A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

Sumér eredet, de hogyan?

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

Melyik eredetet tatrtja valoszínübbnek?

Finn-ugor
3
5%
Sumer
60
95%

Szavazatok száma : 63
no avatar
User

Koyo

Szerző: Koyo » 2007.12.06. 15:59

Én is olvastam egy pár könyvet amiben azt taglalják, hogy a finn rokonság nagy marhaság. Mert valamikor az 1700-as években kezdték el újra kutatni a magyarok őseit (ha tévedek javítsatok ki), amikor is az Osztrák Birodalomban éltünk (még nem volt a Kiegyezés).
Na szóval az osztrákok bizonyítani akarták, hogy a magyar nép nem egyenrangú velük, ezért a király jezsuita szerzeteseket küldött szét a világban, hogy megkeressék a magyarok őseit.
Valameilyk szerzetes el is jutott északra, ahol ráakadt a finnekre. Ebben az időben a finnek nem rendelkeztek önálló országgal, fejletlen körülmények között éltek és ez pont kapóra jött. A két nép nyelve között felfedeztek némi hasonlóságot, ami bizonyítékul szolgált a rokonság elmélethez.

Manapság is mindig a nyelvet veszik alapnak amikor a magyarok rokonait keresik, de ez hülyeség. Mivel a magyarok vándorló nép voltak amíg le nem telepedtek. Csak rövidebb ideig szállásolták el magukat egy helyen és ilyenkor ragadt rájuk az ott élők nyelvéből is.
De ott van az is, hogy a nemzet fennállása óta hányszor szállták meg az országot. Ilyenkor is létrejön valami keveredés. Ezért szerintem nem igazán lehet bizonyítani teljes mértékben a származásunkat.

Egyedüli útnak talán az eredet történetek maradnak. Azt hiszem, hogy a Hun birodalom c. könyvben olvastam egy történetet. Ami röviden arról szólt, hogy Ur királyának a fiai Magyar és Hunor elmentek vadászni, de szerintem innen már ti is ismeritek!
User

Darkh

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
174

2007.11.14. 07:13

Béta kvadráns

Szerző: Darkh » 2007.12.10. 21:54

Az olvasottak alapján van egy két hasonlóság a sumér mítoszok és az arvisurák között.Csekély a párhuzam de egy-két történet passzol.
Az Annunakik helyett szíriusziak voltak a tanítók a sumer=magyar nyelvazonosság adott,valóban történt kirajzás többször is dél-amerika,Mezopotámia,ázsia stb.A sumer mítoszok nem olyan részletesen írnak mint az arvisurák, de minden bizonnyal igazolja a magyar nyelv ősi származását.Nekem a földönkívüli téma nem tiszta, akkor most uránbányász annunakik vagy kedves kaltesiek vagy esetleg mind2 jelen volt akkortájt?
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.11. 15:13

A magyar nép ősei, köztük a hunok is, nem vándornépek voltak. Nem is lehettek azok! A vándornépek csakis azok, melyek nagyállat-tartással foglalkoznak, tartásuk legelő-váltással megoldható csak.

A magyarok lovas népke voltak. a ló mg akár elmegy 30 km-re is legelni, és még haza is vihető aznap. Szükségtelen a vándorlás. Emellett nem is megoldható. Egyetlen ló felszerzámozására legalább 5 kg fém kell, több kilo bőr és szövet. A lovasára is kell fém, bőr és szövet, meg még nyílvessző is. Mindez olyan hihetetlen mértékű háttéripart követel meg, ami csakis és kizárólag letelepedett életmóddal valósítható meg!

Fémkohók, kovácsok, bőrdíszművesek, stb. stb. Elgondolkozott már valaki azon, hogy a jelenleg 10 milliósra ledegradált lakosság tagjai közül miért viseli minden 15 ember a Kovács nevet??? És mennyi takács, bognár, stb. van? Rengeteg. Juhász már sokkal kevesebb.

100.000-es lovashadsereg fenntartásához kellett úgy 500.000 ló. Ennyi állattal vándorolni?.... Szóval, aki ilyesmit állít - akadémiai tudós -, nem igazán képes gondolkozni... Se. A lakosság városokban, letelepedve élt, növénytermesztéssel foglalkozott. Rozs, árpa. Amikor "fel kellet kerekedni", összeszedték a lovasokat, és akár egy hét alatt Párizsban voltak. Hogy aztán hazajöjjenek. Nem volt itt semmiféle nomád életmód.

