A hétköznapi problémák fóruma! Bármi ami a többi fórumba nem illik, azt ide írjátok!

Rajz- és íráselemzés

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.10.29. 22:10

Sziasztok!

A tökéletesség szerintem olyan mint a végtelen világegyetem.
Nics abszolút tökéletes, ahogy a világegyetemnek sincs vége.
Még a legtökéletesebb és leginteligensebb lény sem tökéletes,ezért törekszik minden és mindenki a fejlődésre.
Ha igaz, hogy Isten rajtunk keresztűl tanúl, akkor az azt jelenti, hogy Ő sem tökéletes.

Nagyon nem szeretem azt amikor valaki azt mondja,hogy emberi agyal nem felfogahtó. Azért mert most saját erőből nem jösz rá, hogy hogyan működik a világ, az nem jelenti azt,hogy ne fognád fel, ha valaki elmagyarázná neked, aki tudja a titkot.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2007.10.30. 08:02

A legkevésbé sem támadásnak szántam amit irtam, sőt. Azért vagyok itt Aranylaci fórumában, hogy tanuljak! Egyébként sem saját tudásomra hagyatkozva irtam, tíz éves korom óta, de talán elöbb már folyamatosan olvasom nagy gondolkodok és filozofusok műveit. És persze a saját megtapasztalásaim sem csekélyek. Most 52 éves koromban ez idáig erre
jutottam, de ez nem jelenti azt hogy ezzel befejeztem volna a tanulást
amig élek tanulok. Laci és még sokan mások jóval elörébb járnak nálam
de én más uton indultam el az érzékelés és tapasztalás terén. Nekem nem
adatott meg hogy egyetemekre járjak, de talán nem is baj. Igy legalább
befolyásolás nélkül todok ismeretekhez jutni. Ahogy Laci irta más utakon.

Tisztelettel! Laca
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.10.30. 08:49

A Világegyetem, mint végtelen egész: tökéletes.

Nem is lehet más, hiszen végtelen idő óta létezik, bizonnyal, jelenlegi formájában. Mivel nem volt kezdet, nem lehetséges fejlődés sem. Változások vannak. De nincs "mihez képest", mert csak a "MI" van. A végtelenhez nem lehet viszonyítani, mert nem számszerű.

A fejlődés illúzió. Valami, valahol már létezik. Minden létezik valahol. És minden létezett már és minden létezni is fog.
no avatar
User

7neo77

Szerző: 7neo77 » 2007.10.30. 22:16

aranylaci írta:A Világegyetem, mint végtelen egész: tökéletes.

Nem is lehet más, hiszen végtelen idő óta létezik, bizonnyal, jelenlegi formájában. Mivel nem volt kezdet, nem lehetséges fejlődés sem. Változások vannak. De nincs "mihez képest", mert csak a "MI" van. A végtelenhez nem lehet viszonyítani, mert nem számszerű.

A fejlődés illúzió. Valami, valahol már létezik. Minden létezik valahol. És minden létezett már és minden létezni is fog.

Ezekben a sorokban vannak fontos gondolatok.
Van 1 alap információ a világegyetemben, és a rendszer nem tesz mást csak másolja, illetve "informatikai nyelven" mondhatnám h különböző formákban tördeli, műveleteket végez rajta, újracsomagolja. Pont ezért van benne valami h a fejlődés csak illúzió. Ha feltételezzük h a világegyetemen kívül más nem létezik / nincs tőle független rendszer/ akkor ez 1 zárt rendszer tehát eleve benne van minden, nincs külső halmaz. Innentől kezdve nem lehet olyan dolgot találni ami újítás lenne benne. Csak saját magával tud variálni a rendszer. A fő kérdésem az h mi lehet ez az alap információ /de komoly esélyt látok rá h megtalálható ez az info minden, a legapróbb létezőben is. Ha én létezek akkor biztos h bennem is megtalálható ez az információ.
Gondolkoztál már rajta mit jelent az h én? Ha megkérdezlek valószínűleg rámutatsz a testedre vagy kiejted a neved. Az a test amire rámutatsz pontosan leírható úgy h x,y mennyiség ilyen és ilyen kémiai anyagot tartalmaz különböző kötésekben. Érdekes a Bibliai gondolat h porból lettél porrá leszel. Az a por, kémiai elem ami téged felépít az 3milliárd éve könnyen lehet h 1 másik, mostani emberi mércével mérve intelligens faj egyedéhez tartozott. Ha meghalsz és elbomlik a tested, akkor előbb utóbb a testedet felépítő kémiai elemek / amiket sorszámosíthanék is! / 1 másik értelmes lény testét fogják felépíteni. Tehát majdnemhogy azt lehetne mondani h meg sem tudnád számolni hány alienhez tartozot már a testedet felépítő anyag. Vagy éppen valami teljesen máshoz! Szoval sokkal inkább meghatározza a valós ént szerintem a szemmelmi mivoltod.

