A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.09. 22:20

Faußtinnak jok a beszolásai :D:D
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Re: Csodak, nem e vilagi megjelenések, Kapcsolatok

Szerző: Valka » 2008.06.12. 17:09

úgy döntöttem én is megosztom egy ilyen élményemet.
pár hónappal ezelőtt - talán ősszel - egy éjjel arra ébredtem, hogy nem vagyok egyedül. éreztem valaminek a jelenlétét, de nem csak azt a szokásos "mintha lenne itt valaki" félét, hanem teljes bizonyossággal, olyan szinten tudtam a jelenlétéről, mint ahogy most ti biztosak vagytok a monitor jelenlétében, amit néztek. arra ébredtem, hogy kommunikál velem ez a valami, de nem hanggal és nem is telepátiával, hanem inkább valami emocionális közlés volt, de tisztán értettem, hogy mit akar. akkor. hogy mi volt az, azt nem tudnám leírni, de azt tudom, hogy valamit akart tőlem, hogy megtegyek, ami nekem nem tetszett (valamilyen érzést irányított belém, ami a lelkiállapozomat(?) próbálta befolyásolni), ezért 'ellöktem' magamtól ezt a megnyilvánulást. akkor fordultam meg, de nem láttam semmit, a jelenlét érzete is megszűnt 1-2 mp-en belül. mindent összevetve nem éppen őrangyali vagy isten találkozás volt, a legjobb szó talán a nyomasztó lenne, de az nem eléggé kifejező. először életemben elsőkézből tapasztalhattam meg egy nyilvánvalóan létező test nélkül jelenlévő szellemi megnyilvánulást. persze korábban nekem is voltak olyan élményeim, mintha érezném istent, vagy valakit, valamit, ez szerintem mindenkivel így van. de ez más volt. minden szinten valóságos, szinte kézzelfogható. egyszerűen nem tudom jobban leírni. amíg tartott a kommunikáció egy kép-féleség jelent meg az agymban róla, leginkább egy "narancsvörös" ovális mozgó kontúrokkal rendelkező valami, amit széles "fekete" udvar vett körül. tudom, hogy hülyén hangzik, meg sokan beszélnek ehhez hasonló marhaságokat, de ez nem az. ennél jobban nem tudom visszaadni ami történt. nem álom volt, ezt már most leszögezem - ha volt valami valóságos az életemben, hát ez az volt.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.06.12. 19:41

Nekem is voltak hasónló élményeim, azt hiszem valami ősi életforma lehet, akinek mások a rezgéstartományai mint nekünk.
Hasonló érzés a szellemek jelenléte. Sok még a relytély, de ez benne a jó!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2008.06.14. 14:02

nem tudom mi lehetett, de már maga az érzékelés és a kommunikáció is olyan tapasztalat volt amit azelőtt nem ismertem. azt hiszem valamit aktiválhatott az agyamban amin keresztül létrejöhetett ez a kontaktus.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.06.14. 16:04

Lehetséges, sok titok rejtőzik bennünk ami idővel aktiválja magát, vagy valaki inkább.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2008.06.16. 17:29

már csak azért is gondolom ezt, mivel az addigi érzékeléseimnek még köszönőviszonya sem volt ezzel, gondolom hogy egy másik, addig nem használt érzékszervem lépett működésbe. talán a tobozmirigynek is nevezett harmadik szem. bár ez elég hülyén hangzik. az a baj, hogy már elkoptatták, elbagatellizálták ezeket a fogalmakat.
no avatar
User

fecske

Szerző: fecske » 2008.08.14. 08:28

Körülbelül 10 évvel ezelőtt volt egy nagyon intenzív álmom, ezzel a témával kapcsolatban.
Elalvás előtt olvastam arról, hogy a macskaszemű ufonauták mikor elraboltak egy amerikai nőt, és azt nem altatták el, hanem ébren kezdték vagdosni, vizsgálni lekötözve. Ez a nő kiugrott a testéből, és a földönkívüli lény azt ordította: "Takarodsz vissza a testedbe te átkozott médium!" Nagyon fel voltam háborodva, és ekkor mát tudtam, hogy van olyan törvény, hogy úgy mint fent, úgy mint lent. "Milyen lehet az Isten, ha ilyenek a teremtményei?" Ezzel aludtam el. Nagyonmegrázó álmot láttam.
Olyan érzésem volt, minha elhagytam volna a testem, és annélkül álltam a konyha ablakban. Rekkenő agusztusi hőség volt. És ez a szózat hangzott akkor hozzám: "Ha én olyan lennék. Nézz ki az ablakon, és nézd a zöldellő mogyoróbokrot. Amennyi őrültséget ti már elkövettetek, akkor én erre a világra akkora hótakarót küldenék, hogy minden kifagyna most nyárvíz idején." Közben láttam a hatalmas havat, és éreztem a hirtelen hideget. "Nem maradna élő ember a földön. Igaz, meg is érdemelnétek. De én nem vagyon olyan. Könyörületes vagyok, és megvárom, hogy tanuljatok, változzatok. Mert idővel változtok. Rendkívül türelmes vagyok. Különben a gonoszt, hogy tűrném meg a világban? Rég kipusztítottam volna." Ekkor úgy éreztem, hogy kivágódik a hálószoba ablaka, és akkora hideg szélvihar söpört be, hogy fogvacogva ébredtem fel.
Sok csodálatos álmom volt.
no avatar
User

