A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

-

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Ccsaba

Re: miért nem emlékszünk előző életeinkre?

Szerző: Ccsaba » 2008.11.09. 20:59

Szerintem emlékezünk minden eddigi életünkre.
Csak van egy úgymond, funcionális agyterületünk és van egy háttértárunk.
Mindenki képes a múltja felidézésére, csak van egy védelmi gát,
mely nem teszi lehetővé, hogy bármikor, bárhol felidézhető legyen.
Ennek oka, hogy a fejlődés legyen az elsődleges célunk, funkciónk.
Sokak még így is, egy álom világban élnek.
Illletve a jelen világunk szereplőit, az előző életeink tükrében itélnénk meg.
Már pedig az hibás lenne. :D
no avatar
User

Suntoucha

Szerző: Suntoucha » 2008.12.04. 22:39

Miért nem emlékszünk előző életeinkre?
- Mert nagy egyszerűséggel NEM VOLTAK.
Ez így elég merész állítás, de nemrég hallottam: egy új kutatás bebizonyította, hogy a szülőkről a gyermekre nem csak az az információ öröklődhet tovább, hogy milyenek legyenek a külső jegyek, hanem a szülők életében történt tapasztalatok is. Persze ez is rostálódhat a generációk során, de valamely tapasztalat egészen erősen benne marad a génekben. Így egy nagyon rég élt emberelődünk "emlékképei" is bevillanhatnak - így tűnik olybá a dolog, hogy igaz a reinkarnáció, és volt egy (-néhány) előző életünk is. De tévedünk.

Joggal lehet kérdezni, hogy akkor mi van a LÉLEKKEL??
Ami azt illeti, senki nem tud semmit a lélek misztériumáról. De ha elolvasgatjuk a Bibliát, ill. a Nag Hammadi írásokat, néhány részlet leszűrhető. Az az egy biztos, hogy ahogy MOST képzeljük, az egyáltalán nem úgy van. Én pl. nem hiszem, hogy ha meghalunk, akkor tovább élünk szellemként (tehát a lelkünk megmarad), és esetlegesen az Úrhoz tér. Miért nem hiszem?
"Ő" (most direkt nem nevezem Istennek) felfoghatatlan számunkra. Mindenben ott lakozik. Az egész Univerzumban. Ő egy olyan valami, ami minden keletkezettnek az alapja. Még azok az "istenek" sem értik, akik az embert (plusz az összes többi életformát) a Föld nevű bolygóra hozták [a teremtés]. De ebbe most nem mennék bele mélyebben. Majd egy másik topicban leírom a teóriámat.

Második dolog a LÉLEKKEL kapcsolataban: Jézus élettörténete. Egyet kérdezek csak (és ez a leglényegesebb Jézus történetében): Miért akarta Jézus elhagyni annyira a testét?
- Hogy visszakerülhessen az Atyához. (Aki ... és most figyeljünk: nem egyenlő az Istennel! ... De nem is egyenlő Ő-vele. "Ő" teljesen más, mint az Isten [v. istenek]. Ő a valódi misztérium, amit nem lehet megfejteni, de - az írások szerint - ne is akarjuk. Inkább amit enged önmagából láttatni, azt fejtsük meg, hogy a valós tudás birtokába kerülhessünk.)
Egyébként a Jézusban lakozó ún. "Szentlélek" egy olyan életforma, amely Jézus testét birtokba vette akkor, amikor az Égbolton feltűnt a Betlehemi "csillag". [Már megint egy fényesség a mennyekből.]

Summa summárum: a mostani földi ember nem rendelkezik olyan típusú "lélekkel", mint amilyennel a Jézus-ember rendelkezett. Én úgy vélem, hogy az ember inkább a génekbe kódolt (javarészt rejtett, "istenektől" származó) tudással, és öntudattal rendelkezik. Ahhoz, hogy örökéletre tegyen szert, az elméjének teljes tárházát át kéne "ültetni" ... talán egy olyan halhatatlan szent lélekbe, mint Jézusé... vagy valami másba, ezt nem tudom. Mindebből számomra az következik, hogy nincs az adott emberi testhez társított EGYETLEN lélek, és ez így nem is élhet előző életeket, se következőket.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.12.05. 18:39

Üdvözletem!

