A hétköznapi problémák fóruma! Bármi ami a többi fórumba nem illik, azt ide írjátok!

Új társadalom

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Re: Új társadalom

Szerző: Laca » 2013.06.30. 11:27

Köszönet, valóan még a képek is azonosak! Ennyit a világhelyzete oldalról.
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2013.07.01. 08:55

Ügyesen észre vettétek!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.01. 10:24

Valkáé az érdem! :)
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.06. 07:11

"Vajon mit tud egy mobil, amiről mi nem tudunk...?
Lövések és robbanások hallatszottak helyi idő szerint csütörtökön késő este és péntekre virradóra az egyesült államokbeli Bostonban, miután egy férfi lelőtt egy rendőrt a neves egyetem, a MIT (Massachusetts Institute of Technology) területén - közölték szemtanúk.
A Nemzeti Gárda több tucatnyi állig felfegyverzett tagja hajtóvadászatot folytat a rendőr gyilkosa után az egyetem területétől északra fekvő utcákban, Watertown kerületben, a levegőben továbbra is köröz legalább egy helikopter.
Az NBC-WJAR tévé képeket mutatott arról, hogy az egyik utcán egy férfi fekszik a földön, és rendőrök veszik körül. A rendőrök arra kérték az újságírókat, hogy menjenek távol a helytől, és kapcsolják ki mobiltelefonjukat. "Ha életben akarnak maradni, kapcsolják ki mobiljukat!" - kiáltotta egy rendőr..."
Forrás:
http://szinia.blogspot.hu/2013/05/vajon ... i-nem.html
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.09. 11:00

Kérem szépen most találtam ezt a topicot! http://www.jogiforum.hu/forum/31/17151
Mostanában munka keresés közben akadtam rá, (munkát nem találok évek óta csak alkalmit, azt is csak 10 órást, néha kevesebb pár ezresért!) gondoltam megnézem mik az esélyek a rokkantsági elbiráláshoz. Semmi!
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2013.07.11. 18:15

Udv mindenkinek :mrgreen:

Laca haver udv neked is .
Nagyon megertelek, nagyon xar az elet nyugdijasnak, nalunk is . En csak mesfel eve probalok keresni valamit ...de ugyancsak nulla eredmennyel. Nincs mar szukseg rank ...
Csak ugy mosolyogni ... lett volna egy kutyus-setaltato, negy nagy termetu, ketszer naponta ...ket csomag cigaretta araert ... havonta .
Body-guard ket gazso kolyok mellett, majdnem 24 ora naponta ...100 Eu-ert ...Ez egy gazso szulotol ...csak igeret. Nem jelentkezett senki , en sem...
Lett volna meg ...kutyus-fodrasz , de kellett volna kikepzes (100 Eu.) , de egy szemely kellett , es jelentkeztunk 30-an ...
Mondjam meg ? Szeritem eleg ... Nalunk is rasszista a kormany, bunteti a fekete-munkat .
Alitolag az interneten lehet penz csinalni :lol: Ha talalok valamit , majd szolok .
Mas ..
Tulajdonkeppen azert irok, hogy az elobbi uzenetedert majdnem hulyet kaptam ...
Azt tudjuk jol , hogy mit tud egy mobil ...Untig eleget: teremt kacsolatot, fenykepez, hangot rogzit, GPS lokator ...ennyi , egyelore, vilagszinten . Most ha az a nyomorult rendor elkezdett ordibalni ...hogy "aki eletbe akar maradni az kapcsolja ki " ...hat arra emlekeztet , hogy "ne azt nezd , hogy mit mond , hanem ki mondja " ...
Kulonben van egy olyan kijelentes a cikkben, miszerint ..."A rendőrök arra kérték az újságírókat" ... Na neeee !!! A rendorok NEM kernek senkit , hanem parancsolnak, ordibalnak, dobjak szet azt a keves bunko-agyukat ...a nagyvilag minden orszagaban.
Kulonben az egesz cikk ...olyan szemet-szagu . Az MIT, valoban Boston -ban van ... de Boston egy kicsit eleg nagy , es a kellos kozepen van egy olyan nagy dolog , hogy: Cambridge ... es ott van .
Az , hogy az atlag USA polgar neha befuvezik es elkezd lovoldozni ... az mar nepmuveszet ... es arra mondjak , hogy "Ha golyo -allo mellenyt hordasz , ne csodald hogy sheggbe lonek " ...
A rendorok kedvenc celpontok ...mas ruhaban vannak ...
Szoval, nekem lenne meg egy kedvenc celpontom ...az ujsagirok ...

