A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

Magyar népmesék

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Pallos

Magyar népmesék

Szerző: Pallos » 2007.11.12. 20:09

Szép napot!

Ide szeretném kérni mindeféle magyar népmese linkjét, történetét, elötörténetét, címét. Esetleg valami letöltö linket is ha tud valaki. Szóval bármi ami népmesével kapcsolatos. Ki mit szeret, mi volt maradandó emlék gyermekkorából, mit miért szeret.?
Én a FehérLófia mesével voltam ugy gyermekoromban hogy valamiért mindig árgus szemekkel és a képernyöre meredve néztem végig a mesét. Aztán évekkel, vagyis tízévekkel késöbb újramegnéztem(nemrégiben) és ugyanaz a gyermeki jóérzés tölött el, mint anno. De mostmár tudaotsan is tudtam figyelni hogy miért. Persze a történet a fejemben volt azóta is, de a színek gazdagsága, a jelenetek változása/egymásba illesztése/animálás( botrányosan profi munka, le akalappal) az ami szintén figyelemreméltó. Ha netán valaki tudja hol lehet beszerezni dvd-n akkor tegye közzé, mert én sajnos sehol se látom... ( ellenben mindeféle amcsi gagyival tömik ma a gyerekek fejét... )

hajrá
:)
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2007.11.12. 21:28

Itt keresgélj.

http://www.mek.oszk.hu/html/human.phtml

Gyermek- és ifjúsági irodalom
246 kötet pdf formátumban. Remélem egy darabig elég. Olvasgassál nyugodtan…..
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Re: Magyar népmesék

Szerző: Laca » 2008.10.16. 22:27

"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

nemere

Szerző: nemere » 2009.10.14. 18:46

Sziasztok!

Egy tanulmányt ajánlanék figyelmetekbe, amit Grandpierre Attila írt a népmesékről, a címe: A népmese igazságáról.
Ez az kis tanulmány az Aki nem hiszi, járjon utána c. könyvben jelent meg sok más szerző (Pap Gábor, Szántai Lajos, Végvári József)érdekes a népmesékről szóló írása mellett, de elérhető a világhálón is itt: http://nepmuveszet.freeweb.hu/oldalak/tanulmanyok/GrandpierreA-A-nepmese.html
Akinek felkeltette az érdeklődését ez az írás, annak ajánlom még szintén Grandpierre Attilától a Karácsony című könyvét. Ebben többek közt szó esik a mesebeli Táltoscsikóról, Tündér Ilonáról, Világfáról, Sárkányról és sok más egyéb érdekes témáról, elsősorban Karácsony ünnepünk eredetéről.
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2009.10.16. 20:07