A "kezdet és vég", a "miért" és a "van-e miért" kérdéskör

-

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Re: miért nem emlékszünk előző életeinkre?

Szerző: Gabe » 2009.06.29. 23:34

Nos a test és lélek kapcsolata szerintem egy elég komplex rendszer, melyben egymásra gyakorolnak hatást a felek.
Vagyis, a lélek, a tudat sóvárog egy finom csoki iránt, ezt az érzést fogja a test és megindítja a megfelelő anyagok termelését a testben, hogy testi érzést tapasztalj, egyfajta reagálás a lelki vágyra.
Aztán amikor a test érzékel valamit, megindulnak a kémiai folyamatok, ilyenkor az agy lefordítja,hogy a lélek megértse. Beleharapsz a csokiba, érzed az ízt, a kémiai infó eljut az agyba, amely lefordítja elektromos jelekre, melyet fog a lélek és átéli az érzést.

A reinkarnációról: a példa legyen gyilkos és áldozata
Leszületik a lélek, szörnyű családi körülmények, folyton szekálják, bánták, így nő fel, bekattan és brutálisan lemészárolja kegyetlen apját.
Ezen a példán keresztül a lélek rengeteg tapasztalatot szerez és megérti min megy keresztül egy ilyen ember.
Aztán újraszületik, most ő lesz az apa, felnő, család, veri őket, majd átéli, hogy a saját fia meggyilkolja.
Újabb tapasztalat, megérti milyen is egy ilyen apa és, hogy milyen is a saját fia által legyilkoltatni.
Megint újra születik.
Most ő az anyuka.
Végig éli az életét, megtapasztalja milyen is bántalmazott feleségnek lenni, és végignézi, ahogy a fia megöli a férjét(az apát).
Majd újraszületik, ő az egyik fiú aki állandóan szekálta, megtudja mi is hajt egy ilyen embert és milyen megtudni, hogy az akit anno az iskolába bántott, lemészárolta a saját apját.
Majd újraszületik és ő lesz a szomszéd kislány akinek megadatott minden, szép gyermekkor, boldog család, szerelem, férj, gyerekek, gyönyörű élet.

Egy esemény mégis rengeteg nézőpont, melyből rengeteget tanulhat, tapasztalhat.
Ráadásul mindegyik szereplő ő volt, de ezt nem tudta mikor éppen élt.
Nem foghatta fel. Reinkarnáció volt, de nem időben egymást követő emberekbe született, hanem egy időintervallumba, egy fő eseményt kellett átélnie.
Egyszerre élt több életet, egy időben, de nem érzékelte.

Szerintem valahogy így működik a dolog.

Például én most vagyok aki vagyok, úgy érzékelem, hogy csak is magam életét élem, közben lehet, hogy az anyám, apám és testvéreim is én vagyok!
Ez így vadul hangzik, de nem lehetetlen, ha a világ nem lineáris, minden egyszerre létezik (múlt-jelen-jövő), akkor simán.
És akkor elérkeztünk oda, hogy akkor nem is több lélek van csak egy, aki mindörökké létezik időtlenül és ő mindenki.
Ő Isten.
Vagyis isten mi vagyunk.

Gabe

u.i.: ez elmélet, nem mondtam meg a frankót!
A véleményem megváltozásának jogát fenntartom! :mrgreen:
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.06.30. 07:07

Szia Gabe!

"Például én most vagyok aki vagyok, úgy érzékelem, hogy csak is magam életét élem, közben lehet, hogy az anyám, apám és testvéreim is én vagyok!
Ez így vadul hangzik, de nem lehetetlen, ha a világ nem lineáris, minden egyszerre létezik (múlt-jelen-jövő), akkor simán.
És akkor elérkeztünk oda, hogy akkor nem is több lélek van csak egy, aki mindörökké létezik időtlenül és ő mindenki.
Ő Isten.
Vagyis isten mi vagyunk."

