Tényleg látta a jövőt? Sorba rakhatók jövendölései? Mit mondd a mai kor számára

Centúriák

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: Centúriák

Szerző: aranylaci » 2010.06.17. 08:49

Nem tudom, rendben van-e, ez csak az "elméletem" hozzá.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.06.17. 13:01

Utánanéztem közben, London franciául Londres - a wikipédia szerint.
no avatar
User

Gabi72

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
31

2010.06.08. 09:00

Szerző: Gabi72 » 2010.06.18. 10:06

aranylaci írta:Már említettem korábban.

1.Egyes négysorosokat kétsorosokként kell kezelni, mert az előzményük és következő soraik valahol máshol keresendők.
2. Nostradamus szóhalmozást alkalmazott, hogy elférjen négy sorban.

Miért kell kétsorosként? em felejtettem el és korábban másoktól is olvastam ezt a véleményt. Mire alapozzák, hogy kétsorosak lennének és milyen szisztéma alapján találják m hol folytatódnak? Merthogy Nostradamus azt írta, megszerkesztette a verseit, akkor pedig rendszer alapján. Erről sajna nemsok infót találtam, mindösszesen annyit, hogy ilyen módszert alkalmazva "tudták értelmezni" a sorokat. (Márha ugyanúgy értelmezték, ahogy ő gondolta, amit enyhén szólva kétlek) De ha van mégis ilyen szabályszerűség, rendszer, akkor bocsánat. (Ja, elnézést, néhol kihagy a billentűzet és nincs mindig időm visszaolvasni a szöveget)
Szóhalmozáshoz: szerintem nemcsak szóhalmozás, de bizonyos szimbolika is. Nevek helyett, mivel nem akarta, hogy mindenki megérthesse (így is "ördöginek" tartották, kapott elég támadást, hát megtanulta a "leckét") általa ismert helységneveket, tulajdonneveket, mitógiai neveket használt. Szerintem több és logikusabb rendű szimbolizmus van benne, mint állítják.
Nem azért élek, hogy megfeleljek a te elvárásaidnak és te sem azért jöttél a világra, hogy a kedvem szerint élj, ha mégis találkozunk az egy nagyszerű érzés.
no avatar
User

Gabi72

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
31

Szerző: Gabi72 » 2010.06.18. 10:26

rintem ahhoz, hogy értelmezni tudjuk a szavait először őt kellene megértenünk amennyire csak lehet: miket tapasztalt, milyen volt a kor (pl. vallási dolgokról Isten egyebek lehetett nyíltarni, tudományos dolgokról egyebekről nemigezán, manapság sok helyen épp fordítva van), milyen helyzetben volt, tapasztalatai alapján, mit gondolt, mit kell elrejtsen a jóslataiban, miről írhat nyíltan...stb. Többet tudott, mint akkor bárki, valszeg azt akarta, akkor értsék meg a szavait, amikor a "tudásszint" eléoda, ahova szerinte el kellett hogy érjen. Mindenesetre tiszteletem mindenkinek, aki megpróbálkozott a megfejtéssel, hiszen egy akkori látnok megértése manapság nem kis kihívás. Azt, hogy ő milyen helyzetbe lehetett és a látomásai milyenek voltak a legtöbben talán el sem tudják képzelni, nemhogy megértsék, vagy értelmezni tudják, de sok próbálkozásból összeállhat a kép.... :)))
Nem azért élek, hogy megfeleljek a te elvárásaidnak és te sem azért jöttél a világra, hogy a kedvem szerint élj, ha mégis találkozunk az egy nagyszerű érzés.
no avatar
User

Gabi72

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
31

Szerző: Gabi72 » 2010.06.20. 04:43

I 11
Le mouuement de sens, cœur, pieds & mains
Seront d'accord, Naples, Leon, Secile.
Glaiues, feux, eaux, puis aux nobles Romains
Plongez, tuez, morts par cerueau debile.

11 .

The motion of senses, heart, feet and hands
will be in agreement between Naples, Lyon and Sicily.
Swords fire, floods, then the noble Romans drowned,
killed or dead because of a weak brain.

