A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

Szerintetek I. istván királynak tényleg magyar volt az anya nyelve?

igen
21
60%
nem
14
40%

Szavazatok száma : 35
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

I. istván (Vajk) király sájét népét üldözi

Szerző: Imperátor » 2006.08.05. 12:15

Az allítólagos államalapítást azaz az igazi rómánál is keresztényebb Magyarország lerohanásának a történelmi okiai miatt nyitottam ezt az új fórumot.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.06. 08:50

István bátyánk eladta a lelkét, meg az egész magyar hazát. Legyilkoltatta rokonait, és a magyarság vezetőit. Azóta is követik példáját....

Személyében tisztelhetjük talán legelső, de mindenesetre legnagyobb árulónkat. És a mi a legfontosabb: SOHA SEM AVATTÁK SZENTTÉ....

MEllesleg, ha ő alapította az "államot", akkor mit csinált Atilla és Géza?...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára aranylaci 2006.08.07. 09:44-kor.
no avatar
User

Imperátor

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
171

2006.07.12. 15:35

Eger

Szerző: Imperátor » 2006.08.06. 13:08

A vatikánban minden szentnek van egy bullája (pontosan nem tudom mi ez) de első haza áruló istvánunknak nincs sehol se híre se hamva, lehet hogy ellopta az ördög :D

Inkább KOPPÁNYT kellenne történelmileg rehabilitálni és a teljes több tízezer éves MAGYAR TÖRTÉNELMET!!!! :evil:
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2006.08.07. 09:46

Kedves Imperátor!

Kezdetnek megtenné Koppány. Megtennéd, hogy elkészítesz egy összeállítást róla, azt, hogyan verték át, és gyilkolták meg István emberei Esztergomban békekövetnek álcázva magukat.... Feltenném a honlapomra! - Persze a neved alatt.

Szeretettel:
Aranylaci
no avatar
User

Gagxy1

Szerző: Gagxy1 » 2006.08.07. 11:05

istván az volt mint a mai gyurcsány

eladja az országot...

istván elárulta a vallását, az alattvalóit, a magyar hagyományokat és idegeneket hozott be és elosztogatta nekik a földet

nyugottan mondhatjuk ezt a privatizáció középkori megfelelőjének, a vallási üldözés meg olyan mint amit kókáék magy a fidesz NAT-ja tett az oktatással...
no avatar
User

Vica

Szerző: Vica » 2006.08.07. 12:17

Köszönöm, hogy valaki ezt a Fórumot megnyitotta.
Megmutathatom a Fiaimnak! Köszönöm EZERSZER :)
Vica
no avatar
User

Mixi

Szerző: Mixi » 2006.08.07. 13:35

A témával kapcs.

1. engem nagyon zavar, hogy 1896 óta ezeréves oszág vagyunk, meg akarják állítani az időt...egyik oldalról azt halljuk, merjünk kicsik lenni, a másikról pedig sugallják, Istvánnal kezdődött minden, ami előtte volt felejtsük el, pogány stbstb. A történelem fonalának megvágása olyan, mint a múlt rendszerbeli térképeken a második világháború: csak a ""jót"" (már akinek) mutatja, jelesül a SZU ellentámadását. Hogy a németek hogy kerültek Moszkva alá, azzal nem is foglalkozik....

2. a magyar töri egyértelműen legsarkalatosabb pontja az államalapításnak nevezett kor -már a megnevezés is hazug. Véleményem az, nem szabad elvetni a sulykot, mert esetleg létezhetnek olyan körök manapság, akiknek pont az az érdeke hogy 'szentistvánozók' balra, Koppányosok jobbra, ők meg röhögnek a marakodáson. Heribert Illig nevét említem, nagyon jó példa az ő munkássága erre helyzetre, vagyis nagyon sok hamisítvány létezhet a korabeli magyar dokumentumok között is -már amelyik nem pusztult el 500 éve. Pap Gábor szokta mondani, a valójában Károly Róbert által hozott hungarofób törvényeket kenik rá Istvánra.

Szóval, sok itt a kérdés, érzelmek helyett inkább a rideg tényekből kell kiindulni, ilyen lehet a szentsége Istvánnak -úgy volt szent ahogy azt Fiktív Károlyra próbálták erőltetni.

Mixi
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Re: I. istván (Vajk) király sájét népét üldözi

Szerző: Blase Von B » 2008.03.27. 22:42

háth én nemre szavaztam, mert továbbra is próbálom hinni h egy magyar nem kúrhat ki ennyire a népével. Nagyon kíváncsi lennék mi történt valójában akkor:S sztem sok oylan dolgot tudnánk meg ami a jelenlegi világot elég rendesen befolyásolná.
no avatar
User

