A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

Móricz János

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

Szegfű

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
1

2011.11.28. 09:44

Re: Móricz János

Szerző: Szegfű » 2011.11.28. 09:51

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni Tőletek.

Körülbelül kettő hónappal ezelőtt olvastam valahol egy cikket. Állítólag megjelent egy új könyv Móricz Jánosról. Ez nem olyan Ágnes féle "handa-banda" vagy "hókusz-pókusz". Úgy emlékszem egy fiatal magyar kutató utánajárt az egész sztorinak, és reális alapon összefoglalta a történetet.

Az újságot már nem találom, amiben olvastam. De a könyv nagyon érdekelne. Tud erről valaki, valamit?

Link, cím, weboldal? Olvasta valaki a könyvet?!

Előre is köszi,

Üdv,

Roland
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.11.28. 12:27

konyvkereso.hu - ha esetleg a cím vagy szerző ismert lenne.
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
987

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2012.01.23. 19:34

Van egy elég gagyi video:
http://www.youtube.com/watch?v=jLOuQZLp ... r_embedded

Kb. a 8. percnél Calderón beszél arról, hogy milyen emberszerű élőlények vannak a Tayos barlangban (a suara indiánok szerint..): kb. 90 cm magas, kb.180 cm magas, és 250 cm körüli óriások.
Ekkor déjá vu érzésem lett: nagyjából ilyen magasságú emberszerű lényekhez tartozó, homokba temetett fej ill. koponya alakzatokat lehetett felismerni a Spirit felvételein (ha feltételezzük a földi ember arányaihoz hasonló testarányokat). Ezek az "...amit a Spirit látott" tanulmány IV.részében találhatók: a kb. 12 cm-es fej/koponyához 80-90 cm testmagasság tartozhat, a 18-20 cm-eshez 170-180 cm, míg a 25-30 cm-eshez 250-300 cm (erre legutóbbira írtam, hogy szobornak gondolom...)
Hmm... nem hinném, hogy a suara indiánok vagy Calderón olvasták volna Laci honlapját.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.01.24. 14:08

Ki tudja?
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

2011.04.01. 13:48

Szerző: curro » 2012.01.29. 14:57

Nagyon érdekes videó:
http://www.youtube.com/watch?v=S4D1qT6mog8

Röviden:
Az egyik jóbarátja ismerte Móriczot és egyszer megmutatta nekik a barlangot. 8-9-en voltak, látta, hogy a Móricz az indiánokkal magyarul beszél. Azt mondta Móricz, az indiánok azt hitték megjöttek az isteneik, amikor magyarul kezdett nekik beszélni. Kötélen ereszkedtek le, kb 4 km-t jártak be, de azt mondja hatalmas. Elmondja milyen volt belülről. Beszél Atlantiszról is. Látta az aranylapokat. Azt mondja van értelmes élet a föld belsejében. Azt mondja időről időre feljönnek, hogy valami tudást átadjanak.Néhány jóslatot mond, amit valszeg az aranylapokon láttak, nem nagyon jöttek be, amiknek eddig be kellet volna. Az egyik az viszont, hogy II. János Pál után lesz még egy fehér, de utána fekete pápa lesz. Meg a végén azt mondja, hogy egyszerűen a semmiből megjelent egy férfi, aki azt mondta, hogy Zoltánnak hiivják, a föld belsejéből jön, ugyanúgy nézett ki, mint ők, marlbit sziivott, beszélt angolul stb. Ez érdekes...
Az tuti, hogy volt a Móriczcal a barlangban, meg a jövő is képlékeny, de nekem nem minden teljesen világos. Főleg a végén ez a 'Zoltános sztori'...
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Szerző: curro » 2012.01.30. 19:19