Érdeklődve olvastam az előttem felszólaló írását. Nos nekem a lélekkel kapcsolatban egészen más az elképzelésem.
Tény, hogy Jézus lelke minőségileg is egy teljesen más értelmezésben nyer értelmet.
De én a lelket további un. nemzeti "kasztokra" is felosztanám. Minden nemzetnek megvan a maga helye az univerzumban.
Így mi magyarok akik annak idején oly hatalmas nemzet voltunk a Hunokkal, Avarokkal, Szkítákkal karöltve már szinte majdnem a múlté. És a genetika természetes, hogy tárol tudást. Ha megnézed a magyar nemzet egészét, nem tudom megfigyelte e valaki vagy épp átélte e, de a magyar gyermeknél nagyon nagy "divat" botokkal csapatokat alkotva hadakozni.
Egyszerűen a vérünkben van a régi törzsi szerveződés és a harc. Nem szabad a magyar lelket más lapon együtt emlegetni.
Nekünk megvan a saját lelkületünk. Saját kultúránk, amit nem szabad a nyugati mocsokkal még csak egy lapon sem említeni és főleg nem keverni. És egy ember szerintem sosem milliónyi parancsból áll össze. Ez nem egy processzor.
Ha az ember nem tanulhatna, akkor úgy programoztak volna be bennünket akár az állatokat. A kutyának sem kell megtanulnia úszni. Egyszerűen bele van kódolva, ha így jobban tetszik. Belénk miért nincs belénk kódolva a tudás? Talán azért mert nekünk meg kell tanulni. És a tudást mint tudjuk senki é semmi nem veheti el tőlünk... Lásd bizonyos emberek miért fogékonyabbak bizonyos dolgok megtanulására. Nem a szuper milliárdos gyerekeket értem alatta. Genetikailag bizonyított hogy akárkiből lehet szinte matekzseni, aki mellé egy jó summás tanárt nyomnak már 5 évesen. De a társasági közegebe tűnnek föl a bizonyos "elveszett tudások", amik szépen lassan felszínre törnek.

Üdvözletem!
no avatar
User

Xmes

Szerző: Xmes » 2009.03.21. 22:10

Szerintem azért nem, mert nincs mire emlékezni.
no avatar
User

izabella

Szerző: izabella » 2009.03.25. 11:27

Adottság,képesség,tehetség,hajlam és sors mint esély és veszély : IME AZ EMLÉKEZET !
A lényegre...
no avatar
User

s4lgary

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
10

2008.12.19. 19:38

Szerző: s4lgary » 2009.03.29. 04:33

Tyrael amugy igazad van, anno 6 évesen én is egy akácfa bottal vertem ki bátyám fogát...ő volt a huszár én meg a török....de kajak :D bármilyen komolytalanul is hangzik :P
no avatar
User

ki.mutant

Szerző: ki.mutant » 2009.04.03. 12:36

Üdv a csapatnak!
miért nem emlékszünk előző életeinkre?- mert az nem a mi emlékünk... és nem a mi életeink...azok más- más emberek különböző életei, ami a közös az az hogy aki végigutazza ezeket a fejezeteket az egonk de test nélkül .. tehát igazán az sem mi vagyunk :D
- voltam jó hülye?? :D :D :D
no avatar
User

