A hétköznapi problémák fóruma! Bármi ami a többi fórumba nem illik, azt ide írjátok!

A só

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

A só

Szerző: Laca » 2010.11.30. 11:25

"TÁJÉKOZTATÁS A TISZTA KONYHASÓT BESZEREZNI KÍVÁNÓK SZÁMÁRA, MINDAZOK SZÁMÁRA, AKIK NEM SZERETNÉK TOVÁBB ENNI A KÁLIUMOT MÉRGEZŐEN TÚLADAGOLÓ KÁLIUMVEGYÜLETEKET TARTALMAZÓ "TENGERI" STB., MEGTÉVESZTŐ ELNEVEZÉSŰ, SZABVÁNYSÉRTŐ "ÉTKEZÉSI SÓKAT"
Forrás:
http://magyarsors.hu/index.php?option=c ... Itemid=103
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Re: A só

Szerző: Laca » 2010.11.30. 11:29

"Voltak idők, mikor sóért rabszolgát lehetett vásárolni, s előfordult, hogy kétszer annyit ért, mint az arany.A sóadók győzelmes hadjáratokat finanszíroztak, ugyanakkor csempészhadakat segítettek hozzá vagyonszerzéshez (vagy néhány év gályához)…
Mert valamikor régen az ember rájött, hogy ha bizonyos állatok nyomát követi, könnyen rátalál a legközelebbi sólelőhelyre. A lelőhelyek fölötti uralom s az ebből eredő jövedelem később civilizációk és birodalmak sorsát befolyásolta."
Kép
Forrás:
http://buvosszakacs.blog.hu/2007/08/29/sok
no avatar
User

Phobos

Szerző: Phobos » 2010.11.30. 14:43

Szia Laca!

Gondolom, ezzel a témakörrel nem tegnap találkoztál először. Mi volt a fogattatása, ha erről beszéltél?
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.11.30. 18:57

Szia Phobos! Közöny, mélységes közöny, pedig lételemünk a tiszta só. Saját bőrömön tapasztaltam mekkora jelentősége van ha káliummal kevert sót eszek, szívritmus zavarok, vérnyomás az egekbe, látászavar, hasonló nyalánkságok. Amióta gyógyszertári sót eszek csökkent a vérnyomásom az ételek ízletesebbek, nincs keserű utóíze a sónak. A jód meg egy külön fejezetet érdemelne amit belekevernek a sok katyvasszal együtt, arra hivatkozva hogy Magyarországon kevés a természetes jód. Ősidők óta itt él a magyar nép és nem kellett neki jódozott só...vagy mégis elegendő a jód a vizekben. A víz is ocsmány tele hormonokkal, gyógyszer származékokkal klórral.
no avatar
User

Martina

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
54

2010.06.29. 20:41

Szerző: Martina » 2010.12.01. 20:55

Szia Laca!

Ez a só dolog engem érdekel, mert szeretem...néha sokat eszem, és azok a tünetek, amiket felsoroltál nálam is meg vannak...sosem gondoltam, hogy esetleg a só miatt is lehet...és ha ez tényleg csökkentené és javítaná a bajaim...akkor én is szeretném ezt a féle sót enni! Csak úgy bemegyek a gyógyszertárba és simán kérek?
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.01. 21:54

Szia Martina!
Elvileg bármelyik patikában kapható tiszta só de általában másnapra csinálják meg úgy mint a gyógyszereket amiket helyben készítenek. 1 Kg. ezer FT.- körül van de az sokáig elég. De abból se egyél sokat mert érelmeszesedést okoz, és visszatartja a vizet a szervezetben a túlzott só fogyasztás. Napi 3-4 grammnál ne egyél többet! És a megfelelő folyadék bevitel is fontos ami télen 2 liter, nyáron vagy nagy melegben és izzadással járó napokon 3-4 liter kell. Ha megfelelően változatosan táplálkozik valaki akkor nem kell adalékanyagos só. De csak saját felelősségére változtasson mindenki!!! Ajánlom a keverését az üzleti sónak a gyógyszertári sóval fele-fele arányban. Pár hét alatt kiderül a hatása. Jó egészséget!
no avatar
User

Martina

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
54

2010.06.29. 20:41

Szerző: Martina » 2010.12.01. 22:42

Kedves Laca!

