A magyar nép- és a magyar nyelv eredete, Arvisurák, Móricz-levelek, stb.

A magyar nyelv eredete

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

2008.08.20. 15:43

Re: A magyar nyelv eredete

Szerző: hegylakó » 2009.02.23. 14:15

Gabe! Van ilyen! ha megy ez neked, hogy beleérezza szavak jelentésébe, akkor érdemes ám nyelveket tanulni!!

Japan! Igen, így van,csak nem akartam kiírni az oldalt... ott sok vacak dolgot reklámoznak,attól függetlenül ez a blog lehet jó és korrekt is..

A kép is érdekes, idehaza nem ismert...

Chomsky egy mondatban: olyan virtuális szabályt akart találni, amivel nyelvet lehet generálni,hogy csak szabályos értelmes dolgok jönnek ki... azóta többen túlléptek rajta de abban már én se vagyok képben hogy mivel...
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.02.27. 20:51

Ez finoman szólva butaság lehet...

http://inforadio.hu/hir/tudomany/hir-260142
User

Laca

Rang

veterán

veterán
4193

2007.08.11. 02:03

Szerző: Laca » 2009.02.27. 21:21

Ez tényleg nagyon finoman butaság! Én erősebben fogalmazok MARHASÁG!
"Emlékezz arra, hogy a csend sokszor a legjobb válasz."
"Utólag okosnak lenni olyan, mint előre hülyének"
"Óvakodj a türelmes ember haragjától"
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.02.28. 04:07

A brit tudósoknak nem kell hinni-----

"Az európai nyelvek mind az indoeurópai nyelvcsaládhoz tartoznak, kivéve a baszkot és a finnugor nyelveket, köztük a magyart. "

Kihagyták a máltai nyelvet, ami egy sémi nyelv, egy arab nyelvjárásból alakult ki, valamint a gagauz és karaim nyelvet, amik a török nyelvekhez tartoznak.
A gagauzok Európában pl Romániában és Ukrajnában élnek, a karaimok meg Litvániában, Lengyelországban, Ukrajnában és a Krím-félszigeten.

http://www.omniglot.com/writing/maltese.htm
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.03.02. 13:07

Köszi a megerősítést, hogy én jobban tudom, mint akiknek állítólag ez a szakmájuk... egy dologban lehetne igaza a felvetésnek: azért az angolt tudja használni az ősemberrel, mert kb. az a szókincse ma is egy angolnak... az átlagember kiejtése is eltér, és amikor nem tudja valaki ,miből van a kenyér, a chipsz, stb. akkor egy szinten van a neandervölgyiekkel... (amúgy valszeg a maga módján jó bonyolult nyelvük lehetett,példa erre a volt ausztrál őslakóké, kb. 200 nyelv, elég bonyolultak, vmi magyar kutató dolgozta fel nagyrészt... azt hihetnénk,a ,,fejlett" világban élőnek van nagyobb szókincse, stb.. a sok műszaki kütyü meg könyv között...
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.02. 14:15

Hali!

Ha megnézünk egy angol dalszöveget, rettenetesen primitív....ugyanaz a szókincse rengeteg dalszövegnek.....

Az átlagemberben van egy olyan kép, miszerint a bennszülöttek nyelve egyszer----a valóság az persze megint más.
Az ausztrál nyelvek bonyolultságáról én is hallottam.
Pár éve vettem egy szuahéli nyelvkönyvet (magyar kiadás!), na az még egy brutális nyelvtan.....mindjárt az első leckénél kiakadtam :)
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.03.02. 18:16

Ezért kell para módszereket bevetni, a tanuláshoz... youtube: Daniel Tammet nézzd meg, ő tud 1 hét alatt 1 idegen nyelvet megtanulni... :D

Szuahéli, ez új lehet, nem találkoztam vele... igaz most nem ezt a területet nyomatom...
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.03. 02:11

A szuaheli hasznos nyelv, rengetegen beszelik 2. vagy 3. nyelvkent is, kozvetito nyelvkent funkcional.
Regen arab irassal irtak, de most mar latinnal.
Ami erdekes, hogy nehany kozos arab vagy torok (?) eredetu szavunk!
pl haramia.

a könyv címe:

Füsi Nagy Géza: Szuahéli nyelvkönyv.

