A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

Sumér eredet, de hogyan?

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

Melyik eredetet tatrtja valoszínübbnek?

Finn-ugor
3
5%
Sumer
60
95%

Szavazatok száma : 63
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: Sumér eredet, de hogyan?

Szerző: aranylaci » 2008.06.08. 16:21

Tiszteletem.

Sajnos a szkennerem nem hajlandó XP alatt dolgozni és meg nem telt másikra. Lefényképezni sem igazán megy. mert a gépemmel nagy égnek sem tudok makrot fényképezni, pedig alapból tudnia kellene. Rosszul fókuszál... Kínos. Ha jól emlékszem Varga Csaba egyik könyvében láttam a képét. Hátha valaki hamarabb megtalálja, mint én.

A bosnyák kövekről 30 oldalas anyagnál tartunk eddig. A munka folyamatos. Egy éve foglalkozunk velük, és mindösszesen néhány szót sikerült megfejteni, mely esetekben biztosak lehetünk, hogy a megfejtés korrekt. Tudom nem sok, de igen nehéz a munka. Évek-évtizedek.

Fel kellene valakinek vásárolnia a Pilisben azt a részt, ahol bejárat van és nyilvánosságra hozni a dolgot. Miként Barabás László felvásárolta a Torda-hegy jó részét, hogy ne lehessen megsemmisíteni a 40.000+ éves rovásírásos cserép-töredékeke és egyebeket.

A Vikin rúna (róna!!!) írás és a székely rovásírás közti kapcsolta bizonyított. A Vikingek olyannyira rokonaink voltak, hogy magyarok is utaztak velük Amerikába, és fel is állítottak rovásírásos köveket. Egyiket pár hete "fedezték fel", és közölték le a fotóját.

Ha jól tudom, a maya nyelvet a baszk nyelvvel sikerült egész jól párhuzamba állítani, ettől függetlenül pedig a baszkot a magyarral. Igazából nem is "maya" az, hanem "magya", csak a spanyolban nincsen "gy".

Nemcsak a chilei indiánok népviselete hasonlít "a megszólalásig" , hanem a mexikóiaké, az irokézeké, stb. Gyönyörű "kalocsai" kötényeket láthatunk rajtuk, "tiszavidéki" keresztszemest, tulipános (Egy az Isten) ládákat, szinte mindent. Nem is beszélve a népzenei azonosságról. (Megrakják a tüzet...pl.)

Nem tudom, Boszniában (Besenyő-hon) mi lesz, azért igyekszünk mindent lefényképezni, hogy később ne lehessen letagadni. Bár, sajnos az óriások, a piramisok tövében feltárt sírjairól még nem érkezett hozzám fotó. Remélem az sem késik.

Hamarosan Egyesületünk - pályázatok révén - tudja finanszírozni tagjai számára a külföldi kutató-utakat.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.08. 16:22

Tiszteletem.

Sajnos a szkennerem nem hajlandó XP alatt dolgozni és meg nem telt másikra. Lefényképezni sem igazán megy. mert a gépemmel nagy égnek sem tudok makrot fényképezni, pedig alapból tudnia kellene. Rosszul fókuszál... Kínos. Ha jól emlékszem Varga Csaba egyik könyvében láttam a képét. Hátha valaki hamarabb megtalálja, mint én.

A bosnyák kövekről 30 oldalas anyagnál tartunk eddig. A munka folyamatos. Egy éve foglalkozunk velük, és mindösszesen néhány szót sikerült megfejteni, mely esetekben biztosak lehetünk, hogy a megfejtés korrekt. Tudom nem sok, de igen nehéz a munka. Évek-évtizedek.

Fel kellene valakinek vásárolnia a Pilisben azt a részt, ahol bejárat van és nyilvánosságra hozni a dolgot. Miként Barabás László felvásárolta a Torda-hegy jó részét, hogy ne lehessen megsemmisíteni a 40.000+ éves rovásírásos cserép-töredékeke és egyebeket.