Más kérdés, hogy a folyók áradásának idejét követték a legelőváltással, hogy az állatoknak téli szállásaik is voltak. Lenn a völgyekben. De ennek semmi köze a TELJES lakosság vándorlásához. Persze, klímaváltozás is volt, húzódott vissza a jégkorszak és visszafoglalták a korábbi területeiket a lakosok. De konnkrétan, "nomád" életmód, mint asivatagi beduinoknál vagy hasonlóknál, a hun törzsek nagy átlagát tekintve, nem létezett.

Újabb érv csak lezüllesztésünk és alacsonyabbrendűségi tudatunk sulykolása mellett
User

nyuszkó

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
120

2007.08.14. 19:38

bp

Szerző: nyuszkó » 2007.12.11. 16:25

a sumérok elhuztak :D .... ez most olyan mintha tudnának vmit csak nem akarják h kiderüljön mert akkor vmi lenne belőle stbstb...vagy inkább olyan mintha meg lennének elégedve magukkal az eredménnyel és nem is gondolkodnának el h lehetnek a dolgoknak más megközelítései is... kicsit olyan mint amikor nem akarták elhinni h aFöld gömbölyű ..mert teljesen meg voltak vele elégedve h ők milyen istentelenül okosak ésatöbbiésatöbbi ... történelem ismétli önmagát.. milyen kárh egyesek nem tudnak eleget tanulni :( :(
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.12.12. 11:28

A magyar barbár nép volt,akik buták voltak,a sárban másztak és csak gyilkolászni tudtak.

Pl. a rómaiak meg dicső nép voltak,milyen dicső tett volt a fél világ lemészárlása,gladiátor versenyek,emberek vadállatok általi széttépetése mint szórakozás,a kúltúrák és tudományok összelopkodása. Igen ez dicső, és hatalmas kultúra amire büszkék lehetünk!

Bezzeg a magyarok! Micsoda barbár népség volt a magyar.
Nézzük le és gyűlöljük őket!

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.12. 20:29

Így van. A mai napig ezt tanítják. Sőt, még ennél is különbeket. a "kutya fattya Atillát" például Franciaországban. És ezekhez csatlakoztunk nyakunkat szegve...
no avatar
User

Pallos

Szerző: Pallos » 2007.12.13. 00:01

Van igazság abban amit aranylaci írt. Igaz is, egy olyan jol szervezett felszerelt seregnek mint ami a hunoknak és magyaroknak volt ahoz fejlett ipar, kézmüvesség, fegyverkészítök stb kell. Ha valami alapanyag nicns helyben akkor azt kereskedelem utján kell beszerezni, ami szerintem egy ujabb fejlettségi fokot mutat.

Igen szánalmas hogy azok a franciák és nyugati barátaik minket degradálnak akik végülis Attilának köszönhetik szabadságukat, és nem tudom miért nem akarnak arra emlékezni h a nagy római borodalom hány ezer százezer frankot, keltát, germánt öltek halomra... és manapság nem tógában járunk hanem abban a kétszírú nadrágban ami a lovagláshoz kényelmes ugyebár :) és acsizma is ugye hehe.

bár a kérdésem még mindig költöi, hogy miért minket akarnak enyomni ennyire, az utobbi ezer évben... egyszer ennek is vége lesz. egy alap sinus hullámot alapul véve, egyszer fent, egyszer lent...

szépestét
no avatar
User

Pallos

Szerző: Pallos » 2007.12.13. 00:02

Van igazság abban amit aranylaci írt. Igaz is, egy olyan jol szervezett felszerelt seregnek mint ami a hunoknak és magyaroknak volt ahoz fejlett ipar, kézmüvesség, fegyverkészítök stb kell. Ha valami alapanyag nicns helyben akkor azt kereskedelem utján kell beszerezni, ami szerintem egy ujabb fejlettségi fokot mutat.