A végtelen kérdésével az merült fel bennem h honnan tudom h létezik? Illetve ha 1 dolog valamilyen mércével mérve elég hatalmas és én nem állok a helyzetem magaslatán akkor könnyen összekeverhetek valamit ami nagyon nagy véges, a végtelennel. Elég elméleti fogalom a végtelen. Gyakorlatban könnyen összezavarhat.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.10.31. 09:08

Kedves 7neo77

Nem zárt rendszer. Ha zárt lenne, kénytelen lennél valamit feltételezni "határain túl". A Világegyetemen kívül pedig semmi más nem létezhet, mert akkor a "Minek nevezzelek?" problémába ütköznénk.

A rendszer végtelen, és mégis tartalmaz számos (azaz számolható) elemeket. Ez csak úgy létezhet, ha a számos elemek száma már "eleve" végtelen volt (furcsa ezt így leírni, mert hogy nem volt kezdet). A Világyetemben mindenhol számos (megszámolható) elemeket látunk. Azaz a "számuk" végtelen. Penrose igazolta, hogy végtelen nagyságú tér lefedhető véges (akár nagyos kis számú elemmel) az elemek ismétlődése nélkül. Csak így képzelhető el a dolog és csakis így működhet. Mindenfajta más megközelítés logikailag, számszerűleg, vagy fizikailag (vagy minden szempontból) téves eredményt ad.

Az alapinformáció "hét szám". Ezek eredete, nagyságának aránya, stb. egyaránt rejtély.

A hamvazószerdán említett bölcsesség nem tudom, mennyire köthető a Bibliához, nem emlékszem, hogy olvastam volna benne (persze tévedhetek, kérem javítsatok ki), viszont a mondat sokkal régebbről is ismert.

Az "én" kérdésére picit bővebben válaszolnék, hiszen a testem csak mások számára jelent "én", a magam számára az "én"-be beletartoznak gondolataim, vágyaim, tetteim, emlékeim, stb. Tehát egyetértek. Ls mivel végtelen számú egyednek alkották atomjaim már korábban testét, és mivel az elektron képes emlékeket hordozni, a tudásom végtelen nagyságú lehet(ne.) Elméletileg. Erre dolgoztam ki "A holografikus agyműködés és öröklődés" elképzelést, benne a legfontosabb gondolattal: "Tanulunk, hogy emlékezzünk, ahelyett, hogy emlékezni tanulnánk."

Remélem a végtelen megértéséhez is sikerült kicsit hozzájárulni. Nemcsak skalártér lehet tehát végtelen, mint ahogy sok fizikus állítja, hanem számos, végtelenszer ismétlődő elemből álló tér is, ha azok száma már eleve végtelen.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2007.10.31. 12:03

Kedves Laci!

Valahogy így gondolom én is, mert elég "fura" lenne azt feltételezni hogy
a végtelen ami már önmagában kifejezi annak értelmét, hogy azon túl valami más van. Mert ha van valami akkor már nem végtelent kell mondanunk, hanem végest. De ezt te jobban megfogalmaztad, igazából nem is értem hogy ennek az értelmezése valakinek problémát okoz. Habár ahogy olvasom ezzel a "problémával" elég régen foglalkozó filozófusok érveléseit. Hát elég sokféle eredményre jutottak. De ha húzúnk egy egyenes vonalat, azt a végtelenségig rajzolhatjuk, amig csak meg nem unjuk. Feltéve ha lenne végtelen tábla és örök életünk. De abba belegondolni hogy mondjuk a fénysebességet többszörösen meghaladó űrhajónk lenne, és örök életünk soha sem érnénk a világegyetem végére, hiszen az végtelen.
Számomra ez elég nyilvánvaló.

