TV műsorok és sorozatok ajánlása és megbeszélése, melyek kapcsolódnak a Fórum témáihoz!
no avatar
User

Paul

A kiválasztott - Uri Geller

Szerző: Paul » 2008.04.12. 20:32

Sziasztok!

Épp a műsort nézem. Kíváncsi vagyok a véleményetekre a műsorral kapcsolatban! Ki mit gondol a műsorrol? Meggörbült a kanalatok? ;)
Részemről, csak unalmamban nézem, kicsit hihetetlen nekem az egész, és a hitelessége is megkérdőjelezhető!!
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Re: A kiválasztott - Uri Geller

Szerző: Gabe » 2008.04.12. 23:25

Hát nem is tudom, kezdek afelé hajlani, hogy csak trükk az egész.
Főleg az a srác aki testenkívül járkálva megmonta mit írtak a papírra.
Nagyon túljátszotta az egészet.

Uri Geller csak lejáratja magát ezzel a műsorral.

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.04.13. 08:01

Tegnapi műsorban volt, hogy kanalat hajlított. A közönség közül is meggörbült pár embernek, és odament hozzájuk. Szerintem azok fizetett statiszták voltak akik a közönség között ültek. A másik pedig, a média center. Nincs benne semmi hitelesség, a csaj mondhat akármit, még azt is hogy a Pápá telefonált az előbb és mondta hogy elgörbült a kanala... Azt utálom, hogy mindegyik mentalistára azt mondja, hogy lenyűgöző, elképesztő, káprázatos, stb...

Bocskor tetszett tegnap. :D Látszott rajta, hogy nem komálja az egész műsort.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.04.13. 20:32

Nekem az a véleményem a műsorral kapcsolatban, hogy akinek igazi képességei vannak, az nem rakja a kirakatba...
Jó reklám, imidzs, stb és máris vagyonos ember vagy. Maga a kanálhajlítás valódi, hisz Egely György maga is látta ezt a dolgot. De én szentül hiszem, hogy akinek képességei vannak, az nem kérkedik mutogat, hanem tesz. Üdvözletem!
User

Darkh

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
174

2007.11.14. 07:13

Béta kvadráns

Szerző: Darkh » 2008.04.16. 06:19

Régebben láttam egy filmet amiben Uri azt mondta,hogy gyerekkorában mellbecsapta egy gömbvillám vagy hasonló energiagömb és ez az esemény igazította meg egy kicsit az agyát.Hát nemtudom, ha engem csapna meg a gömbvillám lehet nem örülnék neki annyira.
no avatar
User

oceangirl

Szerző: oceangirl » 2008.04.20. 17:38

Komolyan nem tudom, kitaláció vagy vaódiak - e a műsorban látható "csodák".
Nyugodtan lehetne mondani rá, hogy trükk - Miért ne lehete az? David Copperfield ic csinált már ehhez hasonlóakat.
Azt elhiszem h ezek a képességek tényleg léteznek - azt már nem feltétlenül, hogy ezekre a Kiválasztott mentalistái is képesek. Először arra gondoltam, h a Tv2 nem merné azt megcsinálni, h csalókat fogana fel, "varázslóként" beállítva őket, mert ha kiderülne, h átverés az egész, abból hatalmas botrány lenne, de aztán rájöttem, h egy ekkora hírverés talán még jól is jöhetne a csatornának, hisz a negatív reklám is reklám. Uri Geller-ről pedig elég hiányosak az ismereteim, h bármit is szóljak róla.
A kanalak sajnos nem hajlottak meg nálunk, és egyetlen elektromos műszerrel sem történt semmi. Pedig jó lett volna:D
Remélem nemcsak én vagyok szkeptikus a műsorral kapcsolatban. Úgy vettem észre, sokan meg sem kérdőjelezik a mutatványok hitelességét. Mintha átestünk volna a ló túloldalára. Régen senki nem hitt az ilyenekben, ma sokan gondolkodás nélkül elhiszik, amit a Kiválasztottban látnak. Mert végiggondolni már túl megerőltető lenne, egyeseknek talán fájna is:D
Pedig én lennék a legboldogabb ember, ha bizonyosan tudhatnám, h a műsor nem csalás.
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2008.04.21. 07:30

Én se szoktam le a dohányzásról! :?
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.04.21. 09:35

Nem is volna baj az hogy segitene az embereknek leszokni a dohányzásról, dehát ha te nem akarod akkor minden hókusz pókusz hiába való! Föleg akkor amikor tudjuk hogy a millióit, az olaj felkutatással szerezte! És a belőle készitett özemanyagok műanyagok, ezred % al jobban szenyezik a környezetet mint a cigaretta! Pénz és üzlet ez van a háttérben! Vannak "különleges" képeségű emberek ez tény, de nem hiszem hogy pont a tv-ben lépnek fel valaha is. Azt mondta hogy a multikat gazdagitjuk a
cigerettázásunkkal! Az olaj vajon kiket gazdagit ha nem a hiéna multikat?! Erről ennyit. Feltalálták az atomot és be is vetették, felelőssége van a tudósnak amikor olyat fejleszt ki ami pusztit, legyen az bármi!!!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.04.21. 11:53

Feltalálták az atomot és be is vetették, felelőssége van a tudósnak amikor olyat fejleszt ki ami pusztit, legyen az bármi!!!

