A hétköznapi problémák fóruma! Bármi ami a többi fórumba nem illik, azt ide írjátok!
no avatar
User

cartman88

Re: Abortusz- mikortól ember az embrió?

Szerző: cartman88 » 2008.01.22. 21:47

pontosan éljen Spárta!
A nemi erőszakból fogant gyerek az anya életét is tönkreteszi.
a rendszer tehet arról h ma mindenki megszülethet.
Pl a súlyosan fogyatékos magzatoknál kötelezővé kéne tenni az abortuszt, nem tudom ti h vagytok vele de én nem szeretnék magatehetetlenül élni kiszolgáltatva.
mi értelme olyan emberre költeni a pénzt aki fel sem fog semmit a VILÁGBÓL?! az neki sem élet.
én inkább meghalnék mint h 50 évesen is egy 3 éves szintén éljek.
,,időben kell meghalni"(F.W.N.) - pont ezért kéne engedélyezni az eutanáziát is, van aki teljesen lebénult de az elméje ép. így ki akarna élni?
van 1 mondás h h******* a f******, ezt érvényesíteni kéne.
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2008.01.23. 14:41

Gabeval és cartmannel is ugyanugy egyetértek az élethez mindenkinek joga van de nem mindegy h milyen áron... attol h a rendszert megváltoztatjuk még ugyanugy fognak bűnözők és pszichopaták születni akik nőket gyilkolnak mert a társadalom kitermeli az ilyen embereket... persze ezt még honnan tudhatná az ember h egy ilyen kisgyerekből elvetemült ember lesz...ugyanugy fognak élni olyan áltlag szint alatti értelemmel megáldott emberek akik lopnak csalnak hazudnak.. leszenk őrült emberek akik tovább adják gyerekeiknek a géneket .. nem lesz mindenki teljesen jo attol h a rendszer megváltozik.. uyanugy lesznek normális családok lehet picivel több akik felnevelik normálisan a gyerekiket de ahogy iskolába kerül már elkezd tompulni a saját kialakitott normális viszonya a világhoz.. ..belekerülnek olyan társaságba akik között lehet h lesz őrölt ,pszichopata,börtöntöltelék és a többi ..még pluszban a média és a nyugat rádob egy lapáttal/olyan érdekes h az 1800-as években már mennyire a nyugatot akartuk majmolni../..
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 15:17

Gyerekek!

Nem értem,hogy én nem vagyok világos vagy a ti felfogó képeségetek nincs a toppon?
Ha egy jobb világról beszélek, akkor miért teszitek bele ennek a rossz rendszernek a tulajdonságait?

Istenem, emberek értsétek már meg, hogy miről beszélek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 15:21

Emberek!

Ha biztosított a megélhetés, a tanulás, az egészség, akkor miért lennének buták és nyomorékok az emberek.
Ha nincs nyomor, szegénység, akkor miért lennének tolvajok, rablók, mikor hozzájuthatnának ahhoz amit szeretnének?

Ha tanult és jó megélhetésü egy ember, akkor miért nevelné rosszúl a gyereket, egy jó családból miért kerülne ki nevelési defektes pszichopata?

Könnyű a génekre fogni, de a legöbb bűnöző nem a génjei miatt bűnözik, akinek a génjeiben van az sem feltétlenűl fog bűnözni, ha egyszer rendezettek a körülményei!

Gabe
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

bp

Szerző: nyuszkó » 2008.01.23. 16:14

Ugy h nincs tökéletes világ!!!kicsit naiv elképzelés h minden megoldodhat ha az anyagi lét biztositva van és a rendszer is müködik... attol h minden el van rendezve jol élnek az emberek attol nem lesz mindenki jo.. ugyanugy lesznek mutáciok lesznek olyan emberek akik megint csak többet akarnak mint ami van nekik ...mert az emberek ilyenek!!De akkor probáljuk ki .. legyen tökéletes a rendszer a hatalom igazságos és nem a pénz zsebredugásával vannak elfoglalva .. legyen normális családok és gyerekek akiket normális tanárok tanitanak és olyan munkásemberek akik tisztelik szeretik a munkájukat.. legyen állandó a biztonság ... szerinted meddig maradna igy a világ? örökké? kétlem a világ lehet bármennyire tökéletes az egyensulyt ugyanugy meg fogja teremteni és ez abban fog álnni h buta, pszichopata /és sorolhatnám/ emberek születnek.. a társadalom ugyanugy ki fogja termelni a2. v 3. Hitlerét.. mert ez a világ rendje... a bolygo megszülettik fejlődik érik aztán elpusztul ugyanugy mint egy emberi élet..
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