Igen szánalmas hogy azok a franciák és nyugati barátaik minket degradálnak akik végülis Attilának köszönhetik szabadságukat, és nem tudom miért nem akarnak arra emlékezni h a nagy római borodalom hány ezer százezer frankot, keltát, germánt öltek halomra... és manapság nem tógában járunk hanem abban a kétszírú nadrágban ami a lovagláshoz kényelmes ugyebár :) és acsizma is ugye hehe.

bár a kérdésem még mindig költöi, hogy miért minket akarnak enyomni ennyire, az utobbi ezer évben... egyszer ennek is vége lesz. egy alap sinus hullámot alapul véve, egyszer fent, egyszer lent...

szépestét
no avatar
User

Pallos

Szerző: Pallos » 2007.12.13. 00:02

szépestét
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2007.12.13. 15:36

Azért akarnak minket elnyomni, hogy egyfajta "bevándorlóknak" tüntessenek fel, "megtűrt" fajnak, akinek itt semmi keresnivalója nincs. Holott, a magyarok nélkül európa nem ismerné sem az alsóruhát, sem az "angol" vécét, sem a villát, de még azt sem, hogy ki kell türülni, ha piszkolunk...

Írásbeliségünk - csak itt a Kárpát-medencébe - (legalább) 200.000 éves, vérvonalunk, 69%-osan azonos a 80.000 éve itt élt lakosokkal. Akkor hát ki is vándorolt?...

Emberi nyomokat 7.5 millió évre visszamenően lehet találni a Kárpát-medencében, az emberi jelenlét (sokfajta ember) folyamatos. A legősibb emberi lelet régibb, mint az afrikában talált legősibbnek tartott, amit úgy szedegettek össze három hektárról, és van közte gorilla csont is... A Rudaptihecus hungaricus a világ legrégibb emberlelete. Kínos. A legrégőbb "Neander"-völgyi is tőlünk került elő, mint ahogy a legősibb nyílhegy, a legősibb ház, a legősibb nyílt telepulés (nem barlang), és persze a legősibb írás is. Amit még el is tudunk olvasni. Magyarul: a szarvasi tűtartóról van szó.
User

Gabe

Rang

Site Admin

Site Admin
1102

2005.07.09. 00:53

Pécs

Szerző: Gabe » 2007.12.13. 17:11

Hogy miért akarnak minket eltakarítani.

Van egy hatalmas tudásu és erejü nép.
Van rengeteg apró nép melyek jóval fejletlenebbek mint a nagy nép.
A kicsik a nagytól függtek, irígykedtek rá,stb.

Na,aztán mi szétestünt,kaptak a lehetőségen és szanaszét tiportak,mert irigyek és a hatalmunkra fáj a foguk.
Miután elérték céljukat tovább ontják magukból a baromságot nehogy visszatérjen a hajdani nagy nép!

Szerintem!

Gabe
"Nektek embereknek szemeitek vannak, hogy lássatok, és mégsem láttok semmit"
no avatar
User

jura

Szerző: jura » 2007.12.13. 17:30

Az eddig ismert legidősebb homo sapiens-t Etiópiában találták meg, és nagyjából 200ezer éves. Ezek után - szerintem - merész az a kijelentés, hogy írásbeliságünk a Kárpát-medencében legalább 200ezer éves.
Mindig elmosolyodok mikor a "nagy grammatikai hasonlóságok"-kal bizonyítgatják, hogy a magyarok ennek vagy annak a népnek a rokonai.
Tudjátok, hogy ha vennénk mondjuk egy magyar-szuahéli szótárt abban lenne legalább 200 szó ami hangalakban ugyanaz vagy majdnem ugyanaz. Ez most azt jelenti, hogy rokonságban állunk a szuahéliekkel? : )
Vagy a pl. a japán nyelv is hasonló logikát követ a ragozásban mint mi. Akkor most biztos a japánok rokonai vagyunk..
Vagy a sumér-magyar rokonság. Ha ránézünk egy mai iraki vagy iráni emberre gondolom nektek is feltűnik, hogy pl. a bőrszíne nem éppen olyan mint a miénk. Persze lehet, hogy mióta pár ezer éve elváltunk "kifakultunk". Mekkora baromság : ) "Kutatásaitok" azt bizonyítják, hogy a sumér-magyar rokonság sokkal valószínűbb, mint hogy finnugorok vagyunk. Légy szíves valami kézzel fogható bizonyítékot mutassatok. Elmondanám, hogy sok olyan génünk van ami majdnem egyedülálló az egész világon, de pl. véletlenül a finnugor nyelvcsalád tagjainak meg van. Lehet, hogy puszta véletlen. Megeshet.
Személyes kedvencem mikor valaki teljes meggyőződéssel azt mondja, hogy a magyarok Atlantisról származnak. Utána pedig megmondja, hogy Krisztus előtt 10000(!) környékén (persze napra pontosan tudja) érte katasztrófa Atlantist, és akik el tudtak menekülni azok lettek a magyarok..
Olyat is hallottam már, hogy Európa és Ázsia között volt egy kontinens, és ott éltek a magyarok ősei. : ) Olyan sok buta ember van.
no avatar
User

