A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

Halál

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Re: Halál

Szerző: Laca » 2008.06.26. 22:43

Kedves Tyrael!

Nem megy az agyamra mert már rá ment... :))) Ok félre a tréfával. Nem játéknak indult és nem is az lett, látni akartam egyvalakit aki meghalt, ez sikerült is. Csak elragadott a lehetőség és megismételtem többször is, ezek nem álmok voltak.
Fogalmatok sincs hogy mik vannak odaát! A lényeg hogy halálunk után nem tűnünk el a semmibe! Alvásoddal kapcsolatban:
mindig álmodunk, ez alól nincs kivétel, de van olyan mély alvás amikor semmire sem emlékszünk. Ez a jó alvás, egészséges vagy és nem háborgat semmi, ált. De ez nem jelenti azt hogy ne ámodnál akár rémálmokat is néha, ez sokmindentől függ.
Aki sokszor felébred éjjel, az több álomra is emlékezhet. Aki mélyen alszik, és lassan ébred, az nem emlékszik általában semmire. De vannak kivételek, az álom rejtélyes jelenség de szükségszerű. Agyunk unatkozik amig a test pihen, és elkezd
fantáziálgatni, neki ez pihenés. Néha belépnek idegen álmok, mert agyunk kommunikál a többi aggyal, éjjel főleg. De nemcsak az agyakkal, hanem időbeni események is bejönnek olykor olykor, a múltból és a jővőből is egyaránt. Ez a bizonyiték arra hogy a múlt a jelen és a jővő, egy időben létezik és betekintést tehet oda aki erre alkalmas. Agyunknak nem kell segitség amikor rem szakaszban van, maga kalandozik szabadon amerre akar. A mély szakasz után jön a rem szakasz amikor a szem élénken mozog jobbra balra, ilyenkor élénken dolgozik az agy, gyorsabban mint éber állapotban, ha ebből felébredsz akkor megmarad az álom. Egy éjszaka alatt, többször is álmodsz, alvásunk kb. 90 perces szakaszokból ál.
A szendergés, a felszínes, a közepesen mély és a mély alvást követi a REM fázis. Remélem tudtam segiteni
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.06.27. 08:10

Sziasztok!

Laca, nem semmi amit mondasz, ha fele is igaz akkor csúnyán át vagyunk verve.
Sok kategórián aluli sci-fi film van amiben olyan baromságok vannak, hogy csak na.
De ha igaz amit mondasz, akkor lehet, hogy mégis ezeket a baromságokat kell nézni, hogy legyen némi fogalmunk a valóságról. :evil:

Amit mondsz, hogy a gonosz a jó köntösében jön, az teljesen egyértelmű, hiszen ha azzal állítana ide, hogy én vagyok a sátán, elakarom rabolni a lelked, tönkre akarlak tenni és kihasználni, asszem nem sokan működnének vele együtt.

Ezek a démonos, szellemes, itt ragadt lelkes témák is bűzlenek.
Szerintem ezek a lények nem azok, amiket a rájuk aggatott szavak jelentenek.
Pl. a démonok, nem lehetnek gonosz szellemek, akiknek a lelkedre fáj a foguk, hanem ugyan olyan fizikai lények mint mi, csak más létezésből jönnek.
Az itt ragadt lelkek is gyanúsak nekem. Mert ha az ember meghal akkor mindenképpen át kell hogy kelljen a túlvilágra.
Az itt ragadt lelkek esetleg lehetnek a meghalt személy egójának maradványai, vagy egy "démon" garázdálkodása, vagy valami más lény amiről nem tudunk.

A másik furcsaság, hogyha valaki meghalt és már a menyben van, akkor hogy lehet őt megidézni?
Főleg ha már reinkarnálódott?!
Ha vannak szellemi lények és ide tudnak jönni a mi síkunkra, akkor az emberi léleknek miért kell emberi test, miért kell elviselnie a szellemi lények háborgatását?

Én gondoltam már arra is, hogy egy reinkarnálódott lelket úgy lehet megidézni, hogy:
A lélek minden életére emlékszik. Ha már újjászületet és valaki megakarja idézni, akkor veszi a jelet és képes megjelenni az iletőnek az előző életbeli formályában, úgy hogy közben a test, az egó, amibe reinkarnálódott nem sejt semmit.

