Szerző: golyho » 2011.11.22. 10:31
VÉGTELEN
A végtelen meg nem értése (beláthatósága) abból adódik, hogy az agy véges számú sejtjei zárt térben helyezkednek el. Az agyban keletkező gondolat (ez nem anyag!) azonnali rezonanciát vált ki a szomszédos agyakban, a Föld másik részein, a Tejút másik részein, az Univerzum másik részein, a végtelenben is. Ergo: sebessége végtelen! Lehet fordított vagy alternatív gondolatáramlás is.
A végtelen leírásakor elengedhetetlen egy fogalom, a világTudat (Isten, szellemvilág, örök vadászmezők, mindenható, stb.) elfogadása! János evangéliuma így kezdődik: Kezdetben vala az ige (értsd: gondolat, ötlet, idea), stb.
Három, egymástól függetlenül mozgó sík határozza meg a végtelent, amelyek egymáshoz viszonyított helyzete egy húzott spirálison {[m;l]dφ} bárhol lehet irányítottság nélkül.
Az [x;y], [x;z] és [y;z] végtelen síkokon merőlegesen áthaladó, a teljes vertikumban végtelen állóhullám-sor fraktálszerűen minden hullámhosszon és minden frekvencián rezeg. Belátható, hogy a három végtelen síkon a végtelen számú hullám elhelyezhető. A végtelenbe nyúló, a síkokra merőleges vibrációk, feszülések, rezonanciák (a nem térbeli dolgokat csak anyaghoz kötődő hasonlatokkal lehet közelíteni) látszólag rögzítik a „teret”: a „végtelenbe kifeszített energiahullámokról” van szó, amelyek itt nem kötődhetnek anyaghoz és időhöz, mert nincs!
A polár- (a spirálok {például a DNS} leírására) és a komplexgeometriai (imaginárius értékek megadása a hullámdinamikában elengedhetetlen) megközelítés hozzáadásával további lehetőségek, bővítések, rálátások és értékek érhetőek el: a dimenziók száma ismeretlen, de legalább három. Közelítő leírásra alkalmas lehet még a Schrödinger egyenlet, a Bessel és ortogonális függvények alkalmazása.
Az Univerzum a Végtelenben van; az anyagvilág nem lehet végtelen. Az anyagvilág (tudományosan az Univerzum) valami módon megszámlálható, leírható, megmérhető, rendszerezhető. A végtelen esetében ez lehetetlen. A káoszelmélet, a kaotika nélkül a végtelen és annak elrendeződése nem látható át.
Az anyaghullámokat el lehet vágni, több felé törnek, szétszakadnak; a végtelen állóhullámok „befelé” robbannak.
A hullámok eloszlását a világTudat kontrollja alatti, káoszt okozó algoritmus határozza meg.
ÉNUNIVERZUM
Ahol a hullámok találkoznak, és egymást kioltják, térgörcs keletkezik, az energiájukból (E = hυ + ?) anyag, és/vagy töltés képződik.
{görcs = bog = dudor = csomó = göcsört}
A világTudat a húzott spirális mentén lüktet, pulzál; ezért kontrollálni tudja a hullámsíkok mozgását és a hullámokból kialakuló görcsöket: az anyag látszólag önszervező lesz.
A görcs összekuszálja a környező hullámokat, újabb görcsöket, majd további káoszt okoz. A görcsök kiszakadnak a hullámsorból: anyag keletkezik, önálló tér jön létre.
A végtelen üresség a világTudat játszótere, ahol a kaotikus rezgéselrendezés nyomán a húzott spirálison függetlenül mozgó síkok a végtelenbe kifeszített állóhullámok miatt örökre rögzülnének, azonban a káoszt okozó algoritmus a kaotika miatt nem hagyja a kialakult „statikus rendet” rögzülni, a változások nyomán a rezgések ütközhetnek: irányváltás, energiacsere, moduláció, stb. következik be, de a hullám teljes kioltása is lehetséges. Ekkor beszélhetünk a Teremtés-ről (idealista) vagy a BUMM-ról (materialista)!
A begörcsölt hullám helyén fellépő vákuum (tömeg-, energia-) vonzást, gravitációt okoz.
A végtelenhez képest ici-pici anyagvilág (a kiinduló hullámtól függően lehet elektron-, Tejútrendszer, stb.) fejlődik, növekszik, majd tömörödik, végül a fekete lyukkal „meghal”.
Az anyagból újra energiahullám keletkezik.