Nem néztem meg pontosan az eredeti szöveget, de nem lehet, a nevek alapján, hogy Napóleonról van szó?
Pl.:
Lipót János József Mihály nápoly–szicíliai királyi herceg, olaszul Leopoldo Giovanni Giuseppe Michele di Borbone delle Due Sicilie
no avatar
User

Gabi72

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
31

Szerző: Gabi72 » 2010.06.20. 05:17

I 16
Faux à l'eƒtang, ioint vers le Sagittaire,( mi van, ha les Agittaire? agiter agitál stb.)
En ƒon haut AUGE de l'exaltation, (csak megjegyzem, hogy az exaltation lelkesedést, rajongást jelent állítólag)
Peƒte, famine, mort de main militaire,
Le ƒiecle approche de renovation.

Marc Augé (born 1935 in Poitiers) is a French anthropologist.Er war Direktor der École des Hautes Études en Sciences Sociales (EHESS), der Universität für Sozialwissenschaften in Paris.In den 1970er- und 1980er-Jahren unternahm er verschiedene Forschungsreisen nach Afrika, insbesondere der Elfenbeinküste und Togo, sowie nach Lateinamerika.
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

2013.01.19. 21:59

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2013.01.27. 11:58

Mindenki azt lát bele, amit akar. SAjnos nem adott hozzá, megfelelő kézikönyvet. Én spec kicsit megorroltam (Nostradamus) rá, mert a könyvében szereplő meteor nem csapódott be.... Kidobtam 2000 FT-ot :evil: :))) :ugeek:
De legalább nem haltunk meg.... :!:
User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Szerző: ARHUN » 2014.10.07. 09:25

Sziasztok!

Kár belemenni ezekbe a miniatűr részletekbe, mint ahogy Gabi72 itt felvázolta, mert egy-egy szónak annyi szinoníma szava van, mint a nyű. Ezzel az erővel minden egyes versfordításba bele lehetne kötni. A négy vagy hatsorosakat összességében kell látni, úgyis a teljes szövegkörnyezet fog egyértelműen árulkodni az adott eseményről vagy személyről. Számunkra pedig az a lényeg. Most aztán, hogy jobbról balra vagy balról jobbra vakarta meg a hátát a király, az már teljesen mindegy. :)
Viszont valóban komoly problémát jelentenek a kevert sorok. Elolvastam az összes jóslatot, és ez gyakori jelenség bennük. A gond az, hogy még azt sem lehet mindig eldönteni, hogy a sorok összefüggenek, vagy kevertek. Melyeknél egyértelműen látszik, hogy kevert, azokat ki kellene gyűjteni. Ha ez a halmaz megvan, akkor lehetne összetoldozgatni őket, mint a puzzle darabkákat, de itt is fennáll a veszély, hogy ez nagyon bizonytalan vagy önkényes lenne. Ráadásul eredménytelen is, mert mi van azokkal a kevert sorokkal, amiket nem gyűjtöttünk ki, mert úgy találtuk, hogy nem kell hozzányúlnunk. Ez nagyon szubjektív dolog.
Nem könnyű a helyzet, feltételezem, hogy teljes körű, korrekt, valós megfejtésekre talán sose kerül sor. Kivéve, ha egy csoda folytán előkerül az eredeti kézirat poros példánya. Persze, abban is benne lenne a rejtvény, de legalább tudnánk, hogy tiszta forrásból indulunk ki.

Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.10.08. 11:51

Tisztelt Kutatók!

Egy ötlet jutott az eszembe. Kisfaludy György egyik előadásán láttam, hogy a bibliát egy térbeli kódszövegnek jellemzi. Az ötletem az, hogy a Nostradamus centúriák kettős kódolású szövegek. Nem szó szerint kell érteni őket, hanem egy térbeli koordináta-rendszerben kell ábrázolni azokat. A centúria szó is a kódolás egy fajtájára utalhat. Az elképzelésem tehát az, hogy a kódolt szövegnek vannak kulcsszavai, s azok segítségével kell behelyezni a koordinátába a szavakat, betűket. Még az is lehet, hogy térkép, vagy fénykép, vagy esetleg tervrajz van így kódolva. Mintha ZIP vagy RAR file lenne. A trükk, mint a bibliánál is, hogy értelmes szövegben van a kód. Még nem tudom, hogy mekkora terjedelmű anyag van lekódolva benne, de a bibliánál kevesebb lehet. Szerintem a Bibliában egy energia kicsatoló gép tervei vannak, a Nostradamuséban meg valami időgép, vagy csillagkapu lehet. Várom a véleményeket.
üdv. : BB
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.10.09. 08:46