De mi az emberi lélek?
Lehet, hogy mi is csak testrablók vagyunk. Van az emberi teremtmény, ugyan úgy mint az állatok. Genetikai programja és ösztönei vezérlik.
A lelkünk pedig vagy önkényesen, vagy egy szövetség kötés révén megszálta az embert valmilyen oknál fogva.
A többi szellemi lény akiknek ez a "szövetség" valamiért nem adatott meg, meg tesz mindent, hogy keresztűl huzza az emberek számításait.
Vagyis az emberi lélek ugyanolyan teremtmény mint a többi "szellemi" lény, és nincs is szüksége az emberi testre ahhoz, hogy "élhessen", nincs "menyország" csak az a létsík, ahol a többi lény is lakozik, akik ránk akarnak törni.
Amikor az emberi test meghal, a lélek kiszabadul és visszatér oda ahol a többi lény is van, és ahogy más források leírják harcolnak a démonokkal, stb.
Talán az emberi élettel és az itteni tapasztalásokkal valami olyat tanulhatnak itt a lelkek, amivel odaát békét teremthetnek.
Talán ez az emberi élet egyfajta katonai kiképzés a léleknek.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.27. 08:51

Kedves Laca! Köszi, hogy megosztottad velünk ezeket az információkat! :)
Gabe nem egy rossz eszmefuttatás a tiéd sem.
Én azt olvastam, hogy ha meg akarsz idézni egy már reinkarnálódott lelket, akkor azt a "világát", a lelkének azt a "fokát" idézed meg, amelyik abban a korban élt és olyan szinten volt, melyet éppen meg akarsz idézni. De tudod gyakorlatilag ahány ember, annyi tapasztalat.... Sajnos ebből konkrétan kimenni nem lehet. Nem tudom halál után miféle minőségben létezünk. Nekem is meséltek más sokfélét sok helyről tapasztalatból is. Lehet mindekinek megvan a saját maga álltal kreált világa odaát. Ki tudja. Viszont azt még senki sem tudja, hogy egy lélek hogy születik és hogyan hal meg esetlegesen. Olvastam, hogy a lélek egy bizonyos minőség után beleolvad egy "felsőbb mindőségbe". Tehát nem hal meg, csak átalakul. Mivel az alkotás olyna energiát vesz igénybe, melyet elpusztítani nem lehet. Max átalakítani. Az alkotó energia olyan energia, mely a pusztítónak nem minősége és így nem rendelkezhet fölötte. Tehát akkor ez a klasszikus menyország elképzelés sem helyes. Sőt az is lehet, hogy minden nemzetnek külön "kasztja" van odaát. Nem tudni! A kiképzéssel kapcsolatban nem állsz messze a valóságtól. Hiszen sérülékeny fizikai testben tudod igazán megtapasztalni, hogy mi a helyes és mi nem. Törékeny és sérülékeny az emberi test. Így itt megtanulhatod fizikai korlátok közé leszorítva megtanulni az amúgy pusztító energiák kezelését! Mondjuk kíváncsi lennék Laca bővebb tapasztalataira így a túlvilágot illetően! :) Úgysem fogja megosztani mert veszélyes! :P

Kellemes napot!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.27. 09:17

Én így éltem meg ezeket a dolgokat, amit írsz Gabe hogy más létsikokon élő lények, ez lehetséges, erre én is gondoltam már. Különösen azért mert nem transzban lévők is "látnak" fura lényeket, sok írás van ezekről. Ezért mondtam hogy félrevezető is lehet a "valóság", ki hogyan éli meg. Egy biztos, azóta bizonyos képpeségeim felerösődtek és nagy hasznomra vannak.
Tyrael nincs mit! Mindenféleképpen "kiképzés" az itteni létünk ahogy írod mert csak testben lehet fizikai cselekedeteket végrehajtani, ami hiteles is, és lehet szenvedni dögivel. És persze élvezni az életet ha megteremted magadnak a letetőséget rá, hogyha sikerül anélkül hogy ne árts másoknak, de ez megint messzire visz. Persze hogy veszélyes a "túlvilág" ha az egyáltalán túlvilág! Ahogy írtad van aki nehezen, vagy sehogysem tud visszajönni onnan. Erős fizikai állapot is kell hozzá, és lelki természetesen, felkészülés nélkül még biciklizni sem lehet! :))) Én már régóta nem foglalkozom a témával, mert elég zavaros, és más jobban érdekel. Majd ha végleg oda kerülök, lesz időm töprengeni hogy mit rontottam el, és hogy mekkorákat tévedtem.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.28. 01:38

