A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

A magyar nyelv eredete

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Re: A magyar nyelv eredete

Szerző: aranylaci » 2011.03.04. 20:09

Maria Dietrich: A Szumér-magyar kérdés megoldása, - Fríg kiadó, http://varga.hu
4100 szavas szóegyeztetés.

Ez után a könyv után még mindig "finnugorizmust" meg "indoeurópai nyelvcsaládot" emlegetni körülbelül annyi, mint elhinni, hogy az Apolló űrhajósai a Hold felszínére léptek...
no avatar
User

Phobos

Szerző: Phobos » 2011.03.05. 06:26

:D
Laci, azért a kettő nem ugyanaz! Az egyik Gizike, a másik gőzeke.
A finnekkel nem sok közös szavunk van. Én egyet sem ismerek.
Hamisított fotót viszont csak "Az Apolló-csalás" című irományban láthattunk.
no avatar
User

horpad

Szerző: horpad » 2011.03.05. 07:22

Szia Phobos! Egy kicsit átfogalmaztam Aranylaci állítását, hogy valósághűbb legyen.

Ez után a könyv után még mindig "finnugorizmust" meg "indoeurópai nyelvcsaládot" emlegetni körülbelül annyi, mint elhinni, hogy Hitlernek volt négy atombombája...
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.03.05. 11:17

Javaslom tanulmányozd a korabeli német és japán titkos katonai jelentéseket. De ha ez gondot okozna, töltsd le és nézd meg a NatGeo adón sugárzott, a témával foglalkozó filmet. Talán még magyarul is megtalálod. Segítségképpen, bár ez nyilván nem a teljes anyag. http://www.geographic.hu/Civilizacio/20 ... _atombomba

Netán itt: http://www.youtube.com/watch?v=iZ2-hQNmeeM
http://www.youtube.com/watch?v=5rCEOfQFyIo
http://www.youtube.com/watch?v=BXLY_iq0 ... re=related

Látom Horpad, nem változol, folyamatosan mellébeszélsz, "csúsztatsz", és - ki tudja milyen okból - de "egészen másról beszélsz, mint ami a valóság"... Kellően udvarias voltam?... :lol:
no avatar
User

yupiter

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
987

2005.11.03. 14:23

Szerző: yupiter » 2011.03.05. 18:56

"A finnekkel nem sok közös szavunk van. Én egyet sem ismerek."
Ejnye, Phobos, pedig tudnod kellene... :D
Hallgasd csak meg... :D
http://indavideo.hu/video/Finn-magyar_rokonsag
no avatar
User

Light

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

2011.09.21. 19:53

Szerző: Light » 2011.09.22. 18:25

én azt olvastam hogy 1 nyelvész azt mondta hogy hunok nem is voltak csak nem tudták valakik kimondani hogy magyarok.

és azt is hogy a finnugor elméletett szlovén csillagász találta ki -.-
a tőri könyv magyarokról ugy kezdődik hogy a finnugor törzs jön be európába.
és előtte mi volt?
szerintem ugy lehetett hogy vándorlás közben csatlakozhatunk a finnugor törzshöz .

10.-es vagyok és tanultam tőri könyvet.
Araboktól származik a magyar szó :) előszőr Madzsar-nak szólitoták. de nem mentünk le az arabokhoz Kárpát- medence jövet felé nem?

szóval ha ez jó elmélet akkor esélyes lehet a japán elmélet :)

a Tőrténelem tiszta találgatás -.-
igaz van régészet de akkor is.
meg a nyelv is pff.
honét tudjuk hogy a finnugoroktól se vettünk át szavakat?
pl.: megszólal valaki hé gádzsi és megszólal a másik hé testvírek vagyunk . kb ilyen a nyelvkutatás szerintem -.-
nem vok Gazsi csak ugy akartam csinálni hogy leesen amit irtam :)

pl.: ki derült nem Néró égete fel . honét tudják? senki se látta.

vagy honét tudják mi történt a sziklán?
csomo elmélet lehet ott is hogy például:
elárulta csoportját vagy hős halált halt stb...
User

sheriff

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
860

2006.02.11. 17:15

Szerző: sheriff » 2011.09.22. 20:23

Akkor még olvasgass sokat!
De ne történelem könyvet!
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2011.09.22. 20:33

K. Light!
Ne haragudj, de annyival legalább tiszteld meg az oldalt, hogy a magyar helyesírás szabályait betartod. Mellesleg KÖZÜNK nincsen a finnekhez! Se nyelvtanilag, genetikailag meg már pláne nem. Olvasgass csak, de énis azt tudom mondani, hogy ne töri könyvből :)
no avatar
User

Light

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: Light » 2011.09.22. 21:18

Oké
elnézést diszlexiás vagyok.
tudom most jönnek páran azzal hogy ...
szoktam sajnos ejteni helyesírási hibákat bocs :(
ha nagyon zavar megoldom hogy worldbe irom majd kijavitva berakom ide :)
sry :(
no avatar
User

pmarci1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
191

2011.03.13. 00:24

Bp.