Semmiféle "kódolt üzenet" nincs a Bibliában. Közönséges reklámról van szó, hogy az emberek olvasgassák...
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2014.10.09. 16:58

no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.10.09. 18:58

A Biblia kódolt mivolta, már rengeteg kutató fejében megfordult.
Reál beállítottságú mérnök embereknek rögtön szemet szúr, hogy valami hibádzik vele. Nostradamus sorba szedett mondataival is pont ez a helyzet. Nem fordítani kell őket, hanem megfejteni a kódot! Már csak a kódolási stíluson kell vitatkozni, s azon, hogy mekkora kép, vagy tervrajz nyerhető ki vele.
User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Szerző: ARHUN » 2014.10.09. 21:30

Nem védeni akarom Bőkényt, de amit felvetett a Bibliával kapcsolatban, hogy térbeli kódszöveg, az tényleg igaz.
Eleve ott kezdődik hogy az óhéber ABC egy mesterségesen létrehozott írás.Egészen konkrétan arról van szó, hogy az ABC betűit úgy kapjuk meg, ha egy tórusz felszínére húzott csík görbe árnyékait, kétdimenziós vetületi képeit nézzük. Hozzáteszem, ez nem azonos a mai héberrel, mert azóta ebbe is belepiszkáltak.Még egy rajz is volt a kezemben ezekről az árnyékokról úgy három-négy évvel ezelőtt, arról, hogy hogyan kapjuk meg a betűket szépen sorban, kár, hogy ezt akkor nem fotóztam le, mert itt most be tudnám szúrni.
Kódolásra utal, hogy pld. az Újszövetségben, a Jelenések Könyvében a legvégén áll egy olyan utolsó figyelmeztetés, hogy ebből a szövegből egy jottányit se vegyél el /azaz egy vesszőt se/, se tegyél hozzá. Bizonyára megvan az oka, ezzel a felhívással óvja meg a szöveget. Így kerek egész, így sérülésmentes. Na most, ez az első fordításnál vastagon meg is sérült. Mi lett volna a megoldás? Aki el akarja olvasni, az tanuljon meg héberül. Ja, hogy akkor nem lenne ennyi keresztény és nem tudtak volna ennyi embert elérni a vallással? Pech.
Az ember kíváncsi és mindenbe belepiszkál, aztán meg kiönti a fürdővízzel a gyereket. Howard Carter is nagyon kíváncsi volt, mikor megtalálta Tutankhamon sírját. A régészcsapatának feltétlenül ki kellett nyitnia. Jó sokan el is patkoltak utána.
Amennyiben Laci szavaival élve a Biblia közönséges reklámanyag, az megállja a helyét arra a mai változatra, amit a papok össze-vissza toldozgattak, manipuláltak, ezt én nem is vitatom, azonban ez nem azt jelenti, hogy az eredetivel is ez a helyzet.
Hogy Nostradamusnál van-e valami kódolás, azt nem tudni. Az biztos, hogy a Biblia és a próféciák között ordító a különbség /időben is/. Az ófrancia modern írásnak számít az óhéberhez képest. Azonkívül a jövendölések egy része már meg is lett fejtve. Lehet, hogy matematikailag Nostradamus variálgatott benne valamit, de komoly számítástechnikai eljárást semmiképp sem használhatott.
Úgy tudom látomások alapján írta a verseit. Ha írómédium lett volna, akinek a kezét vezetik, miközben révült állapotban van, akkor már esélyesebb, hogy valami plusz dolog is rejtőzik a szövegben. De ilyenről a levelezéseiben se tesz említést. Persze, senki nem állt fölötte éjszakánként a szobájában, hogy ezt lesegesse. :)

Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.10.10. 17:46

Schultzok találták ki ezt az egész Biblia-kódja dolgot. Már eleve pusztán ez a tény megkérdőjelezi a dolgot. Meg az összes többi is. Ugyanis melyik? több ezer-féle összeállítás van. Nincs "eredeti" biblia és ne mis volt soha. A magyar ősi - tehát mássalhangzó - írásból is azt olvasok ki, amit csak akarok. Minden nehézség nélkül. Persze, ezzel senki nem foglalkozik, szomorú. A héber nyelvet a görögök mentették meg a teljes kihalástól. A Biblia nyelve egyébként sem héber. Legalábbis nem annak mai formájában. Az ősi héberben számos szó magyar rovásjelekkel található meg, mindenekelőtt JHVH neve. A legősibb ószövetségi szöveg 1100 környékéről való, míg a legősibb újszövetségi a 200-as évekből. A Holt-tengeri Tekercsek között csupán héber nyelvi töredékeit találták meg bibliai szövegeknek, a teljes terjedelemben megtalált pl. Eszter könyve, és különböző zsoltárok, nem tekinthetők számottevőeknek. Az Újszövetség egészének nyelve görög. A Jelenések könyvének végére a hamisítók hamisították azt a bizonyos szakaszt, akik Níceában a saját képükre formálták az ősi szövegeket.