Pallos

Szerző: Pallos » 2007.12.13. 17:35

aranylaci írta:
Írásbeliségünk - csak itt a Kárpát-medencébe - (legalább) 200.000 éves, vérvonalunk, 69%-osan azonos a 80.000 éve itt élt lakosokkal. Akkor hát ki is vándorolt?...

Emberi nyomokat 7.5 millió évre visszamenően lehet találni a Kárpát-medencében, az emberi jelenlét (sokfajta ember) folyamatos. A legősibb emberi lelet régibb, mint az afrikában talált legősibbnek tartott, amit úgy szedegettek össze három hektárról, és van közte gorilla csont is... A Rudaptihecus hungaricus a világ legrégibb emberlelete. Kínos. A legrégőbb "Neander"-völgyi is tőlünk került elő, mint ahogy a legősibb nyílhegy, a legősibb ház, a legősibb nyílt telepulés (nem barlang), és persze a legősibb írás is. Amit még el is tudunk olvasni. Magyarul: a szarvasi tűtartóról van szó.

200.000? az nem piskóta akkor. bár én mint legösibb leletröl a tatárlakairol hallottam, amire 5-6ezer évet mondanak. Ezt a 200.000-t valamivel alá is tudod támasztani? érdekelne!

Utánakerestem ennek a rudapithecusnak ( bá más magyar társam is meg tudná tenni h beirja egy gúgli keresöbe, és azt találja amit én) ->
" 10millió évesnek mondják ezt a letetet :!: :!: :?: :?: igaz emberszabásu majomrol irnak, de inkább mondanám azt h "igen korai ember".

megdöbbentő. Mindennap olvas valami újat az ember ugylátszik :)
Ejj, nem is tudom mit irjak...
Még olyat is olvastam valahol hogy a bükki kulturához tartozo területen találták meg a világ első hangszerét, egy furulyát, (nem emlékszek hány lyukú) ez is megdöbbentő.

Bár azt nem értem h miért jobb az elnyomatás és a hazugság, mint az okosabbtol, műveltebbtöl való tanulás....
de ahogy az elözö hozzászolásomban írtam, bízok a sinus görbében, és lesz még felemelkedés, globális szinten is. bár a felemelkedést erös hanyatlás elözi meg. Talán ennél a résznél tartunk most?

kedves Aranylaci: ha ezejrol a leletekröl tudnál esetleg adni linket, valami olvasnivalót, azt megköszönném.

szépnapot
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Re: Sumér eredet, de hogyan?

Szerző: Tyrael » 2008.02.07. 15:32

Csatlakozom Lacihoz!

