A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

-

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

-

Szerző: Geri » 2007.08.28. 23:41

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:42-kor.
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.09. 22:07

Én részt vettem egyik ismerősöm segitségével egy ilyen visszautaztatásban ahol elvileg az előző életbe vitt vissza engem... eléggé megyöző volt..még most is emlékszek pár képre... nem erőltette belém hanem inkább olyan volt mintha maguktol ugrottak volna be... kicsit ilyen videoszerü emlékképek voltak eléggé halványak ,..volt amikor az előző énemből láttam magam volt amikor kívülről de mindenképpen érdekes volt... és azt javaslom h egyszer érdemes kiprobálni... bár lehet h vkinek nem lesz meggyözö nekem az volt :)
no avatar
User

cartman88

Re: miért nem emlékszünk előző életeinkre?

Szerző: cartman88 » 2008.01.12. 20:12

HI!
A reinkarnációnak az a lényege h tanuljunk a hibáinkból. ennek ellenére elég alapvető hibákat vét mindenki fiatalabb korában. akkor hogy is van ez?
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2008.01.19. 22:19

Alapvetően mindenki elkövet hibákat merth nincs csak jo és rossz hanem mindkettőből van nagyjábol/v nem/ arányosan.. érdekes dolog juttott most az eszembe.. ha minden következő életben az előzőt probáljuk meg javitani de a mostaniban is ejtünk nagyobb hibákat amit a következőben kéne kijavitani akkor a végtelenségig születhetünk le ha sohasem leszünk teljesen tökéletesek...bár lehet h a lélek dönti el és nem az Isten h mennyre érzi magát fejlettnek és mikor van az az idő amikor már nincs több szüksége tudásra és szeretetre hanem saját kis energiaközponttá válik és csak azért születik le h segitsen mások lelki fejlődésén és h jobbá tegye a világot..
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.02.08. 18:32

Sziasztok.
Látom igen ellentmondásos gondolatok születnek ebben a témában.
Én is felhoznék egy álltalam "kreált" dimenziót.
Szóval Lacinak ahhoz a hozásszólásához, hogy több mint 100 milliárd ember élt valamikor a földön ebből csupán most 7 milliárd van. Nos elfogadjuk az az alternatívát, hogy a szellemvilágban töltött mondjuk 2 perc a földön megfelel 600 évnek akkor ez igen érthető. Lehet, hogy sok lélek olyna szintet ért el időközben, hogy más fejletebb kultúrákba, dimenziókba, világokba született bele. Fogalmam sincs, csak egy elmélet. De ha elfogadjuk, hogy a túlvilágon töltött pár mp mefelelhet a földön több száz évnek akkor érthető, hogy miért töltik sokan odaát a "szabadságukat". Illetve az előzőleg leírt dimenziók-beleszületés elméletre alapozva is helyes lehet a viszonylag kevés lélekszám. Nem mondom, hogy ez így van. Ez is csak puszta elmélet. De, ha azt nézzük, hogy nincs reinkarnáció akkor mi értelme az erkölcsnek? Kénye kedvére ölhetne mindenki mert úgyis "csak egyszer élünk" filozófiát követi! Túl öszetett a dolog!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.02.08. 20:18

Ahogy a mai világot elnézem, igen sokan ölnek "kényükre-kedvükre". Ami aggasztóbb, ez a szám növekszik. Meredeken.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.02.09. 21:45

Természetesen nem ezt az álláspontot dícsérem.
Isten rá a tanúm.
Egyébként szerintem előző életeink befolyásolják jelenlegi érdeklődési körünket.
Legalábbis szerintem. Az is lehet ami előző életedben voltál, az most abszolút nem érdekel, vagy épp ellenkezőleg. Ami előző életedben/életeidben voltál az/azok érdekelnek csak igazán. Így elkerülhető a "fölösleges" tanulás. De ez sem több puszta elméletnél. Bizonyítani nemt udom, mint ahogy azt sem, hogy a föld belselyében egy "vasgolyó" van körbe folyékony magmával...
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.03.14. 15:21

Kedves Aranylaci !

A reinkarnációval mint tény nagyon pontosan foglalkozik a metafizika, hivatkozva a keleti tanokra, a zoroasztrikus iskolákra és Schultz és arab misztikusokra. Remek forrás René Guénon, Hamvas Béla és Julius Evola. De ezeket bizonyára tudod.
MInt minden vallásnak, a kereszténységnek és a buddhizmusnak is van egyszerűbb változata a hívők felé, ez közérthető, nagymértékben leegyszerűsített változat és van az ezoterikus ami ugye azt jelenti, hogy beavatott.

ennek fényében a buddhizmus fő tanítása, hogy minden amit érzékelünk a tudatunkból származik, tehát ha uraljuk tudatunkat ( ez nagyon nehéz ) bármi történhet velünk. Erre remek példa a Mátrix c. film

Ami ennél is érdekesebb, hogy a reinkarnáció nem korlátozódik a földre,főleg nem mindig ugyanabban az országba születünk újjá, és NEM IDŐFOLYTONOS. ez azt jelenti, hogy ha valaki ma meghal, születhet 1450 - es években is Japánba vagy ahová akar, ezt nyilván a karma is meghatározza
Nagyon fontos, hogy a tudatszint csak emelkedhet, tehát emberből nem lesz újra csiga....