bp

Szerző: nyuszkó » 2008.01.23. 16:23

Sajnos az ember sem lesz tökéletes attol h egy jol alakitott rendszerbe születik.. ugyanugy lesznek jo és rossz tulajdonságai.. lesznek önző, és agressziv emberek... mert valakinek eszébe fog jutni h itt van mellettem két ember de ugy néz ki ezek az emberek igencsak kevesebbet tudnak mint én hát miért kapok én ugyanannyi fizetést több tudásért???.. ahogy régen vot ez az enyém ez a tided ez az enyém meg ez is meg ez is és csak ennyi a tiéd...
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.23. 16:28

a tökéletes világ nem utópia!
egy jobb világhoz az embert kell megreformálni.
kezdhetnénk ott h legyen a Zarathustra az alkotmány (mindenhol)
,,az embert túl kell haladni"
csak 1 erős diktatúra tudná létrehozni a tökéletes világot, 1 igazságos diktátorral, nem lenne olyan h mindenkinek joga van élni stb stb. a többség szüksége az egyén felett!
A "pszichopata" embereknek is meg lenne a hely, ahol aztán felszabadulhatnának (ha értitek).
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 20:31

Jólvan, nem fogjátok!

Gabe
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.23. 20:48

Nem teljesen értem a próblémád.
De ha arra gondolsz h normális körülmények között h lesz vlk gyp-s itt a válasz:
Volt olyan osztálytársam akinek a szülei Tényleg nagyon gazdakok voltak és a gyerek ragasztózott.
Az egyik gyorsétteremben újabban az a szokás h nekünk kell az üdtőt leengedni magunknak, az elöttem lévő gyereken kb. fél kilós aranygyűrű volt és azt mondta pultosnak h nincs kedve leengedni azt a rohad Colát.
A jólét nem egyenlő az ésszel. Sőt a pénz és az ész fordított arányban áll egymással.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 21:01

Mint mondottam ne a mai rendszert vetítsd ki a tökéletes rendszerre.

Az utópia nem holnap fog eljönni, ez egy hosszú folyamat.
Az ember fejlődik. Eljut arra a szintre,hogy nem akar bántani senkit, se testileg, se lelkileg. Ráadásul a jó oktatási rendszernek köszönhetően tanult is lesz.
A pénz nem létezik! Dolgozol, ezért van megélhetésed. Vagyis jár neked a szükséges élelmiszer, ruházat, szórakozási lehetőségek, stb.
Anyuka vagy, természetesen jár neked is az ellátás hiszen egy kisembert nevelsz.
A megélhetés és jólét nem egyenlő a sok pénzzel.
Tehát fel sem merülhet, hogy én miért keresek annyit mint egy kevesebbet tudó ember.
Akármit is dolgozol, a társadalomért dolgozol, tehát hasznos vagy, minden munka egyenlő, mindenki ugyanazt a ellátást kapja.
Így nincsenek szégenyek, se gazdagok, nincs kapzsiság és megélhetési bűnözés.
Természetesen munkanélküliség sincs hiszen minden kézre szükség van.

Én nem arról beszélek, hogy most a rendszer szép és jó és a mai embereket beletesszük.
Ez egy fejlődési folyamat.

Az a baj veletek,hogy le vagytok ragadva a mánál és a jövőbe kivetítitek.
Sok sci-fi író is csak a mai áldatlan állapotokat látja és a mai társadalmat helyezi egy olyan környezetbe,ahol csak nyomor meg bűnözés van és modern technika.
El se tudják képzelni, hogy jóirányba mennek a dolgok.

Gabe
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.23. 21:12

A jővőt én se úgy képzelem el mint a Batman beli világ (a régi filmre gondolok, bűnözők, szemét kosz mindenhol).
Az ember magától nem fejlődik, technikailag fejlődünk de morálisan nem.
,,olyan háború lesz amit még nem látott a világ" -és ez után jön el az utópia: nem a Star Warsból vettem :D , hanem az Ecco Homo-ból!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.01.23. 21:16

Morálisan nem fejlődik az ember?
Ezt honnan veszed?

Én mióta megszülettem folyamaosan fejlődök, az utóbbi pár hónapban is hatalmasat változott a gondolkodásom a "jó irányba".
Össze sem lehet hasonlítani a mostani önmagam a pár évvel ezelötti énemmel!

Ha valakinek a gondolkodása nem fejlődik az igen szomorú!

