Itt lehet beszélni bármiről!

Érdekességek

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

Re: Érdekességek

Szerző: Imperátor » 2014.12.14. 14:52

no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

2014.02.07. 22:12

Szerző: obelix1 » 2014.12.17. 16:54

https://www.youtube.com/watch?v=QwPTcmCb_KA

Sziastok ezt ajánlom a figyelmetekbe ezt a videót.

MEGDÖBBENTŐ LELETEK BIZONYÍTHATJÁK A FÖLDÖNKÍVÜLIEK LÉTEZÉSÉT
A maga idejében Sir William Matthew Flinders Petrie meglehetősen sokat tett azért, hogy az egyiptológusok a lehető legrészletesebb módon feltérképezhessék a Nílus menti civilizációk történelmét. Számos felfedezésével, több évezredes leletek feltárásával járult hozzá ehhez, ugyanakkor gondja volt arra, hogy az érdekesebb tárgyakkal a magángyűjteményét gazdagítsa. A férfi meglehetősen titkosan kezelte ezt a gyűjteményt, szinte senkit nem engedett a közelébe, azonban halálát követően az a Rockefeller Múzeum tulajdonába került. Érdekes módon a múzeum nem minden tárgyat állított ki, illetve bocsátott a kutatók rendelkezésére, így évtizedeken keresztül rejtve maradtak a kíváncsi szemek elől a különösen érdekes leletek.
Most azonban megváltozott a helyzet, mivel a gyűjtemény tüzetesebb átvizsgálását követően egészen megdöbbentő dolgokat bányásztak elő a múzeum munkatársai. (Legalábbis ez a hivatalosnak tekinthető állásfoglalás, azonban sokkal valószínűbb, hogy kapcsolódva az évek óta tartó óvatos kiszivárogtatáshoz most lett itt az ideje ezeknek a történelmi anomáliáknak a közzétételének.) Amint az alábbi videóban is látható, olyan tárgyakról, szobrokról, és maradványokról van szó, amik arra engednek következtetni, hogy évezredekkel ezelőtt az egyiptomi civilizáció kapcsolatba lépett egy idegen, értelmes fajjal – ami minden valószínűség szerint nem a Földről származik.
A bemutatott leletek között olyanok is vannak, amik egészen egyértelműek és értelmezésük cáfolatán dolgozni tökéletesen felesleges lenne. Klasszikusnak tekinthető idegen lény feje, UFO alakú repülő járművek néznek vissza ránk, mi pedig csak arra tudunk gondolni, hogy most már tényleg itt lenne az ideje az emberi történelem teljes újraírásának! Hacsak…
Hacsak nem egy újabb csalás, vagy tréfa az egész…
(HIHETETLEN MAGAZIN)
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

Szerző: obelix1 » 2015.02.02. 18:30

Sziasztok. Ez a lelet nemreg bukkant fel!

http://ujvilagtudat.blogspot.hu/2015/02 ... M-yy_kV-ax
:shock:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.02.03. 10:47

Nagyon sok-sok köszönet!
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

Szerző: obelix1 » 2015.02.11. 13:35

aranylaci írta:Nagyon sok-sok köszönet!

:D Nagyon szivesen. Magam is szenzaciosnak tartom ezt a leletet. Nagyon kulonleges!
no avatar
User

Alkotó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
44

2014.10.31. 23:04

Szerző: Alkotó » 2015.02.25. 16:02

Megvan a szabad energia receptje, vagy mégsem? Ti mit gondoltok?
http://lendvaykati2.gportal.hu/portal/l ... _00155.pdf
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
939

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2015.02.25. 16:15

ez meg mi?
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.02.26. 08:40

Lemaradt a szerző.
no avatar
User

Alkotó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
44

Szerző: Alkotó » 2015.02.26. 11:43

A szerzőre sehol nem sikerült rátalálnom.
Itt a videó változat. Ebből hátha több derül ki.
https://www.youtube.com/watch?v=LSjeCb5C-eE
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.02.27. 10:34

Újabb messiás médium. Van belőlük elég. Mire megyünk velük?
A fizikához nagyon nem ért, ebben biztos vagyok.
Mitől lesz ez az egész magyar? Gondolatfűzésében, "szinvonalában", egyértelműen angolszász.
"Az anyag illúzió." - Szokásos spiritualiszta ökörség.
no avatar
User