Ebben az az "érdekes" hogy szóról szóra ezt mondtam a nejemnek tegnap délelőtt 09 körül! :D Úgy hasonlitottam a lelket mint valami végtelen szerteágazó "fonalakat" amik összekötnek minden embert, mindent ami volt van és lesz...csak úgy elkezdtem mondani neki a Duna parton "spontán"
ahogy lenni szokott jött a temérdek információ. Szép napot halhatatlanok! :)))
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.06.30. 11:32

Miért kéne a léleknek ilyen nyakatekert folyamatokkal tanulnia? A bantu néger törzsben a főnök elmutogatja, hogy milyen az antilop meg a kígyó, a gyerekek meg figyelnek. Ugyanezt egy fejlettebb technológiai háttérrel rendelkező családban megnézi tv-ben vagy az interneten, és 125x annyi információja lesz az állatról, éjszakai életmódjáról, belső szerveiről, stb. Ha elmegy az állatkertbe, akkor meg élőben is láthatja, nem kell hozzá napokig kushadnia a bozótosban. Vagyis nagyon valószínű, hogy a nem anyagi világhoz kötött "léleknek" összehasonlíthatatlanul fejlettebb lehetőségei vannak a tanulásra, mint nekünk ebben a testben. Az ember valóban a tapasztalással tanul, de ez az agyfelépítéséből adódikm vagyis ezt miért akarjuk ráerőszakolni ismeretlen dolgokra? Továbbra sem látom értelmét ennek a megközelítésnek. A lélekről annyit tudunk, hogy tökéletesebb, mint a test - halálközeli élmények kiszabadulásakor a már említett szabadságérzet, amit nem korlátoz semmi anyagi dolog.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2009.07.01. 16:25

A lélek tanulását ne úgy fogd fel mint a kisdiákét az iskolapadban!
Itt nem olyan infókat tanul meg a lélek, hogy mi a cosinus tétel, meg hogy a Föld lapos-e vagy gömbölyű, meg ilyenek.

Hanem azokat a dolgokat tanulja amit csak is testben élve tud. Tapintás, szeretet, gyűlölet, érzelmek, érzések,stb.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.07.02. 12:36

John írta:Miért kéne a léleknek ilyen nyakatekert folyamatokkal tanulnia? A bantu néger törzsben a főnök elmutogatja, hogy milyen az antilop meg a kígyó, a gyerekek meg figyelnek. Ugyanezt egy fejlettebb technológiai háttérrel rendelkező családban megnézi tv-ben vagy az interneten, és 125x annyi információja lesz az állatról....

ja, információja, nem tapasztalata. tapasztalata a tv-nézésről lesz.

John írta:.... Vagyis nagyon valószínű, hogy a nem anyagi világhoz kötött "léleknek" összehasonlíthatatlanul fejlettebb lehetőségei vannak a tanulásra, mint nekünk ebben a testben. Az ember valóban a tapasztalással tanul, de ez az agyfelépítéséből adódikm vagyis ezt miért akarjuk ráerőszakolni ismeretlen dolgokra? Továbbra sem látom értelmét ennek a megközelítésnek. A lélekről annyit tudunk, hogy tökéletesebb, mint a test - halálközeli élmények kiszabadulásakor a már említett szabadságérzet, amit nem korlátoz semmi anyagi dolog.

ok, most képzeld el a legjobb szexuális élményedet...
most hasonlítsd össze egy szexuális felvilágosítással...
és most lásd be, hogy tévedtél. :mrgreen:
a lélek nem tanulni jön, hanem tapasztalni és nem kényszeríti senki. (alapesetben csak a saját vágyai) gondolom én.
az egy másik dolog, ha az embernek az egója akkorára nő, hogy már semmi nem elég jó neki és azt képzeli, hogy van valahol egy jobb világ, ahol jobban tudna érvényesülni.
akinek nem inge, gatyája! :mrgreen:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2009.07.03. 10:51

