A hétköznapi problémák fóruma! Bármi ami a többi fórumba nem illik, azt ide írjátok!
no avatar
User

Akasha

Re: Abortusz- mikortól ember az embrió?

Szerző: Akasha » 2008.05.26. 13:50

Szerinted.
De ezt ki is fejthetnéd bővebben,érdekelne.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.05.26. 21:58

Egy élet elpusztítása, akárhogy is magyarázod az gyilkosság.
Természetes, hogy az ember próbál kibúvót keresni, magyarázkodni, de itt nincs mit.
Ez sajnos a társadalom hibája, mert az embereket ilyen helyzetekbe hozza.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.05.26. 22:46

Bőven kifejtettem. Lapozz vissza kérlek ezen a fórumon, illetve olvasd el honlapomon ez irányú munkáimat. Pl. "A nő a férfi és a gyermek az ezredfordulón", illetve "Élet a földön és a Földön kívül".
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.06.01. 01:10

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:34-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

Tripod

Szerző: Tripod » 2008.11.17. 01:18

külön topicot szerintem nm érdemes indítani ennek a témának de azért megér pár gondolatot.
Az öngyilkosság - a kereskedelmi tv-k rávették magukat és rögtön az ezzel foglalkozó fórumok letiltása is szóba jött.
1. Az internetet NEM szabadna cenzúrázni és moderálni egyáltalán (kivéve a pedofil + hasonló oldalakat)
2. Az öngyilkosság a drog az alkoholizmus és még mit tudom én mi devianciának számít, akkor tiltsák be az alkohol és a dohányáruk forgalmazását (ja bocs zárjegy), és ne olyan dolgokkal sz@r@kogyjanak amivel nem érnek el semmit.
3. A "társadalmukat" csak olyan jelzőkkel lehet illetni amit úgyis moderálnának innen is, élhetőbb világot kéne létrehozni a kedves államfőknek és nm egymást cseszegetni vagy ártatlan országokat lebombázni, ja és persze nem lopni reggel-délben-este.
4. Mint egyedi individuumnak mindenkinek jogában áll megölni magát, beszélni róla, stb.
5. Teljesen álszent dolog ez ellen háborogni a tv-ben vagy politikusnak, miért félnek? Eggyel kevesebb fogyasztó lesz? Az ország népességfogyása senkit sem érdekel, úgyis integrál majd az Eu minket is mint más európai országokat, és nem számít majd magyar vagy francia vagy bármi más. Globális szinten meg legalább csökken a túlnépesedés.
Őszintén remélem, hogy nem lesz "moderálva" és valaki akár értékeli is ezt a pár sort.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.11.17. 03:26

Kedves Tripod!

Jó az internet de legalább annyira káros mint amennyire hasznos. Nem cenzúrázni kell hanem az embereket kellene egészséges élet felfogásba terelni, ez persze utópia. Az alkoholt és dohányárukat nem fogják betiltani mert jelentős adójövedelem az államnak. A drogok is csupán álszent módon vannak tiltva, valójában szemet hunynak legtöbbször, hiszen részesülnek belőle, kivéve ha produkálni kell a felderítésnek valami ügyet, pl. ünnepek előtt mert akkor előléptetést és jutalmat kapnak. Élhetőbb világot nem fognak létrehozni csak annyira hogy eltudjuk őket tartani, ezért vannak olyan TV híradások hogy mennyit vásárolt a Magyar, és hogy milyen jól megy nekünk, tehát lehet sanyargatni tovább minket. Valójában rengetegen kölcsönökből vásárolnak, ami aztán hozza magával az ingatlan elárverezését mert nem tudják a kölcsönt vissza fizetni, ez az ő ördögi körük! Igen "jogában" áll megölni magát az egyénnek, akkor ha nincs gyereke vagy szerette akit itt hagy felelőtlenül! Nem ő szenved hanem akit itt hagyott. Aki ilyenre biztat hogy legyen valaki öngyilkos az bűnős mert sok fiatal fel sem tudja fogni hogy mivel jár amit tenni akar, főleg a szüleinek. Arról nem is beszélve hogy sokan csak ezzel szórakoznak hogy másokat beleugratnak egy őrültségbe! Persze hogy álszent dolog ezért "aggódniuk" a TV-nek és politikusoknak, hiszen ők rabolnak ki minket karöltve, de kell a látszat hogy ők mennyire jó honatyák stb. Integrál az EU ha hagyjuk! A túlnépesedés ellen nincs orvosság, ez nem segít ha páran öngyilkosok lesznek, sajnos ezt csak háborúk tudják csökkenteni vagy nagy járványok, de erről is gondoskodnak majd a "fejesek"!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.11.17. 08:08