A Vikin rúna (róna!!!) írás és a székely rovásírás közti kapcsolta bizonyított. A Vikingek olyannyira rokonaink voltak, hogy magyarok is utaztak velük Amerikába, és fel is állítottak rovásírásos köveket. Egyiket pár hete "fedezték fel", és közölték le a fotóját.

Ha jól tudom, a maya nyelvet a baszk nyelvvel sikerült egész jól párhuzamba állítani, ettől függetlenül pedig a baszkot a magyarral. Igazából nem is "maya" az, hanem "magya", csak a spanyolban nincsen "gy".

Nemcsak a chilei indiánok népviselete hasonlít "a megszólalásig" , hanem a mexikóiaké, az irokézeké, stb. Gyönyörű "kalocsai" kötényeket láthatunk rajtuk, "tiszavidéki" keresztszemest, tulipános (Egy az Isten) ládákat, szinte mindent. Nem is beszélve a népzenei azonosságról. (Megrakják a tüzet...pl.)

Nem tudom, Boszniában (Besenyő-hon) mi lesz, azért igyekszünk mindent lefényképezni, hogy később ne lehessen letagadni. Bár, sajnos az óriások, a piramisok tövében feltárt sírjairól még nem érkezett hozzám fotó. Remélem az sem késik.

Hamarosan Egyesületünk - pályázatok révén - tudja finanszírozni tagjai számára a külföldi kutató-utakat.
no avatar
User

Nusar

Szerző: Nusar » 2008.06.08. 17:27

Most nincs túl sok időm írni, de annyi azért még belefér, hogy elmondjam, a nyilvánosságra-hozatal csak akkor jó megoldás, ha az esetleges leleteket már biztonságba helyezték. Addig a legnagyobb titoktartás kell, hogy övezzen egy ilyen kutatást, mert egyből kifosztanák, mint a pilisi szarkofágot.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.08. 20:49

Nem feltétlen. Úgy is nyilvánosságra lehet hozni dolgokat, hogy a tényleges helyet soha senki sem találja meg. Lehet fotókat közölni, ismereteket, adatokat. Mellé magyarázatokat. (Én sem adtam meg nyilvánosan az UFO-bázisok helyét, de minden valamirevaló ismeretet tudattam róluk.)

Az ismeretek nem egyes embereknek szólnak, semmiféle "kiválasztottságnak" (ami általában önjelölt), nincs helye ebben a kérdésben. Az információ mindenkié.

MI az, hogy "biztonságba helyezni?"....
"Bolond ember rejti el a lámpást takaró alá, hogy a társai eltévedjenek, mert nem látják a fényt."

Tisztán látható, a hazugság hova viszi az országot. Oda, ahol most van. És ez mindazok felelőssége is, akik "visszatartják" az igazságot. Legalább akkora mértékben.

Az, hogy a politikusok hazudnak, ez köztudott. Megtehetik, hiszen kezükben a média, a bíróság, az ügyészség és a rendőrség. De az, hogy egy önmagát magyarnak valló kutató félrevezessen, visszatartson létfontosságú ismereteket, honfitársaitól, melyek egész népének alapvetőek, az bizony már bűncselekvény. Rendkívül súlyos bűncselekmény.
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Szerző: Blase Von B » 2008.08.19. 23:54

háth nemtudom eddig ez 200 000ezer éves őshaza elmélet ez a legdúrvább, evvel összefügg az sokszáz összesküvés elmélet miszeirnt ufok leszrámazottjai vagyunk (hiszena z emberiség nagyából az) biblia szereplésünk, stb naon kemény iszonyatosan érdekelnek az iylen dolgok meg okkultizmus stb remélem majd idővel 1cer foglalkozhatok iennel egyelőre msot kezdem az egyetemet közgáz pénzüggyel sza ha jó csinálom énis bekerülhetek a bűnözők bandájába :d namind1 ez elég kemény meg mayás dolog az a baj h ez annak aki nincs benne olyan hihetetlen én ugyahogy bennevagyok sokat halottam de sajnos itt az átlag magyarság már abban is kételkedik h volt oylan korszaka az országnak h 1526 előtt ... naon elsorvasztottak itt mindent szal ezek mind csodálatos dolgok de itt nincs má semmi hazafiság (szélsőjobb egy szarság meg politikai eszköz) ha vkiben egy kicsi is rejlik jobb ha eltitkolja me rögtön lenácizzák, és a következő generáció csak rosszabb lesz, énse vok az a szent gyerek már írtam :P kemény bulikba járok élem az életem de mégis van vmi öntudatom de a környezetembe kb snekinek, sajnos ez a magyarság dolog naon reménytelennek tűnik, szal lehet h a pilis alatt télleg van vmi naon kemény, ebben nem is kételkedem de ha esetlegesen kiderülni ... mivan, nem is kéne a népnek hazudni a nép ennyit mondani: az biztos nem magyar. ez a szörnyű ebbe a népbe.
monyuk naon szépen eljárkálnék azokba az alagútrendszerekbe naon kíváncsi lennék namind1
no avatar
User