Mellesleg a szuahéli is agglutináló (többnyire)
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.03.03. 14:02

Köszi nagyon!! Azt tudtam, hogy közvetítő nyelv, csak fejben nem tudtam hova tenni, hol használlják...
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.03. 15:35

Üdv!

A szuahélit itt beszélik:

1. Kenya és Tanzánia partvidéki sávja plussz szigetvilág. Főleg anyanyelvként beszélik.

2. Kelet-afrikai országok

3. Ruanda, Burundi, Kongó, Malawi, Mozambik, Zambia stb fekete-afrikai országok

4. Goa, Szomália, Dél-arábia, Mozambik

tehát egész sok helyen lehet vele boldogulni
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.03.03. 18:48

És ha befutnak az éghajlat menekültek, ajrópában is jó hasznát lehet majd venni...
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.04. 01:07

Bizony bizony.

Szerintem Mo-n max csak néhány ember tud beszélni szuahéliül-talán nincs még telítve a tolmács piac
no avatar
User

xlr8r

Szerző: xlr8r » 2009.03.04. 02:15

Ismerek egy fazont - gyógyszeriparban dolgozik, és arra felé igen is meg lehet élni ezekkel a nyelvekkel, ott dolgozott egy-két évet.
Egy orvosi diploma plusz egy hasonló nyelv ismerete nyitott kapu lehet egy másik, merőben teljesen idegen ország megismerésében úgy, hogy valóban közreműködsz annak megsegitésében. (Kereseti lehetőségről pedig ne is beszéljünk)
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.03.04. 12:00

Köszi! Igen, ne haggyjuk azt az amerikás-angol kamu dumát, hogy minek a sok idegen nyelv tanulás.... nekik tényleg nincs rá szükségük, mert nem nyitottak semmire, tisztelet a kivételnek.... egy német nyelvzseni fiatalember pl. még 80as években a törökös nyelvekre kattant rá, és elis modnta hogy amikor azzal foglalkozik sokkal több élménye van, mint pl. angolszász kultúrával..
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.04. 13:48

Pont a minap olvastam egy Afrikás-blogon, hogy néhány afrikai nyelven is van már Wikipedia, igaz, azokat főleg Nyugaton élő tudósok csinálják, mert Afrikában nem mindenhol van internet lehetőség.
Na erre írja valami okos kommentelő, hogy miért nem tanul meg inkább mindenki angolul, és akkor elég lenne az angol Wiki.
Erre gondoltam magamban, hogy anyád.

Egyébként Japánban is voltak ilyen "értelmiségiek" valamikor a Meidzsi-korszakban, akik szerint a japán nyelvet el kell törölni, és helyette a franciát kell bevezetni- mert az ugye kultúrnyelv.

Néha látok ilyen kommentelőket, akik az angol megszállottjai, és értelmetlennek tartják más nyelvek tanulását. Arra azért kíváncsi vagyok, hogy az angol 50 év múlva is vezető pozícióban lesz-é.
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.03.04. 19:20

Biztos hogy nem... mert a nemzetközi szervezetekben is vannak kvóták, kikötések, néha vétó, ha más nyelven nem tud vki... nameg lesz igény mindíg,hogy egy csoport stb beszédét a kivűlállók ne értsék... az elitek természete, hogy nyelvi gátat is felállítanak...
no avatar
User

izabella

Szerző: izabella » 2009.03.11. 16:00

Kerüljétek el a kerül szó használatát !
A véleményem nem leirásra került :( hanem leirtam.
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.31. 13:30

"Honti szerint én nem mondhattam volna ki Hunfalvy, a finnugorizmus alapítójának német nevét Hunsdorfer-t. A Magyar fordulatban kimutattam a finnugrizmus tudománypolitikai hátterét. A finnugrizmus akkor nyert teret, amikor Magyarország nem volt független ország, a Bach-korszakban, illetve a kommunizmus alatt, vagyis amikor súlyos fizikai és pszichológiai terrornak volt kitéve. Hunfalvy és Budenz, a Magyar Tudományos Akadémia nyelvészeti kutatásait az osztrák-német hatalmi-politikai célok szolgálatába állították."

