Hold-kutatás, titkos Hold-programok, élet
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: Paraván, vagy igazi? - Az Apollo holdfelvételek hátterei

Szerző: aranylaci » 2014.06.20. 20:47

Szerintem a pontok a fotók alapján kerültek a képre, azokat a helyeket jelenti, melyek az Apolló-képein még éppen látszanak. Pontprojekció.
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

2011.08.18. 05:43

Szerző: zolee » 2014.06.21. 04:51

Kedves fórumtársak!
Aki érti ezt a szerkesztést, az legyen szíves segítsen!
Bocs, ha bárkinek is beletiportam ezzel a hitébe!
no avatar
User

yuppiter

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

2014.02.27. 21:51

Szerző: yuppiter » 2014.06.21. 19:48

Szia Zolee!

Arról van szó, hogy a tanulmány írója meg akarja határozni a térképrészlet léptékét, azaz a távolság-skálázást. Ehhez a 11-es ábrán mutatja be, hogy ha az S7-es pontból nézi a terepalakulatot, akkor geometriailag milyen hasonlóság áll fenn két olyan pont által kijelölt háromszöh közt, melyek magasságának különbsége 100m (egy szintvonal), és a terepet a nézőpontból húzott egyenes a P ill. a Q pontban metszi/érinti. Ezért látsz két piros pontot egy S7-ből húzott egyenesen 100m szintvonal különbséggel.
Nyilván azért kell a térkép léptéke, hogy az ominózus hegy távolságát meg tudja határozni.
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.06.24. 06:19

Szia Yuppiter!

Köszönöm az útbaigazítást!
Logikus és érthető az, amit a második piros pont használatáról írtál. Te meg tudnád mutatni, hogy hol van az egyes fotókon az a P és Q pontpár a hegyoldalon? Annyit tudunk, hogy ez a két pont mindhárom képen (S7, S9 és LM) egymás alatt helyezkedik el, csak különböző látszólagos magasságban, mert ugyanannak a 100m-nek más és más a látszólagos mérete más távolságokból. A pasas ezekből a magasságkülönbségekből számolta ki a képek távolságkülönbségeit.
Én ezeket a P-Q pontpárokat nem találom a fényképeken bárhol veszem fel őket a szintvonalas térképen, tehát nem tudnék számolni sem velük. Ő, hogy találta meg őket?
no avatar
User

yuppiter

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: yuppiter » 2014.06.24. 11:39

Szia Zolee!

Hogy hol vannak a P és Q pontok? Fogalmam sincs.
A 11. ábrán szereplő háromszögeknek az alapnál levő szög tangensét is meg kellene határozni, ehhez viszont ismerni kellene a látószöget (a vízszinteshez viszonyítva), de ehhez szükséges tudni a kamera optikai tengelyének a vízszintessel bezárt szögét is, azt viszont kötve hiszem, hogy valaki meg tudná mondani, ugyanis mellkasnak támasztott kamerával készültek a képek.
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.06.25. 04:27

Jól értem Yuppiter, hogy te sem tudod a pasas módszerét rekonstruálni?
Én szerettem volna a többi (állítólagos) leszállási helyszín hegyvonulatait ellenőrizni ezzel az eljárással, de ha a példa helyszínre sem működik a gyakorlatban, akkor mennyit ér? Talán ugyanannyit, mint a legutóbbi próbálkozása?
viewtopic.php?f=35&t=103&start=2156#p36644
no avatar
User

yuppiter

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: yuppiter » 2014.06.26. 11:19

Nézd, rögzített adat nélkül nem lehet ilyesmit meghatározni. Persze lehet, hogy az illető valahonnan tudja a térkép léptékét, csak ez a tény valahogy elsikkadt, mert akkor már lehet szórakozni a távolságokkal, látószögekkel, tangensekkel.
Egy bizonyos: azt, hogy egy mellkasra letámasztott fényképezőgép lencséjének optikai tengelye milyen szöget zár be a vízszintessel, azt csak az Isten tudja. Márpedig minden látószögmérés, képi tárgymagasság nagyon is függ ettől.
A cikknek az az alapgondolata, hogy a képeken látható hegy gerincének a hajlásszöge mindegyiken ugyanaz, az valóban leleplező lehetne, ha a hegy távolsága és a különböző nézőpontok távolsága közt nincs nagyságrendnyi eltérés.
A hamisítás tényét szerintem akkor tudná igazán megmutatni, ha szinte pixelről pixelre be tudná bizonyítani, hogy mind a három képen a hegynek pontosan ugyanazok a részletei látszanak.
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.06.28. 06:00

Szia Yuppiter!
Szerinted, pixelről pixelre azonosak ezek a képek?