Claris Dei

Szerző: Claris Dei » 2008.08.20. 09:17

Szia Blase Von B!

Érdekes tanulmányoknak nézhetsz elejébe!
Évfolyam és kari társad lesz Gyurcsány Bálint... :)
Majd meglátod, milyen egyetem a Corvinus. Érdekes a tanári összetétele.

Ha nem akarod, hogy mindennemű sugallatok elragadjanak, akkor kerüld el, az első emeleti AIESEC irodát.
no avatar
User

stiletto

Szerző: stiletto » 2008.08.20. 19:48

Aranylaci! Közzé tudnál tenni néhány Dobogó nevű helyet? Eddig csak a pilisit és a Miskolc kellős közepén állót ismerem (érdekes, hogy a másik, elterjedtebb neve Örömhegy), de szeretném egy térképre berajzolgatni őket, hátha kiad vmi érdekeset. Természetesen nyilvánosságra is hozom, amint meglesz.

Ui.: Persze ha valaki más is ismer ,,Dobogókat", arra is vevő vagyok.
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.08.20. 20:52

Claris Dei írta:Évfolyam és kari társad lesz Gyurcsány Bálint... :)

Orbán Ráhelt kihagytad....
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.08.20. 21:33

Ezt a linket javaslom: http://www.maghar.hu/tamana/
Valamint a google.earth programot.
no avatar
User

Nusar

Szerző: Nusar » 2008.08.29. 00:32

Szia Stiletto!
Dobogó nevű hely van Szokolyán is.(Dunakanyar)
De a Börzsönyben van még ezen kívül is, túristatérképen találkoztam vele.
Üdv.!
no avatar
User

stiletto

Szerző: stiletto » 2008.10.11. 23:14

Köszi Mindenkinek!

Most olvastam a szíriai Arpad város történetéről, és felmerült bennem (lehet, elég meredek ötlet), hogy a Szíria és a Szíriusz név eléggé hasonlít egymásra... Laci, tudsz erről vmit?
no avatar
User

medcare

Szerző: medcare » 2008.10.16. 15:16

A sumer szerintem, mint azt a másik topikban írtam NEM népnév! Magukat soha nem hívták így. K-N-G-R-nek viszont igen. Mi is lehet a sum-er szó eredete? SUM nem más, minta "latjatok feleim sumtokkel..." - a szem. No, de mi is a szem? Egyrészt a szemed, amivel az anyagi világban boldogulsz. Másrészt viszont a földművelő eleink szemnek hívták a búzaszemet, az Életet is. Ha jól meggondoljuk ez viszont a nőiségre hasonlít. Lucakor elvetett búzaszem csírjában megláthatod a Jézus Krisztust! Szerintem a sum-er nem jelent mást, mint a NA-PO-t, Nagy (Bő) Boldogasszonyt. Rokonaink a Kaukázus lábainál ugyanúgy Őt tisztelték, mint, ahogy a medi-ter-ra-ne-umban is minden nép (Gör-ög, L-at-in).
Semino tanulmánya alapján egyébként Cser Ferenc rávilágít arra, hogy eleink 35-40.000 éve egy tapodtat sem tettek innét, a Kár-p-át hazából. Így az eredetileg kutatott irányt is meg kellene fordítani. Magyar->Sumerre!

