A hétköznapi problémák fóruma! Bármi ami a többi fórumba nem illik, azt ide írjátok!

Energia

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

User

Alfa

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
128

2011.06.27. 11:32

Pécs

Energia

Szerző: Alfa » 2011.07.03. 12:27

"Energia, minden mennyiségben, és minőségben."
Manapság központi téma az energia - főleg a hiánya.
Lehetséges-e a probléma valódi - érdemi - kezelése?
"A hit a tudáshoz vezető út."

Alfa
User

beni

Rang

Scott Pilgrim

Scott Pilgrim
264

2010.09.19. 19:20

változó

Re: Energia

Szerző: beni » 2011.07.03. 13:00

Igen lehetséges.
the world is not a vicious place its just the way we've been raised discovering time and space by Dub FX
no avatar
User

farkas77

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
145

2011.06.20. 19:31

Berettyóújfalu

Szerző: farkas77 » 2011.07.03. 13:11

Csak nem most, nem ezzel az irányítással és nem így.
User

Alfa

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
128

Pécs

Szerző: Alfa » 2011.07.03. 21:09

Ha sikerülne kifejleszteni egy 20W-os cellát, ami a semmiből állít elő energiát, és mondjuk felraknánk a netre, akkor valószínűleg hamar kikapcsolnának bennünket, vagy felborulna a jelenleg regnáló rendszer.

Alfa
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Szerző: martin21 » 2011.07.04. 08:57

Sziasztok!

Az a bizonyos "20w-os cella" már ki lett találva Tesla által. Ő tudomásom szerint rájött arra, hogyan tudja a "semmit" megcsapolni, mint kimeríthetetlen energiaforrás. Tesla pedig nem ma élt. Azóta ezeket a dolgokat egy széfben őrzik.
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2011.07.05. 10:33

Én a Tesla kapcsolón (Tesla Switch) filozofálok:

http://www.free-energy.hu/pajert/index.htm?FoAblak=../pajert62/TSleiras.html
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
993

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2011.07.05. 11:30

Sheriff, csak óvatosan... :)
Az idézett linken a 3,4,5-ös ábra baromság. Ha utánagondol bárki, pillanatok alatt rájön, hogy miért. A 3 és 4 esetben az izzó nem világít vagy csak egyre haloványabban, ahogy a kisülő akku és a töltődő akku kapocsfeszültsége közelít egymáshoz, továbbá a feltöltött akkuban tárolt energiát nem lehet 100%-ban kiszedni, tehát vele 100%-ig feltölteni sem lehet a másikat. Ezért valahány ciklus múlva elfogy a kezdetben betárolt elektromos energia (hővé alakul).
Az 5-ös ábrán a párhuzamosan kapcsolt akksik biztosan nem töltődnek sehogysem, mivel a másik pólusuk nincs összekötve a kisülő akku másik pólusával. Így a parallel akksik elektródái közt nem jön létre feszültség (elektromos erőtér), amely az elektródákon ionáramlással elektrokémiai folyamatok útján létrehozná a töltött állapotot.
Valahol itt van a nagy magyarázgatásban a bukfenc. Az illető vagy nem érti az akkumulátor működési elvét, vagy szándékosan elhallgat és csúsztat, vagy ha valami oknál fogva működik neki a dolog, akkor fogalma sincs róla, hogy miért.
Csak egy-két apróság:
- az akkumulátort nem az elektronok töltik fel, hanem az elektródákon elektromos erőtér hatására létrejövő ionáramlás miatti elektrokémiai folyamatok
- az fel sem tűnik a magyarázónak, hogy ha egy 10 Ah-s akkut pl. 1 óra alatt 10 amperrel lehet teljesen kisütni (a valóságban rövidebb idő alatt, de a példázat kedvéért tekintsünk el ettől a zavaró körülménytől :) ) , akkor ugyanilyen feltöltődést eredményező energiát 1 perc alatt kb. 600 amperrel lehetne elérni, amelytől viszont egy ilyen akkumulátor pólusai belül tönkremennek, meggörbülnek stb. (mellesleg a belső ellenállása miatt nem is lehetne ekkora töltőáramot elérni)
- az akkumulátor mind kisütéskor, mind töltéskor melegszik, azaz a belenyomott energiából hő formájában elvész valamennyi. Ezt mi pótolja..?