Ha ezen elméletek sokasága igaz lenne (igaz ti is csak elméletként vetitek fel), akkor nem létezne a megbűnhődés örök törvénye.
Ugyanis, ha egy lélek milliónyi szálra szakad szét ás egyszerre éli meg az élet minden mozzanatát, rengeteg nézőpontban (okos kontra hülye gyerek, felnőtt kontra gyermek, gyilkos kontra áldozat stb.) akkor -függetlenül attól hogy ő választotta ezen szerepeket vagy netán ki lett szabva- egy hatalmas színjáték az élet! Semminek nem lenne következménye, egy ilyen életben.
Szerintem nem feltétlenül kell átélni bizonyos eseményeket ahhoz, hogy tudjuk milyen következményekkel járna az. Teszem én azt, ha vissza mész az ókorba ott pl büntetlenül ölhettél sokszor. Főként az elhagyatott pusztai népek életét élve. Városokban megint akár egy lopásért is halállal lakolhattál. A mai világban viszont, már abszolút nemigen vannak következményei egy-egy ölésnek. Bezárnak pár évre -főleg drága hazánkban- , ahol jólét közepette élheted életed... Tehát a bizonyos korok, bizonyos szerepeinek átéléseinek, egyazon szerepben -koronként- jócskán más-más élményeket sejtet. Tehát pl gyilkosként egy-egy korban más-más értékrendet állítasz fel. Pl a középkorban dicsőség volt lemészárolni az ártatlan civil lakosságot, ma már azonban katonaként nemigen tennéd meg, (legalábbis ha van erkölcsöd függetlenül attól, hogy beléd nevelték e ugye... mivel ez nem tanulható érték). Tehát eme bonyolult és néha érthetetlen kibontakozásomban csak oda akarok kilyukadni, hogy nincs állandó értékrend a történelem folyamán. Minden kornak az adott társadalmi és értékrendi vérkeringésébe kellett bekapcsolódni. Noha megvannak az általános értékrendek, az örök erkölcs, a tiszta erény, bátorság, gyöngék megsegítése. Azonban sokan tapasztalják meg nap mint nap, hogy ezek sajnos egyre távolabb kerülnek a mese örök világába...
Minden kornak megvolt a maga értékrendje a történelem folyamán, és akkor ott ez volt a helyes. Látjátok ti is, hogy nem jön el sosem az a bizonyos Isten, hogy bosszút állva számot vegyen népe elpusztítóin...
Sajnos bolygónkon nagyon igaz, hogy általánosságba véve szabadon lehet gyilkolni minden mennyiségben büntetlenül...
Persze nem tudhatom én sem, hogy a gyilkosok távozott lelke, megkapta e büntetését vagy sem. És pont ez a bizonytalanság az, ami nem képez visszatartó erőt a korunkban. Ha igaz az előttem felszólalók értekezése, hogy Isten bennünk van, akkor nekünk mint "Istennek", jogunk van megbüntetni igen keményen ezeket az elkövetőket. És csakis, együtt sikerülhet. De erre a szép ötletre megint árnyékot vet, hogy a gonoszak Istene valahogy aktívabb, vagy "Isten" ezen megnyilvánulása a bűnözőként jóval nagyobb korunkban -és valljátok be a történelem folyamán szinte bármikor- mint a jó...

De hát ez megint csak egy saját vélemény. Az örök erkölcs szavában bátran kijelenthetem, hogy így lenne a legszebb az élet, de a ti véleményeteket is tiszteletben tartva ez is csak egy saját vélemény! :)

Szép napot!
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.07.06. 12:11

Gabe írta:Itt nem olyan infókat tanul meg a lélek, hogy mi a cosinus tétel, meg hogy a Föld lapos-e vagy gömbölyű, meg ilyenek.
Hanem azokat a dolgokat tanulja amit csak is testben élve tud. Tapintás, szeretet, gyűlölet, érzelmek, érzések,stb.

Na ez az! Ezek ugyanis nem információk, hanem sima élmények. Nem egzakt dolgok, hanem igen sokminden befolyásolja azt, hogy az ember hogyan éli meg. És ezért teljesen alkalmatlan arra, hogy a lélek bármilyen hasznos információt nyerjen belőle. Pszichiátriai és neurológiai szempontból nagyon jól leírható, hogy az embert mi és merre befolyásolja, miért gyűlöl vagy szeret valakit. De ezek mind testi dolgok, közük nincs egy magasabbrendű létezéshez. Ezeket az érzelmeket ugyanis az agy állítja elő, és az agy egy nagyon labilis és befolyásolható szerv. Gondoljunk csak a hipnózisra. Az alany elhiszi, hogy éppen kutya, vagy harcművész, vagy meztelen vagy kopasz, érzelmeket érez vadidegen emberek felé, stb stb stb. Abszolút megbízhatatlan. Visszautalnék megint arra, hogy a testből kiszabadulva az emberek egy sokkal magasabbrendű, az anyagi világhoz képest tökéletesebb létezést tapasztaltak, amit le sem tudtak írni visszatérve, mert nem voltak hozzá megfelelő fogalmaik. Én ezért nem gondolnám, hogy evilági létünk alkalmas bármiféle fejlődésre és tanulásra, amit majd "odaát" kamatoztatni tudunk. Ezek csak spiritiszta dogmák, és a vallások is igen kevés kivétellel úgy írják le eme világot, mint büntetést, amit le kell tölteni. El lehet persze jutni a megvilágosodáshoz, ám ez (számomra) pont azt jelenti, hogy a materiális világ csak illúzió, egy átmeneti hely ahol csak kötöttségek vannak. Innen csak feljebb lehet lépni. Maximum arra jó az itt szerzett tapasztalat, hogy soha többé ide vissza NEM akarok jutni.