Tisztelettel! Laca
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

7neo77

Szerző: 7neo77 » 2007.10.31. 13:51

Az alapinformáció : 7 szám .... Ez 1 fricska ellenem mert nem jót írtam, vagy ezt tényleg így tudod? Ez nagyon érdekelne h erről hol olvashatok.

Móz 3,19 Orczád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe, mert abból vétettél: mert por vagy te s ismét porrá leszesz.
Zsolt 104,29 Elfordítod orczádat, megháborodnak; elveszed a lelköket, kimulnak és porrá lesznek újra.
Préd 3,20 Mindenik ugyanazon egy helyre megy; mindenik a porból való, és mindenik porrá lesz.

A zárt rendszer nylít rendszer dolgot lehet h nem érthetően vagy hibásan írtam le. Vegyél 1 lapot: maga a lap a világegyetem. Rajzolj rá halmazokat /alhalmazok is legyenek/, sokat... . Ráböksz az 1ik halmazra/ mondjuk annak a része vagy. Viszont rá tudsz mutatni olyan másik halmazra amihez csak annyi közöd van h ő is a lapon van. Tehát a te kis halmazodban lövésed sem lehet arról h van 1 másik halmaz is a lapon, ahhoz h ezt tudjad visszább kell menni, 1el kifelé menni az alhalmazból minimum, de lehet h a legkülsőbb halmazig ami maga a lap /attól függ hova akarsz eljutni/. Ha te az alhalmaz alhalmaza vagy akkor eleve nem is tudhatsz más alhalmazokról csak ha visszább mész. Illetve mivel benned van az alap információ akkor az alhalmazból is leképezheted azt a halmazt amiről nem is tudsz / Mert az a másik alhalmaz is csak ugyanabból keletkezhetett mint te/ de ehhez ismerni és használni kell tudni az alap infót.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.10.31. 15:00

Szó sincs róla!

Ilyen címmel jelent meg egy - beszerezhetetlen - könyv. A neten vannak róla részletek. A Világegyetem hét alap-állandójáról szól.

Köszönöm az idézetet. Bár tudjuk, Mózes könyvét legalább hárman írták, 600 évvel azutón, amikor állítólag élt, Mózes egyébként sohasem létezett, lásd Israel Finkelstein: Biblia és régészet. A többi könyv eredete sem igazolható. A benne foglaltak jöhettek bárhonnan. Ettől eltekintve ez a pár sor igaz.

Ebben az Esetben a "lap" a Világegyetem, és nem az a részhalmaza, ahol éppen vagyok. Azzal a különbséggel, hogy a lap végtelen. ráadásul fraktális felépítésű.
no avatar
User

7neo77

Szerző: 7neo77 » 2007.10.31. 16:58

Elvileg a világegyetemben nem létezik lehetetlen, mert minden ami "eszébe juthat" csakis olyan lehet amit ismer tehát lehetséges. Elvileg tartalmaz mindent. A világegyetem olyan mint 1 játék. Játszik saját magával. Nincs idő, ennek ellenére te mégis az idő korlátai között élsz. Saját maga hozza létre a korlátokat. Ha olyan gondolata támad akkor létrehozza az embertiséget, és úgy korlátozza le ahogy akarja. Persze amit mi 50 év múlva érzékelni fogunk azis már megtörtént, csak mi érzékeljük jövőnek. Ha akarja a rendszer / márpedig miért ne akarná/ létre tud hozni olyan korlátokat h egyes részei egyáltalán ne tudjanak egymásról. Ez is a "játék" része. Amit megtehet azt meg is teszi. Szoval téged bele tud tenni 1 olyan halmazba aminek a korlátait ő szabja meg /idétlenül hangzik de így van/. Valójában a "te" az nem is létezik, mert saját magának 1 részét teszi bele az új halmazba.
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Re: Rajz- és íráselemzés

Szerző: martin21 » 2008.03.19. 07:12

A véleményem szerint inkább arról lehet szó: van egyfajta kollektív tudat. Ami akár elemi szintem is, de kapcsolódik egymáshoz, kölcsönhatásban van egymással. Atom az atommal, anyag az anyaggal.Hogy mire is gondolok?Lássuk csak.