A többi ábrát nem elemeztem még, de ajánlom a villanyos érdeklődésűeknek, hogy az elemzés során az akkumulátor valóságos működési elvétől ne szakadjanak el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára yupiter 2011.07.05. 12:39-kor.
no avatar
User

farkas77

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
145

Berettyóújfalu

Szerző: farkas77 » 2011.07.05. 12:25

A pont a tied yupiter, nagyon jól látod a dolgok menetét. A cikk írójának nagyon sok alapvető hiányosságai vannak az elektronika terén.
Bár akármi megtörténhet :D , egy történet erre (megpróbálom közérthetően):
Egyik kollégám egy régóta működő elektronikai szaküzletbe tért be egy végfok tranzisztorért, természetesen nem volt az a típus, az eladó erre ajánlott egy másikat, mellyel az helyettesíthető. A lényeg közérthetően: amit szeretett volna a kollégám az egy bazi nagy fém tokozású volt nagyobb teljesítményre (35W), amit a jó arcú kínált egy bolhaszarnyi műanyag tokozású (kb 1W) volt. Erre a kollégám azt mondta neki, hogy ez nem jó neki, teljesítménybe sem tudja azt amire neki kell, meg semmiben. Erre az eladó: Ezt tudja a 35W-ot, kollégám válaszként: Uram ez Ohm törvénye szerint sem helytálló.
Eladó: Nézze uram Ohm törvénye már régen nem igaz!

Ebből kiindulva lehet igaza van a cikk írónak. :lol:
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
993

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2011.07.06. 12:59

A többi ábra sem különlegesebb... :) Ezek szerint Tesla feltalálta az örökmozgót.. :)
Kommentár nélkül idézem be a linken található egyik ezermesternek a tapasztalatát a megépített 4 akkus Tesla-kapcsolóról:
"Számos esetben, amikor eleinte meghívtam ismerősöket, hogy teszteljék le a működő berendezést, megtapasztaltam, hogy aki hitetlen volt, megrögzött ateista, kételkedett az egész jelenség létezésében, annál nem működött, vagy egy idő után leállt a berendezés, még a jelenlétemben is.

Először én is meglepődtem. Később, amikor ez többször megismétlődött, rájöttem, hogy csak azoknak fog működni stabilan, akik elfogadják Isten teremtését, elfogadják, hogy mindannyian részei vagyunk az egésznek, minden embernek előre eltervezett életprogramja van itt a földön, már így születünk ide."
no avatar
User

farkas77

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
145

Berettyóújfalu

Szerző: farkas77 » 2011.07.06. 14:52

:lol:
Lelkikörökmozgó. :D
User

Alfa

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
128

Pécs

Szerző: Alfa » 2011.07.06. 16:35

Javaslom - némi lelki gyakorlat után - nézzünk utána a 20w-os cellámnak, mert már nagyon nagy szükségem volna rá!
Tudomásomra jutott hogy a víz plazma állapotában éghető anyag. Ezek szerint energiahordozó?
Sajnos nálam még, nem ég!

Alfa
User

martin21

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2005.10.28. 18:27

Miskolc

Szerző: martin21 » 2011.07.07. 09:38

Nekem is csak azért működik a laptopom az akksiról, mert hiszem ,hogy működnie kell és hiszem, hogy volt olyan, hogy teremtés....:D

Most komolyan, ennyi esze ne legyen egy embernek? Inkább forgatta volna a könyvet a fizika órán. Nem is csodálom, hogy jól megélnek a jósok, jövőlátók, lélekkutatók, boszorkányok, rontáslevevők stb.
" Minden művészet hasztalan, kivéve a zenét! "
-Platon-
User

Alfa

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
128

Pécs

Szerző: Alfa » 2011.07.07. 18:45

"A hit, a tudáshoz vezető út."