A "csak testben tud" így nem elég. Nektek mi az a tapasztalat, amit csak óvódáskorba visszamenve tudnátok megtanulni? Hm?
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.07.06. 12:24

valka:
"ok, most képzeld el a legjobb szexuális élményedet...
most hasonlítsd össze egy szexuális felvilágosítással...
és most lásd be, hogy tévedtél."

Nem tévedtem. A lélek az eddigi tanulmányozások alapján nincs behatárolva vágyakkal. A tudás iránti vágy is emberi tulajdonság, mert mi a kötöttségeink miatt csak a tanulással / tapasztalással tudunk új emlékekhez jutni. Mert minden emlék amit ebben az életben összegyűjtünk, mivel a pillanatot képtelenek vagyunk realizálni, csak azt az időt ami már elmúlt. Ennek több oka is van, például az emberi ideg- és neuron rendszer lassúsága, vagyis amit te adott pillanatnak érzel az már több tizedmásodperccel elmúlt.

A te feltételezésed azon alapul, hogy a lélek is rendelkezik olyan hiányosságokkal, amiket abban a létformában nem tud önmagának generálni, pl. egy szexuális élmény. Az ember ezt (is) az emlékezetésből hívja elő, viszont a lélek létezési szintjén lehívható bármelyik ember emlékezetéből, hiszen (mint írtam) a halálközeli élményekben egyszerre látják az egész életüket és mindent, ami velük történt. Logikusabbnak látszik az, hogy mint itt nálunk a hipnózissal szinte akármilyen élmény elő tudunk idézni teljesen reálisan (vagy nézzük csak a valóságosnak tűnő álmokat, amit mindenki átélt már), így "ott" sokkal fejlettebb módszerek és lehetőségek vannak BÁRMILYEN élmény előidézésére.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.07.06. 12:58

Mi a lélek?

Az érzékszervekhez köthető információ szerzés "időigényes", az érzékszervek által nyújtott tapasztalat "fizikai" (kvantált) része.

A "'tudat" által szerzett tapasztalat "idő" és "térmentes". (skalár).

Az ember attól ember, hogy érzékszervi érzékelése hat a tudati érzékelésére és viszont. Az agy az "interfész".

A kétféle módon szerzett információ nem "kiváltható", hiszen az embert éppen kétféle állapotának "együtt élése" teszi emberré.

A tudatosság magasabb szintjén az érzékelést lehet "irányítani".

Szép dolog a "tudati megtapasztalás", megvan a maga szerepe és helye is, miként az érzékszervi érzékelésnek is.
Vagyis messze nem ugyanaz, ha meghallgatsz egy felvilágosító előadást, vagy ha együtt vagy a kedveseddel. Utóbbit választanám a magam részéről...
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.07.07. 11:32

"Vagyis messze nem ugyanaz, ha meghallgatsz egy felvilágosító előadást, vagy ha együtt vagy a kedveseddel. Utóbbit választanám a magam részéről...

A rendelkezésre álló információk alapján ez a földi lét az előadás meghallgatása és a lélek tud igazán és bármeddig bármilyen módon szexelni. :)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.07.07. 14:02

Vagy éppen fordítva...
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.07.07. 17:18

Látom, hogy hasonlóan gondolkoztok az einsteinistákhoz. Van egy elgondolásotok készen, és ahoz csoportosítjátok azokat a dolgokat és gondolatokat, amik alátámasztják. Ilyen alapon azt is képzelhetitek, hogy egy rózsaszín viziló bal szemében van a világ, csak mert valaki azt mondta.