Igen, A világgazdasági "válság" jegyében száz- és ezermilliárdokat halmoznak fel, a hamarosan kiváltandó III. Világháború finanszírozására....
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.11.17. 09:53

Pontosan ahogy írod Laci! Nem volt véletlen az a "csőd" dömping. És a budapesti metróban lévő óvóhelyeket elkezdték felújítani hirtelen, és szerte a városban. Tudnak valamit, készülnek valamire, a Duna alatt is katakombák vannak beleértve a Budai vár alagútjait is. A Gellérthegy fele barlang rendszerrel van tele, elkezdték renoválni, erre van pénz csak úgy?! Fenéket pontosan tudják hogy mit csinálnak. A ruszkik is készülődnek, nemrég újra volt katonai díszszemle a vörös téren! Arról nem is beszélve hogy megválasztatták Obamát aki egy bábú lesz csupán, fekete elnök sohasem volt még, ennek következményei beláthatatlanok...
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1098

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2008.11.17. 10:42

A fekete elnök azért kellett, hogy a feketéket és a többi nációt mozgósítani tudja.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
User

Khiya

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.10.08. 12:06

Szerző: Khiya » 2008.11.19. 14:44

Igaz nem a topichoz tartozik...de,ha már elkezdtétek.
"Elméletem": Nyilvánvaló,hogy a pénzek átrendezéséről van szó! De minek,kinek, és főleg a nagy kérdés miért??
Szerintem, az idegenekkel való kapcsolat közzététele a cél! (szép lassan.)
no avatar
User

Tripod

Szerző: Tripod » 2008.11.19. 14:48

Kedves Laca!

Az óvóhely felújításokat a saját szemeddel láttad, vagy olyantól hallottad aki ott volt?
Nem akarlak megkérdőjelezni csak érdekel, hogy tényleg igaz-e amit írtál és van-e rá bizonyíték.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.11.19. 15:07

Kedves Tripod!

A TV-ben is volt róla szó vagy az Rtl klubban vagy a tv2 -ön már nem tudom, másrészről pedig építőiparban dolgoztam és vannak mérnök ismerőseim, akiknek had ne írjam le a nevüket!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.11.19. 15:22

User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.11.24. 17:55

Sziasztok emberkék!

A sok pénz problémára van egy ésszerű megoldás. Mily meglepő, hogy épp egy filmben volt (Dark Knight), amikor Joker elégette a sok pénzt...
Igazábol sajnos itt már csak tényleg akkor lessz valami, rengeteg élet árán, mikor a föld megunja a banánt és kivet mindenkit... Beleértve természetesen a természetvédő Gaiaval együttműködő becsületes társadalmat is sajnos...
no avatar
User

Tripod

Szerző: Tripod » 2008.11.25. 20:27

Kedves Laca!

Bocs, h nem hittem elsőre neked, de a neten mindenki írhat mindent, és néha elég érdekes dolgokat találok fórumokon.
Ez az 1 hátrány van, hogy ritkán nézek tv-t, rtl-t meg tv2-t pláne :)
Ahogy mondani szokták Az igazság szabaddá tesz.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2008.11.25. 20:46

Kedves Tripod!