http://www.youtube.com/watch?v=W5gJIEIek7I

Itt meg teljesen ki van akadva a denikenre, azt mondja hazudik. Elvitték őt, de csak sima turista útvonalon jártak, manipulálta a képeket, megiirta a könyvet, meg 5 millát keresett vele. Móricz reklamált a magazinnál a cikk miatt még aznap, amikor megjelent. Egyszerűen hazugnak nevezi. Ideges. Nem kicsit. Segiitséget kért hivatalosan, volt egy csomó minisztériumban, kérte az ekvádori kormányt is, hogy segiitsenek, hogy nyiilvánosságra hozzák, mit talált ott, mert nem csak nekik de az emberiségnek is fontos infók. Legjobb bizonyiiték - első kézből -, hogy nem babra ment a játék...
Úgy tűnik kicsit bekattant (nem biirta a ránehezedő súyt), de minden tisztelem az övé, amit talált, az erőfesziitései, az önzetlensége, az egyenessége. Hatalmas TISZTELET!
Láttam más videókat is, beszéltek pl. az indiánnal, aki 69-ben lement vele először. Indiánok is azt mondják, hogy fegyveresek jöttek és elvittek pár láda cuccot...
Ha lesz időm iirok még többet azokról is.
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Szerző: curro » 2012.01.30. 19:36

Ja ,meg szó volt crespi atyáról is. Valaki tud róla valamit? Álliitólag volt egy kis múzeuma, ahol vagy 2500 db tárgy volt a barlangból. Meghalt, utána elvitték azt a cuccost is. Jezsuita volt, nem vagyok biztos benne, hogy az jó jel...
User

beni

Rang

Scott Pilgrim

Scott Pilgrim
264

2010.09.19. 19:20

változó

Szerző: beni » 2012.01.30. 21:43

Én nem ástam bele magam a témába,de látom te tudsz részleteket,érdekes részleteket.szóval szívesen olvasom a továbbiakat.
the world is not a vicious place its just the way we've been raised discovering time and space by Dub FX
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Szerző: curro » 2012.01.31. 18:38

beni írta:Én nem ástam bele magam a témába,de látom te tudsz részleteket,érdekes részleteket.szóval szívesen olvasom a továbbiakat.

Majd iirogatok, ahogy nézegetem, de 2 hét múlva több időm lesz. Szeretném lefordiitani őket, de sajna halott ötlet. Nem lesz annyi időm...
no avatar
User