Blase Von B

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
84

2008.02.13. 21:41

Pécs

Szerző: Blase Von B » 2008.03.28. 00:24

háth az igazat megvalva bennem jelenleg az a kép alakult ki hogy a magyar történelem kanonizálása először felvilágosodáskorában indult tehát egészen addig az egyház kezében volt a stafétabot(istvánéknak köszönhetően magyar történetírás megszünt) tehát azt úgy torzíthatták ahogy akarták és tökéletes alkalom volt az amugyis leamortizált meggyepált leírtott és etnikailag átmosott nemzet örült nemzetiségvágyát különböző hablaty dolgokkal megetetni és erre ki más adhatott bizonyságot az egyház. Ebből kifolyolag vélemény szerint a felvilágosodás előtti magyarországról visszafelé mindig kevesebbett tudunk, az ugynevezett honfoglalás előtti korrol meg SEMMIT!
Az új elméleteket meg a jelenlegi világhatalom ugyse engedi elfogadásra! Amugymeg előbb hiteted el a világon bárkivel h a magyarság honnan jött s mi az eredeti mint evvel az iszonyat lebutított néppel! ez nemidevág de mostjutott eszembe ... h a magyaroknál angyszámban van AB+ -os vér hih multkor voltunk véradáson és nekem oylanom van mennyire örültem enki :)
amugy én jelenleg elektronikus zenei szakmában vagyok ... meg majd szeretnék belecsöppeni a zene produceri szférába is hisz jelenleg a magyar elektronkus underground(komoly elektronikus szféra ahol nemcsak azér szeretik ezt a zenét mert tuctuc és menő vagyok ... halgass emg egy epic, v deep számot) világelső. És nekem iszonyat nagy öröm készfész embereknek jáccani me akkor legnagyobb menőnek is megnyilik a szive a zenére ha elkapod szal én a magyarságér ugyakaork tenni h minél inkább magyaros elemeket akarok a zenékbe belevinni ... ami eddig nemsokmindenkinek sikerült néhány kezdeményezés volt népi elemek bevitlébe de behalt túl nagy eltérés a trendektől és gagyi hangzások miatt NEM a noxra gondolok hanem pl Slam Jr. meg ottvan az Andrewboynak a születésnapomra az viszont sikertörténet is volt anno! szal sokszor beszülünk ilyen dolgokrol pedig naon nemnézné ki belőlem senkise h ieneken rajta vagyok nemvok az a tipikus skeanhead kinézet :D de lényegében beszélünk itt világméretű cionizmusról világkormányról akkor direkt uton enmtudunk ellene lázadni ... ismeretlen területeken kell elkezdeni rágcsálni a rendszert!
szal én ha befejeztem végre az erettségit végre belevetem magam teljes erővel a szolfézsba mert utálom az oylan emberkéket akik megmondják a az efféle zenére h igénytelen két perc alatt összerakom .... az összes nagy diszkosunk, pruducerünk végzett komoly zenesulit és én azt szeretem h ez egy szabad stílus mert nincs irányítva mint a populáris ágazatok mégis nagy a közönsége világszerte! szal végeztem az érettségivel bele is kezdek max erővel! na szal srácok ti is cselekedjetek így, (amugy az a petőfis téma enmrossz van pár elvetemült kocka hungarista ismerősöm lehet ráindítom öket erre a forumra) lényeg h ha hazáért akartok cselekedni szerintem nem kukára kell állni és ordibálni h gyúrcsány haza me ugyse fog haza menni és az orbán se lesz szent mintahogy istván sem volt az ... amugy van az a joslat mikor lekanászozzák orbánt azon naon beröhögtem :D amugy annak mennyi a hitelessége tehát olvasta vmeikötök azt már előbb tehát 8-10 éve is???? mert én kb 1 éve találkoztam vele 1 szélső jobbos oldal szerűségen ahol szintúgy kutatómunkát végeztem :):D
na abbahagyom a kisreégnyt mert már nemtom mivel keztem :)
sziasztok!
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2008.03.28. 19:01

Ennyi év távlatából rágcsálni az István szálat elég lehetetlennek tűnő vállalkozás. Egy biztos, hogy nem volt teljesen hazaszerető ember, hisz akkor nem árulja el nemzetét és nem írtja ki fél családját egy másik ország ideológiája miatt. Magyarország ellenségeit pedig a saját eszközeivel kell legyűrni. Ha úgy gondolkodol mint az ellenfeled és magadba építed annak minden tulajdonságát, miközben az igaz éned "börtönében" raboskodik a megszemélyesített eszme melyet akaratod szerint irányítassz minden eszközöd és esélyed megvan, hogy legyűrd ellenségeidet. Tudjátok a rendszert belülről kell szétrohasztani. Mint az intelligens vírus, mely beépül a gazdaszervezetbe mindvégig azt a látszatot keltve, hogy én barát vagyok... Zenei téren pedig abszolút toleráns vagyok. És igazat adok az előttem felszólalónak, mivel a liberalista divat, zene, életstílus stb óriási falat. Így bele kell vinni az öltözködésbe, zenébe, élelmiszerekbe finoman a nép motívumokat és máris jön az isteni szikra. Hoppá, honnan valól ezek a gyönyörű kis tulipnminták? Nagyon finom ez a pörkölt. Ez a hegedűs, furulyás finálé nagyon hasonlít a népdalainkra, és nagyon szép! Azt rendszert kell szétrohasztani ami megpróbál bekebelezni. Így el lehet érni azt a célt, amit "Szentünk" annak idején elodázott!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2009.08.27. 14:15