Fentebb valaki említette , hogy az Univerzum végtelen, de le lehet fedni a végtelent akár apró pontokkal is.(lehet rosszul írtam-akkor elnézést kérek,emlékezetből írom)Nos az apró "pontok" kapcsolódnak egymással, például az élő szervezetben a sejtek.Nem is működhet másképp.Hiszen egy árva sejt csak teszi a dolgát naponta,mint egy gigantikus -számára felfoghatatlan rendszer része.Nem képes megérteni (nyilván nincs olyan tudati szinten), hogy ő egy növény sejtje. És azért dolgozik - azért él, hogy végül egy egész táplálékláncot kiszolgáljon, ezzel is segítve "magasabb érdekeket" vagy fenntartsa egy bonyolultabb "rendszer" működését.

Hiába is mondaná el neki a sün koma, vagy a leopárd: Figyelj te növényi sejt! Ez meg ez van. A sejtet lehet érdekli ,de sosem tudná megérteni,felfogni.

Vannak bizonyos lépcsőfokok.Vannak különböző fejlettségi "szintek", aminek minden és mindenki a része. Így alkotva egy komplett, tökéletes , végtelen valamit.

Aztán, hogy pont nekünk milyen szerep jut..?KI tudja?
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.18. 14:25

martin21 írta:
Hiába is mondaná el neki a sün koma, vagy a leopárd: Figyelj te növényi sejt! Ez meg ez van. A sejtet lehet érdekli ,de sosem tudná megérteni,felfogni.

Vannak bizonyos lépcsőfokok.Vannak különböző fejlettségi "szintek", aminek minden és mindenki a része. Így alkotva egy komplett, tökéletes , végtelen valamit.

Valóban ez így igaz!

Vannak lépcsőfokok! Minden lépcsőfokon rájössz az igazságra és tovább fejlődsz valami mássá. Ott pedig újra kezdődik az egész. Azonban ne felejtsd el, hogy azok a lépcsőfokok csak a te elmédben léteznek, valójában nincsenek is ott!

Azaz ilyen szemszögből nézve, a növényi sejtnek nincsen elméje. Csak színtisztán a tudat van jelen. Nincs szűrője amin keresztül szemlélné a világot, egyszerűen csak ott van és ÉL!

Nem lenne kötelessége működni, de akkor halott lenne. Azzal, hogy működik ÉL! Neki ez az élete értelme, hogy ÉLJEN!

Így ha a sün le szólítaná, hogy: -Te, növényi sejt!
-Ez a helyzet, komám!

A növényi sejt valószínűleg csak mosolyogva annyit mondana: -Tudom!
-És te tudod, hogy ki vagy?

Leszögezném, hogy ahhoz, hogy az ember felfogjon valamit első sorban nem logika szükséges, hanem értelem!

Hogy mi az értelem?

Leginkább empatikus képesség, amikor nem magadból indulsz ki, nem a tapasztalataidból indulsz ki.

Hanem a szivedből! A sziveddel használod az elmédet!

Az amit eddig nem értettél, azonnal világos lesz előtted.

Vicces, hogy a süni azon tanakodik, hogy vajon felfogta-e a növény amit mondott. Ez a kifejezés is csak annyit takar, hogy fogalma sincs a növényi sejtről, mert saját magából indult ki a süni. És épp ez a lényeg, magából indult ki!

Most képzeld el, mi lenne ha magából indulna be a süni? Nem azon gondolkodna, hogy érti-e a másik, hanem azt érezné, hogy érti a növényi sejt helyzetét.
Azaz a növényi sejt helyzetébe képzelte magát és érti, látja, hogy viselkedik a növényi sejt! És az ami eddig sötét volt, hirtelen megvilágosodott, nincs több kérdés, csak válasz!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.05.18. 21:35

tetszetős meglátások, magam is ilyenképp gondolom.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.05.18. 21:56

Csak jórészt teljesen hibásak....

Nem létezik "lépcsőfok" csak szempont.

A növényi sejt nagyon is képes tudatos működésre. Természetesen a saját tudatossági szintjén, ami tapasztalatszerző-képességein alapszik és abból fakad.