Gabe írta:Sziasztok!
Ezek a démonos, szellemes, itt ragadt lelkes témák is bűzlenek.
Szerintem ezek a lények nem azok, amiket a rájuk aggatott szavak jelentenek.
Pl. a démonok, nem lehetnek gonosz szellemek, akiknek a lelkedre fáj a foguk, hanem ugyan olyan fizikai lények mint mi, csak más létezésből jönnek.

a rájuk aggatott nevek azok, amik. nevezd őket ahogy akarod, max mások majd nem értik.
azoknak a fizikai lényeknek, akiknek a lelkedre fáj a foguk, sztem egész másféleképpen fáj a foguk rá, mint a nem fizikai lényeknek...
Gabe írta:Az itt ragadt lelkek is gyanúsak nekem. Mert ha az ember meghal akkor mindenképpen át kell hogy kelljen a túlvilágra.
Az itt ragadt lelkek esetleg lehetnek a meghalt személy egójának maradványai, vagy egy "démon" garázdálkodása, vagy valami más lény amiről nem tudunk.

igen, előbb utóbb mindenképpen.
igen szerintem is lehetnek.

Gabe írta:A másik furcsaság, hogyha valaki meghalt és már a menyben van, akkor hogy lehet őt megidézni?
Főleg ha már reinkarnálódott?!
Ha vannak szellemi lények és ide tudnak jönni a mi síkunkra, akkor az emberi léleknek miért kell emberi test, miért kell elviselnie a szellemi lények háborgatását?

aki már reinkarnálodott, azt nem lehet megidézni. az vagy átverés, vagy valóban egyfajta pszihikai lenyomatot idézel meg.
azért kell az emberi test, mert a szellemnek kell a 3d-s közeg, hogy más szinteken hatni tudjon, illetve átszervezhesse saját magát.
Gabe írta:De mi az emberi lélek?
Lehet, hogy mi is csak testrablók vagyunk. Van az emberi teremtmény, ugyan úgy mint az állatok. Genetikai programja és ösztönei vezérlik.
A lelkünk pedig vagy önkényesen, vagy egy szövetség kötés révén megszálta az embert valmilyen oknál fogva.
A többi szellemi lény akiknek ez a "szövetség" valamiért nem adatott meg, meg tesz mindent, hogy keresztűl huzza az emberek számításait.

ilyen gondolataim már nekem is voltak... de nem tudok hitelt adni nekik.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.28. 08:23

User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.28. 22:40

Kössz a linket Akasha, nagyon jó írás! :)
Saguráné, legyen oly kedves csak ne ilyen negatívan!
Legyünk pozitívak!

Kellemes estét!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.06.29. 01:11

Szia Valka!

A nevek jelentését én úgy értettem, hogy pl. démonoknak nevezik a kis fekete ocsmány bűzt terjesztő lényeket.
De a démon az valami túlvilági lény ami a pokolból jött.
Vagyis nem megfelelő névhasználat, ha démonnak nevezek kézzelfogható lényeket, még ha gonosz is, de nem az.

De nekem furcsa, hogy létezhet-e a szó szoros értelmében vett démon. Vagyis valamilyen gonosz túlvilági, szellemi lény. Furcsa.

A reinkarnációs témát tovább gondoltam egy kicsit. Mi van akkor, ha a lélek nem a testben lakik?
Mi van, ha továbbra is odaát van, és úgymond távolról befolyásolja a testet?
Mint amikor játszol a számítógéppel. Ott ülsz a gép előtt (te vagy a lélek), és fut a játék, a játékban lévő karaktert te irányítod (a játék karakter a te emberi "életed"), a karakter meghal, vége a játéknak, indítasz egy új játékot, új a karakter, de az irányító ugyan az marad, te aki ott ülsz a számítógép előtt.
Éppen ezért lehetséges a testenkívüli élmény is, mert nem a testből száll ki a lélek, hanem a "számítógép előtt ülve" kameranézetet vált és körbejárja a teret (ahogy azt egyes számítógépes játékokban meg lehet tenni).