:) Azért annyi sót én nem eszek...hogy mérgezést kapjak:D csak néha kicsit többet, vmikor sótlanul eszek mindent...de van, hogy totál kívánom:P és olyankor mindent megsózok...tudom nem vmi egészséges és ezért is tett kíváncsivá, amit írtál...én egyébként is küszködök ilyenekkel...de ha esetleg ez javítana picit rajta örülnék neki, mert inkább természetes úton próbálok segíteni magamon, mint gyógyszerekkel. Sajnos nekem 19éves koromtól 3évig folyamatosan vérnyomáscsökkentőt kellett szednem...aztán meguntam, mert ezt sem tartottam egészségesnek és leálltam róla! Vissza álltam a sportra és figyeltem mit táplálkozom! Nem mondom, hogy sokat segített, de nem is keveset! A mai napig küszködöm vele, mert néha előjön és olyankor komoly fejfájással küszködöm, de a gyógyszer mellett is így fájt...így fölöslegesnek tartottam szedni. Hála az orvosok is megengedték, ha jobban érzem magam, ne szedjem! Így a táplálkozásban teszek meg mindent, hogy jobb legyen:) vmint ugye igyekszem sokat mozogni:) A napi 3-4 liter folyadék meg sokszor meg van és nem csak nyáron, hanem télen is:D Csak kíváncsi lennék, a hatásra:)

Köszi szépen! Szép estét!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.02. 13:52

Kedves Martina!

Az nem baj ha alkalmakként jobban sózol, de ne legyen belőle rendszer. A zsíros ételek is emelik
a vérnyomást és a sok hús. Gyümölcsök zöldségek és sovány pulyka hús, hal ami egészséges.
A sok banán például szintén teli van káliummal, és pár gabona féle is. Csak módjával mindenből keveset. :D
no avatar
User

gadol

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2010.12.15. 03:32

Szerző: gadol » 2010.12.15. 03:45

Kedves Laca!

A só szükséges mennyiségét illetően ellentmondanék Neked. Ám ahelyett hogy bővebben kifejteném, adok egy címet, aholis rendkívül részletes tájékoztatást, a valóságnak megfeleő(!) tájékoztatást találhatunk, íme:
http://egeszseghazugsagso.freewb.hu/so-mitosz
Több cikk található ott egymás alatt, mind nagyon fontos információt ad! S bár meglehetősen hosszuak, érdemes valamennyit végigolvasni!

Szeretettel: gadol
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.15. 07:35

Kedves Gadol!

Mint írtam mindenki saját felelőségére változtasson a só bevitelén, orvosa megkérdezésével.
Saját tapasztalatom hogyha akár egy étkezés sósabban történik, pl. sült krumpli vagy savanyú káposzta amik tele vannak sóval, nem beszélve a felvágottakról, utána 10 perc múlva akár 20 Hgmm is emelkedik a vérnyomásom, volt olyan hogy 180 fölé ugrott csak a miatt hogy sós vizet ittam próba képen.
Az interneten orvos válaszol rovatokban több száz oldalon olvasható a túlzott só fogyasztás káros hatása az érrendszerre és a vérnyomásra, a só visszatartja a vizet ezáltal terheli a szívet, a vesét az érfalakat. http://egeszsegestaplalkozas.blog.hu/20 ... i_kezelese
Csak hab a tortán hogy amerikában kóser sóval főznek a szakácsok, vagy tengeri esetleg Himalája sóval...semmi esetre sem asztali sóval, utána lehet nézni. Éppen tegnap voltam "konzultáción" egy neves professzornál, aki megerősített saját tapasztalataimban a só túlzott bevitele káros mivoltáról.

Tisztelettel!

Laca
no avatar
User

gadol

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
2

2010.12.15. 03:32

Szerző: gadol » 2010.12.15. 22:04

Kedves Laca!