Semmi gond én sem hiszek el egyből mindent, ez természetes. TV-is csak némán háttérnek használom, a nejem szólt hogy mit brekegnek benne, a Dyscoveryt és a HBO-t szoktam lesni, ritkán, de inkább DVD-zek ha van időm. Persze nem kell pánikba esni
talán ez csak a szokásos karbantartás a metróban, habár eddig elhanyagolták!
no avatar
User

Xmes

Szerző: Xmes » 2009.09.26. 11:05

"Attól, hogy valaki nőnek születik, már megölheti (megöletheti) saját gyermekét??? Pusztán a neme feljogosítja gyilkosság elkövetésére, illetve gyilkosság elkövetésére való felbujtásra?"

Miért kéne bárkit is bele kényszeríteni abba amit nem akar? Miért legyen anya az aki nem akar, de mégis közbe csúszott egy baleset folytán?

Más: egy kis sejtcsomó elpusztítása miért gyilkosság? Annyi öntudata és annyi érzelmei vannak, mint egy ebihalnak. Észre sem veszi, hogy létezik.
Ezzel szemben, amikor az emberek kifejlett, újszülött macskákat és kutyákat pusztítanak el, mert nem akarják őket eltartani, vagy egyszerűen csak azért, mert nem tetszik a színe, az már nem gyilkosság? Pedig ezeknek a szerencsétleneknek már vannak érzelmeik, vannak érzéseik is, és valamelyest képesek felfogni a körülöttük lévő világot.
Ez miért nem gyilkosság!

Az miért nem gyilkosság, hogy a laboratóriumi kísérletek során ártatlan csimpánzokat kínoznak halálra? Pedig ők intelligens lények. Értik a halál és az élet közti különbséget, különbséget tesznek jó és rossz között, vannak erkölcseik, ugyanolyan széles az érzelmi skálájuk, mint a miénk, valamint gondolkoznak. Még ha nem is olyan magas szinten, mint az ember (már amelyik).
Egy felnőtt csimpánz azonos értelmi szinten van egy négy-öt éves emberrel. Az ő megölésük MIÉRT NEM GYILKOSSÁG?

Ne legyünk már ennyire álszentek és beképzeltek...

Addig az abortuszt ne kezelje senki gyilkosságként, amíg minden más élőlény megölését nem kezelik annak.
A pan "homo" sapiens (ember) is csak egy állatfaj a sok között. Nem értékesebb, mint a többi. És a többi sem értéktelenebb, mint a pan "homo" sapiens...

Ha az egyik embriójának megölése gyilkosság, akkor a kifejlett, de más fajhoz tartozó egyedek megölése is az.
Az ember félig sem kész embriója sem ér többet más élőlényeknél, pusztán azért mert emberi DNS van benne.
User

everdie333

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
5

2008.02.28. 21:50

Szerző: everdie333 » 2009.09.26. 12:52

Az esetek túl nyomó többségében nem hiszem hogy balesetről van szó, sokkal inkább meggondolatlanságról,óvatlanságról.

"Abortuszra ítélt magzat keresztútja

I. Jézust halálra ítélik
Szüleimet a testiség kötötte össze. Mielőtt megszülettem volna, már halálra ítéltek. Egyedül Isten szeret engem!

II. Jézus vállára veszi a keresztet
Anyám megkapta az abortuszra való beutalót a kórházba. A meg nem születettnek szégyenbélyegét viselem. Szüleim átkoznak... Valaki imádkozik értem egyáltalán?!

III. Jézus először esik el a kereszttel
Az emberek manapság nem ismernek el hozzájuk hasonlónak. Én csak egy nem kívánatos terhességnek vagyok az esete. Egy baleset, amelyet könnyen ki lehet javítani. Csak Isten fogad el engem egyedül!