Egy csomó "szűrővel" rendelkezik.

Olyan nincs, hogy "nem magadból indulsz ki".
Csakis és kizárólag magadból tudsz kiindulni, hiszen Te magad vagy az, aki tapasztalsz, s a tapasztalataidat csakis és kizárólag a Terád jellemző módon dolgozod fel.

Az "értelem" éppenséggel a logikus gondolkodás képessége.
A gondolkodás a megismerés legmagasabb szintje. - így tanítom.

Az ember az érzékszerveivel fog fel dogokat elsősorban.
Természetesen a tiszta tudat is képes tapasztalni (halálközeli élmények pl.), de ezeket a tapasztalatokat felfogni, feldolgozni, belsővé tenni, az már más kérdés, és a legtöbben nem is képesek rá.

Szép dolog a "szívével látni", de az nem más, mint a magasabb erkölcsi törvényeket alkalmazni. Azaz, a tudatos mellett az érzelmi megközelítést is bevonni.
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.19. 20:34

Úgy látom, ha itt Aranyi Úr ír valamit, akkor az a törvény... ha valaki más megpróbál más szemszögből rá világítani ugyanarra a témára, akkor azt a hozzá szólást azonnal törlik... hát, ilyen ez... egyszer lent egyszer fent...

Okos enged, a szamár meg szenved...

Nos nem erőltetem a nézőpontomat, mivel úgy látom mindenki ragaszkodik a sajátjához (gondolom minden moderátor tudja, hogy mi a szólás szabadság joga és annak fejében törölgeti ilyen szépen a hozzászólásaimat) így tovább állok, korlátolt emberekkel sokra úgy se megy az ember. Legalábra is nyitott emberekkel könnyebb bármiről is beszélgetni, mint olyanokkal akik a saját igazukhoz ragaszkodnak (azaz szamarak)...
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.05.19. 21:37

azért lett törölve a hozzászólásod, mert így nem idézhetsz másokat, főleg nem az előtted szólót. első ránézésre én is azt hittem, hogy csak simán beidézted laci hozzászólását. egyébként meg nem kell mindjárt felhúznod az orrod!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

Szerző: Valka » 2010.05.19. 21:44

aranylaci írta:Olyan nincs, hogy "nem magadból indulsz ki".
Csakis és kizárólag magadból tudsz kiindulni, hiszen Te magad vagy az, aki tapasztalsz, s a tapasztalataidat csakis és kizárólag a Terád jellemző módon dolgozod fel.

ettől függetlenül létezik az emocionális megértés, aminek semmi köze az analizáló gondolkodáshoz. a nagy úttörők mind rendelkeznek ezzel a képességgel, attól olyan rendkívül kreatívak. az "együttérzésen" alapuló megismerés teljes hiánya egy terméketlen, önmagába forduló elmét eredményez.
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.19. 22:02

Valóban, ez igaz!

Elnézést kérek a kirohanásomért!

Ma elég rossz napom volt és ha rossz a hangulatom sajnos időnként megfeledkezek magamról.

Illetve sajnos elég érzékeny ember vagyok és egy kicsit rosszul esett, hogy tömény ostobaságnak tituálták azt amit írtam...

Sosem állítottam, hogy igazam van, csak annyit állítottam, hogyha az ember oda figyel arra amit éppen csinál (legyen az olvasás, írás, futás, evés vagy bármi más) akkor kevésbé fognak abszurdnak tűnni a dolgok.

Lehet, hogy első ránézésre sületlenségnek tűnik az írásom, de ha az ember kicsit félre teszi a tapasztalatait és oda figyel az írásra, akkor lehet, hogy talál valamit...

Legalábbra is eddig folyamatosan és figyelmesen olvastam a topicok írásait és találtam olyan hozzá szólásokat, amik igenis el gondolkodtattak.
Pl. a süni beavatja a növényi sejtet az igazságba.

Alapvetően itt is csak annyit tettem, hogy bele éltem magam a süni helyzetébe és a növény helyzetébe is, hogyha ő lennék akkor hogyan látnám a világot.
És ezeket osztottam meg utána.