Ami tény: akik visszajöttek halálközeliből, egy darab szót nem szóltak arról, hogy bármilyen tanulást is végezne itt a lélek. Feladatokról volt szó, de az nem egyenlő a tanulással. Mikor visszaküldték őket, az volt a fő indok, hogy "még nincs itt az idejük", nem pedig az, hogy még nem tanultak meg ezt vagy azt. Ha összefüggene a tanulással a halál, akkor bizonyos cselekedetek után halnának meg az emberek, de nem így van. Meghal az öntudatlan pár hónapos csecsemő és az öregasszony is, aki az életét egy tanyán élte le és a napi cselekménye kimerült abban, hogy eteti a csirkéket.

Lehet ezekbe is fantáziálni persze, hogy "nekik az volt a tanulnivaló". De amíg ennek NULLA bizonyítéka van, ellenben cáfolata annál több...

Természetesen nem meggyőzni akarlak benneteket, tőlem gondolhatjátok azt, hogy tanultok valamit itt a földön. De ez is csak annak a jól leírt fiziológiai folyamatnak a jele, hogy az emberi elme mindenre próbál magyarázatot keresni, így az önnön létezésének a céljára is. Az már kevésbé érdekli, hogy ez a magyarázat mennyire helytálló. Sőt, minél kevesebbet kell vele foglalkozni, annál jobb - lásd vallások és egyéb instant készen kézhezkapott elméletek és ideológiák. :)

Bár az is nehéz néha, hogy másnak adjon igazat az ember saját magával szemben. :)
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.07.07. 19:21

Nem feltétlenül tanulás a cél. Ki is kell szolgálni "felsőbb" szintű lelkeket. Aki csirkéket nevel, az eteti a többi embert ez a dolga...stb. Nincs sehol egyenrangúság a természetnek sem ezen az oldalán sem az élet utánin . Inkább rajtunk keresztül tanul "valaki"... :D
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.07.07. 21:01

John, egyetértek veled.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2009.07.10. 21:58

És mit szóljon ilyenkor a diktátor?

Bocsi fiúk, az volt a feladatom, hogy emberek millióit öljem meg...
Azért vigyázni kell. Bár egy diktátor nehezen tér vissza halálközeli állapotból, akik mégis megtették azok általában változtattak életvitelükön.
Én is egyetértek veled John, de az élet ennél azért bonyolultabb. Tegyük fel, ha valaki egy magasabb rendű lénnyel találkozik, és közölné vele élete feladatát, de egész életében mást szeretett volna csinálni és hirtelen feleszmél, hogy nem több egy irányított valaminél... Azért érdekes lenne. Okés, hogy feladatokat kell megoldanunk, de a világ mai hiteles képe olyan élményt és szomorú tapasztalatot ad vissza, hogy ha mindenki a dolgai szerint cselekszik, akkor a feladatot adók jól szórakozó, embertelen szadisták...
Másként nem tudom őket jellemezni.Tisztelet a kevés kivételnek ezen elmélet értelmében. És ugye az meg nem létezik, hogy ennyien félrenéznék a feladatukat. Ennyien szolgálják a "gonosz urát".
Vagy van még egy pár elmélet, miszerint a káosz és a jó urai egyenlőtlen harcot vívnak ezek szerint az előbbi felé billentve a győzelem mérlegét...

Üdvözletem!
no avatar
User

Unseen

Szerző: Unseen » 2009.07.14. 09:01

Hát... A halálközeli élményekről meg csak annyit, hogy sokan teljesen mást látnak amikor ilyenben részesülnek. Persze van, amikor a csávó felkel a kómából és elmeséli rögtön, hogy a kórház teteje tele van falevéllel és igaza van. Olyanról is hallottam, hogy volt, aki látta az időt odafent, mármint tudott a jövőbe és a múltba is látni, de ezek külön "időszálakon" mentek, szóval ott fent lehet, hogy nem a megszokott iramban (és irányban), megy az idő, hanem össze-vissza és több szálon. Mondjuk ez már más téma...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2009.07.14. 11:23

A halálközeli élmény során a tudat érzékel közvetlenül, nem az érzékszervek.
Az érzékszerveknek "időre" van szükségük ehhez, a tudatnak nincs.
no avatar
User

John

Szerző: John » 2009.07.14. 11:58

Tyrael:

A jó és a rossz fogalma elég képlékeny és öncélúan kijelölt. Még ezen emberi létformánk is megoszlik erről, szóval nem tudhatjuk, hogy a "lélek" világában egyáltalán létezik-e ilyesmi.