Alkotó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
44

Szerző: Alkotó » 2015.02.28. 12:44

Köszönöm! Erre voltam kíváncsi.
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2015.03.01. 08:31

aranylaci írta:Újabb messiás médium. Van belőlük elég. Mire megyünk velük?
A fizikához nagyon nem ért, ebben biztos vagyok.
Mitől lesz ez az egész magyar? Gondolatfűzésében, "szinvonalában", egyértelműen angolszász.
"Az anyag illúzió." - Szokásos spiritualiszta ökörség.

S ha mégsem?

".....Látszat e világ, s csak a szelét markolod,
a gyarlót, a kétest, a múlót s pusztulót;
képzeld, hogy ami van, az nem is létezik,
és ami nincs, az van, de fel nem foghatod......"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.03.01. 10:37

Ha mégsem? Akkor az embereknek - fenti eszmélek valló részének - 500 év alatt sem sikerült megérteniük Descartes legfontosabb, a zenoni, kb 1700 éven át uralkodó filozófia cáfolatát jelentő mondatát: Cogito, ero sum...
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2015.03.01. 21:12

aranylaci írta:Ha mégsem? Akkor az embereknek - fenti eszmélek valló részének - 500 év alatt sem sikerült megérteniük Descartes legfontosabb, a zenoni, kb 1700 éven át uralkodó filozófia cáfolatát jelentő mondatát: Cogito, ero sum...

Lehet, hogy megértették, de azóta felvetődtek újabb kérdések. Olvastam valahol - valamelyik Nóbel-díjas agykutató tudós véleményét -, mely szerint az agykutatást kb. ezer év múlva lehet elkezdeni! Annyira nem tudjuk, hogy mit kell kutatni....

Olvastam egy kérdést: "...Ha a gondolataidat megfigyelheted úgy, mint bármilyen más tárgyat, akkor ki a megfigyelő? ..."

Próbáltam rá válaszolni, de nem megy. Legfeljebb kérdezhetek, de azzal is csak bonyolódik a helyzet. "Ki a gondolkodó?"

Az anyagi Világ illúziójáról pedig csak annyit: a tudomány szerint anyag nem létezik.

"....A való anyag, amit érzünk, látunk, tapintunk, érezzük illatát, illúzió. Semmi más. A legkisebb kimutatható anyagi részecske is amorf, így azt is további részecskékre lehetne bontani. A nagy görög gondolkodó tévedett, nincs atom. Csak az anyag illúziója. A parányi részecskék között pedig olyan távolságok uralkodnak, hogy a mérések alapján 99,999 százaléka nem létezik az anyagnak, üres tér!...."
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.03.02. 11:14

Nem értették meg, a szavaidból is látszik.

Ha valamelyik tudóssal nem foglalkozik eleget a sajtó, akkor mond egy nagy marhaságot, és máris pár hétig róla cikkeznek. Ismerem ezt a "megoldást". Színésznőknél, "celebeknél" ez úgy működik, hogy kiderül róluk, gyermekkorukban megerőszakolták őket....

Az ember - és egy csomó állat - annyiban "más", hogy képesek önmagukat megfigyelni, mert rendelkeznek éntudattal. Az öntudat kevés ehhez, pontos éntudatra is szükség van.

A gondolkodó az, aki gondolkodik. Azaz, aki az érzékeléseinek következtében fellépő agyi folyamatokat öntudata és öntudata segítségével képes - a korábbi tapasztalatokra alapozva - értelmezni, integrálni, szintetizálni, s a jövőre vonatkozóan - előre vetíteni.

Nem tudom melyik "tudomány" az, amelyik szerint nem létezik anyag. Soha nem hallottam ilyen "tudományról".

Üres tér nem létezik. Mekkora szemfényvesztő hazugság az idézet!
Az anyag kétféle formában nyilvánul meg: 1. részecske jellegű (a kvantumvákuum terében tartósan létező szolitinok), és 2. hullám jelleggel, azaz a teljes rendelkezésre álló teret betöltve. (A teljes, rendelkezésre áló tér pedig - végtelen nagyságú).
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2015.03.02. 21:17

aranylaci írta:Nem értették meg, a szavaidból is látszik.