Az összes teóriát így dolgoztam ki! Abból indultam ki, hogy az a modell amit vizsgálok tudattal rendelkező, értelem! Ugyanis ha nem lenne tudata, akkor nem lenne ennyire szabályos sem szerintem! És egyszerűen csak bele éltem magamat az ő helyébe, hogyha ő lennék, hogyan látnám a világot, hogyan működnék, stb... és innentől kezdve csak figyeltem hogy mi történik. Mire hogy reagálok és utána a megfigyeléseimet leírtam...

Pl. az atom helyébe is bele képzeltem magamat, így jöttem rá arra, hogy a világ 11-dimenziós és leginkább olyan, belülről szemlélve mint egy rugó (amit szét lehet húzni és össze is lehet nyomni) persze külsö szemmel egy húrhoz hasonlít ami folyamatosan rezonál.
És mint később a Spektrumról megtudtam (1 évvel később, azaz tavaly nyáron) a tudósok is erre a következtetésre jutottak, hogy a világ 11-dimenziós és el is nevezték húr-elméletnek. Azaz ebben a rendszerben gondolkodnak, de ő nekik bizonyítékuk is van (kisérletek). Én bizonyíték nélkül szó szerint mondhatjuk azt, hogy csak "kitaláltam", mivel csak a képzeletemet használtam, semmi mást. De relatíve úgy tűnik, hogy pont bele trafáltam az igazságba...

Szóval ezt értem empatikus képesség alatt is, amikor az ember félre rakja önmagát és a másik helyzetébe képzeli magát, hogy mit tenne akkor ha abban a helyzetben lenne amiben a másik Így sokkal könnyebb megérteni másokat és a dolgokat működését is...

Úgy látszik olyan egyszerűen gondolkodom és olyan egyszerűen oldok meg problémákat, hogy az mások számára teljes képtelenség vagy abszurdum...

A korábbi kitörésemért még egyszer elnézést kérek!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.05.20. 10:24

Nem "egyszerűen" gondolkozol, az még jó lenne, hanem teljesen rosszul. Ezzel van baj.
Alaptudás híján nehéz gondolkozni. Először arra kell szert tenni.
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.20. 19:43

Értem, akkor közelítsük meg máshogy a hibás gondolat menetemet...

Mekkora az esélye annak, hogy egy teljes mértékben hibás és illogikus, azaz értelmetlen gondolat-menettel ugyanarra az eredményre és következtetésre jutok, mint a tudósok, hogy a világ egyetem 11-dimenziós és leginkább egy húrhoz hasonlít főleg úgy, hogy eredetileg halvány lila gőzöm sem volt arról, hogy mindez így van és még fizikából sem tanultam annak idején közép iskolában?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2010.05.21. 07:28

Az, hogy a "tudósok" is teljesen ostoba elméleteket gyártanak, azért, hogy fizetést kapjanak, meg hogy jól hangozzon a dolog, de arra azért nagyon vigyáznak, hogy a valóságról lehetőleg semmit ne tegyenek közzé.

Most sincs "halvány lila gőzöd" a dolgokról, de ha vigasztal, a a tudósoknak sem.... Viszont, ők abból élnek, hogy hazudnak (a többség legalábbis). Neked nem kell követni őket, s főleg nem itt.... Ez nem az a hely.
no avatar
User

Tron01

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.11.09. 08:37

Szerző: Tron01 » 2010.05.22. 12:45

SeTsan írta:Értem, akkor közelítsük meg máshogy a hibás gondolat menetemet...

Mekkora az esélye annak, hogy egy teljes mértékben hibás és illogikus, azaz értelmetlen gondolat-menettel ugyanarra az eredményre és következtetésre jutok, mint a tudósok, hogy a világ egyetem 11-dimenziós és leginkább egy húrhoz hasonlít főleg úgy, hogy eredetileg halvány lila gőzöm sem volt arról, hogy mindez így van és még fizikából sem tanultam annak idején közép iskolában?

Azért jutsz ugyanarra a következtetésre (vagy másképp: azért vagy ugyanazon a vágányon), mert a "mélyen tisztelt" (ál)tudósok által kreált félrevezető egyenleteit használod, mint kiindulópontot.

Egy példa, hogy ők is beleesnek a saját tudatlanságuk csapdájába:
http://index.hu/tudomany/urkutatas/2010 ... eltek_meg/
Előző