:mrgreen:
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.12. 04:13

Szia Alien!

Egyetértünk! Köszi de én már végig zongoráztam az internetet pénz ügyben, ilyen hogy otthon végezhető munkák meg reklámokra kattintás után fizetnek stb. felejtős mert átverős lehúzós spammerek ezek.
A hirdetések legtöbbje is csupán önreklám és az állami támogatás és a statisztika miatt van. Tegnap voltam a munkaügyi központban, munkát egy darabost sem kaptam, még lehetőséget sem, úgy néztek rám mint a vasvillára hogy mit akarok én itt 58 évesen amikor már rég a gödörbe kellett volna beugranom magamtól.
Ha nem lenne 1-2 jó ember már lehúzhattam volna a redőnyt, de ez is csak elodázása a végzetemnek, de nem adom fel amig lélegzem.

Ami az újságirást illeti, arról nem nyilatkozom mert olyan szavakat kellene használnom amit még a monitor sem birna ki! :)
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.12. 04:53

Ide készülök ma, Fiumei út, nyugdij ügyintézés, becslésem szerint kb. 100 ember várakozik az utcán, átlagos napi pillanatkép:
Csatolmányok
fiumei.jpg
fiumei.jpg (133.06 KiB) Megtekintve 4146 alkalommal.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.12. 16:52

Végül is nem ide mentem hanem a Váci útra, de elküldtek hogy mégis menjek a Fiumei útra. :D De rossz papirokat adtak, Kezdhetem elölről, ők sem ismerik ki magukat!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.15. 12:14

Harc a magokért: aki etet, az diktál
Egy olyan új törvényjavaslatról tárgyalt az Európai Unió illetékes testülete 2013. május 6-án, melyre mindannyiunknak oda kell figyelnünk. Célja az összes növényi szaporítóanyag forgalomba kerülésének, használatának egységes EU-s szabályozása. A hivatalos indoklás szerint erre azért van szükség, mert túl bonyolult, áttekinthetetlen és kijátszható volt a sok különböző jogszabályban rögzített, amúgy már elavult szabályozás. Most, hogy mindenkinek könnyebb és áttekinthetőbb legyen, egységesítik, korszerűsítik, és egyetlen jogszabályba foglalják az összeset, természetesen, mint írják, a fogyasztók érdekeinek védelmében.

A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Az új törvény a globalizált világ kegyetlen játékszabályait akarja a táplálékunkként szolgáló növényekre is alkalmazni, a nagy multinacionális cégek érdekeit jobban érvényesíteni. A cél az, hogy ellenőrzésük alá vonhassák az emberiség élelmiszerellátását, melyet az tart majd kézben, aki a magok feletti uralmat megszerzi. Aki etet, az diktál.

http://index.hu/velemeny/olvir/2013/07/ ... az_diktal/
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2013.07.16. 09:34

Udv.LACA haver :mrgreen:

En is remelem , hogy LACI fonok , nem haragszik meg, azert amit most ide irok ...
Azonkivul remelem, hogy talan masnak is segitseget nyujt .
Igertem neked , hogy utanna nezek valami internetes penz-csinalasnak .
Talaltam egy utat :

Online Salary Solution

Sajnos tobbet nem tudok mondani, mert leven az , hogy egy RO- szerverbol nyitottam , csak a roman nyelvu valtozat nyilik .
De mereszkedtem ajanlani, mert nemzetkozi (angol) az eredet . Bizonyara ha magyar reszrol probaljatok ...fog az menni .
Az derul ki , hogy csak az angol nyelv ismerete szukseges , es nincs szukseg semmi mas felkeszultsegre ...

Remelem hasznotokra voltam ...es sok sikert !
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.17. 08:38

Szia Alien!

Én kihagyom eme kétes üzelmeket, utána néztem neten semmi jót nem irnak a fent elmitett "cégről"
--------------------------------------------------------
Más: Így tudják olcsón lehallgatni a mobilokat

http://index.hu/tech/cellanaplo/2013/07 ... mobilokat/
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2013.07.22. 19:28

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.23. 04:57

Ettől az Eisenberg pofától nem is várhat mást az ember, elég csak ránézni!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.23. 04:59

"Chipet ültetnek a királyi bébibe" Szegény gyerek nem tudja még hová született! Tartsák meg maguknak ezt a szokást, hogy chipeket ültetnek emberekbe, legalább nem tudnak elbújni. :)

http://www.hir24.hu/szines/2013/07/22/e ... l/~~fokusz
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.25. 06:11