Ha elfogadjuk, hogy vannak a sorsban kötött pályák - és szerintem vannak, ezt kifejtettem a jövőbelátás kapcsán (vagyis azért látni, mert az már elkerülhetetlenül megtörtént egy későbbi szemlélő idejében), így el kell fogadnunk azt is, hogy a diktátorok és egyéb "gonosz" emberek cselekedetei is ki lettek jelölve. Úgy vélem továbbá, hogy pontosan azért lettünk megfosztva globálisan a jövőbelátás és egyéb látnoki képességektől, hogy ne ismerjük fel azt, hogy alapszinten bizony nem vagyunk többek irányított valamiknél. Mert esetleg még a bábjátékosok ellen fordulnánk, valószínűleg sikeresen...

Egyébként ha a Bibliát megnézed, abban sem a Sátán öli és kínozza az embereket + kegyetlenkedik velük, hanem bizony a Jehova nevezetű másik úr és a szolgái az ő parancsára. Akárki vagy akármi volt ez a két hatalom (amúgy szerintem Enki és Enlil).
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2009.07.16. 09:37

Ebben a verzióban nem nagyon hiszek.

De tegyük fel, igazad van. Ennek fényében a Magyarság ellen igen sokan játszanak...
Bár én személy szerint azt látom valószínűbbnek, hogy minden nemzetnek megvan a maga "Istene". Lelkülete, lélekcsoportja.
Jehova, pedig egy bizonyos kisisten volt. Tehát nem egy hatalmas, minden népek fölött álló "Globális Isten". Azt véleményed viszont osztom, hogy lehetséges olyanok irányítanak bennünket, akiket simán le tudnánk győzni és pont ez miatt vesztettük el képességeinket az idők folyamán. Azonban aki megteremtett, az tudatában volt ennek és befolyásolhatóságunknak is. Szóval nincs bűnhődés. Legalábbis ebben a formában. Azonban lehetséges, miután a távoli csillagrendszerbe költöző és a magyarságot magára hagyó állítólagos külföldi civilizáció -aki bennünket idehozott és megteremtett- távozásával olyan "erők", vagy ahogy korábban beszéltük "játékosok" léptek illetve kontárkodtak bele eleink munkáiba, akik mint hogy te is mondtad pusztítani és befolyásolni szeretnek. Persze itt hinni kell az Arvisurában és abban, hogy mi vagyunk az ősi nemzet. Hogy miért nem térnek vissza -mert ugye tagadhatatlan, hogy szeretnénk már látni azt a bizonyos segítő kezet főleg mi magyarok- annak sok oka lehet. Mert nem mindig igaz az, hogy egy igen fejlett civilizáció akár másik galaxisból is képes irányítani a teremtményeit és felügyelni. Na, most hogy így egy kicsit az idegenek felé is elkanyarodtam ez is kell.
Ezen túl nem bocsátkozok feltételezésekbe.
Ez maga is az! :)

Szép napot!
no avatar
User

Unseen

Szerző: Unseen » 2009.07.17. 12:14

Ebben az irányított dologban én sem hiszek. Lehet, hogy sokat játszol multis játékokkal :P
no avatar
User

AsgarDina

Szerző: AsgarDina » 2009.07.17. 21:22

Sziasztok!