Ha a szellem önmagában képes ide jönni a mi síkunkra, és képes is hatni,pl. röpteti a tárgyakat, beindít dolgokat, stb. akkor ugyan úgy tapasztal és képes hatni a 3D-s viágra.
Átszervezni nem tudja magát az emberi testben, hiszen le van korlátozva az adott testre, egy egóra, és mindent elfelejt ami azzá teszi ami.
Újraszerveződni csak szellemi alakban tud a test halála után, a test által begyűjtött információkkal, de mivel képes, önmagában, szellemi minőségében is tapasztalni, ezért semmi sem zárja ki, hogy szellemként önmagát újraszervezze, fejlődjön.

Nem tudsz hitelt adni az emberi lélek testrablásos módszerének?
Mivel semmit nem tudunk a leszületés miértjéről és hogyanjáról biztosan, ezért semmit sem zárhatunk ki.
Az ember választja ki, hogy hova szület le és ki lesz ő, de a test amibe leszületik vajon megengedte, hogy beleszáljon a lekünk, vagy a test azért jött létre mert a lélek hozta létre, vagy az Isten teremtette a testet gyermeke számára?
Az állatnak miért nincs lelke?
Talán azért mert az emberi lélek nem akarja egy macska testét megszálni, mivel általa nem bontakozhat ki?!
Lehet, hogy alapjába véve az ember is egy lelketlen állat mind a többi, de testi adottságai megfelelőek voltak, hogy szellemi lények kifejezzék magukat általuk ezen a világon ezért ezek a teremtmények megszállták az emberi fajt, és ezeket a teremtményeket mi léleknek hívjuk.

Habár én nem tudom elhinni, hogy az állatoknak ne lenne leke! Amikor belenézek egy állat szemébe látom ott az értelmet, az egyént.
Attól, hogy nem állítanak fel fizikai elméleteket és nem építenek űrrakétát még nem jelenti azt, hogy nincs személyiségük, lelkük.

Nem tudom, lehet, hogy lélek nélkül is lehet élni, lehet, hogy amit mi a saját lelkünknek vélünk, azok nem is mi vagyunk, csak egy a testünket megszállt szellemi lény, akivel szimbiózisban élünk és cserébe tőlük kapunk képességeket, plusz tulajdonságokat.
Bármi lehetséges!?

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.29. 10:59

igazad van, a megnevezés fontos, de ma már semminek nincs igazi jelentése a köztudatban. valahogy elmosódtak ezek a dolgok. régebben a beavatottak őrizték ezt a tudást, de mára már sokminden kiszivárgott és "cirkuszi mutatvány" lett. a démon és a pokol közvetlen összekapcsolása sem teljesen korrekt dolog. azt hiszem eredetileg ez egy görög szó, ami a túlvilági lények egy csoportját jelöli és nem feltétlenül gonosz. egyébiránt az, hogy mi gonosz, azt mindíg az adott kultúra vagy egyén dönti el. vagyis eléggé szubjektív dolog. van aki szerint nincs is olyan hogy gonosz, az mindössze a létezés árnyéka, egyfajta félelem és az abból fakadó tettek következményei. így inkább egyfajta gyengeség. tényleg csak hozzáállás kérdése, dehát az szabja meg hogy ki vagy, hogy hogyan állsz hozzá, hogyan értelmezed a dolgokat. szerintem ez az élet menete, értelme. a sors az egy fix, előre megírt dolog, amin nem tudsz változtatni. csak a hozzáállásod változik, azaz te magad. az számít, hogyan éled meg a történéseket és ez hogyan befolyásol, alakít téged.

a lélek nem a testben lakik? végül is nem. és igen. a test és a lélek két annyira különböző minőség, hogy nem lehet rámondani, hogy egyik a másik része, ugyanakkor mégis egységes egészet alkotnak a szellemi és éteri mőséggel is. ezért van az asztráltest, hogy a kettőt összekösse. az mindkettő része. felfoghatod úgy is mint valami vr sisakot (persze csak nagyon nagy vonalakban), meg egyéb perifériákat, ha már mindenképpen számítógépezünk. azért ez így nem teljesen igaz, csak azért írtam, hogy más szemszögből is látszódjon valami. az tény, hogy a lélek hozzá van kötve a testhez, de az egyfajta menedék is számára, ugyanis egy olyan tudatállapotot és helyzetet biztosít neki, ami megvédi az asztráltér egyéb entitásaitól. kivétel, ha valahogy kaput nyit nekik és hozzáférnek. ezek a károkozó lények már nem olyanok, mint az éteriek, ők azok akik rendesen megszállják az embereket.