IV. Jézus Édesanyjával találkozik
Nekem nincs anyám, aki megsiratna. Én most egy asszonynak a foglya vagyok, aki meg fog öletni. Anyám talán soha nem ismerte az áldozatos szeretetet. Azért dob el most magától. Istenem, légy irgalmas édesanyámhoz!

V. Cirenei Simon segít Jézusnak vinni a keresztet
Nekem senki nem segít. Még az orvos is anyámnak ad érzéstelenítőt, hogy ne szenvedjen, amikor engem megölnek. Uram! Már nem élnek segítő Simonok! Rád várok egyedül. Segíts!

VI. Veronika kendőjét nyújtja Jézusnak
Senki sem érzi, érti át tragédiámat? Miért olyan egyszerű, érdektelen eset az, hogy engem most megölnek? Imáitok ezt meg tudná akadályozni! Kérlek benneteket!

VII. Jézus másodszor esik el a kereszttel
Apukám kiszámolta, hogy mennyibe kerülnék neki, ha életben maradnék. És mennyi gond... A halálom olcsóbb és kényelmesebb. Ezért meg kell halnom. Talán a szülei tanították meg arra, hogy így mérlegeljen? Így most nem érti, mit is jelent édesapának lenni: Azt, hogy a gyermeket Istentől el kell fogadni, és úgy nevelni, hogy Istenhez majd vissza is térhessen! Istenem, bocsáss meg neki is!

VIII. Jézus szól a síró asszonyokhoz
Jézus! A Téged sirató asszonyok halálodat nem tudták megakadályozni. Az én halálomat sem akadályozza meg senki és semmi. Istenem! Most már csak végtelen irgalmasságodra hagyatkozom!

IX. Jézus harmadszor esik el a kereszttel
Engem ejtenek. Családtervezés, túlnépesedés, emberi tőrvetés... - Nincs helyem, nincs kenyerem széles e világon! Meg kell halnom! Istenem! Meddig tart még engem ez a Föld, mely a legkisebbnek sem ad helyet? Miért akar tőlem megszabadulni? Miért?

X. Jézust megfosztják ruháitól
Jézus! Tőled elveszik ruháidat, nekem nincs is. Csak bőröm van, melyet egy eszköz hamarosan megragad és tép. Istenem, mennyire reszketek ettől!

XI. Jézust a keresztre szegezik
Uram, Téged keresztre szegeznek. Engem darabokra szabdalnak, s megszámlálják részeimet, hogy fertőzést ne okozzak! Istenem! Bocsáss meg hóhéraimnak, mert nem tudják, hogy mit cselekszenek!

XII. Jézus meghal a kereszten
Jézusom! Te meghalsz, és én is nem sokára. Te ártatlan vagy. Én is. Emlékezzél meg rólam az Örök Élet Országában.

XIII. Jézus testét leveszik a keresztről
Jézusom, Te Anyád ölén holtan is megnyugodtál, én csak teher vagyok, aki csak a lelkiismeretet tudom nyugtalanítani. Én anyám ölében ezért nem tudok megnyugodni. Uram! Valóban, számomra nem létezik semmiféle ölelés?

XIV. Jézust a sírba helyezik
Jézusom! Téged a sírba helyeznek, engem hulladékként égetnek el. Én most már csak az utolsó ítéletre várok, és akkor Isten előtt szüleimet kell vádolnom gyilkossággal. Uram! Mégis irgalomért könyörgök, hiszen izzik kis szívemben a Tőled kapott szeretet­parázs. Engedd, hogy a Te Édesanyád lángra lobbantsa szüleim szívében a szeretetet, és megismerjenek téged! Add Uram, hogy átérezzék a szülői szeretet fenségét és az Istennel való teremtő együttműködés benső örömét és felelősségét! Így majd óvni fogják a további magzatot, s őszinte bűnbánatuk bizonyosan elnyeri irgalmadat! Amen.