Nagyon logikusan építi egymásra a perdöntő bizonyítékokat. Bizony a Hunok éppúgy rokonaink mint a Kunok, Tatárok stb.
Az itt fórumozók nagyrésze is mind-mind egy egy törzsnek a tagja volt annak idején. A Magyar egy minőségi jelző, mely a törzsek között kötettet szövetségként jött létre annak idején. Túl sok a bizonyíték. Nézzétek csak meg a Hun vagy Kun népművészetet, esetleg a Palócot vagy Székelyt. Rengeteg a hasonlóság. Tulipánok, rózsák, fácánok, kakasok, galambok, mind mind a magyar népművészet egy fontos eleme. Eezen népek együttes művészete a Magyar kultúrában ötvöződött eggyé. Igaza van Lacinak mikor írta, hogy egy ekkora hadsereggel vándorolni nemigen lehetett. Gondoljunk csak a nyílvesszők sokaságára. Voltak a magyaroknak villás, asszimetrikus, rombusz és még sok egyébfajta nyílhegyük. Mind-mind különféle bevetési módszerre lett kitalálva. Taktikai elemik is többezer évvel megelőzte az eddigi európaiakét. Századokban voltak a lovasaik. Voltak nehézlovasaiak, lovasíjászaik, könnyűlovasaik. Pikkelypáncél viseltek melyet nem vitte át eggyetlen akkori íly sem. (ugyebár számszeríj nem létezett csak a ballista különféle méretű változatai, de azokkal célbavenni egy fürge lovast ember legyen a talpán!) Egyébiránt láttam olyan pikkelybáncélt mely nem bőrből, hanem fémből készült melyet még a ballista sem vitt át 30 méterről!!! Hátrafelé tudtak nyilazni, tőrbecsalták az ellenfelet. Nem akadt ellenfelük. A híres római légiók sorra szenvedték el vereségeiket. A leigázott törzseket nem barbárként kezelték is kiírtották, hanem testvériesen beolvasztották a közösségükbe! Akkor nézzük csak mega fegyvereket. Reflexíjaik voltak mind a hunoknak mind a magyaroknak. Néhány technikai paramétertől eltekintve teljesen azonosak. Tehát véleményem szerint, a Hunok bejöttek a kárpátmedencébe, legyalúlták nekünk a terepet. Mikor előkészítették a letelepedéshez a területet bejött a 7 vezér. Azért csak 7 mivel később több törzs leszakadt, pl: tatár, kun, besenyő. Ezért érkeztek később a kunok ill a tatárok. Köztudott, hogy Batukán több levélben is kérte IV. ÁRULÓ BÉLÁT, hogy fogjanak össze együtt a NÉMET-RÓMAI császárság ellen, és igázzák le együtt őket egésszen a nagy vizek birodalmáig (Atlanti óceán). Nem ártana, ha mindeki komolyabban érdeklődne a családfája iránt, elvégre eggyek vagyunk. Én büszke vagyok Kun származásomra. Mégha végigdulták az országot (és jogosan!!) akkor is! Elvégre elárulták és megölték vezérüket. No de nem ez a lényeg. A lényeg az, hogy gondoljatok bele. Hány nemzet tett már kísérletet a kiírtásunkra és teszi ezt a mai napig. Soha egggyetlen nemzetnek nem kelett ennyi szenvedést elviselni mint nekünk. És a nyugati civilizáció még minket utál? Jogosan! Hisz joggal vagyunk büszke elődeinkre, akik mind genetikailag mind kultúrálisan a jéghegy csúcsa! Mert nekik csak egy szaross kalapos király jutott meg egy francia ("én vagyok a tökállam") akik arra lusták voltak, hogy wc-re járjanak üríteni és ezért találták ki a parfümöt? Erre olyna büszkék ők? Az Erzsébet aki arra használta hajóflottáját, hogy raboljon galleonokat? Meg az angolok akinél nagyszám volt ha egy évbe kétszer megfürödtek. Meghogy kiírtották fél Amerikát, Indiát Ausztráliát? Erre olyna büszkék? Meg ronda a nőikre? A magyar lányok nyomába egy nemzet lányai sem érnek! Férfiak tekintetében meg a magyar munkaerő és szellemi erő a mérvadó ugyebár. Nembeszélve a házi állatainkról. A magyar tyúk, mangalica(melynek zsírja egészséges mivel kolszterinmentes!) a magyar kövér búza! Emlékszem nagyapám mesélte, hogy a 30-as években az amerikaiak 3 zsák búzát adtak egy zsák magyar búzáért! Mert olyan príma volt! Joggal lehetünk hát büszkék, és joggal tiporhatjuk el azt a sok hazugságot és bélyeget melyeket az évszázadok alatt ránkragasztottak. Megosztottak. Nincs egységes magyar. Kummunista vagy fasiszta van! Régen természetes volt, ha egy bűnözöt felakasztottak. ma már ha valaki ilyet kijelent az egy náci.
Röviden ennyi!
no avatar
User