Hexigó

Szerző: Hexigó » 2009.04.21. 01:14

Üdvözletem!
Először azzal kezdeném, hogy nagyon tetszik a fórum, és a hangnem, amit megüttök.
Sok érdekes témára keressük a választ, és amíg egyes kérdések megoldódnak, mások továbbra is arra várnak, hogy megválaszolják. Álltalába, amikor választ akarok kapni egy kérdésre, megvizsgálom, hogy miként tudok, vagy milyen akadályok szembekerülése végett, nem tudok választ kapni. Miért nem emlékszünk előző életeinkre? Egy ennyire erős kérdésnél nagyon erős alapokat kell lefektetni, mint elméleti és fizikai síkon. Az embernek ismernie kell magát
annyira, hogy felismerje annak a lehetőségét, ha tudatában lenne a dolgoknak, számos cselekményt, nézőpontot, megváltoztatna, esetleg hibás felfogásból, értelmezésből adódóan, elzárna maga előtt olyan lehetőségeket, melyek a későbbiekben jóval nagyobb tudat eléréséhez lenének szükségesek. Az én személyes véleményem az, hogy a formák, ízek, szagok, színek, bár gyönyörködtetőek, de lényegesebbnek tartom az őket megalkotó, használó, tudatosságot. Fontos számomra a tudatosság, a lényekben, melyek különböző tulajdonságaikkal hozzájárulnak az élet strukturált felépítéséhez. A tudat számára lényegtelen, hogy mit viselt, hogy nézett ki, vagy efféle látványbeli dolgok. A tudat számára a lényből, és a lény felé közvetített információ az, ami fontos. Az információ mögött álló tudati energiaszint, illetve a saját szintjének megfelelő életképzelete, és abba való beleilleszthetősége, vagy hozzáigazíthatósága. Képzeljétek el, ha emlékeznénk arra, hogy előző életünkben milyen kapcsolatba voltunk más emberekkel, esetleg lerendezetlen számlánkat ki szeretnénk egyenlíteni. Ezzel a régmúltban elrontott életutak, az életképzeletünk központjába helyeződésével, megfosztana minket tiszta, szabad, másoktól független lényünktől. Szerintem ennek akkor lehet birtokába lény, amikor felismeri, hogy az egész mindenségben egy közösséget alkotunk, és ennek a közösségnek vannak szinteknek, képességekhez igazodva, írott és íratlan szabályai. Van egy mondás, miszerint az igazság a síron túl is követi az embert. Úgy gondolom, hogy ha nem képeket, alakokat, történéseket hozunk magunkkal, akkor az ezek által megélt jó illetve rossz benyomásokat, melyek az emberi kapcsolatok, és más teremtő, alkotó képességeinkkel egyetemben, intuícióként jelenik meg tudatunkban. Az ember jóval több képességnek lehetne birtokába, mint amiről tud.
Ahhoz, hogy ezeket érzékelni és használni tudjuk, ismereteinket magunkról bővítenünk kell.
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.06.11. 13:45

A reinkarnáció feltételezi a lélek, mint tökéletes (a testi létnél mindenképpen tökéletesebb) létforma létezését. Egy ilyen létformát bezárni egy agyba, hogy a lassú és korlátokkal teli érzékszervek és memóriahozzáférések által kapott adatokból valamiféle fejlődésen menjen keresztül, elég nagy hülyeség. Mintha egy matematika professzort megfosztanának a tudásától, és visszaküldenék az oviba valamiféle tökéletesedés céljából, hogy számolgassa a hét törpét. A reinkarnációs emlékekre sokkal logikusabb az a magyarázat, hogy egyszer valóban létezett, de idegen emberek emlékeit látjuk. Egyfajta gondolatolvasás, vagy amit egyes médiumok tapasztalnak amikor "halottakkal" érintkeznek pl. egy bűnügy felderítése kapcsán. Pontosan azt érzik, amit az áldozat érzett és azt látják, amit ő látott. Ez a mechanikája a regressziós hipnózisnak is, szó nincs előző saját életek emlékeiről.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.06.16. 02:36

John írta:A reinkarnáció feltételezi a lélek, mint tökéletes (a testi létnél mindenképpen tökéletesebb) létforma létezését. Egy ilyen létformát bezárni egy agyba, hogy a lassú és korlátokkal teli érzékszervek és memóriahozzáférések által kapott adatokból valamiféle fejlődésen menjen keresztül, elég nagy hülyeség.

ennél már csak az nagyobb hülyeség, hogy le is írtad....

"Mintha egy matematika professzort megfosztanának a tudásától, és visszaküldenék az oviba valamiféle tökéletesedés céljából, hogy számolgassa a hét törpét."

nem rossz példa. mire egy ember eljut odáig, hogy matematika professzor legyen, elég sok mindent elfelejt, mert specializálódik. ha megfosztod a tudásától és visszaküldöd az oviba, esetleg olyan kvázi új élmények érik, amik később a hasznára lehetnek. mert azt azért ne felejtsük el, hogy 'aztán' végül visszakapja a tudását is.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2009.06.17. 20:29

Érdekes dolgokat feszegettek már megint.