istván eladta magát a hatalomért. szerintem a dolog lényege annyi, hogy megállapodást kötött a n.r.császársággal és a vatikánnal, hogy kereszténnyé teszi az országot és szolgálni fogja az ő ügyeiket, ha cserébe hatalomra segítik őt. szó sincs semmilyen államalapításról meg szent küldetésről. egyszerűen csak hatalmi harc dúlt magyarországon, amit istván nem nyerhetett meg külföldi segítség nélkül. a segítség ára pedig a feudális rend és értékrendszer magyarországra való erőltetése és a katolikus egyház hatalmának kiterjesztése volt, megspékelve az addigi történelmi és vallási tudás megsemmisítésével. (nem mellesleg az ősi rend megtartása mellett nem is lehetett volna jogosult a trónra.) ezt akarta a vatikán és a ném.-rom. császárság elérni, gondolván, hogy ez lesz az első lépés a magyarok eltüntetésére és a kárpát-medence megszerzésére. de szerencsére istván őket is becsapta és megtartotta a hatalmát az ország felett.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2010.05.05. 13:20

" K.: A közéletben, legyen az konzervatív, liberális vagy balos, teljesen egységes Szent István-kultusz van. Nem furcsa ez?

B.J.: Nem. Hiszen a Szent István-kultusz múltunk újkori meghamisítása, és csak alig háromszáz éves. Múltunk meghamisítása pedig mindegyik idegen gyökerű politikai irányzat érdeke. A középkori Magyarországon Szent László-kultusz volt. Nagy Lajostól Rudolf királyig aranypénzeinken Szent László ábrázolták. Ő Nagy Lajosnak éppen úgy, mint Zsigmond királynak a lovagi példaképe volt. A Vazul-ág kiirtására törekvő István abszolút negatív személynek számított az Árpádok idején. Halála után, jó száz évvel később Könyves Kálmán az első király, aki szintén Fehérváron, a „családgyilkos” mellé temettette el magát. Szent Istvánról nincsenek mondák-mesék, mint Lászlóról. A nép számára is taszító volt. Jellemző, hogy az egész Árpád-kor nem tud az Intelmekről, amit különben csak a XV. században „találtak meg” Bécsben a Habsburgok. Hitelességét az teszi kétségessé, hogy nyelvezete nagyrészt XII. századi latin, és szövegének a legminimálisabb magyar vonatkozása sincs. A szakemberek szerint valahol a Rajna mentén írták egy tartományi úr (burgundiai, lotharingiai?) trónörökösének.

K.: Mikor került előtérbe István személye a közéletben?

B.J.: Szinte napra pontosan megmondható. Buda 1686-os visszafoglalása után Lipót új legitimációt akart Magyarországon megnövekedett hatalma és uralma biztosítása érdekében. Vagyis Habsburg–találmány az egész Szent István-kultusz. Persze mi úgy tanultuk, hogy Istvánt már Szent László idején szentté avatták. A baj csak az, hogy azt nem fogadta el a katolikus egyház, lévén, hogy a szentté avatás pápai privilégium. Az itteni avatás pedig csak egy kis helyi zsinatolás volt. Lipót nyomására avatták hivatalosan szentté Istvánt 1693-ban. XI. Ince pápa unokaöccse, egy Odescalchi pedig ekkor lett szerémi herceg is óriási birtokokkal, nyilván puszta véletlenségből. Mária Terézia alatt aztán kiteljesedett a kultusz. És ahogy az lenni szokott, ennek igazolásaképpen éppen ekkor, amikor kellett, „megtalálták” a szentjobbot Dalmáciában, amely addig a kutyának sem hiányzott hétszáz éven át. A mesét pedig az elmúlt háromszáz évben írták hozzá „legnagyobb” történészeink. És a vicc az, hogy ezt ma is tudják a történészek, csak azzal hárítják el a felelősséget, hogy ne „bolygassunk ilyen régi dolgokat”. Tehát nemzeti múltunk meghamisításában ezért közös a nevező hivatalos politikai életünkben az összes konformista résztvevőnél. "

antidogma.hu
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Occam

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
1

2012.01.26. 14:56

Szerző: Occam » 2012.01.26. 15:12

Sok badarságban volt alkalmam gyönyörködni. Szent István nem üldozte a saját népét, ellenkezőleg, egyesítette azt az országot, amely darabokra hullott. Ő az egyesített Magyarország megalapítója. A Szent Korona eszme is a Szent király koronájával kapcsolatos, attól el nem választható. Szentté avatása azért kisé bonyolult, mert léteztek ún. helyi szentek és olyanok, akiket maga a pápaság kanonizált az egész kereszténységben. Valószínű, hogy Istvánt először csak I. László avatta szentté, Kálmán király a Hartvik legendával igekezett egyetemes szentségét elismertetni. Ez az invesztitúra harcnak is része volt.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.01.26. 16:03

Ennyi zagyvaságot csak a történelemkönyvekben olvasni.... De már ott is egyre ritkábban...
Következő