S7-LM-S9.gif
S7-LM-S9.gif (306.2 KiB) Megtekintve 2524 alkalommal.
no avatar
User

yuppiter

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: yuppiter » 2014.06.30. 11:18

Szia Zolee!
Nem tudom, hogy a berakott animációd mely képekből állt össze, de az ominózus cikkben leközölt képeken a hegy képei eltérnek egymástól, ez rögtön látszik. Nincs pixelről-pixelre megfelelés, még azonos nagyítás esetén sem.
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.07.02. 06:10

Professor Colin Rourke.jpg
Professor Colin Rourke.jpg (29.56 KiB) Megtekintve 2478 alkalommal.

Szia Yuppiter!

Természetesen a professzor írásában lévő képeket másoltam ki és használtam fel az animációhoz. Még arra is kínosan ügyeltem, hogy a képek nagyítását, dőlésszögét se változtassam meg. Tehát mindhárom fotó a pdf-ben lévők másolatai! Szerettem volna megismételni a szerkesztés menetét, de sajnos eddig úgy tűnik, hogy ebben senki sem tud nekem segíteni. Egye fene, biztosan professzori fokozat kell ehhez a rajzolgatáshoz. Aranyi Laci fórumát meglehet, kevés professzor olvasgatja.
Viszont egy egyszerű módszerrel (a te ötleted alapján) a hegyvonulat nem paraván voltát, hanem a térbeliségét sikerült láthatóvá tenni.
De most jön a fekete leves, kedves Yuppiter!
Prof barátunk is készített egy saját animációt:

Peak-Mont-Hardley.gif
Peak-Mont-Hardley.gif (293.93 KiB) Megtekintve 2478 alkalommal.

http://www.disclose.tv/forum/a-brief-hi ... 1-120.html

Ezt bebuktuk Yuppiter! Ebből is látszik, hogy kevesek vagyunk! Ezek után már nem csak nekünk, (neked és nekem) hanem a NASA-nak is annyi...
no avatar
User

yuppiter

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: yuppiter » 2014.07.02. 11:41

Kerestem a mosolygós emotikonokat, zoleee....
No, majd én pótlom: :) :P :D :D :D
Számomra meghökkentő, hogy a szemmel látható nézőszög-különbségű felvételekre azt mondja a "professzor", hogy azonos hegyképet látunk, pontosabban, hogy a kontúrja azonos. Nem igaz, amellett a hegynek a kamera felé eső lejtőjének szélessége sem azonos, és a rajta levő részletek is eltérnek.
Amúgy az marhaság, hogy egy hegynek a kontúrját más és más nézőszögből nem lehet szinte azonosnak látni. Dehogynem. Elég pl. a vulkáni hegyekre gondolni, de ilyenek a lepusztult felületű kupacszerű hegyek is ("nokedli-hegyek").
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.07.03. 06:11

Nem véletlenül nem találtad a vigyori arcokat, Yuppiter. Minden soromat tök komolyan írtam.
Engem is meglepett a vén kaporszakállú animációja. Nem zártam ki annak a lehetőségét sem, hogy belenyúlt az "eredeti" ap-képekbe, hogy ezzel is jobban alátámassza az elméletét. De nem torzított egyiken sem! Magam ellenőriztem. Csak forgatott és kicsinyített rajtuk, bármilyen nyújtás nélkül.
Ha már az ún. eredeti képeket pakolgattam egymásra, én is kíváncsi voltam azokra a méretarányokra, amit az S7-es állomásponti képhez számított ki az öreg.
Nekem az S7-es kép méretét 100%-nak alapul véve az LM nézőpontira 80.8%, az S9 nézőpontira pedig 87% adódott. Tehát még ebben a mérésben is csak 1%-os az eltérésünk az öreggel szemben.
Van a pdf-e végén a napkoronggal kapcsolatban egy ellentmondás. Te érted, mire gondol?
no avatar
User

yuppiter

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: yuppiter » 2014.07.03. 15:40

Ne aggódj, zolee!
Van több részlet is, amely azt mutatja, hogy a "prof" téved.
1. Keresd meg azt a dudort a hegynek a kamerával szemben levő lejtőjének az alja felé, amely az S7 pozícióval jelzett képen a balról a második szálkereszt éppen még látható teteje felett látható. Gondolatban indíts egy függőleges vonalat, és láthatod, hogy k. a hegy bal oldali lankájának felénél böki át a lejtő vonalát. Ugyanezt a dudort az S9 ill. LM jelzésű képen is megtalálod a balról második szálkereszttől jobbra. Ha ezekből indítasz egy függőleges vonalat, az a hegyet kb. a legmagasabb pontjánál hagyja el, azaz eléggé megfelel annak, hogy az S7 van a hegyhez képest legjobboldali pozícióban.
2. Keresd meg a hegy jobb szélénél levő árnyékos öbölszerű terepalakulatot. Ezt az LM ill S9 képeken láthatóan egy íves lankás perem határolja, ám az S7 képen ennek a peremnek a képe csaknem egyenes, annak megfelelően, hogy az előző két pozícióhoz képest jobbról látja a kamera.
3. A hegytől jobbra levő kis hajlatban látható messze lévő kupac. Az LM és S9 pozícióban alig látszik , míg az S7 pozíciójú képen meglehetősen sok mutatkozik belőle.
:D
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.07.07. 04:56

Nem aggódtam, Yuppiter!
Már az én animációmon is látszik, hogy a háttérhegy nem paraván. Sőt, ha az öregét felgyorsítjuk, akkor azon is! A vén kaporszakállúnak ez miért nem tűnik fel?
A hegység további részeinek térbelisége már másoknak is szemet szúrt:
edf57a686073a05.gif
edf57a686073a05.gif (88.36 KiB) Megtekintve 2427 alkalommal.

