A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

Sumér eredet, de hogyan?

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

Melyik eredetet tatrtja valoszínübbnek?

Finn-ugor
3
5%
Sumer
60
95%

Szavazatok száma : 63
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: Sumér eredet, de hogyan?

Szerző: aranylaci » 2010.05.19. 20:28

Bocs, de ez már kezd tömény ostobaság lenni.
Ami előbb-utóbb törléssel jár. Igyekszem adni a színvonalra. De nem kívánok ingyen reklámot biztosítani hittérítőknek.
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.19. 20:58

Tehát ha jól értelmezem a válaszát, akkor ebben az esetben ön kissé félre értett engemet. Pontosabban nem kissé, hanem nagyon...

Először is, nem vagyok hittérítő!

Másodjára pedig ha akar töröljön nyugodtan nem fogok meg sértődni, de megijedni sem!

Harmadjára pedig ahogy elnéztem ezen a fórumon mindenki megosztja a véleményét, mindenki elmondja ki szerint, mi hogy működik.

Így úgy látom, hogyha el mondom a véleményem, akkor azt törölni kell, mert ön szerint ostobaság, de ha más mondja el a véleményét és pl. ostobaság, akkor az ellen nincs semmi kifogás.

Mindenki máshogy tekint önmagára és a világra amelyben él.

Hmm-Hmm....

Hát ez van!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.05.19. 21:15

ha ezt mind egyedül találtad ki, akkor gratulálok a fantáziádhoz! egyébként meg elég abszurd!
csak egy példa: ha a földkéreg különböző rétegei más-más irányokba forognának, akkor a tengelye is ingadozna. kivéve, ha tökéletesen ki lenne egyensúlyozva a különböző rétegek forgása. ami viszont azt jelentené, hogy a rétegeknek állandó stabil irányra és sebességre lenne szükségük, vagy folyamatosan alkalmazkodniuk kellene egymáshoz, azonnal és minden hibát nélkülözve. (máskülönben inogni kezdene a tengely és ez a föld pályáját is befolyásolná. többek közt :D ...) véleményem szerint mindkettő lehetetlen. az meg, hogy egymásra merőleges rétegek forogjanak teljesen kizárt. ekkora súrlódás legyőzéséhez annyi rengeteg energia kellene... valóban van sebességkülönbség a különböző "rétegek" forgása között, ennek a súrlódása adja a föld mágneses terét, de ezek mind párhuzamosan forognak, egymást "sodorva". még rengeteg szempontból támadható az elmélet, ez csak egy egyszerűbb.
egy ilyen rendszer csak akkor működhetne, ha valaki tudatosan irányítaná és felügyelné és biztosítaná az energiát.
látom szereted az analógiák tanát, de az: "ami lent, úgy fent" elgondolást illeti, nem teljesen szó szerint értendő. minél nagyobb a távolság a "lent" és a "fent" között, a hasonlóság annál képletesebbé válik. voltaképpen csak a megegyező nézőpont teszi hasonlóvá a dolgokat.

a magyarság tekintetében pedig finn rokonságot emlegetni már felér egy nemzetárulással. kivéve, ha csak iskolai történelmi ismereteid vannak. akkor elnézhető. de a tájékozatlanság már nem!
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.19. 21:41

Valka írta:egy ilyen rendszer csak akkor működhetne, ha valaki tudatosan irányítaná és felügyelné és biztosítaná az energiát.

Rá tapintottál a lényegre! Tudatosan működik így! A Földnek van tudata...

Egyébként történelmi és nyelvtani ismereteim (középiskolás) vannak csak a finnugorságról...
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.05.19. 22:12

finnugorság nem létezik, nem is volt soha. ez a németek és a habsburgok kreálmánya. a XIX. században a németek kitalálták, hogy ők a szkíták, a hunok, a perzsák rokonai. tették ezt a saját nemzeti "dicsőségük" és a fekete tengeri uralom, ill. annak északi partvidékének (mai ukrajna) megszerzésének jogcíme alapján. nálunk a szittya (szkíta) eredet az egyik legrégebbi származásbeli legenda, akárcsak a hunokkal való rokonság. ezt 1000 éven át nemcsak a magyarság egésze, de egész európa is tényként fogadta el. azonban miután a magyarok és a németek között semmilyen rokonság nem volt, a hun-német rokonság elfogadhatóságához ki kellett iktatni a magyarokat a képletből, ezért kerestek nekünk valami jelentéktelen származási vonalat, történetesen a finn, manysi, hanti nyelvrokonság "felfedezésével". itt természetesen nem a fent említett népeket fitymálom le, hanem azt, hogy az egész egy szemenszedett, rendkívül aljas hazugság. nem tudom mennyire vagy ismert a témában, de több első világháborús filmben is a németeket hunoknak nevezik az angolok. ez nem azért van, mert annyira rossznak tartanák a hunokat, hanem mert a németek akkor már nyíltan hirdették a hun rokonságot. a második világháború előtt hitlernek is volt egy ilyen megnyilvánulása, miszerint, ha sokat csesztetik őket, akkor kitör belőlük a hun vér és akkor 'lesz nemulass' blablabla, stb. a pontos szöveget nem ismerem, de a lényeg az ott van. másrészt ugye ott volt a török birodalom, amellyel nem lett volna ildomos rokonságban lennünk - legalábbis a habsik szerint - és a magyar nemzeti érzelem eltiprása és meghamisítása is állandó napirenden volt, különösen a '48-as szabadságharc után. sajnos a kommunista nemzetpusztítoknak így már egy kész, jól bejáratott hazugságot kellett csak továbbvinniük, aminek akkor már évszázados hagyománya volt. és van a mai napig, azok által gerjesztve, akiknek ez még mindig érdeke.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.19. 22:42

aham...

