A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

A jövő háborúiban mi lesz a döntő fegyvernem?

Szárazföldi (páncélos + gyalogság)
2
6%
Légi
7
23%
Tengerészet
1
3%
Űr
10
32%
Szárazföldi+Légi egyszerre
11
35%

Szavazatok száma : 31
no avatar
User

horpad

Re: "A nemzetközi helyzet fokozódik"

Szerző: horpad » 2008.08.24. 20:21

Furcsa, hogy a jászok éppen most ébredtek nemzeti öntudatra. Mikor is született ez a honlap? Nincs archivuma amiből következtetni lehetne. Fölöttébb gyanús.
A kaukázusi helyzetre nincs jó megoldás. Már akkor elq.rták, amikor Oszétiát ketté osztották, megfosztva az oszétokat nemzeti önállóságuktól. A sorsuk az, hogy egyesítés után beolvadjanak a nagy orosz birodalomba, lassan elveszítve nyelvüket, hagyományaikat, identitásukat. Trianon szelleme ma is kísért.
Új népvándorlás zajlik napjainkban, melyre Koszovó a legjobb példa. Pristina ősi szerb koronázási város volt, úgy mint nekünk Pozsony. Ma 90%-ban albánok lakják, ami jogalap lehet az elszakadási törekvésekre.
És ugyanígy borítékolható a mi jövőnk is, amennyiben az etnikai arányok változása ebben az irányban és ütemben folytatódik.
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Szerző: hegylakó » 2008.08.27. 20:31

Úgy van horpad, ahogy az alán-szövetség vagy micsoda se bír semmi arculattal... jobb lett volna,ha politikusok nagyokat hallgatnak, de nem tették egyik oldalon se... igaz, nekik meg van adva a vonal... párton kívül sincs egységes vélemény...
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2008.08.28. 11:49

Az tény, hogy az amerikai/izraeli fegyverekkel és katonai tanácsadókkal támogatott Grúzia aug. 08-án nyilt katonai agressziót intézett a déloszét lakosság ellen az „alkotmányos rend helyreállitása” céljából. Ez az érem egyik oldala.
A másik az, hogy a szerencsétlen oszétokat orosz oldalról már hónapok óta cukkolták, bújtogatták a lázongásra, elszakadásra.
Ilyen a „nagyok” háborús játéka. Etnikumokat ugrasztani egymásnak, hogy lehetőségük legyen a beavatkozásra. Ez történt pl. Kuvait esetében is.
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.08.28. 17:57

Olyan ez, mintha csak rosszul lehetne lépni, mert ellenségünk ellensége az ellenségünk...

Ki lesz a következő??? A Grúzia felé nyitó Ukrajna?? Így is az oroszok bögyében vannak, mióta Hruscsov Krími szigetet átcsatolta... Tomcat írására pro-kontra születnek a vélemények ebben a témában...
no avatar
User

Claris Dei

Szerző: Claris Dei » 2008.08.28. 18:14

Általában azt vallom, hogy békepárti vagyok. Semmilyen agresszív dolgot nem tudok elfogadni, hisz az emberi békességet tartom én, az egyik fejlettebb dimenziónak, amiről a fórumon ilyen vagy olyan formában szó esik.
A Grúziában kialakult helyzet elég sokarcú. Rengeteg cikket elolvastam, mindkét fél oldaláról, és elég keményen az látszik, hogy az USA és cionista haverja, rendesen provokátorok.
Az is lehet, hogy az oroszok cukkolták az elszakadni vágyókat, hogy saját érdekeit is megoldottnak tudják.

Ami most megy, körülbelül, egy "óvodás" szintű nyelvöltögetés, és "az én apukám isten tudja mi", jelenség.

Minden esetre mint békepárti, szívesen behunyom a szemem, ha az oroszoknak lenne annyi vér a "nemesebb szervükben", hogy "móresre" tanítsák SAM bácsit. Ők nem tudják, mi az a légiriadó, nem tudják, milyen nyarakat óvóhelyeken eltölteni (igaz én sem), de az idősebb generáció ezeket mind megélte.
Aztán jött az újjáépítés. SAM bácsi, mindenből csak profitált.

A fegyverkezésre fordított összeg, ugyancsak az óvodás, "ki a nagyobb pöcsű", játéknak a lényege.
Ha SAM bácsi, tényleg annyit költene fegyverekre, amennyiről beszélnek, akkor a gazdaság, nem lenne recesszív.
De recesszió van!