Az idő a világTudat kontrollja alatti anyag élete.
ÉNEVOLÚCIÓ
Az Élet a világTudat kontrollja alatti anyag önszerveződése által kialakított rendezettség.
A világűr anyagának egy bizonyos része összesűrűsödött, Nap körüli pályára kényszerült, bolygó lett belőle. 100 év alatt a Föld talaj 12 cm-t vastagszik (napsugárzásból E = mc2). A Nap körüli csökkenő elliptikus pálya a Nap kisugárzása miatti tömegveszteség, a tömegvonzása {m d2r/dt2 = -γ r/r Mm/r2} miatt stabilnak tűnik.
A Föld légköre eredetileg széndioxidból és ammóniából állt, ami egy szénsavas, szalmiákos meteorit lövedékkel jutott a bolygóba. A Föld középpontja folyékony vasfémekből áll, azaz képlékeny az elektrodinamikus rendszer: eredetileg vas(nikkel, stb.)-vasszilikát meteorit volt, becsapódása szétszórt mindent és felforrt a bolygó. Telérekben található a számunkra hasznos ércek tömege.
Két becsapódás és máris készen állunk az evolúcióra. Süt a Nap, kialakult a légkör, van szén és nitrogén az élőlények kialakítására, meg van a víz. A szenzibilizátor felveszi a foton energiáját és más részecskéknek adja. Anaerob körülmények között is élnek élőlények, például kénsavtermelő baktériumok.
A növények kialakulása a Föld felszínén és a tengerben is lejátszódott, aztán a következő lépéshez kellett egy újabb meteor-lövedék; elpusztult a meglévő élővilág 98 %-a, és kialakult egy újabb. 78 %-s nitrogén atmoszféra burkolja be a ~3,5 %-s vizes sóoldatot és a nagyrészt szilikát- és karbonát-vegyületekből álló földfelületet. Volt már mire építkezni: van talaj és oxigén. Spontán erjedéssel metán is keletkezik.
Az üstökösök tartalmaznak legalább 12 alapfehérjét, köztük glicint; tehát másutt már volt-van élet. A Naphoz közeledő Vénuszi elpusztult élet építőkövei a Földi élet alapja; tőlünk (a Mars vagy) a Jupiter kapja majd a lehetőséget.
A természet élő- és lebontó köre (ásványok és légkör –> növény –> állat –> baktérium és gomba) szoros szimbiózist feltételez a Nap hatására vagy anélkül. {Ábrázolva: A nagy toroid köré merőlegesen legalább négy kisebb toroid helyeződik úgy, hogy a nagy toroid-gyűrű közepében találkoznak.}
Aztán jöhetett a következő három (vagy több) újabb lövedék. Ugrásszerű átalakulások figyelhetők meg az élőlények fejlődésében, ugyanakkor a tudat fejlődése kvázistacionárius. Öröklési tényezők, környezeti hatások és (az ezekből kialakuló) DNS hibák alakítják. A szaporodási módok variálódtak: osztódás, mag, spóra, pete, tojás, elevenszülés.
ÉNTUDAT
Az ember a Tudat kontrollja alatti Földi evolúciós fejlődés eredménye.
A fogamzáskor egy világtudat-foszlány is belép a lénybe az apai (kulcs) és az anyai (zár) rész mellé. A szülők tudata nemzéskor átadódik, a kapott tudat az élet során fejlődik; halálkor ez a fejlettebb tudat visszakerül a világtudatba.
Az előrevivő, a fejlődést kiváltó hajtóerő túlélésre törekvés; a félelem, és annak leküzdése, a kíváncsiság: Például: nem ismerem a tűzet –> félek tőle, de valami okból véletlenszerűen (sokk, éhség, stb.) hozzáérek -> kíváncsian megint hozzányúlok –> kezelni fogom –> kezelni tudom –> ekkor már az eszközöm!
Tudati tényezők a teljesség igénye (és ismerete!) nélkül:
Érzékelés: látás, szaglás, ízlelés, tapintás, hallás, tér-idő,
elektro- és/vagy mágneses tér, gravitációs tér
Bele)érzés: öröm, félelem, szeretet, gyűlölet, sajnálat, vágy, remény, hit, hála
Viselkedés: éhség, szomjúság, csapatszellem, közöny, vonzalom, akaraterő, düh, apátia, ösztön, alattomos gonoszság
Agyi tudat: kérdés megfogalmazása, intuíció, hazugság, hatalmi harc, felelősségvállalás, bosszú, felelősségre vonás, büntetés, emlékezet, problémamegoldó képesség, félelem leküzdése, tudatalatti, igazságérzet
Ha mindezekből kiszűrjük a nem emberi tudat tényezőit, marad az ÉNTUDAT.