Nos Hunfalvyról van egy érdekes cikk

http://toriblog.blog.hu/2009/03/17/mito ... ostortenet

Nekem úgy tűnik, hogy a srácok alaposan utánajártak a témának-de aki ráér, utánanézhet a 19. századi iratok között.

http://renhirek.blogspot.com/2008/12/hi ... hit-1.html

"A fejezet érdekes, szakemberek által is kevésbé ismert adata, hogy Hunfalvy Pál az akadémián előadást tartott a dakota nyelvről, ill. ennek lehetséges rokonításairól. Ebben nem zárta ki az altaji (azaz uráli és törökségi) rokonítás lehetőségét sem. Ő az, aki először tart előadást Magyarországon a mezopotámiai ékírásos leletekről sumér nyelvről, és egyáltalán nem zárkózik el annak a lehetőségétől, hogy a magyar rokonságban álljon ezzel a nyelvvel is. Mindez azért érdekes, mert Hunfalvy gyakori céltábája a finnugorellenes támadásoknak, és azt róják a terhére, hogy mintegy „ráerőltette” a magyarságra a finnugor rokonságot."
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.03.31. 14:03

Hunfalvy:

"Az altáji nyelvtudomány sokkal nevezetesebb helyet készül foglalni az európai tudományban, mint magunk mertünk neki kitűzni. Mióta szerencsém van ezen nagy tárgyról- értekezni az akadémia üléseiben, e kép lebeg vala, elmém előtt: Az egybehasonlító magyar nyelvészet igen is altáji nyelvészet lesz, mely az altáji nyelvek tudományát ki fogja sütni; s azt az árja és sémi nyelvtudományok mellé harmadik tagul sorozni"

http://hmult2.50webs.com/cikkek1/babel.htm
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.04.01. 16:37

Ez nagyon érdekes volt!! Ettől még lehet, hogy valamivel ,meggyőzték" és később már máshogy látta.... :D
no avatar
User

Japan

Szerző: Japan » 2009.04.02. 01:11

Szia

Vagy rájött, hogy az ural-altaji nyelvrokonság nem létezik.......
A japán tudósok egy része is ebben gondolkodik - gondolkodott, csak ezzel az a baj, hogy az ural-altaji nyelvek rokonságát, és a japán nyelv ezekkel a nyelvekkel való rokonságát nem tudták alátámasztani.

A sumérral meg az a gond, hogy még mindig nem ismerjük eléggé, a kiejtés is csak rekonstruált, amit egy akkád szűrőn ismerünk. Arra azért elég nagy merészség bármit alapozni.

".....Ezt a honfoglaló magyarságot azonban nem csak a beszélt nyelvvel lehet jellemezni. A másik leginkább Közép-Ázsiához kapcsolható etnikai, társadalmi, kulturális és „énekelt nyelvi” jellegzetességek, sajátosságok is legalább ilyen jelentőségűek, ezért is írtam többszálú magyar őstörténetről, ami többszálú eredetet is jelent. A honfoglaló magyarság közép-ázsiai eredetű (biol,.etnikai,+társ.,kult.stb. jellemzői tekintetében), de a honfoglaló magyarság nyelve viszont finnugor eredetű jelen tudásunk szerint....."

Ezt a Csőrősi Koma nevű blogon olvastam az egyik hozzászólótól, aki a Zürichi Magyar Történelmi Egyesület tagja.

Ami a fentieket illeti, a kettő nem zárja ki egymást.

Más.
Az egyik japán könyvem szerint, az ural-altaji nyelvek fő jellemzői a következők:

-szó elején nincs mássalhangzó torlódás
-szó elején nincs r hang
-magánhangzó-harmónia
-nincs névelő
-nincs nyelvtani nem
-nincsenek elöljáró szavak
-nincs birtoklást kifejező ige
no avatar
User

hegylakó

Rang

UFO kutató

UFO kutató
491

Szerző: hegylakó » 2009.04.02. 13:31

Végső soron játék a szavakkal, ha a ronda politika nem maszatolna bele, jóval előrébb tartunk... A nagy gond persze az, hogy lényegében a mai beszélt nyelv elmúlt 20 évben olyansok befolyást kapott, hogy visszakövetkeztetni belőle évezredeket, stb. eléggé kétes lenne... akármelyik oldal javára...
ElőzőKövetkező