Nostredamus maga említi meg, hogy szövegeinek pontos sorrendje benne van a szövegekben. Már csak meg kell találni a hivatkozott részt.
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.10.12. 15:28

Tisztelt kutatók!

Az szinte mindegy, hogy mikori a Biblia, mert a legújabban is megtalálhatóak azok az értelmetlen mondatok, amik a dialektikát szétszedik.(Nincs meg egyikben sem az a mondatszerkezet tan, amit akkoriban elvárhattunk volna egy szépirodalmi műtől.) Bár tényleg jó lenne hozzájutni az eredeti kézirathoz, s azt felvinni számítógépre. Az lenne az eredeti tervrajz. Olyan kódolást kell elképzelni, mint a Kapcsolat című filmben, amikor a földönkívüliek egy gép tervrajzát kódolták bele a Hitleres videóba.
Nostradamus négysorosait is sorrendbe kellene rakni, de számítógép segítségével, a legmodernebb kémszoftverekkel. Ez a munka, több embernek is évekig tartana. Szerintem Nostradamus egy térképet rejtett el a víziói segítségével. A helyek koordinátái, amiket már megfejtettek, kiad egy másodlagos ponthálózatot, aminek mondjuk a mértani közepén lehet elrejtve valami.
Az is nagyon érdekes, hogy a Budapesti Széchenyi könyvtárban őriznek egy eredeti példányt Nostradamus könyvéből.....
Szerintem egy érdekes sci-fi filmet lehetne készíteni, olyat mint a Kapcsolat című film!
No már megint egy érdekes ötlet jutott az eszembe. Meg lehetne csinálni akár itthon is azt a filmet, s lehet hogy vevő is lenne rá Andrew G Vajna! Valaki csatlakozik az ötlethez? Üdv.: BB
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.10.12. 18:16

Láss neki akkor kedves Bőkény! Jó elképzelés.
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.10.13. 21:36

A kódfejtéshez, vagy a filmhez? A Kódfejtéshez fogalmam sincs hogy kezdjek hozzá, a filmhez már kicsit bizakodóbb vagyok.
Bárminemű segítség a film készítéséhez érdekel. Magyarországon még úgysem volt Nostradamus-ról készült film...
Sci-fi meg szinte biztos nem készült még a témában, csak külföldön.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.10.14. 12:17

A kódfejtéshez. Benne van az iránymutatás a szövegben, "csak" meg kell találni.
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.10.14. 18:33

Spéci program szükségeltetik hozzá, amit az Alkotmányvédelmi hivatal biztos nem ad kölcsön. :) Különben is nem érdekel annyira a dolog, hogy belekezdjek. Nem látok benne nagy pénzt. Sok időmet elvenné, s a végén még az is lehet, hogy eltennének láb alól, ha kész vagyok a munkával...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.10.15. 09:56

Viszont több milliárd ember köszönné meg!
Készítsd el a programot magad!
no avatar
User

Bőkény

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
218

Dévaványa

Szerző: Bőkény » 2014.10.16. 12:20

Tisztelt Aranyi úr!
Az édes kevés. Abból nem lehet megélni. Az embereket meg nem érdekli az ilyesmi, ezért megköszönni sem tudnák. Ha valaki belekezd, szívesen segítek pár órát, nem többet. Jó fizetésért szívesen elbabrálok vele, akár pár évet is.
Véleményem az, hogy már megfejtették az információt, csak egy páncélszekrényben őrzik, a vízüzemű motor tervrajzaival együtt.

Minap érdekes műsor volt Nostradamusról a Class FM Morning Show műsorában. Sajnos nem tudtam hallgatni. Valaki feltenné az oldalra?
Üdv.: BB
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.10.17. 12:36

Bő évet dolgoztam az újrafordítással. Mindenki tesz hozzá egy kicsit, talán még a megoldást is megtaláljuk.
ElőzőKövetkező