A professzor napkorongos elméletéről mi a véleményed?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.15. 11:33

Ezen holdfotók összeillesztését is kérném:
http://aranylaci.hu/hold/apollo-fake/1.htm

Egyébként, ha netán van-lenne is elmozdulás a holdfotók között, ez még mindig nem bizonyít emberes jelenlétet, ilyen fotókat automata holdjárókkal is lehet készíteni. Miként ezt - is - állítottam.
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.07.16. 06:25

Szia Laci!

Szívesen segítek neked, ahogy tudok.
Azt hiszem, hogy Yuppiter elment nyaralni és ezért nem válaszol nekem. Ezért is téged kérlek meg, hogy értelmezzük együtt a professzor napkorongos elméletét, hogy mire is gondol konkrétan. Te, hogy látod?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.16. 18:58

Rendben. Mire gondolsz? Az ellenfényre?
no avatar
User

zolee

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
100

Szerző: zolee » 2014.07.17. 04:44

A pdf végén lévő, az Apollo 14 képein látható furcsaságokra gondoltam.
http://www.aulis.com/pdf%20folder/hadley_study.pdf
ap14a.jpg
ap14a.jpg (22.77 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal.

ap14b.jpg
ap14b.jpg (7.11 KiB) Megtekintve 2357 alkalommal.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.18. 14:37

Mivel meggyőződésem, hogy az Apolló esetében szinte valamennyi fotó stúdióban készült, vagy montázs, kiegészítve néhány "helyszíni", azaz űrszondás felvétellel, nem tartok meglepőnek semmit, sem a kettős fonálkeresztet, sem a kartonpapír űrhajót, sem a többszörös beeső fényforrást, stb.
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2014.07.21. 13:26

Készítettem egy képkivágást arról a fotóról, mely a holdjárót ábrázolja. Aztán megnéztem a színösszetételét, melyet az alábbi kép illusztrál. Gyakorlatilag a fekete-fehér dominál.
Ami nekem fúrcsa az az, hogy a bal oldalon a három alapszín görbéje csaknem egyforma, viszont ami a lényeg: nem fedik le egymást.
Ebből többféle következtetés levonható. Engem érdekelne egy hozzáértő személy véleménye.
(A képet, melynek ez egy részlete, az Apollo csalás cikkből vettem)
IMG_20140721_135930.JPG
IMG_20140721_135930.JPG (56.55 KiB) Megtekintve 2318 alkalommal.
Török Zsolt
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.07.21. 21:30

Azt állítom, hogy a Hold-, Mars-, stb. fotók nagy része fekete-fehér, holott színes kamerákkal vannak felszerelve ezen berendezések, csupán annyi a különbség, hogy pl. a Mars esetében szürke árnyalatai helyett a barna-vörös árnyalatait használják. Olykor-olykor mégis csak előbukkan egy-egy színes fotó, azokon pedig ugye azonnal egészen mást látunk.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
991

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2014.07.22. 08:38

Szia Pezo!

Én is sokat tűnődtem annak idején, hogy a színes holdfotókon miért csaknem pontosan szürkeárnyalat (azaz R=G=B) a talaj meg a háttér. Sajnos, több úton is el lehet jutni oda. Lehet hamisítás, fekete-fehér felételekkel montázs, utólagos színezés, de az is, ami szintén nem zárható ki, és ez elég valószínű:
az interneten nyilvánosságra hozott képek az eredeti felvételek utólagosan fel/átdolgozott változatai. Ezeken elvégeztek egyfajta színegyensúly korrekciót, ahol a színegyensúly alapja a holdfelszín feltételezett szürke színe volt. Ha ezt a szürke színt semleges szürke árnyalatra választjuk (R=G=B), akkor nagyonis hasonló képeket kell kapni. Szerintem könnyen lehet, hogy ez a magyarázata ennek a furcsa színhelyzetnek a képeken.
Zolee-nak:
Szerintem ha Napot szemből fényképezi valaki filmre, nem látható ilyen halogyűrű a Nap képe körül a felvételeken. Elég, ha az ISS-nél vagy az egyéb Apollo képeken nézzük. Az adott képeken szerintem mindenképpen rendellenes látvány, nem beszélve arról, hogy ha telibe kapod a Napot a felvételen, akkor semmi nem látszik a képen a nagy fényességen kívül, annyira megvilágítja a képkockát a fény, szétszóródva az objektív lencserendszerének felületein és a film emulziójában.
ElőzőKövetkező