Ha valamelyik tudóssal nem foglalkozik eleget a sajtó, akkor mond egy nagy marhaságot, és máris pár hétig róla cikkeznek. Ismerem ezt a "megoldást". Színésznőknél, "celebeknél" ez úgy működik, hogy kiderül róluk, gyermekkorukban megerőszakolták őket....

Az ember - és egy csomó állat - annyiban "más", hogy képesek önmagukat megfigyelni, mert rendelkeznek éntudattal. Az öntudat kevés ehhez, pontos éntudatra is szükség van.

A gondolkodó az, aki gondolkodik. Azaz, aki az érzékeléseinek következtében fellépő agyi folyamatokat öntudata és öntudata segítségével képes - a korábbi tapasztalatokra alapozva - értelmezni, integrálni, szintetizálni, s a jövőre vonatkozóan - előre vetíteni.

Nem tudom melyik "tudomány" az, amelyik szerint nem létezik anyag. Soha nem hallottam ilyen "tudományról".

Az anyag kétféle formában nyilvánul meg: 1. részecske jellegű (a kvantumvákuum terében tartósan létező szolitinok), és 2. hullám jelleggel, azaz a teljes rendelkezésre álló teret betöltve. (A teljes, rendelkezésre áló tér pedig - végtelen nagyságú).

Kedves Laci!

Nem tartom szerencsésnek, ha azokat a tudományban dolgozó embereket, akikkel nem értek egyet, a celebekhez hasonlítjuk.

Az aggyal kapcsolatos polémiát túlságosan leegyszerűsíted, szerintem téged igazán nem érdekel a lényeg, valószínűleg nem akarod a világról alkotott elképzelésed megváltoztatni.

Pedig a Világról alkotott tudásunk nap, mint nap módosul, adott esetben fenekestől....

Mondják, hogy az atomban az atommag és a részecskék az atom 99,9999%-át nem foglalják el, sőt azt is mondják egyes tudósok,hogy az is elképzelhető, hogy a részecskék egy! dimenziósak, és akkor......biztosan érted.

Van itt egy film, ami részletesen kitér az anyag meghatározására. Ajánlom figyelmedbe. A benne véleményt alkotó személyekkel együtt.

https://www.youtube.com/watch?v=TdxmJkiZw4w
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2015.03.02. 21:38

no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.03.03. 19:57

Pedig semmiben sem különböznek tőlük. Amikor "neves" szakemberek akkora baromságokat dobnak be, mint pl. a CERN gyorsítója olyan fekete lyukat állít elő, hogy elnyeli az egész Naprendszert", meg hasonlókat, akkor az illető nem tudós, hanem celeb, de annak is béna...

Amikor láthatóan drogos, alkoholista, stb. fickók - első videó - nyomják a fülükbe diktált szöveget, visszataszító.

Bocs, de nem nézem meg. Pár perc bőven elég volt. Hülyeségekkel csak kényszerből foglalkozom, sokkal drágább az időm ennél. Május végére tervezek egy komolyabb előadást, ahol ezekkel a témákkal is foglalkozom. Írásos formában is elérhető lesz. Természetesen tudom, hogy a benne foglaltak megértéséhez legalább 40-50 év kell, amit valószínűleg már nem élek meg, de talán néhány ember mégis felfogja, miról van szó. Descartesnek sem ment gyorsan....

Ami minimálszinten elvárható lenne, ha már ezen műsorok nézői nem hajlandók a kezükbe venni egyetlen, alaptumányokkal foglalkozó könyvet sem, hogy a fő hazudozók testbeszédét figyelnék. De sajna az sem megy... Menthetetlenek.

Annak idején, vettem a fáradtságot, hogy a "Tórusz" vagy valami hasonló, netán az "Élet virága?" című filmet megnéztem. Kb. 50 pontban cáfotlam meg a teljes anyagot, és bizonyítottam, mekkora ostobaság. Mire mentem vele, hogy ráfordítottam jó pár órát? Semmire! Mert azoknak, akik az a filmet jónak és elgondolkoztatónak, meg miegymásnak tartották, nem jutott el az agyáig az érvelésem, egyrészt, mert a filmben hittek, emiatt más gondolatokra megsüketültek, másrészt meg azért, mert fel sem fogták, miről beszélek. Akkor meg miért? Miért mondjam el 500-szor azt, amit amúgy sem értenek?