fecske

Szerző: fecske » 2008.08.14. 08:44

Öt éves voltam, mikor életem első jelenését láttam, fényes nappal délben.
Édesanyám az ebédet főzte, és az akkor szokásos hímzett falvédő volt a falon. "Az én Jó Istenemet könyörögve kérem, hogy a kedves családomat minden rossztól őrizze meg nékem." Akkor még nem tudtam elolvasni, de a hímzés nagyon tetszett, és sokat nézegettem. Akkor is éppen ezt a képet néztem, mikor mellette jobbra a falon egy élőképet láttam. 3d-ben láttam kb. 19-20 éves fiatalokat táncolni. Akkor még nem tudtam, hogy matyó népviseletben. Ligetben, vagy hegytetőn lévő tisztáson lehettek, mert láttam fákat is, és fújt a szél. A lányok hajában a szallagot, és a legények kalapjában lévő szallagot is fújta a szél. Körtáncot táncoltak, nagyon vidáman voltak. Akkor az első szobából egy férfi hangot hallottam, mint mikor a rádióban olvassák fel a híreket. Nékünk akkor még nem volt rádiónk, mert a villanyt sem vezették be még akkoriban a falunkba. Csak telepes rádiója volt pár embernek. Mondtam az édesanyámnak, hogy mit hallok. Ő mint általában akkoriban az idősebbek, nem vette komolyan, hogy mit hallok. "Biztos, hogy szemben a Mari néni hallgatja a rádióját azt hallod. A gyerekek sokkal jobban hallanak."
Válaszolta erre, de engem annyira izgatott, mert nem értettem a szöveget, azt sem, hogy milyen nyelven beszél az ember. Kiszaladtam az utcára mezítlább, mert nyár volt. Senkit sem láttam, sem nem hallottam. A Marinéni ablaka is zárva volt, és csönd volt. Az zavart a legjobban, hogy még édesanyám sem tudott erre a dologra magyarázatot adni.
Azután megtanultam, hogy vannak olyan dolgok, amit nem is érdemes elmondani másoknak mert nem értik meg. Úgy mint a vaknak is hiába beszélünk arról, hogy milyen szépen süt a nap, és milyen szép a virágzó napraforgótábla.
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.09.07. 06:23

Üdv !

Nagyon zavar, hogy Istent mindenki kereszténynek álltja be. Tudom, hogy Európában ez a fő vallás. Isten nem keresztény, de még csak nem is vallásos, Ő egy meg nem nyilvánult erő, amit halandó tudat fel nem foghat.
A valláásokat emberek alkották . A felsőbb kaszt tanulta a metizikát., az egyszerű népnek megalkották a vallást ami itt nyugaton a bűntudatra és a félelemre épit. Abban az időben különben sem tudtak olvasni az emberek, kevesek, főként a papok kiváltsága volt ennek elsajáttása, az is latinul.
ezért egy magyar parasztnak nem is volt lehetősége utánanézni a dolgoknak.......

mit tudhat egy hangya az űrkutatásról : )
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

Szerző: Valka » 2008.11.08. 00:28

nem mindenki állítja be kereszténynek. sajnos rossz oldalról közelíted meg a témát. a keresztények soha nem állították, hogy isten keresztény lenne, ez teljesen értelmetlen. emberi tulajdonság, hogy a dolgokra 'cetliket ragasztunk', hogy könnyebben tudjuk kategorizálni őket. ezen cetlik alapján azonosítjuk be mindezt, ami az ismereteinket jelenti. istent persze nem lehet behatárolni, de ennek ellenére megtesszük. te is. elég ,ha csak rágondolsz, máris behatároltad. őszintén szólva én úgy gondolom, hogy a világban különféle teremtőerők működnek, különböző 'szinteken' és az emberek képesek ezekből felfogni valamennyit, aztán összegyúrják ezeket a tapasztalatokat a saját szájízük szerint és igyekeznek másokkal is elhitetni, hogy az isten. így lesznek a vallások. persze ez csak az egyik oldala a történetnek. más szemszögből úgy is lehet mondani, hogy a különböző érdekcsoportok igyekeznek befolyásolni a tömegeket, hogy ezáltal még inkább irányíthassák a dolgok menetét a világban. na és persze azt se felejtsük el, hogy a magasabbrendű értelemmel rendelkező nem emberi lények aktívan részt vesznek ebben, sőt valószínűleg ők irányítják az egészet, csak olyan magas szinten művelik a beavatkozásaikat 'világunk' menetébe, hogy az avatatlan kutató sosem jön rá, mi zajlik a háttérben.