Ezzel azért nem értek egyet, mert az atomot energianyerésre találták fel a tudósok, csak a katonaság látta benne a pusztító fegyvert. Minden azon múlik, hogy elég "felnőttek" vagyunk-e valamihez és ahhoz hogy használjuk azt jó célokra. Egy ruhaszárítóhuzallal is lehet embereket ölni (és sajnos ölnek is egyesek), pedig csak arra találták fel, hogy megszáradjon az a szerencsétlen pár zokni és egy két poló. Bocs, ha kicsit támadónak sikerült ez a hozzászólásom, egyáltalán nem úgy szántam. :) :)

A felnövéstéma a miliárdosokhoz is köthető! Szennyezzük a környezetet, hogy jóóól megtömjük az ő zsebüket, de ha majd felébrednek, hogy hopsz ezt elcsesztük, gond van a légkörrel, a sok papír pénzzel majd kitörölhetik a... :!:
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2008.04.21. 12:18

Nem kell bocsánatot kérned, részben igazad van! Nem is azokra gondoltam akik jó széndékkal találnak fel valamit, de az atombomba kifejlesztői is tudosok voltak ha nem tévedek! Puszta kézzel is lehet ölni ahogy mondod, vagy bármivel! De a fegyver az fegyver és nem ruhaszáritó kötél! És az energia kinyerés az atomból most hol tart?! Csernobil? Paks? Mikorra fognak az atom hulladékok lebomlani? 10000 év? vagy több? Amikor az alternativ energiák is rendelkezésre állnak. Nem fognak felébredi a miliárdosok, mert már rég fel kellet volna! Az önzésük minden mást elnyom, legyen az bármi!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.04.21. 13:06

Igazad van az atommal kapcsolatban Laca.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.04.21. 20:32

Fegyverekkel óvatosan emberek! Én is terveztem már kúposfuratú löveget barátommal, meg ezt azt (főleg fegyvereket) de kis hazánk védelmére. Nem beszélve napágyúkról és hasnolóan reális illetve fikciós dolgokról. Lényag az, hogy Uri Geller alá egy hatalmas nagy média "nyomaték" tartozik, aminek nem kis volumenje van. Nem hinném, hogy az olajszerzésből gazdagodott meg, sokkal inkább a showbizniszből. Lám a médiaguruknak sokkal nagyobb hatalmuk van mint lassan a bankároknak...
Azt nem említi ez az emberke, hogy hiába szunnyad mindekiben a tehetség legkisebb szikrája, akaraterő és hit hiányában hiábavaló az egéssz! Ez az egéssz show egy nagy üzlet. Többet vártam. Nem ilyen szvlassítást meg hasonlókat. Nagyon jó tálalt közönség és "hiteles" zsűri van jelen.
User

Darkh

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
174

2007.11.14. 07:13

Béta kvadráns

Szerző: Darkh » 2008.04.22. 09:13

Ezt a Borson találtam:

A TV2 honlapjára szombaton kora este, háromnegyed hétkor a következő címmmel került fel egy cikk: ”A Kiválasztott: Vicha Attila kapott mentességet.” A történetben az a furcsa, hogy az élő adás csak 19.30-kor kezdődött. Ráadásul a cikk írója nemcsak azt tudta, hogy Attila versenyben marad, hanem azt is, hogy Molnár Gergely esik ki. A kereskedelmi tévé által működtetett honlapon, az adás előtt, a teljes élő adás történései szerepeltek, beleértve Uri Geller értékeléseit is. Vajon a mentalista megbolondította a kereskedelmi tévé számítógépes óráját?
Vagy egy ügybuzgó szerkesztő nem bírta kivárni a műsor végét, lévén szombat este, talán szórakozni sietett, és idő előtt feltette a hírt a honlapra? Ha ez így van, akkor miért fizetnek a nézők telefonos szavazataikért?
- A TV2 határozottan cáfolja a csalás tényét. A Kiválasztott ideje alatt a műsor honlapja az egyik leglátogatottabb internetes oldal, ahol háromnegyed hétkor hoztuk létre azt a cikket, amelyben percről-percre frissültek az adás alatt a hírek. Talán ez téveszthette meg a szemfüles internetlátogatókat. A Borsnak eljuttatott dokumentáció szerint 18.45-kor A Kiválasztott: Most leszokhat a dohányzásról címmel kezdte el szerkeszteni a cikk alapját. 21.15-kor derült ki az élő adásból, hogy Vicha Attila kapott Uri Gellertől mentességet, ezt a szerkesztő kollegánk 21.20-kor tette ki az oldalunkra, így téves a Bors és a bűvészfórumozó állítása is – nyilatkozta Magyar Rita a TV2 PR csoportvezetője.
A TV2-től egy listát kaptunk arról, hogy melyik szöveg mikor került a weboldalra. E szerint az adásban 21.15 órakor hangzik el, hogy Vicha Attila kap mentességet. Ez azonban nem fogadható el bizonyítékként, mert informatikai szakemberek szerint a lista utólag módosítható. Ezzel szemben döntő bizonyíték, hogy egy bűvészfórumozó, „henry gondorff” 20.42 perckor(!) azt írja: ”Már a műsor kezdete előtt háromnegyed órával tudták ki kap védettséget!” Bizonyítékként pedig csatolja az említett TV2-es oldalt.
A csatorna érvelése kisiklik azon a tényen is, hogy, ha valaki élő adásról készít tudósítást, akkor idôrendben írja cikkét. A TV2-es tudósításban azonban a cikk közepén már tudható, hogy ki esett ki. Holott ez az információ csak az adás utolsó perceiben (21.51-kor) derült ki. Újabb bizonyítékot Holcz Gábor bűvész szolgáltat, aki már szombat este, jóval a műsor vége előtt olvasta az eredményt. A leleplező bakit az Index fórumozói is felfedezték.
Az illusion depo bűvészfórumon már 20.42-kor fent volt a link, ami bizonyítja, hogy az élő adás közben olvasható volt a TV2 honlapján, hogy ki kap mentességet, és ki esik ki – mesélte Holcz Gábor bűvész. – Azt érzem, hogy lassan a Kiválasztott című műsorral el fogunk jutni arra a szintre, hogy ciki lesz mentalistának lenni – mondta az elismert bűvész.
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.04.22. 10:01

Azta... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ennyit a műsorról!
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2008.04.22. 19:09

Nekem már mikor láttam az adásokat tetszett a müsor bárki bármit mondjon rola ilyen olyan csalás satöbbi.Nagyon nem érdekelt ki és h csinálja a mutatványt a lényeg h izgalmas volt.Elolvastam a mostani cikket és azért lehet látni ki meg nem tesz vmit a hirnévért...ez a média centrum már nekem is gyanus volt ez elején... mivel az "ismerősi " körökböl senkivel nem történt semmi :D :D
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.04.23. 14:04

A Műsor még el is menne, bár az első rész mátrixos beállítása kifejezetten undorító volt, csak azt nem értem, ha "mentalistákat" keresnek, akkor miért bűvészek lépnek fel? Ezzel a ténnyel már eleve megalázzák Uri Gellert, aki nem bűvész.
no avatar
User

Paul

Szerző: Paul » 2008.04.23. 19:37

Én is arra számítottam, hogy gondolatolvasók lesznek, meg olyanok akik kanalat vagy más tárgyakat hajlítgatnak, mozgatnak... dehát ez van.

A médiacenter nekem az elejétől kezdve nagyon gyanus volt. A háttérben csak megjátszották magukat a gépnélülők. Telefonnal meg én is csinálhatok felvételt és alámondhatom hogy ezt Kakukkfűről küldte Teri néni.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.04.23. 20:36

Gellernek van kanálhajlkító és ilyen kisebb képességei, de több sem. Lehet igazi mentalista, de ez nem az ő megalázása Laci! Ezt direkt ő találta ki, ez neki pénz, biznisz! Csak jöjjön a lé és pörögjön a sok "reklám"!
Üdvözletem!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.04.24. 21:50

Ha csak a lé a lé-nyeg, akkor Uri önmagát alázza.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

Szerző: Tyrael » 2008.04.25. 08:09

Nekem ha lennének különleges képességeim, akkor nem a kirakatba raknám, hanem megpróbálnék vele a társadalom hasznára lenni ad1. Ad2 az újságban írták, hogy Uri Geller állítólag németországban képes volt megállítani egy felvonót az energiáival meg ilyen "lehetetlen" dolgokat. Meg ha igaz a teória, miszerint ásványkincskereséssel kereste vagyonát (olaj, arany, stb) akkor igencsak von maga után némi anyagias életszemléletet... Csak a mágnások zsebét tömi vele. És ő beszél füstmentes életről... Közben meg ki tudja hány millió dollár értékű olajat, millió? miliárd! értékű olajat és egyebet nyom a cégek kezébe amivel több kárt okoz, mint hasznot...
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2008.04.29. 19:06

írtam egy hsz-t, de mikor elküldtem újra be kellett lépnem és elveszett :x még egyszer nem írom le!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.04.30. 15:39

Ha valaki egyszerre ír veled, gy járhatsz.
Katt: ugrás az előző oldalra - és ismételt küldés. Működni fog.
Következő