A "tudomány álláspontja" pedig nem azonos azokkal az államilag, vállalatilag lefizetett egyének, ügynökök, magukat bevásárolt személyek, stb. nyilatkozataival, akiknek feladata a hazugságok terjesztése. Akik még arra is képtelenek, hogy egy-egy szakkönyvet elolvassonak, mert nem tudnak angolul.... Természetesen igazi tudósok is vannak köztünk. Még szerencse.
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2015.03.03. 22:08

aranylaci írta:Pedig semmiben sem különböznek tőlük. Amikor "neves" szakemberek akkora baromságokat dobnak be, mint pl. a CERN gyorsítója olyan fekete lyukat állít elő, hogy elnyeli az egész Naprendszert", meg hasonlókat, akkor az illető nem tudós, hanem celeb, de annak is béna...

Amikor láthatóan drogos, alkoholista, stb. fickók - első videó - nyomják a fülükbe diktált szöveget, visszataszító.

Bocs, de nem nézem meg. Pár perc bőven elég volt. Hülyeségekkel csak kényszerből foglalkozom, sokkal drágább az időm ennél. Május végére tervezek egy komolyabb előadást, ahol ezekkel a témákkal is foglalkozom. Írásos formában is elérhető lesz. Természetesen tudom, hogy a benne foglaltak megértéséhez legalább 40-50 év kell, amit valószínűleg már nem élek meg, de talán néhány ember mégis felfogja, miról van szó. Descartesnek sem ment gyorsan....

Ami minimálszinten elvárható lenne, ha már ezen műsorok nézői nem hajlandók a kezükbe venni egyetlen, alaptumányokkal foglalkozó könyvet sem, hogy a fő hazudozók testbeszédét figyelnék. De sajna az sem megy... Menthetetlenek.

Annak idején, vettem a fáradtságot, hogy a "Tórusz" vagy valami hasonló, netán az "Élet virága?" című filmet megnéztem. Kb. 50 pontban cáfotlam meg a teljes anyagot, és bizonyítottam, mekkora ostobaság. Mire mentem vele, hogy ráfordítottam jó pár órát? Semmire! Mert azoknak, akik az a filmet jónak és elgondolkoztatónak, meg miegymásnak tartották, nem jutott el az agyáig az érvelésem, egyrészt, mert a filmben hittek, emiatt más gondolatokra megsüketültek, másrészt meg azért, mert fel sem fogták, miről beszélek. Akkor meg miért? Miért mondjam el 500-szor azt, amit amúgy sem értenek?

A "tudomány álláspontja" pedig nem azonos azokkal az államilag, vállalatilag lefizetett egyének, ügynökök, magukat bevásárolt személyek, stb. nyilatkozataival, akiknek feladata a hazugságok terjesztése. Akik még arra is képtelenek, hogy egy-egy szakkönyvet elolvassonak, mert nem tudnak angolul.... Természetesen igazi tudósok is vannak köztünk. Még szerencse.

Nem egyszerű a Világ........
no avatar
User

Intuíció

Szerző: Intuíció » 2015.03.05. 20:22

aranylaci írta:Nem értették meg, a szavaidból is látszik.

Kedves Laci!

Pár szóra még visszatérek a szóban forgó hozzászólásod kapcsán. Nem annyira miattad, mint inkább - amit ugyan ritkán szoktam megtenni - önös érdekből. Azt írod:

"... Ha valamelyik tudóssal nem foglalkozik eleget a sajtó, akkor mond egy nagy marhaságot, és máris pár hétig róla cikkeznek. Ismerem ezt a "megoldást". Színésznőknél, "celebeknél" ez úgy működik, hogy kiderül róluk, gyermekkorukban megerőszakolták őket...."