Megvallom, Tőled, nem erre számitottam.
Kedves Laca, a "saját tapasztalatod" rossz alapokon áll.
A só- és a vízszükségletünk csak együtt értelmezhető. A sóbevitelt nem lehet önmagában növelni, csakis a vízbevitellel együtt. A hosszutávon a szükségesnél kevesebb só fogyasztására "beállt" szervezet tünettel válaszol az egyoldalu növelésre, - természetesen.
A vérünk optimális nátriumszintje tipikusan 142 mmol/l (140-144 mmol/l). Ezt a vérszintet ~16,6 gramm nátriumklorid biztosíthatja napi kettő liter tiszta víz elfogyasztása mellett.
A sóbevitelt nem szabad egyoldaluan és gyorsan emelni. Hosszabb időre van szüksége a szervezetünknek ahhoz hogy a megváltozott mennyisségekhez alkalmazkodni tudjon.
Kedves Laca! Te, nem vetted a fáradságot hogy egyáltalán beleolvass az ajánlott ismeretanyagba, nemhogy végigolvastad volna! Pedig ha azt tetted volna, tudnád azokat amiről itt nagyon röviden írtam. Ha elolvastad volna, azt is tudnád, hogy a sónak nem kell tartalmaznia mást mint nátriumkloridot. A többi elem ugyanis, csak és kizárólag, ionos formában, ú.n. szolvatációs burokban képes beépülni. Ezalól csak két elem, - a nátrium és a kálium a kivétel. Ebből fakadóan, a "tengerisók" 84 eleméből is csak az emlitett kettőt tudja hasznosítani a szervezetünk. Ha elolvastad volna amit belinkeltem, azt is tudnád, hogy az orvosok, Téged is és mindenki mást is csunyán félrevezettek eddigis és ez a tervük a jövőt illetően is. Azonkívül, ha olvasgattál volna, azt is megtudhattad volna hogy miért van így, s még azt is, hogy mi a só-hazugság alapja és hogy az orvosokat is félrevezették, meg azt is hogy miként.
Kedves Laca! A só nem emeli a vérnyomást, csakis akkor, ha nem jut mellé a szervezetbe vele arányos mennyiségü tiszta víz is.
A só-mítosz egy előre megtervezett szándékos hazugság eredménye. A hosszutávon való alacsony sófogyasztás előbb vagy utóbb, betegsége(eke)t fog előidézni. (Pl a normálisnál rendszeresen sokkal magasabb vérnyomást.) Mindenkinél, Laca! Még Nálad is! Kedves Laca, a "saját tapasztalatod" rossz alapokon áll.

Kérlek, bocsáss meg, egyáltalán nem vitatkozni jöttem az oldaladra. De nem is jövök többet ezután, mert minek....: Hisz mindenki úgy vélekedik ahogy akar, úgy teszi tönkre az egészségét ahogyan akarja. Te is Kedves Laca. De, talán akadnak majd akik ha itt is olvasnak, veszik a fáradságot és utánanéznek annak amiről szóltam, s azután garantáltan fény gyúl az agysejtjeikben, nem lesznek többé a só-mítosz által félrevezethetőek.

Még valamit.... Kedves Laca. Nem először jártam az oldaladon és megvallom, mindig csodálattal olvastam a számos, másutt nememlitett információt. Azomban, - bizonyára Te is tudod, hogy könnyen meginog a belénk vetett bizalom v. hitel, ha akárcsak egyetlen olyan adatra, eredményre, vagy egyéb információra is fény derül, amely nem fedi a valóságot. S ezt még tetézi, ha ragaszkodunk is a vélt igazsághoz, a valótlansághoz....

Továbbra is szeretettel: gadol
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.15. 23:42

Kedves Gadol!

Tulajdonképpen ugyanarról beszélünk mégis vitatkozásnak tűnik, eme eszmecsere. :D
Mindkét anyagra szükségünk van, úgy a nátriumra mint a káliumra de nem mindegy milyen arányban. A sok folyadékbevitelről régebben írtam, magam napi 3-4 liternek megfelelő vizet fogyasztok, nyáron többet. Az ember érzi hogy mikor mire van szüksége és aszerint sóz vagy iszik. Ha elsózóm a kaját szomjas leszek, több folyadék több vizeletkiválasztás aminek a következménye az hogy olyan ásványok is kiürülnek amiket a konyhasó nem tartalmaz. Nem véletlen hasmenéses betegeknek nem csupán sós vizet adnak hanem ásványokban gazdag keveréket. Szíve joga mindenkinek úgy táplálkozni ahogyan neki jólesik, de nem árt tudni hogy a sok mindenből méreg még a sóból is! :D A napokban lezárult egy részletes vérnyomás mérésem 24 órás, egybekötve Holter 24 órás vizsgálattal, ami számomra kielégítő eredményeket hozott, és koromhoz képest csupán mérsékelten emelkedett a vérnyomásom átlagban 150/80 éjjel 145/80.Aki ismeri a történetemet ami 6 évvel ezelőtt a 240 es vérnyomásom és storke volt, infarktus gyanúval tarkítva úgy érzem senki nem gondolhatja józan ésszel hogy rosszak lennének az eredményeim. Sok fiatal vérnyomása 170 felett van, még nyugalmi állapotban is, tessék kitalálni mi lehet ennek az oka...Ha nem írsz többet az nem az én gondom, mindenesetre megosztottuk nézeteinket mindketten, aztán ki ki eldönti ha akarja mi igaz és mi nem.
További tisztelettel!
Laca
no avatar
User

hanna

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
1

2010.12.17. 18:53

Szerző: hanna » 2010.12.17. 20:18

Kedves "Laca"!