Gabe
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.23. 22:06

Globálisan értem h nem fejlődünk, az 1 dolog h aki az ilyen oldalakat olvassa, gondolkodik, de a többségnek még mindig az a legnagyobb öröme ha péntek este teleportal megy haza.
no avatar
User

cartman88

Szerző: cartman88 » 2008.01.25. 23:10

úgy látom az abortusz már megvittauk (természetesen senki sem ismerte el a másik igazát :D
ha van olyan morális kérdés amit szeretnétek megvitatni akkor hajrá.
lehetőleg olyan ami úgy megosztja az embereket mint az abortusz :twisted:
pl. demokrácia vs diktatúra, emancipáció, melyik volt a leggonoszabb eszme/személy?, legjobb eszme?, mit kéne betiltani? mit kéne kötelezővé tenni?, halálbüntetés pro/kontra stb
no avatar
User

cartman88

Új TÉMA!!!!!

Szerző: cartman88 » 2008.02.01. 19:18

Meddig ember az ember?
Mindenki látott már utcán részeg hajléktalant fetrengeni v ott van a Bumfights nevű sorozat (ami remek sorozat).
Vannak rendes hajléktalanok is (akik azt a kevés pénzüket nem piára költik és pénzért nem csinálnak állatságokat).
Állatkínzók, pedofilok, nőket megerőszakoló „emberek”, vallási fanatikusok stb.
Embernek tekinthető-e az ilyen? Sztem nem!!!
Várom a véleményeket.
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Szerző: martin21 » 2008.02.04. 10:16

HAli!

Az indiánok szerint az élet a fogantatás pillanatától számít. A fogantatástól ők már "kis emberről" beszélnek. Szerintem igazuk van.

Az pedig, hogy mi tesz valakit emberré, kicsit összetett..

Úgy vélem mindenek előtt a nevelés sokat számít. A szülői szeretet és a következetesség. Már gyerekként adott egyfajta személyiség, amit lehet és kell is formálni.

Itt van nagy szerepe az anyának, apának és a környezetnek.

Ami még nagyon fontos az a tisztelet az élet iránt. Tisztelet a másik élőlény iránt. Legyen az egy bogár vagy egy másik ember. Persze a tisztelet nem jár alapból minden embernek (szándékosan nem írtam minden élőlényt ). Például ha valaki gyilkos vagy idős emberek bántalmaz vagy ne adj'Isten kínoz stb. onnantól megszűnt embernek lenni és én bizony minden nemű kiváltságtól megfosztanám az illetőt. Legalábbis azokat a kínokat nyújtanám neki, amit ő egy másik élőlénynek.

Sokan magyarázzák a bűnt és az agressziót drog is ital fogyasztásával. Ha ez igaz lenne, egy esküvő, ahol italoznak a rokonok, tömeggyilkosságba torkollna.

Ott van még a mérhetetlen butaság és tudatlanság is, ami hozzájárul az empátia hiányához. Ezért fontos minnél több imformáció megszerzése.
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
no avatar
User

Mester

Szerző: Mester » 2008.05.01. 23:12

Az abortusz gyilkosság, egy élet elpusztítása.

Egy embrió a fogantatástól élő!

Mivel maguk a sejtek is életformák, ezért alapvetően életről van szó, a fogantatás után az apa és anya örökítőanyaga egyesül és megindúl egy magasabb rendű szervezet fejlődése.
Az örökítőanyag egyesülése után, a benne lévő információk rögzülése után, a fejlődő testnek egy lelket jelölnek ki.
Ez a lélek a DNS segítségével érvnyesül a fizikai világban, így tudja információval ellátni a biológiai tesetet és befolyásolni annak fejlődését.

Egy embrió elpusztítása (legyen az a fejlődés bármely fokán), az egy ember elpusztítása!
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.05.02. 00:58

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:34-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.05.02. 12:56

Értelmes ember nem. De állat sem, csak ha élet-halál kérdése, de akkor is az anya inkább a sajátját áldozza fel.
Van mit tanulni az állatoktól. Ebben az ügyben főleg a nőknek...
no avatar
User

Gábriel_tata

Szerző: Gábriel_tata » 2008.05.25. 22:28

Abortuszról
Az abortusz minden szempontból emberölés. Biológiai szempontból, egy megtermékenyitett pete fokozatosan fejlődik. Eleinte anyja vére táplálja. Valamikor, úgy a 9. hónapban, testileg elszakad anyjától (megszületik) és anyja testén kivűl fejlődik tovább - testileg vagy 30 évig, szellemileg haláláig. Halála beteljesülésével lesz belőle kész ember. Tehát biologiai szempontból, a fogantatás pillanatában létrejött emberi élőlény és a haldokló öreg ember között a külömbség csak fejlődési fokozat.