Szerző: pmarci1 » 2011.09.22. 22:42

Rendben! Én is úgy kezdtem, aztán hozzászoktam. :)
User

Valka

Rang

Fanatikus UFO hívő

Fanatikus UFO hívő
938

2008.04.29. 18:50

Szerző: Valka » 2011.09.23. 14:01

gyerekek! nincs olyan, hogy finnugor! ez egy műszó, amit az 1800-as években vezettek be erőszakkal a magyar tudományos életbe a habsburgok. tudniillik rájöttek, hogy úgy lehet a magyarságot megtörni, ha elveszik a nemzeti identitását. soha, semmikor nem élt olyan nép, vagy nemzet, vagy bármilyen csoport, aki azelőtt "finnugor"-nak hívta volna magát. másfelől ha hiszitek, ha nem a németek elkezdték pedzegetni, hogy ők a szkíta és hun történelem örökösei, így a magyarságtól igyekeztek azt elvenni. ez volt a finnugorság keletkezésének másik oka.
a bűntudat nem helyettesíti a tudatosságot!
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2011.10.07. 22:06

Sziasztok, nem tudtam eldönteni, hol lenne a legjobb helye ebben a topikban, így mivel itt volt a legutolsó hozzászólás, itt osztanám meg: http://www.youtube.com/watch?v=Y7vjeuM2hhY azt gondolom, alap történelmi ismeretek!:)
no avatar
User

Light

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
9

Szerző: Light » 2011.12.03. 13:27

mostanában mi a véleményetek?
nekem van 1 elméletem ami logikus is .

vissza kéne nézni a nyelvek gyökereit. Magyar- Rovásírást kell nézni majd összehasonlitani a többi népével.
mert csomot változott,újult vagyis szeirntem europaisodott.
vagyisha keveredne pl.: most az arab és a magyarr akkor most azt jelenti hogy arab rokonság ,,, mekkora sületlenség lenne ezért kellene szerintem vissza nézni.
csak kitalált példa volt

és igy megeshet a japán rokonság is mert rovásírás olyan pálcikás persze de persze látszik ám a különbség a kettő között.

szerintetek?:D
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.12.04. 10:30

Varga Csaba megtette ezt könyveiben. Javaslom kezdetnek a Jel, jel, jel - címűt. Éppen erről szól.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2011.12.22. 15:38

Romek Károly elkészítette a Nikosburgi rovás letölthető és használható betűkészletét.
Honlapomról letölthető, használati utasítással együtt.
Köszönet kitartó, áldozatos munkájáért!
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2012.02.27. 20:32

Csillagösvényen- A magyarok igaz eredete, története: http://www.youtube.com/watch?v=hghV94V82u4
A magyar nép rejtélyes eredete és nyelve. Titokzatos mondáink. Miről árulkodnak a legszebb magyar mondák? A Szent korona titka, az aranyszarvas legendája, Attila kardja, Emese álma, Lehel kürtje. Megannyi titokzatos história, amelyeknek mély történelmi alapjuk van. A magyarság igazi történelme, ellenben azzal a kitalált és elferdített valamivel amit ma a tudatlan gyerekeknek oktatnak a tankönyvekben...

"Szükség van a magyarságnak a nemzettudatra, a hazaszeretetre, a saját népéhez való bensőséges viszonyra, a magyar kultúrára áplására, a magyarságtudomány művelésére és oktatására, egy érzelmileg is összeforrott magyar nemzeti közösség újjáépítésére.Törekednünk kell arra, hogy teljes értékű életet élhessünk magyar módra, a magyar nemzeti hagyomány, kultúra és gondolkodásmód hordozóiként, a magyar nemzet nagy családjának tagjaként. A magyar népnek és nemzetnek olyan egészséges nemzetté kell átalakulnia, amely képes magasszintű sikerek elérésére és amely segít megalapozni és beindítani a magyar nép felemelkedését." Drábik János

„Amerikában az a szóbeszéd járja, hogy két intelligens faj létezik a Földön: emberek és magyarok" Isaac Asimov

- George Bernard Shaw (a CBC-nek bővebben kifejtve) ezt mondta: „Bátran kijelenthetem, hogy miután évekig tanulmányoztam a magyar nyelvet, meggyőződésemmé vált: ha a magyar lett volna az anyanyelvem, az életművem sokkal értékesebb lehetett volna. Egyszerűen azért, mert ezen a különös, ősi erőtől duzzadó nyelven sokszorta pontosabban lehet leírni a parányi különbségeket, az érzelmek titkos rezdüléseit."
- Grover S. Krantz amerikai kutató: „A magyar nyelv ősisége Magyarországon/.../ meglepő: úgy találom, hogy átmeneti kőkori nyelv, megelőzte az újkőkor kezdetét/.../ az összes helyben maradó nyelv közül a magyar a legrégebbi.
- Ove Berglund svéd orvos és műfordító: „Ma már, hogy van fogalmam a nyelv struktúrájáról, az a véleményem: a magyar nyelv az emberi logika csúcsterméke."
- Teller Ede atomfizikus halála előtt pár évvel ezt mondta Pakson: „... Új jeles felfedezésem, miszerint egy nyelv van, s az a magyar." (Magyar Nemzet 2003)
- Enrico Fermi atomfizikustól mikor megkérdezték, hogy hisz-e az űrlakókban a következőt válaszolta: „ Már itt vannak, magyaroknak nevezik őket."
- A magyar anyanyelvű nagy matematikusok is többször vallották: hja, magyar anyanyelvvel, könnyű nagy matematikusnak lenni.