Visszatérő látogatója vagyok az Ön honlapjának, de eddig még nem regisztráltam. Most azért tettem mégis, mert szükségét érzem hogy elmondhassam a gondolataimat. (S előre jelzem, Önnem nemigazán fog tetszeni...)
Rendszeresen tapasztalom a különböző weboldalakon, hogy azok tulajdonosa amolyan mindenhez értő, "megmondóember" szerepébe bujik, akár ha egyáltalán nem is ért ahhoz amiről "kifejti" a mindent és mindenkit lesöprő gondolatait. - Hasonlóképpen vélekedek ezuttal is.
Pontosan tudom, hogy a "gadol" nem szorul senki védelmére, nem is azért írok, inkább csak a méltatlanság szól belőlem.
Az Ön vitáját gadol-lal, ahhoz hasonlítom, minthogy ha Ön a karburátor feltalálójával vitatkozna a karburátor működési elvéről. Ön ragaszkodik a buta hipotéziséhez, pedig a hozzáértésnek nincs a birtokában. Ugyan, nem tudom mihez ért Ön, de az egészséghez nyilván nem, - ez a szavaiból sugárzik.
A mondandómból kiviláglik, hogy ismerem és mélyen tisztelem az Ön alkalmi "vitapartnerét", kinek "tudását" mások hozzáértése fölé helyezem, olyanoknak is, akiknek a kompetenciája megkérdőjelezhetetlen.
Tovább és még figyelmesebben olvasgatva az Ön weboldalán, a meggyőződésemmé lett, hogy az egészség kérdésköre valószinüleg nem az egyetlen amelyben nincsen Önnek tudásbéli képessége.
Távol állt tőlem hogy megsérsem Önt, de fontosnak éreztem ezeket elmondani. Ám a hozzászólásomat nyugodtan törölje ki, ha úgy érzi hogy az sérti az Ön Önérzetét.
S ezekután természetesen nekem sincs miért újólag idelátogatni, hiszen - lévén hogy nem érthetek mindenhez amiről e honlapon szó esik, nem tudom, mikor, miben adhatok az Ön szavainak hitelt...(?)

Üdvözlettel: hanna
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.12.17. 20:49

gadol és hanna!

biztos marha sokat jártatok erre a fórumra, ha azt hiszitek, hogy laca a tulajdonosa :lol:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.17. 20:55

Kedves Hanna!
Már melyik weblapra tetszik gondolni? Mert az enyém a nevem alatt található aminek a neve UFOs
http://ufos.hungarianforum.net/index.htm
Ez itt tisztelt Aranylaci fóruma, ha meg nem sértem, a tájékozottságokat illetően.
Nem ismerem sem Gadolt sem önt, és nem is áll szándékomban megismerni egyikőjüket sem. Én csak egy sima fórumozó vagyok itt, és ha valakinek nem tetszik amiket írok az nyugodtan jelezze felém legfeljebb nem olvasom el. :D
Mély tisztelettel!
LACA
User

intricate

Rang

Elhivatott kutató

Elhivatott kutató
444

2008.12.16. 13:01

Szerző: intricate » 2010.12.17. 22:04

:roll: Na ez a "No comment" kategoria....
Laca csak tuleled valahogy :P
“Az emberek nem azt hiszik, amit látnak, hanem azt látják, amit hisznek.”
no avatar
User

Mac

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
48

2009.06.03. 23:46

Szerző: Mac » 2010.12.17. 22:28

Ultragázprodidzsáj :lol:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.17. 22:49