Ösztöntudati tevékenység, amely kiemeli az embert: fogamzás – magzat; szülés – csecsemő; nevelés – gyermek; ivarérés – ifjú; felnőtt – nemzés (átörökítés), nevelés, őrzés, tudatosítás; nagyszülői felügyelet – családösszetartás, tanácsadás. Nő vezetésű társadalmak: elefántok, oroszlánok, méhek, hangyák, stb.
Az állatokhoz bújás, a ruha alkalmazása megelőzhette a tűz birtoklását. Az eszközök használata, a raktározás, a családi élet állatoknál is adott, a tűz viszont az emberen kívül csak a sárkánymesékben (dinok?) eszköz.
Eddigi eredményeink a világtudat szempontjából:
- A tűz kezelése.
- Fegyverek kifejlesztése.
- Számok, betűk.
- Szél, víz, nap, stb. energiák gépesítése.
- Mesterségesen tudunk létrehozni szerves anyagokat.
- Az elektromágnes megalkotása.
- Elkezdtük a genetikai térkép megrajzolását.
- Ki tudunk lépni a világűrbe.
- A számítógép megalkotása.
- Az atomenergia megzabolázása.
- Mesterséges megtermékenyítés, genetikus átalakítás.
- Betegségek okának felderítése
- A káosz (és a végtelen) megértése
Az ember belső energiája:
dU = – pdV + TdS + ΣμjdNj + … + κdB + φdq – IdC
I = az emberi aktivitás
C = -R(-υ) az ember kapacitása
R = hajtóerő
υ = frekvencia
Az ember, mint zárt rendszer belső energiáját a mozgás, a testi munka (hő), a sejtek össz- (vegyi) energiája, az elektromosság és mágnesesség (idegrendszer) tevékenysége és a szellemi munka együttese adja és/vagy veszi el. Figyelembe veendő a kereszteffektusok hatása is. Külső energiaforrás: Tejút-, Nap-, Föld-, testenergia, táplálék, információ, anyagi és szellemi szimbiózis.
A ΣμjdNj + κdB + φdq csökkenése betegséghez, előjelváltása halálhoz vezet.
A tudástól soha az életben nem tudok megszabadulni, eladhatom, átadhatom; egyre többen fertőződnek meg vele. Nincs ellene orvosság!
Irodalomjegyzék:
• Bhagavad Gítá – Európa Budapest 1987
• Buddhizmus kiadványai
• Hamvas Béla művei
• Kovai Lőrinc: A nagysámán – Szépirodalmi Budapest 1983
• Martin, Schumann: A globalizáció csapdája – Perfekt Budapest 1998
• Várkonyi Nándor művei
• Újtestamentum – Szent István Budapest 1985
• Szent-györgyi Albert: Válogatott Tanulmányok – Gondolat Budapest 1983
• Varga Csaba: Jel jel jel – Fríg Pilisszentiván 2001
• Cremo, Thomson: Az emberi faj rejtélyes eredete – Védikus Budapest 1997
• Elődi Pál: Biokémia – Akadémiai Budapest 1981
• Hegedüs Géza: Az írástudó – Szépirodalmi Könyvkiadó 1980
• J. Gleick: Káosz – Göncöl - 1999
• Marik Miklós: Helyünk a világmindenségben – Tankönyvkiadó 1989
• Budó Á. – Mátrai T.: Kísérleti fizika – Tankönyvkiadó 1970-77
• L. Ron Hubbard: Scientology kiadványok – New Era Copenhagen 2007
• Nagy J: Általános és Szervetlen kémia – Műegyetemi Kiadó 1993
• K. Lorenz: Az orosz kézirat – Cartafilus Kiadó Budapest 1998
• Lenkei Gábor: Cenzúrázott egészség – Free Choise Kiadó Budapest 2003
• Szolcsányi Pál: Transzportfolyamatok – Tankönyvkiadó Budapest 1972
• Erdey-Grúz Tibor: A fizikai kémia alapjai – Műszaki Kiadó 1972
• Mitológiai Enciklopédia - Gondolat 1988
A hozzászólást 6 alkalommal szerkesztették, utoljára golyho 2011.12.19. 08:38-kor.