curro

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
332

Szerző: curro » 2012.02.19. 12:45

http://www.youtube.com/watch?v=VaPtuxBpbVU

A bevezetőben elmondja a fickó, hogy 95-ben azért csináltak egy interjút (a Goyén-Aguado-val), mert egy spanyol újságban olvastak expediiciókról a Tayos barlangokhoz, de sok pontatlanság volt bennük és kérték a főszerkesztőjét, hogy egy cikkben tehessenek kiigaziitásokat interjú formájában. Reklámozza a saját könyvét is. Érdekes módon, nem publikálták még előtte… (lehet, hogy nem kellett a spanyoloknak?)
Aguado – aki több alkalommal volt Móriczcal a barlangoknál - az elején arról beszél, hogy a Móriczék a II. világháború után mentek Párizsba, ott összeházasodott, elvált, majd Argentiinába ment. Mindig is nagy kalandozó volt, a szó nemes értelmében. Argentiinában szociológiát végzett és lingvisztikát tanult, nagyon érdekelték az ősi civilizációk, beutazta Argentiinát, Boliviát, Perut, Ecuadort, kicsit Brazilt. Argentiinába ’50-’52 körul érkezett, és az 50-es évek közepén már antikommunista megmozduláson vett részt stb, stb
Megemliitik az olyan szóbeszédeket, hogy esetleg kapcsolatban állt a németekkel, de elvetik. Hogy érdekelte nagyon az őshaza eredete stb, stb.
A harmadik rész elején elmondja, hogy kik támogatták az expediiciókat és a kutatásait. ’63-’67 között kutatásokat végzett, keresve a kapcsolatot a magyar és a dél-amerikai bennszülött nyelvek között, hogy ő hogy találkozott vele, Móricz sok nyelvet beszélt stb, stb
Mikor visszatért az egyik útjáról (’67) bemutatott egy feljegyzést az argentin elnöknek miszerint Ekvádorban olyan leletekre bukkant, melyek szerint olyan barlangrendszer (Tayos) léteznek ezen a területen, amelyekben bizonyiitékok állnak az emberiség teljes történelmére, aranylapokon. Tudományos expediició szervezését kérte.
Negyedik részben mondja, hogy ’65-66-ban fedezhette fel a barlangokat, többször visszament, szerinte a személyisége miatt nem verte azonnal nagy dobra a dolgokat. Móricz kapcsolatainak köszönhetően eljut az anyaga egy megfelelő helyekre, Ekvádorban és Argentiinában, ez utóbbi helyen ő (a riportalany) is benne van a szervezésben, sőt Ekvádorban bizonyos személyek erőfesziitéseket tettek annak érdekében, hogy kormány által támogatott expediición hitelesiitsék a felfedezést, Amiig várt a válaszra Móricz, addig is felajánlottak neki egy expediiciót magánszervezésben, amit ’68 februárban meg is csináltak, sikerrel Goyén Aguado-val. Erről is beszámolót adnak Buenos Airesben, siker, ’69,ben megcsinálják a hivatalos túrát, sikerrel, nemzetközi hiirverést kapnak, újságokban megjelenik, Deniken is feltűnik ebben az időben, elkezdődnek a tudományos viták, hogy természetes alakzatok, vagy mesterségesek vannak a barlangokban stb. Rengeteg a fotó, amit Móriczék csatolnak a bizonyiitáshoz, és újabb útra kérnek támogatást. Beszél az aranylapokról, amik szimbólumokkal voltak tele, a barlangok egyikében voltak. Ő azt mondja nem Móricz fedezte fel, hanem az indiánok mutatták meg neki, akik nem nyúltak hozzá. Azt mondja, amik a Crespi atyánál voltak Cuenca-ban aranylapok, azoknak semmi köze a barlangokba találtakhoz (nem tudom mi volt a Crespi-nél, csak azt olvastam valahol, hogy 2500 db tárgy volt a templom múzeumában a barlangból). Móricz azt mondta, ősi iirások, az emberiség történelme van rajtuk, viszont ő nem tudja, hogy milyen módszerrel és milyen mennyiséget sikerült a szövegekből Móricznak megfejtenie, de lehettek segiitői is, sok mindenkit ismert. Feljön, hogy magyarokkal beszélt az indiánokkal, de Agauado azt mondja, ez csúsztatás, nem a suará indiánokkal beszélt magyarul, hanem az sziines (?) indiánokkal Santo Domingo környékéről, Ekvádorban, ők beszéltek magyarul, vagy nagyon hasonló nyelven a magyarhoz.
5. részben azt kérdezi, hogy igaz-e, hogy Móricz azt mondta a tayos madarak hasonlóságot mutatnak egy magyar ciimerben szereplő madárral, mire azt mondja, volt egy ciimerállat amit Móricz otthonról ismert, ami európában elvileg nem honos (erről tud valaki valamit?). Ezzel kapcsolatban Móricz szöveget olvas, amiben azt iirta, hogy a madarakat követte volna a barlangba, de nem egy emberes terep volt, az indiánok azt mondták neki, hogy kell segiitség. Az indiánok aranyékszereket viseltek, amit az ősöktől kaptak, de nem tudták megmondani honnan van, és egy aranyvárosról beszéltek, amit nem látott még senki, és valósziinüleg onnan van. A konkisztádorok elől kellett elrejteni. És itt azt iirja a madarakról, hogy felfedezte, hogy a tayos madarak az ő egyik otthoni (nem családi) ciimerállatával megegyezik és ebből azt a következtetést vonta le, hogy onnan jöttek a magyarok európába. A tayos madarakat guácharo-nak is nevezik. Vakok, radarral közlekednek, vegetáriánusok stb. Utána még beszélnek a madárról. A végén még beszélnek arról, hogy sok barlang van ekvádori és perui oldalon több száz barlang van. A könyvtár mellett még találtak kő- és fémállatkertet stb.
Ezeknek az információknak a legnagyobb része fent van a Laci honlapján, csak közeli forrából megerősiités.
User