Nusar

Szerző: Nusar » 2008.06.05. 21:03

Volt egy ősnép, amelyik az indiai Sárrét nevű területen élt. 46000 évvel ezelőtt egy katasztrófa miatt hagyták el azt a területet, és kirajzottak a föld minden égtája felé. Az ősnyelvet beszélték. Az ősi írással írtak. Így jutottak el Szumérba, a Kárpát-medencébe, és a többi helyre. Innen a hasonlóság. Ez nem rovásírás, hanem NILW, és OGAM. A magyar, angol, német nyelvnek is ez az ősnyelv az eredője. A szavak gyöke a megoldás kulcsa. Tehát a szumérok nem az őseink voltak, hiszen velünk együtt hagyták el az őshazát. De egy ősnépből származunk.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.06. 16:42

A Kárpát-medencei őshaza 80,000 éves - a genetika mérések eddig terjedtek időben vissza. A szarvasi tűtartó - rovásjelekkel - 200.000 éves. Messze megelőzi időben akár az indiai Sárrét, akár Mohendzsodaro-kultúráját. Az indiai vonal oldalág, teljességgel megalapozatlan ennél többet állítani róla.
no avatar
User

Nusar

Szerző: Nusar » 2008.06.07. 17:29

A szarvasi tűtartó késő-avar-kori, a VIII.sz.-ból. 200000 éve még nem volt rovásírás!
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.07. 19:32

Igen, a "késő avar kor" az elvárt régészeti kormeghatározás. Egyes régészek azzal foglalkoznak, hogy a más régészek által feltárt igazságot meghamisítsák, lejárassák, "megcáfolják". Lehetett látni, milyen szépen beindult az apparátus a bosnyák piramisok esetében. Aztán nagyot koppantak és elhallgattak. Ezzel a technikával vált minden Magyarországon talált sír "honfoglalás-koraivá". Nem zavarja ezt a fajta régész-társadalmat, hogy a "honfoglalóknak" genetikailag nem sok közük volt az itt őslakos néphez, olyannyira, hogy génanyaguk rövid időn belül el is tűnt, azaz feloldódtak. Mi meg továbbra is magyarul beszélünk, mint előtte is tettük.

Már hogyne nett volna rovásírás (Kárpát-medencei ősábécé) 200.000 évvel ezelőtt?
no avatar
User

Nusar

Szerző: Nusar » 2008.06.07. 22:43

Talán kormeghatározást végeztek a tűtartón? Mikor, és ki? A rovásírás 30-35000 éves. Ami előtte volt, az igencsak hasonló hozzá, egyes betűk ugyanolyanok, mint a székely-magyar abc betűi. De! A hasonló betűk mellett képjeleket, és ogam írást is használtak. Külön kell választani azt, amikor egy jel egy betűt jelentett, és azt, amikor egy szótagot. Gondolunk valamit, de egy új felfedezés átírhatja eddigi ismereteinket. Nem állítom, hogy amit mondok az biztosan úgy van, de az eddigi ismereteim szerint egy mondjuk 40000 éves amulett rováshoz hasonló jeleit nem lehet a székely abc betűivel olvasni, főleg akkor, ha szótagírás volt. Ennek elolvasásához ismerni kell az ősnyelvet.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2008.06.08. 09:25

Elnézést kell kérnem, két különböző dologról beszélünk. Azaz két különböző tűtartóról. Az egyik általánosan ismert, ezt az a bizonyos "késő avar kori", én egy másikra gondoltam. szintén csontból készült, mindösszesen három jelet tartalmaz, ezek közül kettő az Ős-ábácében is szerepel. valószínűleg combcsontból készült, állapota töredékes. Ezen végeztek korelemzést, és 200.000 évesnek adódott.