ezen a világon mindennek két oldala van (minimum; v. legvégső szempont szerint, melyben a teremtés még szerepet játszik). ezt úgy szokták mondani, hogy minden rosszban van valami jó. nem lehet ezen a világon semmi olyat tenni, ami pusztán egy irányba hat. azt csak a teremtés tudja.

igazából azt akartam mondani, hogy a világnak minden ' szintje' egy 'helyen' van, csak más frekvencián létezik. olyan mint a különböző rádióhullámok. nincsenek azok sem 'máshol' (egymáshoz képest), csak a különböző készülékek más-más hullámhosszra vannak hangolva, így csak az létezik számukra, amit fogni tudnak. a világ azonban összetett és ezek a 'frekvenciák' mind függenek egymástól. olyan ez mint biológiaórán a tápláléklánc. egyfajta körforgás megy végbe. a szellemi régiók befolyásolják a tudatodat, de amit gondolsz és érzel az hatással van a szellemi szférára. ez csak egy kis betekintő a dolgok menetébe, de nem is ez a lényeg, hiszen ezek csak szavak, melyek értelme gyakorlatilag mindig átértékelődik egy kicsit, ahányszor csak elolvasod, ezért nem is lényegesek. csak az számít, hogy mit idéznek elő benned, mert az egy egész világ, ami belőled, mint emberből keletkezik folyamatosan. ez is része a teremtésnek és része istennek. ki tudná felfogni a teremtőt a maga valójában? normális emberi ésszel nem lehet. de ki tudna felfogni a magad valójában téged, vagy engem? alighanem kizárólag isten maga. felesleges azon vitatkozni, hogy ki gondolja a dolgokat jól, vagy rosszul. mindenki téved! ne ítéld meg az embereket a világuk alapján. mindenkinek igaza van! :))) ha viszonyítani akarnék akkor azt mondanám, hogy olyan, mintha azt akarnánk eldönteni, hogy melyiknek van igazabb képe az emberről; egy kutyának vagy egy macskának? semmi értelme. egyik sem foghatja fel, de végül is mindkettő valódi 'lény' ezért a szempontjuk igaz, mivel hatnak a világra. kapizsgálod már? ha egy ember viszonyát istenhez megítéled, magát az embert ítéled meg. de mivel neki valahol igaza van, ezért magát az istent ítéled el. ha ő mint keresztény keresztényinek látja, azzal sem téved nagyobbat, mint mikor te azt mondod, hogy nem olyan. egyébként sem tudhatod, hogy ez nála mit takar. nem lehet, hogy végül is te cetlizted fel a keresztényeket?

az egyetlen rossz amiről én tudok, az a rosszindulat. az egyetlen bűn amit ismerek az a hazugság és a megtévesztés, akár másokkal, akár magaddal szemben. a többi maga az élet.
no avatar
User

pelgrim

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
10

2014.05.21. 21:48

Szerző: pelgrim » 2014.05.21. 23:24

Volt nekem is hasonló élményem, de nem nevezném csodának, csodák, véletlenek, sem e világtól idegen dolgok szerintem nem léteznek, ezek csak kategóriák ahova olyan dolgokat sorolunk, melyeket nem tudunk megmagyarázni. Mikor valami véletlen történik, röviden tűnődünk fölötte, de csakhamar megfeledkezünk róla. De ha egy esemény nagyon szembetűnő, akkor a hívő vallásos emberek természet fölötti dologról, csodáról vagy Isteni beavatkozásról beszélnek, míg a szkeptikusok csűrik-csavarják a dolgot, csakhogy ne kelljen elismerni, hogy olyan dolog történt amit nem tudnak megmagyarázni. Pedig szerintem van rá egy eléggé egyszerű és helyes magyarázat.
Létezik ugyanis egy alig ismert magasabb rendű természeti törvény, amely minden más törvényt alkalomadtán felülír, és egy ilyen alkalom lehet az ember utasítása. De az ember nem ismeri ezt a törvényt, ennek következtében ez a törvény többnyire csak véletlenszerűen érvényesül. Az ember azonban megismerheti ezt a törvényt és megtanulhatja hogyan alkalmazza. Akkor olyan dolgokat visz végbe melyeket korábban csodának minősített. Ez a törvény Isten egyik 'arcvonása'. Názáreti Jézus Ismerte ezt a törvényt és módjában állt tudatosan alkalmazni.
Következő