Olyan szépen végigveséztétek a témát, h csak na! :)
Szinte hozzá se tudok szólni, de megpróbálok.
Szerintem is tapasztalni vagyunk itt, no de nem idők végezetéig. Leszületünk tapasztalni. Aztán közben hibázunk is. Akkor már azt is éljük meg, h a drága karma egyensúlyban lehessen, majd, 2-3 élet múlva már végeláthatatlan a lajstrom. De van ennek értelme? Sztem nincs. És mi van, ha azért születünk mindig vissza és vissza, mert egyszerűen nem tudunk megfelelően elszakadni a fizikai léttől? Ha nincs meg az a kulcs ami kell a továbblépéshez? Vagy ha nem tudunk a rezgészintünkön annyit emelni h átlépjünk ahonnan viszont már ide vissza nem tudunk lépni. Sztem a fentiek közti kapocs asztrál, mentál síkon zajlik. Asztrál sík történéseit bármely ember érzékeli, sokan nincsenek tudatában. És ők se nagyon tudnak fizikai testet ölteni...általában...
És akkor jöjjön az összeesküvés elmélet némi üldözési mániával: 8)
Lehet, hogy egy eltolt teremtés eredménye vagyunk. Amit azért próbálnak irányítgatni. Mondván ha már megteremtettünk, hát felügyelnek ránk, akár egy videó játékban (picit mátrixos a dolog). Majd ezután jött a "Főnök" h enyje benyje nem kellett volna ( az eltolt teremtés lényege, h nem tudunk innen egykönnyen továbblépni, csak segítséggel, amit ők nem tudnak biztosítani), de mivel nem az ő teremtményei volnánk közvetlen, így egy picit nehézkes a révbe érésünk. És aki képes élni a titkokkal, kulcsokkal, információkkal és a "Fönök" szerinti "helyesen" alkalmazza, az célbaér- istenbe olvad...egyszercsak.
Mért nem emlékszünk előző életekre? A hibás teremtés miatt. Meg azért feltűnően csekély százalékát használjuk az agyunknak, nem? Lehet h teljes gőzzel azért fel bírnánk fogni az előzőeket is.
Ez lenne a gondolatmenetem, köszönöm aki végigolvasta.
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.07.20. 02:56

Tyrael írta:Ha ezen elméletek sokasága igaz lenne (igaz ti is csak elméletként vetitek fel), akkor nem létezne a megbűnhődés örök törvénye.

mindig ez a büntetés téma.... szerintem vannak univerzális törvények, amik alapvetően irányítják a világ eseményeit. minden cselekedet következményekkel jár, amik életeken, generációkon át hatnak. ha csinálsz valamit, annak következményei vannak, amik rád nézve elkerülhetetlenek, több életen át is. olyanok, mint egy-egy frekvencia (például). amíg nem "pengetsz" meg egy másikat, olyat ami kioltja az előzőt, addig kísérni fog az örökkévalóságig, megszületett inkarnációid mindegyikében. persze lehet kísérletezgetni, hogy kioltás helyett elmaszkolod egy másik frekivel, majd azt is egy másikkal és így tovább, de előbb-utóbb annyira disztonáns és zavaros lesz az egész, hogy az összeomlás elkerülhetetlenné válik. ez következmény, nem büntetés. "az isten nem ver bottal" ahogy mondani szokták. persze vannak akik szándékosan erősítenek ilyen frekvenciákat, mint pl. a lámák, mert meggyőződésük, hogy amit tesznek azzal segítenek másokon.

Tyrael írta:Ugyanis, ha egy lélek milliónyi szálra szakad szét ás egyszerre éli meg az élet minden mozzanatát, rengeteg nézőpontban (okos kontra hülye gyerek, felnőtt kontra gyermek, gyilkos kontra áldozat stb.) akkor -függetlenül attól hogy ő választotta ezen szerepeket vagy netán ki lett szabva- egy hatalmas színjáték az élet! Semminek nem lenne következménye, egy ilyen életben.

semminek nem lenne következménye? a tapasztalat is egy következmény. talán kicsit jobban szeretnéd befolyásolni a világot, mint amennyire ez lehetséges?

Tyrael írta:Minden kornak megvolt a maga értékrendje a történelem folyamán, és akkor ott ez volt a helyes. Látjátok ti is, hogy nem jön el sosem az a bizonyos Isten, hogy bosszút állva számot vegyen népe elpusztítóin...

a mi istenünk nem a bosszú istene, hanem a szereteté és az igazságé (ami valahol ugyanaz). a bosszú pedig nem igazság. ami persze nem azt jelenti, hogy ölbetett kézzel kell ülni, mikor cselekedni kéne. csak nem mindegy, hogy mi motivál, mert a tetteidet az nagyban befolyásolja.