az emberi létforma belekényszerít egy bizonyos tudatállapotba. ez nagyobbrészt a struktúrális és a minőségi jellemzők következménye. kisebbrészt az egyén körülményeinek - sorsának a hatása.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 05:39

Köszi Tyrael a véleményt.
Itt van még egy kis olvasni való:

http://www.xmenclub.hu/gettext.php?user_id=9&append=1

Képekkel illusztrálva.Ki-ki maga döntse el,hogy elhiszi-e amit ott lát....
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.30. 08:40

Csak a képekkel kapcsolatban: hamisitványok legalábbis a felső kettő, régen is voltak "vicces" kedvű fotósok nem is kevés. Az alsó képen digitális kép van, ami sokszor foltos lesz, kitudja miért. A szellem nem igy néz ki,de ez megint csak magán vélemény! Homályos füst szerűek inkább,és hirtelen helyet változtatnak néha, vagy lassan átlebegnek a falakon is. Ritkán öltenek alakot, de akkor minha ott se lennénk élik az "életüket" nem is tudják sokan hogy halottak!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 08:42

Szerintem mindegyik hamis.
Én még nem láttam olyan szellem fotót,ami meggyőzött volna a hitelességéről.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 08:55

Ha már szellemek,mi a véleményetek az EVP-ről?
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 09:10

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.30. 11:13

Ez valószinűbb, mint a videók. Én is csináltam ilyen felvételt 1x, igaz véletlen volt. Marhultam és bekapcsolva felejtettem amig lenem járt a szallag. Visszahallgattam és beszéltek rajta de vissza felé! Ezt onnan tudom mert studió magnó volt és visszafelé is le lehetett játszani. Németül karatyolt a borzalom! :mrgreen: És fémesen vagy hogy. De hogy mit azt nem tudom.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 11:17

Akkor elég mázlista vagy,hogy relatív ilyen rövid idő alatt sikerült valami.
Kiváncsi lennék rá.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.30. 11:41

Mázlista.. lehet, de ez már nagyon régen volt,még 20 éves voltam kb. hol van az már,a magnó is rég nincs meg szallagos volt.
Sokáig azt hittem valami régi felvétel van rajta, de mivel németül volt, nem lehetett az. És a szallagot én vettem újonnan.
Én mindig is vonzottam a "másvilági" lényeket, gyerekkorom óta keresem kutatom őket, rendes némelyik.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 11:46

Saját véleményem szerint,mint ahogy te is írtad az EVP-nek nagyobb az esélye,mint a képi megjelenítésnek,de ha körülötted ilyen "sűrűn megfordulnak" akkor érdemes lenne jó mélyen beleásni magad a dolgokba,ha még eddig nem tetted meg.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.30. 12:40

Éppen hogy abba hagytam..nem jó ezzel "játszani"! sokszor azt sem tudom ki jelent meg, ufo, szellem, vagy valami szent vagy netán démon! Nem ajánlom senkinek sem! Allig tudtam belépni ide! :shock:
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 12:57

Az tény,hogy az embernek ahoz,hogy ilyesmibe bele fogjon nagyon oda kell figyelnie magára,a körülményeire,mert egy kicsit mondjuk rosszabb passzban van és baj is történhet.
Hírtelen kiváncsiságból nem szabad.
A másik,meg nem árt ha van hozzá türelme,kitartása.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.06.30. 13:03

Türelmem az van, és kitartásom is, de nem élek egyedül, és a családomra is gondolni kell! Ez már több mint megfigyelés,ez kapcsolat! Hát igen nem lehet majomkodni velük!
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.06.30. 13:13

Ebben is egyet kell értsek veled 100%-osan.
Ez igazából egyedülálló embereknek való,akikkel max csak olyan személy van ott aki segítí őt ebben.
Bár az EVP-NÉL nem is tudom,de lehet annál is az a legidálisabb,még nem találkoztam senki olyannal aki ezzel foglalkozott.
ElőzőKövetkező