A Magyar tudás hatalom tudod-e? www.youtube.com/watch?v=Y7vjeuM2hhY

Küld tovább a videót egy barátodnak ugyanezzel az üzenettel!
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2012.02.28. 16:34

Az előzőnek a folytatása, azaz Csillagösvényen- A magyarok igaz eredete, története (2.rész): http://www.youtube.com/watch?v=vVJ2QOjF ... e=youtu.be
no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2012.03.01. 14:25

no avatar
User

samy1985

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
1

2012.07.09. 20:38

Szerző: samy1985 » 2012.07.09. 20:52

no avatar
User

Painkiller

Szerző: Painkiller » 2012.08.13. 18:45

samy1985 írta:http://magyarmegmaradasert.hu/kiletunk/anyanyelvunk/item/3255-m%C3%A1r-az-%C5%91si-%C3%ADr%C3%A1sunkat-is-le-akarj%C3%A1k-ny%C3%BAlni
na ne már!!!! :shock: :x :(

Pff ezt nem szabad hagyni. Én inkább nem kérek a kazárokból, okoztak/okoznak azok elég gondot... Köszi, hogy közzétetted! Nem tudom, ez hogyan kerülhette el a figyelmemet. Bár az MVSZ ezt úgysem hagyja annyiba, remélem a kezébe veszi a dolgot, sőt... biztos! Üdv
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2012.09.28. 15:25

"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
User

real.alien

Rang

UFO kutató

UFO kutató
487

2008.05.29. 13:20

Temesvar

Szerző: real.alien » 2013.02.18. 19:17

URUNK ISTENÜNK

Kr.u.410-460 keletkezett. Hun ezüstveretes szíjvégen rovásírással írva: a Kijevi Nemzeti Múzeumban van. A kijevi múzeumban őrzött Hun övvereten, szíjvégen lévő rovásírásos ima gyönyörű. Nem tudom, hogy tudtok-e róla, hogy a szíjvégen talált rovásírásos szövegmegfejtésére Magyar rovásírás szakértőt-nyelvészt kértek fel!!! Előlünk, mégis mindenáron eltitkolták, amíg lehetett.

Istennek hála ma már nem lehet szinte semmit titokban tartani!!
Érdekesség, hogy az 1960-as évek elején szintén KIJEVBEN ((amiről ma már tudjuk, hogy Árpád nagyapja, Álmos őse, ÜGYEK fejedelem, alapította, építette szabír-magyar-várost, híres szabír kovácsiparával. Ott készültek a csodálatos Magyar szablyák. Régészeti feltárás során a Magyar hegyen találtak 9000 darab rovásírással teleírt pergamenpapírt tökéletes állapotban!!!!

A kutató régész Armatov akadémikus az egészet elküldte futárral a Magyar Tudományos Akadémiának úgy gondolván, hogy mi vagyunk a megfejtésében illetékesek!!! Őt száműzték Szibériába!! A 9000 darab pergament pedig szőrén, szálán eltűnt!!! Mai napig semmit nem tudni róla!!

A finnugristák hallgatnak (vagy lapítanak, mint az a bizonyos a fűben). Ma már kideríthetetlen, hogy megsemmisítették, vagy csak eltüntették, nem tudni. Talány, kinek, illetve kiknek állt az érdekében???? Óriási, pótolhatatlan veszteség, mert minden bizonnyal, hatalmas és teljesen autentikus információs tömeg állna rendelkezésünkre.
A HAZATÉRÉS vagy HONVISSZAFOGLALÁS előtti, alatti és utáni időkből. S még mennyi minden van, amit eltitkolnak, vagy éppen megsemmisítenek előlünk.
Visszatérve az imához: gyönyörű!!! Nemhiába, mondták a GÖRÖGÖK, hogy a szkíták- hunok - magyarok tudnak a legszebben imádkozni ISTENÜKHÖZ!!!!

URUNK ISTENÜNK
BENNÜNK VAN ORSZÁGOD.
ELŐTTÜNK SZENT NEVED,
TÖRVÉNY AKARATOD.

MINDEN NAPUNK GONDJÁT,
MAGADON VISELED.
BŰNEINKET, MINT MÁSNAK,
NEKÜNK ELENGEDED.

TE KEZED VEZET
KÍSÉRTÉSEKEN ÁT, S
LEFEJTED RÓLUNK
GONOSZ JÁRMÁT.

TIÉD A NAGYVILÁG
ÖSSZES HATALMA, ÜDVE,
MINDÖRÖKTŐL KEZDVE,
LEGYEN MINDÖRÖKRE

Küldjétek tovább, ismerjék meg minél többen!
Légy szíves feltétlenül küldd tovább
NE ROHANJ GYORSABBAN MINT AZ ANGYALKAD SZARNYAI ELBIRJAK
ElőzőKövetkező