Tyrael írta:Sajnos bolygónkon nagyon igaz, hogy általánosságba véve szabadon lehet gyilkolni minden mennyiségben büntetlenül...
Persze nem tudhatom én sem, hogy a gyilkosok távozott lelke, megkapta e büntetését vagy sem. És pont ez a bizonytalanság az, ami nem képez visszatartó erőt a korunkban. Ha igaz az előttem felszólalók értekezése, hogy Isten bennünk van, akkor nekünk mint "Istennek", jogunk van megbüntetni igen keményen ezeket az elkövetőket.

isten mindenben és mindenkiben "benne" van. azokban is, akiket meg akarsz büntetni. sokan tettek már "igazságot" isten nevében a történelem folyamán, ne akarj olyan lenni - ez csak egy jótanács.

Tyrael írta: De erre a szép ötletre megint árnyékot vet, hogy a gonoszak Istene valahogy aktívabb, vagy "Isten" ezen megnyilvánulása a bűnözőként jóval nagyobb korunkban -és valljátok be a történelem folyamán szinte bármikor- mint a jó...

ez nem igaz. csak azért látod úgy, hogy a gonosz jobban jelen van, mert a társadalom ezt nevelte beléd. ha folyton a gonoszságokon, a rosszon és a bosszún jár az eszed, akkor egyértelmű, hogy előbb-utóbb mindenben ezeket kezded látni. ne legyél megkeseredett! senkin sem segítesz vele. a jó mindenhol ott van, a világot a szeretet tartja fenn. ha egy szép fának - ami neked örömöt okoz - letördelik néhány ágát, mondhatod-e, hogy gonosz a világ? ha nem lenne fa, hogyan törnék le az ágait? itt minden éremnek két oldala van és az oldalaknak is és azoknak is tovább és tovább, mint két szembefordított tükör. nem egyszerűen csak jó és rossz van a teremtett világban, a rosszban is van jó, a jóban is van rossz, kivétel nélkül. hogy mi a jó és mi a rossz, azt személyes érdekek döntik el, teljesen szubjektív módon. ha két érdek egymásnak ellentmond és végül egymásnak feszül, akkor az erősebb fog győzni, ez ilyen egyszerű. isten pedig senkinek nem fog igazat adni, mert ő maga az igazság.
a rosszaság senkinek nem a természete, aki rosszindulatú, az téved! ezt ne felejtsd el soha! a gyűlölet és a bosszú az ő téveszméjük, mert félelemben élnek. ne hagyd, hogy magukkal rántsanak! a fénynek az a természete, hogy világosságot ad, amivel elűzi a sötétet, mindenre kiárad amit elér és nem takarja el magát senki elől. de ez egy kettős világ; amire fény vetül, az árnyékot vet. az erősek mind a fényben állnak és legtöbbjük sajnos azon mesterkedik, hogy a többieket a saját árnyékába állítsa. a félelemkeltés, a bizonytalanság, a hazugságok, bosszúra és gyűlöletre uszítás, botránykeltés; ezek azok a módszerek, amivel ezt elérik. az árnyékban élők számára ők szabályozzák, hogy kinek mennyi fényt engednek át, azt a hatást keltve, mintha "belőlük jönne". és el is várják, hogy ezt hidd! bárki a fény felé fordulhat, de olyanná válni mint a fény, ezek az emberek nem képesek. ha pedig találnak valakit, aki "ragyog" azt mindenáron megpróbálják elrejteni, vagy elpusztítani, nehogy az embereknek kinyíljon a csipája. én mégis azt mondom neked, hogy törekednünk kell arra, hogy olyanok legyünk mint a fény.
az isten pedig nem áll bosszút, mert neki nem ez a természete. a bosszúálló isten csak egy zs.i.d.ó agymenés, ami megfertőzte az egész világot. isten maga a törvény, az ok és az okozat, minden ami történik, rajta keresztül történik. senki nem árthat neki - miért állna bosszút?
akár a jót keresed, akár a rosszat, mindenképpen megtalálod. rajtad áll, hogy miként nézed a világot és hogy mivé válsz ezáltal.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
ElőzőKövetkező