Alfa
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.08.24. 11:19

http://www.youtube.com/watch?v=Uy2QmEKHu-g !!! Géczy Gábor fizikus szerint az elmélet tökéletesen rendben van és már össze is állított egy kutatócsoportot a gépezet megépítésére stb...!!! (Nem összetévesztendő a mai forgómágnes szerkentyűvel)
A videó lényege még az is, hogy gyökeresen megváltoztatja a mai fizikai modelleket és elméleteket!
User

beni

Rang

Scott Pilgrim

Scott Pilgrim
264

2010.09.19. 19:20

változó

Szerző: beni » 2011.08.24. 11:23

Remélem valaki akkor megcsinálja,megnéztem belőle valamennyit,de mivel nem szoktam építeni,valamint a fizikáért sem vagyok oda,így csak külső szemlélő leszek.Köszi Painkiller az ismertetést.
the world is not a vicious place its just the way we've been raised discovering time and space by Dub FX
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.08.27. 12:16

Nincsmit! :) Egyébként nincs benne különösebben bonyolult fizika, könnyen megérted, ha megnézed!
Más: Titokzatos Tesla! http://www.youtube.com/watch?v=SDyFuTpIbB0 jó szórakozást!
User

Alfa

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
128

Pécs

Szerző: Alfa » 2011.08.29. 07:38

Hello Killer!
Nagy tisztelője vagyok Géczy Gábornak.
Az ő neve garancia lehet a 20w-os cellámra!
A video melyet jeleztél, még tartalmaz egyéb értékeket is!
Köszi!
:)

Alfa
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.09.08. 19:02

User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2011.09.13. 21:17

Kedves Yupiter!

Igazad van jónéhány dolgot illetően!
A fénykapus dologról csak annyit, hogy én kipróbáltam egy elektromos motorral a 3. ábrán vázoltakat és nekem működött. A kapcsolás biztosan működik.
Ha nem is töltődött olyan szinten az akkumlátor, de töltődött, mert lemértem multiméterrel.
Le van írva az is szépen, hogyan töltődnek az akkumlátorok, milyen térrel.
Ugyanakkor az íráshoz kapcsolódó kísérleteket is olvassátok el!
Az már más tészta, hogy összefüggésbe hozzák a "lelki valóddal"... De ez ne zavarjon senkit. Valóban igaz, hogy egy "lélekkel" működő rendszer nem lehet valós kísérleti alap. Ugyanakkor van rengeteg külföldi oldal, ahol vannak kapcsolások még a Tesla switchről... Kísérletezettek felelősséggel, én azt mondom!
Az akkus rendszer valóban zsákutca, mivel az egyik építő megjegyezte, hogy a terheléssel a töltés is növekszik, tehát az aksik egy idő után felrobbanak. Ha viszont megpróbálja szabályozni, akkor elvész az "ingyen energia". Én azt mondom, a hagyományos "éteres besugárzós" készüléket kellene kikísérletezni...
Tehát nem olyan gépet kell építeni, ami a mi kedvünk szerint működik! :)

További kellemes napot! ;)
User

Alfa

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
128

Pécs

Szerző: Alfa » 2011.11.28. 11:56

Tiszta energia - bevizsgált magyar találmány:

http://www.youtube.com/watch?v=quJbg9noIvU

Alfa
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.11.28. 12:25

Eltelt 25 év. történt valami érdemleges?
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.11.28. 12:35

Sajnos nemigen... ezer meg egy ilyen találmány van már... mindenkinek saját magának kell tenni azért, hogy könnyebb legyen a családja /saját élete. Ha arra vár az ember, hogy majd mások piacra dobják helyette vagy megépítik neki, akkor várhat még vagy 25 évet..!
Következő