Amit 30-55.000 évről ismerünk, mint írásjeleket, már ugyanazokat a ligatúrákat tartalmazzák, mint amelyeket még manapság is használunk népművészeti tárgyainkon. Pl. "Egy az Isten" összevonást, illetve hasonlókat. Ha ezek a "népművészeti minták" írások, akkor minden okunk megvan annak feltételezésérre, hogy ahol ezek a minták megjelennek, azok szintén írások. A bosnyák piramisok kora a legoptimistább becslések szerint 17.000 éves. Miként Osmanagic, én is úgy gondolom, egy nagyságrendet nyugodtan hozzá lehet tenni. A Nap piramis mélyén az alagutak falára rakódott anyag, a köveket vastagon betemető üledékréteg vastagsága és összecementesedésének mértéke, mind-mind erre utal. Az eddig megtalált valamennyi követ lefényképeztük, újabb csapataink indulnak Boszniába a nyáron, további felvételek készítésére. Egyes kövek feliratainak elolvasása is sikerült, természetesen magyar nyelven, de mivel dolgozunk a megfejtésen, elég kopottak a feliratok, sok-sok felvétel kell még némelyik jel puszta felismeréséhez is, de jól haladunk.

Egyetértek. Ismerni kell az ősnyelvet. A kulcs a kezünkben van, a magyar nyelv és ősi írásunk. Vannak párhuzamok, Egyiptom, Mezopotámia, de még az óceán túlsó partja is, ha sikerül pártatlan csapattal felállni, és miért ne sikerülne, akkor jó esély van a teljes megfejtésre.

Egyetlen ősnyelv volt, ebben többnyire megegyezik még a "hivatalos" tudomány is, ennek élő és fennmaradt kövülete a magyar nyelv. Ebben is egyre többen értenek egyet, kivéve a magyar elitet, de mondjuk ők inkább megbízást teljesítenek, mint szakértelmet....
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.06.08. 10:35

Szép napot!

Érdekesek ezek a dolgok, amiket írtok. Bár Móricz János kutatásai szerint is amerikában valóban észrvehető jegyek alapján rokonaink élnek. Viszont az írásjelek különböznek. Azonban mind egy egyiptomi képírás, mind a maja gliff hasonlít abban a tekinteteben, hogy képekkel jelölik az eggyes szavakat. Bár tudomásom szerint a délamerikai írásjelek többsége nincs megfejtve a mai napig. Így a maja gliff és az inka csomóírás sem. Egy biztos, aki már látta a chillei indiánok néviseletét, akkor tudja, hogy kísértetiesen hasonlít a miénkre... Azonban a mi rovásírásaink igencsak hasonlítanak a Viking rúnaírásra. Lehetséges, hogy valamikor tőlünk vették át? Ott azonban az angolszász és vikingrúnák nagyon hasonlatosak az elterjedt latin ABC betűire azzal különbséggel, hogy a betűk kisé szögletesebbek és vésettek. Míg a magyar-székely-hun rovásírásban tudomásom szerint az eggyes jelek igencsak nem hasonlítanak a ma használatos betűkhöz és kiejtéshez. Nem tudom Laci mennyi esély van rá, hogy Boszniában nem cenzúrázzák az esetlegesen félreérthetetlenül magyar feliratokat tartalmazó tömböket... Bár olvastam, hogy a Pilisben van a föld szívcsakrája, ezek szerint nem lehetséges, hogy arrafelé is lennie kellene valamiféle monumentális építménynek? Mivel a szent helyekre mindíg emeltek valami hatalmasat az ősök. Nagyon jó lenne, ha anyagilag nem lennék problámák esetleges expedíciók finanszírózásai. Szívesen rendeznék ilyeneket, Dél-Amerikába, Iránba, Irakba (bár most inkább nem), Egyiptomba, stb...

Üdvözletem!
no avatar
User

Nusar

Szerző: Nusar » 2008.06.08. 13:13

Szeretném látni a másik tűtartót. Feltennél róla egy képet? Véleményt csak arról tudnék mondani, amit láttam.
A boszniai köveknek valóban van már megfejtése? Mit írtak rájuk?

Tyrael!
A pilisben elképesztő dolgok vannak a föld alatt. Van egy monumentális alagútrendszer, ami még a jégkorszakban készült. Még ma is vannak ismeretlen ágai, amelyekben hihetetlen leletek vannak. Mondhatnánk úgy is, hogy ahhoz hasonló, mint amit Móricz János fedezett fel Equadorban. Szerinted mit kerestek a Pálosok a föld alatt, és miért éltek elszigetelve? Azt csinálták, amit az indián törzs a Móricz-féle alagúttal. Őrizték.
ElőzőKövetkező