Lélektan szempontból az emberi lelket nem lehet megölni. Ha valaki embert öl, az nagyjából ugyanaz mint ha mesztelenre levetkőztetné, megfosztaná ruhájától ami nélkül képtelen létezni egy bizonyos államban (például ruha nélkül az északi sarkon). Mivel hogy megfosztja egy emberi államához kellő feltételtől, embert öl. Az teljesen mindegy hogy embrio, gyermek, vagy felnőtt ruhájától fosztja meg. A lélek (szellem) viszont egy más államban tovább létezik.

A morál kérdés tehát nem az hogy melyik fejlődési vagy földi lét fokozatától kezdve erkőlcstelenség megölni valakit, hanem az hogy milyen körülmények között ekrköcsös az emberölés – ha egyáltalán erkölcsös. Mivel hogy lehetetlen minden elképzelhető és elképzelhetettlen körülményt emberi esszel előre kiszámitani, átgondolni, az abortusz elkölcsösségét vagy erkölcstelenségét is lehetettlen elöre elbirálni. Például, választás-kényszer (melyiket mentsük meg, az anyát vagy germekét, mert mindkettőt nem tudjuk megmenteni) vagy erőszak eredmény (utólagos megerőszakolásból származó fogantatás elleni védekezés) hipotézisek minden esetben külömbözők.

Aki az emberölést abszolút erkölcstelenségnek tekinti, az dogmatikusan gondolkozik. A dogmatikus gondolkozás azért hátrányos mert:
1. kizárja a vagylagos (alternativ) lehetőségeket a gondolattérből,
2. Ellentétben állhat más, talán magasabb rangú alapelvekkel.
A katona azért öli embertársát mert a gyengébbek védelmét vállalta (vagy rá lett kényszeritve), és e kötelessége túlszárnyalja az emeberölést-tiltó elvet – legalábbis az ő erkölcs kultúrájában.

Aki a terhesség megszakitás kérdést fejtegeti, jól teszi ha megérti a finom külömbséget elvei fenntartása és a szellemi merevség között. Jézus a felebaráti szeretetet gyakorolta és tanitotta, de kiostorozta az erkölcs-felforgató élősködőket. E külömbség megértéséhez viszont szükséges hogy az ember, állandó Istennel való közvetlen kapcsolaban létével, minden nap egye a tudás fa gyümölcsét, az élet kenyerét, hogy amikor döntenie kell akkor meghallja a Szent Lélek hangját:
“... ne aggodalmaskodjatok előre, hogy mit szóljatok, és ne gondolkodjatok, hanem a mi adatik néktek abban az órában, azt szóljátok; mert nem ti vagytok, a kik szólotok, hanem a Szent Lélek” (Márk 13:11).

Minden nap kérjük Istentől a nehéz döntésekhez kellő bőlcsességet és végrehajtásukhoz kellő lelkierőt, és fogadjuk el előre jövő döntéseink erkölcsösségét. Más szóval, az a helyes (nem pedig az lesz a helyes) amit majd a kellő pillanatban fogunk dönteni. Ez a lelkigyakorlat nem csak jó döntéseket szűl, hanem mindennapi lelkinyugalmat is ad.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.05.26. 05:52

Ezért most lehet nem Én leszek a fórum legnépszerűbb tagja,de én nem tartom gyilkosságnak az abortuszt.Persze nem minen estben értek vele egyet.
Találkoztam már olyan nővel az orvosnál akinek 6 élő gyermeke volt és nagyon szegény volt,de a férjét nem bírta rávenni a gumi használatára.
Ment a "majd vigyázok" duma.A nő szinte egyedül tartotta el a családot,ezek után már nem tellett neki gyógyszerre.Sírt az orvosnál,hogy elvállalja valaki műtétet
az orvosk ahogy bántak vele...Nem volt egyszerü.Ilyen esestekben azt mondom,rendben van csinálja.
De aki hobby szinten csináltatja,na azokkal viszonont "szépen" elbeszélgetnék.
De az is inkább menjen el és vettesse el aki utána megöli,kukába dobja.
Vagy ha kiderül,hogy beteg a gyermek,akkor is inkább,mint ,hogy bedugják egy otthonba és ott úgy nő fel szegény,hogy még az a kicsi esélye sincs,hogy teljesebb élete legyen.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.05.26. 11:49

Ez csak mellébeszélés.