Ez pont olyan dolog, mikor azt hiszed teljesen tudsz egy dolgot teljesen, pl kovácsolás és már semmit sem tanulhatsz ez irányban. Hát óriási tévedés. Ugyanis ha valaki specializálódik valamire, akkor nagyon beszűkül a látóköre. És ez a nagy probléma. Én már régóta pl olyan irányba terelném a kutatás fejlesztést, hogy a leendő diákok, mérnökök ne tudjanak egy előző találmányról. És így megnövekedett kreativitással találjanak fel újabb dolgokat. Persze megeshet az is, hogy újra feltalálnak valamit, ahogy ez esetemben is történt. Mikor még nem volt internetem nagyon érdekelt a gatling ágyú. Elkezdtem gondolkodni hogy működhet teljesen függetlenül ugyan azt a megoldást találtam ki, mint anno Dr. Gatling. De még mellé jöhetne egy sor egyéb is. Csak olyankor elbizonytalanodsz, hogy a jó beváltnál már biztosabbat úgysem tudsz. Pedig de!
Hogy a léleknél valóban úgy van e, ahogyan írjátok és valóban ez egy fejlődési staféta, akkor biztosan van benne realitás. Azonban ezen kívül még annyi, közeli feltételezés van, hogy állást foglalni nemigen merek egyik mellett sem.

Üdv!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2009.06.19. 14:35

na igen! biztosat talán senki nem tud mondani, de szerintem mindenképpen értékelendő az, hogy az ember kutat az ismeretlen után és megpróbálja tudása, tapasztalatai és logika segítségével felkutatni a válaszokat. szerintem nyugodtan foglalj állást, senkinek a véleménye nem lesz itt szentírás, ha bukfenc van az elméletedben, majd mások felhívják rá a figyelmed és csak tanulhatsz belőle! és persze mi is, akik ezáltal megismerjük egy másik ember véleményét. néha szintetizálni kell a felgyülemlett információt, hogy tovább tudjunk lépni. ha nálad is itt lesz ennek az ideje, remélem megosztod velünk mire jutottál. a "végső igazság" valószínűleg soha nem lesz leírva sehol, mert szvsz ez lehetetlen, talán el sem érhető, de az oda vezető út talán még fontosabb is, hiszen az maga az élet.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2009.06.21. 11:42

Így ahogy mondod!

Maga az élet. És én is már annyiféle "megoldást" olvastam. Pontosabban csak feltételezéseket. Olyan elmélet is napvilágot látott már a fejemben, -ugyanakkor olvastam is hasonlót- miszerint a Föld mint egy globális lélek, vagy azoknak hálózata különböző embertípusokban próbálja meg kiélni egyéb hajlamait. Különböző népcsoportokban ad felvilágosítást szándékairól, kultúrájáról, stb. Rengetegféle változatot próbál értelmezni és gondol ki az ember. Azonban ha a földet egy léleknek vesszük, ami ugye mag a természet és ettől természetesen elkülönülnek a természet segítői, az állatok lelkei. És itt van egy harmadik csoport is, mi magunk, az emberek. Akik sokszor nem sejtjük, vagy sejtjük de nem tudjuk miféle keresnivalónk van sokszor ott, abban az időben és abban a testben abban az élethelyzetben, ahol és amikor éppen vagyunk. Pedig annyiféle elvonatkoztatási lehetőség van, hogy hihetetlen. Sokan azzal szereznek érvényt maguknak, hogy Isten nevében teszik azt, amit tesznek. Megint mások a materialista és tudományos világra építik szándékaikat, mondván nem lesz semmiféle következménye annak, ha akaratukat érvényesítik másokon. Végül is miért ne tennék? A természetben sok példa van hasonlóra. Az erősebb életben marad, az ösztönösen cselekvő, halálos fegyverekkel felvértezett vadállatok módszeresen vadásszák le áldozataikat az életben maradásért. Ez valamikor így lett kitalálva. Hiába is ellenkezünk vele. Azonban az állatvilág ragadozói az életben maradásért ölnek. Ellenben az anyagai javakkal motivált hatalmi törekvők civilizáltnak nevezett világunkban... Így hát jogosan gondolkodik el az ember. Miféle dolog valójában a lélek? Elégtételt tudnak e venni azok, akik mások akarataiból kerülnek a föld mélyére? Elégedettek lehetnek e majd azok, akiknek földjeiket jogtalanul birtokolják a gazemberek, akik embercsoportok és emberi fajok majdani haláláért felelősek? Nemigen adott rá példát eddig az élet, hogy valaha is megbűnhődnének. A globális tudat, amely mind kibontakozóban van, vele ellenében a globális elnyomás. Melyik érték tehát a mérvadó, ha valószínűleg évezredek óta egy tudatos elsötétítésnek vagyunk áldozatai? Miféle jogosultságnak van elsőbbsége? Kik hivatkozhatnak erre és miért? Miért van az, hogy a klasszikus jóvátét valahogy sohasem marad meg ezen a földön. Nincs ideje kibontakozni. Egyik oldalon ott a szomorú valóság, a másik oldalon pedig a hitehagyott, már csak szikraként parázsló lelki jelenlét.
A választás mindenkinek a saját kezében van!