Békesség
Na
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.03.14. 20:37

Van olyan nézet miszerint a lélek súlysan visszaeshet.
Ez akkor fordúlhat elő, ha valaki túl korán kap beavatást (valódi beavatást). Ilyenkor, ha egy beavatott, emelkedett lélek aki valami alacsonyabb szintű élmény rabjává válik, akkor visszazuhan.
Pl. ez lehet a szex. Egy beavatott személy aki még nem lépet túl a szexualitáson és a beavatás után a szexuális energiák viszarántják, mivel ez az energi nem összeegyeztethető azzal az energával ami a beavatottat átjárje.
Ez azért van mert a beavatás után az energia más úton halad a testben, és lekerüli a nemiszerveket, az ezért felelős csakrát.
Ha ez a csakra feléled, az "kisüti" az emelkedett energiaáramlatot.

Én ezt olvastam.
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.03.15. 12:44

Igazad va Gabe, bár szerintem túl fiatalon nem lehet beavatottá válni mert nincs meg hozzá a szüxséges tapasztalat, ha meg már valaki beavatott lesz, valószínűleg nem érdekli a testi vágy.
A keleti szerzetesek nagy része sem beavatott, bár törekszenek rá, végzik a gyakorlatokat,mégsem érett rá mindenki.
Mielőtt Kína megszállta volna Tibetet szinte egész Ázsiában az volt a szokás,hogy a másodszülött fiút kolostorba adták szerzetesnek.
Bár ott a vallás a mindennapok szintjén van jelen, egészen beépül az emberek minden percébe, még ott is előfordul, hogy valaki megtéved. Ajánlom a Karma c. tibeti művészfilmet.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.03.15. 13:49

Az igazi beavatáshoz nem testileg, hanem lelkileg kell felnőni.

Hallottam, hogy rendeznek beavatásokat, meg jöttek emberek, hogy de jó be lettem avatva!
De ez hazugság, nem igazi beavatás!
Akárkit nem lehet beavatni. Aki lelkileg fejlet, és a "jedi" oktatást megkapta, és ezután a mesterek úgy látják akkor megkapja a beavatást.
Itt nem csak "testben" élő mesterekről van szó, hanem azon mesterekről, akik odaátról, illetve más világokból tanítják a leendő beavatottat.
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.03.15. 23:44

Én is így látom ezt a dolgot. Hétköznapi értelemben sok mindenbe lehet beavatást nyerni,ennek is több fokozata van. Például az is egyfajta beavatás amikor megtanítanak különféle energiákat irányítani, pl. reiki.
Igazi adeptus csak abból lehet akit kiválasztanak, gondolom ezért vannak a titkos társaságok. rószakeresztes, szabadkőműves....
Ha valaki be akar jutni egy kolostorba keleten, nagyon sokszor elzavarják és csak azt veszik fel tanítványnak aki elég kitartó .
Olvastam egy újságban egy magyar lányról aki egy kínai kolostorban akart tanulni,jó pár évig járt a nyakukra mire behívták beszélgetni. Azt mondták felveszik,de ha belép a kapun már nincs visszaút,többé nem hagyhatja el a kolostort.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.03.17. 21:23

Üdvözletem!

Én is azokkal a tanokkal értek eggyet, miszerint egy beavatáshoz nem testileg hanem lelkileg kell felnőni, ugyanis előző életeink tapasztalatait nem dobhatjuk suttba, mert akkor nem lenne értelme a tapasztalatszerzésnek. Van tehát egy titkolt mélységes tudás, ami idővel úgysi felszínre fog törni, és nem pusztán a kor előrehaladtával, hanem a lélek beteljesedésével.
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.05.05. 21:08

Dalai Láma halála után újra Tibetbe születik, és niután megtalálták az új testben , elkezdik a tanítását.
Hiába volt előzőleg egy megvilágosodott bölcs, a tudás nem fog beugrani .:)
Nagyon keményen kell tanulnia hosszú évtizedekig.
A beavatás nem olyan egyszerű dolog, hogy csak úgy meg lehessen szerezni.
Fiatalon nem lehet megszerezni mindazt a tudást amitől megnyíkik az ember tudata és megszabadul szellemikorlátaitól
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.05.06. 07:49

Hogy találják meg, hogy melyik testbe "költözött" ismét? Gondolom van egy lámadetektoruk. :mrgreen: :mrgreen: Viccet félretéve, nem akarlak megsérteni!! Csak kíváncsi vagyok, hogy honnan tudják, hogy kibe született újra a Dalai Láma? :roll:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.05.06. 08:04

Szép napot! :)
Belekotyognék! :shock:
A dalai láma halálát követően, a szerzetesek keresésbe kezdenek egy kis gyermek, a láma reinkarnációja, vagy a yangsi (yang srid) után. A reinkarnáció fő jelének azt tartják, ha felismeri a megelőző dalai láma személyes tárgyait. A reinkarnáció keresése általában több évet vesz igénybe. A reinkarnációt ezután Lhásza-ba viszik, hogy a többi láma tanítsa.

A tibeti buddhizmus Gelug irányzatának vezetője, az egymást követő dalai lámák egy tulkú vonalat formálnak, ami 1391-ig nyúlik vissza. A jelenlegi – tizennegyedik – dalai láma Tendzin Gjaco. Minden második tibeti buddhista szekta elfogadja a dalai lámát Tibet vallási és politikai vezetőjének, és mind a négy iskola vezetője a Tibeti hagyományok legfőbb lámájaként ismeri el. Igazából a pancsen lámának magasabb vallási rangja van a dalai lámánál, így a dalai láma inkább átmeneti vezetőnek tekinthető. Ez gyakorlatilag Tibet uralkodójává, valamint államfőjévé tette a pozíció betöltőjét. A dalai láma a fővárosából Lhasa-ból igazgatta az ország nagy részét (a 17. század közepétől 1959-ig, amikor a dalai lámának Indiába kellett menekülnie).A dalai lámák a hit szerint Avalokitésvara, az együttérzés bódhiszattvájának megtestesülései, akit tibeti nyelven Csenrézi-nek neveznek. A bódhiszattvák olyan megvilágosodott lények, akik saját nirvánájukat elhalasztva az újjászületést választották azért, hogy az emberiséget szolgálják.Gyakran teszik hozzá az „Őszentsége” megnevezést a dalai láma titulusa elé. A dalai lámáról gyakran azt gondolják, hogy a Gelug iskola feje, de a pozíciója hivatalosan a Ganden Tripahoz tartozik. A tibetiek a dalai lámát Gyalwa Rinpochenak vagy Yishin Norbunak nevezik.

Forrás: http://www.bekg-bp.sulinet.hu/w9/tremlo ... 20lama.htm
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.05.06. 13:30

Kiváncsi lennék, hogy volt-e már, néger, fehér, rézbőrű, valamilyen benszülött vagy pl. japán Dalai Láma?

Szerinem képtelenség megtalálni a reinkarnálodott lámát, mert a Földön bárhová leszülethet, ha egyáltalán a Földre születik vissza, arról nem is beszélve, hogy akár jópár évtized is eltelhet mire újra születik.

Gabe
no avatar
User

chottosan

Szerző: chottosan » 2008.05.06. 21:33

Üdv !

A Dalai Láma keresésében a szerzetesek az asztrológiát hívják segítségül. A csillagok állásából következtetik ki a lehetséges újjászületések helyeit, mindet fel is keresik és ahogy Laca írta , különböző próbáknak teszik ki a jelölteket.
Az írások úgy tanítják, hogy a Dalai Láma tudata már olyan fejlett, hogy irányítani tudja hová szülessen le.
Tudatunknak végtelen teremtő ereje van csak sajnos nem tudjuk felszabadítani korlátaitól.
500 évvel később Jézus is ezt mondta
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.05.07. 19:01

Az a lélek a Dalai Láma, akit annak nevelnek... nekem inkább így hangzik az egész. Tesztek elé teszik ki a gyerekeket? 100 gyerekből 10 biztos ugyanúgy reagál, akkor meg, hogy is van ez?
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.05.15. 07:39

Ezt találtam valahol és számomra ez a legelfodhatóbb:

Miért nem emlékszünk rá, hogy mit vállaltunk?

A lélek odafenn megválasztja magának a segítőivel azt, hogy mit szeretne a jelen életében megtapasztalni, s ezt milyen életkörülményekkel. A lélek tudata a Földre érve elhomályosul, így már nem emlékszik arra mit vállalt, s sokan csak lázadoznak ellene, holott mindent saját maga választott.

A tudatalatti emlékszik mindenre, amit korábban már megtapasztalt, de nem véletlenül borul a felejtés homálya a tudatos elmére. Ha az összes előző életének tapasztalataira emlékezne a lélek, képtelen lenne azt feldolgozni. Gondoljunk csak bele, hogy az adott élet egy-egy traumáját sem tudjuk sokszor feldolgozni, mi történne, ha több előző élet hasonló kellemetlen emléke zuhanna ránk? Nem bírnánk elviselni.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.13. 12:16

.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Valka 2008.06.13. 12:22-kor.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.06.13. 12:20

1.szerintem nem igaz, hogy iskola jellegű az élet.
véleményem szerint a léleknek vannak vágyai, amiket ebben a korlátolt 3 dimenziós világban tud vagy akar kiélni. csakhogy könnyen a rabjává válik ennek, ezért a vágyai újra és újra arra késztetik, hogy "leszülessen". természetesen nem pusztán az érzéki örömök kiéléséről van szó. van aki szenvedni szeret, mások építeni és van aki abban leli örömét, hogy megpróbálja kijátszani a rendszert. a lényeg az, hogy ez olyan mint egy játék, csak ha addiktívvá válik, vagy olyan szinten fruszrálja a visszatért lelket az élete kudarca, akkor újra és újra visszatér. ez része a teremtésnek, nem egy börtön vagy ilyesmi, senki nem kényszerít, hogy újjászüless, magadtól jössz. odaát a lélek tudja, hogy ez csak egy játék, tudja mit kell tennie, ezért nem fél semmitől. valójában mindíg is a magasabb dimenziókban marad, a test csak a 3D-be "bemerített" mása. ahogy egy 3D-s test áthalad egy 2D-s "lapon" s hagy maga után 2D-s lenyomatot (pl. egy gömb először pont, majd egyre táguló, aztán kisebbedő kör, majd újra pont) úgy hagy a többdimenziós lélek 3D-s testet maga után itt, s ahogy halad az időben, az úgy változik (öregszik). azért nem emlékszünk az előző életeinkre, mert nincs mire emlékezni. a lélek (valójában szellem) sokkal magasabb tudati szinten van, azon a szinten "emlékezik". az itteni értelme, emlékei, gondolatai nem érnek egy fabatkát se.
ami itt "lent" történik, az egy előre megrendezett színjáték, amiben mindenki felvállalhat egy szerepet, amit aztán végig kell játszania. ez a sors. ezen nem tudsz változtatni. rajtad csak annyi múlik, hogy miképpen éled meg, fogod fel azt ami veled történik. írtam, hogy olyan mint egy játék. nos ez a játék "nem játék", természetesen értelme és célja van, rajtunk, a mi kis dolgainkon túl is. vannak rendszerek melyeknek a szellemek részei, - tagjai ha úgy tetszik - melyek magasabb célt szolgálnak s ezek felé tartozunk egyfajta kötelességgel. pl. aki emberként él az valszeg mindíg is ember marad. egyrészt azért, mert mivel ezt ismeri, a vágyai erre irányulnak, másrészt a rendszer aminek része, nem engedi el egykönnyen. ha pl. valkit "elvisznek az ufok" egy idegen bolygóra és túléli, aklimatizálódik, ott marad "sokáig", akkor legközelebb már születhet arra a bolygóra, ha "odafent" is el tudja rendezni (elengedi az egyik rendszer, a másik pedig fogadja). bár szerény véleményem szerint, a rendszerek harcolnak a lelkekért, hogy minél több legyen nekik, ezért nem egyszerű a dolog. természetesen minden rendszer része egy nagyobbnak, s mindegyiknek megvan a maga kis "önző" célja. a végső rendszer végső célja természetesen isten, de erről már nem tudok többet mondani.
az ember legszebb és legméltóbb célja a megvilágosodás s a megváltódás, melynek lényege, hogy itt a "játékvilágban" átszakít minden korlátot s ezzel egy magasabb szintre emelkedik, teljesíti a végső célt, felülemelkedik önnmagán, öntadátra ébred s !magával viszi az emlékeit! mintegy kiváltja a gondolkodást. nem tudom jobban körülírni.
a rendszereknek is hasonló a céljuk, mindíg a magasabb dimenziók felé törnek. gyakorlatilag ez a teremtés mozgatórugója.
természetesen vannak olyan iskolák, melyek a lélek felszabadítását hirdetik, nekik is megvan a maguk szerepe a történetben.
akartam még írni egy csomó mindent, csak közben elfelejtettem. na, mindegy, a hozzászólásaitokat olvasva, úgy tűnik hajlamosak vagytok elfelejteni, hogy az idő nem egy lineárisan terjedő "múló" valami. az idő nem múlik, hanem van. csak az elménk érzékeli úgy , mert ebbe a helyzetbe van kényszerítve. "a jövőre való emlékezés ugyan az, mint a múltra való emlékezés"
2. mert az egyetlen nebuló itt maga az isten :)))

amit ide leírtam természetesen az én szubjektív látásmódom - általam jelenleg megjeleníthető töredéke - kezeljétek is úgy!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
Következő