Íme, ha nem igyekszünk elorozzák előlünk az indo-európaiak a kárpát-hazai eredetünket.
http://webspace.ship.edu/cgboer/indoeuropean.html
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.10.18. 12:35

SIRIA - ŐS-ÚR-IA = Ős Úr hona - gyakran használt ősi kifejezés, településnév.
(IRAK - Úr Kő, IRAN - Úr Hon, JORDANIA - Jó Úr Ház(a) Hona, stb.)

Ott van mindjárt DAMASZKUSZ is, azaz DÓMASZÉK, azaz a DÁM - A - SZÉKE, ami lehet akár az ÚRNŐ Székhelye is. (DA - ANYA - SZÉK = az Anya Házának - Helye = az Anya Székháza , ami ugyanaz.
no avatar
User

stiletto

Szerző: stiletto » 2008.10.19. 19:17

Ezek szerint ugyanaz a kettő, mivel az emberiség ősei a Szíriuszról jöttek (vmi ilyesmi elméletet is hallottam), ez az alak pedig latinos változat, a Te általad leírt jelentés pedig ebben az esetben pont illik rá.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.10.20. 07:08

A Szíriusz közvetlen térségében (hármas csillag, ebből kettő óriás, hatalmas és rendszertelen kitörésekkel.) lehetetlen az élet. A történet tehát hamis. Az lehet, hogy őshazánkat ŐS-URIA névvel illettük, de ebből hogy lett a Szíriusz mint csillag beazonosítva, nem tudom. Talán egy félreértés kapcsán, pl, az irány stimmel, de mivel a Földről nem látható, mert mondjuk távolabb van, a hely már nem.
no avatar
User

medcare

Szerző: medcare » 2008.10.20. 14:52

aranylaci írta:SIRIA - ŐS-ÚR-IA = Ős Úr hona - gyakran használt ősi kifejezés, településnév.
(IRAK - Úr Kő, IRAN - Úr Hon, JORDANIA - Jó Úr Ház(a) Hona, stb.)

Ott van mindjárt DAMASZKUSZ is, azaz DÓMASZÉK, azaz a DÁM - A - SZÉKE, ami lehet akár az ÚRNŐ Székhelye is. (DA - ANYA - SZÉK = az Anya Házának - Helye = az Anya Székháza , ami ugyanaz.

Nagyon élvezem a szófejtéseid! Érdekel, hogy miként jutottál ilyen mélységekig? Jómagam is bukdosom az "ágak" között, a gondolataid segítenek. Köszönöm.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.10.20. 18:01

A magyar nyelv valami egészen elképesztő nyelvi és történelmi kincseket hordoz! nagy öröm kutakodni benne.

Varga Csaba és Baráth Tibor összes munkájának elolvasása adott némi szemet számomra a dologhoz. Övéké az igazi érdem - és a hozzájuk hasonló kutatóké. Én csak követni igyekszem az általuk kijelölt utat.
no avatar
User

medcare

Szerző: medcare » 2008.10.20. 21:55

Milyen érdekes, az én utam is hasonló. Czuczor G., Varga Csaba, Dr. Nagy Sándor, Baráth Tibor, Kiss Dénes a forrai féle rováskör stb...
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2008.10.24. 23:46

Akkor , hogy kell a Budapest-et " lefordítani ?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.10.25. 14:04

Bu = Bő
Da = ház, hon, terület
(Bő-Ház = gazdag)
Pes = pis(i) víz
Ta = hely

Bő-Hona-Vizek = Vízben gazdag terület, vizek gazdag forrása, stb.
no avatar
User

stiletto

Szerző: stiletto » 2008.10.26. 19:20

Szóval EBBŐL jött a Pista :lol:
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Szerző: hegylakó » 2008.10.27. 17:39

ALaci!! Akkor az Óbuda, Ős-Buda hogy egészítené ki?? Merthogy csak kevesebb mint 200 éve van Butapest, És régen ráadásul Pest-Budának hívták következetesen... erre valakinek ötlete????
ElőzőKövetkező