Üdvözletem!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2009.06.21. 13:26

szerintem is van globális lélek, sőt a népeknek, fajoknak és egyáltalán minden csoportosulásnak van lelke, melyek úgy képzelendők el, mint a matematikai halmazok. pl. a magyar néplélek része az emberiség "lelkének", ami a globális léleknek a része, ami a naprendszer "lelkének" a része, stb. különálló, mégis egymást átfedő, halmazok. persze lehetne ezeket pusztán identitásnak is nevezni, de szerintem annál többek. lásd magyarok istene. mások talán másképp fogalmaznának, de abban biztosan mindenki egyetért, hogy létező jelenségről van szó.
hogy kinek van igaza és kik kap jóvátételt? mindig a legerősebbnek van igaza, annak akinek a legnagyobb a hatalma és érvényesíteni tudja az akaratát. abszolút igazság csak egy van, a szeretet törvénye, de az sohasem fejeződik ki nyílt erőszakban. így aztán egy uralkodó csoport addig uralkodik, míg nem jön egy másik, erősebb és le nem töri annak törekvéseit. egy dolgot biztosan tudok és az az, hogy mindenki azt kapja amit megérdemel. a sorsáért mindenki személy szerint felelős. ha gyengék vagyunk, az a mi hibánk, az nem lehet kifogás, hogy amazok erősebbek. ha harcolunk azért, mert azt gondoljuk, hogy nekünk van igazunk, akkor vállalnunk kell ennek a következményeit. a szeretet viszont a legnagyobb hatalom a világon, végtelen, ezért nincs szüksége arra, hogy harcoljon. bárkiben megnyilvánul, aki elég erős, de senkinek nem fog könyörögni, vagy kényszeríteni. ahol meg tud nyilvánulni ott minden felett áll és úgy söpri el az összes félelmet és hazugságot, ahogy a fény a sötétséget; egyszerűen a puszta létével. ha ez bekövetkezik nem lesz szükség semmilyen kárpótlásra, mert minden "gonoszság" ami addig volt egyszerűen megszakad és értelmét veszíti. ez maga a kárpótlás, mert ennél jobb nem lehet.
két "világ" létezik, melyek egymást átfedik, az egyik a szeretet, a másik a félelem. mi a félelem világában élünk, annak eszközeivel harcolunk, annak szabályai szerint élünk. szabadon választottuk ezt, bár megtévesztettek minket és az igazságra vakok vagyunk. de csak azért mert figyelmünket nem arra irányítjuk. fordíts hátat a félelemnek és az igazság ott lesz, nem kell keresned, mert "nincs a világnak olyan titka ami meg ne nyilvánulna előttetek. zörgessetek és megnyittatik néktek"
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2009.06.21. 18:51

Egyet értünk, de az életnek sokszor szeretettel kárpótolni nem elég valamit. Pl elodázott földterületek, lemészároltak ezrei stb. Én nem hiszek abban a fajta igazságszolgáltatásban hogy valami megjavul és onnantól az jó. Én szeretem, ha mindenki megbűnhődik azért, amit tesz.
Mert míg nem lesz kézzelfogható, vagy legalább fölfogható bizonyítéka annak, hogy valamiféle igazságszolgáltatás van "odaát", vagy akárhol, addig nem fog senkit semmi visszatartani és az eszméletlen pusztítás örökké tart. Mert szó sincs egyensúlyról. Manapság kb a gonoszság a leves, és benne a jóság még fűszernek sem igen nevezhető... Mennyiségben. No de mind1. Ez az én szemléletem. És aki gyönge és nem képes felfogni élete célját, nos az valóban magára vessen! Bár leszögezem, hogy nem tudom nézni tétlenül sokszor, ha valaki szerencsétlen a környezetemben...