Tyrael

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
621

2008.02.07. 11:46

Szerző: Tyrael » 2012.08.30. 13:50

Üdvözletem Mindenkinek!

Újra belefogtam a téma kutatásába és érdekes dolgok keringenek már megint az interneten. Ugye először is van ez a Neil Armstrong vezette Brit expedíció, ugyanakkor sok frissebb amelyeket a korábban hivatkozott felvételeken látni is lehet. Érdekes egyébként, hogy amint kiderültek az aranylemezek azonnal ott teremtek a Britek és valóban elvitték volna az összes ősi feliratot és kincseket? Ha valóban igaz, nyilván okkal tették hiszen ahogy Laci oldalán is olvashatjuk senkinek sem érdeke, hogy egy ilyen hatalmas ősi nemzet, mint a Magyar újból összefogjon. Ha Kínát, Mongóliát, illetve Dél-Amerikai több nemeztét is belevesszük, egy milliárdos nagyságrendű testvériségről beszélünk...
Móricz szerintem nem mutatta meg a valódi barlang bejáratát, hisz arról is olvastam, hogy az általa megtalált fémkönyvtár bejárata az nem a Tayos barlangnál van, hanem egy vízesés alatt kell átúszni és úgy lehet csak oda bejutni akkor is több kilométeres labirintusokon keresztül... Persze utólag könnyű találgatni és az agyoncenzúrázott sajtót tanulmányozva nagyon nehéz kiszűrni, hogy mi is a valóság. Mindenesetre Crespi atya kollekciója is érdekes. Nem tudni, hogy valódiak avagy modern hamisítványok. Néhol tényleg elég gyerekesek az ábrázolások, bár ha az ősi leletek többségét nézzük nincs ebben semmi kivetnivaló. Azonban még ha eredetiek is nem biztos, hogy a Móricz által említett barlangokból való, hiszen Ecuador szerte több száz barlangbejárat van... Bizonyos ábrázolásokon a figurák ruhája meglepő hasonlóságot mutat a honfoglalás körüli illetve az azelőtti ázsiai-magyar ruházatokhoz.
Érdekes, hogy szinte kivétel nélkül mindegyik lemezen szerepel a kígyó és az ötágú csillag, a pentagramma. Néhány linket tudok sajnos csak ajánlani az érdeklődőknek.
Addig is reméljük, hogy előbb vagy utóbb kiderül a teljes igazság!
Üdvözletem mindenkinek!

A linkek:
http://naput.hu/index.php?option=com_co ... &Itemid=30
http://www.juanmoricz.hu/index.php?opti ... &Itemid=61
http://www.agnesgolenya.sokoldal.hu/osmagyarok_nyoma
http://tayoscave.wordpress.com/2011/11/ ... lasa-utan/
http://www.bibliotecapleyades.net/arque ... ayos02.htm
http://www.bibliotecapleyades.net/arque ... nformation
http://tayoscave.blogspot.hu/2010/04/ex ... gence.html
http://projectavalon.net/lang/en/klaus_ ... pt_en.html (Ez nem konkrétan csak ide vág, de nagyon érdekes)
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2012.10.20. 16:25

Kedves Mindannyian!

Aki akarja, felveheti vele a kapcsolatot személyesen Móricz ügyvédjével, de ugye értesít engem is?

Gerardo Pena Matheus
- Doctor en jurisprudencia -
9 de Octubre 127 5o. piso
Casilla 67
Guayaquil - Ecquador

Aranylaci
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin