volt alkalma vagy nem akarta figyelmeztetni, így akár azt is mondhatjuk, hogy objektíven "nincsenek véletlenek".

Aztán hogy az ember a számára véletlenekkel tűzdelt sorsát hogyan éli meg a szabad akaratával, az alapján mérettetik meg.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.06.07. 12:36

Nagyszerűen megfogalmaztad Mind! 8)

Részemről a tied a Nobel díj!
Gratulálok!
:D

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

csuby1975

Szerző: csuby1975 » 2008.06.08. 19:42

Mind!
Grati! Király vagy! Amien egyszerű olyan nagy volt a megfogalmazás. Köszönöm!
no avatar
User

mind

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
114

2008.04.26. 09:13

Szerző: mind » 2008.06.11. 08:56

Köszönöm az elismeréseket, de ezeket a gondolatokat mindenki megkapja, csak meg kell hallani. :Wink:
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.11. 09:36

Szép megfogalmazás ez tény!

De hogy egy lélek milyen céllal születik az is egy nagy gondolat... Eggyáltalán hogy születik a lélek?
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.16. 17:25

attól függ mit nevezel léleknek. amennyire én tudom van fizikai, szellemi, asztrális és éteri komponense az embernek. ezeknek az összhangja és tudati összessége adja ki az embert. először a fizikai test hal meg, aztán az étertest, ami összeköti amazt a többivel, majd később az asztráltest is eltűnik és csak a szellem(nek nevezett) rész marad. általában az asztrális, vagyis az érzelmi komponenst nevezik léleknek. valószínűleg a szellem generálja a fizikai test segítségével, az étertestet használva.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

angyay

Szerző: angyay » 2008.07.18. 07:38

Szabadakarat olyan nincs nem, létezik te, csak azt hiszed, hogy szabad akaratból döntesz szemlélés kérdése. Véletlen sors az utad oda vezet, bármerre indulsz el, ahova kelj, hogy megérkezz. Több próbával találkozol (ha rossz fele fordulsz), mintha jó fele fordulnál a keresztezésben.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.07.18. 07:44

Én nem akarlak téged angyay megbántani,de ezt az össze,visszaságot ahogy fogalmazol...
Egyszerüen érthetetlen...
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.07.18. 08:31

Nincs előre elrendelt életút!!! Ez mese habbal!! A kezdett és a vég fix csupán, te döntöd el melyik úton mész végig hogy rontod el magad és mások életét, és mások a tiédet. Vagy mennyire vagy pozitiv, ezek mind mind rajtad múlnak. A "sors" beleszól ez tény, de ez a nem előre kiszámitható események miatt van így.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Claris Dei

Szerző: Claris Dei » 2008.07.18. 08:32

Én megértem...
Kicsit gond van az írásjelekkel, de semmi vész.
Nekem is ilyen volt az írásom (diszgráfia, diszlexia), de rengeteg munkával javítottam.
Szerencsére, aláhúzza pirossal, ha valahol kimaradnak betűk.

Ha kézzel írok, az egy köpedelem.
A suliban, már évek óta felmentettek az írás alól.
Ha majd egyszer számítógéppel is lehet "felelni" írásban, akkor biztosan azt kérik majd tőlem is.
De most, mindenből szóbeli. :)
Talán jobb is.Remekül megtanultam érzékelni, a mimikát. Rögtön meglátom egy tanáron, ha badarságot mondanék, és van időm kijavítani magam.
Amúgy... ennek még van egy hihetetlen előnye...
El lehet kanyarodni a témától!
Ezért egy-egy felelés, mindig abba az irányba megy, amibe éppen terelem. :)
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.07.18. 08:34

Claris
Nem akarok gonosz lenni,de akkor fordítsd le légyszíves.....
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2008.07.18. 09:01

angyay írta:Szabadakarat olyan nincs nem, létezik te, csak azt hiszed, hogy szabad akaratból döntesz szemlélés kérdése. Véletlen sors az utad oda vezet, bármerre indulsz el, ahova kelj, hogy megérkezz. Több próbával találkozol (ha rossz fele fordulsz), mintha jó fele fordulnál a keresztezésben.

Megall az eszem !!! Legalabb a vesszoket tedd a helyukre !

Akashanak es Tyraelnek igaza van :
Akasha írta:Én nem akarlak téged angyay megbántani,de ezt az össze,visszaságot ahogy fogalmazol...
Egyszerüen érthetetlen...