A KIRCHE BUNT St. Pöltener Kircherzeitung nyomán

Itt találtam: http://kozonithy.blog.hu/2008/05/02/abo ... eresztutja
no avatar
User

gaal lajos gyula

Szerző: gaal lajos gyula » 2010.04.24. 18:38

ÜDVÖZLET

TALAN VALAKIT ERDEKEL;??

HOGY MOST A TEMAHOZ TARTOZIK VAGY NEM
ANNAK ELLENERE A JO SZANDEK VEZERLETEVEL
DE MEGPROBALOM;

MAJD ELDÖNTIK; VAGY TANULSAGOT VESZENEK BELÖLLE VAGY NEM
DE HA VALKI KERI AKKOR TÖRLÖM
SEMMI GOND NEM SZARMAZIK BELÖLLE; !!??

MIUTAN HAROM LANYOM SZÜLETETT ES IGEN CSAK SZERETTÜNK VOLNA EGY FIU
BABAT IS;
IGY ADDIG ADDIG MIG AZ ÜGYÜNK
DR CZEIZER ENDRENEL ALLT MEG;

MIVEL AZ MAGYARORSZAG NYUGATI RESZEN A BALATONNAL LAKTUNK
IGY EGY IDÖPONTBAN A NAGY MESTER FOGADOTT BENNÜNK
ELÖADTUK NEKI KERESÜNKET
ES KERTÜK, KERDEZTÜK
MIT TUD SEGITTENI;; MI LENNE A JAVASLATA;??!!

A KÖVETKEZÖKET TANACSOLTA;
//MELYET MINDEN ELLEN SZOLGALTATAS NELKÜL ITT MEGOSZTOK
MASOKKAL;//
KERTE HOGY AZ ANYUKA MINDEN NAP MERJE MEG A TEST HÖMERSEKLETET
ES JEGYEZZE;
HAVONTA; ES MAJD LATNI FOGJA HOGY EGY KET FOKKAL AZOKBAN A NAPOKBAN
MIKOR ERETT PETEVEL RENDELKEZIK AKKOR
MAGASABB LESZ A TESTE HÖMERSEKLETE;;
ES AKKOR MIKOR A LEGMAGASABB AKKOR
TÖRTENJEN A BABANAK AZ ELSÖ NAPJA;

DE MEG AZT IS AJANLOTTA;
HOGY ADDIG NE SZERETKEZZENEK;
LEGALABB KET HETIG; AKKOR NAGYOBB ESEJE VAN A
FIU GYEREK LETERE; VAGY BABA KEPZESRE;

MERT HA SOKAT TESZIK !!
AKKOR A FERINAK A SPERMAJA FELHIGUL ES CSAK LANYOK LESZNEK;
TELJES MERTEKBEN SZERINTE A FERRIN MULLIK HOGY
LANYA VAGY FIA SZÜLETIK

NAGYON MEGKÖSZÖNTÜK ;;

A FENTI KERDESRE IS ITT EGY VALASZ;
MI BIZONYARA VITATHATO;
MI ELFOGADTUK DR CZEIZEL ENDRE JAVASLATAT!!

KESÖBBIEKBEN IGEN CSAK NEM VART ESEMENYEKKEL KELLETT
MEGBIRKOZNI MELYET NEM RESZLETEZEK;

IGY A TOVABBIAKAT NEM OSZTOM MEG;

REMELEM SEGITETTEM VALAKIKNEK: KINEK HASONLO
VALASZTASBAN KELL MAJD DÖNTENI;

JO EGESZSEGET

http://www.google.hu/#hl=hu&source=hp&q ... 9af988ca65
User

Khiya

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
74

2008.10.08. 12:06

Szerző: Khiya » 2010.04.25. 15:52

KESÖBBIEKBEN IGEN CSAK NEM VART ESEMENYEKKEL KELLETT
MEGBIRKOZNI MELYET NEM RESZLETEZEK;

IGY A TOVABBIAKAT NEM OSZTOM MEG;

Üdvözlet gaal lajos gyula!
Hát...igen, a babaprojecthez ezek is hozzátartoznak amit leírt és megosztott velünk. Köszönjük!
A fenti idézet pedig nagyon baljóslatúan hangzik! Néha minden úgy jó,ahogy van. Mégha nehéz is.
User

ARHUN

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
61

2013.10.05. 01:41

Budapest

Szerző: ARHUN » 2015.08.23. 22:55

Sziasztok!