Ez a megjegyzésed ugye azt is feltételezi, hogy aki az általad nem elfogadható állításokat teszi, olvasmányai középpontjába a fenti kategóriákba - marhaságot mondó, celeb tipusú tudósok - tartozó személyek teóriáit teszi magáévá.

Nos, egy - két név, akik azt mondják, hogy a tudat az elsődleges, és talán anyag, a mi materialista felfogásunknak megfelelő formában - egyáltalán nem is létezik:

"A tudatot alapvető dolognak tekintem. Az anyagot a tudat származékos termékének tartom. Nem tudunk a tudat mögé nézni. Minden, amiről beszélünk, minden, amit létezőnek tekintünk, feltételezi a tudatot."

- Max Planck elméleti fizikus, aki létrehozta a kvantumelméletet, amiért 1918-ban elnyerte a fizikai Nobel-díjat.

"Nem lehetett megfogalmazni a kvantummechanika törvényeit teljesen következetes módon a tudatra történő hivatkozás nélkül,"

- Wigner Jenő elméleti fizikus és matematikus. Megosztva kapta a fizikai Nobel-díjat 1963-ban.

"Ha a kvantummechanika nem döbbent meg mélységesen, akkor még nem értetted meg. Minden, amit valóságosnak hívunk, olyan dolgokból épül fel, melyeket nem tartunk valóságosnak."

- Niels Bohr fizikus, aki alapvetően járult hozzá az atomszerkezet és a kvantumelmélet megértéséhez, amiért fizikai Nobel-díjat
kapott 1922-ben.

"A 19. század végén a fizikusok olyan tapasztalati jelenségeket fedeztek fel, amelyek nem magyarázhatók a klasszikus fizikával. Ez vezetett el az 1920-as és 30-as években a fizika egy forradalmian új ágához, a kvantumfizikához, mely megkérdőjelezte a világ anyagi alapjait, megmutatva, hogy az atomok és a szubatomi részecskék nem igazán szilárd tárgyak, és nem is léteznek teljes bizonyossággal egy határozott térbeli helyen és meghatározható időben. A legfontosabb, hogy a kvantummechanika behozta az elmét az alapvető fogalmi struktúrába, mivel azt találták, hogy a részecskék, melyeket megfigyeltek, és a megfigyelő - a fizikusok és a használt megfigyelési módszer - egymásra ható kapcsolatban állnak. Ezek az eredmények azt sugallják, hogy a fizikai világ már nem az elsődleges vagy kizárólagos alkotóeleme a valóságnak, és hogy nem lehet teljesen megérteni anélkül, hogy az elmére ne hivatkoznánk." - Dr. Gary Schwartz

"Néhány materializmusra hajlamos tudós és fizikus nem akar tudomást venni ezekről a jelenségekről, mert nem felelnek meg a kizárólagos világképüknek. A természet posztmaterialista vizsgálatának elutasítása, vagy azon szilárd tudományos eredmények közzétételének megtagadása, melyek a posztmateriális keretet támogatják, ellentétesek a tudományos kutatás valódi szellemiségével, amely szerint a tapasztalati adatokkal mindig megfelelően kell foglalkozni. Olyan adatokat, melyek előzetesen nem illenek bele a kedvelt elméletekbe és hiedelmekbe, nem lehet elutasítani. Az ilyen elutasítás az ideológia birodalma, és nem a tudományé."Dr. Gary Schwartz
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2015.03.06. 12:30

És akkor mi van?
Hány embert is végeztek ki, mert azt merte állítani, hogy a Föld gombölyű és a Nap körül kering?
A tudomány fejlődik. Túlhaladnak téves megállapításokat. A felsoroltak téves megállapítások.
Semmiféle tudat nem létezhet anyag nélkül és fordítva. A tudatot "valaminek" hordoznia kell.
A standard-modell alapjaiban téves.
User

Pezo

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
328

2011.03.28. 01:09

Csertő, Szőlőhegy 446.

Szerző: Pezo » 2015.03.19. 19:13

Érdekes dolog az, amit TUDATnak nevezünk.
Hiszen ha pl. önmagam figyelem mint külső megfigyelő, akkor a tudatom mintegy kettéválik és a végén skizofrén lehetek. :conf:
Török Zsolt
ElőzőKövetkező