Alapvetően arról már hallottam, hogy itt-ott történelem hamisítást történt Európában (pl. Franciaország, Anglia), de a magyar változatot még nem hallottam eddig...

Különben a meglátásom nem csak hogy abszurd és fantáziadús, hanem egyenesen élő, élettel teli is, mivel a modell nem kötött, nem szilárd, hanem alkalmazkodó, azaz hajlékony. Már pedig erre a logika önmagában nem képes, csak akkor ha a szívét is bele adja az ember, azaz jelen esetben ehhez már képzelő erő is szükséges...

Jobbra-balra ki lehet forgatni, össze lehet nyomni, ki lehet nyújtani, de mindez a lényegen nem változtat semmit sem. Kívűlről nézve ugyanazt több féleképp látjuk magyarán, de ugyanaz igazából...
no avatar
User

Toma

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
81

2008.09.15. 14:47

Szerző: Toma » 2010.05.20. 06:52

Alapvetően neked mindig mindenre van egy ötleted :wink: .
Nem baj,sőt dicséretes.
Csak mielőtt közzéteszed -nem ilyen formán vitára,megvitatásra ajánlva ,mert ez jó út.
-Hanem youtube,tervezett könyv,saját weblap.
Gondolkodj felelősen,vannak akik kapásból elhiszik!
Legalább hívd fel a figyelmüket ,hogy gondolják tovább az elméleteidet ...!
A kritikát meg tűrni kell,főleg ha építő.
no avatar
User

SeTsan

Szerző: SeTsan » 2010.05.20. 19:49

Őszintén meg mondom nagyon igazad van!

Nem nagyon szeretek vitázni, de igaz ami igaz, időnként a vita az, ami rá ébreszt dolgokra, azaz ha valahol megakadok, időnként akarva-akaratlanul szinte úgy hogy észre sem veszik mások mondják ki a megoldást...

Nos a weblapon ahol az írások jelen vannak, sőt külön a könyv menű előszava így kezdődik:

"Nem állítom, hogy igazam van teljes mértékben, azt sem állítom, hogy értelmes vagyok, mivel az élet nagyon sok területe bebizonyította számomra, hogy nagyon is hülye vagyok a dolgokhoz, mivel túl egyszerűen gondolkodom! Azonban minek túl komplikálni a dolgokat?
Csak azt mondom, hogy amit kitaláltam, abból nagyon sok minden igaz és szerintem nagyon is fedi a valóságot!"

Előbb-utóbb majd csak kitapasztalom mit hogy érdemes csinálni, ugyanis bevallom őszintén egy olyan ismeretlen útra léptem amikor úgy döntöttem, hogy a neten publikálom a meglátásaimat, hogy fogalmam sem volt, hogy mire számítsák, de volt annyi lélek jelenlétem, hogy minden félelmem ellenére neki vágjak és fejest ugorjak az ismeretlen és feneketlen mélységbe annak tudatában, hogy akár bele is fulladhatok.
Azonban továbbra is azt vallom, hogy az élet a legnagyobb tanító mester a világon, időnként nem világos, hogy mi miért történik, de az akadályok és a problémák azért vannak, hogy az ember megoldja őket és biztosítsák a fejlődést...

Az építő jellegű kritikát felismerem, de a romboló jellegű kritikát is! Azonban amíg az építő jellegűnek igazat adok, mint ahogy most ebben a pillanatban is teszem, a romboló jellegű azonnali mély ellen-állást vált ki belőlem!

Így ennek fényében csak annyit tudok mondani, hogy ha a miatt, hogy így gondolkodok egyesek bolondnak, ostobának, hülyének vagy a jó ég tudja, hogy mi mindennek tartanak még, akkor lássanak olyannak amilyennek akarnak, mert tudom ki vagyok és tudom mit miért csinálok még ha időnként magamra is veszek mindent amit mondanak rólam és emiatt szenvedek.

Tisztelem és becsülöm magamat annyira, hogy inkább vállalom, hogy mások szemében hülye vagyok, mint hogy saját magamat tovább áltassam és hiú ábrándokba kergessem abban a reményben, hogy megértik a gondolataimat.

A remény az egy hiú ábránd és olyan, mint a méreg. Szép kicsi adagokban öli meg az embert!

Ha tetszik akkor tetszik, ha nem tetszik, akkor nem tetszik a hozzá állásom, de bevállalom, mivel tudom, hogy létezem!
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2012.03.02. 13:46

http://index.hu/tudomany/tortenelem/2012/02/27/negy_es_felezer_eves_sumer_templomot_tartak_fel_az_iraki_urban/
Magyar régészeknek nem kellene menni? Hátha értenének is valamit a megtalált szövegekből...
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2012.03.02. 21:52

"http://index.hu/tudomany/tortenelem/2012/02/27/negy_es_felezer_eves_sumer_templomot_tartak_fel_az_iraki_urban/
Magyar régészeknek nem kellene menni? Hátha értenének is valamit a megtalált szövegekből..."

Igen én is úgy érzem...reméljük nem hagynak ki a "buliból...mint ahogy az esetek többségében szokták
no avatar
User

farkas77

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
145

2011.06.20. 19:31

Berettyóújfalu

Szerző: farkas77 » 2012.03.02. 22:36

Pont ezért nem lesznek magyar tudósok, mert kiderülne, hogy Ők értik a szöveget. :D
Előző