Végigolvasva a hozzászólásokat, le kell szögezzünk valamit. Minden, az abortusz védelmére felhozott indok csak kifogáskeresés, ami a gyilkosság tényét próbálja finomítani. Még bűnösségi sorrendet is fel lehet állítani, ami valahogy így néz ki:
1. Anya: Rajta áll vagy bukik minden, benne van a magzat, életről vagy halálról rendelkezik.
2. Szülész-nőgyógyász: Ő végzi el a piszkos munkát, fizetett bérgyilkos. Mivel teljes praxisa alatt ki tudja hány terhesség megszakítást hajt végre, nem is bérgyilkosnak, inkább sorozatgyilkosnak lehetne nevezni, pedig akár vissza is utasíthatná. Nem is tudom, létezik-e olyan szülész orvos, aki nem vállal abortuszt, de biztos van. Viszont annak nem lennék a helyébe aki gyakorlati vizsgaként ezt kapja, a diploma megszerzéséért.
3. Apa: Minden erejével azon kellene lennie, hogy lebeszélje az anyát a tervéről. Övé a magzat, az Ő szava kellene, hogy leginkább számítson egy ilyen döntéshelyzetben. Ha rábólint, bűnrészessége szinte egy lapon említhető az anyával.
4. Szülők, rokonok, barátok: Állásfoglalásuk döntő jelentőségű lehet, különösen egy olyan személyé, akire az anya felnéz. Mivel az anya tudat alatt is vívódik önmagával, egy szuggesztív, jó meggyőző képességű rokon vagy barát képes olyan helyzetet generálni, hogy az anya végül negatívan, az abortusz mellett dönt.

A másik az, hogy legalább két alternatíva is szóba jöhet abortusz helyett.
Örökbe lehet adni a megszült gyermeket, hiszen sokan szeretnének, akiknek nem lehet. Persze ez hosszan elhúzódó folyamat is lehet, mondjuk ezt a lehetőséget vessük el.
Ott lehet hagyni a csecsemőt a kórházban azonnal. Inkubátorba lehet helyezni, anonim módon. Kapásból két kórházat is tudok, ahol rendelkezésre áll inkubátor ilyen célra. Lehet, hogy ezért az anyát megbélyegzi a környezete, de akkor sem ölte meg a magzatot. Őrületes nagy a különbség.

És hogy mennyire élő egy magzat, azt bizonyítja a dobogó szív, a kérdés az, hogy mi működteti? Már a 6.-8. héten a szív pulzálása a domináns egy ultrahangon, ezt saját szememmel láttam, csak az a bibi, hogy a magzat mindössze néhány milliméter. Hogyan lehet összeszutyakolni egy teljes, véráramlásról gondoskodó érrendszert pár milliméterbe? Itt most nem érvényes az az elmélet, hogy az anyával összekötött köldökzsinór látja el ezt a feladatot, tudniillik a szív a magzat szervezetén belül van, így az érrendszerének is belül kell lennie. Mégis csak van itt egy lélek a képben?

Szép napot!
"Aki tudásra tesz szert, jó és kegyes; máris isteni" Hermész Triszmegisztosz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.08.24. 17:27

Mélységesen egyetértek veled!
Annyira örülök, hogy van rajtam kívül még, aki pontosan ugyanúgy látja ezt a dolgot - is -, miként én.

Erőszaktevés esetén (ha az ténylegesen bizonyítható) pedig az "apát" kötelezném - a börtön és a kémiai kasztrálás mellett -, az utód évtizedeken át tartó gondozási támogatására.
ElőzőKövetkező