En sem vagyok a mai Magyar-hon szulottje , de azert buszke vagyok anyanyelvemre, de inkabb fejbevernem magam , minthogy ennyire gyotorjem.
A "szabadakaratrol" irt allitasaid vegkepp kiabranditoak. Nezd, en nagyon biztos vagyok benne , hogy igenis van szabadakarat . Kereszteny letem, es a mostanaig megtett utam a bizonyiteka. Kulonben csak szurke robotok lennenk.
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
no avatar
User

Claris Dei

Szerző: Claris Dei » 2008.07.18. 11:03

Eredeti szöveg:
Kód: Egész kijelölése
Szabadakarat olyan nincs nem, létezik te, csak azt hiszed, hogy szabad akaratból döntesz szemlélés kérdése. Véletlen sors az utad oda vezet, bármerre indulsz el, ahova kelj, hogy megérkezz. Több próbával találkozol (ha rossz fele fordulsz), mintha jó fele fordulnál a keresztezésben.

Fordított szöveg:
Olyan mint "szabadakarat", nem létezik.
Csak azt hiszed, hogy szabad akaratból döntesz, de minden nézőpont kérdése.
Bármerre is indulsz el, a végcél ugyan az. (Megjegyzésem: Ha "A" pont a születés és "B" pont a halál, akkor, az ember csak az élete, minőségét, és az értelmét tudja befolyásolni. A "B" pont, a mai tudás szerint elkerülhetetlen.)
Az élet több próbát állít eléd, ahol mindig van választásod.

Olvastam egy vallásról, ahol pálmalevelekre írják, azon emberek sorsát, akiről tudni vélik, hogy egyszer felkeresik őket...
Ezen nézetek kicsit távol állnak tőlem, de nem zárom ki ezt a lehetőséget is.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.07.18. 11:14

Köszi Claris... :wink:
Most akkor légyszi,keresd ki angyay többi hozzá szólását és ott is eszközölj egy fordítást....
no avatar
User

angyay

Szerző: angyay » 2008.07.18. 16:56

2003 Microsoft Word írom az írásokat neki jó, ám legyen.
User

Knéda

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
68

2008.06.18. 20:22

Szerző: Knéda » 2008.07.18. 19:33

Én abban hiszek, hogy
- SZABAD AKARAT van,
- ez határozza meg a SORSOT, éppen ezért
- VÉLETLENek nincsenek! :D
"A hit ideája magában foglalja a kételkedés kizárását, a tudáson azonban nem hagy nyomot a szkepszis."
User

WIM

Rang

UFO kutató

UFO kutató
524

2006.12.08. 14:46

Szerző: WIM » 2008.07.18. 22:00

Angyay írása hasonlít az angol nyelvtanra, de lehet más nyelvre is, így aki tud valamilyen szinten angolul az könnyen megérti szavait. :)
no avatar
User

angyay

Szerző: angyay » 2008.07.19. 06:25

Szabadon tudsz gondolkodni mikor eleim, nem befolyásol semmi. Elméd segítségével menj, hagyd el a földet, menj a világűrbe, és ott valahol éld át a létezésedet. Érezd, azt kivagy, mi vagy érsd a gondolataid sokszínűségét, játssz a gondolataiddal, menj, a gondolatod után s tegyél bátran bármit elméd s képzeleted segítségével. Tedd meg minél többször. A véletlen sors kell a véletlen a sorsomban (beszélgetünk egy témáról) leveszek egy könyvet a polcról, megnézem, majd megveszem otthon, elolvasom s benne, van, amiről beszélgettünk előtte. Úgy mondják a tudatalatti, és tudatos-tudatalatti gondoskodik arról, amit felteszek magamnak azt be, hozzák az életembe így mondják a tanítások (olvas utána).
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.07.19. 06:30

Ebben a kérdésben Knédának és real-nek adok igazat.
Ha nem lenne szabadakarat,akkor droidok lennénk.
Az álltal dől el,hogy milyen úton haladsz,ami nem feltétlenül mindig a jó irány.
Az ember az élete során sok útmutatást és befolyásoló tényezőt kaphat,de akkor is a szabadakaratára támaszkodva halad tovább.
Véletlenek pedig valóban nincsenek.
ElőzőKövetkező