A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

A rózsadombi paktum

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.10. 11:55

Kedves Laci!

Remélem nem bizonytalanítok el senkit!

A Nagyapámról szívesen mesélek, de félek nem olyan érdekfeszítő, mint az itt közölt írások: tudod, egy egyszerű parasztember életbölcsessége "csupán". Bár nekem talán a legfontosabb útravaló!

Címszavakban:
- több nemzetiségű településen hogyan kell békében élni,
- miről ismerszik meg a magyar ember: lelke méltóságáról, hitéről, ember és a föld szeretetéről, emberségéről, a család összetartó erejéről, a tudás hatalmáról, a múlt emlékezetéről,...
- a büszkeségünk, ne gőgből fakadjon, hanem az ősök tisztelete és tudásunk, szorgalmunk, állhatatosságunk teremtette méltóságból,

Kár, hogy nem sikerült még megszereznem a Rockenbauer Pál "Tízezer lépés" c. film egyes részleteit, hiszen a pécsváradi szelídgesztenyésünket és - többek között - a Nagyapámmal való beszélgetéseit tartalmazza;
sokkal objektívebb, mint amit én mondanék.
De szemléletében egyezik mindazzal, amit itt a Fórumon olvastam.

Szeretettel: Éva
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.10. 12:47

Kedves Vica!

Össze kellene ezeket a dolgokat gyűjteni, és közzétenni.

A mai világban már lassan embernek sem számít, aki nem a másiok fején taposva megy előre....

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2006.08.11. 00:17

Kedves Vica!

Szerény vélenényem szerint semmi sem fontosabb mint egy tapasztalt """egyszerű""" ember gondolatai, bölcsessége, tapasztalata. Ez az ami megfizethetetlen érték.

Mixi
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.08.12. 18:24

a gond h a legtöbb embert 2 tapsztalat érdekel: szex minél több emberrrel, s minél több pénzt elkölteni :(
no avatar
User

Angel

Szerző: Angel » 2006.08.12. 20:35

Igen, egyetértek. No meg az önkínzás.
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.15. 12:40

Kedves Laci és Mixi!

Tudjátok, az a furcsa - egy dolog a Nagyapám iránti szeretet és tisztelet - hogy az utóbbi időben eszembe jutnak régi történések, beszélgestés-emlékek. Valószínű ezért emlegettem itt a Fórumon is őt.

A több nemzetiségű településen szinte senki haragosa nem volt, legfeljebb nem foglalkoztak vele. Megtanult svábul, hogy beszélgetni tudjon a szomszédaival, megtanult cigányul is egy kicsit, hogy szót értsen velük -, hangsúlyozom egy hat elemit végzett egyszerű parasztember!
A családban senkitől nem tűrte, hogy bárkire megjegyzést tegyünk a származása miatt. Azt mondta, nincs olyan helyzet amit okos szóval, békességgel meg ne lehetne oldani, ha túl fél is megegyezésre kész! Ezek a betelepített emberek most ennek a hazának a fiai, Isten ide rendelte őket, nekik is ezt a hazát kell szolgálni; s ezt nem csak nekünk, nekik is tudomásul kell venni (van benne igazság!).

Csak egy példa: még kisiskolás voltam, és sok Gazsi járt velem együtt iskolába; haza felé menet szinte minden nap a kis cigánylányok mindig megvertek, vagy fenyegettek. Természetesen otthon elmondtam; s - nem a szüleim! - a Nagyapám kézen fogott, fölvitt a Gazsi vajdához és ott el kellet ismételnem a történteket, megnevezve a lányokat (nem ám hátulról ő ment, hanem szemtől szembe!).
Egyetlen hangos szóváltás nem volt - én közben úgy reszkettem, mint a falevél - , Nagyapám közölte a vajdával a bocsánatkérést követően, hogy ha ez mégegyszer előfordul, nem ad neki és a családtagjainak munkát, nem veszi meg tőle a vesszőkosarakat. Pedig még tehetős ember sem volt a Nagyapám, csak olyan mint a többi.
Látszólag banális történet, de biztos, hogy többé nem bántottak, sőt ugyanolyan tisztelettel beszéltek velem, mint vele.

Már a gyerekeim körében is szállóige: LEHETETLEN NINCS, CSAK TEHETETLEN! S azt hiszem ezt az élet minden területére igyekezett alkalmazni magával és a környezetével szemben is.

A tudást nagyon tisztelte, szeretett beszélgetni a "tudós" emberekkel (ezért szerette talán a Rockenbauer is), még a HOLD-ra szállás is érdekelte; bár az volt a véleménye, hogy "jól van fiam, lehet hogy leszálltak, de azért én innen lentről úgy látom az az öregasszony még mindig ugyanúgy viszi a rőzsét a hátán..." - ez arra vonatkozott, hogy le lehet szállni a HOLD-ra, de attól még az nem fog változni, tiszteletben kell tartani. A megismerés nem egyenlő a felhasználás ürügyén tett pusztítással ("szerencsére" nem érte meg, hogyan pusztul el teljesen Baranya egyik ékessége, a szelídgesztenyés a környzetszennyezés miatt; olyan a gesztenyésünk, mint a hold-béli táj...!).
Ezek csak kiradagott példák voltak.
Remélem, nem volt túl unalmas; nehéz valamiről írni ami inkább bennem él, véremmé vált...?!
Szeretettel:
Vica
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Re:

Szerző: Valka » 2009.06.28. 23:51

Gagxy1 írta:a gond h a legtöbb embert 2 tapsztalat érdekel: szex minél több emberrrel, s minél több pénzt elkölteni :(

én már sok mindent megtapasztaltam az életben, de ez a kettő még feltétlenül hátravan. :lol:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Re: Re:

Szerző: hegylakó » 2009.07.22. 19:57

Valka írta:
Gagxy1 írta:a gond h a legtöbb embert 2 tapsztalat érdekel: szex minél több emberrrel, s minél több pénzt elkölteni :(

én már sok mindent megtapasztaltam az életben, de ez a kettő még feltétlenül hátravan. :lol:

vigyázz ezzel nagyon: úgy kívánd, hogy a körülményeket is meghatározod, mert erre a kettőre éppenséggel a börtönben is van lehetőség... és feltételezem nem ott akarod átélni... :D bocsi de nem bírtam kihagyni...
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Re: A rózsadombi paktum

Szerző: Valka » 2009.07.23. 14:48

ááááááááááá....!!!!!!! kímélj meg a sötét fantáziáidtól! :lol:
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Re: A rózsadombi paktum

Szerző: hegylakó » 2009.07.23. 19:34

Belegondolva, hatalmas fantáziátlanság lehet ám a paktum aláírói között, és a kiagyalók se különbek!Igaz ők az erő sötét oldalára áltak...
Előző