Most választások előtt állnak, olyanok mint a partra vetett bálna. Ilyenkor a kis embereknek is egyszerűbb megszigonyozni!
De ez csak az én ki primitív "három dimenziós" lényem mondja. :)
no avatar
User

Akasha

Szerző: Akasha » 2008.08.28. 18:27

Én úgy látom,mert muszály volt utána néznem,bár szivesen kihagytam volna,de egy szerettemet is érintette,hogy ez a dolog mind két félnek jól jött.
Szerintem hosszú lefutásu dolgot indítottak el,amit Sam bácsiék már régen vártak.
De nem külömben Szásáék
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.08.29. 15:32

Mivel nem látunk nagyon bele a taktikába (oroszok felperzselték,amit bírtak, az újjáépítés lefoglalja majd a grúzokat... másikfélis így járna el... Szun Ce óta..) és nem is érdemes nézni a sok propaganda hiradást... ami valamit is elárulhat a jövőről,az a amerikaiak számára nem túl kedvezőhelyzet, hogy a hadtáp vonalat messziről kell vinni... (Töröko. ) és fenntartani... bár erről se nagyon fogunk hallani... azt se tudni, mi van az itt-ott levő sok műemlékkel, egyebekkel,mert van ám grúziában még sok minden... talán ezért is és nem csak olajért erőltetik a nagy barátságot usaiak??? Meg a víz... kaukázus túloldala szárazabb, és mozlim vidék...
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.08.30. 03:13

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:28-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2008.08.30. 08:40

Szia Geri!
Te a Föld másik oldalán élsz, vagy csak egyszerűen éjjeli bagoly vagy? :)))
Az amcsik megpróbáltak poziciót nyerni az oroszok kárára. Putyint azonban nem érdemes összetéveszteni Jelcinnel. Ő nem szereti a vodkát. És ezt a békát még akkor sem hajlandó lenyelni, ha történetesen whiskyben pácolnák.
no avatar
User

Geri

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
257

2007.01.17. 21:14

Szerző: Geri » 2008.08.30. 15:35

-
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Geri 2014.02.10. 03:28-kor.
hát tudjátok meg gyerekek
hogy a földön kívűliek
egy másik bolygón élnek
hozzánk csak elrepülnek
hozzánk csak elrepülnek
csészealljal ránkrepülnek
és nem hisznek a saját szemüknek
de szerencsére nincs náluk lézersugár!
-Szakadék
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.08.31. 21:45

Erős cikk! ciki:

http://fusz.hu/node/9046

a vérprofi most nagyon demokráciát védő politikusokról...

érdekes, parlamenti pártokat jobban leköti grúzia, mint pár ember akinek 2 éve kilőtték félszemét...
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Szerző: Blase Von B » 2008.09.12. 12:50

a cikk elégjó! csak egy baj van vele: ez is szélső jobbos környezetben van! a cikk is leírja h szélső jobb demagóg és rossz, sőtt aztis hogy hitleréknek köszönhetjük ezt az egész mai helyzetet! ilyen irományokat kéne finomabban megfogalmazva konzervatív esetleg (valódi értelemben vett jobb oldali) forumokon írni. mert ebben a szélső jobbos környezetben egy átlag ember meglátja akkor else olvassa ráböfögvén náci szar. pedig sztem lenne értelme egy ilyenfajta ellenpropagandának mert szerintem is jogosan kell félnünk a leírt veszélyektől.
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2008.09.16. 15:55

Igen, nem olvassák,de most is zajlik egyfajta szétválás a szélsőséges weblapok közt, népszabisan szólva... lassan lesz 2 féle vonal parlamenten kívüliek közt is...
no avatar
User

UKHNUM

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
3

2011.09.22. 15:21

Re:

Szerző: UKHNUM » 2011.09.22. 15:53

Agathon írta:Szóba hozhatjuk az antianyagot is, mint potenciális fegyvert, hiszen ennek van a legnagyobb "romboló" ereje. Lehet, hogy drága az előállítása és kevés is van belőle, de szerintem az usa képes lenne bevetni (tesztelés és szemléltetés céljából).

Elmondani kívánom hogy 3 gramm antianyag elöállításához nem lenne elég a világ öszes államának öszes pénze együttesen(és 3 grammal nem mennének sokra :D) :geek:
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2012.01.13. 11:35

Előző