Nem baj gyerekek fel sem veszem hiszen ahogy látom Aranylacinak szóltak a támadások(majd ő megválaszol), ebből is látszik hogy Laci bármit ír valaki mindig rátámad anélkül hogy értené miről is van szó. Tulajdonképpen belinkeltem egy honlapot, és később leírtam saját tapasztalataimat a sóról és saját egészségem alakulásáról, felhívva mindenki figyelmét hogy ha változtatni akar az étrendjén KÉRJE KI ORVOSA TANÁCSÁT ÉS SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE TEGYE A VÁLTOZTATÁST! Talán ha héberül írok megértették volna. אולי אם אני כותב ב עברית היה מבין
User

beni

Rang

Scott Pilgrim

Scott Pilgrim
264

2010.09.19. 19:20

változó

Szerző: beni » 2010.12.18. 21:02

Azthiszem ha só akkor ez nem maradhat ki a sorbol :
Mégpedig a Holt-tenger
holt-tenger-430x248.jpg
holt-tenger-430x248.jpg (27.64 KiB) Megtekintve 7048 alkalommal.
Nincs aki ne ismerné! :mrgreen:
-A Holt-tenger sós vize annyira sűrű, hogy az emberi test lebeg a felszínén
-Nevét onnan kapta, hogy a magas sókoncentráció miatt nem él meg magasabbrendű élőlény benne.
Valamint a fürdősó is só :D
-A Holt-tengerből származó fürdősó és iszap tartalmaz brómot, ami idegnyugtató hatású és akár helyi fájdalomcsillapításra is alkalmazható.
-A holt-tengeri fürdősóban megtalálható kálium, szerepet játszik az ingerületek vezetésében ás az izom összehúzódásában, segíti szabályozni az ozmózist és a vízháztartást a bőrben.A holt-tengeri fürdősóban megtalálható még magas nátrium- és klórtartalom a sejtduzzadásként ismert ozmotikus nyomás révén hozzájárul a gyulladást okozó anyagok sejtekből való távozásához, a sejtek és a szervezet méregtelenítéséhez.
the world is not a vicious place its just the way we've been raised discovering time and space by Dub FX
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.19. 07:22

Prof. Dr. Dávid Tamás néhány kiemelt sora!

"Tehát megelőzhető.

De csakis a dohányzás kiiktatásával, a tömény alkoholfogyasztás visszaszorításával és a táplálkozással és életmóddal kapcsolatos radikális szemléletváltással. Nem mondok újdonságot azzal, hogy a helyes táplálkozással, azaz a sok zöldség és gyümölcs, kevés hús, , cukor fogyasztásával, az állati zsírok teljes kiiktatásával a betegség kialakulásának esélyei csaknem 60-70 százalékkal csökkennek. A rák, amely soha nem egyből, hanem 10-15 év alatt fejlődik ki, egy vészfék próbál lenni. Arra int, hogy ember, állj meg, ahogyan eddig éltél, nem jó, az a halálodhoz vezet!.."

Forrás: http://www.turmalin.hu/magazin/cikkek/2 ... tamas.html
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Laca 2010.12.19. 09:59-kor.
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

Szerző: Laca » 2010.12.19. 07:35

"A gyermekek túlzott sófogyasztása növeli a cukros üdítők forgalmát ezzel elősegítve az elhízást

A gyermekek sófogyasztásának csökkentése a megivott cukrozott üdítőitalok mennyiségét is csökkenti. Ezáltal csökken az elhízás, a magas vérnyomás és felnőttkorban kialakuló szívinfarktus és stroke kockázata. A dr. Feng He vezette angliai munkacsoport az 1997-ben az Egyesült Királyságban elvégzett Nemzeti Étrendi és Táplálkozási Felmérés adatait elemezte..."

"Mennyi a minimális só szükséglet?
Napi akár 3 g sóbevitel már elégséges. Az aktuális ajánlott maximum érték a WHO szerint napi 5 g só, ami egy teáskanálnyi mennyiségnek felel meg. Az európai országokban a tényleges napi sóbevitel ennél jóval magasabb, 9-12 g. Az OÉTI tanulmánya szerint Magyarországon elérheti a 15-20 grammot is."
Forrás: http://www.gyermekek.hu/cikk.php?id=198
no avatar
User

Gábor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
11

2010.12.29. 00:57

Szerző: Gábor » 2010.12.29. 00:58

Sziasztok!

Tegnap láttam egy oldalt ami majdnem pont ilyen mint ez. Annyiban más hogy ott azok a bejegyzések is olvashatók amik innen törölve lettek. Kiváncsi voltam, azért jöttem ide. S igazat adok a másik oldal szerzőjének: A más majomtól származók pont azt hazudják amit te is, laca. De csak hazudozzatok, egyre kevesebben hisznek nektek.
Következő