Titkos és kevésbé titkos űrprogramok, A Világegyetem eredete

Nap

Moderátorok: Gabe, dkj, aranylaci

no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

2014.02.07. 22:12

Re: Nap

Szerző: obelix1 » 2014.06.11. 14:50

Üdv mindenkinek.
Egy fúrcsa hirt találtam a minap, fúrcsa képekkel.
Magamat nyitott embernek tartom, de azt még nekem is magas elképzelni hogy léteznek olyan élőlények akik képesek lennének a Napban élni és ott is létrehozni egy bázist.
persze bizonyosan léteznek olyan tipusú élőlények akiket mi az emberi agyunkkal fel se tudunk fogni, el sem tudunk képzelni, de azt hogy a Napban is lehetnek élőlények, bázisok még fel kell dolgozzam.
http://www.ufosightingsdaily.com/2014/0 ... ce-of.html
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

2005.05.05. 10:44

Szentes

Szerző: aranylaci » 2014.06.12. 09:51

Eléggé elrugaszkodottnak tűnik.
no avatar
User

obelix1

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
109

2014.02.07. 22:12

Szerző: obelix1 » 2014.06.12. 17:54

Tisztelt aranylaci!
Egyet értek veled! Igaz hogy a képen lévő forma igen fúrcsa, de ez hihetetlennek tünik olyan körülmények között.
no avatar
User

Fruitilla

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
12

2015.12.11. 13:07

Szerző: Fruitilla » 2016.02.02. 18:39

Nem tudom volt-e mar, de nagyon komoly:

https://www.youtube.com/watch?v=ceph2kpYEN4
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2016.02.03. 12:28

Igazából a felvételek vagy röntgen- vagy hidrogén alfa vonalon készültek. Ha jól tudom, ilyen kamerákkal figyelik a Nap felszínét. Ezen tartományokon, mely az ionizált gázok tartománya, nem igazán jelenhet meg egy szilárd alakzat. Továbbá, a közeli képen a felvétel folyamatosnak tűnik, a távolabbi képen pedig szakadozik, annak megfelelően, hogy a képek nem folyamatosan készülnek, hanem bizonyos időközönként. Tehát. Úgy gondolom, a nagyított kép nem azonos a távoli képpel.
no avatar
User

Fruitilla

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
12

Szerző: Fruitilla » 2016.02.03. 16:30

aranylaci írta:Igazából a felvételek vagy röntgen- vagy hidrogén alfa vonalon készültek. Ha jól tudom, ilyen kamerákkal figyelik a Nap felszínét. Ezen tartományokon, mely az ionizált gázok tartománya, nem igazán jelenhet meg egy szilárd alakzat. Továbbá, a közeli képen a felvétel folyamatosnak tűnik, a távolabbi képen pedig szakadozik, annak megfelelően, hogy a képek nem folyamatosan készülnek, hanem bizonyos időközönként. Tehát. Úgy gondolom, a nagyított kép nem azonos a távoli képpel.

Akkor hamisítvány?

Azt mondják erről, hogy visszatérő jelenség és most volt a harmadik alkalom, amikor felbukkant.
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2016.02.04. 11:48

Jó lenne a többi két filmet is látni.
A Nap méretét ismerve, a filmen látható objektumnak bolygóméretűnek kellene lennie. Ami természetesen nem kizárt, de. Ha egy bolygóméretű (földméretű) objektum falngálna a Naprendszerben, azt azért az amatórök tucatjainak is filmeznie, fotóznia kellene. Hiszen amatőrök képesek néhány tucatnyi km-es objektumokat milliárd km-ről érzékelni, akkor illene egy 10.000 km átmérőjű testet 150 millió km-ről fotózni. A dolog tehát - ezek figyelembe vételével - teljességgel valószínűtlen.
no avatar
User

Fruitilla

Rang

Kezdő kutató

Kezdő kutató
12

Szerző: Fruitilla » 2016.02.04. 12:38

aranylaci írta:Jó lenne a többi két filmet is látni.
A Nap méretét ismerve, a filmen látható objektumnak bolygóméretűnek kellene lennie. Ami természetesen nem kizárt, de. Ha egy bolygóméretű (földméretű) objektum falngálna a Naprendszerben, azt azért az amatórök tucatjainak is filmeznie, fotóznia kellene. Hiszen amatőrök képesek néhány tucatnyi km-es objektumokat milliárd km-ről érzékelni, akkor illene egy 10.000 km átmérőjű testet 150 millió km-ről fotózni. A dolog tehát - ezek figyelembe vételével - teljességgel valószínűtlen.

Itt találod őket:

http://avilagtitkai.com/anyahajo-szivja-el-napunk-energiajat/
no avatar
User

aranylaci

Rang

Site Admin

Site Admin
3909

Szentes

Szerző: aranylaci » 2016.02.05. 13:32

Ezek szerint a léptéket illetően, márminthogy bolygó méretű, nem tévedtem.

Viszont. Igen több NASA szonda is folyamatosan figyeli a Napot, egy közös bennük, a képeken mindig fel vannak tüntetve az adatok. Jelen esetben ennek nyomát sem látom. Holott, a képek innen származnak, ettől a szondától: http://spaceweather.com/images2016/04fe ... ss7e9r3026

Gyanús nagyon tehát a dolog hitelessége.
User

chuck norris

Rang

Lelkes kutató

Lelkes kutató
206

2009.08.06. 14:23

Szerző: chuck norris » 2017.06.16. 06:05

Előző