Üdvözletem!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2009.06.21. 22:04

tudod miért vannak tüntetések a világban? mert amíg az emberek tüntetnek, vagy azért harcolnak, hogy tüntethessenek, addig sem csinálnak forradalmat. hát nem nagyszerű? míg azt hiszed, hogy a jogaidért küzdesz, addig valójában csak kiereszted a gőzt és szépen hazamész... ha azt hiszed, hogy igazságot kellene tenned de tudod, hogy képtelen vagy, akkor csak vergődsz és egyre mélyebbre sűlyedsz. hidd el, hogy a legjobb amit tehetsz az, hogy önmagad maradsz és mikor lehetőség nyílik a cselekvésre lesz erőd azt tenni amit jónak látsz. én sem felejtek. de inkább a jelen szörnyeivel küzdök, mint a múlt árnyaival és hidd el, nincs semmi amivel jobban árthatnál ezeknek a rohadékoknak, mint azzal, hogy igaz ember vagy. a mi népünknek ez a jelleme, ez a sorsa, hogy hősökké váljunk mint szépmezőszárnya, nem pedig kezüket tördelő vénasszonyokká, balekokká. ha azzá válunk akiknek lennünk kell, elvesszük ami a miénk, nem kárpótlásul, hanem azért mert minket illet.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2009.06.22. 09:01

Üdv!

Hidd el Valka én is megmosolygom a transzparensekkel felvonuló, állítólagos jogaikért és a háború ellen tüntetőket...
Nincsenek tisztában sokszor azzal, hogy amit tesznek a lehető legjobb egy politikai hatalomnak. Felvonulnak, szitkozódnak egyet és aztán hazamennek. A többiekben pedig nagyon is egyet értek veled. Ez így van, és remélem többeknek is átalakul ehhez hasonlóvá a gondolkodásmódja!

Kellemes napot!
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.06.25. 13:10

Valka, köszi, hogy lehülyézel. A felfogásod amúgy igen elmaradott és korlátolt a témakörben, logikának semmi nyoma nincs benne, merő fantáziálás és okoskodás.

"mire egy ember eljut odáig, hogy matematika professzor legyen, elég sok mindent elfelejt, mert specializálódik."

Igen, az EMBER mert az agya felejt. De a lélek az elég más fogalmi körbe tartozik. Az én matek professzoromat is azért hoztam fel példának, mert ILLOGIKUS az, hogy egy lelket tanulni küldenének a földre, hogy "új élmények" érjék. Minek egy tökéletesnek leírt létformának új élmény? És mi értelme van, ha utána visszakapja a tudását, amiben valószinűleg már benne van ez az élmény is?

Ha te egyszer voltál a balatonon, akkor azért mész oda vissza, mert jó volt. Nem pedig azért, mert elfelejtetted magát az élményt és újra akarod tanulni. Érted?
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.06.25. 21:08

A lélek nem tökéletes, ezért kell tanulnia, új élményeket szerezni, és adott dolgokat más más szemszögből átélni, megérteni.

A Balatonos dologban benne, van hogy jó volt. Igen, és a léleknek nem lehet jó más létforma ként megélni a világot, nem vágyhat vissza testi létezésbe, mert jó volt?

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

kinek

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

2009.06.25. 16:46

Szerző: kinek » 2009.06.25. 21:46

Gabe írta:A lélek nem tökéletes, ezért kell tanulnia, új élményeket szerezni, és adott dolgokat más más szemszögből átélni, megérteni.

Vannak a testi megélésnek olyan momentumai, amik jelenleg semmitmondóak a számunkra, de késöbb, más, testtelen formában nagyon tudnak hiányozni, mint például az esőcseppek érzete a bőrön, vagy egy finom csoki elfogyasztása...
A "testi kényszer" még jutalom is lehet :) Mindenki a legfejlettebb szeretne lenni, de mindig veszít, ahogy fejlődik és akkor a legfejlettebb, amikor vágyik visszafejlődni. 30-40 évesen ki ne szeretett volna középiskolás lenni, amikor középiskolás korában meg inkább már felnőtt lenni...
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2009.06.26. 02:50

John írta:Valka, köszi, hogy lehülyézel. A felfogásod amúgy igen elmaradott és korlátolt a témakörben, logikának semmi nyoma nincs benne, merő fantáziálás és okoskodás.

nem téged hülyéztelek le, ha nem azt amit írtál, de nem volt fair. sajnálom ha megbántottalak, természetesen a te véleményed sem ér kevesebbet mint az enyém.
az egész életünk merő fantáziálás és okoskodás, ha úgy tetszik. csak hozzáállás kérdése.

John írta:"mire egy ember eljut odáig, hogy matematika professzor legyen, elég sok mindent elfelejt, mert specializálódik."