Nem alapjog többé a szociális biztonság

http://ujasz.hu/itthon/6117-nem-alapjog ... -biztonsag
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2013.07.25. 09:22

Van rá némi esély, hogy a jövő évi választások után új (és jobb) társadalom lesz. :|
Török Zsolt
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2013.07.25. 09:48

teljesen kizárt, hogy fegyveres hatalomátvétel nélkül a magyarság visszaszerezze ezt az országot. felesleges szent lászlóra, a szíriusziakra, vagy akár az orosz-kínai hatalomátvételre várni. ez mind baromság. ha ez a nemzet továbbra sem tud a rinyáláson és a szófosáson - na meg persze az utcán masírozáson - túllépni és valamit érdemben felmutatni, akkor el fog tűnni a süllyesztőben.

mindig elcsodálkozok ezeken az önjelölt "magyarkodó népvezéreken" akik atillára, árpád vezérre és a többi nagy magyar hősre hivatkoznak. vajon mit tett árpád mikor pozsonynál bejött a nyugatiak hadserege? ja, tudom már! elment felvonulni, meg táblákkal hadonászni a pozsonyi főutcára...
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.29. 07:02

Valka igazságod vagyon!

Más: Havi 600 ezerért folyton olvas Orbán egyik embere!

http://index.hu/belfold/2013/07/29/egyf ... ik_embere/
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
207

2009.08.06. 14:23

Szerző: chuck norris » 2013.07.29. 08:42

Szerintem ez a cikk kifejezetten hangulatkeltesre jo csak (index.hu...). Fogalmunk nincs arrol, hogy mit csinalnak azok az emberek. Ugy saccolnam, hogy 90%-uk semmire nem jo, es csak azert vannak ott, mert ismernek vkit, es jo penzt lehet keresni. De ahhoz, hogy megiteljuk, ki mit csinal, kicsit jobban bele kene latni a dolgokba. Pl. en szoftverfejleszto vagyok. Egy atlagos embernek fogalma nincs arrol, hogy mit csinalok pontosan, csak azt latja, hogy a bevallott (ez fontos jelzo!) magyar atlagfizetesnel tobbet kapok, pedig csak ott ulok a gep elott, es nyomogatom a gombokat, meg tekergetem az egeret. Biztosan programokat telepitek, vagy ki tudja, talan internetezek (most pont azt csinalom :)). Mi sem bizonyitja ezt jobban annal, hogy meg a sajat ismeroseim is felhivnak azert, hogy segitsek nekik mondjuk office-t telepiteni. Honnan kene azt nekem tudnom? Meg hogy ajanljak neki mar egy jo szamitogepet, mert jatszani akar a haver. Miert kene ismernem a boltban kaphato szamitogepeket? Azert, mert szoftverfejleszto vagyok? Vagy elterjedtebb neven informatikus? A ket dolog eg es fold, nagyon nagy a kulonbseg. Mi azt latjuk, hogy gipsz jakab olvas. Honnan tudjuk, hogy ennek milyen eredmenye van? Baromi nehez megallapitani, bar en is attol tartok, hogy tobbnyire ezek kitalalt poziciok... :( Egyebkent nagyobb cegeknel is vannak emberek, akiknek az a dolga, hogy olvassanak, es jelenteseket keszitsenek a fontos dolgokrol (attol fuggoen, hogy milyen temakorert felelos az illeto). Marpedig ha a versenyszferaban van ilyen, akkor hiheto lehet az is, hogy az allam is fizet ezert.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.29. 09:38

Kell itt még hangulatot kelteni? Tény hogy a legtöbb parlamenti jelenlévő úriember vagy fikázik vagy alszik vagy olvas vagy akármi. Mindegy hol jelent meg a cikk, megjelenhetett volna a Kurucinfóban is akár.
És is szivesen elmennék ennyi pénzért dolgozni, és valós munkát adnék, de még ingyen sem kellek sehol szinte. Ha nem lenne pár rendes ember, éhen hallhatnék(ami még nincs kizárva)!
Milliárdokat költenek hülyeségekre, kamu fiktiv állásokra, amikor az utcán emberek ezrei koldulnak guberálnak, lopnak, kurválkodnak hogy legyen mit enniük. Aki beteg és egyedül él, simán meghal, mer nem tud menni szerezni napi betevő kaját magának. Mi ez ha nem rothadó társadalom?!
Na ennyit mára...és azzal se jöjjön senki hogy "persze mert tanulni kellett volna"! Rengeteg embert ismerek diplomával takaritanak vagy ismerősök segitenek nekik életben maradni.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2013.07.29. 12:44