Igen, az EMBER mert az agya felejt. De a lélek az elég más fogalmi körbe tartozik. Az én matek professzoromat is azért hoztam fel példának, mert ILLOGIKUS az, hogy egy lelket tanulni küldenének a földre, hogy "új élmények" érjék. Minek egy tökéletesnek leírt létformának új élmény? És mi értelme van, ha utána visszakapja a tudását, amiben valószinűleg már benne van ez az élmény is?

te hoztad fel a matekprofesszort példának, én csak követtem ezt az analógiát. egy lélek sem matek szakos, de bármi lehet, ha igazán az akar lenni. a lélek nem tud odaát úgy változni, ahogyan itt, mert valóban nem tökéletes, mint ahogy azt már előttem is írták. de ami tapasztalat egyszer éri, az megmarad benne örökre. szóval a "matek prof." visszamehet az oviba kis pisisnek, de mire "végez" és visszatér, több lesz mint ami előtte volt. a léleknek nem tudás kell, hanem tapasztalat.

John írta:Ha te egyszer voltál a balatonon, akkor azért mész oda vissza, mert jó volt. Nem pedig azért, mert elfelejtetted magát az élményt és újra akarod tanulni. Érted?

persze, a lelket a vágy hajtja, hogy kiélje azokat, nem pedig a tudásszomj. de ez nem változtat semmin. ez maga a tanulási folyamat, egy életen belül is. először csak anyu cicijét akarod, aztán több csokit, utána nőket, pénzt, autót, lakást, aztán tudást, hatalmat, biztonságot, majd lelki békét , megnyugvást, istent és végül az örökkévalóságot. nem biztos, hogy pont ebben a sorrendben, de ez a lényeg. ha egy lélek leszbikus pornókurva akar lenni, mert előző életében ez ragadta meg a fantáziáját, akkor az lesz. az, hogy matek prof. volt, vagy miniszterelnök az baromira lényegtelen. mindig azt keresi, amit még nem élt át, de át akar és ennek semmi köze az emberi értékrendekhez. maximum baromi jó érzéke lesz a matekhoz, de nem abba az irányba fog elmenni, mert nem az érdekli. érted?
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.06.29. 14:01

Akkor félreértettem, nincs harag Valka.

Azok a fejlődési folyamatok amiket leírtunk azért vannak, mert az agy és a test generálja - de főleg az agy. Nincs okunk feltételezni, hogy a lélek is rendelkezik ilyen gátakkal és biokémiai folyamatok keltette vágyakkal és érzésekkel. Nézzük az emlékezést: halálközeli élményesek sokszor elmondják, hogy lepergett az egész életük a szemeik előtt kompletten, emlékeztek mindenre ami történt, szinte egyszerre látták át az egész időtartam emlékeit amiket akkor szereztek, amikor éltek. Vagyis (számomra) egyértelmű, hogy csak a test az, ami a lelket megakadályozza az emlékezésben. Ennek a fejlődés szempontjából nincs értelme. Maradjunk a professzornál, aki kiválóan emlékszik az óvódai élményeire, de elveszik az összes emlékét és úgy küldik vissza újratanulni. Minek? A hét törpe neve nem fog változni, és mivel gyerek aggyal rendelkezik, ezért a felfogása és a kombinációs készsége is nagyon alapszinten lesz.

Azt mondjátok, hogy más élmények érik mindig a lelket egy új életben. Ez meglehet, de mivel ott van a milliárdnyi emlék már készen, bármelyiket átélheti úgy, mintha a sajátja lenne. Vagy akár generálhat is önmagának effélét, bár nem ismerjük valós lényünk ezen képességeit.

A vágy pedig alapvetően emberi fogalom. Vágyat lehet bármivel generálni, de a vágy a hiányérzetből fakad. Evés, ivás, lélegzés, szex, élmények... De ha az agyban változik pár hormon szintje miligtam szinten, már teljesen mások a vágyak - vagyis az nem egy felsőbb létforma vágya, mert simán szabályozható. Legjobb példa erre a drogok, úgy lenyugtatnak, hogy més a szex sem érdekel. Vagy felpörgetnek és nem tudsz nyugton maradni, tenned kell valamit. Az adrenalinfüggők ejtőernyőznek és sziklát másznak, a depisek pedig bezárkóznak a sötétbe és nézik a falat. Ez mind biológia. Vagyis egy felsőbb lézetési szinten nem szabad, hogy meglegyen.

Szerintem.
ElőzőKövetkező